דחיית המס במכירת נכס בארהב

מצב
הנושא נעול.

megido1

New member

שלום רב, אני מתכוון למכור נכס שבבעלותי ולקנות נכס אחר. האם אפשר לדחות את תשלום המס על הרווח הון מהמכירה (אם כן, מה צריך לעשות כדי ליישם את זה) או שתיהיה לי בעיה עם המס בארץ שלא מכיר בדחיית המס האמריקאית?

תודה רבה

vinney

Well-known member
תשובות

שלום רב, אני מתכוון למכור נכס שבבעלותי ולקנות נכס אחר. האם אפשר לדחות את תשלום המס על הרווח הון מהמכירה (אם כן, מה צריך לעשות כדי ליישם את זה) או שתיהיה לי בעיה עם המס בארץ שלא מכיר בדחיית המס האמריקאית?

תודה רבה
תשובות
כן, אפשר לעשות דחיית מס כזאת אם אתה מחליף נכס אחד בנכס אחר דומה (למשל בית בקולורדו בבית בפלורידה). זה נקרא ״section 1031 exchange״, תגגל ויש מלא מידע. בעקרון, צריך גורם שלישי שלא צד לעסקה שישמור את הכסף מהמכירה של הנכס המקורי ויעביר אותו לקנית הנכס החדש, כל זה תוך 6 חודשים מהתחלה עד הסוף. עולה קצת כסף לשלם לצד שלישי כזה, אבל עיקר הבעיה זה לסגור את המכירה והקניה בסדר הנכון ובפרק הזמן הנדרש.
&nbsp
כן, תהיה לך בעיה עם המס בארץ שלא מכיר בדחיית המס האמריקאית. תצטרך לנהל שני ספרים - אחד לפי מיסוי אמריקאי ואחד לפי מיסוי ישראלי. דבר עם רואה חשבון שמבין משהו בזה. הא, וכמובן, תכין מזומן לשלם את המס בישראל, כי את הכסף בארה״ב אתה כאמור שם אצל צד שלישי ולא תגע בו.

תודה רבה
שלום מגידו,

1 - ההמלצה היא לדבר עם רו"ח מתמחה במיסוי אמריקאי ובמיסוי ישראלי.
2- אני יכול לתת לך מענה המבוסס על ניסיון רב שלי במכירת בתים בארה"ב, כדלקמן
3- משקיע ישראלי בנדל"ן בארה"ב - אמנת מס. יש חבות מס גם בארה"ב וגם בישראל. קודם כל לשלם בארה"ב ואח"כ השלמה בישראל.
4- כסדר גודל קח בחשבון מס רווח הון של 25% עד הבית. אל תתבלבל עם WITHOLDING TAX שיכול להגיע לכ40% אך הוא מזוכה.
5 - לגבי שחלוף EX1031 - מה שויני רשם לך מעלה לגבי ארה"ב זה מדויק למיטב הבנתי.
6- בישראל למיטב ידעתי לא מכירים בדחיית המס, כך שתשלים למלא תקרת החבות של 25%. כלומר, לא תחסוך מס. אשמח כמובן, למצוא וללמוד מרו"ח שיכול להבאיר אחרת. לא מצאתי עד היום שפרקטית ניתן להשתמש בשחלוף עקב הנ"ל.

מקוה שזה עוזר לך!

גילוי נאות: נדלניר - ליווי מקצועי להשקעת נדל"ן ישירה ממוכר אמריקאי בארה"ב בבעלות מלאה של המשקיע
Nadlanir.co.il

מצב
הנושא נעול.
למעלה