שאלה על גידור מט"ח בקניית נכס בחו"ל

מצב
הנושא נעול.

otherwise

New member

שלום,
אני שוקל לקנות נכס בחו"ל ולהחזיקו לתקופה של כ-5 שנים ואחד הדברים שמטרידים אותי זה תנודות מט"ח.
אני מתקשה למצוא חומר על גידור מט"ח, אז אשאל פה את בעלי הניסיון...
מניסיונכם, האם אפשר לגדר מט"ח באופן עצמאי לצורך קניית נכס? איך עושים את זה? מה העלויות? מה השיקולים לכאן או לכאן? האם יש הבדל בין דולר ליורו מבחינת עלויות?
תודה!

צבי ליך

New member
לא מכיר דרכים טובות. זו שאלה שיותר מתאימה לפורום שוק ההון

שלום,
אני שוקל לקנות נכס בחו"ל ולהחזיקו לתקופה של כ-5 שנים ואחד הדברים שמטרידים אותי זה תנודות מט"ח.
מניסיונכם, האם אפשר לגדר מט"ח באופן עצמאי לצורך קניית נכס? איך עושים את זה? מה העלויות? מה השיקולים לכאן או לכאן? האם יש הבדל בין דולר ליורו מבחינת עלויות?
תודה!
אופציות סחירות על דולר/שקל ויורו/שקל יש רק לטווחים של עד שנה, אז הכלי הזה יועיל לך מעט מאד.
&nbsp
יש חוזים עתידיים (Futures) ועסקאות forward מול גופים פיננסיים (לא יודע מה הסכומים המינימליים שהם עובדים איתם) הם אפשרות בשביל מישהו עם תזרים דולרי וודאי. למשל:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2401/המומחים/השקעות_נדלן_בארהב
&nbsp
לא כל כך הייתי ממליץ על הכלים האלה כדי לגדר השקעה כמו שאתה מתאר, כי הם מהווים התחייבויות לעסקאות, ולא אופציה.
מה קורה אם בעוד 5 שנים לא תרצה/תוכל למכור? אתה עדיין תהיה חייב לספק X דולרים תמורת Y שקלים.
&nbsp
זה לפני שדיברנו על העלויות ו/או הבטוחות שתצטרך לשלם/להפקיד כבר בקנייה.
אולי בפורום בורסה ושוק ההון של תפוז, או בפורומים של הסולידית תקבל תשובה יותר טובה.
אם הנכס הזה צפוי להוות חלק לא משמעותי מההכנסה שלך וההשקעות שלך מפוזרות, אז חיים עם הסיכון. אם אתה בונה על התזרים הזה, אז אולי זו השקעה שפחות מתאימה לך

otherwise

New member
תודה רבה!

אופציות סחירות על דולר/שקל ויורו/שקל יש רק לטווחים של עד שנה, אז הכלי הזה יועיל לך מעט מאד.
&nbsp
יש חוזים עתידיים (Futures) ועסקאות forward מול גופים פיננסיים (לא יודע מה הסכומים המינימליים שהם עובדים איתם) הם אפשרות בשביל מישהו עם תזרים דולרי וודאי. למשל:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2401/המומחים/השקעות_נדלן_בארהב
&nbsp
לא כל כך הייתי ממליץ על הכלים האלה כדי לגדר השקעה כמו שאתה מתאר, כי הם מהווים התחייבויות לעסקאות, ולא אופציה.
מה קורה אם בעוד 5 שנים לא תרצה/תוכל למכור? אתה עדיין תהיה חייב לספק X דולרים תמורת Y שקלים.
&nbsp
זה לפני שדיברנו על העלויות ו/או הבטוחות שתצטרך לשלם/להפקיד כבר בקנייה.
אולי בפורום בורסה ושוק ההון של תפוז, או בפורומים של הסולידית תקבל תשובה יותר טובה.
אם הנכס הזה צפוי להוות חלק לא משמעותי מההכנסה שלך וההשקעות שלך מפוזרות, אז חיים עם הסיכון. אם אתה בונה על התזרים הזה, אז אולי זו השקעה שפחות מתאימה לך
תודה רבה!

aeonf

New member
אין דרך טובה להתגדר לתקופה כזו

שלום,
תודה!
אין דרך טובה להתגדר לתקופה כזו
כמו שאמרו לך תוכל לנסות לפנות לבנק לחוזה FORWARD אבל זה יהיה יקר מאד לטווח זמן כזה (אם בכלל אפשרי) ולא בטוח שיתעסקו איתך לאור הסכומים הנמוכים.
דעתי:
תספוג את זה, זה בסה"כ עוד סיכון ובתוחלת בגידור כזה אתה תפסיד, נכון להיום משהו כמו 2% לשנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה