יוזמה - שיתוף מידע על נדל"ן?

מצב
הנושא נעול.

naf86

New member

יש פה הרבה אנשים עם המון ידע ונסיון. חלק עם ידע תיאורטי, חלק עם ידע מעשי. מידי פעם מגיע גולש חדש לפורום ושואל שאלות. הרבה פעמים מדובר על מידע שכבר היה עליו דיון בעבר.

אז הנה רעיון - אולי נקים אתר עם סדרת מאמרים שנכתבו על ידי הגולשים השונים. זה יכול להיות מאמר על "איך לנתח נכס" או "איך למצוא מימון". ברגע שגולש כותב מאמר, אפשר לעשות פה דיון בפורום עם הצעות לשיפורים/שינויים.

אני חושב שצריך להדגיש שהאתר הוא ללא כוונת רווח. כלומר אנשים לא יכולים לפרסם או לקשר לאתרים שלהם. המטרה היא לעזור לאחרים על ידי הפצת ידע בסגנון של "זה נהנה וזה לא חסר".

מה דעתכם?

aeonf

New member
דעתי חיובית אבל מי ירים את הכפפה?

יש פה הרבה אנשים עם המון ידע ונסיון. חלק עם ידע תיאורטי, חלק עם ידע מעשי. מידי פעם מגיע גולש חדש לפורום ושואל שאלות. הרבה פעמים מדובר על מידע שכבר היה עליו דיון בעבר.

אז הנה רעיון - אולי נקים אתר עם סדרת מאמרים שנכתבו על ידי הגולשים השונים. זה יכול להיות מאמר על "איך לנתח נכס" או "איך למצוא מימון". ברגע שגולש כותב מאמר, אפשר לעשות פה דיון בפורום עם הצעות לשיפורים/שינויים.

אני חושב שצריך להדגיש שהאתר הוא ללא כוונת רווח. כלומר אנשים לא יכולים לפרסם או לקשר לאתרים שלהם. המטרה היא לעזור לאחרים על ידי הפצת ידע בסגנון של "זה נהנה וזה לא חסר".

מה דעתכם?
חוץ מזה יתכן ודווקא פורום הוא פלטפורמה טובה יותר.
קבל עוד רעיון: תת פלטפורמה לשיתופי פעולה בתחום.

naf86

New member
איך אפשר לכתוב מאמרים בפורום?

חוץ מזה יתכן ודווקא פורום הוא פלטפורמה טובה יותר.
קבל עוד רעיון: תת פלטפורמה לשיתופי פעולה בתחום.
איך אפשר לכתוב מאמרים בפורום?

naf86

New member
כל הרעיון זה מקבץ מאמרים

אפשר גם אפשר
לא בפורום הזה אבל יש פורומים שהם פלטפורמות יותר טובות לזה, כמו הסולידית.
כל הרעיון זה מקבץ מאמרים
בו אנשים חדשים יכולים לקרוא ולצבור ידע. אם מישהו מחפש מידע, זה קשה לעשות חיפוש בפורום לשרשור בנושא.

Boston Guy

New member
הבעיה היא לא חוסר במאמרים - אלא עודף בהם.

כל הרעיון זה מקבץ מאמרים
בו אנשים חדשים יכולים לקרוא ולצבור ידע. אם מישהו מחפש מידע, זה קשה לעשות חיפוש בפורום לשרשור בנושא.
האנשים החדשים שעליהם אתה מדבר מוצפים בים של "מאמרים".
עשרות אתרי אינטרנט של אינטרסנטים למיניהם משתמשים ב"מאמרים" ובבלוגים ככלים שיווקיים - וה"אנשים החדשים" האלו מואבסים כמו אווזים לפיטום בתערובת מבהילה של דיסאינפורמצייה, חצאי אמיתות ושקרים בוטים.

מישהו יצטרך "להיות ה GATE KEEPER" של מאגר המאמרים שאתה רוצה להקים - כי ברור שאינטרסנטים ינסו להחדיר לתוכו תכנים שיווקיים שלהם מצד אחד, ולהביא למחיקה של אינפורמצייה שמשקפת אותם ואת הסחורה שלהם באור שלילי מצד שני.

לומר את האמת: אחרי יותר מ 20 שנה של פעולה בפורום אחר שגם ניסה כל מני גירסאות של "מערכות שיתוף מידע" - על פלטפורמות שונות - אני לא יכול להגיד שאני מגדיר את הנסיונות הללו כהצלחה.
רוב הקוראים עצלנים מכדי להטריח עצמם לחפש במאגר כזה, וברגע שמצטבר מספיק מידע במאגר - הם מתחילים להתברבר עם הניווט ומציאת המידע הרלוונטי להם בו.

naf86

New member
לכן אני מציע מאמרים נטולי אינרסים

האנשים החדשים שעליהם אתה מדבר מוצפים בים של "מאמרים".
עשרות אתרי אינטרנט של אינטרסנטים למיניהם משתמשים ב"מאמרים" ובבלוגים ככלים שיווקיים - וה"אנשים החדשים" האלו מואבסים כמו אווזים לפיטום בתערובת מבהילה של דיסאינפורמצייה, חצאי אמיתות ושקרים בוטים.

מישהו יצטרך "להיות ה GATE KEEPER" של מאגר המאמרים שאתה רוצה להקים - כי ברור שאינטרסנטים ינסו להחדיר לתוכו תכנים שיווקיים שלהם מצד אחד, ולהביא למחיקה של אינפורמצייה שמשקפת אותם ואת הסחורה שלהם באור שלילי מצד שני.

לומר את האמת: אחרי יותר מ 20 שנה של פעולה בפורום אחר שגם ניסה כל מני גירסאות של "מערכות שיתוף מידע" - על פלטפורמות שונות - אני לא יכול להגיד שאני מגדיר את הנסיונות הללו כהצלחה.
רוב הקוראים עצלנים מכדי להטריח עצמם לחפש במאגר כזה, וברגע שמצטבר מספיק מידע במאגר - הם מתחילים להתברבר עם הניווט ומציאת המידע הרלוונטי להם בו.
לכן אני מציע מאמרים נטולי אינרסים
שלא מפרסמים חברה זו או אחרת. אם כל מאמר יעבור ביקורת של הגולשים הקבועים בפורום, זה יצמצם את כמות הדיסאינפורמצייה. אם מאמר יעבור את הביקורת, כשיגיע גולש חדש עם שאלה אפשר פשוט להפנות אותו למאמר.
&nbsp
אני לא מחפש שותפים, משקיעים או לקוחות. אם אני כותב מידע, אין לי שום אינטרס אישי. לכן אין סיבה שאני אכתוב שקר או חצי אמת.
בוודאי שאם יהיה ביקורת על חברות ישראליות (וממה שאני רואה, מגיע שיהיה ביקורת שלילית על הרבה מהחברות האלו), הם יצטרכו לדון בפורום ולהוכיח שהביקורת עליהם לא מוצדקת.
&nbsp

נתן90

New member
פלטפורמת בלוגים משולבת פרום

אפשר גם אפשר
לא בפורום הזה אבל יש פורומים שהם פלטפורמות יותר טובות לזה, כמו הסולידית.
זו פלטפורמה שעונה על מספר רב של הבטים שהעלו החברים כאן בפורום
ניתן לשתף פוסטים פתוחים לתגובות לדון בהם בפורום ועוד
קישור ל פלטפורה חברתית בנושא נדל"ן אמריקאי

naf86

New member
משהו כזה יכול לעבוד

זו פלטפורמה שעונה על מספר רב של הבטים שהעלו החברים כאן בפורום
ניתן לשתף פוסטים פתוחים לתגובות לדון בהם בפורום ועוד
קישור ל פלטפורה חברתית בנושא נדל"ן אמריקאי
משהו כזה יכול לעבוד
אבל אני לא חושב שיש התעיינות של חברי הפורום

נתן90

New member
הכל עניין של נוחות - תרים את הכפפה

משהו כזה יכול לעבוד
שתף שם פוסט או פתח דיון ראשון בפורום זה הצעד הראשון, ככל שתגע בנקודות יותר מענינות הוא יעורר עניין.

אני מעריך כי החברים פה בפורום יביעו עניין גובר ככל שהפלטפורמה תהא פעילה

ביחוד שהיא יותר מתקדמת ומספקת כלים מתאימים יותר כפי שציינו כמה וכמה מהחברים בשרשור זה.

ניראה שחברי הפורום הפעילים לרוב מגיבים ופחות יוצרים נושאי דיון חדשים
נושאי דיון חדשים ברוב המקרים נוצרים ע"י מבקרים מזדמנים בפורום.

naf86

New member
בשביל פורום יש את תפוז

שתף שם פוסט או פתח דיון ראשון בפורום זה הצעד הראשון, ככל שתגע בנקודות יותר מענינות הוא יעורר עניין.

אני מעריך כי החברים פה בפורום יביעו עניין גובר ככל שהפלטפורמה תהא פעילה

ביחוד שהיא יותר מתקדמת ומספקת כלים מתאימים יותר כפי שציינו כמה וכמה מהחברים בשרשור זה.

ניראה שחברי הפורום הפעילים לרוב מגיבים ופחות יוצרים נושאי דיון חדשים
נושאי דיון חדשים ברוב המקרים נוצרים ע"י מבקרים מזדמנים בפורום.
בשביל פורום יש את תפוז
בכל מקרה, אני לא יודע מי מאחורי הפלטפורמה שהצעת. איך אני יודע שחברה מסחרית לא תקח את הבלוגים ותשתמש בזה לפרסום?

צבי ליך

New member
זה יכול להיות מעניין

משהו כזה יכול לעבוד
זה יכול להיות מעניין
זה באמת תלוי לאיפה תיקח את זה.
&nbsp
זה לא סוד שאני (ולדעתי עוד כמה אנשים פה) רואה את הנושא אחרת לגמרי מאיך שאתה ונתן90 רואים אותו.
&nbsp
אין לי עניין להנגיש משהו שלדעתי הוא לא כדאי לרוב מי שיקרא אותו. אני לא מאמין שהישראלי הממוצע יוכל ליהנות באיזה שהוא אופן מכניסה לתחום הזה, ואני לא מאמין שמשקיע מתוחכם שכן כדאי לו להיכנס לתחום ירוויח הרבה מאתר כזה (שכמובן זמין לו באנגלית).
&nbsp
אני בפורום יותר להזהיר ולייעץ למי שכבר קנה. ככל שהפן הזה יקבל ביטוי באתר הזה, זה יותר יעניין אותי. שוב- אני חושב שאני לא לבד בדעה הזו

naf86

New member
נדל"ן זה תחום גדול ומורכב

זה יכול להיות מעניין
זה באמת תלוי לאיפה תיקח את זה.
&nbsp
זה לא סוד שאני (ולדעתי עוד כמה אנשים פה) רואה את הנושא אחרת לגמרי מאיך שאתה ונתן90 רואים אותו.
&nbsp
אין לי עניין להנגיש משהו שלדעתי הוא לא כדאי לרוב מי שיקרא אותו. אני לא מאמין שהישראלי הממוצע יוכל ליהנות באיזה שהוא אופן מכניסה לתחום הזה, ואני לא מאמין שמשקיע מתוחכם שכן כדאי לו להיכנס לתחום ירוויח הרבה מאתר כזה (שכמובן זמין לו באנגלית).
&nbsp
אני בפורום יותר להזהיר ולייעץ למי שכבר קנה. ככל שהפן הזה יקבל ביטוי באתר הזה, זה יותר יעניין אותי. שוב- אני חושב שאני לא לבד בדעה הזו
אני חושב שלהרבה פה יש סגנונות שונים וגישות שונות. יכול להיות דברים משותפים לך ולי, יכול להיות דברים שונים לגמרי. לכן אני חושב שהרבה אנשים פה יכולים לתרום דברים שונים.
&nbsp
אני לא רואה את עצמי בתור "ישראלי ממוצע", והיקף העבודה שלנו שונה מהישראלי הממוצע שאולי קונה נכס ב-50 אלף דולר וחושב שהוא עושה תשואה מטורפת. אבל אני עדיין חושב שיש דברים שאני יכול לעזור לאחרים מבחינת הנסיון והידע שלי. אני חושב שיש לי הרבה ללמוד מאחרים פה.
&nbsp
כן. יש הרבה אתרים/ידע זמינים באנגלית. יש הרבה אתרים בעברית (אם כי הרבה מהם עם אינטרסים). לשתף ידע עוזר לכולם.

Boston Guy

New member
ויקרא י"ט י"ד

אני חושב שלהרבה פה יש סגנונות שונים וגישות שונות. יכול להיות דברים משותפים לך ולי, יכול להיות דברים שונים לגמרי. לכן אני חושב שהרבה אנשים פה יכולים לתרום דברים שונים.
&nbsp
אני לא רואה את עצמי בתור "ישראלי ממוצע", והיקף העבודה שלנו שונה מהישראלי הממוצע שאולי קונה נכס ב-50 אלף דולר וחושב שהוא עושה תשואה מטורפת. אבל אני עדיין חושב שיש דברים שאני יכול לעזור לאחרים מבחינת הנסיון והידע שלי. אני חושב שיש לי הרבה ללמוד מאחרים פה.
&nbsp
כן. יש הרבה אתרים/ידע זמינים באנגלית. יש הרבה אתרים בעברית (אם כי הרבה מהם עם אינטרסים). לשתף ידע עוזר לכולם.
ויקרא י"ט י"ד
לֹא תְקַלֵּל חֵרֵשׁ וְלִפְנֵי עִוֵּר לֹא תִתֵּן מִכְשֹׁל וְיָרֵאתָ מֵּאֱלֹהֶיךָ אֲנִי יְהוָה

ופרשו בגמרא (תלמוד בבלי, מסכת עבודה זרה, דף ו', עמוד ב'):
מנין שלא יושיט אדם כוס של יין לנזיר ואבר מן החי לבני נח ת"ל (ויקרא יט, יד) ולפני עור לא תתן מכשול והא הכא דכי לא יהבינן ליה שקלי איהו וקעבר משום לפני עור לא תתן מכשול הב"ע דקאי בתרי עברי נהרא דיקא נמי דקתני לא יושיט ולא קתני לא יתן ש"מ איבעיא להו

כלומר - איסור לפני עיוור שייך רק ב'תרי עברא דנהרא' – כאשר הנכשל לא היה יכול לעבור את העבירה בלי המכשיל. אם הנזיר יכול להגיע אל כוס היין בעצמו - הנזק הוא באחריותו. אבל אם הנזיר נמצא מצד אחד של נהר ואתה נמצא בצד השני עם כוס היין - והדרך היחידה של הנזיר להגיע לכוס היין היא שאתה תושיט לו אותה - זה כבר עבירה על האיסור "לא תכשיל".

הנהר הוא מחסום השפה ומחסום הידע.
הבעיה היא לא עם האנשים שיש להם 10 מליון שקל ששוכבים בבנק ועושים אחוז אחד של ריבית לשנה, יש להם את כישורי השפה, את הכסף, את הזמן...

הבעיה היא עם אותם ילדים בגיל סוף צבא שבזמן האחרון מתרוצצים כאן בפורום - בחורים שיש להם כמה מאות אלפי שקלים מאבא \ אימא \ מענק שיחרור, אנגלית בסיסית של תיכוניסט שהיה רוב הזמן בים - ורשא מנופח מפירסומות שקר, כזבים ועורבא פרח שהם שומעים בארץ בנושא נדל"ן באמריקה.

naf86

New member
קהל הלקוחות הם לא אנשים שיש להם 10 מיליון שקל בבנק

ויקרא י"ט י"ד
לֹא תְקַלֵּל חֵרֵשׁ וְלִפְנֵי עִוֵּר לֹא תִתֵּן מִכְשֹׁל וְיָרֵאתָ מֵּאֱלֹהֶיךָ אֲנִי יְהוָה

מנין שלא יושיט אדם כוס של יין לנזיר ואבר מן החי לבני נח ת"ל (ויקרא יט, יד) ולפני עור לא תתן מכשול והא הכא דכי לא יהבינן ליה שקלי איהו וקעבר משום לפני עור לא תתן מכשול הב"ע דקאי בתרי עברי נהרא דיקא נמי דקתני לא יושיט ולא קתני לא יתן ש"מ איבעיא להו

כלומר - איסור לפני עיוור שייך רק ב'תרי עברא דנהרא' – כאשר הנכשל לא היה יכול לעבור את העבירה בלי המכשיל. אם הנזיר יכול להגיע אל כוס היין בעצמו - הנזק הוא באחריותו. אבל אם הנזיר נמצא מצד אחד של נהר ואתה נמצא בצד השני עם כוס היין - והדרך היחידה של הנזיר להגיע לכוס היין היא שאתה תושיט לו אותה - זה כבר עבירה על האיסור "לא תכשיל".

הבעיה היא לא עם האנשים שיש להם 10 מליון שקל ששוכבים בבנק ועושים אחוז אחד של ריבית לשנה, יש להם את כישורי השפה, את הכסף, את הזמן...

הבעיה היא עם אותם ילדים בגיל סוף צבא שבזמן האחרון מתרוצצים כאן בפורום - בחורים שיש להם כמה מאות אלפי שקלים מאבא \ אימא \ מענק שיחרור, אנגלית בסיסית של תיכוניסט שהיה רוב הזמן בים - ורשא מנופח מפירסומות שקר, כזבים ועורבא פרח שהם שומעים בארץ בנושא נדל"ן באמריקה.
קהל הלקוחות הם לא אנשים שיש להם 10 מיליון שקל בבנק
הם גם לא האנשים שיש להם הרבה תיאוריות אבל לא ינסו שום דבר בעצמם.
זה גם לא האנשים שמחפשים "כסף קל" או להתעשר בקלות.
זה גם לא האנשים שרוצים לנסות לעשות סיבוב על אנשים אחרים.
&nbsp
יש קבוצה של אנשים שבאמת רוצים להשקיע ברצינות בארה"ב. הבעיה היא שיש יותר מידי אתרים/חברות שחוטאות ב"לפני עוור לא תתן מכשול". הם מציגים להם מידע מוטעה, מוכרים להם חורבות ונעלמים עם הכסף.
&nbsp
בסוכות באתי לארוחה אצל חברים שלנו. הוא הביא מהבית כנסת ישראלי שבא לעיר לחג. אותו ישראלי לא היה דתי, אבל בכל זאת בא לבית כנסת. החבר שלנו ראה אותו והזמין אותו לארוחה. אז ישבתי איתו והתחלנו לדבר. מסתבר שהוא ואח שלו עוברים מעיר לעיר במטרה לחפש נכסים להשקעה. בניגוד לישראלים אחרים, הם לא סומכים על אחרים והחליט להוציא כמה אלפי דולרים בלבוא לשטח ובאמת לבדוק מה קורה. אז אחרי החג, אספתי אותם ולקחת אותם לסיבוב של שעה בעיר. הראתי להם את השכונות השונות, מה ההבדל בין "גטו" לשכונה טובה. שיראו בעיניים איך זה נראה.
אני לא שמרתי איתם על קשר, אז אני לא יודע אם הם בפועל השקיעו ברוצ'סטר. אבל הם היו מספיק רציניים כדי להקדיש זמן וכסף במטרה לעשות השקעה נבונה.
&nbsp
יש אנשים שיש להם מחסום שפה/ידע, אבל הם כן מוכנים ללמוד ולנסות. אין להם 10 מיליון שקל, אבל יש להם מספיק כדי להתחיל מהלך. המון חברות שונות ומשונות ישמחו לקחת להם את הכסף עם הבטחות וסיפורים. המטרה שלי בבלוגים זה לתת להם ידע מאנשים עם נסיון שאין להם אינטרס אישי. אנשים שבאמת מחזיקים נכסים טובים בארה"ב, מכירים את המערכת, מכירים אזורים שונים (ולא האזורים הרגילים שהישראלים משקיעים בהם) ויכולים לתת מידע לאנשים שבאמת רוצים להשקיע את הזמן בללמוד.
&nbsp
אני לא רואה לקחת כמה מאות אלפי שקלים/מענק שחרור ולהשקיע בנדל"ן טוב כמשהו שלילי. אם המידע הוא איכותי, טוב ויעיל, זה כבר לא "מכשול" אלא "שירות לציבור". כל משקיע שעושה השקעות כמו שצריך, הוא משקיע שלא נופל לטרף של אותם חברות שצפות פה בפורום.
אם אתה באמת רוצה להשוות השקעה בנדל"ן כיין שהנזיר רוצה, כלומר שהשקעה היא "מכשול". אז אפשר שהמשל יהיה שיש כוס יין עם רעל ליד הנזיר, ואילו אני מציע כוס יין איכותי מהצד השני של הנהר. הנזיר הולך להכשל בכל מקרה. השאלה היא אם אפשר לתת לו אופציה טובה יותר.

naf86

New member
הנה עוד דרך להסתכל על זה

ויקרא י"ט י"ד

הנה עוד דרך להסתכל על זה
אתה רואה נזיר מושיט את היד שלו ליין. אתה מציע לו במקום כוס מיץ תפוזים אם הוא יחצה את הנהר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

צבי ליך

New member
אז אני לא חושב שזה מיץ תפוזים

הנה עוד דרך להסתכל על זה
אתה רואה נזיר מושיט את היד שלו ליין. אתה מציע לו במקום כוס מיץ תפוזים אם הוא יחצה את הנהר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
כתבת "אני לא רואה לקחת כמה מאות אלפי שקלים/מענק שחרור ולהשקיע בנדל"ן טוב כמשהו שלילי".
&nbsp
אני כן רואה את זה כמשהו שלילי.
אני לא מכיר ישראלי אחד שעשה מהלך כזה והוא מרוצה מזה לאורך זמן.
אני מעריך שיש כמה כאלה (ושרובם מרמים את עצמם), אבל לדעתי זה לא רוב מי שאתה תנגיש לו את המידע.
אני חושב שברגע שמבינים את עלויות הדיווח והניסוי בארץ, הביקורים, המחיר של חוסר הנוכחות, העסק נהיה לא משתלם למי שלא משקיע סכומים גדולים.
&nbsp
נדלן זה עסק מקומי.
"ושיהיו נכסיו ונכסינו מוצלחים וקרובים לעיר".

naf86

New member
אז למה אתה פה בפורום?

כתבת "אני לא רואה לקחת כמה מאות אלפי שקלים/מענק שחרור ולהשקיע בנדל"ן טוב כמשהו שלילי".
&nbsp
אני כן רואה את זה כמשהו שלילי.
אני לא מכיר ישראלי אחד שעשה מהלך כזה והוא מרוצה מזה לאורך זמן.
אני מעריך שיש כמה כאלה (ושרובם מרמים את עצמם), אבל לדעתי זה לא רוב מי שאתה תנגיש לו את המידע.
אני חושב שברגע שמבינים את עלויות הדיווח והניסוי בארץ, הביקורים, המחיר של חוסר הנוכחות, העסק נהיה לא משתלם למי שלא משקיע סכומים גדולים.
&nbsp
נדלן זה עסק מקומי.
"ושיהיו נכסיו ונכסינו מוצלחים וקרובים לעיר".
אז למה אתה פה בפורום?
האם כל המטרה שלך פה היא לנפץ לישראלים חלומות ולזהיר את כולם שלא להשקיע בארה"ב?

naf86

New member
כי זה יכול לעשות יותר נזק מתועלת

מה רע? מטרה מבורכת
כי זה יכול לעשות יותר נזק מתועלת
מגיע לכאן אחד שמעונין להשקיע. מתנפלים עליו גולשים ואומרים "מסוכן מידי, לא כדאי".
יש פה 2 אופציות.
1. הגולש חושב שיש פה אנשים שבהחלט מבינים עניין ומזהירים אותו בצדק
2. הגולש חושב שיש פה אנשים שנכוו והם שליליים כל הזמן ולא ממש עוזרים
&nbsp
אם באמת חושבים שיש פה "מנפצי חלומות" הרי שזה יכול לגרום לאנשים עוד יותר לנסות להשקיע. רק שהם לא יקשיבו לאנשים בפורום ויעשו בדרך מסוכנת יותר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה