דרישה חדשה מה-IRS

• פותח הנושא dior3
  • פורסם בתאריך

dior3

New member
דרישה חדשה מה-IRS

הי,
שאלה, כאשר מגישים TAX REPORT יש ל-IRS, בקשה חדשה של ת.ז. הישראלית כולל מתי הונפקה הת.ז
להלן בקשה:
Dear Client,
Due to New IRS Regulations, it is required to provide a state Issued Identification.
Which includes:
· Driver license
· State ID
You have the Option to refuse to provide your ID. (but this will cause a Delay on your tax refund)
First: _________________________
Last: _________________________
Type: ________________________
Number: ________________________
State: ________________________
Issue Date: ___/___/____
Expiration Date: ___/___/____
Please check this box if you refuse to provide identification or information.
 I refuse to provide my identification
יש גם אפשרות לסרוב, יש למשהו מושג מה עדיף ולמה בכלל פתאום הבקשה הזו?

תודה מראש לעונים

vinney

Well-known member
זה לא בדיוק הדרישה

הדרישה היא שמי שמכין דו"ח יזהה באופן וודאי את הלקוח וישמור פרטים שלפיהם זיהה. בארה"ב אין תעודות זהות, לכן משתמשים ברשיונות נהיגה או תעודות זהות של המדינות השונות.
&nbsp
תעודת זהות ישראליות לא יעזרו לך פה אלא אם מי שביקש את זה ממך יודע לקרוא עברית. זרים בד"כ מספקים דרכון, רשיון נהיגה ישראלי גם יכול לעזור (יש עליו את כל הפרטים באנגלית).

dior3

New member
זו לא בדיוק הדרישה

לא הבנתי אותך. ברור שאני שולחת להם את הפרטים באנגלית אז ברור שיבינו.
ומה ששלחתי זה הפורמט ששלחו לי למלא, הדרישה החדשה שלהם זה מס' ת.ז ישראלית, מתי הונפקה וכו'. האם זה רק למטרת זיהוי פרטי הלקוח או יש מעבר?

vinney

Well-known member
זה לא "תעודת זהות", זה "תעודה מזהה".

שוב, אתה שלחת את הטופס ששלחו לך, אבל הטופס הזה מנוסח עבור אמריקאים. בארה"ב אין כזה דבר "מס' זהות" או "תעודת זהות". כל מדינה מנפיקה תעודות משלה, וליותר אנשים יש רשיונות נהיגה מ"תעודות זהות".
&nbsp
הפרטים האלה יישמרו אצל מי שמבקש אותם ממך, הIRS יראה אותם רק אם יעשו ביקורת למשרד הזה וירצו לוודא שהוא אכן זיהה את כל הלקוחות שלו ולא ממציא אנשים יש מאין כדי לגנוב זיכויי מס.

צבי ליך

New member
למה לא לתת להם?

לדעתי זה מה שוויני כתב. פשוט מוודאים שמי שמגיש את הדו"ח הוא הנישום. יש הרבה גניבות זהות.
&nbsp
זה בא לפתור מצב שבו מישהו מדווח בשמך, הם שולחים לו את הכסף, ואז כשאת באה לדווח ומבקשת את הכסף הם נמצאים בבעיה.
&nbsp
אז מעכשיו אם אין להם ודאות יותר גדולה שאת זו את, הם כנראה יחכו לראות שאת היחידה שהגישה בשמך, ורק אחר כך ישלחו לך את הכסף.
&nbsp
אם יש לך חשש מהעברת פרטים לרשויות בישראל, לא נראה לי שבשביל זה הם מבקשים את זה (אבל באופן כללי, כדאי לדעת ששיתוף הפעולה בין ישראל לארה"ב עלה מדרגה בשנה האחרונה).

צבי ליך

New member
כן. ניסיתי לנחש למה שלמישהו יהיה אכפת למסור את הת"ז

אולי מתוך רצון לשמור על פרטיות.
&nbsp
הקישור דרך ה-ITIN לא תמיד אפקטיבי.
אני חשבתי על נישומים עם SSN שלא צריכים ITIN, אבל זה נכון גם לנישומים שמשתמשים בדרכון של מדינה שלישית בבקשת ה-ITIN (אני מניח שיש איזה ישראלי אחד או שניים כאלה).
מצד שני, נישומים כאלה יכולים לתת את אותו דרכון (אמריקאי או של מדינה צד ג') גם בבקשה הנוכחית.
&nbsp
הייתי ממליץ לאנשים כאלה להסדיר את מצבם.
ב-2017 האמריקאים העבירו לישראל נתונים בהיקפים חסרי תקדים.
לא הייתי בונה על זה שלא יתחילו להשוות שמות באנגלית.

vinney

Well-known member
וודאי, אין דרך וודאית לקשר בין מדינות אם יש לך דרכונים שונים

להרבה אנשים יש 2 דרכונים, אבל לא מכיר הרבה אנשים עם 3 (מכיר כמה...). עדיין, ההקשרים האלה בסופו של דבר מתאפשרים - גם אם על ידי התאמת שמות פשוטה. במיוחד אם ברשות המסים כבר חוקרים ומבקשים מידע ספציפי. כשמחפשים מישהו באופן פרטני - הרבה יותר קשה ״להעלם״ממה שאנשים חושבים.

vinney

Well-known member
נכון, אבל אלה מיעוט יחסית קטן

בטח בארה״ב, ואפילו בישראל. הדרכונים האלה יקושרו ברגע שהם יבקשו ויזה (בישראל - על איזה דרכון) או יגיעו בטיסה מאיפשהו.

vinney

Well-known member
ספאם, נא להתעלם

boazachilea

New member
אני אדם אמיתי, ויני

אין לך שום זכות לכנות אותי ספאמר!
כתבתי כתבה אמיתית שנותנת הרבה ערך לכל מי שמתעניין בנדל"ן בארה"ב.
תן כבוד לאנשים ואז יתנו לך כבוד

vinney

Well-known member
האתר שאליו כיוונת מהווה נוזקה וכל המקליק עליו דמו בראשו

באופן כללי, אנשים שמופיעים משום מקום להפיץ לינקים חסויים שאי אפשר לדעת לאן באמת הם פונים צריכים להחסם בתפוז אוטומטית, לא ברור איך הצלחת לכתוב יותר משתי הודעות באתר הזה... כנראה איזה באג.

Boston Guy

New member
ויני - אף אחד מנהל את הפורום הזה או שומר עליו

אפריל 2017 - זה התאריך שבו נכתבה ההודעה האחרונה ש"מנהל הפורום" פירסם כאן. מאז נעלמו עקבותיו כאן.

naf86

New member
כתבה די שיטחית ובסיסית

אם אנשים קוראים חצי ספר על נדל"ן ומבלים שבועיים פה בפורום הם יכולים לצאת עם הרבה יותר מידע.
מדהים אותי איך אנשים משקיעים עשרות אלפי דולרים בנכס, ולא מוכנים להקדיש שעה במחקר על הנכס.

למעלה