פתיחת חברת LLC

rvd333

New member
פתיחת חברת LLC

שלום,
אני ועוד שניים מחבריי נכנסים בימים אלו בשותפות להשקעת נדל"ן בארה"ב.
המטרה היא לקנות בין שניים לשלושה נכסים במישיגן.
עלתה בפנינו התלבטות בנושא פתיחת ה - LLC כאשר עומדות בפנינו שתי אופציות:
1. פתיחת LLC מולטי ממבר משותף לשלושתנו.
2. פתיחת שלוש חברות LLC סינגל ממבר לכל אחד מאיתנו ורשימת כל הנכסים על שלוש החברות.
ההתלבטות נובעת מכמה סיבות עיקריות:
1. מה יהיה יותר זול מבחינת עלויות כספיות לפתיחת החברות ולדוחות המס השנתיים?
2. מה יותר בטוח משפטית במקרה של תביעה עתידית?
3. מה קורה במידה ואחד מהשותפים לחברה מעוניין לרכוש נדל"ן נוסף בעתיד בנוסף לשותפות הקיימת?
תודה מראש לעוזרים :)

naf86

New member
עדיף להתייעץ עם עורך דין

אבל 2 הסנט שלי - יותר זול יהיה פתיחת חברה אחרת. אחרת עושים הכל 3 פעמים.
מבחינת תביעה אני גם חושב עדיף חברה אחרת. ככה השותפים לא יכולים לברוח מאחריות.
שאלה 3 - תמיד אפשר לפתוח עוד LLC שלא קשור לעסקאות האחרות.

vinney

Well-known member
כאמור, כדאי לדבר עם עורך דין

לפי מיטב הבנתי (ואני לא עורך דין...), האופציות 1 ו2 שקולות. ההבדל הוא בין היישויות בשותפות - אנשים פרטיים או LLCים של אנשים פרטיים. כך או כך תצטרכו לארגו שותפות ולכתוב OA, כך שנראה לי אופציה 1 תחסוך קצת ניירת. עולה כסף לארגן ולשמור על LLC, סד"ג של 50-1000 דולר בשנה, תלוי במדינה, כך שאני מניח שלהחזיק LLC אחת במקום 3+שותפות בלתי מאורגנת יעלה יותר זול.
&nbsp
מבחינה משפטית - רק עורך דין יכול להגיד.
&nbsp
מה קורה עם מישהו רוצה לקנות משהו בנפרד מהשותפות? מישהו קונה משהו בנפרד מהשותפות. אלא אם השותפות קובעת שכל רכישות מעתה ועד עולם יהיו כחלק מהשותפות (ולא נראה לי שמישהו יסכים לזה), אני לא מבין מאיפה השאלה בכלל מגיעה.

SHLOMO116

New member
קליבלנד נמצאת באוהיו

ממליץ לבדוק עם רואה חשבון אמריקאי --מה עדיף מס מדינה באוהיו או העדר תשלום מס מדינה בפלורידה. יש חשיבות גדולה למיקום כתובת העסק . אני לא מתייחס לעלות האגרה השנתית . כוונתי ל STATE TAX. גם אם הנכס לא נמצא בפלורידה.

vinney

Well-known member
אין לך מושג על מה אתה מדבר, נכון?

אתה פה רק להציף כדי להופיע בגוגל...
&nbsp
רק שכשאתה מופיע בגוגל ואנשים באים לפה לראות את ההודעות שלך שכתובות כמו אוסף מילים אקראיות ומקרה הטוב לא רלוונטיות ובמקרה הפחות טוב מטעות כמו הזאת - יש סיכוי שאתה מזיק לעצמך יותר ממה שאתה עוזר.
&nbsp
תתמקד באנשים ששואלים על האזורים בהם אתה עובד, אל תכתוב שטויות סתם רק כדי להופיע בחיפושים.

SHLOMO116

New member
תשובתך חצופה

כדאי שתעיין קצת ברזומה שלי . ומלבד זאת נהלתי משרד של יעוץ מס כ 23 שנה. ואני כ 22 שנה בשוק בארהב- . אני בעל ידע נרחב מאוד באזורים- שציינתי ברזומה. ונתמך מקצועית על ידי משרד BDO בישראל. מחלקת ארצות הברית. . קורסים מקצועיים לרוב בארהב -פלורידה--אני מבקש ממנהל הקבוצה להעיר לVINNEY שהוא אנונימי ואין לו שמץ של מושג ירוק. .ואגרסיבי.

vinney

Well-known member
אני לא מאמין לך.

אף אחד שאי פעם היה לו רשיון ייעוץ מס לא היה מעלה על דעתו לכתוב את מה שכתבת.

אם אתה אכן יועץ מס מוסמך - המלצה כמו זאת שנתת הייתה מביאה לmalpractice suit די מהר.

vinney

Well-known member
סליחה, מישיגן, לא קליבלנד. לא משנה לצורך העניין.

טענה שרק בגלל שהLLC רשום בפלורידה לא צריך לשלם מסים במדינה בה נמצא הנכס לא יכולה לבוא ממישהו שעסק (באופן מורשה ומוסמך לפחות) בייעוץ מס במשך 23 שנים. פשוט לא.
&nbsp
עוד לא פגשתי אף יועץ מס מוסמך שהיה מעז לייעץ ללקוחות פוטנציאליים להעלים מסים בפורום גלוי ונגיש לכל.

שיקולים בפתיחת LLC

1- חייב לחזק את מה שVINNEY רשם. אין סיכוי שיועץ מס מקצועי היה כותב את מה שרשם SHLOMO. אמנם טכנית אין מניעה לקנות נכס במישיגן באמצעות LLC בפלורידה
2- אבל פורמלית, כל יועצי מס ועו"ד שיצא לי לעבוד מולם מסבירים לפתוח LLC במידנה בה נמצא הנכס,
3- והרי בכל מקרה חובת הSTATE TAX היא לפי מיקום הנכס הפיזי ובכלל לא לפי מיקום רישום הLLC!!
4. זה גם יוצא יותר יקר מפני שעלות תחזוקת הLLC בפלורידה יקרה מאשר במישיגן.
5- לשאלה המקורית, לעניות דעתי לפתוח LLC מולטי ממבר (אבל תקרא את נקודה 6). כי אם בהמשך מישהו קונה עוד נכסים, אז ניתן לעדכן את מסמכי הבעלות ולרשום במקום בעלות פרטית במולטי ממבר את הLLC של המשקיע שקונה עוד נכסים, במידה וזה מה שאתה אן השותפים מעוניין לעשות בנפרד, זה טכנית אפשרי. עדיף LLC מולטי ממבר יחיד על פני מראש לפתוח הרבה LLC ים שזה גם יותר מורכב וגם יותר יקר.
6- אם אתה תוהה מדוע לא קיבלת את התשובה הנכונה זה בגלל שלא שאלת את השאלה הנכונה. לכן, אני מרשה לעצמי לתקן אותך בלשאול את השאלה הנכונה. השאלה הנכונה לאחר התיאור של המקרה היא כזאת: האם ניתן לקבל הפנייה לעורך-דין מקצועי מנוסה בתחום?".
לדעתי זו טעות לשאוף לחסוך כמה גרושים כאשר אתה מתאר מצב של יצירת מבנה משפטי להשקעות נדל"ן מרובות של מספר שותפים. בנוסף, על איזה בסיס ידע אתה מניח שהתיאור שלך על הבעיה עונה על כל השיקולים שצריך לקחת בחשבון? מה עם הסכם ביניכם? מה קורה אם מישהו מכם רוצה למכור והשאר מתנגדים? יציאה של משיקע בודד? BMBY וכיוצ...

גילוי נאות: נדלניר - ליווי מקצועי להשקעות נדל"ן בארה"ב
Nadlanir.co.il

למעלה