קבוצת אקולנד

Moallim1704

New member
קבוצת אקולנד

שלום חברים
מישהו מכיר מקרוב את קבוצת אקולנד ויכול להמליץ או לא להמליץ על הקבוצה ? כי אני הולך להכנס איתם לפרויקט בארה"ב !
תודה

Moallim1704

New member
אני אמור להפגש איתם

בתקופה הקרובה , על סמך שמעניין אותי תחום הקנאביס הרפואי בארה"ב והם הציעו השקעה בחברה שמגדלת ומוכרת קנאביס חוקי בארה"ב.
אני כמובן עדיין בלי נסיון רב בתחום ההשקעות

naf86

New member
לפני כן כתבת " אני הולך להכנס איתם לפרויקט"

ועכשיו "אני אמור להפגש איתם". אז זה לא ברור באיזה שלב אתה.
&nbsp
האם כבר נפגשת איתם והביאו לך מידע? על סמך מה בחרת אותם?

Moallim1704

New member
לא

יכול להיות שלא הסברתי את עצמי נכון , אני מתנצל.
עוד לא נכנסתי איתם אני בשלב של היכרות עם הבעלים ועם החברה. התעניינתי כי התחום שהם רוצים להכנס אליו מתחבר אליו ויש לי תואר מחקרי בנושא הקנאביס רפואי.

Boston Guy

New member
זה מצויין שלך יש תואר בזה - כי להם אין...

נתחיל בלסייג:
1. כאן זה פורום של "השקעות נדל"ן בארה"ב" , ומה שאתה מתאר זה עסק של "הקמת חווה לגידול והפצת סמים בארה"ב". סוג עסק אחר לגמרי, ואיני בטוח שכאן זה המקום האידאלי לדון בו.

2. כל מה שאני כותב להלן מבוסס על קצת קריאה באינטרנט על המיזם ועל היזמים. אין לי הכרות אישית איתם, וכל מה שאני יודע עליהם הוא שהמנכ"ל הוא בחור עם תואר ראשון במנהל עסקים מהאוניברסיטה הפתוחה, ויש לו כמה שותפים שהם עורכי דין.

לפי מה שאני קורא על החברה הזו - הם נתפסים אצלי כבעלי דפוס פעולה של "מעאכרים" קלאסיים.
שילשום הם ניסו להרים מיזם של "חיים אקולוגיים" על איזה אי בפינלנד,
אתמול הם ניסו להתעסק בנדל"ן בארה"ב,
והיום הם פתאום הפכו למקימי "מפעל למריחואנה"...
ולפי הקצב שבו הם קופצים מנושא לנושא - לא יפתיע אם מחר יהיה להם איזה מיזם חדש.
לי אישית זה נראה כמו סידרה ש GET RICH QUICK SCHEMES.

במקרה הנוכחי - מה שהחברים הללו מחפשים להקים זה תעשייה חקלאית (מריחואנה זה צמח, למיטב ידיעתי), וממנה לייצר תוצר שהוא, בסופו של דבר, סוג של תרופה. סם.
ואת הסם הזה יהיה צריך למכור...

אין לי מושג מי שם אגרונום,
למי שם יש נסיון בפרמצוטיקה (ובכל החוקים והרגולצייה שמן הסתם כרוכה בעניין בארה"ב בכלל ובקולורדו בפרט),
ולמי שם יש נסיון במכירת סמים (שוב - רגולצייה, חוקים,צינורות שיווק וכיוצ"ב).

מה שאני מצאתי, בכמה מאמרי תדמית שהתפרסמו עליהם בנושא, זה שהם קנו איזשהוא "מפעל" (שנשמע יותר כמו חממה קטנה באיזה מבנה מסחרי חצי נטוש) מיזמית מקומית שהייתה שקועה בחובות עד האזניים ולכן לא יכלה להגדיל את העסק שלה.
וש"מערך השיווק" שלהם (אם הבנתי נכון) זו החנות האחת שאותה יזמית הקימה אצלה בבית.

מה שהיה לי קשה להבין זה: אם מריחואנה זה כזה "בור של כסף" - איך זה שהיזמית המקומית שקועה בחובות עד לרמה שהיא צריכה למכור את העסק שלה ואת הבית שלה?

מה שהייתי מציע לך לבקש מהם זה את הדו"חות העיסקיים של העסק הזה לפחות 3 שנים אחורה. הקף ייצור, הכנסות, הוצאות, הוצאות תפעול (אנרגיה, תחזוקת תשתית, כח עבודה, נדל"ן ומיסים, אבטחה וכיוצ"ב).
רצוי שיספקו לך מאזן כספי של כל שנה כולל חבויות (לבנקים ואחרים) שקשורות לעסק (גם שלהם וגם של היזמית). היה טוב אם היתה יותר הבנה שלך לגבי מהות ה"שקיעה בחובות" של היזמית.

והכי חשוב - הייתי מציע לך בשום פנים ואופן לא לקנות "חתול בשק".
במקומך - הייתי עולה על אווירון ונוסע לראות בעיניים מה זה בדיוק ה"מפעל" הזה. מה גודלו, איך התשתית נראית, מה בת'כלס הם השקיעו...

ובהזדמנות הזו שאתה שם - לנסות וללמוד קצת מה הסטטוס של התעשייה המקומית בתחום.
אני שבטוח שבאמריקה כמו באמריקה - יש כבר כמה וכמה אגודות מקצועיות של מגדלי מריחואנה (גם NATIONAL וגם מקומיות לקולוראדו).
הייתי מתחבר לכמה כאלו ולומד מהם את התעשייה - אולי אפשר לבקר בבתי גידול של אחרים, לנסות להבין כמה מתחרים יש נכון להיום בשטח ואיך זה עובד להם וכיוצ"ב.
אני יודע שיש נהירה מטורפת לתחום הזה בקולורדו מאז שהם פתחו את התחום ל"משקיעים מבחוץ" - והשאלה היא האם כולם מתפרנסים יפה או שהעסק נעשה צפוף קצת.

naf86

New member
אבל הם חברת נדל"ן....

חברה צריכה להתמקד בנושא אחד. אם הם "מומחים" לנדל"ן, מה להם ולקנאביס רפואי?
זה נראה כאילו הם מנסים לזרוק בוץ על הקיר ולראות מה ידבק.

vinney

Well-known member
רק לתשומת לבך - קנאביס לא חוקי בארה"ב

בחלק מהמדינות הסירו את קנאביס מפקודת הסמים של המדינה - אבל ברמה הפדראלית מדובר בסם לא חוקי ומסוכן.
&nbsp
חברות שעוסקות בקנאביס, רפואי או לא, לא יכולות להשתמש בצינורות המקובלים בכל הקשור לכספים או מימון. כך שאם אתה מצפה להכנסה שוטפת (לא רק מניות בעלות) מהחברות האלה כשאתה משקיע בהן מישראל - אין ולא תהיה בזמן הקרוב שום אפשרות לעשות את זה באופן חוקי כי הדרך היחידה לקבל מהם כסף זה מזומן.

נתן.ל

New member
הייתי אצלם באיזו סדנה

הם חברת בת של גיל אורלי.
כשראיתי שנשיא הקבוצה הוא עופר עיני הזכור לטוב מן ההסתדרות, החלטתי שאני לא נשאר שם.

ניר בבגני

Member
מנהל
יצאה לאחרונה כתבה בכאן 11 בשם סיוט הנדלן באמריקה
הכתבה מתייחסת למשקיעים ישראלים שאיבדו את הכסף בהשקעות נדלן בארצות הברית.
אני לא מכיר את פרטי המקרה
ולכן לא מתכוון להתייחס לחברה ולאנשים הספציפיים כאן

ועם זאת חשבתי שיכול להיות ערך להכין סרטון תגובה
בעיקר כדי ללמוד באופן כללי טיפים להשקעות נדלן בחו"ל
ולהשיב על השאלה -
מה יכולים להיות "נורות אדומות"
כדי לעזור לנו להימנע מטעויות השקעה שנגמרות באיבוד הכסף

מה דעתכם?

למעלה