תשלומים

Oritkg1

New member
תשלומים

היי קיבלנו שובר תשלום בגין ארנונה ל county עבור 2017. כיוון שמדובר בקרקע ללא מבנה (שיבנה ב 2018) אין הכנסות. האם עדיף לשלם כבר ב 2017 או לדחות ל 2018 (יש אפשרת כזו), מבחינת דיני המס?

צבי ליך

New member
למועד התשלום לא אמורות להיות השלכות מיסוי

זו הוצאה/עלות שהתהוותה בשנת 2017, ולכן אמורים לייחס לשנת 2017 בכל מקרה (גם אם תשולם בפועל ב-2018).
&nbsp
כתבת שיש אפשרות לדחות, אבל לא ברור אם יש לה עלות.
אם בדקת מול המחוז, ובאמת אין סנקציות, אז עדיף לשלם הכי מאוחר שאפשר.

vinney

Well-known member
מה פתאום? זה לא נכון

אם אתה cash based, אז אירוע המס הוא מתי שהכסף יצא.
&nbsp
מה שאתה אומר נכון עבור accrual basis, אבל אני לא יודע על אף בן אדם פרטי שמתנהל בשיטת accrual. אפילו עסקים קטנים לא חייבים.

צבי ליך

New member
צודק. האמת שמעניין איך זה עובד על בסיס מזומן

מסים ששולמו לפני השלמת הבנייה הם הוצאה הונית (ויש להפחית אותם לאורך שנים).
&nbsp
אבל מה קורה אם משלמים את אותם המסים רק לאחר השלמת הבניה?
יש מצב שאפשר להתייחס אליהם כהוצאה תפעולית?

vinney

Well-known member
אני מניח שזאת שאלה לרו״ח שלך

אבל הדיוט כמוני היה אומר שאם אתה cash based - אז זה נקבע לפי מתי שהכסף יצא. קח בחשבון שאי אפשר להזדכות על קנסות, ז״א אם יש קנס על תשלום באיחור - אתה יכול לנכות את התשלום עצמו, אבל הקנס זאת לא הוצאה מוכרת.

Better Coast

New member
כמה נקודות על ארנונה - Property Tax

השאלה של אורית היא שאלה מעניינת ואני מגלה שנושא מס הרכוש לפעמים מבלבל משקיעים.

קצת עובדות ונתונים:

1. יש הבדלים בין מדינה למדינה מבחינת שיטת התשלום ומועדי התשלום וכן מה התשלום כולל. לפעמים ההבדלים הם גם ברמת ה- County

2. תשלום על קרקע בלבד אמור להיות זול בהרבה מאשר על בית בנוי על הקרקע. זה מופיע במיסי הרכוש כ- improved value ואז הכוונה לרוב למבנה שעל הקרקע.

3. יש מדינות בהם המיסים משולמים אחרונית. קרי משלמים בסוף דצמבר 2017 את המיסים של 2017. יש מדינות שזה לא עובד בהם ככה.

4. ההוצאה מבחינה חשבונאית שייכת לרוב לשנה עבורה הגיע החשבון ללא קשר אמיתי למועד התשלום. שוב זה ברוב המקרים וזה עניין חשבונאי מול רו"ח. למצב הספציפי אם מדובר בקרקע ששייכת לקבלן כרגע ולכם יש חוזה לבנייה עליו ורק אז יש את הקלוזינג אזי ברוב המקרים שאני מכיר המס צריך להיות משולם על ידי הקבלן. אני יוצא מהנחה שהמגרש עליו יש מסים הוא שלך.

5. חשוב מאוד לשלם את מיסי הרכוש. הכוח של הרשויות בארה"ב כדי לגבות הוא הרבה יותר משמעותי ומהיר מזה המוכר למשקיע הישראלי מישראל. אני כבר ראיתי מקרים של עיר או county ש"החרימו" נכסים ומכרו אותם.

6. מס הרכוש הוא לא מס ההכנסה האמריקאי. שני מיסים שונים מרשויות שונות.

אם יש שאלות נוספות או נקודות להבהרה עבורך או למי מהפורום אפשר לשאול פה או לפנות אלי אישית במייל

הכותב הוא מנכ"ל חברת Better Coast שעוסקת בהשקעות נדל"ן בצפון אמריקה

[email protected]
נמרוד

למעלה