הוריקן אירמה

צבי ליך

New member
זה תלוי בפוליסה שקנית

יש פוליסות שמכסות שיטפונות, ויש כאלה שלא.
כדאי שתקרא את הפוליסה שלך, ותתייעץ גם עם הסוכן ביטוח.
&nbsp
כרגע נראה שמיאמי תצא יחסית בזול מהסופה הזו (בהתחלה חששו שהיא תהיה בעין הסערה).
אם יהיה נזק גדול (וככה זה נראה כרגע), אז כנראה שבחלק מפלורידה הביטוח הולך להתייקר, או שלא יסכימו לבטח בו בעתיד.

מה לגבי ועד שכונה association

האם אין בביטוח שלהם פתרון לבעיה הזו?
אני בינתיים בודק את הביטוח , שם אין מענה כי הם מפלורידה והמשרדים לא ממש פעילים כרגע...
&nbsp
ממש מוזר , חשבתי שהמדינה אחראית על נזקי הטבע שכאלה
&nbsp
תודההה

צבי ליך

New member
המדינה יכולה לעזור, אבל היא לא אחראית

מציע לך לקרוא כאן (לפחות את 2 השאלות הראשונות):
https://www.fema.gov/national-flood-insurance-program
&nbsp
בלי ביטוח, אין ערובה לכמה יעזרו לך.
&nbsp
וועד השכונה לא מחויב לבטח אותך נגד שיטפונות, ולא הייתי בונה על זה שהוא עשה את זה.
ה-Waiver שתיארת בתגובה לוויני, נשמע כאילו שהציעו לך ביטוח נגד שיטפונות, ואתה אישרת שאתה מוותר עליו. כלומר, שלא עשית ביטוח.

Boston Guy

New member
המדינה הציעה לך עזרה - אתה חתמת שאתה מוותר עליה.

לפי מה שכתבת, הנכסים שלך בנויים על flood plane, ואף חברת ביטוח לא תסכים לכסות נזקי הצפה במקום כזה. לכן, המדינה הקימה תכנית ביטוח מיוחדת ומסובסדת לנכסים במקומות כאלה - תכנית שנקראת national flood insurance.
הפרמייה של התכנית הזו יקרה, כי יש כמעט וודאות שמתי שהוא שיטפון יקרה... אבל זה עדיין פחות יקר מלאבד הכל.
החוק מחייב את חברת הביטוח להציע לך את הכיסוי הזה, ולפי מה שכתבת, אתה (או מישהו מטעמך) חתם על תצהיר שבו כתוב שאתה מבין שהכיסוי הזה מוצע לך - ואתה מוותר עליו.

מישהו החליט ששווה לקחת את ההימור ש ה "100 year flood" לא יקרה, ולשמור את הכסף שהפרמייה הייתה אמורה לעלות בכיסך.

האסוסיאיישן כנראה מבוטח - והכסף שהוא יקבל ילך לתיקון הנזקים שההצפה (אם תהיה) תגרום לתשתית של השכונה - הכבישים, המדרכות, תשתיות הביוב והחשמל ושאר רכוש משותף. די סביר שהכסף שהם יקבלו לא יספיק לתיקונים (כי גם שם יש "השתתפות עצמית" של המבוטח - ובפוליסו של שכונה זו השתתפות עצמית של עשרות או מאות אלפים). לכן, קח בחשבון שבנוסף לכל ההוצאות של שיפוץ ותיקון הרכוש שלך - יגיע גם חשבון האסוסיאיישן על חלקך בהוצאות תיקון הרכוש המשותף (מה שנקרא "ספיישל אססמנט").

עכשיו כבר מאוחר מדי מכדי לעשות משהו. כל שנשאר זה להתפלל לבורא עולם שהמכה הזו תפסח עליך.

naf86

New member
יש לך משכנתא?

כי לרוב מחייבים לקנות ביטוח נגד הצפות.
תבדוק גם אם אתה נמצא ב-flood zone.
&nbsp
בעיקרון אתה אמור לרכוש ביטוח נגד הצפות. אולי תצליח לקבל משהו מהמדינה, אבל לא הייתי מסתמך על זה.

naf86

New member
ולא קנית ביטוח הצפות???

אם יהיה לך מזל, אולי FEMA ישלמו כמה אלפי דולרים. התיקרה המקסימלית שלהם זה 33 אלף. כאמור זה המקסימום שהם נותנים, ולא בהכרח כל אחד מקבל את המקסימום. יש להם גם תוכנית הלוואות שאולי תהיה זכאי אליהם.
אם הבית נהרס, סכום כזה יעזור אבל לא בהכרח יכסה הכל. ביטוח רגיל לא יכסה הצפות.
לכן בהחלט מומלץ לקנות ביטוח הצפות, בוודאי באזורים שמוגדרים כאזור מועד להצפות.

naf86

מממ עשיתי ביטוח , מודה ומתוודה שאין לי מושג מה אני בדיוק מקבל שם ..
ז"א פניתי למנהל הנכסים שלי וביקשתי לביטוח , קיבלתי מהם הצעה לביטוח , ביקשתי להגדיל את הפרמייה ושילמתי ,
בפרמייה רשום לי hurricane Deductible: $500
All Other Perils Deductible: $500
Windstorm coverage is included
&nbsp
אין לי שמץ מה זה אומר
&nbsp
תודה על העזרהה

למעלה