עזרה בחוכמת/דעת ההמונים (הפורום) בנוגע להשקעות

עזרה בחוכמת/דעת ההמונים (הפורום) בנוגע להשקעות

שלום,
אני משקיע בנדל"ן, מושקע גם בארץ וגם בארה"ב.

בשנים האחרונות, ככל הנוגע להשקעות נדל"ן בעיקר בכל הנוגע להשקעות בחו"ל, כתוצאה מהתנהלות פגומה ושערורייתית של חברות רבות תחת הכותרת תשואה מובטחת, נפלו רבים בפח ולמעשה התשואה שולמה, מכספם.

למה כל ההקדמה הזו?
מכיוון, שכל הקונספט של תשואה מובטחת יצר רתיעה, ואנטי כלפי גופים שכן יכולים להשיג תשואות גבוהות יותר מתשואות השוק (בחלקן אפילו מכות מדדים, עוד מושג בעייתי בשיווק בתחום זה).
בשנתיים האחרונות, אני משקיע בתחום השקעה מסויים נישה מאוד קטנה אבל טובה, ומצליח להשיג תשואות קבועות של 6.5-9% תשואה, גם לעתיד (נשמע מוזר אני יודע).

השאלה שלי היא:
הייתי רוצה לפתוח השקעה כזו בפני אחרים (ייקח זמן התארגנות, אבל זה בראייה עתידית), אולם, ברגע שאבטיח תשואה של 7-8% ממוצעת, יפתחו וירימו גבות, בצדק עקב כל התרגילים שעשו חברות רבות.
כיצד הייתם ממליצים כקוראים, לפנות לקהלי יעד בצורה ידידותית יותר, בכדי שכן יעניין אותם משהו כזה, בעיקר חשוב לי למשוך משקיעים איכותיים ולא פתיים שמחפשים פנטזיות.
אשמח לשמוע לדעתכם (כרגע זו רק מחשבה, נא לא לפנות בשאלות בפרטי לגבי איזו השקעה זו).
בתודה מראש על הדעות.

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

זה העניין, ולכן אני מתייעץ כדי להרגיש ולחוות כמה שיותר דעות.

1. יש לי אפשרות להבטיח תשואה (בבטחון מלא מבחינתי, כי זה אחרי מספיק מרווח בטחון שלקחתי).

2. תשואה גבוהה מושכת אנשים, אבל אני מחפש את הנוסחה לחדור פנימה (כשזה יקרה), מבלי להראות כמו החברות שמבטיחות תשואה ומשלמות מההון של המשקיע, אצלי זה נטו מההשקעה. הבעיה היא, שאני מחפש דרך לבדל עצמי בעניין הזה.

לכן חשוב לי לשמוע דעות שכאלו.
הרי אם לא אבטיח תשואה, או לא אציין את היכולות שלי להשיג תשואות כמו שאני אומר 7-9% (מגובה בניירת חוקית ומקורית), למה שיבואו בכלל?
זה אל שאני כרגע וורן באפט ואנשים פשוט יגיעו, אני שנות אור רחוק מהמצב הזה.

הבעיה שלי היא חדירה, והגעה ללקוחות, כשחשוב לי לקוחות איכותיים.

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

naf86

New member
כל זה בהנחה שהכל הולך לפי התוכנית

אז יש צפי לתשואה מסוימת. מה תעשה אם דברים לא ילכו כמו שצריך? האם אז תשים מכספך האישי?
&nbsp
נכון. תשואה גבוהה מושכת אנשים. אבל הבטחות תשואה מדליקה אצלי נורות אדומות.
אתה יכול לפרסם תשואה ממוצעת שאתה מקבל עכשיו, ושאתה עובד על לקבל תשואות דומות בעתיד. ככה אתה לא מתחייב לתשואות, אבל כן מראה שאתה מסוגל להגיע לתשואות כאלה.
&nbsp

זה בדיוק המלכוד בו אני שרוי, ולכן משתף במדיה שכזו

הבטחת תשואה- הינו מושג בעייתי בגלל עוקצים ורמאויות שהתלוו אליו. לכן זהו ביטוי, שבהחלט קשה לי עימו.
עם זאת, אני מצליח לייצר תשואה טובה וקבועה שאינה תנודתית.

כמו-כל השקעה, יש כאן מרכיב של סיכון, אבל הוא מינורי אם מתנהלים מולו נכון, זה חלק מהביזנס.

הנה רעיון למודל-
משקיע שירצה להיכנס, מוכן לתת לו 7% תשואה, מי שנתו בי את אמונו וראה את שאני ראיתי ועושה במודל שלי.
משקיע שירצה ערבויות, אני מוכן לתת ערבויות, תמורת 2% מהתשואה לכל אורך חיי ההשקעה (לא אורך חיי ההחזקה- אם משקיע יותצא אחרי כמה שנים, אני רוכש ממנו את ההשקעה בניכוי אותם 2% עתידיים), ככה שהמשקיע מקבל השקעה עם ערבויות בתשואה של 5%.

איך זה נשמע לכם?

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

naf86

New member
עכשיו יש לך תשואה טובה

אבל זה לא אומר שהשוק לא ישתנה עוד שנה-שנתיים.
מה תעשה אם עוד שנה התשואה שלך יהיה 6%. האם תתן למשקיע 1% מהכסף שלך, כי הרי הבטחת לו?
&nbsp
אם השקעה שלך כל כך בטוחה ויציבה, למה אתה לוקח 2% תמורת ערבויות?

זה כל היופי, השוק יכול להשתנות, התשואה לא

התשואה אינה תלויה בשוק.
אני סוגר את כל עניין התשואה במהלך הרכישה שלי וחתימת החוזים, כך שגם אם השוק משתנה אני פחות חשוף (אני כן, בצורה מאוד מינורית אבל קשה להסביר).

לא הבנתי את שאלתך:"אם השקעה שלך כל כך בטוחה ויציבה, למה אתה לוקח 2% תמורת ערבויות"?
אתה מתכוון שזה הרבה או מעט?

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

naf86

New member
בוודאי שתשואה יכולה להשתנות

חוזים יכולים להגמר, לקוחות יכולים להעלם, מחירים/עלויות משתנים.
&nbsp
2% זה הרבה. הרי אם אתה כל כך בטוח בהשקעות שלך, למה לקחת בכלל אחוזים תמורת ערבויות?

אתה קצת מפספס

אני לא מדבר על דירה להשקעה או נכס נדלנ"י, השאלות שלך מוכוונות נדל"ן.
שוב פעם השאלה שלי היתה רק לראות ולקבל רעיונות כיצד לעבור את משוכת הבטחת התשואה.
חשוב לי לשמוע דעות, מאנשים כמוכם שמתעניינים בהשקעות בארה"ב, ופוגשים לא פעם משווקים שמבטיחים תשואה.

למה לי להבטיח תשואה?
התשובה פשוטה: כי אני רוצה לייצר חשיפה ולמשוך אלי משקיעים שמעוניינים, הרי אף אחד לא יבוא בגלל העיניים היפות שלי.

מה הבעיה?
תשובה: בגלל שיש הרבה חברות שהבטיחו תשואה ורימו את המשקיעים, כגון, מכרו להם נכס יקר יותר משוויו ושילמו להם תשואה מכספם למעשה.

התשואה יכולה להשתנות?!
תשובה:זהו שלא!!!
כאן זה מוצר השקעתי (לא נכס) שבו אני חותם על התשואה שלי, כל צד יודע מהם התחייבויותיו.

נשמע ורוד מדי!!!
תשובה: נכון, זו בעיה, אנשים לא אוהבים ורוד מדי.
עם זאת יש כאן סיכונים, הסיכונים הינם בכלל בהתחלה, לאחר שמגשרים על פערים, התשואות נכנסות.

למה אתה תקח עוד 2% על ערבויות?
אני לוקח הרבה יותר מ- 2%, אני משיג תשואות גבוהות יותר מאלו שאני מבטיח, זה בדיוק הפער והרווחיות שלי!!!
אני יכול להבטיח תשואה של 6-8%, מי שרוצה התחייבות מגובת ערבויות על ההבטחההזו, אני מוכן, תמורת 25 נוספים. למה שזה יבוא בחינם?
המשקיע גם צריך לקחת סיכון....ככל שיש לו יותר התחייבויות מצידי, זה עולה לו כסף, כי אני מנטרל סיכונים.

מה רצית, שהלקוח יקבל הכל והחברה רק תתחייב עבורו, רק תעשה לו כסף ותבטח את השקעתו?
אתה מכיר כאלו?

ושוב פעם, האופרציה טרם קמה ואני לא משווק כלום (בנתיים), ההשקעה אינה נדלנ"ית, כרגע מה שמעניין אותי זה רק משוכת השיוק.

חשבתי שזה היה ברור

בהודעה הפותחת שלי.

למען הסר ספק, לא מדובר בנדל"ן.
שאלתי כאן בגלל שהתחום של תשואה מובטחת מוכר בהשקעות נדל"ן בארה"ב, והיה חשוב לי לקבל תובנות בנושא של "הבטחת תשואה" וההתייחסות לכך.

מקווה שכעת זה ברור יותר.

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

AsiDS

New member
זה לא רציני!

אתה מבקש לחוות דעה, אבל זה קצת חובבני להעלות פוסט "אני יודע לעשות תשואה, בדרך ישרה ואיך אני מגיע לאנשים..." על מה יחווה דעה? על כוונות טובות?
עצתי אליך: תבנה מודל, תראה Track record, תראה יחס סיכון סיכוי, תראה מה הבטוחת ואז תציג את המודל. אם אתה לא רוצה להציג את המודל בפני כל חברי הפורום אני בטוח שבפרטי כמה ישמחו להביע דעה, או שתפנה לאנשי מקצוע.

שלא יפנו מכמה טעמים:

1. אין לי כרגע מוצר השקעתי להציע (זה רק בהתהוות).
2. אין אפשרות לענות במסרים, חסמו לי אותה לפני אי אילו שנים.
3. כרגע לא מחפש משקיעים, אלא משקיע לעצמי עבור ביתי, אך כן יש לי מחשבה לפתוח את האפיק למשקיעים אחרים (אך כאמור אני עוד לא שם).

המטרה שלי היא רק לקבל דעות כיצד אני יכול להתגבר על מלכוד התשואה המובטחת.

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

נראה לי פספסת קצת...

1. יש לי נכסים נדל"ן וגם כאלו שאינם).
2. התשואה שלי מבוססת על ההשקעות עליהם אני שואל (לא יכול לפרט כרגע, כי זה יתרון הייחודיות שלי כרגע).
3. כתבתי בבירור, שהשאלה שלי יותר בכיוון של שיווק, לאופרציה העתידית.

מש'קיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

naf86

New member
אתה קצת לא מובן...

"אין לי כרגע מוצר השקעתי להציע"
&nbsp
אני מנסה להבין.. אז יש לך עכשיו נכסים, ואתה מחפש משקיעים לנכסים חדשים שעוד אין לך?

למעלה