לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1810818,108 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'הטרדה בטיפול'
הטרדה בטיפול
<< ההודעה הנוכחית
15/06/2006 | 13:32
31
2
הגעתי דרך הקישורים פה למאמר הזה: http://www.tmurot.org.il/article.asp?id=453
ואני רוצה להתייחס למשפט האחרון בפסקה השניה מהסוף. כתוב שם שאם אי נוחות ממשיכה למרות שהמטופל אמר שלא נוח לו עם דבר מזויים - זה נחשב הטרדה.
זה הזכיר לי מקרה שקרה לי. הייתי בטיפול שיאצו אצל אדם שסמכתי עליו ועל מקצועיותו. היה משהו ספציפי בטיפול שביקשתי ממנו שלא יעשה כי זה מפריע לי. והוא כמה פעמים  ניסה לעשות את זה וכל פעם אמרתי לו שוב שלא.
דיברתי על זה איתו והוא אמר שמבחינתו כחלק מהמטרות של הטיפול אני צריכה להשתחרר מה, ולכן הוא מנסה בכל פעם מחדש, עד ש"זה ישתחרר". אני לא הסכמתי איתו וגם אמרתי לו את זה, שזו לא חסימה מקומית, כי אין לי בעיה שאשה תעשה לי את זה. אבל אני לא רוצה שגבר יעשה את זה. הוא לא קיבל את זה ואני חשבתי שזה חילוקי דעות בינינו ותו לא.
יותר מאוחר הרגשתי מעט פגועה, ושהוא לא מכבד אותי.
ועכשיו נתקלתי במאמר שכותב שזו הטרדה. רציתי לשאול לדעתכם בנושא.
תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הרבה כוונות טובות מוליכות לגהנום'
הרבה כוונות טובות מוליכות לגהנום
15/06/2006 | 15:32
1
1
אם ביקשת ממנו לא, והוא כן, ועוד מתווכח איתך - זו התנהגות שאינה אתית במקרה הכי טוב, והטרדה בוטה במקרה הרע.

די סביר שהוא חשב שהוא עושה את זה לטובתך, אבל זו עדין הטרדה.

זה משפט שאולי דורש הסבר...
הרבה מטרידים חושבים שהמוטרדת רוצה יחס מיני, אם בדיבור, אם ברמיזה ואם במגע, "אחרת למה היא מתלבשת ככה/מדברת ככה/מסתובבת ככה" וכו'.

הרי ציטוט רלוונטי מויקיפדיה:
"פזמון של אלמגור "כיכב" בפסק דינו של השופט מישאל חשין בפרשת האונס בשמרת. לצורך הפרשנות המשפטית שנדרש אליה במשפט זה, שבו טענו האנסים שהנאנסת לא התנגדה למעשיהם, ציטט השופט חשין את המילים הבאות של אלמגור (מתוך השיר "כשאת אומרת לא"):

"כשאת אומרת 'לא', למה את מתכוונת?
למה את מתכוונת, כשאת אומרת 'לא'?
אם ה'לא' הוא 'לא', ובאמת אולי הוא רק 'אולי,
אך לא כעת', או שהלא הוא רק 'עוד לא'
אולי הוא 'או' אולי הוא 'בוא'
כי את אומרת 'לא' כל כך בחן,
שהוא נשמע לי עוד יותר מזמין מ'כן'".
והשופט חשין מתפלמס עם המלים, ודוחה מכל וכל את המסר שבהן:

האמנם כך הוא? האמנם "לא" הוא "אולי"? האמנם "לא" הוא "בוא"? האמנם "לא" הוא "כן", ואף "עוד יותר מזמין מ'כן'"? אין ספק בלבנו שהפזמונאי כתב דברים שכתב בחיוך, בקלילות ובבדיחות דעת, בוודאי בכישרון, ואולם מתגנב חשש אל לב כי יש שיראו בדבריו מורה דרך להליכות ולמנהגות, וכאומרים: ממנו נשמע וכן ננהג.
ועל כך נאמר אנו, בלשון צלולה ובלא פקפוק וגמגום: כשאשה אומרת "לא", היא מתכוונת ל"לא" כמשמעותו בחיי יום-יום וכהוראתו במילון. כך אישה, כך גבר, כך ילד, כך ילדה, כך זקן, כך זקנה, כך כל אדם. "לא" הוא לעולם "לא", ואין "לא" שהוא "כן". אין עיוור פיקח ואין שיכור פיכח, אין חכם טיפש ואין ותרן עיקש, אין שחור שהוא לבן, ואין לילה שהוא יום - והכול אם מדברים אנו בלשון בני אדם. "לא" הוא "לא". אשה האומרת "לא", והגבר מתייחד עמה על אף אותו "לא", הייחוד הוא שלא בהסכמתה, והמעשה הוא מעשה אינוס.

כהתייחסות לדבריו של השופט חשין החליט דן אלמגור לערוך שינוי בבית השלישי של השיר, במטרה להתאימו לפסיקת השופט ולרוח התקופה:

"כשהיא אומרת 'לא!' - לזה היא מתכוונת!
לזה היא מתכוונת, כשהיא אומרת 'לא!'
לכן ה'לא' שלה סופי, מוחלט,
כי היא החליטה, לא שום בית-משפט.
אז אל תהיה לי 'תרנגול',
ואל תהיה חכם גדול,
היא לא רומזת 'כן', 'אולי' או 'בוא'.
כשהיא אומרת 'לא', היא מתכוונת: 'לא!'
" "
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זכור לי השיר, זכור לי משפט האונס'
זכור לי השיר, זכור לי משפט האונס
15/06/2006 | 20:42
1
אבל לא זכור לי השינוי בשיר.
בצעירותנו שרנו את השיר הזה במלוא גרון בלי להבין בכלל את המשמעות המוסרית (או הלא מוסרית) שעומדת מאחוריו.
שמחה להיווכח כי דן אלמגור ערך שינוי בשיר.

לגבי ההודעה של שירה, מסכימה עם דוד, אבל בנימה פחות סלחנית: זו הטרדה!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בהחלט הטרדה'
בהחלט הטרדה
15/06/2006 | 21:05
1
אם כי אולי לא מינית - בניגוד לכל כללי האתיקה כמובן, אך בכלל בניגוד למהלך תקין של טיפול.
חד משמעית אם מטופל מבקש לא לעשות משהו מסויים, אז לא עושים.
אם אני משוכנעת שזה חשוב ויעזור לו, אולי אדבר אתו על כך לאחר הטיפול בשקט, ואתן לו לחשוב על הנושא עד לפגישה הבאה, אבל על הזכות של אדם לגופו פשוט אין ערעור.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אכן הטרדה'
אכן הטרדה
15/06/2006 | 21:06
1
בספרו של אלי זומר "יחסים מקבילים" הוא מדבר על ניצול מיני מצד מטפלים ברפואה משלימה, רופאים, רבנים ופסיכולוגים. העמותה לנפגעות תקיפה מינית הוציאה חוברת בנושא, ששם היו הרבה מהדברים שהוא כתב. בין היתר הוא דיבר בפירוט על התירוצים השונים שנותנים אנשים אלה למעשיהם. למשל, חלק מהאנסים/מטרידים/מנצלים מינית כועסים על המטופלת שלא נותנת אמון במעשיהם, או על כך שהיא שואלת שאלות לגיטימיות. חלק מדברים על פתיחת מחסומים אנרגטיים וכו'.
זה מאוד מקומם לשמוע על זה. גם בתור מטפלת אישה, יש גבולות שאני לא חוצה. ואם מטופלת נרתעת ממגע באזור מסויים, לא משנה מאיזו סיבה, אני לא נוגעת שם. זה דבר די בסיסי. יש אנשים שלא אוהבים שנוגעים להם בפנים, יש שמגע בשיער מרתיע אותם ויש שבכפות הרגליים או הבטן. כמו שלא אדחף ידיים לאזורים אינטימיים, כך גם לא אכפה מגע באזורים אחרים שלא נוחים לאותו אדם.
במקרים שבהם אני מרגישה שמגע באזור יחסית אינטימי דרוש (למשל במפרק המפשעה, וזה לא דבר שאני עושה בכל יום) אני מסבירה ומבקשת רשות לפני. במקרים שמטופל מבקש שלא אגע באזור מסויים ואני מרגישה שזה יכול לעזור, אני מטפלת בכל מה שמסביב, ובסוף שואלת אם נוכל בכל זאת לנסות. אבל המגע ייעשה רק אם הוא אמר "כן", ותוך כדי אני אשאל שוב ושוב אם זה בסדר ואם נוח.
זה קצת מזכיר לי את זה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מנסה לחשוב'
אני מנסה לחשוב
15/06/2006 | 21:13
1
איך כל הסיפור הזה יקדם אותך עכשיו. אני מציעה שתקחי מזה את הטוב: למדת מה אפשר לעשות ומה בשום אופן לא לעשות בטיפול, וגם אם ידעת את זה קודם, קיבלת לכך חיזוק. למדת שמה שמרגיש לך לא נוח בסיטואציה מסויימת לא צריך להימשך, אפילו אם אחרים חושבים אחרת, שהאינטואיציה והרגישות שלך עובדות ושעלייך לסמוך עליהן. למדת שאת אסרטיבית ולא מוכנה שיעשו לך דברים שאת לא רוצה, גם אם מנסים. אני מאחלת לך שלא תיתקלי בסיטואציות דומות, ושאם כן, תדעי לעצור את זה מבלי להיפגע. אין זה משנה מדוע הוא עשה את זה ומה הוא חושב ושיש ביניכם חילוקי דעות. מה שמשנה זה שיהיה לך הביטחון לעשות רק דברים שאת רוצה ושנוח לך איתם. ואז דעתו של האחר באמת לא רלוונטית.  
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מצער אותי לשמוע את זה!'
מצער אותי לשמוע את זה!
15/06/2006 | 22:49
1
1
אני חושבת שאפילו שחלק מהטיפול הוא מגע,כל מטפל במגע חייב לעבוד עם פדבק של המטופל שלו ולזכור שהוא נוגע בגוף שהוא לא שלו.
גם לא בהקשר מיני מבחינתי זאת הטרדה.
עצוב לי מאוד לשמוע על מטפלים שמתעלמים מהמשוב של המטופל ומחליטים בשבילו מהי החסימה שלו וגם איך ומתי הוא אמור להתמודד עם זה.
הסיפורים האלו הם הרבה יותר נפוצים ממה שחושבים וכשמישהו בעמדת מטופל קשה מאוד להתנגד.
בעברי הייתי אצל מטפל בהומאופטיה קלאסית שהתעקש שאספר לו כל מה שקשור לחיי המין שלי במניפולציה שאם לא אעשה את זה הטיפול לא יצליח.
("אין בעיה יש לי את כל הזמן שבעולם אבל זה הכסף שלך")
הוא גם שיתף אותי בפנטזיות של אשתו!!!
אחת משיטות הטיפול שאני עובדת איתה היא מאוד אינטימית ועל כן אני עובדת איתה רק עם נשים. וגם אותן אני מכינה ושואלת וקשובה מאוד לפידבק שלהן.
את לא צריכה מאמר בשביל לדעת אם זאת הטרדה והמילה הטרדה פחות חשובה לדעתי. מספיק לי שהרגשת פגועה ושהגבולות שלך לא כובדו.
אני רק רוצה לאמר שאצל מטופלים או מטופלות שחוו בעברם סוג של abuse (רגשי או פיזי)זה חשוב שבעתיים לשאול ולוודא שמה שאנחנו עושים זה בסדר.
לאנשים כאלו הרבה פעמים אין את היכולת לאמר לא או שהם נותנים פידבק משתהה לשאלה. חשוב לעצור ולבדוק אם שה נכון ומתאים כי אחרת אנחנו חוזרים שוב על אותו ניצול.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
16/06/2006 | 00:05
1
שנפגעי תקיפה מינית, בחלקם, אינם יודעים לומר לא או שהפידבק שנותנים אינו מדויק או לפי המצופה.
הבעיה היא שרוב המטופלים הנ"ל לא יספרו על הפגיעה, ואפשר רק לנחש לפי התגובות שלהם.
חושבת, לכן,שצריך לוודא תמיד ש"אנחנו בסדר", ובעצם לשמור על כללים וגבולות ברורים עם כל המטופלים שלנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
16/06/2006 | 00:45
21
1
על התגובות...
אני באמת רוצה להאמין שהיו לו כוונות טובות בלבד. אני מאוד מקווה שכן.. אני פגעת ניצול מיני בעברי והוא ידע את זה. הוא חשב שלכן אני לא יכולה לסבול את אותו דבר בטיפול. לא משנה אם זה נכון או לא, זה עוד יותר מכעיס שהוא לא כיבד את זה. ז"א מבחינתו הוא כן כיבד, כי הוא הפסיק כשביקשתי, אבל אני חושבת שהוא לא היה צריך לעשות את זה שוב. זה מה שמעצבן אותי. שהוא ניסה שוב כמה פעמים. הרגשתי כאילו שהוא נעול על זה שהוא רוצה לשחרר את הקיבעון הזה שלי, ואני לא רציתי את זה. האמת שאבדתי את האמון בו.... ולא רק בגלל המקרה הזה,  ואני די מבולבלת מזה. האדם הזה הה גם המורה שלי... תפסתי ממנו הרבה ועכשיו אני מנסה לעשות הפרדה בין הדברים הטובים שקיבלתי לבין החולשות שלו בתור בנאדם.....

מה אני אגיד לכם... מאכזב...

מה גם שהוא יכל לכתוב פה כמו כל אחד פה והיינו כולנו מתרשמים מהחכמה והנסיון הטיפולי שלו.... עולם מבלבל....
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הפניתי אליו'
הפניתי אליו
16/06/2006 | 00:47
20
1
כמה אנשים בעבר לטיפולים. ואני מתלבטת אם להמשיך להפנות אליו...
מה אתם אומרים?
לפסול אותו לגמרי בגלל זה? (אגב, זה לא היה שום דבר אינטימי. זה היה משהו שהפריע לי באופן אישי).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מכיוון שציינת שזה מישהו שאת מאד'
מכיוון שציינת שזה מישהו שאת מאד
16/06/2006 | 10:01
19
1
מעריכה מבחינה מקצועית, אני מציעה שתיפגשי אתו לשיחה גלויה על הארוע.
מצד אחד, אני עומדת מאחורי כל מה שכתבתי לגבי התנהגותו הפסולה בזמן הטיפול.
מצד שני, יתכן שהסיבה שהוא הרשה לעצמו להתנהג בצורה כזו היא בגלל שהוא מכיר אותך כמטפלת או למד אתך יחד, ומשום מה לא ראה בך מטופלת, והרשה לעצמו דברים שהוא לא מרשה לעצמו עם מטופלים - זו מלכודת שיכולה לקרות לרובנו בזמן החלפת טיפולים עם מישהו שעברנו אתו הרבה, ובאיזשהו מקום לא נתפס אצלנו כמטופל "ממש".
ובהקשר זה היה שרשור מעניין מאד בפורום על נושא הטיפול בחברים וקרובים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קראתי את השרשור הזה,'
קראתי את השרשור הזה,
16/06/2006 | 12:32
18
1
באמת מאוד מעניין.
הוא היה המורה שלי... הוא באמת לא התייחס אלי כמו למטופלת רגילה, אני חושבת. אולי כי לא הייתי מטופלת רגילה . הוא שיתף אותי באבחנות וכו'. אי לא חושבת שיש בעיה עם זה. אבל אולי מכאן נבעה הטעות שלו. אולי למטופל "רגיל" הוא לא היה עושה את זה, ולי הוא הרשה לעצמו לעשות את זה, כי הוא חשב שאני בעיניינים אז זה בסדר.
אני לא יודעת אם אני אעשה איתו שיחה גלויה, כי יש לי הרגשה שהוא לא יקבל את זה. הרי כבר אמרתי לו כמה פעמים את דעתי בענייין והוא התעקש על שלו. למה שהפעם זה יהיה אחרת?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא קונה את זה'
אני לא קונה את זה
16/06/2006 | 13:12
4
1
לדעתי הוא עשה טעות. כשאנו נוגעים במישהו, זו האחריות שלנו. לא משנה אם הוא תלמיד שלנו או אדם שזו הפעם הראשונה שאנו פוגשים.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה את לא קונה?'
מה את לא קונה?
17/06/2006 | 21:15
3
1
אני כתבתי שאני חושבת שהוא טעה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את זה שיכול להיות לו תירוץ...'
את זה שיכול להיות לו תירוץ...
18/06/2006 | 01:12
2
לצפיה ב-'אין ספק'
אין ספק
18/06/2006 | 14:13
1
1
שהוא טעה, ואולי זו טעות חמורה. בכל מקרה בטוח שזו טעות שאסור לחזור עליה, לכן אני אדבר איתו על זה, בתקווה שהוא יבין ויקבל וילמד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
18/06/2006 | 14:15
לצפיה ב-'את מתנצלת בשבילו'
את מתנצלת בשבילו
16/06/2006 | 13:20
4
1
ומביאה צידוקים למעשיו.
סליחה, אבל אני לא בטוחה כרגע שמגיע לו....
לא רוצה להכליל ולומר שהוא אדם פוגעני, אבל במקרה הספציפי שלך הוא טעה!
חושבת שהוא צריך לדעת שטעה. שפגע.
לאפשר לו הזדמנות לתקן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תיקון טעות'
תיקון טעות
16/06/2006 | 13:30
3
1
המשפט: "לא רוצה להכליל ולומר שהוא אדם פוגעני" ממש לא במקום כי על דרך השלילה אני רומזת שהמטפל הוא פוגעני.
מתנצלת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למה את מתכוונת'
למה את מתכוונת
17/06/2006 | 21:03
2
1
כשאת אומרת שהוא פוגעני?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הכוונה בפוגעני'
הכוונה בפוגעני
18/06/2006 | 12:59
1
1
אדם שיש לו דפוס קבוע של פגיעה באנשים.
למשל, אדם שפוגע מינית,ברוב המקרים הסיפור לא נגמר בפגיעה אחת, ונוצר דפוס שחוזר על עצמו שוב ושוב, ויכול להיפתר רק בעזרת טיפול מתאים.

רוצה להאמין שאין זה כך במקרה שלך ולכן תיקנתי את עצמי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזה המצב,'
אני לא חושבת שזה המצב,
18/06/2006 | 14:12
2
אני חושבת שזה חוסר מודעות. בסה"כ הכוונות שלו הן לעזור.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני ממליצה על השיחה משתי סיבות'
אני ממליצה על השיחה משתי סיבות
16/06/2006 | 13:50
7
1
הראשונה כמעט טכנית - כי אם הבנתי נכון, הפעמים בהן אמרת לו את דעתך היו תוך כדי טיפול. חשוב שהדיון בנושא יעשה כששניכם יושבים זה מול זה כשווים, והוא מקשיב לך במלוא תשומת הלב וצריך לענות לך. הוגן גם כלפיו וגם כלפיך.
השניה בשבילך - לא בריא להשאיר שאלות כאלו פתוחות. זה כמו פצע שמכרסם מבפנים. לטוב ולרע, גם אם השיחה תיגמר בכך שהוא ינזף , יקח לתשומת לבו ותישארו בקשר, וגם אם היא תיגמר בכך שתחליטי שאתו אין לך יותר קשר - בזני המקרים, עשית בשביל עצמך סגירת מעגל, הבנה של הנושא עד תומו. כך לא ימשיך לאכול אותך ולהציק לך.
לא מדובר בארוע עד כדי כך טראומטי שלא תוכלי לעמוד בשיחה, ולכן אני מאד ממליצה לא לדחות אותה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
16/06/2006 | 13:54
לצפיה ב-'קודם כל תיקון:'
קודם כל תיקון:
16/06/2006 | 15:09
5
1
זה לא נעשה תוך כדי טיפול. תוך כדי טיפול רק אמרתי לו: "אל תעשה את זה בבקשה". אחרי הטיפול ישבנו זה מול זה והסברתי לו למה. וזה קרה כמה פעמים - שישבנו כשווים והסברתי לו את עצמי, והוא נשאר בשלו. הוא חשב שאני טועה. הוא חשב שהוא יודע יותר טוב ממני מה טוב בשבילי. אגב, בהקשר הזה - אני תמיד מכבדת את הבחירות של המטופלים שלי, גם כשאני חושבת אחרת. גם כשאני יודעת שהם עושים משהו שהוא הגורם לבעיה שלהם - אני אמליץ להם על שינוי, אבל לעולם לא אכפה את דעתי. ההתנהגות שלו אולי נובעת מעודף אגו..

אין לי שאלות פתוחות. השאלות שיש לי הן לא שאלות שאני יכולה לשאול אותו. השאלות שיש לי הן עם עצמי להחליט אם אני ממשיכה להעריך אותו בתור מטפל או שלו. אם אני בוחרת לעשות הפרדה בין הטוב שבו, לצדדים אחרים (יש עוד דברים), או שאני בוחרת לפסול הכל בגלל מה שהתגלה לי.

חבל לי לנתק איתו את הקשר כי הוא כתובת בשבילי להתייעצויות על שאלות בטכניקות של הטיפול, שאלות שלא קשורות לעניינים האלה, שבשבילם הוא בהחלט לא כתובת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שגיעט כטיב: או שלו = או שלא..'
שגיעט כטיב: או שלו = או שלא..
16/06/2006 | 15:10
לצפיה ב-'תודה לך על פתיחת הדיון'
תודה לך על פתיחת הדיון
16/06/2006 | 15:31
3
1
היום בצהריים חשבתי על מה שכתבת. עשיתי טיפול לחבר שלי. הוא תמיד אמר שהוא לא אוהב שאני מוציאה לו קנאקים מאצבעות הרגליים. לפעמים הקנאקים ממש התחננו לצאת, לא ניסיתי בכוח, אבל התזוזה הכי קטנה גרמה להם לצאת. ברבות הימים הפסקתי לגרום לקנאקים לצאת, אבל לא ויתרתי על לחיצות בקצות הבהונות, שמזרימות את הצ'י, יכולות להעיר מעילפון ובכלל, התיחסות אליהן היא בעיני חשובה. אבל ניסיתי לעשות זאת בעדינות המירבית ובאיטיות.
ולמה זה קשור לסיפור שלך? כי חשבתי על זה, ואם זה היה מטופל "רגיל", לא הייתי מתעסקת לו בכלל עם אצבעות הרגליים. לא רוצה? לא אוהב? לא הייתי מתעקשת. אבל עם החבר כן ניסיתי וכן התעקשתי. היום נתתי לו טיפול, ולחצתי בעדינות על הבוהן הקטנה. זה כאב לו, וחשבתי עלייך ועל הסיפור שלך. על זה שאני חשבתי שזה טוב לו למרות שהוא לא רוצה ולא אוהב את זה, אבל לא ממש מתווכח על העניין עם חברתו ה"מבינה". את שאר הטיפול העברתי בעדינות מירבית ומבלי להכאיב. למדתי משהו, תודה לך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אכן דיון חשוב, ומלמד הרבה'
אכן דיון חשוב, ומלמד הרבה
17/06/2006 | 14:26
1
1
ואין מי שיכול להחליט בנושא בשביל אחרים, אבל נקודות המבט החיצוניות יכולות אולי לעזור.

שירה, אם אחרי כמה שיחות איתו אין לך תשובה, יתכן שכדאי לנתק ממנו קשר באופן זמני, ולראות אחרי חודש (נאמר) איך הדברים נראים לך. הרבה פעמים הזמן נותן לדברים צורה אחרת, ברורה יותר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא הייתי בקשר איתו בחודש האחרון,'
לא הייתי בקשר איתו בחודש האחרון,
17/06/2006 | 21:13
1
אני בכלל לא בקשר איתו עכשיו. הנושא הזה עלה בגלל הכתבה שקראתי.
אני אחשוב על האפשרות לדבר איתו על זה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
17/06/2006 | 21:04
לצפיה ב-'גבולות המגע בטיפולי רפואה משלימה'
גבולות המגע בטיפולי רפואה משלימה
17/06/2006 | 18:40
1
1
הגיע אלי במייל, ומאוד רלוונטי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה,'
תודה,
17/06/2006 | 21:14
1

הודעות אחרונות

11:55 | 20.11.18 ALON408
19:25 | 10.11.18 אורחים בפורום
16:38 | 09.11.18 ladybug4NLP
20:51 | 29.10.18 רובי127
18:58 | 23.10.18 אורחים בפורום
07:40 | 08.10.18 החיתול הירוק
16:01 | 26.09.18 אורחים בפורום
08:47 | 13.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ