קריאה לדיון בעד או נגד תוספי מזון

harduf9

New member
קריאה לדיון בעד או נגד תוספי מזון

וכמובן למה ? טוב אני אפתח. אני בעד שימוש בתוספי מזון גם בטיפול במטרה לשפר את הטיפול וגם כטיפול פרופילקטי (מניעתי). הלמה שלי : הנסיון שלי לימד אותי ששימוש נכון בתוספי מזון משפר את תוצאות הטיפול, מאיץ תהליכים, חשוב להדגיש לא האצה מוגזמת אלא מה שהגוף מסוגל לו אם הוא מקבל את כל החומרים הנדרשים לו לפעילות אופטימלית. משפר את הרגשת המטופל שיש התקדמות וגורם לו להתמיד בטיפול ופותח את ראשו לדברים חדשים, מגדיל את האמון במטפל וכמובן בחוסרים של מרכיב זה או אחר הדרך להשלמת החסר היא בתוספים. אוסיף ואומר שהתוספים הם בנוסף לשינוי תזונתי ולצערי הרבה מדי מטופלים לא מקפידים על תזונה לפחות לא בהתחלה. קל יותר לפחות בתחילה להכניס כדור לגוף ולצפות בשיפור. מעבר לכך איכות המזון ירודה וגם למזון האורגני יש שתי בעיות תאורטיות כרגע (כי אינני יודע אם זה נכון) בעיה א. האם המזון האורגני באמת אורגני ? בעיה ב. במידה והמזון האורגני אכן אורגני האם הזנים שמשתמשים בגידולים לא עברו הנדסה גנטית או שזה אותו מזון מהונדס רק ללא הכימיה ? טיפול פרופילקטי נובע בעיקר משתי ה"בעיות שהזכרתי לעיל. לדעתי אין המזון מושלם מבחינות אלו. מה גם שהוא יקר מדי. ואילו אנוכי ומרבית מטופלי לא צורכים מזון אורגני. מאותן סיבות שהוזכרו לעיל. בנוסף לכך סגנון החיים כיום דורש מגופנו הרבה יותר ממה שאנו נותנים לגופינו, או יכולים לתת לגופינו בהשקעה סבירה (זמן וכסף). בברכת בריאות שלמה גיא הרדוף

אני לא אוהבת תוספי מזון משום סוג

הן בשל תלות נפשית שהם גורמים, הן בשל עלות כלכלית, והן כי אני מאמינה שעפ"י רוב יכולת השינוי היא אצלנו, ומי שבאמת רוצה להבריא צריך לקחת אחריות על גופו. מאותה סיבה, אגב, כל מטופליי מקבלים לא רק יעוץ תזונתי אלא גם תרגילי חשיבה ותרגילי יוגה הביתה, כדי שלא יזדקקו לי. אני מאמינה שטיפול מלא יכול להיות לעיתים גם חד פעמי, אם האדם מגיע לתובנות עמוקות באותו טיפול ומתחיל לקחת אחריות על חייו. בהקשר זה אספר שהשבוע הגיעה אליי מטופלת שלא פגשתי חצי שנה. אז היו לה כאבי גב עליון, עודף משקל, חולשה של הכליות, ועוד ועוד. עשיתי לה טיפול שיאצו אחד, שיחה ארוכה ויעוץ תזונה. השבוע היא הגיעה חתיכה ומקסימה מתמיד, כולה אור וחיוכים, לאחר שהורידה במשקלה, התחילה להתעמל באופן קבוע, התחילה לשתות מים והרבה, החליפה נעליים והיא מרגישה נהדר. אליי היא קפצה לביקור פינוקי למדיי, והבטיחה לעצמה שעוד נתראה. בלי תוספי מזון, כן עם הרבה אמונה בעצמה שהיא יכולה.

גם אני לא אוהבת אותם...

א. יקר נורא. ומביא לכל מיני חברות רווחים נאים שיוצרים שוק מוצף תחרות פרועה ושיווק אגרסיבי. ב. מפתח תלות יומיומית. ג. מזון טבעי מכיל את כל מה שהגוף צורך בצורה ובמינונים שהגוף יכול לקלוט בקלות ובהתאם לצורך. הטבע גם דואג לצירופים הנכונים. ד. כשהגוף מקבל את כל התוספים "בקלות" בצורת תוסף הוא "מאבד" את היכולת הטבעית לקלוט. ה. אני מסכימה שהאכל של היום וכל המזונות הקפואים והמעובדים הם לא טובים ולכן אני ממליצה להשקיע במזון אורגני, טרי ועשוי בבית. ו. אם אין ברירה ויש חוסרים אז נכון להשלים אותם באופן מכוון ולטפל בבעיה שהביאה לחוסרים הללו. עירית

harduf9

New member
מדוע את חושבת שהתלות היא יומיומית ?

האם התלות ברמדי היא יומיומית ? אני מניח שלא. כנ"ל לגבי תוספי מזון, לוקחים כל עוד קיימת בעייה ומפסיקים כאשר הבעייה טופלה. בברכת בריאות שלמה גיא הרדוף

diday

Member
זה לא כל כך פשוט.

הגוף הוא מערכת מורכבת מדי מכדי שנוכל להשפיע עליה על ידי תוספת מכוונת. חסר X, ניקח X מרוכז עד שהבעיה תפתר. לעתים זה עובד, ז"א בדיקות הדם מראות שX הוא עכשיו בסדר. כיוון שמדובר במערכת מורכבת, יש חשש לתופעות לוואי, כמו חוסר בY, או הוצאת המערכת משווי משקל שקשה לה לאזן שוב.

harduf9

New member
האם את סומכת על בדיקות דם ?

אני לא 90% מהמטופלים שמגיעים אלי בדיקות הדם שלהם תקינות לחלוטין והם מרגישים רע ואפילו רע מאוד. רק כשבדיקת דם מאתרת בעיה אני מתייחס אליה ברצינות. ואגב אם ההתאמה היא מדוייקת ולזה ניתן להגיע באבחון מדויק ותשאול לעומק אז גם הסימפטום ישתפר. תופעות לוואי יש גם ממזון, מתמציות ארומתיות, אולי גם מרמדי הומאופתית וכו' זה אומר שנפסיק לאכול דברים חדשים או שארומה תרפיה מסוכנת יותר מדי. בברכת בריאות שלמה גיא הרדוף

diday

Member
אני סבור שלא הבנת אותי

אני טוען שלקיחת תוספי מזון כטפול בחוסרים הינה שגויה.

harduf9

New member
דווקא הבנתי

יש סיבה בה כן היית ממליץ על לקיחת תוספי מזון ? בברכת בריאות שלמה גיא הרדוף

פרם שי

New member
שזה כמובן שטויות

ויטמין מבודד כתרופה? זהו מיתוס, לא עובדה שעובדת. לקיחת ויטמין C מבודד דווקא בזמן שמצוננים לא תעזור לגוף להשתקם. אם יש חוסר בC, אז יהיה נכון לקחת אותו לאורך כל הזמן ולא דווקא בהצטננות, וזאת אם בכלל חסר C.

harduf9

New member
צר לי אך איננו מסכימים

הנסיון שלי מראה אחרת. למרות זאת אני מסכים שנכון יותר לקחת חלק מהויטמינים לאורך זמן, אך חשוב לא ללא הגבלת זמן. ואגב ויטמין C תפוז (המקור האגדי לויטמין C) הכיל עד לפני כ - 60 שנה כ 62 מ"ג ויטמין C כיום ירד התפוז מאגדתיותו והוא מכיל בקושי 10 מ"ג של ויטמין C. תוסיף לזה את ההנדסה הגנטית, ההורמונים, הריסוסים, הדשן הכימי ומי יודע מה עוד וקיבלת גלולת רעל בצורת תפוז. מעבר לזאת. גוף האדם (שלא מייצר ויטמין C) צורך פי 7 ויטמין C כאשר האדם במתח. ועל כך אני אומר פתחת עיתון קח ויטמין C. מה שכן חשוב לדעת שגוף האדם לא מסוגל לספוג מעל 150 - 160 מ"ג של ויטמין C בפעם אחת ולא משנה אם תיקח 160 או 500 או 1000 או 5000. העודפים פוגעים בריריות המעיים שכן ויטמין C הוא חומצה. מה שכן ישנן שיטות לשפר את הספיגה ולמנוע גירוי ריריות למשל ע"י שחרור מושהה טוב. בברכת בריאות שלמה גיא הרדוף

פרם שי

New member
אנו מאוד מסכימים

בדבריך לא סתרת אותי. אין יעילות (אני מקבל את זה שיהיו מקרים חריגים שכן) שC יועיל דווקא בזמן ההצטננות. הוא יועיל כחלק מתרכובת, ולא באופן מבודד, כחלק מדיאטה קבועה או זמנית. אך לא שלאדם יהיה חוסר או משהו, ואז, כשהוא מצונן, יקח ולפתע יבריא. זה, בעיני, קצת רפואת אלילים.

diday

Member
בדרך כלל אני לא עונה לתשובות כאלה

במקרה שלך, אני מבין שאתה זקוק כגוזל שילעסו לו את מזונו, לפני שהוא בולע אותו. לא ויטמין מבודד כתרופה אלא כתוסף מזון, שאמור לעזור למערכת החיסונית. וזה הובא רק כדוגמה כללית. אם תקרא את ההודעה הקודמת שלי תראה שאני נגד מתן ויטמין C כתוסף מזון במקרה של חוסר. הגוף שלנו הינה מערכת מורכבת מכדי שנוכל לטפל בחסרים על ידי תוספות. במכונית אתה יכול לבדוק שמן, מים ולהוסיף בהתאם. בגוף האדם לא.

harduf9

New member
ו.. לסכרתיים, לדלקות מפרקים,

לחולי סרטן, לטרשת נפוצה, למחלות אוטואימוניות, ל ADHD, לדיכאון, לחרדות, למחלות לב וכלי דם, לפרוסטטה, לבעיות פריון, לתסמונת קדם ויסתית, לגאוט, לפיברומיאלגיה, להתכוציות שרירים, לעצירות, שילשולים, לטפילים, לקנדידה, לאסטמה, לברונכיט, לאטופיק דרמטיטיס, ולעוד המון מחלות. לכולן אני נותן טיפול הוליסטי שכולל גם גופנפש, גם תזונה, גם תוספי תזונה ועוד ועוד. האם אתה לא מגביל את עצמך, אם אתה מטפל, מלהשתמש בכלי שיגרום למטופליך לבא עם חיוך בפעם הבאה ? האם לא קשה לך להמתין ביחד עם המטופל הסובל עד שהגוף יהיה חזק דיו לרפא את עצמו? האם אתה לא שולל זכות אלמנטרית ? שהרי המטופל (האדם) בא לטיפול, כוון אותו לראות ממה ולמה הוא היגע למצבו אך אל תמנע ממנו או ליתר דיוק תדחה את השיפור בהרגשתו. הסבל שלו הוא מיותר ואולי יגרום לו להרים ידיים לפני הזמן בגלל שהתוצאות מגיעות לאט. ובכלל מה ההבדל בין ויטמין C לשאר התוספים, הוא רק יותר מפורסם הלא כן ? מקווה שלא נבהלת מהמתקפה בכל מקרה אין בכוונתי לפגוע, אלה שאלות שמטרידות אותי, ואתה נפלה בחלקך הזכות להיות המטפל שאשאל אותו (הזכות או העונש). בברכת בריאות שלמה גיא הרדוף

diday

Member
מסכים בהחלט בנוגע לתזונה

קשה לשכנע אותי בנוגע לתוספי מזון, אלא אם מדובר במקרים אקוטיים. "הקלה" מידית ומניעת סבל בטווח קצר ניתן גם על ידי מתן: אקמול, אנטיביוטיקה, קורטיזון. מקווה שלא תציע אותם למטופליך, גם אם היית יכול מבחינה חוקית. רפוי של ממש הרי לא יהיה על ידם, אלא רק הדחקת הסמפטומים. איני רואה בדבריך התקפה או פגיעה. התיחסותי לויטמין C היתה בתור דוגמה בלבד, דוגמה מפורסמת, שמקלה ועוזרת. בנקודה זו עלי לסייג ולציין שאיני מטפל. אני מאד קרוב לנושאי רפואה אלטרנטיבית, עם דגש על הומאופתיה, אך לפרנסתי עוסק בתחום שונה לחלוטין.

0 אור 0

New member
מניעת סבל לטווח קצר

אני דוקא מאד מאמינה בפתרונות שמונעים סבל, בפרט אם אותו אדם לא מסתפק בהם, אלא כבר נמצא בטיפול הוליסטי שאמור לטפל בטווח הארוך. ולשאלתך, כן: גם אקמול, אנטיביוטה או קורטיזון שהרופא רשם ועוזרים כרגע למטופל להתגבר על הבעיה האקוטית. גם שימוש במולטיויטמינים כשהתזונה לא מספיקה.

diday

Member
פער שלא ניתן לגישור

הרופא רושם את מה שהוא רושם כי זה הפשוט ביותר. הוא לא צריך לטפל, התרופה תדחק את הסמפטומים, יש כסוי ת** למקרה של האשמה ברשלנות, הקשר בין התרופה לנזקים עתידיים קשה להוכחה, אפשר היה גם להוסיף את הענין הרציונלי כלכלי, זכור לי מהעבר שזה לא אהוד במיוחד בפורום. אם זה כך לשם מה אני צריך מטפל הוליסטי? אם הטיפול הקונבנציונלי של קופ"ח מספיק טוב, לשם מה לטרוח לחפש מטפל? אם הטיפול הקונבנציונלי אינו טוב, גורם לנזקים מוכחים, ואני זקוק למטפל שיעזור לי לפתור את הבעיה היה עדיף שלא להגיע אליה בראש ובראשונה. כאמור הפער בין דעותינו אינו ניתן לגשור. אני משער שאת מתיחסת לפעילות שלך כלפעילות משלימה. בעוד שאני מחפש את האלטרנטיבי. מספיק אם אסתכל בסטיסטיקה של כ100,000 בני אדם המתים מדי שנה במעצמת הבריאות העולמית ארה"ב, כתוצאה מאותן תרופות "הכרחיות" ו"מונעות" סבל כדי שאחשוב אחרת.

0 אור 0

New member
השערה מעניינת

אני חושבת שהפער בין דעותינו לא קשור לאופן שבו אנו רואים את הרפואה המשלימה או השלמה, אלא במצבים שעליהם אתה חושב. כשהיה לי תינוק חולה עם חום - דבר ראשון השתמשתי בתרופות הפלא של אמבטיה פושרת, הרגעה על ידי יניקה וכד' - אבל כשהחום עולה מעל דרגה מסויימת ויש סכנה לבריאות, זה לא הרגע להתחיל לא ברפלקסולוגיה ולא בדיקור. יש להוריד את החום באמצעים של הרפואה המערבית. כשיש לי או לילדי שלשול (לעתים נדירות ביותר בזכות הרפואה המשלימה) - אז אני בדרך כלל אעזר בתזונה ותה צמחי מרפא, אבל כשהבת שלי החלה עם שלשולים והקאות מפחידים והגענו למיון דקות לפני קריסת מערכות עקב חידק אלים, זה לא היה המקום להאמין ברפואה המשלימה. כשנולד ילד עם מום, או בתאונה קשה אנו נעזרים בניתוחים. אז אם אתה עדיין שואל למה אתה צריך מטפל אלטרנטיבי: - אתה צריך אותו כדי להמנע מהחמחלות האקוטיות, - כדי לפתור דברים שגורמים לך לחוש חולה, אך הרפואה הקונבנציונלית בכלל לא מכירה בהם - כדי להתמודד עם בעיות שאין לרפואה הקונבנציונלית תשובה טובה להם, כגון: מיגרנות, חוסר איזון הורמונלי ועוד - כדי להתמודד עם בעיות של גופנפש ואני מקווה שהפעם המסר שלי היה ברור יותר: אני מאמינה ברפואה המשלימה כדרך חיים, וכטיפול הראשון בו אבחר - אבל למצבים עליהם שאלת, בהם נדרש טיפול להצלת חיים או אפילו טיפול להצלת איכות החיים, אני לא אבחל ברפואה הרגילה. נר לרגלי הסיפור המזעזע על ילדה שנפטרה לפני מספר שנים בגלל שהוריה היו טבעונים אדוקים, ולא רצו "לסטות מהכללים" בשביל הלציל את בתם

diday

Member
איני מכיר את הסיפור

ז"א קראתי עליו ככל הנראה בעתון. איני יכול להתיחס אבל לעתון כמקור אמין ונכון. מכיר ספור אחר בגרמניה, או שזה היה אוסטריה, של פעוט חולה סרטן שהוריו רצו לחסוך לו את טיפולי הרפואה הקונבנציונלית, נמלטו עם הילד מהמדינה, המדינה רדפה אחריהם עם צווי מעצר בין לאומים, לכדו אותם, לקחו את הפעוט לטפולי הקרנות וכימו, הפעוט מת אחרי מספר חודשי סבל שיכלו להחסך לו ללא אותם הטיפולים. שומעים פה ושם על מקרי מוות בודדים כתוצאה מהזנחה או טיפול אלטרנטיבי שאמור להיות שגוי. והרופאים סופקים כפיים ואומרים, באופן סטיסטי, ניתן היה להציל את הפעוט או את החולה, ומתעלמים, במקרה של פעוטות, מאותם בערך 500 תינוקות שמתים בשנת חייהם הראשונה בישראל, למרות רפואה קונבנציונאלית. מכיר הרבה מקרים של הצלת איכות חיים ברפואה אלטרנטיבית. מכיר הרבה מקרים של פגיעה חריפה באיכות חיים ברפואה הקונבנציונאלית. מבקשך לא להבין את הודעתי כרצון להתנגח איתך. אני חושב שהצלחתי להבין שהדעות שלנו כן דומות.

harduf9

New member
באופן עקרוני, אני נגד תרופות אך

כשילדי היו קטנים מכדי לדבר נתתי להם אקמול, כשיש סטרפטוקוק בסביבה אני בהחלט לוקח אנטיביוטיקה וישנן תרופות נוספות כגון תרופות לאפילפטיים שאני כן חושב שאדם חולה צריך לקחת. כמובן כדאי לקחת (בזהירות) את התוסף שמגן מפני תופעות הלוואי של התרופה. בהרבה מקרים התרופות מיותרות. ומובן שאינני ממליץ על תרופות למטופלי, ולא רק בגלל שזה לא חוקי. אבל יכול להיות שזה נובע מאי ידיעה, למרות שסביר שלא. אחד היתרונות של תוספי התזונה שרובם בטוחים לשימוש בטווח הקצר, בוודאי ורבים מהם גם בטווח הארוך (שימוש ממושך). בברכת בריאות שלמה גיא הרדוף

למעלה