לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875118,751 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'קריאה לדיון בעד או נגד תוספי מזון'
קריאה לדיון בעד או נגד תוספי מזון
<< ההודעה הנוכחית
24/09/2005 | 16:08
47
55
וכמובן למה ?

טוב אני אפתח.

אני בעד שימוש בתוספי מזון גם בטיפול במטרה לשפר את הטיפול וגם כטיפול פרופילקטי (מניעתי).

הלמה שלי :

הנסיון שלי לימד אותי ששימוש נכון בתוספי מזון משפר את תוצאות הטיפול, מאיץ תהליכים, חשוב להדגיש לא האצה מוגזמת אלא מה שהגוף מסוגל לו אם הוא מקבל את כל החומרים הנדרשים לו לפעילות אופטימלית. משפר את הרגשת המטופל שיש התקדמות וגורם לו להתמיד בטיפול ופותח את ראשו לדברים חדשים, מגדיל את האמון במטפל וכמובן בחוסרים של מרכיב זה או אחר הדרך להשלמת החסר היא בתוספים. אוסיף ואומר שהתוספים הם בנוסף לשינוי תזונתי ולצערי הרבה מדי מטופלים לא מקפידים על תזונה לפחות לא בהתחלה. קל יותר לפחות בתחילה להכניס כדור לגוף ולצפות בשיפור.
מעבר לכך איכות המזון ירודה וגם למזון האורגני יש שתי בעיות תאורטיות כרגע (כי אינני יודע אם זה נכון)
בעיה א. האם המזון האורגני באמת אורגני ?
בעיה ב. במידה והמזון האורגני אכן אורגני האם הזנים שמשתמשים בגידולים לא עברו הנדסה גנטית או שזה אותו מזון מהונדס רק ללא הכימיה ?

טיפול פרופילקטי נובע בעיקר משתי ה"בעיות שהזכרתי לעיל. לדעתי אין המזון מושלם מבחינות אלו. מה גם שהוא יקר מדי.
ואילו אנוכי ומרבית מטופלי לא צורכים מזון אורגני.
מאותן סיבות שהוזכרו לעיל.

בנוסף לכך סגנון החיים כיום דורש מגופנו הרבה יותר ממה שאנו נותנים לגופינו, או יכולים לתת לגופינו בהשקעה סבירה (זמן וכסף).

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא אוהבת תוספי מזון משום סוג'
אני לא אוהבת תוספי מזון משום סוג
24/09/2005 | 18:42
46
2
הן בשל תלות נפשית שהם גורמים, הן בשל עלות כלכלית, והן כי אני מאמינה שעפ"י רוב יכולת השינוי היא אצלנו, ומי שבאמת רוצה להבריא צריך לקחת אחריות על גופו.
מאותה סיבה, אגב, כל מטופליי מקבלים לא רק יעוץ תזונתי אלא גם תרגילי חשיבה ותרגילי יוגה הביתה, כדי שלא יזדקקו לי.
אני מאמינה שטיפול מלא יכול להיות לעיתים גם חד פעמי, אם האדם מגיע לתובנות עמוקות באותו טיפול ומתחיל לקחת אחריות על חייו.
בהקשר זה אספר שהשבוע הגיעה אליי מטופלת שלא פגשתי חצי שנה. אז היו לה כאבי גב עליון, עודף משקל, חולשה של הכליות, ועוד ועוד.
עשיתי לה טיפול שיאצו אחד, שיחה ארוכה ויעוץ תזונה.
השבוע היא הגיעה חתיכה ומקסימה מתמיד, כולה אור וחיוכים, לאחר שהורידה במשקלה, התחילה להתעמל באופן קבוע, התחילה לשתות מים והרבה, החליפה נעליים והיא מרגישה נהדר.
אליי היא קפצה לביקור פינוקי למדיי, והבטיחה לעצמה שעוד נתראה.
בלי תוספי מזון, כן עם הרבה אמונה בעצמה שהיא יכולה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם אני לא אוהבת אותם...'
גם אני לא אוהבת אותם...
24/09/2005 | 19:58
27
2
א. יקר נורא. ומביא לכל מיני חברות רווחים נאים שיוצרים שוק מוצף תחרות פרועה ושיווק אגרסיבי.
ב. מפתח תלות יומיומית.
ג. מזון טבעי מכיל את כל מה שהגוף צורך בצורה ובמינונים שהגוף יכול לקלוט בקלות ובהתאם לצורך. הטבע גם דואג לצירופים הנכונים.
ד. כשהגוף מקבל את כל התוספים "בקלות" בצורת תוסף הוא "מאבד" את היכולת הטבעית לקלוט.
ה. אני מסכימה שהאכל של היום וכל המזונות הקפואים והמעובדים הם לא טובים ולכן אני ממליצה להשקיע במזון אורגני, טרי ועשוי בבית.
ו. אם אין ברירה ויש חוסרים אז נכון להשלים אותם באופן מכוון ולטפל בבעיה שהביאה לחוסרים הללו.
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מדוע את חושבת שהתלות היא יומיומית ?'
מדוע את חושבת שהתלות היא יומיומית ?
24/09/2005 | 20:44
26
2
האם התלות ברמדי היא יומיומית ? אני מניח שלא. כנ"ל לגבי תוספי מזון, לוקחים כל עוד קיימת בעייה ומפסיקים כאשר הבעייה טופלה.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זה לא כל כך פשוט.'
זה לא כל כך פשוט.
25/09/2005 | 10:02
25
2
הגוף הוא מערכת מורכבת מדי מכדי שנוכל להשפיע עליה על ידי תוספת מכוונת.
חסר X, ניקח X מרוכז עד שהבעיה תפתר.
לעתים זה עובד, ז"א בדיקות הדם מראות שX הוא עכשיו בסדר.
כיוון שמדובר במערכת מורכבת, יש חשש לתופעות לוואי, כמו חוסר בY, או הוצאת המערכת משווי משקל שקשה לה לאזן שוב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם את סומכת על בדיקות דם ?'
האם את סומכת על בדיקות דם ?
25/09/2005 | 21:48
24
1
אני לא 90% מהמטופלים שמגיעים אלי בדיקות הדם שלהם תקינות לחלוטין והם מרגישים רע ואפילו רע מאוד. רק כשבדיקת דם מאתרת בעיה אני מתייחס אליה ברצינות.
ואגב אם ההתאמה היא מדוייקת ולזה ניתן להגיע באבחון מדויק ותשאול לעומק אז גם הסימפטום ישתפר.
תופעות לוואי יש גם ממזון, מתמציות ארומתיות, אולי גם מרמדי הומאופתית וכו' זה אומר שנפסיק לאכול דברים חדשים או שארומה תרפיה מסוכנת יותר מדי.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני סבור שלא הבנת אותי'
אני סבור שלא הבנת אותי
25/09/2005 | 22:15
23
אני טוען שלקיחת תוספי מזון כטפול בחוסרים הינה שגויה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דווקא הבנתי'
דווקא הבנתי
25/09/2005 | 22:46
22
יש סיבה בה כן היית ממליץ על לקיחת תוספי מזון ?

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק במקרים אקוטיים'
רק במקרים אקוטיים
25/09/2005 | 22:51
21
כמו ויטמין C במקרי הצטננות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שזה כמובן שטויות'
שזה כמובן שטויות
25/09/2005 | 23:35
3
ויטמין מבודד כתרופה?
זהו מיתוס, לא עובדה שעובדת.
לקיחת ויטמין C מבודד דווקא בזמן שמצוננים לא תעזור לגוף להשתקם.
אם יש חוסר בC, אז יהיה נכון לקחת אותו לאורך כל הזמן ולא דווקא בהצטננות, וזאת אם בכלל חסר C.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'צר לי אך איננו מסכימים'
צר לי אך איננו מסכימים
25/09/2005 | 23:56
1
1
הנסיון שלי מראה אחרת.

למרות זאת אני מסכים שנכון יותר לקחת חלק מהויטמינים לאורך זמן, אך חשוב לא ללא הגבלת זמן.

ואגב ויטמין C

תפוז (המקור האגדי לויטמין C) הכיל עד לפני כ - 60 שנה כ 62 מ"ג ויטמין C
כיום ירד התפוז מאגדתיותו והוא מכיל בקושי 10 מ"ג של ויטמין C.
תוסיף לזה את ההנדסה הגנטית, ההורמונים, הריסוסים, הדשן הכימי ומי יודע מה עוד וקיבלת גלולת רעל בצורת תפוז.

מעבר לזאת. גוף האדם (שלא מייצר ויטמין C) צורך פי 7 ויטמין C כאשר האדם במתח. ועל כך אני אומר פתחת עיתון קח ויטמין C.
מה שכן חשוב לדעת שגוף האדם לא מסוגל לספוג מעל 150 - 160 מ"ג של ויטמין C בפעם אחת ולא משנה אם תיקח 160 או 500 או 1000 או 5000.
העודפים פוגעים בריריות המעיים שכן ויטמין C הוא חומצה.

מה שכן ישנן שיטות לשפר את הספיגה ולמנוע גירוי ריריות למשל ע"י שחרור מושהה טוב.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אנו מאוד מסכימים'
אנו מאוד מסכימים
25/09/2005 | 23:57
1
בדבריך לא סתרת אותי.
אין יעילות (אני מקבל את זה שיהיו מקרים חריגים שכן) שC יועיל דווקא בזמן ההצטננות.
הוא יועיל כחלק מתרכובת, ולא באופן מבודד, כחלק מדיאטה קבועה או זמנית.
אך לא שלאדם יהיה חוסר או משהו, ואז, כשהוא מצונן, יקח ולפתע יבריא.
זה, בעיני, קצת רפואת אלילים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בדרך כלל אני לא עונה לתשובות כאלה'
בדרך כלל אני לא עונה לתשובות כאלה
26/09/2005 | 00:27
1
במקרה שלך, אני מבין שאתה זקוק כגוזל שילעסו לו את מזונו, לפני שהוא בולע אותו.
לא ויטמין מבודד כתרופה אלא כתוסף מזון, שאמור לעזור למערכת החיסונית. וזה הובא רק כדוגמה כללית.
אם תקרא את ההודעה הקודמת שלי תראה שאני נגד מתן ויטמין C כתוסף מזון במקרה של חוסר.
הגוף שלנו הינה מערכת מורכבת מכדי שנוכל לטפל בחסרים על ידי תוספות.
במכונית אתה יכול לבדוק שמן, מים ולהוסיף בהתאם. בגוף האדם לא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ו.. לסכרתיים, לדלקות מפרקים,'
ו.. לסכרתיים, לדלקות מפרקים,
25/09/2005 | 23:44
16
1
לחולי סרטן, לטרשת נפוצה, למחלות אוטואימוניות, ל ADHD, לדיכאון, לחרדות, למחלות לב וכלי דם, לפרוסטטה, לבעיות פריון, לתסמונת קדם ויסתית, לגאוט, לפיברומיאלגיה, להתכוציות שרירים, לעצירות, שילשולים, לטפילים, לקנדידה, לאסטמה, לברונכיט, לאטופיק דרמטיטיס, ולעוד המון מחלות.

לכולן אני נותן טיפול הוליסטי שכולל גם גופנפש, גם תזונה, גם תוספי תזונה ועוד ועוד.

האם אתה לא מגביל את עצמך, אם אתה מטפל, מלהשתמש בכלי שיגרום למטופליך לבא עם חיוך בפעם הבאה ?
האם לא קשה לך להמתין ביחד עם המטופל הסובל עד שהגוף יהיה חזק דיו לרפא את עצמו?
האם אתה לא שולל זכות אלמנטרית ? שהרי המטופל (האדם) בא לטיפול, כוון אותו לראות ממה ולמה הוא היגע למצבו אך אל תמנע ממנו או ליתר דיוק תדחה את השיפור בהרגשתו. הסבל שלו הוא מיותר ואולי יגרום לו להרים ידיים לפני הזמן בגלל שהתוצאות מגיעות לאט.

ובכלל מה ההבדל בין ויטמין C לשאר התוספים, הוא רק יותר מפורסם הלא כן ?

מקווה שלא נבהלת מהמתקפה בכל מקרה אין בכוונתי לפגוע, אלה שאלות שמטרידות אותי, ואתה נפלה בחלקך הזכות להיות המטפל שאשאל אותו (הזכות או העונש).

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכים בהחלט בנוגע לתזונה'
מסכים בהחלט בנוגע לתזונה
26/09/2005 | 00:44
10
קשה לשכנע אותי בנוגע לתוספי מזון, אלא אם מדובר במקרים אקוטיים.
"הקלה" מידית ומניעת סבל בטווח קצר ניתן גם על ידי מתן: אקמול, אנטיביוטיקה, קורטיזון. מקווה שלא תציע אותם למטופליך, גם אם היית יכול מבחינה חוקית. רפוי של ממש הרי לא יהיה על ידם, אלא רק הדחקת הסמפטומים.

איני רואה בדבריך התקפה או פגיעה. התיחסותי לויטמין C היתה בתור דוגמה בלבד, דוגמה מפורסמת, שמקלה ועוזרת.

בנקודה זו עלי לסייג ולציין שאיני מטפל. אני מאד קרוב לנושאי רפואה אלטרנטיבית, עם דגש על הומאופתיה, אך לפרנסתי עוסק בתחום שונה לחלוטין.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מניעת סבל לטווח קצר'
מניעת סבל לטווח קצר
26/09/2005 | 12:59
3
1
אני דוקא מאד מאמינה בפתרונות שמונעים סבל, בפרט אם אותו אדם לא מסתפק בהם, אלא כבר נמצא בטיפול הוליסטי שאמור לטפל בטווח הארוך.
ולשאלתך, כן: גם אקמול, אנטיביוטה או קורטיזון שהרופא רשם ועוזרים כרגע למטופל להתגבר על הבעיה האקוטית.
גם שימוש במולטיויטמינים כשהתזונה לא מספיקה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פער שלא ניתן לגישור'
פער שלא ניתן לגישור
26/09/2005 | 14:24
2
1
הרופא רושם את מה שהוא רושם כי זה הפשוט ביותר.
הוא לא צריך לטפל, התרופה תדחק את הסמפטומים, יש כסוי ת** למקרה של האשמה ברשלנות, הקשר בין התרופה לנזקים עתידיים קשה להוכחה, אפשר היה גם להוסיף את הענין הרציונלי כלכלי, זכור לי מהעבר שזה לא אהוד במיוחד בפורום.

אם זה כך לשם מה אני צריך מטפל הוליסטי?
אם הטיפול הקונבנציונלי של קופ"ח מספיק טוב, לשם מה לטרוח לחפש מטפל?
אם הטיפול הקונבנציונלי אינו טוב, גורם לנזקים מוכחים, ואני זקוק למטפל שיעזור לי לפתור את הבעיה היה עדיף שלא להגיע אליה בראש ובראשונה.

כאמור הפער בין דעותינו אינו ניתן לגשור. אני משער שאת מתיחסת לפעילות שלך כלפעילות משלימה. בעוד שאני מחפש את האלטרנטיבי.

מספיק אם אסתכל בסטיסטיקה של כ100,000 בני אדם המתים מדי שנה במעצמת הבריאות העולמית ארה"ב, כתוצאה מאותן תרופות "הכרחיות" ו"מונעות" סבל כדי שאחשוב אחרת.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'השערה מעניינת'
השערה מעניינת
26/09/2005 | 23:18
1
אני חושבת שהפער בין דעותינו לא קשור לאופן שבו אנו רואים את הרפואה המשלימה או השלמה, אלא במצבים שעליהם אתה חושב.
כשהיה לי תינוק חולה עם חום - דבר ראשון השתמשתי בתרופות הפלא של אמבטיה פושרת, הרגעה על ידי יניקה וכד' - אבל כשהחום עולה מעל דרגה מסויימת ויש סכנה לבריאות, זה לא הרגע להתחיל לא ברפלקסולוגיה ולא בדיקור. יש להוריד את החום באמצעים של הרפואה המערבית.
כשיש לי או לילדי שלשול (לעתים נדירות ביותר בזכות הרפואה המשלימה) - אז אני בדרך כלל אעזר בתזונה ותה צמחי מרפא, אבל כשהבת שלי החלה עם שלשולים והקאות מפחידים והגענו למיון דקות לפני קריסת מערכות עקב חידק אלים, זה לא היה המקום להאמין ברפואה המשלימה.
כשנולד ילד עם מום, או בתאונה קשה אנו נעזרים בניתוחים.
אז אם אתה עדיין שואל למה אתה צריך מטפל אלטרנטיבי:
- אתה צריך אותו כדי להמנע מהחמחלות האקוטיות,
- כדי לפתור דברים שגורמים לך לחוש חולה, אך הרפואה הקונבנציונלית בכלל לא מכירה בהם
- כדי להתמודד עם בעיות שאין לרפואה הקונבנציונלית תשובה טובה להם, כגון: מיגרנות, חוסר איזון הורמונלי ועוד
- כדי להתמודד עם בעיות של גופנפש
ואני מקווה שהפעם המסר שלי היה ברור יותר: אני מאמינה ברפואה המשלימה כדרך חיים, וכטיפול הראשון בו אבחר - אבל למצבים עליהם שאלת, בהם נדרש טיפול להצלת חיים או אפילו טיפול להצלת איכות החיים, אני לא אבחל ברפואה הרגילה.
נר לרגלי הסיפור המזעזע על ילדה שנפטרה לפני מספר שנים בגלל שהוריה היו טבעונים אדוקים, ולא רצו "לסטות מהכללים" בשביל הלציל את בתם
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איני מכיר את הסיפור'
איני מכיר את הסיפור
26/09/2005 | 23:57
1
ז"א קראתי עליו ככל הנראה בעתון. איני יכול להתיחס אבל לעתון כמקור אמין ונכון.
מכיר ספור אחר בגרמניה, או שזה היה אוסטריה, של פעוט חולה סרטן שהוריו רצו לחסוך לו את טיפולי הרפואה הקונבנציונלית, נמלטו עם הילד מהמדינה, המדינה רדפה אחריהם עם צווי מעצר בין לאומים, לכדו אותם, לקחו את הפעוט לטפולי הקרנות וכימו, הפעוט מת אחרי מספר חודשי סבל שיכלו להחסך לו ללא אותם הטיפולים.

שומעים פה ושם על מקרי מוות בודדים כתוצאה מהזנחה או טיפול אלטרנטיבי שאמור להיות שגוי.
והרופאים סופקים כפיים ואומרים, באופן סטיסטי, ניתן היה להציל את הפעוט או את החולה, ומתעלמים, במקרה של פעוטות, מאותם בערך 500 תינוקות שמתים בשנת חייהם הראשונה בישראל, למרות רפואה קונבנציונאלית.

מכיר הרבה מקרים של הצלת איכות חיים ברפואה אלטרנטיבית. מכיר הרבה מקרים של פגיעה חריפה באיכות חיים ברפואה הקונבנציונאלית.

מבקשך לא להבין את הודעתי כרצון להתנגח איתך. אני חושב שהצלחתי להבין שהדעות שלנו כן דומות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'באופן עקרוני, אני נגד תרופות אך'
באופן עקרוני, אני נגד תרופות אך
26/09/2005 | 14:10
5
כשילדי היו קטנים מכדי לדבר נתתי להם אקמול, כשיש סטרפטוקוק בסביבה אני בהחלט לוקח אנטיביוטיקה וישנן תרופות נוספות כגון תרופות לאפילפטיים שאני כן חושב שאדם חולה צריך לקחת. כמובן כדאי לקחת (בזהירות) את התוסף שמגן מפני תופעות הלוואי של התרופה.
בהרבה מקרים התרופות מיותרות.
ומובן שאינני ממליץ על תרופות למטופלי, ולא רק בגלל שזה לא חוקי. אבל יכול להיות שזה נובע מאי ידיעה, למרות שסביר שלא.

אחד היתרונות של תוספי התזונה שרובם בטוחים לשימוש בטווח הקצר, בוודאי ורבים מהם גם בטווח הארוך (שימוש ממושך).

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז אנחנו מסכימים בנוגע לתרופות'
אז אנחנו מסכימים בנוגע לתרופות
26/09/2005 | 14:41
4
גם אם לא לחלוטין בקשר למנון.
אני בדעה שתרופה כמו אנטיביוטיקה היא המפלט האחרון שברב המקרים אין צורך להגיע אליו.
משער שכל דיון בנוגע לאנטיביוטיקה יהיה בעוד מספר שנים עקר, כיוון שלא תהיה עוד אנטיביוטיקה שהחידקים אינם עמידים לה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה הכוונה בקשר למינון שאנחנו לא'
מה הכוונה בקשר למינון שאנחנו לא
26/09/2005 | 15:05
3
מסכימים עליו ?

סביר להניח שאכן אתה צודק לגבי דיון עתידי באנטיביוטיקה.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כוונתי לאקמול לפעוטות'
כוונתי לאקמול לפעוטות
26/09/2005 | 15:10
2
ולשמוש באנטביוטיקה, שאני משער שהסף שלך יהיה נמוך משלי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'על אקמול לפעוטות אין ויכוח אולי כי'
על אקמול לפעוטות אין ויכוח אולי כי
26/09/2005 | 15:36
1
ראיתי פעוט שהתחיל לפרכס בגלל חום. מראה לא נעים בלשון המעטה.
לגבי אנטיביוטיקה. האם סטרפטוקוק הוא לא סיבה מוצדקת עבורך ?

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איך אומרים: כן ולא'
איך אומרים: כן ולא
26/09/2005 | 16:50
אצל מטופל שבאופן עקרוני בריא ועם מערכת חיסון מתפקדת, אין סיבה למהר ולתת אנטיביוטיקה במקרה של סטרפטוקוק במשטח גרון למשל.
אחרת הוא בדם או בשקיק הלב, כאן אין להסס עם אנטיביוטיקה כשם שאין להסס עם  מננגיטיס בקרום המח.
בחום של עד 40 מעלות וקצת יותר, אין בדרך כלל צורך לטפל, גם אם זה מאד לא נעים.
יתכן שבארץ המצב קצת אחר בשל אוכלוסית סיכון G6PD. אצלם חום גבוה יכול לגרום להתמוטטות הכבד, עד כמה שאני יודע הגוף בדרך כלל מגן על עצמו אצל אוכלוסיה זו, והם לא מקבלים חום גבוה, אבל אצל אוכלוסיה זו לא הייתי לוקח סיכון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טיפול הוליסטי'
טיפול הוליסטי
27/09/2005 | 09:07
4
2
הוא טיפול לגוף וגם לנפש.  תזונה היא חלק בכל התהליך הזה, אבל לשנות את התזונה זה לעשות שינוי משמעותי בחייך והשינוי לוקח זמן ומתבשל לאט בדיוק כמו כל התהליך. לקחת תוסף תזונה זה לפגוע בכל התהליך הזה. בשביל מה להתאמץ אם יש משהו כל כך קל שרק צריכים להשקיע בו קצת יותר כסף שעושה את העבודה במקומנו?
סבל הוא לא מיותר.  הוא בא להצביע על צורך דחוף בשינוי. אני כבר חודשים
מדברת עם ידידה שלי על הצורך של הבן שהוא adhd בטיפול.  ברור לה שזה מה שהוא צריך, אבל העדיפה לרשום אותו לחוג שחיה,לנסוע לסופשבוע... ורק כשהוא איים לקפוץ מהחלון הוא למחרת היה אצלי.  
וכן, לפעמים אין כבר כוח לעשות אותו ואז אני מאמינה שהמטופל יחפש דרכים אחרות הרבה יותר זמינות וקלות, הרבה פחות יעילות, כי עם הריפוי שלהן הן כבר מכינות את השלב הבא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בתור אדם ששונא לסבול וקשה לי עם'
בתור אדם ששונא לסבול וקשה לי עם
27/09/2005 | 18:02
3
2
סבל של אחרים קשה לי להסכים איתך (מזל ששנינו באותו פורום). לדעתי ניתן להביא לשינוי גם כשהסבל הופחת. הסבל היה סימן וחובת המטפל ההוליסטי להסביר את הקשר ולכוון את המטופל לא להפסיק כשכבר לא כואב. ולא רק בגלל שזה יבוא מכיוון אחר.
בכל אופן את אחת המטפלות בפורום שקיים סיכוי שאהיה מטופל אצלה בגלל ההתמקדות שלך בגוף נפש. את בצד הפיזי אני מטפל לך (כנראה) ישאר לטפל בצד הפסיכו אולי סומטי.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כבר רציתי לפתוח את היומן '
כבר רציתי לפתוח את היומן
27/09/2005 | 23:59
2
1
אבל לאחר כל הטעויות שבמשפט האחרון - זה כנראה תהליך שעדיין לא הגיע זמנו...

יש מישהו שאוהב לסבול?  יש מישהו שנהנה לראות את הסבל של האחר?  אבל לסבל יש תפקיד בחיינו בדיוק כמו שלהנאה יש תפקיד בחיינו.  אי אפשר רק להנות מבלי לסבול ומי שמגזים בצד אחד - יקבל גם את הצד השני.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איזה טעויות ???'
איזה טעויות ???
28/09/2005 | 08:57
1
3
לצפיה ב-'קרא שוב את המשפט האחרון'
קרא שוב את המשפט האחרון
28/09/2005 | 09:11
3
"את בצד הפיזי אני מטפל לך (כנראה) ישאר לטפל בצד הפסיכו אולי סומטי."
לקח לי הרבה זמן להבין למה התכוונת.טוב, זו אני.  אבל את הטעות וההשמטה אתה עשית וכשכל זה בא במשפט אחד זה רק מראה כמה מתח יש בו...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה הכוונה בתלות נפשית ?'
מה הכוונה בתלות נפשית ?
24/09/2005 | 20:41
17
5
לצפיה ב-'הכוונה היא שאין צורך להשקיע כי כבר'
הכוונה היא שאין צורך להשקיע כי כבר
24/09/2005 | 21:18
16
יש תוסף מזון. ואז אי אפשר להפסיק כי בלי זה הגוף לכאורה לא יכול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש לי את אותו הפחד מתרופות'
יש לי את אותו הפחד מתרופות
24/09/2005 | 23:01
15
אך בכל הנוגע לתוספי מזון זה ב 99% לא מפתח תלות מסוג זה.
ואנוכי מתייחס לתוספי התזונה כתוספים לתזונה, לרפלקסולוגיה וכו', למדיטציה, לדימיון מודרך, לחשיבה חיובית ולא במקום. זה תפקידו של מטפל, לטפל בכל המישורים שהוא חושב לנכון.

ישנם כמה צמחים בודדים כגון גוארנה שמשפר את מצב הרוח אך עם הפסקת השימוש גורם לירידה גדולה יותר מהמצב ההתחלתי. לכן אני לא משתמש בו כלל (גם לא למטופלים כמובן).
ממצב זה אפשר להמנע ע"י למידה של הנושא לעומקו ולרוחבו.

כמובן יש גם את התלות הפיזית כמו בסנה על כל שמותיה.
ולמען ההגינות גם כל התכשירים לחיזוק מערכת החיסון של הילדים, כטיפול מניעתי, אסורים בשימוש, ילדים חייבים להיות חולים, אחרת מערכת החיסון שלהם לא רק שלא תלמד אלא גם תתנוון, התוצאה של זה מערכת חיסון חלשה וסיכון יתר לחלות במחלות קשות.
אבל כאשר הילד כבר חולה, כלומר מערכת החיסון עובדת ומגיבה, אפשר להקל עליו ע"י נתינה של תוסף לחיזוק מערכת החיסון.
אישית אני נותן לילדי רק ויטמין C ואסידופילוס.

אגב אסידופילוס, האם לא נתקלת במצב בו נתת אסידופילוס ?

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא יצא לי לתת אסידופולס עדיין. לא'
לא יצא לי לתת אסידופולס עדיין. לא
25/09/2005 | 08:50
9
רואה צורך.
כשדור חולה הוא מקבל מרק עוף, תה צמחים, (לעיתים בהזרקה לפה מעט מים, כשהמצב חמור), רטיות חומץ להורדת חום, אמבטיות פושרות והרבה סרטי dvd.
במצבים קיצוניים אקמולי, וזהו.
כמובן, אם צריך דיקור לא אחשוב פעמיים. לרוב ילד בריא מחלים לבד תוך יומיים-שלושה. והעיקר והעיקר לא לפחד כלל.
אני מאמינה במערכת החיסון של דור (הוא ינק כמעט שנה, הוא אוכל אוכל מגוון, בריא ואורגני ברמה הגבוהה ביותר) וכנ"ל במערכת החיסון שלנו.
תמיד הדיקור עומד לרשותינו אם צריך חיזוק, אבל כוסות רוח ומרק טוב יכולים להספיק. לא רואה צורך בשום ויטמינים ותוספים אחרים.
הרבה בריאות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'התכוונתי למטופלות עם פטרת'
התכוונתי למטופלות עם פטרת
25/09/2005 | 13:14
8
2
לצפיה ב-'שמעתי על זה, לא ניסיתי על גופי לכן'
שמעתי על זה, לא ניסיתי על גופי לכן
25/09/2005 | 13:34
7
טרם המלצתי הלאה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם כל דבר שאת ממליצה את מנסה'
האם כל דבר שאת ממליצה את מנסה
25/09/2005 | 21:41
6
על גופך ומה שלא אז את לא ממליצה ?

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הרוב. הדוגמא האישית היא חלק מהטיפול'
הרוב. הדוגמא האישית היא חלק מהטיפול
26/09/2005 | 07:44
5
בעיני. כמובן, מה שאיני זקוקה לו לא אנסה על גופי.
דווקא בנושא פטריות יש לי ניסיון אחר....
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את אולי אינך מטפלת בגברים אך מה'
את אולי אינך מטפלת בגברים אך מה
26/09/2005 | 14:01
4
4
תעשה מטפלת אם יבוא אליה מטופל עם פרוסטטה מוגדלת או מטפל שתבוא אליו מטופלת עם כאבי מחזור ?

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתן לך את האני מאמין שלי:'
אתן לך את האני מאמין שלי:
26/09/2005 | 18:21
3
אני מאמינה שלא צריך תוספי מזון לטיפול. במידה ומטופל שלי לא ירגיש יותר טוב לאחר מס' טיפולים סביר ועם שינוי תזונתי, או במידה וארגיש שאיני יכולה לתרום לו, אתייעץ עם מטפלים אני סומכת עליהם, ואולי אגיע גם לתוספי מזון. אולי.
אולי זה לא יתאים לי או למטופל, ואז אחפש עבורו מטפל אחר. האם המטפל האחר בהכרח יתן תוספי מזון? אולי. ואולי לא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ומה לגבי'
ומה לגבי
26/09/2005 | 23:59
2
אנשים שנוטלים תרופות, נזק חימצוני מוגבר מוכח (ונצא מנקודת מוצא שהם חייבים לקחת תרופות), או אנשים אחרי ניתוח או פציעה קשים.

מה לגבי אנשים שאינם צורכים מזונות שמכילים אומגה 3 (בעיקר דגים).

מה לגבי מטופלים שלא מקפידים על התזונה שלימדת אותם, או על תרגילים שנתת להם או לאו דווקא מגיעם אחת לשבוע אלא מדי פעם כל 10 ימים.
האם תעבירי אותם למטפל אחר ? האם לא תשקלי ללכת לכיוון שאולי מתאים להם יותר בשלב זה של חייהם ויתכן שיקדם אותם הלאה.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כשאתקל בגשר, אחשוב עליו...'
כשאתקל בגשר, אחשוב עליו...
27/09/2005 | 08:53
1
4
לצפיה ב-'כשתגיעי למה להתקל'
כשתגיעי למה להתקל
27/09/2005 | 18:03
4
לצפיה ב-'נתתי אסידופילוס רק למטופלים'
נתתי אסידופילוס רק למטופלים
25/09/2005 | 14:30
1
2
שנטלו אנטיביוטיקה, וזה כדי לתקן קלקול חיצוני.
אני חושבת כמוך שילדים "צריכים" לחלות מדי פעם ושמערכת חסון טובה לא רק מונעת את המחלות אלא עוזרת להתמודד איתן בצורה יותר קלה. וכמו שרון אני חושבת שילד שיונק, מקבל אהבה מזוג הורים בריאים, אוכל מזון אורגני/טרי/ומבושל בבית לא צריך להיות חולה מעבר לנורמלי. אם הוא חולה אז צריך להבין למה ולטפל בסיבה.
תמיד צריך לטפל בסיבה....
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שני הבנים שלי ינקו מעל לשנה'
שני הבנים שלי ינקו מעל לשנה
25/09/2005 | 14:54
1
ואינם חולים יותר מהרגיל. למרות זאת כאשר הם חולים, אני כן נותן להם אסידופילוס וויטמין C. כי מערכת החיסון או ליצר דיוק תאי הדם הלבנים צריכים ויטמין C בשביל פעולה אופטימלית (אם אינני טועה אלו המקרופאג'ים) וגם לאסידופילוס יש פעילות שמשפרת את תפקוד מערכת החיסון, מעבר להפרשת חומצה קפרילית וויטמיני B.
ולגבי הסיבה, אני מסכים, אינני מחליף את הטיפול ההוליסטי השלם בכדורים, אני רק משלב אותם בכדי לשפר תוצאות. שימי לב שבל הודעה שלי אני חותם בברכת בריאות שלמה (והדגש הוא על המילה "שלמה" הוליסטית).

אני מניח שרבים קראו את ספרו של ד"ר ברני סיגל, כירורג שניתח והוציא גידולים סרטניים עד שנגלה האור והוא ראה שיש דרכים נוספות. הוא עובד בעיקר עם הדמיות חיוביות ומציאת מטרה. אך כמו שהוא כתב לפעמים חייבים לנתח את החולה בשביל לתת זמן להפעלת התהליכים. כך אני רואה את עניין התוספים. כח עזר, לא תחליף, תוסף ולא תזונה.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'"אל תברחי אל הפתרון"'
"אל תברחי אל הפתרון"
27/09/2005 | 22:33
2
השבוע בקורס לאסרטיביות מישהי הציגה סיטואציה מסויימת והמנחה שאלה אותה כל מיני שאלות, חלקן ממש לא קלות, כשראינו כמה שזה היה קשה לאותה הבחורה מישהי הציעה פתרון חביב והמנחה אמרה לה:  אל תברחי אל הפתרון.  נורא קל לתת פתרונות,במיוחד לאחרים, במקום להקשיב, להיות איתו שם,לתת לאדם את האפשרות להביע את עצמו.  
תזונה, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך, מדיטציה כל אלה הם לא פתרונות אלא תהליכים שגורמים לשינוי ככל שהמטופל מוכן לקבל יותר. תוספי מזון הוא פתרון קל, שממכר משום שברגע שנפסיק לקחת אותו - הבעיה תחזור, אלא אם כן הצלחנו בינתיים לגרום לשינוי.  ושינויים לוקחים זמן ולצערי ההשקעה נופלת כנטל שלא כל אחד יכול לעמוד בו לאורך זמן ולכן כשיבוא השינוי בעזרת התוסף - האדם   יפסיק את הטיפול וכך במקום לעזור לו, נתנו לו פסק זמן ופצצת זמן מתקתקת שבבוא היום גם תתפוצץ.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ראיתי את התגובה הזו בחצי עין והייתי'
ראיתי את התגובה הזו בחצי עין והייתי
29/09/2005 | 01:29
1
1
חייב לחזור אליה.
כי כמו תמיד לכל מטבע יש שני צדדים.

ואני אסביר:
לפני כמה חודשים היגע אלי מטופלת עם תלונה על כאבי מחזור נוראיים. אני מתחיל טיפול באיבחון אירידיולוגי. "הדבר" שהיה הכי בולט אצלה היה שבעין שמאל כמעט ולא היו סימנים (שמאל - הצד של האם נשיות וכו') ואילו עיןימין הייתה עמוסה לעייפה (הצד של האב הפן הגברי באדם וכו') מאחר והסבל שלה החל מהמחזור הראשון שאלתי אותה מה יחסיה עם אביה.

היא סיפרה לי שאביה ז"ל היה עצמאי ועד גיל 13 הוא כמעט ולא היה בבית. בגיל 13 בערך עם קבלת המחזור שלה אביה חלה בשבץ ונמנע ממנו לעבוד ולתפקד באופן מלא. הוא הפך ממפרנס לנטל על הבית. אומנם לא עליה אבל התחושות מסביב היו.
כאשר היא הגיע לגיל 25 בערך אביה חלה בשבץ קשה ונפטר. בדיוק בתקופה זו היא הייתה עסוקה במחשבות על חבר ונישואים.

מניסיוני, טיפולי רפלקסולוגיה בשילוב של דמיון מודרך ותוספי מזון כמו אומגה 3 ו 6 עוזרים מאוד ופותרים את הבעיה בכל המישורים.
בכל אופן היא הצהירה שהיא אינה מעוניינת בתוספי מזון (פעמיים) מבלי שהצעתי לה אפילו פעם אחת.

אי לכך התמקדתי ברפלקסולוגיה ובדמיון המודרך. אחרי חודש חל שיפור עצום. היא לא הרגישה כלום לפני המחזור (במקום סבל של שבוע שכלל כאבים ומצבי רוח). ביום הראשון היו לה כאבים חזקים ואחרי כן היה לה מחזור כמו בספרים, הסתיים לאחר ארבע ימים ללא שום סימנים וסימפטומים מיוחדים וזהו.
עד כאן נפלא. אוסיף ואומר שבדימיון מודרך עבדנו על ניקוי הרגשות שלה שהיו עכורים ומפחידים. כמו כן בתקופה זו היא התחילה לצאת עם בחור שעשה רושם חיובי מאוד לקשר רציני. אחרי החודש הזה התחילו הזיופים. במקום פעם בשבוע היו טיפולים במרווחים של 10 ימים ועבר עוד חודש המחזור הזה לא היה גרוע כמו שהייתה רגילה אך בהחלט היה הרבה יותר גרוע מקודמו. והתחילו ספקות לגבי הבחור.
ואז הנסיבות הביאו לכך שחודש היא לא הייתה בטיפול (נסיעה לחו"ל) והמחזור השלישי היה גרוע בדיוק כמו לפני הטיפולים.

היא התיאשה. לדעתי אם היא כן הייתה לוקחת אומגה 3 ו 6 ההדרדרות לא הייתה כל כך חזקה וסביר להניח שהיא הייתה ממשיכה לבא וכך היינו יכולים להמשיך בתהליך.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מכירה את הסיפור שלך'
מכירה את הסיפור שלך
29/09/2005 | 10:05
עם פרטים אישיים שונים.  אנשים שחל אצלהם שינוי ולא רואים כל כך צורך בהמשכו ומפסיקים אותו ולאחר מכן התופעה שוב חוזרת. אבל האם לא חלו בה עוד שינויים נוספים שלא בגללם הגיעה לטיפול?  האם הטיפול היה באמת לשווא?  אני בספק גדול.  לדעתי היא היום במצב שונה ממה שהיא היתה לפני שהיא הגיעה אליך, למרות הנסיגה.  את השינויים אנחנו צריכים לעכל ולא תמיד אנחנו באמת רוצים בשינוי.  היא החליטה להפסיק את השינוי.  אתם ביחד הצלחתם לגעת בכמה נקודות מאוד כואבות ולשחרר אותם.  אני בכלל לא בטוחה שהיא היתה ממשיכה בטיפול אם היא היתה לוקחת את תוסף המזון כי אז שוב לא היה טעם בהמשך הטיפול כי הבעיה נעלמה.
אנחנו נורא רוצים סיפורים של הצלחה.  סיפורים שבהם אנחנו יכולים להוכיח לעצמנו ולאחרים:  תראו מה עשינו. ואז אנחנו שוכחים שאנחנו עוזרים לאדם ללכת בדרך.  והדרך ארוכה ונמשכת כל החיים.  אני בטוחה שמה שנפתח שם בטיפול יעזור לה ללכת בדרך שלה ואני לא בטוחה שיום אחד היא לא תחזור שוב אליך,או אל מטפל אחר, כשתבין מה הטיפול כן עשה. לפעמים זה לוקח שנים...
רויטל פעם סיפרה כאן על המטפלת שלה.  את הטיפול היא התחילה בטיפול הומיאופתי.  לא היתה מרוצה עברה לטיפול בדיקור ואז חזרה אל אותה המטפלת שאותה היא לא מפסיקה עכשיו להלל.

רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ