לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'בנוגע לצ'י קונג'
בנוגע לצ'י קונג
<< ההודעה הנוכחית
28/08/2005 | 17:45
28
34
הייתי שמח לשמוע אם יש מטפלים או מטופלים
ביחוד בתחום הרפואה הסינית
אך לא רק.
שניסו לשלב בטיפול גם צ'י קונג (תרגול אנרגיית החיים הסינית)
והאם זה תרם לתהליך האיזון
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא מכירה את הצ'י קונג'
לא מכירה את הצ'י קונג
28/08/2005 | 19:26
4
אבל דני לפני כמה ימים כתב כאן שהרפואה הסינית מורכבת מ-8 מרכיבים ביניהם הוא כלל גם תרגול צ'י (הוא קרא לזה קצת אחרת, אבל המחשב האיטי שלי לא איפשר לי לחזור אל ההודעה) ואני אכן מאמינה שתרגילים יכולים לאזן מאוד.  בקנסיולוגיה אני משתמשת בתרגילים מהיוגה וזה מפליא איך כמה תרגילים בודדים פשוט מרפים תוך כמה דקות את המתח במקום מסויים.

תנועה היא השער אל הלמידה (במובן הרחב של המילה).  הוא תמיד היה חשוב ובימינו כשהכל נעשה בלחיצת כפתור הוא חשוב שבעתיים.  

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא למדתי רפואה סינית אבל'
לא למדתי רפואה סינית אבל
28/08/2005 | 22:37
1
6
מכל מיני מפגשים שהיו לי (השתתפתי בחלק מקורס טוינא, רק כי במקרה שמעתי הרצאה אחת ונשביתי בקסם ועוד כהנה וכהנה) הבנתי שלרופא הסיני יש מגוון של כלים שהוא יכול להשתמש בהם והצ'י קונג הוא אחד מהם.
מנסיון שלי בתרגול צ'י קונג, ולמרות היותי בורה למדי בתחום, התועלת שאני מפיקה מכל תרגול היא אדירה.
ממליצה מאד לכל אחד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אהלן אור -'
אהלן אור -
31/08/2005 | 12:24
4
תירצי להרחיב על איזה צ'י קונג את מתרגת, ואצל מי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שאלה 2: כדאי למטפל להתכונן לטיפול ?'
שאלה 2: כדאי למטפל להתכונן לטיפול ?
29/08/2005 | 11:36
7
6
שלום אנשימים.

שאלתו של אמנון הציתה בי שאלה ישנה -
מהי השקפתכם לגבי התכוננות המטפל למתן הטיפול

כלומר, אני זוכר שחלקכם דיברו על כך שלפני טיפול הם עושים מדיטציה, מתיחות, חימום או תנועת צ'י-קונג/טאי צ'י (ולפעמים גם אחרי הטיפול). וחלקכם לא.

הייתי שמח, ואני מזמין אותכם, לשתף ביחס שלכם לנושא, איך אתם מיישמים אותו בפועל ומהם החוויות האישיות שלכם מהכנה פיזית/נפשית לקראת טיפול.

שלכם,
טל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טל יקר'
טל יקר
29/08/2005 | 15:32
6
לפי הבנתי כדי לטפל ולהקשיב לאנרגיות של מישהו אחר(ting jin)
יש קודם כל צורך להגיע למקום רגוע בו אנו מודעים לעצמנו (ru jing)
תרגול כדוגמת צ'י קונג מביא אותנו למקום רגוע, אך ערני וקשוב
וזה מקום אמיתי ונפלא לעבוד ממנו על איזון של מישהו אחר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הי טל'
הי טל
30/08/2005 | 16:34
5
4
חשוב מאוד להתכונן לטיפול.
לצערי בתקופה האחרונה שלפני הנסיעה (כעת אני לא עובדת) עבדתי המון ולא התכוננתי לזה מספיק. השתדלתי לעשות מדיטציה, על חימום כמעט תמיד דילגתי. ההתכוננות הסתכמה בעיקר בשיוף הציפורניים, ניקוי ואוורור החדר, החלפת בגדים ונטילת ידיים. אבל תמיד הקפדתי על כמה דברים: לפני כל טיפול נשאתי תפילה לקבלת עזרה בטיפול, הודתי על כך שאני מקבלת את העזרה הזאת, ואת היכולת לטפל ולהתפרנס. הקפתי את עצמי בכדור של אור על מנת לא לקבל אלי את האנרגיות של המטופל, דבר שאם אני לא מקפידה עליו עלול להשאיר אותי חשופה, וכבר קיבלתי מחלות ממטופלים בעבר. במהלך הטיפול אני מנסה כל הזמן להתמקד בצרכי המטופל ולפתח אליו חמלה, ללא שיפוט וללא ביקורת. זה אולי נשמע טריוויאלי, אך עבורי זה תרגול יומיומי. (גם כשאני לא מטפלת בפועל)
בקיצור זו די דרך חיים בעיני.

כיום כמו שכתבתי אני בחופשה, אבל לא רק מרצון: אני סובלת מכאבים חזקים באגודל ואין לי ספק שאחת הסיבות העיקריות היא שלא נהגתי להתכונן מספיק לטיפולים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מעניין - בקשה להרחבה.'
מעניין - בקשה להרחבה.
31/08/2005 | 12:22
4
3
אהלן מיכל , הייתי בטוח שאת כבר בחו"ל.

ולנושא, תיהי מוכנה להרחיב מה הכוונה של :
"הקפתי את עצמי בכדור של אור על מנת ..."
מעניין אותי להבין איך את עושה זאת. האם זה סוג של דמיון מודרך, הרגשה פיזית ? כמה זמן את משקיעה בזה. ממי למדת את הרעיון, וכן הלאה.
()

היה מעניין עבורי לקרוא את התיאור שלך בלהיות במקום של נתינה למטופל. גישה שהיא מאד מקסימה בעיני
(כפי שמטפלת גדולה אחת הרחיבה בנושא באזני בעבר...)

את גם מזכירה לי שבזמנו דוד חילק את ברכת הרופא של הרמב"ם. powerfull stuff...

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הי שוב'
הי שוב
31/08/2005 | 16:53
3
3
אני כבר בחו"ל, צרפת ליתר דיוק, אך פלאי הטכנולוגיה מאפשרים לי להמשיך ולהיות גם כאן.

אני מקיפה את עצמי בכדור, או ביצה של אור, לפני כל טיפול, לפני שאני נכנסת למקומות שבהם יש הרבה אנשים (כמו אוטובוס או מטוס), בתי חולים או אנשים שאני מוצאת שאני עלולה להידבק במחלות שלהם או בהשפעות שבהן אני לא מעוניינת.
אני מניחה שזה סוג של דמיון מודרך, שלימדה אותי פעם מישהי שעוסקת בהילינג, לאחר שזו איבחנה שיש לי נטייה להיות מושפעת מידי מהסביבה ולקלוט אלי כל סוג של אנרגיה. אני משקיעה בזה מספר שניות, לפעמים יותר. פשוט רואה את זה קורה. אני לא רוצה לכתוב מדמיינת, זו לא מילה מדוייקת בעיני. ויזואליזציה היא מילה מתאימה יותר. זה כבר הפך לחלק ממני, ולפעמים מרגיש מאוד פיזי.
לעיתים אני מרגישה שזה מנתק אותי מהסביבה, ואז אני מקפידה לדמות שהאור  הוא לא רק חיצוני, אלא נובע ממני, מההרה.  

כאשר אני מרגישה שאני חלשה יותר או חשופה יותר למחלות או אנרגיות שלא שייכות לי, אני נעזרת בתרגילים נוספים, יש גם תרגיל של יוגה שעוזר לי וגם של צ'י קונג. מתחום הדמיון המודרך, סיפרה לי מטפלת אחרת  שלמשולשים יש יכולת הגנה בעלת עוצמה רבה, ואז אני "בונה" סביבי פירמידה שצלעותיה עשויים אור מוזהב, או "מתיישבת" במרכזו של מגן דוד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מעניין. זו האמת הפעם הראשונה'
מעניין. זו האמת הפעם הראשונה
31/08/2005 | 18:10
2
3
שניתקלתי במישהו שנעזר בסוג כזה של הדמיה.

אני שואל את עצמי איזה השפעה יש לדמיון כזה על הגוף / תודעה.

יש פה עוד אנשים שמכירים את הנושא ורוצים להרחיב ?

אני ניזכר בפעם שאמן לחימה, אותו אני מעריך מאד, אמר לי שחשוב מאד ללוחם שתהיה לו תחושה צפותחת של השטח הפרטי שלו. הוא אמר לי שבתודעה שלו, הוא יודע שכל מי שייכנס לשטח הפרטי שלו, אפילו שאותו תוקף יכול לחשוב שהוא פגיע, ימצא שלמעשה הוא שולט בו לחלוטין (בגלל שזה שטח שהוא למד לחוש בו "בבית").

מעניין האם הסיפור הזה מתקשר למה שאת מדברת עליו.

שויין, בטח יקח כמה שנים עד שהאסימון יפול.

(נ.ב: יהיה נחמד לשמוע ממך במסר או משהו כזה, על שלומך).

בידידות,
טל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זה משהו שלמדתי'
זה משהו שלמדתי
31/08/2005 | 22:48
1
3
בקורס הראשון ברפלקסולוגיה, לימדו אותנו משהו מאד דומה - בועה של אור טהור שמקיפה אותנו, ודרכה יכולות לעבור רק אנרגיות טובות, זה גם מסייע לשליחת אנרגיה טובה שמתבצעת בתחילת הטיפול.
נתקלתי גם בהמשך בסוגים שונים של דמיון מודרך (אמנם בעיקר ככלי טיפולי) - כך שאני מאמינה שזה לא מאד נדיר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קטעים...'
קטעים...
31/08/2005 | 23:25
3
אני שואל את עצמי מאיפה זה מגיע, ולאן זה הולך.

מישהו חקר את הנושא קצת לעומק ? אני אשמח להרחבה...

(ותודה אור.)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טיפול בצ'י-קונג דומה לטיפול בתזונה:'
טיפול בצ'י-קונג דומה לטיפול בתזונה:
30/08/2005 | 14:28
3
8
בשניהם המטפל מנחה את המטופל לעשות דברים בעצמו, בבית, בשניהם לוקח יחסית הרבה זמן עד שמרגישים תוצאות, ובשניהם מטופל שאינו ממש מקפיד לא יצליח להתקדם.

מענין שיש בארץ (יחסית) הרבה מטפלים בתזונה, ומעט מאוד בצ'י-קונג...

מצד שני, אם נתעלם לרגע מהמקור הסיני, יש בארץ הרבה מאוד פילאטיס, יוגה, שיטת אלכסנדר, פלדנקרייז, וכו' - ואם מתייחסים לצ'י-קונג כאל "התעמלות בריאותית", הרי שיש הרבה מזה בארץ.
רק לא סיני.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נדמה לי'
נדמה לי
30/08/2005 | 15:50
1
3
דוד נדמה לי שההיתיחסות של טל היתה למטפל ולאו דווקא למטופל.כלומר, האם המטפל נוהג לעשות תרגול כלשהו לפני התחלת הטיפול.
אני יודעת מנסיון אישי שטיפול שמתחיל בין אם זה בתרגול נשימה (דו-אין), טאי-'צי או מדיטציה, יהיה מאוד שונה בהתכוונות שלו מטיפול שלא התחיל כך. לכן אני משתדלת לתרגל, בד"כ טאי-צ'י, לפני התחלה של טיפול או בתחילת יום טיפולים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איתך אני כמובן מסכים, אבל אמנון שאל'
איתך אני כמובן מסכים, אבל אמנון שאל
30/08/2005 | 15:54
3
על הטיפול, כשיטה, לאו-דווקא על המטפל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'על פי הרפואה הסינית'
על פי הרפואה הסינית
31/08/2005 | 14:09
3
תנועה מספקת ומאוזנת היא חלק מהותי בבראיתו של אדם.
חוסר איזון נפוץ שאני נתקל בו רבות
הוא יציבה לא נכונה, תנועה לא נכונה ובמקרים רבים גם
חוסר תנועה מספקת לדוגמא כתוצאה מישיבה ממושכת.
בעיות אלה קשה לאזנם רק במפגש הקצר בין
המטפל למטופל ועל כן אני סבור
שהצ'י קונג בין היתר בהיותו אומנות תנועה אך לא רק
,וסביר שגם דרכים אחרות כגון יוגה וכדומה,
הינו כלי חשוב ולעיתים רבות הכרחי בתהליך האיזון.
לא מכיר כל כך שיטות אחרות כמו פילטיס
ולכן אינני יודע אם המטופל הולך לשעור
כדי שיגידו לו מה לעשות
או כמו בצ'י קונג שהדגש הוא בעיקר
על עבודה עצמית תוך מודעות למצבו
ולקיחת אחריות על תהליך האיזון.
זה מענין אך איני יודע ?
מה שצינתי קודם והוא מהותי מאד לדעתי
הוא רמת המעורבות של המטופל בתהליך.
הצ'י קונג לדוגמא נעשה
מתוך מודעות והתבוננות פנימית
בין היתר כדי שנרגיש את
חוסר האיזון ומשם מתחיל תהליך של שימוש בכוונה
בעמידות או בתנועה כדי להגיע למצב מאוזן יותר.
עוד נקודה קטנה היא שבשילוב עם הרפואה הסינית
יכול להיווצר דיאלוג מענין בין המטפל למורה הצ'י קונג
כיוון שההסתכלות על חוסר האיזון היא על אותו בסיס.
לדוגמא אדם שנוטה להיות YIN צריך לעשות צ'י קונג יותר מעורר
לאומת אדם עם נטיה יאנגית שעדיף שיעשה צ'י גונג ברכות
ויקפיד על נשימה עמוקה, רפויה, שקטה וללא מאמץ.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'צ'י קונג'
צ'י קונג
30/08/2005 | 16:14
10
5
כשלמדתי בבית החולים בסין קיבלנו מספר שעורים (מעט מידי לצערי) מאישה שהיא נצר למשפחת מתרגלי צ'י קונג ותיקה. השיטה שבה היא עבדה, שאינני זוכרת את שמה, הביאה אותה לרמה של הילרית, והיא יכלה "להעביר אנרגיה" בעזרתה. היא סיפרה על מתרגלי צ'י קונג שהגיעו לרמה שבה הם יכלו לראות את הצ'י זורם ואת נקודות הדיקור. זן נכחד של מטפלים. לצערי לא המשכתי לתרגל בשיטה ומהמעט שתירגלנו אי אפשר היה לצפות לתוצאות. אבל הזיכרון של הצ'י קונג כמקור של הרייקי וכתרגול רב עוצמה נשאר. בקרוב אני מקווה שאתחיל לתרגל שוב.

יש בארץ מספר מטפלים ברפואה סינית שגם מלמדים צ'י קונג, וסיפרו לי בעבר שעבורם זה חלק מהטיפול. הם גם מלמדים את המטופלים שלהם תרגילים שיעזרו לבעיה הספציפית ממנה הם סובלים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אכן לדעתי מועיל גם למטפל וגם למטופל'
אכן לדעתי מועיל גם למטפל וגם למטופל
31/08/2005 | 00:24
3
הצ'י קונג לפי ידיעתי הוא חלק מהותי ובסיסי
של הרפואה הסינית.
לפחות בעבר,הרפואה כמו שאמרת פותחה ע"י אנשים
עם רמת מודעות והקשבה (ting jin) גבוהים מאד.
אכן שאלתי היתה במקור על שילוב הצ'י קונג כחלק חשוב
מהטיפול. כדבר המעביר חלק פעיל מתהליך האיזון אל המטופל עצמו
שזה בעל השפעה עצומה כשלעצמו.
אך בנוסף השימוש בצ'י קונג כדי לפתח איזון
ויכולת הקשבה לאנרגיה אצל המטפל היא חשובה מענינת
ביותר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שני סוגי טיפולים בצ'י קונג'
שני סוגי טיפולים בצ'י קונג
01/09/2005 | 10:27
8
5
שלום וברכה
ממה שידוע לי, יש שני זרמים של טיפולים בצ'י קונג. האחד הוא אכן נתינת "שיעורי בית" למטופלים, כלומר, התאמת תרגילים לעשייה כל בוקר או בזמנים אחרים לפי חוסר האיזון הספציפי שלהם.
הזרם השני והמעניין יותר לדעתי, הוא צ'י קונג מרמה גבוהה מאד של המטפל, אשר מאפשר העברת צ'י באופן ישיר מהמטפל למטופל, בדומה לרייקי, הקרנה מרחוק של צ'י (מעיר לעיר או לכל מקום על כדור הארץ), קיימים תרגולים לפתיחת החושים כמו שנכתב, עד כדי אבחון זרימת הצ'י ע"י ראייה חיצונית או פנימית, קראתי גם על רופאים מפורסמים בעבר הרחוק של סין שיכלו לראות אברים פנימיים...
ממה שידוע לי, מאסטרים כאלה כמעט לא קיימים היום וסוג הטיפול של הקרנה ישירה של צ'י לא קיים כבר בבתי חולים בסין, אבל עוד ניתן למצוא אותו במקומות בודדים בטאיוואן
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם יורשה לי לשאול'
אם יורשה לי לשאול
01/09/2005 | 18:11
7
4
אתה יכול לעזור למערבי טיפוסי כמוני להבין, מה מאפשר לך להחזיק באמונה שהעברת צ'י ממרחקים היא כלי אמיתי לריפוי

אני לא אומר שזה לא כך. אני פשוט מתוודה שאני לא רואה סיבה לחשוב שזה אפשרי. ואני אשמח (באמת) שמישהו יציע לי סיבה להאמין באפשרויות מגניבות כמו ריפוי מרחוק באמצעות צ'י.

בברכה וכבוד,
טל ג.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בוא ננסה'
בוא ננסה
01/09/2005 | 22:51
6
2
קודם כל, כמערבי טיפוסי שמתאמן בצ'י קונג - האם אתה מאמין (או בטוח שקיים) צ'י? במחשבה שניה, אין צורך אפילו באמונה. פיסיקת הקוונטים מאמתת את קיומו של הצ'י בעצם העובדה שכל היקום מורכב מחומר ואנרגיה שמתחלפים ביניהם - ברגע שמתמקדים במודעות בחומר - יש לו תכונה של חומר וברגע שמסיטים ממנו את המודעות - יש לו תכונה של אנרגיה (גל).
עד כאן תיאוריה על קצה קצהו של המזלג... אני לא מתיימר אפילו להבין את פיסיקת הקוונטים, אבל זה הסבר מקובל. אבל זאת רק ההתחלה. אם לכל חומר יש אורך גל מסויים - דבר שניתן לחשבו ע"י נוסחה פשוטה בפיסיקה... ואני חושב שאפילו אני למדתי אותה פעם באוניברסיטה.. אבל לך תזכור נוסחאות אחרי שנים... אז כמו שאמרתי, אם יש לחומר מסויים, או לקבוצה של חומרים (למשל- אדם או רקמה) אורך גל מסויים, ובנוסף, לתודעה יש השפעה על החומר... האם לא אפשרי לשדר באותו אורך גל וכך למעשה לעשות הקבלה למשדר רדיו שמשדר אורך גל מסויים שנקלט רק ע"י מכשיר שמכוונן לאותו אורך הגל כמו רדיו למשל?... ומה אם מאסטר בצ'י קונג מסוגל בתודעתו להתכוונן על אדם מסויים במחשבתו וע"י כיוונון זה להגיע לאורך הגל המתאים לו - לשדר את אותו צ'י (שע"פי מחקרים בסין הגיעו למסקנה שהוא מכיל גלי אור אינפרא אדום, גלי רדיו וגלים אלקטרומגנטיים אחרים, ונדמה לי שגם גל אלקטרונים) וע"י כך לעורר תגובה באותו אדם?
זה סוג אחד של הסבר. האמת - אני לא משוגע על הסברים אינטלקטואליים, איתם גמרתי לפני שנים... צריך לפנות מקום במוח ללימודי רפואה סינית, אחרת הרפואה הסינית תישפך לי החוצה וההסברים האינטלקטואליים יישארו בפנים...
מקווה שנהנית מנסיונותיי המפרפרים לסבר את אוזנך

אה, עוד דבר... אם בצ'י קונג דעסקינן, למה שלא תוריד מהאינטרנט כמה הדגמות של צ'י קונג לחימתי.. בעיקר IRON PALM - הדגמות של שבירות שנראה שעוברות את גבול הפיסיקה... גם ע"י מיקוד אנרגיה - אמנם במגע, אבל צ'י שמשודר לתוך החומר כדי לשבור אותו ("טוב מאד, אבל לבנים לא מכות בחזרה" - ספורט הדמים)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מממ '
מממ
02/09/2005 | 15:54
5
1
היי.

ראשית, תודה על התשובה המפורטת.

לגבי מהו צ'י, אני הבנתי שמדובר במילה שמתייחסת להרבה דברים, לא ?
לדוגמא:
http://www.derech.net/taichi_article6_2.htm

אני מסכים איתך שהסברים "אינטלקטואלים", פחות מעניינים.
מה שמעניין אותי הוא מאיפה שמעת על אנשים שמתמשים בהקרנות צ'י, ומאיפה קיבלת את התחושה שמדובר במידע אמין ?
בשביל זה אני לא צריך (או רוצה) פסבדו-הסבר מדעי. כי אני לא חושב שזה למה *אתה* מאמין בזה.

ואותי מעניין למה *אתה* מאמין בזה שאפשר להשתמש בצ'י על ידי הקרנה מרחוק.

בכבוד רב,
טל ג.
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מאיפה קיבלתי את המידע'
מאיפה קיבלתי את המידע
02/09/2005 | 18:30
4
2
קודם כל, אני מרגיש שצ'י זה דבר אמיתי, מנסיונותיי בעבר גם בתחום אומנויות הלחימה וגם בתחום הריפוי וההדמיה.
בנוסף, לכל אדם חושב יש תקופות מסויימות בהן הוא חושב על תחום מסויים, והיתה תקופה שבה ניסיתי לחשוב על ולהבין מה זה צ'י, עד שהגעתי להבנה שלדעתי היא טובה מספיק כדי לעבור הלאה (בשלב שההבנה הפכה מרעיון לנסיון).
על שיטות הטיפול קראתי בספרות של מאסטרים שכותבים על צ'י קונג בספרים שונים. על בתי החולים שמעתי ממורים שהיו בסין ובטאיוואן וראיתי כתבות בטלויזיה פה ושם (כולל כתבה על מאסטר אחד שעמד בפינת החדר ובהינף אצבע "שיחק" עם גפיו של מטופל ששכב על מיטה מרוחקת והניע את גפיו באופן שנראה לא רצוני).
אבל השאלה האמיתית היא - למה חשוב לך לדעת למה "אני" מאמין ולא איך "אתה" תוכל לגלות יותר... (תשובה שלא תוכל לקבל באופן מלא מאדם אחד... חוץ מעצמך, עם הזמן)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
02/09/2005 | 19:45
3
1
ראשית, הרשה לי לומר שהתגובה הזו חידדה לי את הנושא. והיתה לי הרבה יותר ברורה מהקודמת.

שנית, אני מסכים איתך שצריך לעניין אותי איך אני אלמד יותר.
עם זאת, לא ממש יכולתי לבוא ולכתוב לך "איך לדעתך אני אגלה יותר".
אבל קיוויתי ללמוד יותר דרך כך שתשתף עם התנסויותיך, מה שהכן עשית. ותודה.

לגבי מה שעברת, אני אזכור זאת, כשלעתיד התקל בכך - ואשתדל להיות פתוח וקשוב.
אם יש לך רעיונות על איך אפשר להבין (לדעתך/להבנתך) את הנושא יותר, אתה מוזמן להעלות אותן.

בברכה,
טל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תקרא הרבה'
תקרא הרבה
02/09/2005 | 21:30
1
1
ואחרי שתקרא תחשוב עליו.... בעיקר תשתמש בדמיון ובאינטואיציה לגבי מה לדמיין... תעשה מדיטציות בנושא.. תנסה תרגילים שלונים לחישת צ'י והעברת צ'י ושים לב לתחושות.
רוב הספרים מדברים על מניפולציות של צ'י... ומקדישות הסבר קצר לגבי טבעו של הצ'י...
יש גישות רבות ושונות, אני אישית ממליץ לך דווקא על הספרים של KOICHI TOHEI שדווקא לא עוסקים בצ'י קונג אלא באיחוד גוף ונפש, אבל הם נותנים הרבה מאד נקודות למחשבה בנושא פיתוח קי (צ'י).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שלונים = שונים'
שלונים = שונים
02/09/2005 | 21:40
11
לצפיה ב-'דרך אגב'
דרך אגב
02/09/2005 | 21:45
1
אני חושב שבנוסף להגדרת ה"קיטור ואדים שנוצרים ומבשלים אורז".... שווה לזכור שאחת ההגדרות של צ'י היא "חומר על סף הפיכתו לאנרגיה ואנרגיה על סף הפיכתה לחומר... ועכשיו - תתחיל לחשוב
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בטיפולי שיאצו אני משלב את אותה'
בטיפולי שיאצו אני משלב את אותה
30/08/2005 | 18:22
1
6
העוצמה כמו שבתרגילי צ'י גונג, בעיקר בקשר בין שני הידיים.
בדיקור, כאשר המטרה היא לפתוח מרידיאן מסוים, אז ניתן לאחוז במחטים בשני הקצוות של האיזור החסום ולתרגל נשימות שבמהלכם מעבירים אנרגיה מיד ליד-עובד חזק מאוד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מעניין '
מעניין
31/08/2005 | 12:18
4

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ