קראתם את זה?

span26king

New member
יש לי אבל אסור לי להעלות

זה עולה כסף ומוגן בזכויות יוצרים
תבקשי מחברה שעושה תואר במדעי החיים להביא מהאוניברסיטה (יש מנוי למגזין)

0 אור 0

New member
להעלות לפורום אכן אסור

בתפוז מקפידים על זכויות יוצרים. כנראה שאת המאמר הזה אני כבר לא אראה - מה לעשות שהחברות שלי כבר לא עושות תארים ... כפי שציינתי בשרשור קודם בנושא מחקרים - אני לא אוספת אותם, לא מנסה להתווכח אתם, וגם ההשתפות שלי במחקר בנושא רפלקסולגיה היא בגלל שזה חשוב למורה שאני מאד מעריכה ואוהבת - מבחינתי, אני מטפלת על פי הידע שיש לי, רואה הצלחות מדידות לאו דוקא במונחים רפואיים, ומקפידה יותר מכל שלא להזיק (משתדלת להועיל)

harduf9

New member
אני בטוח שאתה מכיר את המשפט

תשובה טיפשית לשאלה טיפשית. מאחר, ו SK מיודענו כותב בלשון בוטה, לא נעימה, ולא בריאה (עבורי לפחות) אני נמנע מלקרוא את תגובותיו. חרגתי הפעם מאחר והוא הגיב למה שאני כתבתי, הייתי סקרן והרי ידוע שהסקרנות הרגה את החתול. (גם אם זה רק חתול אחד). אני משתדל להקדיש כמה שפחות זמן ואנרגיה לדברים שאינני נהנה מהם ואף גורמים לי להרגשה רעה. לכן הגבתי בקצרה, לא עם הרבה מחשבה והאמת לא ברור לי למה. היה עדיף פשוט לא להגיב. אני מקווה שסגרנו את הנושא, כי ממש אין טעם. או בעצם יש טעם. ביפנית זה נקרא AJI KESHY שפרושו טעם לוואי מר או לא טוב. בברכת בריאות שלמה גיא הרדוף

nofaritrit

New member
מסכימה איתך

כשאני רואה כמה האיש גס רוח ...זה באמת מצחיק אותי שנעלבתי ממנו בעבר.. (זה בטח ההריון)

לכבוד span26king

לידיעתך, התרופה היעילה ביותר היום מבחינה מחקרית היא אפקט הפלצבו. הרבה יותר מתרופות מערביות או בכלל. אחד השלבים באישור תרופה מסוימת הוא שבשני מחקרים יובאו הוכחות לכך שהתרופה יעילה יותר מהפלצבו. מה שכן , חברת התרופות יכולה לעשות כמה מחקרים שתרצה, עד שתגיע לתוצאות הרצויות. המדע נזיל יותר משאתה חושב. בכבוד רב

מחשבות

New member
זו גישה וחשיבה מסוכנת ביותר. הפלסבו

טוב למחקרים ומהווה אבן בניין בכל מחקר. לומר שפלסבו טוב מהתרופה עצמה זו אחיזת עיניים לא אינטליגנטית ומראה שהכותב לא למד דבר ואינו מצוי בחומר.

פיספסת את הנקודה שלי.

אני אומר שהבן אדם הוא זה שמביא את עצמו לריפוי, ועם זה המדע לא יכול להתווכח. כשתיתן מים למטופל כשהוא מאמין שזוהי תרופה, יהיה שיפור. על זה מבוססת הרפואה ההוליסטית, להביא את הריפוי מתוך הבן אדם, להוציא ממנו את היכולות האלה. ואני לא חושב שצריך לערב פה העלבות אישיות.

saragon

New member
ראית את הסרט עם ניקולס קייג'?

הפסיכיאטר נתן לו תוסף תזונה, שהוא חשב שזה בכלל תרופה שתעלים את ה"טיקים" שיש לו כל הזמן.

יש מחקרים רבים על אפקט הפלצבו

כאפקט מרפא. יעילותו הסטטיסטית היא מעל 30% למיטב זיכרוני. והוא טוב מתרופה כימית כי איננו גורם נזק, אין לו תופעות לואי והוא משתמש בכוח הגוף לריפוי. במחקר הזה ובאחרים מתיחסים לפלצבו בזילזול כאחיזת עיניים ואין זה כך כךך וכלל. האפקט הכימי הוא תמיד אפקט חזק ולכן עולה על הפלצבו אבל נזקיו חזקים גם הם ואת זה קשה לבדוק. ראו כמה שנים לקח להגיע למסקנות בענין ההורמונים לגיל המעבר והיום גם לגבי גלולות....שלא לדבר על ויוקס, סרוקסט ודומיהן. עירית

מחשבות

New member
אפקט הפלסבו נלמד כחלק מקורס

פסיכולוגיה פיזיולוגית בחוג לפסיכולוגיה. האפקט הזה חי וקיים ואני בטוח שלא זה הדבר כשמדובר בהאומאופתיה. דרך אגב, כשמטפל עוסק בטיפול של שיחה בלבד עם המטופל, נתגלה שנוצרים קשרים חדשים במוח. כך שגם לשיחה עם פסיכולוג יש אפקט ניכר.

אז מדוע זו גישה וחשיבה מסוכנת ביותר

? הגדרנו פלסבו בתור ריפוי שאי אפשר להסבירו, שכאמור הוא לא רק "פסיכולוגי" אלא אמיתי לחלוטין ! זוהי הגדרה סטטיסטית שנוצרה עקב הסתכלות מסוימת על הגדרה של בריאות דרך מחקרים והשוואות, אבל לדעתי ה"איןבו" הוא בעצם "ישבו" ...

מחשבות

New member
משום שאי אפשר להציע טיפול כזה

כטיפול רשמי. בפלסבו כן משתמשים, אם כי בזמנינו הציניים, כשגם אמון כבר אין, בספק אם זה עוזר. לתינוקות אי אפשר לתת פלסבו משום שעוד אין להם מערכת אמונות.

למעלה