לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'קראתם את זה?'
קראתם את זה?
<< ההודעה הנוכחית
26/08/2005 | 21:41
44
52
לצפיה ב-'ומתי יבוא המחקר הנגדי?'
ומתי יבוא המחקר הנגדי?
26/08/2005 | 22:01
8
למרות שאני אישית לא התנסיתי בהומאופתיה (משום צד), נראה לי שיש לבחון את מהלך המחקר הזה.
העניין הוא שיש תופעות רבות של בריאות לא תקינה שאינן מדידות בכלים המדעים השגרתיים (רק לדוגמא - חוסר איזון הורמונלי ניתן למדידה, אבל יקר ומסובך מאד ולכן לא נבדק באופן שגרתי) והטיפולים של רפואה משלימה לרוב מסייעים מאד בתופעות אלו, שהרופאים כלל לא מכירים בהן.
מנסיוני במחקרים אחרים - אני מניחה שדי צפוי שיבוא גם המחקר הנגדי שיוכיח כי ישי בהומאופתיה משהו - איך אמרה שם אחת מן המגיבות : אם לגבי זה עובד , אז לא אכפת לי איך זה עובד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הנה שורש הבעיה'
הנה שורש הבעיה
26/08/2005 | 22:11
15
9
בכתבה נכתב ש "להומיאופתיה אין כל השפעה על הגוף" אפילו אני שאינני הומאופת ולא מבין כיצד ההומאופתיה עובדת (חשוב להדגיש שהיא אכן עובדת) יודע שהומאופתיה היא רפואה אנרגתית, רפואת תדרים ואת זה לא מודדים בבדיקות דם או צואה (נו מה לעשות).
בכל מקרה אני רוצה להוסיף שסבלתי פעם מתופעה של מעין פצעונים בחלל הפה, בעיקר על הלשון, התקשרתי לידידה שלי שהיא הומאפתית, תיארתי את המצב, קיבלתי רמדי הומאופתי וכבר למחרת היה שיפור וכעבור יומיים נעלם כלא היה ולא חזר.

ושיהיה לכולם בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
26/08/2005 | 22:32
6
לצפיה ב-'נכון חלקית'
נכון חלקית
27/08/2005 | 00:46
13
8
אם אדם סובל משלשולים והוא מטופל ברמדי הומיאופתית תהיה לזה השפע אנרגטית אשר תשנה את המצב שלו ותגרום לשלשול להיפסק וזה כן מדיד, מה שלא מדיד זה הבעיה האנרגטית שגרמה לזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נמאס מכל ה"מחקרים"-'
נמאס מכל ה"מחקרים"-
27/08/2005 | 02:04
12
7
שבאים לקעקע כל פעם תחום אחר הרפואה המשלימה. הכי אוהבים משום מה לנגח את ההומאופתיה. אולי כי אנשים נורא אוהבים להתפס לקטע עם המים שלא מכילים כלום.
מתי יעשו מחקר שבודק את אחוזי ההצלחה של רפואה מערבית (ואחוזי הכישלון) יכול להיות שאז יגלו שזה עוזר עוד פחות מפלצבו.....
רציתי להכנס לכתבה בלנצט ולקרוא ברצינות ואולי להבין מי ממן ומי נגד מי אבל צריך לשלם על המאמר ואין לי שום חשק לעשות את זה. אם מישהוא מכם הגיע למאמר המקורי אני אשמח לקרוא.
שבת שלום
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חברות התרופות לא ממש רוצות בבריאות'
חברות התרופות לא ממש רוצות בבריאות
27/08/2005 | 11:48
11
4
שלנו. מבחינתן שמירת הסטטוס קוו (וזה אומר המשך לקיחת התרופות שלהם לעד) עדיף להן. אוי אם תרופות היו באמת מרפאות ובאופן חד פעמי היינו נפתרים מתחלואים. ככה לא עושים עסקים ורפואה היא כבר מזמן לא מדע, אלא ביג ביזנס.
חברות התרופות יודעות היטב שמה במרפא זה בעצם מערכת חיסונית בריאה או כזו המחוזקת זמנית ע"י גירוי חיצוני, יהיה זה הומאופתי או עשבי מרפא. אבל תרופות לא עושות את זה ואוי מבחינתן אם היו עושות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חברות לא רוצות כלום'
חברות לא רוצות כלום
27/08/2005 | 16:23
2
6
אבל חוקרי הרפואה והרופאים באמת ובתמים רוצים (רובם לפחות) להבין את מנגנון הגוף האנושי ולמצוא תרופה שבאמת מרפאת.
|החלום הרטוב" של כל חוקר בתחום הרפואי הינו למצוא תרופה אולטימטיבית שבאמת מרפאה באופן חד פעמית, ולזכות בכך לתהילת עולם.
דוקא בתחום הרפואה המשלימה, אנו יודעים שאין שום דבר חד פעמי, ואנו מנסים ליצור תהליך של ריפוי טבעי ושל מודעות וסגנון חיים שישפרו את הבריאות - אין אצלנו ,זבנג וגמרנו".
אני חושבת שהמשותף בין המניעים של מי שעוסק ברפואה קונבנצינולית למי שעוסק ברפואה משלימה רב מהמפריד, רק האמצעים והדרך שונים, לכן התגובה הזו לדעתי מלבה מלחמה שאינה במקומה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אולי אותו חוקר רוצה למצוא את התרופה'
אולי אותו חוקר רוצה למצוא את התרופה
27/08/2005 | 18:47
4
האחת והיחידה, אבל ברגע שימצא אותה הסיכול הממוקד מצד חברות התרופות לא יאחר להגיע.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הדברים במדע לא כל כך תמימים ופשוטים'
הדברים במדע לא כל כך תמימים ופשוטים
28/08/2005 | 16:39
4
היום לעשות מחקר רציני עולה הרבה כסף
מאד לא פשוט לגייס כסף למחקר מדעי רציני.
אפילו לנושא כמו הנזקים מקרינת פלפונים סלולרים
שיש ערך רב לציבור בידע זה.
לא תסיג מימון למחקר כזה
ליצור איזו תרופה יותר פשוט.
הקרן שמתממן מחקר זה עשויה לראות מזה רווח.
ועוד בעיות כגון מוסכמות.
קשה להשיג מימון למחקרים שעל ידי המדע
נראים כאיזוטרים.
ענין של יוקרה וכבוד שאתה מסכן שאתה עוסק בזה.
כך שרוב רובם של המחקרים שאתה רואה
יש איזה אינטרס של איזה גוף מימון לממן אותו
יש דברים בגו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שמעתי בכל מיני מקומות.'
שמעתי בכל מיני מקומות.
28/08/2005 | 00:56
7
4
שיכול להיות שיש בימנו תרופות או טכנולוגיות שהם סגורות לציבור הרחב. בגלל שריפואי בעיות באופן מושלם, פשוט יגרום לקריסה של החברות המייצרות.

אתם חושבים שיכול להיות מצב כזה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חברות התרופות אינן מסוגלות לייצר'
חברות התרופות אינן מסוגלות לייצר
28/08/2005 | 09:38
1
3
את התרופה המושלמת. פשוט אין כזו. אבל מה שדופק את התרופות הרגילות אלו תרופות הלוואי שבמקרה הטוב הן מציקות ובמקרה הרע הורגות ממש.
תרופות הומאופתיות זול ממש לייצר וזה איום ממש על חברות התרופות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הסיפור של -rife'
הסיפור של -rife
28/08/2005 | 12:11
4
במאה האחרונה היה חוקר בשם רייף שבנה מיקרוסקופ מיוחד שיכול היה לראות וירוסים חיים. הוא גילה שתדרים מסוימים "הורגים" את הוירוסים. זו היתה פריצת דרך ענקית....אבל מה, הוא מת שיכור ועני וללא הכרה ממסדית. עד היום לא הצליחו לשחזר את המיקרוסקופ שלו ולראות וירוסים חיים! תחשבו כמה תרופות היו נחסכות לו ניתן היה להתחבר בפשטות למכונת התדרים הזו(היא פשוטה מאד) ולרפא כ"כ הרבה מחלות.
מי שרוצה יכול לחפש ברשת את הסיפור הזה. חוץ מלהאמין בתאורית הקונספירציה אין שום הסבר אחר ל-למה הממסד האמריקאי שהיה אז ממש צעיר לא הסכים לקבל את המצאתו של רייף ולאמץ אותה אל חיקו.
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נכתבו על זה לא מעט ספרים'
נכתבו על זה לא מעט ספרים
28/08/2005 | 10:16
4
6
במסגרת המדע הבדיוני, ומחקרים ומאמרים בתחום האתיקה.
ישנם רבים שמאמינים בתיאוריית הקונספירציה וטוענים שאכן אי שם פותחה התרופה האולטימטיבית ומסתרת בכוח של חברות התרופות.
אני אישית מאמינה שגם מדענים וחוקרים הם בני אדם (ואפילו מנכ"לים של חברות תרופות), ולכן לא מאמינה בהתכנות של קונספירציה כזו גורפת, בפרט לא בנושא כזה.
רק כדי לחזק את הפן הכלכלי של העניין - ריפוי כל המחלות (לא כל הבעיות), יצור כר שלם של פעילות בנושא שיפור איכות החיים, פינוקים ועוד, אשר חברות התרופות יכולות להתפתח אליהם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש קונספירציה כזו! קוראים לה'
יש קונספירציה כזו! קוראים לה
28/08/2005 | 13:36
3
2
FDA. אותה רשות של תרופות ומזון אמריקאית, המקובלת כאורים וכתומים הן בארה"ב והן בעולם כולו, היא הרשות שמתחת לידיה יוצאים אישורים לכמה מהחומרים המסוכנים ביותר, החל בויוקס וכלה באספרטיים. לא צריך ללכת רחוק.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני אשית'
אני אשית
28/08/2005 | 19:38
2
2
הייתי מקבל קורטיזון (אם אני כותב את זה נכון) לטיפול באלרגיות.

שמעתי על אנשים שלא יודע שאסור לקחת את זה יותר מידיי. והתפעות היו חמורות מאוד. רפואה טבעית וטיפול סיני עשו את העבודה בהרבה יותר יעילות!
היום אני כמעט בראי לחלוטין.

<b>סיפור מדהים שימו לב! <b/> אני קבילתי קורטיזיון בגיל 3 חודשים בלבד.

ולא תאמינו לי, אבל צמחו לי שערות באזור האשכים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לקורטיזון יש השפעות מאד חזקות'
לקורטיזון יש השפעות מאד חזקות
28/08/2005 | 22:04
1
4
ולכן הרופאים עצמם ממעטים להשתמש בו ורק כשאין ברירה אחרת.
הבת שלי קיבלה כתינוקת קורטיזון, ולכן כל רופא ואחות שהגיעה אליהם בהמשך החיים דאג להזכיר שלה אסור לקבל אפילו אהיסטון מכיוון שהיא "כבר קיבלה את המנה שלה" - ומדובר באנשים חסרי כל מודעות לרפואה המשלימה (ועד כדי התנגדות)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שלא לדבר על הקפצת ערכי הסוכר בדם'
שלא לדבר על הקפצת ערכי הסוכר בדם
29/08/2005 | 11:40
3
למי שזה חשוב לו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איזה ערימה של תרוצים יש לכם'
איזה ערימה של תרוצים יש לכם
27/08/2005 | 13:42
24
4
זה לא מחקר זה review.
ואם מישהו מכם היה טורח לקרוא את הreview עצמו...

כמו כל מטפל שמכבד את עצמו אתם זוכרים רק את הלקוחות המרוצים. לא את אלה שלא חזרו ולא התקשרו יותר.

אתם לא תתנו לאמת לבלבל אותכם.

הרדוף... לי היה חצ'קון כשהייתי קטן ועבר, אכלתי הרבה טוסטים עם גבנ"צ אז. אכן גבנ"צ מרפא כל חצ'קון לפי ההיגיון ה"מדעי" שלך. ניוטון קטן לידך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נשמח לקרוא'
נשמח לקרוא
27/08/2005 | 16:24
2
5
האם יש לך אותו זמין עבורנו?
או לפחות נקודות שמפרטות את המחקרים עליהם הוא מבוסס בצורה יותר מעמיקה ולא ככתבה עיתונאית?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש לי אבל אסור לי להעלות'
יש לי אבל אסור לי להעלות
27/08/2005 | 23:36
1
5
זה עולה כסף ומוגן בזכויות יוצרים
תבקשי מחברה שעושה תואר במדעי החיים להביא מהאוניברסיטה (יש מנוי למגזין)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'להעלות לפורום אכן אסור'
להעלות לפורום אכן אסור
27/08/2005 | 23:58
4
בתפוז מקפידים על זכויות יוצרים.
כנראה שאת המאמר הזה אני כבר לא אראה - מה לעשות שהחברות שלי כבר לא עושות תארים ...
כפי שציינתי בשרשור קודם בנושא מחקרים - אני לא אוספת אותם, לא מנסה להתווכח אתם, וגם ההשתפות שלי במחקר בנושא רפלקסולגיה היא בגלל שזה חשוב למורה שאני מאד מעריכה ואוהבת - מבחינתי, אני מטפלת על פי הידע שיש לי, רואה הצלחות מדידות לאו דוקא במונחים רפואיים, ומקפידה יותר מכל שלא להזיק (משתדלת להועיל)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניוטון מת'
ניוטון מת
27/08/2005 | 21:02
5
3
לצפיה ב-'עובדה זו יודע לכולנו, מה בדיוק רצה'
עובדה זו יודע לכולנו, מה בדיוק רצה
27/08/2005 | 22:13
4
1
המשורר להגיד בשירו?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איזה מהמשוררים ?'
איזה מהמשוררים ?
27/08/2005 | 22:42
3
לצפיה ב-'המשורר הרדוף, בקשר לניוטון'
המשורר הרדוף, בקשר לניוטון
28/08/2005 | 09:35
2
3
לצפיה ב-'אני בטוח שאתה מכיר את המשפט'
אני בטוח שאתה מכיר את המשפט
28/08/2005 | 20:42
1
תשובה טיפשית לשאלה טיפשית.

מאחר, ו SK מיודענו כותב בלשון בוטה, לא נעימה, ולא בריאה (עבורי לפחות) אני נמנע מלקרוא את תגובותיו. חרגתי הפעם מאחר והוא הגיב למה שאני כתבתי, הייתי סקרן והרי ידוע שהסקרנות הרגה את החתול. (גם אם זה רק חתול אחד).
אני משתדל להקדיש כמה שפחות זמן ואנרגיה לדברים שאינני נהנה מהם ואף גורמים לי להרגשה רעה. לכן הגבתי בקצרה, לא עם הרבה מחשבה והאמת לא ברור לי למה. היה עדיף פשוט לא להגיב.
אני מקווה שסגרנו את הנושא, כי ממש אין טעם. או בעצם יש טעם. ביפנית זה נקרא AJI KESHY שפרושו טעם לוואי מר או לא טוב.

בברכת בריאות שלמה

גיא הרדוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
28/08/2005 | 22:48
כשאני רואה כמה האיש גס רוח ...זה באמת מצחיק אותי שנעלבתי ממנו בעבר..
(זה בטח ההריון)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאחלת לך'
מאחלת לך
27/08/2005 | 23:51
14
2
שתהייה בריא ותרגיש יותר טוב!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מיועד ל span26king'
מיועד ל span26king
27/08/2005 | 23:52
13
1
לצפיה ב-'לכבוד span26king'
לכבוד span26king
28/08/2005 | 10:28
12
3
לידיעתך, התרופה היעילה ביותר היום מבחינה מחקרית היא אפקט הפלצבו. הרבה יותר מתרופות מערביות או בכלל. אחד השלבים באישור תרופה מסוימת הוא שבשני מחקרים יובאו הוכחות לכך שהתרופה יעילה יותר מהפלצבו. מה שכן , חברת התרופות יכולה לעשות כמה מחקרים שתרצה, עד שתגיע לתוצאות הרצויות.
המדע נזיל יותר משאתה חושב.

בכבוד רב
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זו גישה וחשיבה מסוכנת ביותר. הפלסבו'
זו גישה וחשיבה מסוכנת ביותר. הפלסבו
28/08/2005 | 13:39
10
2
טוב למחקרים ומהווה אבן בניין בכל מחקר. לומר שפלסבו טוב מהתרופה עצמה זו אחיזת עיניים לא אינטליגנטית ומראה שהכותב לא למד דבר ואינו מצוי בחומר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פיספסת את הנקודה שלי.'
פיספסת את הנקודה שלי.
28/08/2005 | 14:55
2
2
אני אומר שהבן אדם הוא זה שמביא את עצמו לריפוי, ועם זה המדע לא יכול להתווכח. כשתיתן מים למטופל כשהוא מאמין שזוהי תרופה, יהיה שיפור.
על זה מבוססת הרפואה ההוליסטית, להביא את הריפוי מתוך הבן אדם, להוציא ממנו את היכולות האלה.
ואני לא חושב שצריך לערב פה העלבות אישיות.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
28/08/2005 | 16:33
5
לצפיה ב-'ראית את הסרט עם ניקולס קייג'?'
ראית את הסרט עם ניקולס קייג'?
28/08/2005 | 19:41
1
הפסיכיאטר נתן לו תוסף תזונה, שהוא חשב שזה בכלל תרופה שתעלים את ה"טיקים" שיש לו כל הזמן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש מחקרים רבים על אפקט הפלצבו'
יש מחקרים רבים על אפקט הפלצבו
28/08/2005 | 14:56
4
2
כאפקט מרפא. יעילותו הסטטיסטית היא מעל 30% למיטב זיכרוני.
והוא טוב מתרופה כימית כי איננו גורם נזק, אין לו תופעות לואי והוא משתמש בכוח הגוף לריפוי.
במחקר הזה ובאחרים מתיחסים לפלצבו בזילזול כאחיזת עיניים ואין זה כך כךך וכלל.
האפקט הכימי הוא תמיד אפקט חזק ולכן עולה על הפלצבו אבל נזקיו חזקים גם הם ואת זה קשה לבדוק. ראו כמה שנים לקח להגיע למסקנות בענין ההורמונים לגיל המעבר והיום גם לגבי גלולות....שלא לדבר על ויוקס, סרוקסט ודומיהן.
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפקט הפלסבו נלמד כחלק מקורס'
אפקט הפלסבו נלמד כחלק מקורס
28/08/2005 | 15:07
3
5
פסיכולוגיה פיזיולוגית בחוג לפסיכולוגיה. האפקט הזה חי וקיים ואני בטוח שלא זה הדבר כשמדובר בהאומאופתיה.
דרך אגב, כשמטפל עוסק בטיפול של שיחה בלבד עם המטופל, נתגלה שנוצרים קשרים חדשים במוח. כך שגם לשיחה עם פסיכולוג יש אפקט ניכר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז מדוע זו גישה וחשיבה מסוכנת ביותר'
אז מדוע זו גישה וחשיבה מסוכנת ביותר
28/08/2005 | 15:14
2
2
?

הגדרנו פלסבו בתור ריפוי שאי אפשר להסבירו, שכאמור הוא לא רק "פסיכולוגי" אלא אמיתי לחלוטין !
זוהי הגדרה סטטיסטית שנוצרה עקב הסתכלות מסוימת על הגדרה של בריאות דרך מחקרים והשוואות, אבל לדעתי ה"איןבו" הוא בעצם "ישבו" ...

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'משום שאי אפשר להציע טיפול כזה'
משום שאי אפשר להציע טיפול כזה
28/08/2005 | 15:53
1
2
כטיפול רשמי. בפלסבו כן משתמשים, אם כי בזמנינו הציניים, כשגם אמון כבר אין, בספק אם זה עוזר.
לתינוקות אי אפשר לתת פלסבו משום שעוד אין להם מערכת אמונות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קיבלתי.'
קיבלתי.
28/08/2005 | 16:09
3
לצפיה ב-'פלצבו במקרים מסוימים עובד כתרופה.'
פלצבו במקרים מסוימים עובד כתרופה.
28/08/2005 | 15:30
1
3
הוכח שבנטילת פלצבו שאמור להיות תרופה נגד כאב, שהצפיה להקלת הכאב גורמת לשחרור אנדורפינים במוח. האנדורפינים "מתיישבים" בצמתים המתאימים ומונעים מתחושת הכאב לעבור הלאה. בדיוק הדבר שהתרופה הכימית אמורה לעשות.

כך השפעת הפלצבו במקרה של משככי כאבים זהה להשפעה של התרופה הכימית, אולם ללא תופעות הלואי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ממש כך.'
ממש כך.
28/08/2005 | 15:54
1
לצפיה ב-'עוד קצת על פלסבו'
עוד קצת על פלסבו
30/08/2005 | 17:05
2
טד קפצ'וק, סלבריטי בתחום הרפואה הסינית, היה לא מזמן בארץ, וסיפר שכעת הוא עוסק בעיקר במחקר, כן, מחקר ממסדי, מדעי. הוא הראה תוצאות של עשרות מחקרים שהוא ועמיתיו ביצעו בנוגע לפלסבו. כן, גם מים עובדים. אבל זה לא אומר שלתרופה אין ערך. זה אומר שלגישה של הרופא, או המטפל, יש חשיבות אדירה. אם תהיה בטוח ברפואה שאתה מציע והמטופל יקלוט את זה, יגדלו סיכוייו להירפא. וזה נכון גם בכל תחומי הרפואה המשלימה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תגובה מנומקת של ד"ר מיכל יקיר'
תגובה מנומקת של ד"ר מיכל יקיר
28/08/2005 | 16:07
5
מכל המגיבים ששמעתי היום תגובתה של ד"ר מיכל יקיר נכתבה לאחר קריאה והתעמקות במאמר הנ"ל.
אני ממליצה לקרוא אותה
http://www.homeopathy-israel.co.il/Index.asp?ArticleID=174&CategoryID=124
עירית
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'והנה תשובת ההומיאופתים'
והנה תשובת ההומיאופתים
28/08/2005 | 17:26
6

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ