חיסונים לפני טיול למזרח

פרם שי

New member
לגבי מים,

אני חולק על הקביעה הנחרצת הנפוצה של מים מינרליים. זה מאוד תלוי במקום. כפי שידוע לחקכם, גם כשתייר מגיע לישראל מומלץ לו לא לשתות מים. הסיבה היא לא זיהום המקורות, אלא ההבדל בפלאורוה החיידקית, שלוקח כשבועיים להסתגל לפלואורה המקומית. אם את מעדיפה רק מינרלים, אשרייך, אבל קחי בחשבון שאם את בטרק, אולי לא תהיה לך ברירה לשתות מים מקומיים, ויש מקומות שזה באמת בסדר (אני שותה בהודו מים מהברז גם בערים הגדולות), ובמקרה כזה עדיף לך לשתות מים מאשר לא, ואם להיות בטוחה אז תחזיקי איתך מיכל של מנקה מים.

moonlight

New member
לגבי מים

בשנה שעברה ביקרתי באיים בדרום תיאלנד ומאד הקפדתי לשתות מים מינראלים ואף לצחצח שיניים בהם, וחזרתי בריאה ושלימה. כך אעשה גם בהודו. לגבי טרקים, אני לא מתכוונת לעשות טרקים של יותר מיום-יומיים ברציפות, ואז אפשר לשאת בתרמיל את המים המינראלים. ושוב תודה

0 אור 0

New member
הימנעות מיתושים

בהודו אמנם לא הייתי, אבל כשהסתובבתי באיגוואסו בדרום אמריקה, השתמשנו בכל דוחי החרקים האפשריים (החל מדוחה על בסיס טבעי שנמכר באתר, וכלה בדוחים שהבאנו מהארץ ומארגנטינה), כילה בגדים ארוכים וכל מה שאת רוצה וכולנו יצאנו מכוסי עקיצות נוראיות. לא הייתי בונה על זה. הפתרון הכי מבטיח מבחינה זו (עובד בארץ , ולא בטוח שבהודו היתושים יודעים ...) זה שמן גרניום: תקחי בקבוק די גדול של שמן חוחובה, ובקבוק שמן גרניום - אני פשוט שופכת לכף היד שמן חוחובה, מטפטפת פנימה כמה טיפות של גרניום ומורחת על הגוף. הבעיה היא, שזה טוב רק לכמה שעות, כלומר שאם את ישנה בלי הגנה של כילה/רשת אז לפנות בוקר הם תוקפים שוב. שיהיה בהצלחה

פרם שי

New member
או תשכין מראש בקבוקון בארץ

מעורבב, ושתוסיף לו גם לבנדר ולימונית.

Negyot

New member
וציטרונלה

אל תשכחו את שמן הציטרונלה... שילוב של גרניום+לבנדר+ציטרונלה גורם ליתושים דכאון עמוק
ושמחה תמיד לקרוא אותכם, חברי הפורום נהדר, לומדת מכולכם המון.

0 אור 0

New member
נדמה לי שלא

יש שתי אסכולות בעניין : יש כאלו שקוראים לוורבנה לימונית, ויש כאלו שקוראים כך ללמון גראס (ו"מלחמת עולם" נטושה ביניהם). אני חושבת שהנכון זה הראשון. אבל לא נשבעת על כלום - אולי יבדוק מי שיבדוק וימצא שהאקדמיה קבעה שזה בכלל ציטרונלה

moonlight

New member
וורבנה?

אני חשבתי שלימונית זה הלמון גראס וכנ"ל גם הציטרונלה.

0 אור 0

New member
תמונות מגוגל

1. ליפיה לימונית - לואיזה- ורבנה 2. לואיזה לימונית - למון ורבנה 3. עשב לימון (לימונית)

moonlight

New member
לא כל כך עלה לי....

אבל הבנתי מהכתובת שהתמונות מתוך אתר "גאמנון" הידוע, ואני אחפש את התמונות שם. חן חן

moonlight

New member
התמונות יצאו קצת מרוחות

כי באתר הן קטנות ושמרתי אותן במחשב כדי להעלות ישר לפורום.

0 אור 0

New member
וגם חיפשתי ציטרונלה

והסתבכתי .... (קיבלתי רק בשפות זרות) - נראה שחלק מצביעים באמת על עשב לימון כפי שאת חשבת, וחלק אוספים כל דבר לימוני תחת הכותרת הזאת. נראה לי שאני עוברת פורום כדי לשאול.

0 אור 0

New member
ועוד חיפוש citronella

הניב תמונות כדלקמן (לא שמה את הקישורים - אפשר פשוט לחזור על חיפוש תמונות בגוגל): תמונות של עשב לימון, תמונות של גרניום לימוני ותמונות של מליסה lemon balm מה שנקרא תשובה חד משמעית לגמרי. עכשיו אני בודקת בספרים שלי ... המשך יבוא

0 אור 0

New member
מהספרים עולנ אותו בלבול

הבעיה היא שכל אחד מתרגם לעברית מה שבא לו (בהזדמנות אציב לכם חידה אתגרית - לזהות את השמנים שמוזכרים בספר איורוודה שיש לי ...) בכל הספרים בכלל לא מוזכר לא לימונית ולא לואיזה ... בספר המדריך לשמני מרפא: CITRONELLA = תרנגון , שם לטיני cymbopogon mardus - ממשפחת הדגניים וגדל בארצות כמו סרילנקה, יאווה, בורמה ודרום אמריקה. ורבנה - VERBENA, שם לטיני lippia citriodora עשב לימון - LEMONGRASS - גם הוא ממשפחת הדגניים, שם לטיני cymbopogon citratus / flexuosus והוא ידוע גם בשם ורבנה הודית או שמל מליסה הודי. הסיבה לבלבול הרב בין הצמחים היא בכך שאופיים והרכבם דומה מאד, וכך גם חלק מהשימושים שלהם - כמובן שלצורך ריח והרחקת יתושים, ההבדל אינו מהותי, אך מי שמשתמש בצמחים לריפוי חייב להכיר את כל הניואנסים - לעתים צמחים דומים ביותר וזנים שונים מאותה משפחה, הינם בעלי השפעות שונות מאד מבחינת האפקט הטיפולי.

saritsh

New member
אסור ציטרונלה !!!! פטוסנסטיבי מאוד

ראו הודעתי בקצה השרשור

למעלה