לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'חיסונים לפני טיול למזרח'
חיסונים לפני טיול למזרח
<< ההודעה הנוכחית
20/08/2005 | 22:21
53
132
אני טסה בקרוב להודו והחלטתי לא לקחת את הכדורים נגד מלריה. (רשימת תופעות הלוואי מפחידה ביותר.... )
רציתי לדעת אם יש משהו אלטרנטיבי שירחיק את היתושות הרעבות ממני.
נאמר לי כי בליעת שן שום כל יום תרחיק אותן (קרוב לוודאי גם יצורים אחרים.... |אייקון של ערפד| )

האם כדורי השום שנמכרים בחנויות טבע יכולים להיות תחליף לשיני השום?
אולי משהו אחר/נוסף שידוע כי הוא מרחיק יתושות?

חן חן
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לדעתי....'
לדעתי....
20/08/2005 | 22:27
3
17
אם את שואלת אותי כל תופעות הלואי למיניהן לא יהיו גרועות כמו לחלות במלריה ולסבול מהתופעות הקשורות למחלה זו....
לא ידוע לי על תחליף טבעי שיהיה אפקטיבי כמו הכדורים הנ"ל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מממממ..... אני חושבת שכבר החלטתי...'
מממממ..... אני חושבת שכבר החלטתי...
20/08/2005 | 22:47
2
14
(האמנם?)

כרגע מצאתי באינטרנט מאמר מעניין בנושא

בכולופן תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
21/08/2005 | 09:36
1
6
כשהבן שלי היה בפעם הראשונה באפריקה  הוא לקח באופן קבוע את הכדורים ו-3 שבועות לפני שהוא עזב את אפריקה הפסיק לקחת כי החליט שהוא כבר לא צריך אותם.  גם החברה שלו וגם הוא חלו במלריה, היא בצורה יותר קשה הוא בצורה פחות קשה.  יחד איתם חלתה עוד קבוצה גדולה של תיירים שרובם דווקא כן לקחו את הכדורים...
היתרון הגדול של כל החווייה הלא נעימה הזאת:בפעם השנייה שהוא נסע לאפריקה הוא כבר לא היה צריך לקחת את הכדורים הוא היה אמנם מעט זמן אבל בתקופת הקייץ ולא חלה.

ודעתי הלא מלומדת:  כשפרצה המלריה בארץ השימוש באנטיביוטיקה עוד לא היה נפוץ ולכן הוא פגע בצורה כזאת המונית.  היום יש דרך להילחם במחלה ולדעתי הרופאים עדיין עם הסרט של המגפה שבאה מחוסר טיפול מתאים.
יתכן גם שהטיפול ההמוני באנטיביוטיקה מחסן את היתושה ומידי פעם צריך להחליף את הכדור - מה שכנראה לא נעשה ...

הרשיתי לעצמי לספר לך זאת רק בגלל שכתבת שכבר החלטת

מקווה שתמצאי חלופה טבעית מתאימה.

טובה,
                                    וחזרי הביתה בשלום,
                                       מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה מאיה '
תודה מאיה
21/08/2005 | 22:35
4
הסיפור שלך מעודד ולא מעודד

אני עדיין מחפשת חלופה טבעית. במקרה הכי גרוע אבלע שן שום כל יום
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין קשר בין כדורי השום לאכילת שיני'
אין קשר בין כדורי השום לאכילת שיני
21/08/2005 | 00:26
17
10
שום, לפחות לא כזה שידוע לי.
יש כל מיני תרסיסים יעילים, טבעיים יותר ופחות, ויש שם גם הרבה חומרים מקומיים וקטורות מתאימות.
אם את יוצאת לטרקים ולאזורים פחות חסינים מהערים הגדולות, אז עשי חיסונים וכדורים. אם את יודעת בדיוק לאן את טסה ומה את הולכת לעשות ואיפה, קיים פחות סיכון, לדעתי.
כדאי לקחת תמיד גם תרסיס מחסל חיידקים טבעי, שניתון להוסיף גם למי השתיה ולהשתמש במקרה של חשש לזיהום המים או דיזנטריה. זה יכול למנוע הרבה מחלות.
מעבר לכך, היעזרי בתרופות וחומרים האיורוודיים שמצויים ברחבי הודו. הם יקלו מאוד על השהות שם.
תהני!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה שי '
תודה שי
21/08/2005 | 00:55
16
7
חיסונים כבר עשיתי והגבתי להם מאד קשה, ולכן חוששת מהכדורים. אני יודעת שזה סיכון לא לקחת אותם ובכל זאת מחפשת אלטרנטיבות. בספטמבר, בצפון הודו, כבר קריר יותר ואני מקווה שהיתושות יודעות שהן לא אמורות להיות פעילות בתקופה זו.
המטפלת שלי סיפרה שהקפידה לבלוע שן שום, כל יום, בטיול שלה בהודו ולא נעקצה אפילו פעם אחת.

לגבי מי שתיה, ברור לי שחייבים לשתות מים מינראלים.

ואני מתכוונת להנות!

תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'באתר "המטייל "'
באתר "המטייל "
21/08/2005 | 01:03
1
15
יש פורום שעוסק בנושא החיסונים בהנהלתה של רופאה מומחית בנושא. ויש שם כמובן דיונים שלמים אם כן לקחת או לא לקחת את הכדורים האלו או חיסנים ועוד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתר "המטייל"'
אתר "המטייל"
21/08/2005 | 22:24
6
חרשתי את הפורומים שם בתקופה האחרונה לא מעט, ולא מצאתי תחליפים לכדורים.

תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אחותי טסה לשם פני כמה ימים, וגם'
אחותי טסה לשם פני כמה ימים, וגם
21/08/2005 | 08:38
7
11
היא לא לקחה את הכדורים נגד נלריה, אלא נסעה מיד לצפון הגבוה, שם אין יתושים.
(אגב, לא שמענו ממנה כבר יומיים ואנחנו דואגים ומתגעגעים... )
תתקשרי המון הביתה בהתחלה, עד שהוריך יתרגלו לחיים המשונים האלו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ראיתי יתושים גם ב2000 מ''
ראיתי יתושים גם ב2000 מ'
21/08/2005 | 10:25
14
כנראה בגלל הבדלים בדיאלקטים הם לא שמעו על ההגבלה הזאת של 1000 מ'.

על כל פנים, רק האנופלס מעביר מלריה, ואני לא יודע כמה הוא מודע לתקנות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הממממ....'
הממממ....
21/08/2005 | 22:30
5
6
אני מקווה שאין יתושים בצפון הגבוה, אבל כבר ראיתי שכתבו שדווקא יש...

לאן טסה אחותך? אני מקווה שתשמעי ממנה בקרוב.

אני אתקשר הביתה. עד שיתרגלו. אבל לא להורים. (אני כבר סבתא )

תודה שרון
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אחותי כבר יצרה קשר. תודה. היא'
אחותי כבר יצרה קשר. תודה. היא
22/08/2005 | 09:27
4
5
במנאלי, צפון הודו.
אני מקנאה בך שאת סבתא ונוסעת. מתי בפעם הבאה אוכל לנסוע, אם יש לי ילדון בן שלוש וחצי ועוברית בבטן? מתי?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הו, יופי שאחותך התקשרה '
הו, יופי שאחותך התקשרה
22/08/2005 | 11:41
3
2
מכירה את זה מהצד הדואג כשהבן שלי שוטט במזרח (ועדיין נמצא שם) ולא תמיד יצר קשר.
מתי בפעם הבאה? אני מבינה שכבר היית פעם. זה מעודד לשמוע שאצלי זו פעם ראשונה? תיאלנד בשנה שעברה לא נחשב כי נסענו לבקר את הבן שחי שם.
ואני שמחה שאני גם סבתא וגם יכולה לנסוע להודו
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא הייתי במרכז, סתם באירופה. וכ"כ'
לא הייתי במרכז, סתם באירופה. וכ"כ
22/08/2005 | 11:48
2
1
בא לי, אני ממש ירוקה מקנאה מול הנוסעים.
סחתיין עליך, תעשי חיים ותתקשרי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה הבעיה? סעי.'
מה הבעיה? סעי.
22/08/2005 | 16:40
1
2
קחי את הב, את הבטן ואת הבעל, וסעו.
להם זאת תהיה חוויה משמעותית לא פחות מעוד כמה ימי בית ספר (בעצם, הרבה יותר).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בהיריון אסור לקבל תרופות וחיסונים'
בהיריון אסור לקבל תרופות וחיסונים
22/08/2005 | 22:41
3
וגם ללכת ברגל זה כבר לא מה שהיה פעם. שלא נדבר על זה שאין ביטוחים בחברות הטיסות החל משבועות מסויימים.
אבל עוד שנה אולי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'2-3 עצות שימושיות בהקשר הזה'
2-3 עצות שימושיות בהקשר הזה
21/08/2005 | 09:14
3
11
יש פתרון טבעי נגד יתושים!
קחי כילה!
תולים תוך 30 שניות מעל כל מיטה, ואין יתושים בלילה. בלי
חומרים כימיים על העור, בלי ריחות, בלי משכנתא.
זה לא שוקל יותר מ-אוטאן, וגם לא שומעים את ה-בזזזזז כל הלילה.

וקצת סטטיסטיקה:
יש יותר מלריה באיזורים הלחים, חמים ומגעילים.
כמעט ואין (או אין בכלל) מלריה בהרים.

הרגלי היתוש:
יש יתושים גם מעל 1000 מ', ושלא יבלבלו לכם את המוח.
יתושים בדרמסאלה עוקצים כמו כל אחד אחר, אבל הם עפים יותר לאט

בגדים:
בגדים ארוכים ובהירים מונעים הרבה מאד עקיצות, וגם חשיפה מיותרת להודים חרמנים, וקרינת שמש.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הכילה כבר ארוזה'
הכילה כבר ארוזה
21/08/2005 | 22:32
2
6
ואני מתכוונת להשתמש בה כל לילה.
אולי בדרמסאלה, בספטמבר, יהיה ליתושים קצת קריר בלילות?
אני מקווה.

תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הם רק יותר מסטולים, ועפים יותר לאט'
הם רק יותר מסטולים, ועפים יותר לאט
22/08/2005 | 00:18
1
5
אז בגדים ארוכים, גרביים ו/או כילה מונעים את רוב העקיצות.

אגב, התופעה שראיתי שם (אפרופו יתושים ודרמסאלה) אצל הרבה אנשים, היא לאו דווקא מלריה, אלא העקיצות עצמן שכמעט לא מחלימות;
ואם מגרדים קצת את אז המצב נהיה חבל"ז.

תהני שם!
הכל הפחדות, בארץ מסוכן באותה המידה

טיפ לכילה: קחי איתך 4 סיכות בטחון גדולות ו-4 חבלי כביסה קצרים (1+ מטר). זה מקצר את הזמן של התלייה-קיפול באופן משמעותי.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה על הטיפ '
תודה על הטיפ
22/08/2005 | 00:23
9
לצפיה ב-'לגבי מים,'
לגבי מים,
21/08/2005 | 11:04
1
4
אני חולק על הקביעה הנחרצת הנפוצה של מים מינרליים.
זה מאוד תלוי במקום. כפי שידוע לחקכם, גם כשתייר מגיע לישראל מומלץ לו לא לשתות מים. הסיבה היא לא זיהום המקורות, אלא ההבדל בפלאורוה החיידקית, שלוקח כשבועיים להסתגל לפלואורה המקומית.
אם את מעדיפה רק מינרלים, אשרייך, אבל קחי בחשבון שאם את בטרק, אולי לא תהיה לך ברירה לשתות מים מקומיים, ויש מקומות שזה באמת בסדר (אני שותה בהודו מים מהברז גם בערים הגדולות), ובמקרה כזה עדיף לך לשתות מים מאשר לא, ואם להיות בטוחה אז תחזיקי איתך מיכל של מנקה מים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לגבי מים'
לגבי מים
21/08/2005 | 22:40
2
בשנה שעברה ביקרתי באיים בדרום תיאלנד ומאד הקפדתי לשתות מים מינראלים ואף לצחצח שיניים בהם, וחזרתי בריאה ושלימה. כך אעשה גם בהודו.
לגבי טרקים, אני לא מתכוונת לעשות טרקים של יותר מיום-יומיים ברציפות, ואז אפשר לשאת בתרמיל את המים המינראלים.

ושוב תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הימנעות מיתושים'
הימנעות מיתושים
21/08/2005 | 12:57
30
19
בהודו אמנם לא הייתי, אבל כשהסתובבתי באיגוואסו בדרום אמריקה, השתמשנו בכל דוחי החרקים האפשריים (החל מדוחה על בסיס טבעי שנמכר באתר, וכלה בדוחים שהבאנו מהארץ ומארגנטינה), כילה בגדים ארוכים וכל מה שאת רוצה וכולנו יצאנו מכוסי עקיצות נוראיות. לא הייתי בונה על זה.
הפתרון הכי מבטיח מבחינה זו (עובד בארץ , ולא בטוח שבהודו היתושים יודעים ...) זה שמן גרניום: תקחי בקבוק די גדול של שמן חוחובה, ובקבוק שמן גרניום - אני פשוט שופכת לכף היד שמן חוחובה, מטפטפת פנימה כמה טיפות של גרניום ומורחת על הגוף.
הבעיה היא, שזה טוב רק לכמה שעות, כלומר שאם את ישנה בלי הגנה של כילה/רשת אז לפנות בוקר הם  תוקפים שוב.
שיהיה בהצלחה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'או תשכין מראש בקבוקון בארץ'
או תשכין מראש בקבוקון בארץ
21/08/2005 | 14:39
18
5
מעורבב, ושתוסיף לו גם לבנדר ולימונית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'וציטרונלה'
וציטרונלה
21/08/2005 | 16:49
14
17
אל תשכחו את שמן הציטרונלה... שילוב של גרניום+לבנדר+ציטרונלה גורם ליתושים דכאון עמוק

ושמחה תמיד לקרוא אותכם, חברי הפורום נהדר, לומדת מכולכם המון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לימונית זה לא ציטרונלה?'
לימונית זה לא ציטרונלה?
21/08/2005 | 22:53
12
66
לצפיה ב-'נדמה לי שלא'
נדמה לי שלא
21/08/2005 | 22:56
11
9
יש שתי אסכולות בעניין :
יש כאלו שקוראים לוורבנה לימונית, ויש כאלו שקוראים כך ללמון גראס (ו"מלחמת עולם" נטושה ביניהם). אני חושבת שהנכון זה הראשון.
אבל לא נשבעת על כלום - אולי יבדוק מי שיבדוק וימצא שהאקדמיה קבעה שזה בכלל ציטרונלה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'וורבנה?'
וורבנה?
21/08/2005 | 22:59
10
8
אני חשבתי שלימונית זה הלמון גראס וכנ"ל גם הציטרונלה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תמונות מגוגל'
תמונות מגוגל
21/08/2005 | 23:07
6
5
1. ליפיה לימונית - לואיזה- ורבנה
2. לואיזה לימונית - למון ורבנה
3. עשב לימון (לימונית)
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לא כל כך עלה לי....'
לא כל כך עלה לי....
21/08/2005 | 23:14
5
3
אבל הבנתי מהכתובת שהתמונות מתוך אתר "גאמנון" הידוע, ואני אחפש את התמונות שם.

חן חן
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מצאתי בגאמנון'
מצאתי בגאמנון
21/08/2005 | 23:23
3
4
Lemon Verbena - לואיזה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ורבנה (כחולה/לבנה) - vervain'
ורבנה (כחולה/לבנה) - vervain
21/08/2005 | 23:24
2
49
לצפיה ב-'עשב לימון (לימונית) - Lemongrass'
עשב לימון (לימונית) - Lemongrass
21/08/2005 | 23:25
1
29
לצפיה ב-'התמונות יצאו קצת מרוחות'
התמונות יצאו קצת מרוחות
21/08/2005 | 23:28
כי באתר הן קטנות ושמרתי אותן במחשב כדי להעלות ישר לפורום.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נסיון נוסף'
נסיון נוסף
21/08/2005 | 23:25
2
1 לימונית - לואיזה - ורבנה
2 כנ"ל מגמנון
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'וגם חיפשתי ציטרונלה'
וגם חיפשתי ציטרונלה
21/08/2005 | 23:14
2
11
והסתבכתי .... (קיבלתי רק בשפות זרות) - נראה שחלק מצביעים באמת על עשב לימון כפי שאת חשבת, וחלק אוספים כל דבר לימוני תחת הכותרת הזאת.
נראה לי שאני עוברת פורום כדי לשאול.
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ועוד חיפוש citronella'
ועוד חיפוש citronella
21/08/2005 | 23:40
1
8
הניב תמונות כדלקמן (לא שמה את הקישורים - אפשר פשוט לחזור על חיפוש תמונות בגוגל):
תמונות של עשב לימון, תמונות של גרניום לימוני ותמונות של מליסה lemon balm
מה שנקרא תשובה חד משמעית לגמרי.
עכשיו אני בודקת בספרים שלי ...
המשך יבוא
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מהספרים עולנ אותו בלבול'
מהספרים עולנ אותו בלבול
22/08/2005 | 00:20
6
הבעיה היא שכל אחד מתרגם לעברית מה שבא לו (בהזדמנות אציב לכם חידה אתגרית - לזהות את השמנים שמוזכרים בספר איורוודה שיש לי ...)
בכל הספרים בכלל לא מוזכר לא לימונית ולא לואיזה ...
בספר המדריך לשמני מרפא:
CITRONELLA = תרנגון , שם לטיני cymbopogon mardus - ממשפחת הדגניים וגדל בארצות כמו סרילנקה, יאווה, בורמה ודרום אמריקה.
ורבנה - VERBENA, שם לטיני lippia citriodora
עשב לימון - LEMONGRASS - גם הוא ממשפחת הדגניים, שם לטיני cymbopogon citratus / flexuosus והוא ידוע גם בשם ורבנה הודית או שמל מליסה הודי.

הסיבה לבלבול הרב בין הצמחים היא בכך שאופיים והרכבם דומה מאד, וכך גם חלק מהשימושים שלהם - כמובן שלצורך ריח והרחקת יתושים, ההבדל אינו מהותי, אך מי שמשתמש בצמחים לריפוי חייב להכיר את כל הניואנסים - לעתים צמחים דומים ביותר וזנים שונים מאותה משפחה, הינם בעלי השפעות שונות מאד מבחינת האפקט הטיפולי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אסור ציטרונלה !!!! פטוסנסטיבי מאוד'
אסור ציטרונלה !!!! פטוסנסטיבי מאוד
22/08/2005 | 03:24
74
ראו הודעתי בקצה השרשור
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפשר גם'
אפשר גם
21/08/2005 | 17:42
2
4
אני מעדיפה לערבב רק לפני השימוש כי אז האפקט יותר טוב
ואכן שכחתי לציין שכל הריחות הלימוניים רק מוסיפים
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז אז אז...'
אז אז אז...
21/08/2005 | 22:47
1
4
מה המתכון היעיל ביותר? לנסות את כולם ולבדוק כיצד מגיבים היתושים לכל אחד מהם?

תודה אור, שי ונגיוט (?)  

אני רושמת לקנות את השמנים הנ"ל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רעיון טוב '
רעיון טוב
21/08/2005 | 22:54
3
הגרניום זה הבסיס , אבל כל הריחות הלימוניים - לימונית וציטרונלה גם הם ידועים כמרחיקים יתושים ולבנדר זה תמיד טוב.
בהחלט מומלץ להכין תערובת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל הצמחים והשמנים נגד יתושים'
כל הצמחים והשמנים נגד יתושים
21/08/2005 | 23:55
10
13
עדיין אין לי הסבר לגבי מי זה מי, אבל להלן ישר מהספר "ניחוחות מרפא" (עד עכשיו זה היה מהזכרון ונסיון):
צמחים דוחי יתושים: לענה, רוזמרין, מרווה, סנטולינה, לבנדר, חרצית, מנטה, (שמן קיק מתאים לשימוש בפטיו מואר בשמש - ?? - זה מה שכתוב שם ...)
שמנים דוחי יתושים: לבנדר, ערער, ציטרונלה, עשב לימון, חרצית
מכיוון שהגרניום לא מופיעה שם אני נוטה לחשוב שהיא מתכוונת אליו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'וואו....'
וואו....
22/08/2005 | 00:07
6
3
אני לא בטוחה שמכירה את כולם (סנטולינה?), ובכל מקרה אצטרך משאית כדי לקחת את כולם איתי. (על שמן הקיק אני בכלל לא מדברת כי לקחת איתי את הפטיו המואר בשמש....או לחילופין לחפש בהודו פטיו מואר בשמש....)
אני חושבת שאדבק במתכון של: גרניום+לבנדר+לימונית ואולי אף אכין בבקבוק עוד לפני הנסיעה.

המון תודה על ההשקעה, אור
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נכנסתי למוטיבציה ושכחתי ללכת לישון'
נכנסתי למוטיבציה ושכחתי ללכת לישון
22/08/2005 | 00:21
2
3
לצפיה ב-'זהירות פוטסנסטיביות!!!!!!!!!!'
זהירות פוטסנסטיביות!!!!!!!!!!
22/08/2005 | 03:22
1
14
אמנם לא ראתי את כל השרשור מפאת העייפות...אבל יש כמה שמות של שמנים אתרים שכן ראיתי שמופיעים האסורים בתכלית האיסור לחשיפה לשמש. בהנחה שהמטיילים או הנעקצים האחרים לא עטלפים אז סביר להניח שמטיילים גם לאור השמש ולכן אסור להשתמש בשמנים הבאים:
מליסה, ורבנה, כל הציטראלים - פרי ההדר. בעיקר לא למון גראס!!!!! או לימונית או ציטרונלה - אלו שמו שונים לאותו הצמח, הוא פוסנסטיבי בצורה חזקה מאוד.
גם לא כל כך נוח למרוח שמן נוזלי בחום הזה.
יש  פורמולה יעילה על בסיס שמן דקל שהוא מוצק וכך אפשר למרוח יותר בשליטה.
כמו שאמרו שרוולים ומכנסים ארוכים, יש שם כאלו מבדים מאוד קלים ודקים גם יגן מהיתושים גם מהשמש וגם תזכי לפחות הטרדות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' תודה לשרית על האזהרה'
תודה לשרית על האזהרה
22/08/2005 | 07:27
4
אכן, נכנסתי להתלהבות של חיפוש ההבדלים בין השמנים וחטאתי בחטא הכי חמור למייעצים דרך האינטרנט - שכחתי להזכיר את האזהרות והמגבלות.
אני משתמשת בשמנים בארץ בשעות הלילה, ומתרחצת בבוקר לפני היציאה לשמש.
ואכן, כפי ששרית כותבת - אסור להתשמש בכל שמני ההדרים בעת חשיפה לשמש - הם פוטוטוקסיניים חזקים מאד.
אז תודה לשרית וזהירות עם השמנים
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אור הירח מה יהיה אם תצאי לשמש? '
אור הירח מה יהיה אם תצאי לשמש?
22/08/2005 | 03:44
2
8
אל תשתמשי בלימונית- ציטרונלה- למוןגראס (אותו הצמח)  במשך היום אלא רק בלילה הוא שמן פוטוסנסטיבי מאוד וומזרז התפתחות של  סרטן עור כאשר מורחים אותו ונחשפים לשמש. לבנדר ממש מיותר אינו מגרש יתושים. לעומת זאת קחי לבנדר לטיפול בכל פצע כויה וכו'.
כדי להיות גם פרקטים הרי את לא תסתוביי עם כמה בקבוקים,  קני רק גירוניום זה יספיק או אקליפטוס סיטריאדורה. כמו כן צריך לשמור את השמנים האתרים בתנאים של קרירות וחושך לידיעתך.
אם את מחליטה לקנות שמנים אתרים ולהכין בעצמך על שמש נשא, קני את אלו מהאיכות הטובה ביותר, והייתי ממליצה לךך להשתמש בשמן נשא סטלריה שהוא השמן הכי דק כך שאין את תחושת השומניות כל הזמן על העור עם החום והאבק. בפורום שמנים וצמחי מרפא יש שרשורים לגבי הספקים הפירמות והאיכויות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה תודה '
תודה תודה
22/08/2005 | 07:54
1
5
אין לי מושג בשמנים ובהשפעה שלהם (מלבד הריח הנהדר שלהם במבער בזמן הטיפול) ובאמת חשובה ההודעה שלך לגבי ההשפעה שלהם באור שמש.
פעילות היתושות היא בעיקר עם שקיעת השמש כך שאוכל להשתמש בשמנים בערב. את התותחים הכימיים כמו אוטן או סנו-די אקח איתי ליתר בטחון לשימוש ביום. כמו כן מצאתי בסופרפארם משחה שנקראת "דאפיס ג'ל" ונאמר לי על ידי הרוקח שזו משחה טבעית לשימוש נגד עקיצות, ויש לה גם השפעה מרגיעה אם כבר נעקצתי. יש לה ריח קצת לימוני ועכשיו אני לא בטוחה שמותר למרוח אותה גם ביום.(היא מכילה גרניום)

אז בגדים ארוכים כפי שהציעו לי, והרבה תפילה שהיתושים ילכו למקום אחר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גירניום אינו פוטוטוקסי'
גירניום אינו פוטוטוקסי
23/08/2005 | 22:41
31
לצפיה ב-''
22/08/2005 | 07:44
2
2
האם לשמנים האלה צריך להוסיף שמן בסיס (איזה?) אם מתכוונים למרוח אותו  על הגוף?  האם ניתן לשים שמנים אלה במבער?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בודאי'
בודאי
22/08/2005 | 08:07
1
3
שימוש בשמנים אתריים הוא רק בתוך שמן נושא (למעט לבנדר ועץ התה ).
למטרה הזו אני העדפתי את שמן החוחובה, שתחושתו יותר עדינה על הגוף, ומשום מה אני גם חשה שהוא עדיף למטרה הזו מאשר שמנים כמו שקדים או זרעי ענבים הנפוצים יותר (אבל אני מודה שזה משהו אינטואיטיבי שאין לי אסמכתא לו בשום מקום).
ראי גם בתשובתה של שרית על שמן נושא מומלץ.
לגבי מבער - שוב התשובה חיובית, מאד מקובל להשתמש במבער וכן בלפידים/קטורת שמבוססים על צמחים שיוצרים עשן ריחני מאד אפקטיבי לגירוש היתושים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אור- לשיפור האינטואיציה החוחובית :)'
אור- לשיפור האינטואיציה החוחובית :)
23/08/2005 | 23:00
6
אני רואה שאת אוהבת שמן חוחובה אז כמה טיפים ללשילוב עם האינטואיציה, ולשמירה על בריאותך.
"שמן חוחובה"  איננו שמן אלא שעות צמחים נוזלית במרקם שומני שמופקת מפולי החוחובה. משמש כמגן רוח, כמעכב התאיידות נוזלים מהעור ומהגוף. לא מומלץ כסולן לטיפול בעור- עלול להיות מאוד אלרגני וטוקסיני.
אם שמים אותו כסולן, הזיעה  מתחמצנת ומחמצנת את החוחובה ואז יש התקפה של רעלים מהשמן על שטח העור. החוחובה שומרת על הלחות של העור כשמוסיפים אותה בריכוז של% 5-10%  לשמן צמחי אחר כבסיס לשמן ארומתרפי.
שמן לגוף  -100CC שמן בסיס + 5%-10% שמן חוחובה + שמנים אתרים 20-40 טיפות.
רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ