לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'יש פה אנשים שאוכלים מזון אורגני?'
יש פה אנשים שאוכלים מזון אורגני?
<< ההודעה הנוכחית
19/08/2005 | 15:47
57
21
אני חייבת קצת טיפים כלכליים דווקא. מה הכי חשוב שיהיה אורגני, מה פחות קריטי ומה ממש בזבוז כסף?
העוף המסכן שקנינו היום עלה 60 ש"ח. הוא יספיק אולי ליומיים. איך מצליחים ככה להחזיק משפחה קטנה?
ומה עם אורז? קטניות? אגוזים? המון חומרי הדברה או רק חצי המון?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'להחזיק משפחה אי אפשר,'
להחזיק משפחה אי אפשר,
19/08/2005 | 17:09
27
36
במיוחד לא את המשפחה של העוף הרצוח.
דווקא בעופות זה חשוב מבחינת אנטיביוטיקה וכו', אבל אי אפשר לדעת אם זה אמיתי, כי יש המון זיופים בתחום הזה וכמעט שאין פיקוח. גם אין הרבה הבדל בין עוף אורגני לבין עוף רגיל, מלבד זה שבעקרון הוא לא מקבל אנטיביוטיקה ומזיקים כימיים דומים (וזה חשוב בגלל שאומרים ששאריות מהחומרים נשארות בגופו). לעומת זאת, השינויים הגנטיים כבר טבועים בו ונגד זה אין לך מה לעשות גם אם תשלמי 600 שקל לעוף.
הכי חשוב זה ירקות ארוגניים. קטניות ודגנים זה לא הכי חשוב, אבל עדיף שיהיו מאיכות שאת סומכת עליה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'משפחתה של אותו עוף, שי לא מענינת'
משפחתה של אותו עוף, שי לא מענינת
19/08/2005 | 18:20
16
3
לא אותי ונראה לי גם לא את שרון!
מזון אורגני לצערנו הרב יקר (טוב יותר, טעים יותר, אבל גם יקר יותר)
מה שחשוב באמת זה הקטניות כיוון שהן יכולות לפרק לאמוניה (יעני אקונומיקה), דגנים פחות, אבל אחרי שאוכלים מזון אורגני קשה לאכול מזון פחות טעים.
דרך אגב אם מזדמן לך להגיע לאזור רמלה/לוד או אשדוד ישנה את הקהילה הקראית וקצבים שלהם מוכרים רק עגלים (בשביל שי לא כאלו שעונו) ללא זריקות וכל השאר (מעט יותר יקר, אבל שווה הרבה יותר).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סוציופאטיות היא לא דבר שכדאי'
סוציופאטיות היא לא דבר שכדאי
20/08/2005 | 00:25
5
3
לנפנף בו, מאיר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פרם שי'
פרם שי
20/08/2005 | 00:33
1
4
אני מאד מבקשת להתנסח בצורה יותר אוהדת לאחיך בני האדם.
הפורום הזה אינו פורום לטבעונים בלבד, ואנשים שאוכלים בשר, אינם שונים בזאת מכלבים או נמרים (למשל) שאוכלים בשר כדרך הטבע. וגם אם יש מקום להתווכח עם אמירתי זו - עדיין זה לא סיבה לכנות אותם בשם רוצחים או כינויים אחרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קראי את ההסבר שלי למטה'
קראי את ההסבר שלי למטה
20/08/2005 | 00:37
2
לא פעם אנו כותבים פה דברים שאנשים לא ממש רוצים לשמוע על עצמם, אבל הם מה שיש.
זהו לא כינוי ריק מתוכן - יש הסבר, והשם לחוסר היכולת לחוש בזולת הוא סוציופאתיה. אני מגבה את מילותיי, כפי שאני נוהג בד"כ.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם מתחסד זה לא דבר שכדאי לנפנף'
גם מתחסד זה לא דבר שכדאי לנפנף
20/08/2005 | 10:08
2
1
בו.
כתבתי בעבר לרוויטל והפעם אני אנסח את זה "קצת" יותר יפה.
כמו כל החוזרים בתשובה גם אתה הפכת למשיחי.
יותר פשוט לענות לשאלה שנשאלה מאשר לתת את המנטרה או את המשנה הסדורה שלך בכל פעם.

ודרך אגב בקשר לחתימה שלך,
אני חי טוב מאוד גם בלי להיכנס לאותו אתר.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לבכי החתימה שלי, נכון.'
לבכי החתימה שלי, נכון.
20/08/2005 | 10:42
1
החתימה היא תשובה לחבר בהקשר ישן, אבל לא יזיק אם באמת אנשים יכנסו לאתר. תכניות הטלויזיה שהם מפיקים מוצלחות ומעניינות.
ולגבי משיחיות.. נו טוב. אני יודע שמאוד קשה לך להתמודד עם המציאות העירומה, ולכן יותר קל לפסול זאת במשיחיות, אך כדאי מאוד שתלך ותלמד מהי דת, ומהי משיחיות, בטרם אתה משתמש במילים שאין להן כל קשר לא לנושא ולא לדיון, וגם לא לכותביו. לפחות את בחירת המילים שלך תגבה במציאות, אם לא את בחירות חייך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני שמח שקראת לי מתחסד'
אני שמח שקראת לי מתחסד
20/08/2005 | 10:46
2
זה מראה שיש בך צד שמבין שרצח ממוסד של בעלי חיים הוא רע ומוטעה, אם אתה מחמיא לי (אע"פ שלא מגיע לי תואר כזה) כשאתה קורא לי מתחסד. איני חסיד וגם לא צדיק, אבל שימוש במילה הזאת בהחלט מראה שעוד יש בך צד שאולי מסוגל להפנים את הכאב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפשר להגיד זאת גם על משפחתך?'
אפשר להגיד זאת גם על משפחתך?
20/08/2005 | 00:32
6
1
נסה להחליף את המלה "עוף" בטקסט שכתבת, ב"משפחה של מאיר".
איך זה מרגיש?
רק בגלל שמישהו לא יכול להגיד לך את המלים "אל תפגע בי", לא נותן לך את הזכות לפגוע בו. בדיוק כמו תינוקות קטנים, בדיוק כמו מפגרים קשים.
כולנו - מהאדם ועד התרנגולת - חשים אותם רגשות, תחושות וכאבים.
אם אתה אטום רגשית מכדי להפנים אמת פשוטה זו, לפחות אל תודה זאת בפומבי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שי, אתה באמת רוצה תשובה על זה'
שי, אתה באמת רוצה תשובה על זה
20/08/2005 | 10:11
5
2
או שאתה רוצה שאני ארד עליך?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן לרדת עלי'
אתה מוזמן לרדת עלי
20/08/2005 | 10:23
4
1
זה רק יחזק את המראה שניצבת לך מול הפרצוף.
ולגבי שאלתך למטה - היא לא קשורה אפילו בשמץ לנושא.
תרנגול מפוטם בכלוב שממנו יעשו שניצל, זה לא בדיוק תאונה בזמן אמת שבה צריך להציל מישהוץ
הכי קל לברוח לויכוחים פילוסופיים-מוסריים. ומכיוון שקשה פה לאנשים להתעמת עם המציאות, נראה לי שבשרשור הנוכחי, אין לנו מה להמשיך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מציאו או לא מציאות'
מציאו או לא מציאות
20/08/2005 | 10:48
3
1
אינ את הסטייק שלי מעדיף מדייום ריר עם רוטב שמנת, לא הכי כשר, אבל טעים חבל על הזמן!
תרנגולות גם אני אוהב אבל פחות (בעיקר כנפים על האש, מעדן, אתה חייב לנסות את זה יום אחד, את החטאים נסה להעביר אלי).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
20/08/2005 | 10:50
2
תודה.
שירות דוב מעולה אתה עושה לי. אני מקווה שגם המטופלים שלך קוראים את הפורום הזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למטופלים שלי אני ממליץ'
למטופלים שלי אני ממליץ
20/08/2005 | 11:11
1
2
לאכול בשר (במידה, כמו הרפואה הסינית הכל במידה ולא בקיצוניות), למטופלים שלי הצמחונים אני מוצא תחליפים, אבל תמיד ממליץ על בשר אם זה לא מפריע להם עד כדי כך.
ודרך אגב אני חושב שהתכוונת שאני עושה לי שרות דוב ולא לך.
ועדין לא ענית לי על השאלה מקודם, התחמקות?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עניתי לך למעלה.'
עניתי לך למעלה.
20/08/2005 | 14:13
1
אם תשובתי אינה מספקת אותך, אז נסה לשאול אותי בהזדמנות אחרת ובשרשור חדש,
כשזה לא מהווה הסטה מהנושא המקורי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא הבנתי משהו, מאיר, חשוב לאכול'
לא הבנתי משהו, מאיר, חשוב לאכול
20/08/2005 | 09:32
2
2
קטניות אורגניות או חשוב לאכול דגנים אורגניים?
(אני מבינה מהר כשמסבירים לי לאט...)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קטניות!'
קטניות!
20/08/2005 | 10:11
1
1
לצפיה ב-'או.קיי. תודה.'
או.קיי. תודה.
20/08/2005 | 11:17
2
לצפיה ב-'רצוח? '
רצוח?
19/08/2005 | 20:54
4
4
לצפיה ב-'רצח - הרג בכוונה תחילה'
רצח - הרג בכוונה תחילה
20/08/2005 | 00:26
3
1
כן, רצוח.
הוא מולד ומעונה למטרה אחת - להירצח בסוף ולספק את התאווה הלשונית המחליאה של בני אדם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כן, אני הבנתי למה התכוונת'
כן, אני הבנתי למה התכוונת
20/08/2005 | 11:31
2
2
אני פשוט חושבת שאין מילה כזו בשפה העברית.... לפחות למיטב ידיעתי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חשבתי שאת צודקת'
חשבתי שאת צודקת
20/08/2005 | 15:36
1
2
ואז בדקתי במילון והתברר שהמילה קיימת.
הנה, למדנו שנינו במקרה משהו חדש.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סבבה, תודה '
סבבה, תודה
20/08/2005 | 17:07
2
לצפיה ב-'הבחירה לאכול עוף, דגים וביצים היא'
הבחירה לאכול עוף, דגים וביצים היא
20/08/2005 | 09:35
4
3
בחירה מתוך מודעות לסבלם של בע"ח. עדיין אני שלמה עם בחירה זו. אעדיף כמובן לאכול מהחי מזון שלא קדם לו התעללות בבעל חי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מעריך אותך יותר, כנראה'
אני מעריך אותך יותר, כנראה
20/08/2005 | 11:03
2
מהיכרותי המעטה איתך, אני נותן לך יותר קרדיט ממה שאת נותנת לעצמך.
בחירתך זו לא נובעת ממודעות, אלא מבורות בנושא, ובעיקר מחוסר הפנמה של העניין כולו.
אם היית מפנימה (וזו הבעיה של רוב האנשים שממשיכים לצרוך בעלי חיים כמזון ולבוש), בחירותיך היו שונות בתכלית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אורגני-זיישן'
אורגני-זיישן
20/08/2005 | 11:30
2
3
אין לי הרבה להוסיף על מה שנאמר, שרון, אבל אני מברכת על החלטתך לעבור לתזונה הבריאה הזו. אין ספק שזה כרוך במאמצים כלכליים, פיזיים וארגוניים, אבל התמורה רבה (את יודעת כמה טיפולים זה יכול לחסוך לך?)

צר לי שהשרשור סטה מהנושא המקורי שלו, וענייני שיפוט ודעות אישיות על חברי הפורום תופסים בו כותרות בולטות מידי, לטעמי. אני שוב קוראת לכולנו להביע דעה על הדברים הנאמרים בלבד, ולא על חברי הפורום ומבקריו. ירידות והאשמות אישיות לא מובילות אותנו לשום מקום טוב, מה גם שהמלים הקשות מונעות מראש בשרשורים כאלה מוטיבים חשובים כמו הקשבה.

חבל לי שכך, מאחר ואני בטוחה שיש לכל אחד מאיתנו דברים שנוכל ללמוד מהאחרים.

אני לא חושבת שבחירתך נובעת מבורות, שרון. אני באופן אישי ממליצה על אכילת בעלי חיים במידה, במיוחד לנשים בהריון. רבים ממטופלי שנמנעים מכך סובלים מבעיות שקשורות לכך, גם אם תזונתם מוקפדת ומאוזנת. לאחרים זה מתאים יותר.

המון הצלחה

מיכל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה מיכל, על התשובה התומכת.'
תודה מיכל, על התשובה התומכת.
20/08/2005 | 18:02
1
2
כמוני כמוך. ברפואה הסינית העופות, הדגים והביצים הם חלק מהתזונה. פעמיים בשבוע עוף (אורגני) זו בחירה מתוך ידע וחוזק.
חשבנו על עוד פעמיים בשבוע דג, ובחוץ אוכלים מה שכולם, בעיקר אצל סבא-סבתא. בינתיים זה עוזר:
הדיקור האחרון היה לאחר שלושה שבועות, לאחר שנזקקתי לפעם בשבוע בחודשי ההיריון האחרונים.
לבעלי הפסיקו כאבי הראש.
רק דורצ'וק 'מנדנד' ואומר שזה יותר טעים כי זה אורגני, ולא בא לי ילד צדקן...
ד"ש לצרפת המקסימה, הייתי מתה לבקר שם, אבל זה יידחה בשלב זה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הוא מרגיש את ההבדל?'
הוא מרגיש את ההבדל?
20/08/2005 | 20:49
1
את לא מגדלת ילד צדקן, אלא ילד עם חושים מחודדים:)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש!'
יש!
19/08/2005 | 19:42
8
5
אני מנויה על האכל האורגני בכפר יהושע. יש שם ירקות ביצים ועופות.
להערכתי זה לא נורא יותר יקר אם לוקחים בחשבון כמה מרכיבים.-
1. כשקונים ירקות ופרות אורגניים זה בד"כ עונתי ז"א לא קונים כל מיני דברים שיש בסופר ונורא כיף לקנות כמו מילון בחורף למשל.
2. הירקות והפירות לא נראים כ"כ יפה, אז לא קונים בעיניים (מה שלי קורה הרבה מאד בסופר) אלא כמה שצריך.
3. הטעם שוה את המחיר. כשהתחלנו לצרוך אורגני עשינו את זה בעיקר בגלל שאיבדנו את הטעם של האכל.
4. ביצים שאני קונה מהיצרן הן גם טריות וגם עולות לי כמחיר ביצה רגילה בסופר.
5. אנחנו אוכלים מעט מאד עוף כך שזה לא נורא מעמיס על ה"אוצר". נראה לי שעוף שגדל בתנאים יותר הומניים יהיה בעל ערך תזונתי יותר גבוה וכמובן ללא אנטיביוטיקה והורמונים. גם בעוף אני מרגישה הבדל בטעם.

כך שבסופו של דבר זה ענין של סדרי עדיפויות בחיים והחלטנו שבנושא הזה משקיעים. לדעתי ההשקעה משתלמת בבריאות ובאיכות.

בתיאבון
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אשליה'
אשליה
20/08/2005 | 00:24
7
4
הם לא חיים בתנאים הומניים יותר.
מה שאתם חושבים זה לא מה שבאמת קורה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זה לא הלול שלי-'
זה לא הלול שלי-
20/08/2005 | 01:05
6
2
אבל אתה מוזמן לבוא ולהתרשם.
כפר יהושע-משק זר. זה לא פירסום אני מקוה....
שבת שלום
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה על הזמנתך'
תודה על הזמנתך
20/08/2005 | 01:27
5
2
אקפוץ לשם.

בלי קשר למשק הפסציפי, אני יכול לציין שתי עובדות לא הומניות בעליל (זה מיועד למי שמעוניין לדעת) -
1. כל התרנגולות בארץ, במשקי "חופש" או אחרים, באות מאותן שתי מדגרות, בהן משמידים את כל הזכרים הנולדים (כי עם הזכרים אין מה לעשות בתעשיית הביצים, והם לא מתאימים לבשר). זאת באמצעים המוכרים לכם מכולבוטק - מעיכה וחנק בשקיות זבל גדולות.

2. מקוריהן של התרנגולות נקטמים (ובעברית - נכרתים בכאב רב), גם במשקי "החופש".

3. משקי ה"חופש" הנהוגים הם למעשה האנגר בטון צפוף, שבו גדלות התרנגולות, בדומה לתרנגולים לבשר. ישנםן משקים שמאפשרים זמן קצוב כל יום לצאת לשטח יחסית פתוח.
התנאים הבסיסיים התרנגולת זקוקה להם - אפשרות להשפריץ על עצמה אפר, אפשרות לפרטיות כשהיא מטילה ודוגרת, מבנה חברתי (יש לתרנגולות מבנה חברתי ופסיכולוגי מדהים, שמאוד דומה לבני אדם בכמה מובנים) - נשללים.

וכמובן לא לשכוח, שמשתמשים בהן לצורך אחד - הביצים, וברגע שכמות ההטלה יורדת, הן מושלכות למכונות השמדה. קשה לקרוא לכך במלה כמו "הומני".
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נראה ךי שאתה צריך חויה מתקנת'
נראה ךי שאתה צריך חויה מתקנת
20/08/2005 | 09:31
4
2
אצלנו במשק חי (מקווה שזה עדיין כך כבר שנים לא נכנסתי מאז שבן זוגי כבר לא אחראי כל המקום)
בעקרון, זה לא טבע, ויש חיות בכלובים - עד כאן בהחלט לא תאהב את זה.
מכאן והלאה:
חשבתי עליך בגלל שהתרנגולות\ האווזים\ הטווסים ורוב סוגי הברווזים מסתובבים חופשי בשטח הגדול. יש גדר מסביב לאגם נגד נפילה של ילדים, ויש איזור מגודר נפרד בחורשה לחיות הגדולות יותר - עזים ובנות היענה.
לארנבות יש איזור מגודר עם כל מיני דמויי מערות כאלו - אבל כנראה שהוא לא מגודר כל כך טוב, כי בערך כל הקיבוץ מלא ארנבות שמסתובבות חופשי.
בחורשה מאחורי האגם אסור לילדים להסתובב חופשי כי זה איזור דגירה (ויש שם "מגדל" לתצפיות מרחוק)
הפגיעה היחידה בשלמותן של החיות היא חיתוך נוצה מהכנף - שלא יעופו החוצה אל כל החתולים, נמיות וכלבים שמחכים בחוץ.
אני חייבת להודות שכשאני מדמיינת לי חווה אורגנית (זה פעם היה על הפרק מבחינתנו) - אז אני מדמיינת משהו די דומה - למעט ההבדל "הקטן" שבמשק חי כמובן שהחיות לא מיועדות לאכילה, מהביצים יוצאים אפרוחים, והחלב משמש את הצאצאים בדרך כלל.
אם אתה צודק וזה מנוהל בצורה שונה, זו אכן פגיעה במשמעות האמיתית של המילה "ביצי חופש". באמת אין צדיקים בסדום?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא, אין'
לא, אין
20/08/2005 | 10:07
3
לא בארץ לפחות.
אנחנו לא שוויץ, אנחנו ישראל הקטנה.
את מוזמנת לעשות חיפוש ברשת, לקרוא ואף לראות סרטונים ותמונות שהסרטנו בלולי ה"חופש".

לא אני זה שצריך חוויה מתקנת, ולא אני צריך לאהב או לא לאהב את דרך הגידול, אלא בעל החיים.
אם כל פינות החי היו ככה, וזה כל מה שהיה קיים בעולם, היינו מדברים על משהו אחר לחלוטין. עדין מדובר על כליאה, ניצול ושבירת המבנה הטבעי, אבל זה משהו שונה ממפטמות, לולים, רפתות - פסים נעים של תוצרת חיה, נושמת וכואבת למילוי תאוותנו.
בתעשיה, כמו בתעשיה, אין מקום להומניות יתר. תשאלי את הפועלות במפעל העוף שליד ישובך, מה עשו להן כשהן דרשו זכויות אלמנטריות. עכשיו תכפילי את מה שעובר עליהן ב-20, תשללי מהן את הזכות להתנועע בכלל, תמלאי אותן במחלות, בצריבות עור ובמשלוחים במשאיות ענק אל מותן, ותקבלי את התעשייה של מזון מבעלי חיים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש לך משפחה שי?'
יש לך משפחה שי?
20/08/2005 | 10:16
2
נניח ויש לך  וגם חיית מחמד והילדון שלך נניח בן 3 והכלב שלך (בגלל שאתה הומניטר גדול) צולע ולא הולך/רץ מהר ואתה במקרה שוחחת עם ידיד והילדון והכלב רצו לכביש ובא מכונית מולם:
1. אל מי תרוץ קודם להציל אותו?
2. במידה ושניהם נפגעו, במי תנסה קודם לטפל (או נניח ונהג המכונית ינסה לטפל קודם)?
אני באמת אשמח לתשובה כנה ואמיתית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נדמה לי שדיברנו על משקים אורגניים'
נדמה לי שדיברנו על משקים אורגניים
20/08/2005 | 10:17
1
1
אני בדיוק יודעת מה קורה בלולים תעשייתיים רגילים, ואל תזכיר לי את המשחקטות (לא ששחיטה ביתית נראית יותר טוב - אחת מחויות הילדות הכי מזעזעות שלי זה שהיינו צריכים ללכת לקחת את העופות ולראות איך השוחט מבצע את עבודתו ...)
השאלה שלי היתה אם במשקים הקטנים המשפחתיים שיש להם עדר עיזים קטן וכמה תרנגולות זה לא אחרת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש להבדיל'
יש להבדיל
20/08/2005 | 10:40
1
בין משקים אורגניים לבין משקים משפחתיים קטנים.לא דיברנו על משקים אורגניים - אלו לא שונים במאום מרגילים.דיברנו על משקי "חופש", שאמורים לתת רווחה יחסית לבעלי החיים שבהם.משקים קטנים, שמיועדים בד"כ לצריכה עצמית פלוס, הם היוצא מן הכלל. שם התנאים משתנים ממצב נוראיים ולרווחה יחסית, כמו שתיארת.התעשיה אינה מורכבת מהמשקים בזעירים הללו, אלא ממשקי ענק שבהן
מגודלות ונרצחות מעל ל-6 מליון תרנגולות בשנה, בישראל בלבד!
ורק כדוגמא אחת, הסתכלי בכתבה המצורפת, מ2004. שם השמידו 100,000 תרנגולות, כי הביצים שהן ייצרו היה גורם לביצים בסופר להיות זולות מדי.
בעלי חיים הם לא סחורה, ולא חפצים, ויחס כזה אליהם מצביע ישירות על עצמינו.
ולמי שתוהה איך כל זה קשור לפורום של מטפלים, לי לפחות התשובה ברורה (ופה,  נכנסת דעתי האישית) מטפלים אמורים להיות מאוד רגישים לזולת ולכאב בפרט. אם מטפל מסוגל, כאדם, לבצע אפליה בין מין למין, הוא מגביל עצמו ביכולת הרגשית שלו, וזה משליך גם על יכולתו לתקשר עם לקוחותיו ולטפל.
נ.ב. אור, את יכולה למחוק את הג'יבריש שיצא לי, בבקשה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כמה טיפים'
כמה טיפים
20/08/2005 | 13:16
11
5
שלום שרון,

אני לא כל כך מבינה את הדקויות הבריאותיות. אני רק יודעת שיש פירות שמרוססים יותר, לדוגמה ענבים ותותים (גם ה"ביו תות" זה לא להיט). תוכלי לשאול בפורום שבאתר הארגון לחקלאות אורגנית. יש שם מומחים רציניים שמבינים יותר.

באשר להיבט המוסרי - כצמחונית, קשה לי להמליץ על אכילת חיות מכל משק שהוא. אבל אני חולקת על שי, וחושבת שיש הבדל משמעותי בין צריכת בשר אורגני לבין צריכת בשר רגיל. בעיני, חשוב מאוד שאם כבר אוכלים בשר, אז שיהיה אורגני, מסיבות מוסריות ובריאותיות (פרה משוגעת, שפעת עופות, אנטיביוטיקה - ביקור במשק תעשייתי, על צחנתו הרבה, מקשה להבין איך משרד הבריאות בכלל מתיר בשר לאכילה).
נכון, זה יקר, אבל נדמה לי שגם המצדדים באכילת בשר לא חושבים שזה הכרחי לאכול בשר כל יום. יש כל כך הרבה מקורות חלבון צמחיים. פעם, פעמיים בשבוע - אמור להספיק, לא?
אם כבר את תורמת את כספך לתעשיית הבשר, אז לפחות אל תממני את אימפריית הרשע של "תנובה". תנאי החיים במשקים האורגניים רחוקים מלהיות אידיאליים, אך זה הרע במיעוטו. המגדלים ראויים לתמיכה על מאמציהם, בתקווה שעם הזמן הם ישכילו לשפר את תנאי המחיה של בעלי החיים. אם התחום הזה יתפתח ויגיע לקהל צרכנים גדול, של אנשים שאיכפת להם, הם ידרשו להחמיר את התקנים.

כדי להקל על חשבון הבנק, אני ממליצה לך להיכנס לאתר הארגון לחקלאות אורגנית ולהציץ ברשימת המגדלים. בדרך כלל קנייה ישירות מהמגדלים, ולא מחנויות טבע, הרבה יותר זולה. רבים מהם עושים משלוחים בחינם. אם תצליחי לארגן משפחות נוספות באזור מגורייך, יש סיכוי שתגיעו למחירים אטרקטיביים אפילו יותר.
דבר נוסף: שמעתי שב"ביו סנטר" שליד רעננה עורכים מדי יום שישי מכירה מיוחדת, במסגרתה נמכרים כל הפירות והירקות בחצי מחיר. שווה להתקשר ולבדוק.

כנסי ללינקים המצורפים, מקווה שהם יעזרו.

בהצלחה!

http://www.organic-israel.org.il
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דרך אגב כל המחלות שאותן הזכרת'
דרך אגב כל המחלות שאותן הזכרת
20/08/2005 | 15:06
2
2
נבעו בגלל שלא חיסנו, לא שאני בעד לבצע את כל החיסונים, אבל זה עדיף מאשר להמית עדרים שלמים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל המחלות שהיא ציינה התרחשו'
כל המחלות שהיא ציינה התרחשו
20/08/2005 | 15:35
1
בחיות מחוסנות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הפרה המשוגעת'
הפרה המשוגעת
20/08/2005 | 21:30
2
זו באמת מחלה שנובעת מללכת לקיצוניות נגד הטבע - המחלה באמה מכך שבאירופה הכינו מזון לפרות מחלקים של בעלי חיים, וכך המחלה התפשטה.
בארץ לא היתה פרה משוגעת כי מאכילים את הפרות במזון שהוא צמחי במקורו.
ואין חיסון נגד המחלה הזו, רק הקפדה על המקור של המזון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפרופו הדיון על "מה זה הוליסטי"'
אפרופו הדיון על "מה זה הוליסטי"
20/08/2005 | 16:27
4
3
כלומר,
אם אתה אוכל משהו ש...בוא נגיד שלא היה לו טוב בחייו, מן הסתם זה יעבור אליך הלאה. לא?

אני לא מדבר רק על בשר, אלא על כל דבר חי.

ואם כבר שרבבתי את דעתי, אני אוסיף ואומר ש
לגדל בעצמך ירקות, תבלינים, אפשר גם בעיר, בעלות מינימלית, ובכמויות גדולות.  אם את בישוב קטן ממש כיף, וזול ביותר "לייצר" ביצים לצריכה משפחתית, ואולי קצת חלב.

ואם העוף עולה כ"כ הרבה, אז פשוט תאכלי משהו אחר.  
למה הקיבעון על עוף?

אה,
וכשעשית ילדים, אני מניח שידעת מראש לאן את מביאה אותם.. לא?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חוץ מהמשפט האחרון (שלא ברורה לי'
חוץ מהמשפט האחרון (שלא ברורה לי
20/08/2005 | 18:11
3
1
כוונתו) אני די מסכימה איתך.
אכן, אעדיף חיות שהיה להן טוב, אכן ננסה לגדל בגינה המשותפת מעט ירקות אורגניים, חלב כמעט מחוץ לתחום, ועוד יותר מזה הבקר מחוץ לתחום (לא מתאים לי ולבעלי בשל בעיות בריאות שונות ובהמלצת המטפלת שלנו).
אין קבעון על כלום.
אבל דג ועוף, כל אחד פעמיים בשבוע, מתאים למצבנו הבריאותי, בעיקר מאחר ואני בהיריון.
אני מסרבת לענות בציניות, אפילו על ציניות, בעיקר כשמדובר על הילדון שלי הנוכחי ועל העוברית שלי.
הבאתי לעולם נהדר ילד נהדר השמח בחלקו, ומקבל חינוך של אהבת אדם באשר הוא אדם, כפי שנשבענו בעלי ואני בכתובה שלנו:
"נגדל בנות ובנים לאהבת אדם ועולם ולמעשים טובים...".
הבאתי את ילדי מבחירה שמחה, ואני משתדלת להפוך כל ילד לאדם רגיש ושמח, על מנת שיתרום לשמחת העולם כולו ויקבל ממנו שמחה בחזרה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
20/08/2005 | 18:20
2
לצפיה ב-'זה נורא יפה מה שכתבת.'
זה נורא יפה מה שכתבת.
20/08/2005 | 20:51
1
זה באמת מאוד יפה.
הלוואי שזה היה נכון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
21/08/2005 | 22:39
2
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת. תרמת'
תודה על התשובה המפורטת. תרמת
20/08/2005 | 17:58
2
1
לי.
לא נוותר על עופות אורגניים, ולא נחזור לתנובה. בשר אורגני מחוץ לתחום, איננו צורכים בשר בקר אורגני או לא אורגני.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נדמה לי שתנובה משווקת גם אורגני'
נדמה לי שתנובה משווקת גם אורגני
20/08/2005 | 21:34
1
1
אמנם אני לא מומחית בענייני תנובה, אבל ככל שידוע לי זו חברת שיווק שמתמחה בחקלאות ומן הסתם היא משווקת גם מזון אורגני.
מה שבטוח - נכון שנחמד לקנות מחוות עיזים שאני מכירה את בעליה באופן אישי או מבית טבע של "משוגע לדבר", אבל החלופה אחריה היא חברה כמו תנובה שהשם הטוב שלה חשוב לה, ולא כל מיני מקורות מפוקפקים שאין לי מושג מאיין המזון הגיע.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'צודקת לגמרי.'
צודקת לגמרי.
21/08/2005 | 00:38
3
לצפיה ב-'אוכל אורגני מחווה קהילתית'
אוכל אורגני מחווה קהילתית
21/08/2005 | 16:56
5
7
שרון שלום ,

אני כמוך מודע לבעייה הכספית של האוכל האורגני. למרות זאת אני מנסה כבר שנים לצרוך אוכל אורגני בעיקר ירוקת ופירות ועוף. כיום יש לנו 2 ילדים קטנים ואכן זה כבר יקר יותר.

הצלחתי למצוא דרך לעקוף את חנויות הטבע. את הירקות אני קונה דרך חווה קהילתית בשם חוביזה. הרעיון הוא שאתה משלם מראש עבור סל ירקות וכך אתה עוזר לחווה לבנטות תקציב מאוזן. בתמורה את מקבלץ סל ירקות קטן או גדול לפי בחירתך במחירים סבירים יחסית. אני כבר כמה חודשים מנסה אותם והירקות טובים וטריים. החיסרון שלמעט סברס או מלון פה ושם אין פירות.

לפרטים : 02-5337727 או אלון 054-6535980.

לגיב עוף אורגני הרי ללא האכנס לפולמוס לגיב אכילת בשר טוב או רע אני יכול להמליץ על דרך להוזיל עלויות . טעם זוהר משווקים לבתים פרטיים עוף אורגני קפוא ( יותר נכון עופיון ) במחיר של 45 ש"ח. את יכולה לדבר עם מלכה בטלפון 086849145 או 0523455091.
דבר שני הוא לאכול פחות עוף כי אין צורך לצרוך כל יום בשר. אפשר לגוןן ועדיף לגוון עם קטניות.

בהצלחה
יונתן
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יונתן תודה רבה, עזרת מאד.'
יונתן תודה רבה, עזרת מאד.
21/08/2005 | 19:19
2
2
הטלפונים שנתת הם באיזור המרכז ואני מחיפה, אבל אנסה גם אותם.
המשך שבוע נעים,
שרון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לשרון'
לשרון
21/08/2005 | 20:13
1
2
אם את מחיפה אז קפיצה של פעם בשבוע לכפר יהושע מסדרת אותך ואפילו העלות סבירה.
תכתבי לי אם את זקוקה לפרטים נוספים.
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אשמח לפרטים, אגב, יותר זול מהרדוף?'
אשמח לפרטים, אגב, יותר זול מהרדוף?
21/08/2005 | 21:25
4
לצפיה ב-'ועוד שאלה, בבקשה: האם קורנפלקס'
ועוד שאלה, בבקשה: האם קורנפלקס
21/08/2005 | 21:26
1
3
חייב להיות אורגני או שז\השד לא כ"כ נורא. מילא המחיר הכפול, אבל אני מתה על קלוגס....
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זה לא נורא,'
זה לא נורא,
22/08/2005 | 11:41
2
קורנפלקס חסר ערך תזונתי בין אם הוא אורגני או לא (לכן מוסיפים לו את הכל באופן מלאכותי).
אם את רוצה דגני בוקר שיש בהם איזה משהו בריא, אז תלכי על מוזלי או שיבולת שועל עם פירות יבשים, שתצרי בעצמך לפי טעמך.
לגבי מה שיונתן כתב - נסי ליצור קשר גם עם "פעולה ירוקה" בתל אביב. הארגון הזה קשור לספקים ולדברים כמו שיונתן הציע, יתכן שיש להם מידע על חיפה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק המלצה על הפורום :'
רק המלצה על הפורום :
22/08/2005 | 02:58
1
5
צמחונות וטבעונות בנענע.
יש שם הרבה אנשים עם הרבה מאד ניסיון בתזונה, וקהילה תומכת.

(נ.ב: אני ממליץ, פשוט כי אני מאד מעריך את הקהילה שם בנושא של תזונה. כל פעם ששאלתי שאלה היה שם מישהו שעזר לי).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה, אבדוק את זה.'
תודה, אבדוק את זה.
22/08/2005 | 09:21
1

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ