לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875118,751 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'גופנפש - עד איזה גבול?'
גופנפש - עד איזה גבול?
<< ההודעה הנוכחית
31/07/2005 | 11:29
31
35
אני קוראת אתכם כבר כמה זמן.
יש כאן משהו לפעמים "מקפיץ" אותי, וזה ההתייחסות לקשר בין גוף לנפש עד לרמה שמרגישה לי ממש תוקפנית ומאשימה את מבקש העזרה.
האם אין לזה גבול?
האם כל דבר שקורה בגוף לא ניתן לטיפול ללא חפירה בנפש?
האם כל אישה שלא מצליחה להרות בהכרח סובלת מבעיה באינטימיות/מיניות/דימוי גוף או השד יודע מה?
האם אין שומדבר שהוא בעיה פיזית עם פתרון גופני?

חושבת על עצמי - אני לא סופגצ ויטמין בי12.
בדוק.
כבר שנים.
אין מושג למה - עברתי כל בדיקה עלי אדמות ואין תשובה.
כל מה שיודעים זה שיש 0 ספיגה בלי סיבה נראית לעין.
נפשי?
אז למה לא מצבי הנפשי שהשתנה במשך השנים לא משפיע כלל על רמת הספיגה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גופנפש-תמיד.'
גופנפש-תמיד.
31/07/2005 | 11:46
3
5
שלום הילהל
אני אומרת את דברי מניסיון-ברוב המקרים אני מוצאת קשר ישיר בין הגוף לנפש. הקשר הזה הוא שמוביל לריפוי ולכן אני בטוחה בקיומו. ז"א אני מתאימה לאדם רמדי עפ"י הבנה של המצב הנפשי שלו ומשיגה ריפוי פיזי (ונפשי).
מה לעשות שהנפש לא יודעת לצעוק כשכואב לה והיא "מוציאה" את הכאב שלה בסימפטומים פיזיים. לפעמים הקשר ברור-כשיש בעיה באזור המין-התשובה תהיה בזוגיות/מיניות/נשיות. ולפעמים הקשר לא ברור (כשאין ספיגה של B12 למשל...)
ועוד-להתיחס לנפש זה לא בהכרח "לחפור"-לפעמים הבעיה צפה ממש למעלה, היא ממש פשוטה ויומיומית ובכ"ז הגוף "צועק". למשל-בחורה שסימה ללמוד והיא מבולבלת לא יודעת מה לעשות עכשיו-זו בעיה "נורמאלית" לגמרי ובכ"ז גורמת לאותה בחורה נדודי שינה. אז לא היה צריך "לחפור" בכלל במקרה הזה רק להבין ולהתאים לה רמדי שתעזור לה לצאת מהבילבול.
ובענין הספיגה-נכון שעברת את כל הבדיקות האפשריות הפיזיות אבל לא עברת אף בדיקה לנפש/רגש....אולי שם תמצא תשובה.
ולמה מצבך שהשתנה לא משפיע על הספיגה?-א. אולי השינוי לא מספיק או לא בכיוון הנכון. ב. אולי הבעיה בלתי הפיכה. ג. לפעמים הבנה של המצב הנפשי לא מספיקה ויש צורך בטיפול (הומאופתי/סיני/מגע) כדי להגיע לשורש בדרך שתרפא.
כל טוב
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
31/07/2005 | 12:43
2
1
עד כה מרפאים משלימים (דיקור, שיאצו, רפלקסולוגיה) בעיקר הרימו גבה לגבי המצב שלי, הביעו תמיהה, והרגשתי שבלי קצה חוט מהכיוון הקונבנציונלי גם הם בעצם לא יודעים להגיד לי כלום.
די מאכזב.
מזל שהרפואה המערבית המציאה לנו את הזריקות, אחרת כבר כנראה לא הייתי כאן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין דבר שאין בו קשר בן גוף לנפש.'
אין דבר שאין בו קשר בן גוף לנפש.
02/08/2005 | 08:39
1
3
דאגה  על אובדן פרנסה גורמת לכאבי ראש ?  גורמת !!!!
מריבות תכופות בעבודה  גורמים אולקוס?  גורמים!!!
כעס גדול גורם ללחץ דם גבוה?  לעיתים התקף לב ולעוד תחלואות?  גורם!!!כל זה אינו מצביע על קשר בן גוף לנפש?
ויש מלא מלא דוגמאות כאלה ,התרופה הינה לסלק את האיום הגורם לתופעות,
אם לא מאוחר מידי כמובן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז הפרט מעיד על הכלל?'
אז הפרט מעיד על הכלל?
02/08/2005 | 13:21
2
ובכלל בגישה הזאת, אז למה צריך טיפול פיזי? אם כל הבעיות הן של הנפש וטיפול בהן יעלים את הבעיה הפיזית, אז כל הרופאים והמטפלים הם מיותרים, לא?
(ורק להבהיר, כן צפה לה פה מעט ציניות)

בקיצור - מסכימה איתך שבעיות ולחץ משפיעות פיסית, אבל זה לא אומר שזה תמיד המקרה, ובכלל להכליל כאן זה לא נראה לי כל כך אפשרי כי סיטואציות שנראות זהות (אותו פחד או דאגה או לחץ מאותו גורם) ישפיע באופן שונה לחלוטין על אנשים שונים, אחד מתפקד מעולה דווקא ורק תחת לחץ והאחר, בדיוק להפך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שאלה של טון, של כמות ושל כיוון'
שאלה של טון, של כמות ושל כיוון
31/07/2005 | 12:34
9
1
קודם כל, באמת הקשר גופנפש הוא קשר אמיתי וקיים, והוא פועל בשני הכיוונים - הנפש משפיעה על הגוף ואף הגוף משפיע על הנפש.
כך בטיפול של רפלקסולוגיה, שיאצו או שמנים אתריים שלכאורה פועל על הגוף בלבד, אנחנו מצליחים להפעיל השפעות שמסייעות לנפש.
אפילו ברפואה הקונבנציונלית כבר הכירו בכך שאחד הגורמים העיקריים שמסייעים לריפוי הוא המצב הנפשי, האופטימיות וכח הרצון של החולה.
ברמה מסויימת ניתן לומר שאין דבר שאין לו גורם מעבר לנראה לעיין - יש דברים שנגרמים כתוצאה ממה שעברנו בתקופת ההפריה או העוברות, יש אף הגורסים גלגול נשמות.
אבל אחרי שאומרים כל זאת, ברור שישנה רמה שבה הגורם/הטיפול הראשוני ואולי העיקרי הוא דוקא הפיזי: למשל אם נסעת באוטובוס שהתהפך ושכתוצאה מכך נפגעת ברגל, אני לא אתחיל לבדוק למה עלית דוקא על האוטובוס הזה, ומה הקשר האנרגטי בינך לבין הנהג, אלא אטפל בחיזוק היכולת לריפוי.
ישנם דברים שהם גופניים / גנטיים, כמו למשל נטיה לסכרת - אבל השאלה אם אממש את הפוטנציאל למחלה או אמנע ממנה, כבר תלוי מאד בהחלטות שאעשה בחיי, במובן הרוחני, הנפשי והפיזי כאחד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ברור לי שיש קשר'
ברור לי שיש קשר
31/07/2005 | 12:45
6
1
ובעצמי חוויתי אותו לא אחת.
בין אם בטיפול שנגע בגוף ובנפש יחד, בין אם בגילוי קשרים בין דברים שהם כביכול לא קשורים (למהבהריון מצב הבי 12 שלי משתפר? הגיונית זה אמור להיות הפוך! מעשית בהריון אני רגועה ושמחה ומאוד בריאה).

אבל לפעמים כשאני קוראת כאן, נדמה לי שיש נימה של תקיפה והאשמה.
מין "אם את לא רצינית מספיק כדי לבדוק ולחפור בנפשך, מה הטעם לסייע לגופך".
והרי רוב הסיכויים זה שאם מצבו של אדם ישתפר וירגע בעקבות טיפול, גם אם הוא כביכול "שטחי" עקב היותו מרוכז בפיזי - יש מצב יהיו לו כוחות גם לטפל בנשפו.
אז למה כל התוקפנות תורמת?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הי הילהל'
הי הילהל
31/07/2005 | 12:59
4
1
צר לי שכך את חווה את זה.
אני מאמינה שהמטרה כאן היא לעזור ולהציע עצות ברמה הכללית.
מכיוון שההכרות כאן אינה אישית עם הפונים יש פחות רגישות והתאמה מדוייקת לפונה ולמצבו ויותר משתקפים פה ניסיונם של המטפלים והחוויה שלהם ממקים דומים.
אני מסכימה שיש לפעמים נטייה ל"מעמסת יתר" של אחריות על המטופל למצבו שיכול להרגיש כמו התקפה או האשמה.
וגם אני נגד זה בעיקר שלעיתים זה לא הזמן לחפש את הסיבה הרגשית , לעשות תהליך ובכלל במובן הרחב יותר אני תמיד משאירה מקום לזה שאולי כל הגישה שלי לא נכונה והיא טעות.
אם יש תחושה של תוקפנות אני מצרה על כך.
אני מאמינה שלא זאת הכוונה מההכרות המעטה שיש לי פה עם חברי הפורום.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ודרך אגב'
ודרך אגב
31/07/2005 | 13:04
3
1
שיהייה לך הריון קל ונעים!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דיברתי על ההריון הקודם...'
דיברתי על ההריון הקודם...
31/07/2005 | 13:17
2
1
שהסתיים בילד נהדר.
אבל אולי את מקדימה את המאוחר?
הלוואי.

אני מבינה אם כך שיש הבדל בין אופן ההדברות עם אדם בפורום לבין הצורה שאותו מטפל מתייחס למטופל בקליניקה.
באמת התפלאתי מהתחושה שקיבלתי, כי כבר נעזרתי בעבר ברפואה משלימה, ולמרות שנדרשתי לשנות לפעמים הרגלים, לא הרגשתי מותקפת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לפעמים'
לפעמים
31/07/2005 | 13:30
1
1
בנוסף לתשובה לפונה מתחיל להתנהל פה דיון בין המטפלים שהוא מעין דיון כללי יותר שכבר מוסט לעיניינים אחרים.
בסה"כ יש הרבה יותר אינפורמציה כשאתה רואה ומרגיש את האדם מולך ובטח מטפלים שרואים אותך פנים מול פנים מתייחסים אליך כאדם אנושי ולא כcase טיפולי.
לי אישית קרה  בעברי שקיבלתי יחס מתנשא מאשים ולטעמי שיפוטי ממטפל אבל אני מאמינה שרוב המטפלים אינם כאלו ואכן רוב המטפלים שהגעתי אליהם לא היו כאלו.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' וגם'
וגם
31/07/2005 | 15:56
1
מסכימה עם הדברים שנאמרו ורוצה להוסיף:
כשאנחנו מדברים למטופלים בגובה העיניים יותר קל לנו לראות איך האדם מגיב, והרבה יותר קל לדבר אליו בצורה שמתאימה לו ולא נראית לו תוקפנית, מאשר כשנכנסים למחשב לכמה דקות, ושולחים תשובה מהירה בלי לדעת מי האדם, מה הרגישויות שלו ובאיזה מקום הוא נמצא.
בנוסף לכך, יש כמובן הבדלים בגישות בין משתתפי הפורום. יש מי שדורש יותר אחריות של המטופל על הטיפול מהתחלה (בתיאוריה לפחות - אני מאמינה שגם ה"קשוחים" האלו משתנים כשעומד מולם אדם אמיתי), ויש מי שמנסה לקדם את המטופל בהדרגה עד למקום שאליו הוא יכול להגיע.
אחד הדברים שנידונים בהרחבה בלימודי רפואה משלימה, הוא עד כמה אני משתף את המטופל בנושאים אלו, ובאיזה שלב. המוכנות לקבל קשורה מאד גם לטיפוס הבסיסי של האדם, וגם לדרך שהוא עשה עד שהגיע אלינו.
ולסיכום, פתגם ידוע אומר שכאשר מוכנים ללמוד המורה נמצא - בפראפרזה אומר שכל אדם מוצא את המטפל המתאים לשלב בו הוא נמצא בחייו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רציתי להגיד שגם אני חווה זאת כך'
רציתי להגיד שגם אני חווה זאת כך
31/07/2005 | 17:22
לעיתים בפורום
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם אם בן אדם שבר איבר בגופו יש קשר'
גם אם בן אדם שבר איבר בגופו יש קשר
02/08/2005 | 08:56
1
4
גם כש בן אדם שובר איבר בגופו יש קשר בן גוף לנפש!
ישנם אנשים מסויימים שדי פעמים הם שוברים את אחד האיברים בגופם
כאילה שמידי פעם תראה אותם עם גבס על היד או ברגל או תחבושת במקומות שונים בגופם ממש אנשים עם נטיה למעידה ויש אנשים שמעולם לא שברו כלום בגופם.    וגם אם היתה תאונה ונפגע בגופו אדם אז גם ידוע שהאופטימי שנפשו טובה עליו יבריא הרבה יותר מהר מעמיתו עם פציעה דומה  ו שאינו אופטימי יקח זמן ממושך יותר להחלמתו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
02/08/2005 | 12:34
ובמקביל לגבס נשארה המלאכה היותר חשובה והיא מענה על הנטיה לשבור עצם, לעבור תאונות וחבלות כדרך חיים ( במידה וזו אכן נטיה ). ואת זה הומיאופתיה קלאסית עושה הכי טוב, כולל טיפולים פסיכולוגיים. שילוב של שתי השיטות מוצלח במיוחד, וכמובן נוספות כמו טיפולי מגע, תנועה ותזונה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גופנפש עד האינסופ'
גופנפש עד האינסופ
31/07/2005 | 16:51
2
2
היי הילהל,

אני רואה בגוף ביטוי של הנפש.  אני רואה בנפש ביטוי של הגוף. גופנפש ויפה שכתבת אותם יחד זו יחידה אחת שמשתקפת זו בזו.

ואתחיל בסיפור קצר:  כשהייתי ילדה קטנה נפל לי על הבוהן בלוק של קרח.  הציפורן שם הכחילה ושנים צמחה שם ציפורן מתחת לציפורן בשנים האחרונות כבר לא יכולתי לגזוז את הציפורן. בזמן האחרון זה התחיל להפריע לי ואתמול מתוך שעמום נסיתי לגזוז את הציפורן ולמרבה הפלא הצלחתי לגזוז אותה.  הציפורן מאוד התרככה.  והנה איך הכל מתחבר לנו יחד.  ההרגשה שלי שאני כבר לא כך כך זקוקה להגנות ויכולה להתרכך קצת, הרצון שלי שאוכל לגזוז גם את הציפורן הזאת התחבר יחד אל היכולת לגזוז את הציפורן ששנים היתה כה קשה ובלתי גזיזה.

אני בין המתנגדים לטיפולים הגופניים, אלא אם כן הגענו למצב של חוסר ברירה של אם לא נטפל בגוף - לא יהיה עוד במי לטפל (וגם זה לא תמיד כי לפעמים כשאני מספיק מרוחקת מהאדם אני רואה זאת ככפיה של הרצון שלנו לכוון את חייו). אני מתנגדת להם רק בגלל שהם נוטים להסתיר את הבעיה.  ואתן לך שוב דוגמא מעצמי: כילדה הייתי מאוד חלשה פיזית.  ההורים שלי דאגו לחזק אותי בשמן דגים שמסביבו הלכו מריבות גדולות בבית.  החולשה הפיזית הזאת היתה רק ביטוי של החולשה הרגשית שלי וכשלא היתה ברירה כי מישהו החליט להשלים את החסר בגופי התחלתי להתעלף.  כל מצב של מתח - גרם לי להתעלף = להתנתק לכמה דקות מהמציאות ולגרום לקירבה אותה חיפשתי. וכשגם הבעיה הזאת טופלה המצאתי לי את דלקות הגרון החריפות ואת ה-add ואת השברים ואת...ואם מישהו היה מנסה אז בגיל שנתיים וחצי לטפל בסיבה להופעת דלקת הכליות שלי = פחדים אולי היו נמנעים ממני כל המחלות הפיזיות והתופעות הרגשיות.

כל זמן שהטיפול הוא גם וגם אני שקטה, כי אני יודעת שנגיע לשורש הבעיה.  מה שקורה בשטח - כאשר הבעיה נפתרת בעזרת תרופה מסויימת האדם לא ימשיך לחפש את הסיבה לבעיה ורק מביא על עצמו כבר את הבעיה הבאה.

ואת צודקת. אנחנו לא רואים/שומעים/חשים את האדם שעליו ואליו אנחנו מדברים ואנחנו יכולים מאוד לפגוע בו ובלי שום טעם כי יתכן ומאוד קשה לו לקבל את מה שנאמר כאן וגם יתכן שאנחנו שוב בגלל אותה המגבלה כל כך טועים במקרה המסויים הזה.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מודה גם לך על הפירוט'
מודה גם לך על הפירוט
31/07/2005 | 19:08
1
1
כולי התפעלות מההשקעה של כל אחד ואחת מכן בתשובות למישהי שככה "התפרצה" לפורום שלכם.
תודה רבה על כל הדברים המעניינים והמפורטים.
יש על מה לחשוב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
31/07/2005 | 20:01
לצפיה ב-'שאלה קשה שאלת'
שאלה קשה שאלת
01/08/2005 | 12:42
3
אין לי תשובה בשבילך, אך אוכל רק לומר לך שעדיין לא הוכח שלכל בעיה גופנית סיבה נפשית או להיפך, ולכן אל תמהרי להסיק מסקנות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מוסיפה עוד קצת'
מוסיפה עוד קצת
01/08/2005 | 12:54
3
2
קודם כל, הילהל, תודה על שפתחת דיון מעמיק ושאלת שאלה שגרמה לכולנו לחשוב. אני חושבת שנתת פה דוגמא מצויינת לאפשרות להעביר ביקורת בצורה כל כך עדינה, שאיש לא הרגיש כאן מותקף אלא פשוט חשב וענה מהלב.

גם אני כמו עמיתי סבורה שיש קשר הדוק בין הגוף לנפש. פה בפורום אנחנו נותנים דוגמאות למצבים אפשריים, אבל כמובן שלא יודעים מה התשובה האמיתית. לפעמים דווקא כשנותנים תשובה ישירה, זה עלול להראות תוקפני ולפגוע. דווקא בגלל שיש בזה שמץ אמת.

אני סובלת מאלרגיה לחתולים, ואל יכולה לשהות בבית שיש בו חתול  יותר מחמש דקות. זכור לי שידיד, שהוא גם מרפא, אמר לי שזה הכל פסיכולוגי. חבר אחר, שהוא לא מרפא ולא ניחן ברגישות גבוהה, אבל מגדל שני חתולים, אמר שזה פסיכולוגי בצורה מאוד לא נעימה, אפילו תוקפנית. הוא לקח את זה אישית, כי לא יכולתי להיכנס לבית שלו. שתי התגובות עיצבנו אותי מאוד. קודם כל, בגלל שנולדתי עם האלרגיה. דבר שני, אין לי אפשרות לשלוט בה. עברתי טיפולים רבים, והבעיה נשארה. הפיתרון שלי הוא להתרחק מהחיה האהובה הזאת. רק לאחרונה הודתי בפני עצמי, שהבעיה החמירה אחרי שהחתולה שגידלתי מהילדות (בחצר) הלכה לגן העדן לחתולים. אז אולי זה כן "פסיכולוגי", אבל זה לא אומר שהבעיה לא קיימת. זה לא מבטל את הבעיה ואת חוסר האיזון.

אני מתרעמת כאשר מטופלים מגיעים אלי ומספרים שאמרו להם שהבעיה שלהם היא פסיכולוגית. אנחנו מושפעים מהנפש, נכון, אבל גם הגוף משפיע. אדם שסובל ממתח נפשי וחוטף מיגרנה שונה מאדם שייתפס לו הצוואר. חוסר האיזון של כל אחד מאיתנו הוא ייחודי, והקושי הרגשי של כל אחד מאיתנו מתלבש על הנקודה החלשה שלנו באופן אישי.

מה שאני מנסה להגיד זה שהקישור להשפעה הנפשית לא מבטל את הימצאותו של חוסר האיזון הפיזי, לא מצביע על זלזול ולא מפחית מהסבל של המטופל. יש מטופלים שלא אומר להם מילה בנושא, אם ארגיש שהם לא פתוחים לזה. פה בפורום אנחנו מסתכנים לעיתים בהרתעת מבקרים. אבל הכוונה שלנו היא לעזור להם לחשוב על כיוונים שונים לריפוי, על החיים שלהם, וגם לומר שאין פתרונות קסם לבעיה. טיפול הוא תהליך לא קל, תוסף תזונה זה או אחר לא יפתור את הבעיה, על פי רוב.

מאחלת לך המשך יום מוצלח, בריאות ושלווה

מיכל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
01/08/2005 | 12:59
1
1
כבעלת חתולים, צר לי על האלרגיה שלך.
אני, דרך אגב, תמיד שואלת אנשים לגבי אלרגיה וגם פחד מחתולים כשאני מזמינה אותם אלי לראשונה, ולא זכור לי שכעסתי על מישהו שסובל מזה.

אני בשלב של לקרוא וללמוד הרבה על ריפוי (נפשי ופיזי).
התשובות של כולכם העשירו אותי מאוד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
01/08/2005 | 13:10
1
לצפיה ב-'בעיה "פסיכולוגית"'
בעיה "פסיכולוגית"
01/08/2005 | 13:47
1
כשרופא רגיל אומר למטופל "מבחינתי הכל בסדר אצלך, לך תבדוק אם זה משהו בראש .." (וזה קרה לרבים וטובים מאתנו), זו בעצם אמירה שופטת שאומרת הכל בסדר אצלך / תפסיק להתחלות / תפסיק לבלבל לי את המוח / אין לי מושג מה קורה לך.
האמירה של הרפואה ההוליסטית שכל דבר קשור לנפש באה ממקום אחר לגמרי - לא ממקום של האשמה, אלא ממקום של צורך להתפתחות אישית ורצון לנצל את היכולת המופלאה של כח הריפוי הטבעי שלנו.
כאשר אני מטפלת במישהו ומאבחנת שהאדמה חלשה, וצריך לחזק אותה - אין כאן איזשהו שיפוט על כך שהוא גרם לעצמו את זה, אלא נסיון לעזור לו לזהות את הדברים שמביאים למחלה במובנים העמוקים יותר של היווצרות המחלה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפשר גם ללא חפירה בנפש'
אפשר גם ללא חפירה בנפש
01/08/2005 | 19:05
5
2
התשובה לשאלה : האם כל דבר שקורה בגוף לא ניתן לטיפול ללא חפירה בנפש? היא חד משמעית. לא כל דבר מצריך חפירה בנפש. לא כל אדם רוצה או זקוק לחפירה בנפש - זה נכון גם לגבי בעיות רפואיות- ביולוגיות וזה עוד יותר נכון לשאלות נפשיות!!
העולם פשוט התרגל שצריך לחפור ולשאול ולהיכנס עוד ועוד לנפשו של בן - אדם אבל זה ממש ממש לא נכון. לפעמים צריך רק משפט אחד או נגיעה קלה בנפש. לפעמים לא צריך בכלל את החפירה הנפשית. יש בעיות שהן ביולוגיות גרידא, או בעיות מולדות (כמו עקרות מלידה - חס ושלום, או ילדים שחלו בסרטן -חו"ח וכו' ) - והן מצריכות טיפול רפואי - וזהו. נכון ששיפור ההרגשה הנפשית יכול לעזור.
גם בתחום הנפש יש אלטרנטיבות טובות. ייעוץ הפילוסופי למשל לא דורש חדירה לנפש אלא מחשבה, התבוננות. על ידי מחשבה וניסיון לחיפוש הגיוני, כן לפעמים אפילו רציונלי, אפשר לפתור בעיות. לפעמים גם אינטואיציה אישית. פשוטה. גם היא דרך לעזרה.
עדית פריאנטי
מחברת הספר: "בחזרה לייעוץ הפילוסופי"
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ייעוץ פילוסופי איננו חפירה בנפש?!'
ייעוץ פילוסופי איננו חפירה בנפש?!
01/08/2005 | 22:15
1
4
לצפיה ב-'חד משמעית- לא.'
חד משמעית- לא.
03/08/2005 | 18:40
1
חד משמעית- לא.
ואני, כמובן,  מדברת מניסיון
עדית פריאנטי
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קצת קשה לי להאמין'
קצת קשה לי להאמין
01/08/2005 | 22:38
2
1
שאפשר לפסוח על תהליכים ושרק ייעוץ פילוסופי יפתור את כל הבעיות.
כשהבית מלוכלך ואת מנקה היטב חדר אחד עדיין הבית לא נקי והלכלוך משאר החדרים ישפיע ויגיע גם אליו.
בדרך כלל ניתן לראות כל אדם בשלושת המצבים גם יחד. כשאדם לא בריא פיזית זה ישפיע גם על דרך המחשבה שלו וגם על הפגיעות הרגשית שלו.  לא משנה מאיפה מתחילים.  חשוב לעבוד על שלושת הרמות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זאת חשיבה מודרניסטית ומקובעת'
זאת חשיבה מודרניסטית ומקובעת
03/08/2005 | 18:45
1
2
הגישה שהצגת היא גישה מודרניסטית, נשארת בתוך ה"בלוק" והשבלוניות של "אסור לטפל רק בסיפטומים" . הקיבעון המחשבתי כל כך מאמין וגורס שצריך חפירה לתוך הנפש (ואכן, רוב האנשים וגם המטפלים ובמיוחד פסיכותרפיסטים- אכן מקובעים) - עד שפשוט קשה לראות משהו אחר. כן- המחשבה כן יכולה לעזור במקום חפירה (והכנסת חרבות -> ) בנפש.
אולי לא לכל אחד זה מתאים- אבל זו אפשרות.

אין שלושת רמות. זה רק מה שהתרגלת להאמין בו.

עדית פריאנטי
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יתכן ואת צודקת'
יתכן ואת צודקת
03/08/2005 | 19:59
1
אני תמיד מוכנה לשמוע על דרכים אחרות.  אז תוכלי להסביר לי (מבלי להפנות אותי לספר) מהו טיפול פילוסופי ואיך הוא עובד? למה את קוראת הצלחה?  האם כשיש לי כאב בטן טיפול פילוסופי יוכל לרפא אותה?

אני יודעת מעצמי שכאשר כואב לי משהו(פיזית או רגשית) - גם המחשבה מקובעת/לא צלולה/... לעומת זאת, כאשר אני מרגישה טוב(פיזית ו/או רגשית) העולם נראה הרבה יותר מחייך וכן, אפילו שינויים מחשבתיים קל לי אז הרבה יותר לעשות. כשהחלטתי להפסיק לאכול בשר הרבה דברים השתנו בי הן ברמה הרגשית והן ברמה הפיזית.  אני רואה את הקשר הזה בין גוף,נפש ורוח הן על עצמי והן על המטופלים ולכן אני אכן מאמינה ביחסי הגומלין האלה, אבל כאמור אשמח לשמוע גישות אחרות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איזה נפלאים כאן כולכם! '
איזה נפלאים כאן כולכם!
02/08/2005 | 10:26
2
4
קודם כל הילה באמת תודה שהגעת לכאן ושאלת את השאלה..
השרשור הזה של כולנו הגיע עד העמוד הראשי של הפורומים!

אני חושב שכל מה שרציתי בעצמי לומר כבר נאמר..
אז אין ממש צורך לחזור..

שגם אני חושב שלכל דבר פיסי יש קשר נפשי..
אבל לפעמים באמת יש דברים פיסיים שקדמו לכל.
לפעמים התשובה היא פיסית ברורה.. ופשוטה.
ואת יכולה לבקש שלא יתעסקו לך עם הנפש.
פשוט יטפלו בך פיסית וזהו זה.

מהצד הרוחני יש הרבה יותר הסברים..
לפעמים אפילו אלו הן בעיות של גלגולים קודמים..
או טראומות שעברנו פעם.. ולפעמים פשוט שיעורים של החיים..
יש אנשים שאפילו בחרו בזה בכוונה כדי ללמוד יותר.
ויש אנשים שפשוט ככה מענישים את עצמם על משהו.

נורא אהבתי את הסיפורים של כולם כאן...
אור, מיכל הנפלאה, מאיה המקסימה ועוד..

אני בעצמי לומד עכשיו רפלקסולוגיה...
אבל מה שיפה זה דווקא החשיבות של לימודי האנטומיה/פיזיולוגיה..
כי אז באמת מבינים עד כמה הגוף מסובך ומתוחכם...
עם קצת יותר ידע על הגוף ממש- פתאום מבינים שלא רק הנפש שולטת..
ולומדים לכבד טוב מאוד את הגוף שלנו שהוא עולם בפני עצמו.
ובשלב מסויים מכבדים את העבודה שלא הכל מתחיל בנו..
אבל מצד שני יש המון דברים שכן קשורים אלינו.
וגם אם לא- הגוף במילא ישפיע עלינו..

בגלל זה הנפש לא רק קשורה לגוף כל עוד נמצאת בו..
היא גם יכולה להיות גורם ריפוי וגורם שעלול להזיק..
אין לך ממש סיבה להרגיש מאויימת מאף אחד..
זה כבר מעיד שאת פשוט לא בוטחת באותם מטפלים..
מטפל באמת טוב ורגיש- לא יתעסק במה שלא צריך,
וגם אם כן הוא יבקש ממך יפה רשות...

טוב זהו זה לעכשיו...
אתם מוזמנים לבלוג שלי..

באהבה,
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ברוך הבא גיל'
ברוך הבא גיל
02/08/2005 | 10:41
1
3
תודה על המחמאות, אתה מוזמן להישאר עימנו.

אני מסכימה עם דבריך ורציתי לספר שגם אני הייתי לפעמים אצל מטפלים בדיקור סיני, שמאוד רצו שאדבר יותר ואעבור תוך כדי תהליכים נפשיים. אני חושבת שממילא אנו עוברים תהליכים ובדרך כלל אין לי בעיה מיוחדת לדבר, אבל באותה תקופה כשפניתי אליהם הרגשתי שהצד הנפשי קיבל מספיק תשומת לב ודיבורים במסגרות אחרות, ולא היה לי כוח לזה. הם מטפלים נפלאים, הכימיה איתם היתה טובה, אבל פשוט לא התחשק לי, ודבקנו בטיפול ה"מסורתי".

דבר אחרון, גיל - אני מקווה שתישאר עימנו, ורציתי להסב את תשומת לבך לנושא שאנו מאוד מקפידים עליו בפורום, והוא פרסום אישי. יש לנו רגישות מיוחדת לנושא. ניתן לצרף קישור לבלוג שלך בקישורי הפורום, ואתה יכול אפילו לצרף קישור בחתימה האישית שלך ובכרטיס האישי, אבל לא בגוף ההודעה. פרטים תוכל לקרוא בקישור הזה.

מיכל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אוקי בסדר גמור.. '
אוקי בסדר גמור..
02/08/2005 | 10:51
2
כן היתה לי הרגשה שזה לא במקום...
אבל חשבתי לעצמי רק פעם אחת ואחרונה מה יקרה?
בתור היכרות אישית שכזאת...

אני מבטיח לא לעשות זאת שוב
פעם הבאה רק קישורים שקשורים לפורום.

שיהיה לכולם יום טוב!

באהבה,

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ