לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'הדרך לאשר - שאלה לגולשים'
הדרך לאשר - שאלה לגולשים
<< ההודעה הנוכחית
04/07/2005 | 03:12
69
16
שאתה  שאושר  -אם-  מה  גורם  לך  לחשוב  כך ?
ואם  אתה  לא - מה אתה  עושה  בשביל  זה ?
ואם  אתה  מזהה  שאתה  לא  אז  מאיפה  אתה  מתחיל  את  המסע  לאשר ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'והאם בכלל'
והאם בכלל
04/07/2005 | 06:56
5
2
אושר זו מטרה שהחלטת לפעול למענה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה ל : 0 אור 0'
תשובה ל : 0 אור 0
04/07/2005 | 23:54
4
כן . ואני  לשמחתי  בדרך  ,  העבודה  היא  כל  הזמן  , תוך  כדי  מסירות  והתמדה  ועקשנות, וזה  התחיל  לפני  שנה  וחצי  כאשר  סימתי  קורס  ויפאסאנה  בחציבה בן  10  ימים.
זה  לקחת  אחריות  על  החיים  שלך ,
זה  לא  לברוח  מאחריות  על  מצבך
זה  להגיע  באהבה  לעולם  התופעות
זה  לקבל  את  המציאות  כפי  שהיא ,
זה  לבינתיים
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ומה הקשר לאושר?'
ומה הקשר לאושר?
04/07/2005 | 23:58
3
אני לוקחת אחריות על חיי
אני עובדת בלי הפסקה (אבל גם בלי עקשנות) על התפתחות אישית
אני מגיעה באהבה לעולם ולחיים בו
אני מקבלת את המציאות כפי שהיא (ולא תמיד היא קלה)
האם זה הופך אותי למאושרת?
האם זה מקדם אותי לאושר?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה ל: 0 אור 0'
תשובה ל: 0 אור 0
05/07/2005 | 00:10
2
כאשר  את  עושה  את  הדברים  הללו התהליך  הוא  לא  ברמה  של  הפיכה
להיות  מאושר  כי  כמו  שאת  מנסחת  את  דברייך  אז  זה  הכל  ברמה  התיאורטית ,
אני  מדבר  על  חויה  מעשית  של  המציאות  כמות  שהיא ,
אני  מדבר  על  להיתקל  בסיטואציה  בחיים  שלפני  מספר  ימים  הרגיזה  אותך  קשות  ,
ואכשיו  כתוצאה  מההתקדמות  שלך  אזי  את  לוקחת  אותה  בקלות  יותר ,
את  מקבלת  את  המציאות  כמות  שהיא
זו  החויה  המעשית  של  ההתקדמות לאשר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לכל אדם בדרך חייו'
לכל אדם בדרך חייו
05/07/2005 | 07:17
1
יש את המקום בו הוא מתחיל, המקום שלשם הוא הולך והדרך שבאמצע.
אני עדיין במצב שבו אני לא יודעת לאן אני מתקדמת,
אני אוהבת לשתף אנשים אחרים בדברים טובים שגיליתי בדרך , וללמוד מאנשים אחרים דברים טובים שהם גילו.
מה שאתה מדבר עליו הוא, ברמה מסויימת , מסיונריות. הגדרת לך את המטרה וקראת לה אושר (שאגב, גם אתה לא הגדרת אושר - רק תיארת שלבים בדרך שכולנו מצויים בהם) וגם הגדרת את הדרך ה"נכונה". מנסיוני, יש סיכון בהליכה בנתיב כזה של בטחון גדול מדי בדרך ובמטרה - כשאתה נמצא במוד של הטפה, אתה עלול לפספס דבר נפלא שלא נופל לך בתוך הנתיב הסלול הזה.
נתנה לו פה מישהו בדיון פנינה נפלאה - היא לא מנסה להגיע לאושר, כי האושר הוא סטטי, והיא אוהבת להיות כל הזמן בהתקדמות ותנועה קדימה - האם לקחת את הפנינה הזו והתעמקת בה, ובמשמעות שלה?
לגבי הדוגמא שנתת: אני שמחה מאד שעברת חויות שלימדו אותך לקבל דברים בקלות גדולה יותר, לא להתעצבן על דברים לא חשובים. זה דבר נפלא!!
מבחינתי, הצעד הבא בהתפתחות הזאת, הוא ללמוד להבחין בין דברים שהם בגדר מציאות שצריך לקבל אותה, ובין דברים שהם לא הכרח המציאות, וצריך למצוא את הדרך והכח לשנותם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה -לכל אדם'
תשובה -לכל אדם
06/07/2005 | 02:05
אני  האחרון  שיטיף  לדרך  מיסיונרית.
מי  יכול  לדעת  אם  התנועה  קדימנ  היא  הכן  קדימה?
איך  היא  מזהה  שזה  קדימה ?
לפי  מה ?
אני  שמח  לשתף  אנשים  בדברים  טובים  שקורים  לי  וזה  מה  שאני  עושה  אכשיו,
אני  מגדיר  את  הדרך  כנכונה  עבורי  ועבורי  בלבד, מכיון  שבכל  שלב  ושלב  שאני  מייסם  אותה  מידי  יום  אני  חווה  את  המציאות  טוב  יותר
בהתפתחות  הזו אתה  פשוט  חווה  את  המציאות  כפי שהיא,ויש  רק  מציאות  אחת,
הגישות  אליה  הן  שונות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שאלה לעורך-הדרך לאשר ?'
שאלה לעורך-הדרך לאשר ?
04/07/2005 | 02:52
4
2
עורך  יקר  מעבר  לטיפול  חיצוני  שעוזר  לריפוי,
רציתי  לשאול  על  איזה  טיפול  עצמי  יכול  להביא  את  האדם  לאשר ?
ואני  מתכוון  לחוויה  של  המציאות  ממקום  יותר  מאושר
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'החיפוש אחר האושר'
החיפוש אחר האושר
04/07/2005 | 11:31
3
2
שלום לך,

טיפול חיצוני-לכאורה עוזר לריפוי בכמה רבדים; הגופני הוא רק אחד מהם. טיפולים ברפואה המשלימה תומכים ומסייעים לאדם גם בבריאותו הנפשית והמנטלית, ובחלקן הגדול של השיטות המטופל הוא שותף פעיל בתהליך ונוטל אחריות על בריאותו ועל חייו. איני בטוח שלכך התכוונת, אבל אם אתה נמצא במצב של חוסר סיפוק מתמשך, אי שביעות רצון או שיפוט עצמי, אתה עשוי בהחלט למצוא תועלת באחת השיטות האלה.

כמו-כן, אולי תמצא עניין באחד הספרים האלה:

אמנות האושר - "אני מאמין כי התכלית של חיינו היא חיפוש האושר. זה ברור. אין זה משנה אם אדם דתי או לא, אם הוא מאמין בדת זו או אחרת, כולנו מחפשים משהו טוב יותר בחיים. לכן אני חושב שהמגמה של חיינו היא להתקדם לקראת האושר..." (מתוך דבריו של הדלאי-למה בספר).

חסד: האמנות המהפכנית של האושר - בספר זה מובא התרגול הבודהיסטי של תכונת החסד, כ"נתיב יעיל ביותר לפתיחת ההכרה והלב. טמונים בו זרעים לאושר עמוק, לתחושה פנימית טובה, ולריפוי לעצמנו ולכל היצורים, אנושיים ואחרים, מופלאים כולם, שעמם אנו חולקים את הפלנטה החיה והשברירית הזו" (מתוך ההקדמה).

הספרים הללו נכתבו על ידי מערביים שמתארים מקרוב את הגישה הבודהיסטית לחיים. קראתי אותם ואני ממליץ על שניהם בחום רב. הספרים לא בהכרח יביאו לך אושר, אבל אולי יעוררו בך השראה למסע האישי שלך.

בהצלחה וכל טוב.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לטאו'
תשובה לטאו
04/07/2005 | 23:59
2
4
טאו  יקירי
הדרך  לא  נמצאת  בספרים  אלא  אצלך.
האשר  קיים  אצל  כל  אחד  ואחד  מאיתנו  ,ולכל  אחד  ואחד  מאיתנו  יש  את  הדרך  שלו,על  מנת  להגיע  אליו.
את  הדרך  האישית  האדם  לא  ימצא  בספרים
הדרך  נמצאת  אצל  האדם  עצמו
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שובטמה היקר'
שובטמה היקר
05/07/2005 | 09:29
1
3
סליחה, עניתי כי חשבתי שיש לך שאלה פתוחה, לא שאלה רטורית. אם כבר מצאת את התשובה שלך, אני שמח בכנות עבורך.
לגבי הספרים והדרך האישית, מסכים בהחלט ולמעשה זה בדיוק מה שכתבתי בתגובתי הקודמת.

ציינת את קורס הויפאסאנה שעברת בחצבה, וכמי שעבר אותו בעצמו גם אני יכול לחוות דעה אישית על כך שמדובר בטכניקה טובה. אני מכיר טכניקות מדיטציה נוספות, טובות לא פחות. רק כדאי לזכור ביחס לכל טכניקה, וכמו שציינת גם ביחס לספרים, שמדובר בכלי ולא במטרה. גם ס.נ. גואנקה וגם מורים אחרים מזהירים לא להיקשר לטכניקה ולחוויות מיסטיות; אחרת קל מאד ללכת לאיבוד. כמו שכתוב באחת האופנישדות (Isa Upanishad), ואת זה אני צריך להזכיר גם לעצמי -

"באפלה גמורה מתנועעים להם המשתחווים לבורות,
אך באפלה עמוקה עוד יותר שרויים המרוצים מן החכמה"

בהצלחה במסע המופלא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לטאו'
תשובה לטאו
06/07/2005 | 02:17
2
תודה  על  הדברים .
לכל  אדם  יש  מה  שעליו  פועל  טוב  יותר  וזה  אישי  וזה  בסדר  גמור ,
אני  לא  שולל שום  דבר אם  אומר  לי אדם  שהוא  מרגיש  טוב  יותר  בדבר  מסוים  אז  יופי  לו,
מה  שחשוב  זה  שהוא  חווה  במציאות  שיש  שיפור  בהתיחסותו  אליה
את  זה  האדם  צריך  לחוות  ברגע  רגע  ברמת  התוצאות שאליהן  הוא  מגיע  בחייו  ועד  כמה  הדרך  נעשאת  יותר  קלה  עבורו  בבחירות  שהוא  בוחר  בכאן  ואכשיו,
כאשר  הוא  בכיוון  הנכון  אזי  הבחירות  אמורות  להגיע  מבפנים  ללא  תלות  בשום  גורם  חיצוני ?
איך  הוא  יודע  שזו  הבחירה  הנכונה ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אושר זה דבר קבוע'
אושר זה דבר קבוע
04/07/2005 | 20:13
30
2
אנחנו בעד התקדמות
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לטלילה'
תשובה לטלילה
04/07/2005 | 23:45
29
3
לאשר  אי  אפשר  לדבר  ולעמוד  מהצד ,
לאשר  דרושה  עשיה  לא  גיבוב  של  דברים בלי  תכלית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא כל כך מבינה'
אני לא כל כך מבינה
05/07/2005 | 00:08
28
3
מצד אחד אתה שואל על האושר ומבקש תשובות, אך כאשר אנשים הגיבו לשאלתך וענו את התשובה שלהם, שללת את תשובתם. על תשובה אחת אפילו כתבה שהיא "גיבוב של דברים בלי תכלית". בנוסף, נתת תשובה משלך. התשובות שלך מזכירות לי את תשובותיהם של כמה גורואים בהודו.

ולגבי, רק לשם ההנאה שבדיון: מטאפורה לאושר בעיני היא כשאתה יושב אחרי ארוחה, אתה לא רעב יותר אבל גם לא מלא מידי. טוב לך בבטן ואתה נינוח. אתה לא רוצה יותר, אתה מסופק.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה ל:אני לא כל כך'
תשובה ל:אני לא כל כך
05/07/2005 | 01:19
27
3
אני  שואל  כדי  לראות  איפה  האנשים  עומדים  ביחס  לזה
אני  נמצא  לשמחתי  בדרך  מזה  שנה  וחצי  לאחר  קורס  מדיטציה  ויפאסאנה
שעשיתי  בחציבה, ומאז  מידי יום  אני  עושה  שעה  ביום  מדיטציה,
והדברים  שקורים  הם  נפלאים.
אני  מאחל  לך  שבכל  חויה  שתחווי  בחייך תהיה  לך  התחושה  הזו  שלא  לרצות  כלום  מי  יתן  ולזה  תגיעי.
כדי  להגיע  יש  ללכת  בדרך
לא  להסתכל  ולחכות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש לי עוד תשובה'
יש לי עוד תשובה
05/07/2005 | 13:39
26
2
ביומיים האחרונים יצא לי לבלות שעות על מזרן השיאצו, כמטפלת וכמטופלת. בעודי עוצמת את עיני נזכרתי משום מה בשרשור הזה וידעתי: טיפול שיאצו הוא לא רק הדרך אל האושר, הוא האושר. וזה לא משנה באיזה צד של המזרן נמצאים...

תודה על איחוליך, מאחלת לך שתגיע אל האושר שלך
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה -לעוד תשובה'
תשובה -לעוד תשובה
05/07/2005 | 20:36
22
1
עצימת  העיניים  היא  הדרך  אל  האשר,
ולא  משנה  איפה  אתה  עושה  את  זה  .
אני  מאחל  לך  דרך  צליחה,
מהניסיון  שלי  כדאי  לעשות  את  זה  לבד  ואז  הדרך  יותר  מהירה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עצימת העיניים, ולא משנה איפה?'
עצימת העיניים, ולא משנה איפה?
05/07/2005 | 23:43
21
1
לדוגמא, על כביש מהיר?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עצימת עיניים-תשובה'
עצימת עיניים-תשובה
06/07/2005 | 01:46
20
1
עצימת  עיניים  בישיבה -במדיטציה.
רוב  בני  האדם  שאינם  חווים  את  המציאות  כפי  שהיא  הכן  כן  ,
משולים  לאותם  אנשים  החיים  את  חייהם  בצורה  כזו,
בני אדם  הנוסעים  על  כביש  מהיר  בעיניים  עצומות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שובטמה'
שובטמה
06/07/2005 | 09:31
1
2
ואתה הוא זה שיודע.
זה נישמע כאילו אתה מדקלם מישפטים ששמעת וקראת. וזה משעשע אותי.
מהי המציאות כפי שהיא? מאיפה הביטחון שלך להגדיר אותה? ואיך הכליות שלך?
נו , באמת...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לנופרטריט'
תשובה לנופרטריט
06/07/2005 | 11:47
1
ממש  לא .
אני  לשמחתי  הרבה  לא  מדקלם  אלא  מספר  לך  את  החוויה  שלי  בכאן  ואכשיו .
דרך  הגב :את  יודעת  את  ההבדל  בין  לדבר  על  משהו  ובין  לחוות  אותו ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ארבע צורות למדיטציה'
ארבע צורות למדיטציה
06/07/2005 | 09:41
17
5
שכיבה, ישיבה, עמידה, תנועה.
אין אחת טובה מאחרת לנפש, אבל ישיבה לא מועילה לגוף.
יש צורות של מדיטציה בתנועה שכן מועילות לגוף (לא כולן).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שכחת את הדרך החמישית, החשובה מכולן'
שכחת את הדרך החמישית, החשובה מכולן
06/07/2005 | 09:51
15
3
אפשרית ויעילה באותה מידה בכל אחד מארבעת המצבים שהזכרת, ומהווה את הדרך המהירה ביותר לאושר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שכיבה, ישיבה, עמידה, תנועה - באיזו'
שכיבה, ישיבה, עמידה, תנועה - באיזו
06/07/2005 | 10:21
14
3
מהארבע אי-אפשר לאכול שוקולד?
(בין הפותרים נכונה יוגרל סשן ואטסו בהנחיית טאו)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתה תמיד חייב להרוס לי, נכון? '
אתה תמיד חייב להרוס לי, נכון?
06/07/2005 | 10:29
13
2
בסדר, בסדר: למען הפרוטוקול, צריך להזכיר שעדיף לא לאכול ולשתות בשכיבה, מחשש לחנק.

אבל עבורי שוקולד זה לא אוכל אלא מעשה אהבה, כך שאין בעיה באף-אחד מהמצבים; ובגלל שאתה מתחכם אני נחוש כעת עוד יותר לזרוק אותך למים עם הבגדים - למרות שאחרי שראיתי אותך פעם אחת בשיעור יו-הו, אני נאלץ להודות שכנראה אני זה שיצטרך לחלוץ נעליים לפני שנתקרב לבריכה...

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
06/07/2005 | 10:52
1
2
מעשה אהבה עם שוקולד, מממ. נשמע טוב...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נשמע טוב,מרגיש עוד יותר טוב '
נשמע טוב,מרגיש עוד יותר טוב
06/07/2005 | 11:02
לצפיה ב-'ש*אתה* תתן תשובה לא-נכונה'
ש*אתה* תתן תשובה לא-נכונה
06/07/2005 | 10:55
7
3
על שוקולד?

אדוני, לכל מי שעבר את גיל 12: שוקולד בכל מצב!
עמידה, ישיבה, שכיבה על הבטן, שכיבה על הגב, שכיבה על הצד ועמידת ראש!
ומי שנחנק מזה, לפחות ימות מתוק...

ולגבי תוכניותיך לבריכה, שמעתי שאצלנו התחילו לשחות כמה חברים שבוודאי שתמח לפגוש:
http://www.poc.it/stories/desktop/immagini/shark.j...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' שוקולד בכל תנוחה'
שוקולד בכל תנוחה
06/07/2005 | 11:05
6
4
לגבי החברים שלך, שוב אתה מנסה להפחיד אותי?
שכח מזה, יקירי; הפעם גם אני לא בא לבד.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אה, יופי! אחד ישר לרפת!'
אה, יופי! אחד ישר לרפת!
06/07/2005 | 12:11
4
6
והשני ישר למנגל...

(צמחונים, זו בדיחה. ברפת בגל-און לא חולבים דולפינים.)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
06/07/2005 | 13:15
3
5
מכל השרשור האשלייתי הזה, הענקת לי רגע אמיתי של אושר...
ענק!

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האמת?'
האמת?
06/07/2005 | 13:50
2
4
מירי בוהדנה לחשה לי מה לכתוב...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האמת?'
האמת?
06/07/2005 | 13:54
1
2
כמו שלמדנו בשרשור המקביל, האמת היא בעצם אשלייה.
גם מירי בוהדנה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ששש!!! למה אתה מגלה לכולם?!'
ששש!!! למה אתה מגלה לכולם?!
06/07/2005 | 14:22
2
לצפיה ב-'ואם אתה מתעקש, אז שתדע שכבר'
ואם אתה מתעקש, אז שתדע שכבר
06/07/2005 | 12:18
2
לצפיה ב-'מנצלש"ת'
מנצלש"ת
06/07/2005 | 16:51
2
3
בדיון משפחתי פעם על מבחנים פסיכומטריים (אצלי זו היתה קבלה לעבודה ואצל הבן שלי קבלה לשייטת), סיפר לי הבן על חבר שלו שעבר את מבחני השלמת המשפטים בשיטת השוקולד:
אני אוהב .. שוקולד
אמא טובה תמיד .. נותנת שוקולד
ילד רע ..לא מקבל שוקולד
וכן הלאה ...
לא מזכיר לך מישהו?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את רומזת שהייתי חייל של שוקולד? '
את רומזת שהייתי חייל של שוקולד?
07/07/2005 | 00:29
1
3
לגיבוש שייטת לא קראו לי, אבל לגיבוש חובלים כן; במשך כחמישה ימים הייתי עסוק בעיקר בהקאות, כך שממילא לא היה לי תיאבון, גם לא לשוקולד.

לאחר הגיבוש הכושל התנדבתי לגולני, וגם שם לא ליקקתי דבש; היה כיף בהרבה מובנים, אבל "אכלתי חול", והרבה; לא היה לזה טעם של שוקולד. גם ללוף לא.

אבל תגידי, האם אותו חבר עבר את המבחנים בהצלחה? כי הוא השלים את המשפטים כך:

"אמא טובה תמיד נותנת שוקולד", וגם: "ילד רע לא מקבל שוקולד".

כיוון שברור שיש ילדים רעים אבל כל האמהות טובות (מי גידלה את התכשיט בצורה כל כך מוצלחת שקראו לו לשייטת, תגידי לי ), אז יש כאן סתירה לוגית ברורה...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עבר ואף התקבל'
עבר ואף התקבל
07/07/2005 | 11:49
2
כנראה שבכל זאת לא צריך להתייאש מצה"ל..
אני, אגב על המשפט "אמא טובה תמיד" הוספתי רק נקודה - אין הרי מה להוסיף, המשפט תמיד נכון.
ועל זה אמרה לי הפסיכולוגית שזו התנשאות והתחכמות, ואם אני רוצה להתקבל לעבודה אני צריכה לרשום משהו שיבטא את אופיי הנפלא , האופטימי והנמרץ ..
על העץ הנפלא שציירתי (באמת יצא יפה - משהו שהעתקתי מציור מקסים של ספר ילדים ועם המון פרטים) היא ציינה שענפיו הכפופים מציינים את אישיותי הנוטה להתכופף, החור שבגזע (לא ציירתי את הארנב שהיה במקור) מציין איזה משהו נוראי אחר כבר לא זוכרת מה, וזה שלא רואים את השורשים מעיד על זה שאני מרחפת ולא נטועה בקרקע - וכל טענותי על זה שאת השורשים באמת לא רואים כי הן מתחת לאדמה זכו לבוז וזלזול מצד מנתחי האישיות המנוסים שלמולי.
והכי שוס היה הסיפור שצריך לכתוב על פי תמונות או על פי פתיחה:
מראים לך תמונה חשוכה עם איזה ילד אומלל מחזיק בידו כינור מעוקם ושבור - לא תכתוב סיפור על איך שנשבר לו הכינור והוא עצוב.
מכניסים פתיחה כגון "יום אחד הלכתי ביער ופתאום .." - לא תספר על הזאב הנורא שמשוטט בעיר (אסוציאציות של כל אדם נורמלי ששמע אי פעם את כפה אדומה. לא?)
אז מסתבר שלא: את כל הגחמות האנטי חברתיות, נפשעות ופסימיות אסור להראות למעבידיך המיועדים, והפסיכולוגיים עולצים בכל ליבם כשהם מחפשים תמונות קודרות יותר ויותר ופתיחות הרפתקניות יותר ויותר, בו בזמן שהם רומזים לך שאם לא תמציא משהו אופטימי, נחוש ורב פעלים (ועם זאת שמרני וממוסד כיאות) לא תקבל את עבודתך החדשה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לצורות'
תשובה לצורות
06/07/2005 | 11:41
אני  לא  בא  לספר  כמה  צורות  יש אני  בא  להגיד  שחשוב  לעשות.
כל  אחד  ואיך  שנוח  לו  העיקר  לעשות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה ליש לי'
תשובה ליש לי
06/07/2005 | 02:43
2
עצימת  עיניים  במדיטציה  מנסיוני  היא  הדרך  אל  האשר,
ואני  מאחל  לך  שתרגישי  כך  עם  כל  חוויה  שאת  חווה  בחיים  ,אך  האם  כך  את  מרגישה ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מניסיוני'
מניסיוני
06/07/2005 | 09:26
1
האם באת לעשות כאן פרסום למדיטציה?
רוב האנשים פה בתחום ומתרגלים בדרכים שלהם.
לא חייבים לעצום את העיניים כדי לחוות את החיים.
אפשר לשיר, לרקוד, לטפל, לצייר,ליצור, לשוחח, להרגיש וכו'
אני מבינה שאתה עובר חווויה משמעותית לחייך כרגע.
הבן, שובטמה, לא כל מה שמשמעותי עבורך הוא משמעותי לאחר. הדרך שלך איננה טובה יותר מדרכו של האחר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לנסיוני'
תשובה לנסיוני
07/07/2005 | 02:51
אם  כל  האנשים  מתרגלים אז בטח  שזו  לא  הסיבה  ואף  אחד  לא  המציא  את  הגלגל  לגבי המדיטציה.
המטרה  של  עצימת  העיניים  היא  לא  להשאר  שם  ,
אלא  שעצימת  העיניים  תביא  אותך  לחוות  את  אותם  הפעילויות  אותם  הזכרת  ממקום  אמיתי  יותר.
האחרון  שיבוא  ויגיד  שהדרך  שלי  טובה  יותר  מאחרת- נהפוך  הוא.
לכל  אחד  דרכו  שלו.
אני  מדבר  מניסיוני  האישי בלבד.
תיארתי  לעצמי  שבשלב  מסוים  זה  או  אחר  הדברים  הללו  והספקות  יעלו,
אני  מגיע  מאהבה  ומאהבה בלבד,
מי יתן  וכל  בני האדם  יהיו  מאושרים
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מספיק עם האושר הזה'
מספיק עם האושר הזה
05/07/2005 | 10:28
13
6
מספיק עם האושר הזה, מאת דליה שחורי, "הארץ".
לד"ר בילסקי יש עצה: אל תנסו להיות מאושרים. זה ממילא מצב זמני.
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtm...

ולנעמה כרמי היו כמה מחשבות מעניינות על הנושא:
http://www.notes.co.il/carmi/7826.asp
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
05/07/2005 | 14:39
3
לצפיה ב-'מספיק עם-תשובה'
מספיק עם-תשובה
06/07/2005 | 01:53
11
כל  החיים  זה  מצב  זמני.
הנקודה  היא  איך  אתה  רוצה  לחוות  אותם  וזה  בידיך.
אם  זה  בסדר  לך -אז  אשריך.
אני  נמצא  במקום  של  לחוות  אותם  ממקום  של  שביעות  רצון  וספוק  גדולים  יותר ואני  צועד  בדרך  הזו.
מי יתן  וכל  בני  האדם  יהיו  מאושרים  יותר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שובטמה היקר'
שובטמה היקר
06/07/2005 | 09:21
5
2
האם חוסר אושר משמעו חיים לא מספקים?
האם לחוות סבל, כאב, אובדן ובעקבותיהם היכולת לפתוח את הלב ולהיות שם בשביל מישהו אחר זה לא חלק ממעגל החיים, החוויה האנושית והאלוהית גם יחד?
מי ייתן וכל בני האדם ירגישו יותר ויפתחו את ליבם האחד כלפי השני.
צר לי שובטמה, אבל הדיון הזה מרגיש כאילו אתה זה שיודע את התשובה.
(קצת התנשאות, או שאולי אני טועה?)
אם אתה בתקופה של תגלית ואושר וחוויה ממימד שאתה פחות הכרת , יופי לך.
תהנה ממנה ותלמד אותה, גם היא תחלוף ואין רע בכך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
06/07/2005 | 09:38
3
2
התקדמותנו לאורך בחיים בדרך כלל לא נעה בקו ליניארי, כמו שמזכיר אחד מסיפורי הזן החביבים עליי:

תלמיד אחד ניגש למורה המדיטציה שלו ואמר, "המדיטציה שלי נוראה! אני מרגיש שדעתי מוסחת, או שרגליי כואבות, או שאני נרדם כל הזמן. זה פשוט נורא!"

"זה יעבור", השיב המורה בשלווה.

שבוע לאחר מכן, התלמיד שב אל מורו. "המדיטציה שלי נפלאה! אני מרגיש כל כך מודע, כל כך רגוע, כל כך חי! זה פשוט נפלא!"

"זה יעבור", השיב המורה בשלווה.

אז תודה על הודעה נהדרת ומעוררת השראה, נופר. כתבת מילים של חוכמה ויופי (אבל תזכרי שאולי גם זה יעבור )

רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תגובה לטאו-יזן'
תגובה לטאו-יזן
07/07/2005 | 02:04
1
4
יופי  של  סיפור.
אני  מאחל  לכולם  להיות  בחויה  של  המציאות  ממקום  אוביקטיבי  שהכל  זמני  וחולף  וארעי ,וכך  להתיחס  לחיים  ,-כי  הכל  זמני,וחולף ,
אזי  למה  להיות  כל כך  רציניים -
מי יתן  וכל  בני  האדם  יהיו  מאושרים
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מי יתן וכל היצורים יהיו מאושרים '
מי יתן וכל היצורים יהיו מאושרים
07/07/2005 | 08:23
4
לצפיה ב-'אהה...בטח שתעבור'
אהה...בטח שתעבור
07/07/2005 | 09:02
2
סיפור מקסים..תודה לך!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לנופרטיט-הכל זמני'
תשובה לנופרטיט-הכל זמני
06/07/2005 | 12:00
אני  לא  מתימר  לדעת  שום  תשובה ,
מה  שאני  מספר  זה  את  החוויה  שלי  של  המציאות  בכאן  ואכשיו  וזהו,
וכל  מה  שנכתב  זה  אך  ורק  מחווית  המציאות  כפי  שהיא  בלי  שום  רצון  להתנשאות  .
נהפוך  הוא ,
הרצון  הוא  שכל  בני האדם  יהיו  מאושרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רציתי בהתחלה לצטט כמה תאורויות'
רציתי בהתחלה לצטט כמה תאורויות
06/07/2005 | 16:47
3
2
פילוסופיות על האושר כפי שהוא נתפש היום וכפי שהוא נתפש בעבר והקשר שלו לתכלית קיומנו , אבל קיץ ,וחם נורא והכי מתאים דוקא להמליץ לשובטמה ,המאושר הנצחי לגשת לטיפול אצל חכם מימון (זוכרים, ההוא מהמערכון של הגשש...?) שיחדיר בו קצת עצבות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
06/07/2005 | 17:09
1
לצפיה ב-''
06/07/2005 | 17:50
1
לצפיה ב-'תשובה לניצת -הורד'
תשובה לניצת -הורד
07/07/2005 | 01:55
1
אני  רוצה  לגרום  לך  להיות  יותר  שמח ,
ואני  לא  מדבר  על  תיאוריות  פילוסופיות  אלה  על  חווית  המציאות  כפי  שהיא .
חבל  לי  שאתה  מזלזל  בחיים  שלך  
אך  זה  שלך  ושלך  בלבד.
מי יתן וכל  בני האדם  יהיו  מאושרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המציאות כאשליה -התיחסות'
המציאות כאשליה -התיחסות
06/07/2005 | 02:49
12
2
איך  אפשר  לדעת  אם  המציאות  היא  כמו  שהיא  או  אשליה ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מדוע אתה שואל?'
מדוע אתה שואל?
06/07/2005 | 09:07
5
1
לצפיה ב-'תשובה לטאו'
תשובה לטאו
06/07/2005 | 11:51
4
2
כאשר  אתה  חי  באמת  שלך  הרי  אתה  חי  וחווה  את  הכאן  ואכשיו ואת  המציאות  כפי  שהיא,
לפי  השאלה  שלך  אני  מבין  שאתה  לא  יודע  אם  החיים  שלך  הם  באמת  שלך ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איך הבנת את זה מהשאלה שלי?'
איך הבנת את זה מהשאלה שלי?
06/07/2005 | 11:57
3
3
לצפיה ב-'תשובה לטאו'
תשובה לטאו
06/07/2005 | 12:20
2
3
אנו  כבני אדם  פוקחים  עיניים בבוקר  ומתעוררים למציאות מסוימת ,
עבורי  האשליה  זה  לקבל  את  המציאות הזו  כמו  שהיא ?
מצאתי  באפן  אישי  ואני  מדגיש  שזה  מנסיון  אישי בחוויה  האישית  שלי
כאשר  אני  לא  מגיע  ממקום  של  מיסיונריות  כמו  שקיבלתי  באחת  התשובות, שבמדיטציה.ובלהגיע  באמת  שלך  לעצמך  ,בלי  להאשים  אף  אחד  בלמה  שהגעת  עד  אכשיו  בחייך,ובלקחת  אחריות על  חייך,
אתה  יכול  להגיע  בלחוות  את  המציאות  ממקום  של  סיפוק  ושל  שביעות  רצון.
וזה  אני  מדגיש  רק  מנסיון  אישי  בלבד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז שוב: אם כבר מצאת, מדוע אתה שואל?'
אז שוב: אם כבר מצאת, מדוע אתה שואל?
06/07/2005 | 13:15
1
לצפיה ב-'תשובה לטאו-אם כבר'
תשובה לטאו-אם כבר
07/07/2005 | 01:45
2
לא  מצאתי.
אני  בדרך  ,
זה  לא  שחור  ולבן ,שהיום  אתה  לא  מאןשר  ולמחרת  כן.
כדי  לראות  את  החוויה  האישית  של  האנשים  .
כדי  לסקרן  אותם  לגבי  המציאות  כפי  שהיא  ,
כדי  לא  לקבל  את  המציאות  כמובנתת  מאליה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עוד רלטיביסט?'
עוד רלטיביסט?
06/07/2005 | 11:54
1
2
מה שיפה בשאלה שלך שהיא מבטלת את עצמה. השאלה שלך לא באמת קיימת, היא אשליה, אז אין מה להתייחס אליה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לספינ26קינג'
תשובה לספינ26קינג
06/07/2005 | 12:08
גולש  יקר - אני  מאחל  לך  בכל  לב  שאת  המציאות  שאתה  חווה  אכשיו  אתה  חווה  ממקום  של  אמת  ולא  אשליה ,
אשליה  לגבי  זה  לבחור  את  הבחירות  שלך  בחיים  ממקום  שהוא  נכון  ואמיתי  לגביך .
אתה  יודע  האם  אתה  נמצא  במקום  הזה ?
אני  מאחל  לך  בכל  ליבי  שכן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שוב צ'ואנג-דזה והפרפר'
שוב צ'ואנג-דזה והפרפר
06/07/2005 | 12:29
3
3
2,500 שנה מדברים על זה ולא שמעתי על התקדמות מיוחדת.
אולי תנסה לקחת את הכדור האדום של מורפיאוס?

עכשיו ברצינות:
הדבר הוודאי היחיד הוא הרצון לדעת את האמת.
עכשיו תבדוק מי רוצה, למה דוקא את זה, ותמשיך משם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לצואנג והפרפר'
תשובה לצואנג והפרפר
07/07/2005 | 02:14
1
4
הכדור  האדום  בשבילי  הוא  שעה  של  מדיטציה  כל  יום  בישיבה  בעצימת  עיניים  כדי  שלא  יהיו  לך  ספקות  בקשר  למצב  התנועתי  שאני  עושה  את  המדיטציה.
לא  צריך  לשמוע  על  זה  , צריך  לעבוד  כדי  להגיע  לשם ,
לא  עבודה  פיזית כי אם  עבודה  מהמקום  של  להיות  אמיתי  עם  עצמך ,
לתת דין  וחשנון  לעצמך, ולקבל  אחריות  על  חיך .
באהבה  
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הכדור האדום היה בדיחה.'
הכדור האדום היה בדיחה.
07/07/2005 | 13:49
3
דוקא לחלק הרציני לא התייחסת.
רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ