לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'מריחואנה'
מריחואנה
<< ההודעה הנוכחית
24/06/2005 | 00:50
42
100
היי שלום לכולם. יש לי כמה שאלות שמטרידות אותי, והייתי שמח אם מישהו יוכל לעזור לי בתשובות/הכוונות.

האם עישון מריחואנה הוא רע בהכרח? האם אין בו תועלות מסויימות? כיצד הרפואה הסינית, ההומאופתיה, והנטורופטיה מתייחסות למריחואנה?

מקווה לתשובות...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'במצרים העתיקה היו נותנים חשיש'
במצרים העתיקה היו נותנים חשיש
24/06/2005 | 01:21
5
17
לנשים בזמן הלידה, להקל על כאבי הצירים.
היום מדברים על לתת אותו לחולי סרטן, שוב להקלה על כאבים.
מבחינת הפגיעה בריאות והגדלת הסיכון לסרטן, כנראה שחשיש פחות מזיק מטבק.

אבל:

שימוש מידי-פעם נגד כאבים הוא כתרופה, לא כדבר הנצרך לשם שעשוע, ודאי שלא כהתמכרות.

להתמכרות סכנות משל עצמה (כל התמכרות, לא רק לחשיש), להתמכרות לדבר שהחוק אוסר סכנות גדולות עוד יותר, וצריך לקחת אותן בחשבון.

חשיש יכול להיות תרופה טובה, וכמו כל תרופה - אסור להשתמש בו ללא סיבה רפואית.

אל תנהג תחת השפעת חשיש, אל תיקח אלכוהול יחד איתו, אל תערבב אותו עם חומרים נוספים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חשיש הוא לא תרופה'
חשיש הוא לא תרופה
24/06/2005 | 09:57
15
ואני לא בטוחה שהוא פחות מזיק מטבק.
גם בארץ נתנו (אולי עדיין נותנים) סמים כטיפול תרופתי וכך גורמים להתמכרות לא מודעת, כמובן שאם מדובר בחולה סופני הנזק שהסם יכול לגרום
הוא חסר כל משמעות לעומת ההקלה על הכאב האיום.

הנזק הגדול ביותר אותו אני רואה בחשיש הוא חוסר המיקוד, אבל זה גם היתרון הגדול שלו, כי הוא מאפשר לראות דברים שמעבר.  אני מאוד אוהבת לעבוד עם אנשים שלוקחים מריחואנה, כי הם מאוד פתוחים והעבודה איתם זורמת
בצורה שפשוט קשה להאמין.  יחד עם זה מריחואנה הוא סם.  זו בריחה מהמציאות - ובעצם השימוש בה אנחנו בעצם לא מתמודדים עם החיים ומוצאים פתרון קל ונוח שאת התוצאות שלו אולי נראה רק שנים מאוחר יותר.

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'התמכרות'
התמכרות
24/06/2005 | 11:12
3
7
אם לכל התמכרות יש סכנה- האם זה אומר שמריחואנה ספציפית אינה מסוכנת כשלעצמה אלא התופעה (התמכרות)?

האם אי אפשר לומר שלמעשה כל אדם מכור בדרך כזו או אחרת (קולה, סיגריות, סקס, וכו')?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את זה לא אמרתי.'
את זה לא אמרתי.
24/06/2005 | 11:42
2
8
סיגריות הן לא רק התמכרות (שמוציאים עליה הרבה כסף ומרגיזים את הסביבה), הן גם גורם שהוכח כמסרטן ומעלה את הסיכון למחלות לב וריאה רבות.

עד כמה שאני יודע בחשיש יש פחות חומרים מסרטנים מאשר בטבק אבל זה עדין עשן שנכנס לריאות - אין שום דרך לחשוב על זה כעל "בריא", ועוד לא דיברנו על ההשפעות הנוירולוגיות של החומר. דיברתי ברצינות כשהמלצתי לא לנהוג תחת השפעה.

אבל בנוסף לנזקי העישון עצמו, יש כל מה שקשור להתמכרות - מוציאים על זה כסף, עלולים לגמור בכלא, עלולים לאבד חברים/משפחה, עלולים להידרד לסמים יותר קשים, לא יודעים מה המוכר ערבב עם החומר המקורי, וכו' וכו'.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם ברפואה הסינית...'
האם ברפואה הסינית...
24/06/2005 | 12:33
1
9
יש התייחסות לנושא של סמים בכלל ולמריחואנה בפרט?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תמצית מריחואנה'
תמצית מריחואנה
24/06/2005 | 01:29
12
16
זהו צמח מרפא רב עוצמה. וברפואה ההומיאופתית בא לשימוש בצורתו המדוללת ונקרא Cannabis indica.
השפעותיו עמוקות וכוללות מספר רב של מערכות ותפקודים.
בראש ובראשונה הוא משפיע על הנפש והרגשות באופן אינטנסיבי מאוד. תפיסת המציאות, האינטלקט, תפיסת המרחב הזמן מופרעים כולם בצורה בולטת. הוא גורם להופעת חזיונות מרהיבים, הלוצינציות, חזיונות שווא, תחושת שמחה, שביעות רצון ונחת, ומצד שני לתחושות פניקה, חרדה קשה וכאבים ותחושות מייסרות. הוא גורם לתחושות עליונות, רוממות רוח, צחוק בלתי נשלט ואובדן שליטה בכלל מאפיינת אותו . הוא פטפטן, שכחן ומפוזר, חוט המחשבה נקטע לו עד כדי כך שאינו מסוגל לסיים משפט אחד כמו שצריך.
תחושתו הכללית היא של חולשה רבה כאילו כוח החיים זלג לו החוצה.
מבחינה פיזית הוא משפיע על מערכות כמו ראש, עיניים, אוזניים, פנים, פה, בטן ועיכול, שתן, מין, נשימה, לב, גפיים ותנועה, ותפקודי השינה. ובכל מערכת הביטוי יהיה בעל אופי קנביני.

הרעיון המטפורי במריחואנה הוא -
מטוס (אדם) רב עוצמה וחדיש עומד על מסלול ההמראה (החיים וההגשמה). המנועים רועמים וכל התכונה והסימנים מורים על כוונה לתחילת הריצה לאורך המסלול לקראת ההמראה ( תכליתיות), הטייס ישוב על מושבו עושה סימנים שהוא יוצא לדרך אך המטוס אינו זז. למה ? פשוט כי אין לו גלגלים.
רבים ממעשני המריחואנה האינטנסיביים חיים כך או מגיעים למצב הזה.

חשוב לציין - הרמדי שמופקת מהמריחואנה מסוגלת לרפא בדיוק את אותן תופעות שציינתי למעלה ועוד רבות רבות אחרות שלא הוזכרו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
24/06/2005 | 11:19
11
6
לפי מה שהבנתי ממך התרופה ההומאופתית מרפאת את התופעות לוואי של המריחואנה. ניתן לומר שזה ההומאופתיה על רגל אחת- מדהים.

האם נכון לומר כי אדם שצורך מריחואנה על בסיס קבוע לא יכול כלל להעזר בתרופות הומאופתיות כיוון שהמריחואנה תנטרל את ההשפעה שלהם?

האם ניתן להבין מדבריך כי צריכת מריחואנה קבועה (לא הומאופתית) היא רע בהכרח? אני יכול להעיד שלא כל התופעות שציינת בהודעתך הם נכונות. למשל הלוצנציות, חזיונות שווא- אינן חלק מהשפעת המריחואנה. גם כאבים ותחושות מייסרות אינן חלק מההשפעה של המריחואנה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לגבי התופעות הנגרמות ממריחואנה'
לגבי התופעות הנגרמות ממריחואנה
24/06/2005 | 11:47
3
10
לא השתמשתי, אבל יצא לי לדבר עם מי שכן.
יש טריפ טוב ויש רע, ואנשים שונים מגיבים אחרת בזמנים שונים.
גם שימוש בחומר לא טהור יכול לגרום לתוצאות בלתי-צפויות, ואין "תו תקן" לחומר טוב...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני חושש שאתה מתבלבל...'
אני חושש שאתה מתבלבל...
24/06/2005 | 12:26
2
6
בין מריחואנה (שזה טבעי) לבין סמים סינטטים או פטריות הזיה. להבנתי המונח "טריפ" לא קיים בלקסיקון של צרכני המריחואנה. טריפ טוב או רע יכול לבוא מאקסטזי, lsd למינם אבל לא ממריחואנה. כמובן שהתגובות למריחואנה יכולות להיות שונות מאדם לאדם (לאחד יגרום שמחה ולאחר אולי אפתיה).

כמו כן אין חשש לערבוב חומר בחומר או משהו כזה כיוון שכמו שציינתי המריחואנה היא טבעית לגמרי.

"תו תקן" ניתן למצוא כנראה במדינה שבה צריכת המרחיאונה חוקית (הולנד) או במדינה בה אין איסור פלילי לשימוש במריחואנה (אנגליה או קנדה למשל)- במדינות אלה שאין איסור פלילי על מריחואנה מן הסתם הצמח גדל בתנאים מבוקרים ותחת פיקוח.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מספר מה סיפרו לי, אנשים שבד"כ צרכו'
מספר מה סיפרו לי, אנשים שבד"כ צרכו
24/06/2005 | 13:43
1
6
חומר שגידלו וייבשו לבד.

לגבי החשש לערבוב - תלוי מי מוכר לך את החומר.
יש כאלה שיוסיפו חומרים יקרים יותר, כדי שתפתח בהם תלות, ואח"כ יגידו לך לשלם יותר.

לגבי תו התקן, אנחנו בישראל 2005.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כלומר - מריחואנה אורגנית '
כלומר - מריחואנה אורגנית
24/06/2005 | 21:53
10
לצפיה ב-'דיזל שלום.'
דיזל שלום.
25/06/2005 | 12:05
6
8
נקודות יפות העלת.
אין כוונתי לומר שהמריחואנה כרמדי הומיאופתית מרפאת נזקי מריחואנה. גישה זו מזכירה במשהו טיפול בהרעלה, כמו נסיוב לאחר הכשת נחש. כלומר שאם אדם "הורעל" במריחואנה אז יקבל אותה אותה בצורה נסיובית כזו שתתקן את ההרעלה. זה אפשרי לעיתים אך לא לכך התכוונתי.

התמונה שציירתי היא סיכום של אינפורמציה שנלקחה ממקורות שונים ומאנשים רבים שדיווחו על ההשפעות. מקורות האינפורמציה הינם ההרעלה הכימית של המשתמשים, הנסיון מהקליניקה, וכן "מהפרובינג" - חשיפת תכונות הרמדי ההומיאופתית המדוללת שניתנה לאנשים בריאים שהסכימו להשתתף בניסוי ואשר אינם יודעים מה הם מקבלים.
כל בני האדם מפתחים תופעות משותפות בעלות אופי קנביני, אך כל אחד מפתח תופעות האופייניות לו על פי מבנהו ורגישותו האישית. את כל האינפורמציה הזו ההומיאופתים ליקטו וקיבצו לתמונה אחת As if one person.
ללא קשר לעישון מריחואנה, ישנם אנשים שסובלים מכל מיני תופעות בעלות אופי קנביני, כזה שכתבתי. ישנם אנשים שיכולים להתנהג, להגיב ולהרגיש כך מבלי שהשתמשו בחומר. זה נכון לגבי כל רמדי. למשל ישנן רמדים בעלי תכונות עופרת, ברזל, צורן, צמחים שונים, אפילו חומרים רדיואקטיביים כמו אורניום פלוטוניום וכדומה. כל חומר הוא בעל אופי יחודי, כמונו בני האדם. לכן המריחואנה מסוגלת לרפא כל סימפטום שבבסיסו הוא בעל אופי דומה.

יש אנשים שמגיבים טוב יש אנשים שמגיבים רע, זה תלוי במבנה וברגישות האישית. בסופו של דבר שימוש ממושך של מריחואנה ( או כל חומר כימי אחר בעל תכונות ) יגרום למצב של הרעלה אופיינית וגובה מחיר.
תכונה בולטת נוספת של המריחואנה היא העצמת הסימפטומים. היא פועלת כמו מגבר. היא מעצימה מצב נתון, דיכאון, שמחה וכדומה.
האינטלגנציה של הצמח גבוהה מאוד ומאפשרת ראייה של דברים מזויות אחרות שבמצב רגיל אינה אפשרית. השאמנים היו משתמשים בו לצורך טקסי וכניסה לטראנס. מצב זה מפריע להתנהלות של התרבות הקיימת, לכן הוציאו אותו מחוץ לחוק. תאר לעצמך מדינה בעלת אופי קנביני, מה היה קורה בה ( לא שזה לא קורה כבר עתה ), מדינה שבה כל נתין הוא לא פחות ממלך ( עוד מאפיין ).

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
25/06/2005 | 12:40
5
8
על התשובה המרחיבה והמעניינת, ויש לי, ברשותך, עוד כמה שאלות:

(1) אז האם שימוש במריחואנה מבטל השפעה של הרמדי? כלומר צרכן קבוע של מרי' יכול או לא יכול ליטול רמדי (נניח שיש לו בעיה שלא קשורה במרי' אלא בעיה רפואית ואתה צריך לתת לו רמדי- האם תדרוש כי אותו אדם לא יצרוך מרי' באותה תקופה בה יטול את הרמדי או שאין קשר בין הדברים)?

(2) שאלה כללית: האם בלימודי הומאופתיה לומדים הסטודנטים כיצד להכין ממש את הרמדי? האם ההומאופת הקלאסי מכין את הרמדי בעצמו או שנותן מירשם לבית מרקחת?

(3) הערה בעקבות מה שכתבת: "תאר לעצמך מדינה בעלת אופי קנביני, מה היה קורה בה ( לא שזה לא קורה כבר עתה ), מדינה שבה כל נתין הוא לא פחות ממלך ( עוד מאפיין ). "

אז אני בעצמי חייתי מספר חודשים במדינה כזו (הולנד) ואני יכול להעיד שהיא מדינה נפלאה עם אנשים (מעשנים ולא מעשנים) מדהימים ורגועים באופיים :) וכל מה שיש לי לומר זה הלוואי עלינו (בישראל)(-:
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יופי של שאלות'
יופי של שאלות
25/06/2005 | 17:45
4
5
- "(1) אז האם שימוש במריחואנה מבטל השפעה של הרמדי? כלומר צרכן קבוע של מרי' יכול או לא יכול ליטול רמדי (נניח שיש לו בעיה שלא קשורה במרי' אלא בעיה רפואית ואתה צריך לתת לו רמדי- האם תדרוש כי אותו אדם לא יצרוך מרי' באותה תקופה בה יטול את הרמדי או שאין קשר בין הדברים)?"

- אני לא דורש, במידה והנושא יעלה אסביר את השפעות המריחואנה ואצביע על תופעות בולטות שנגרמו בגלל השימוש, אולם את ההחלטה אני משאיר למטופל, לא כולם יכולים להפסיק. מריחואנה יכולה להיות בת לוויה מאוד טובה.

התשובה לשאלתך מורכבת מאוד והיא נוגעת לא רק לגבי מריחואנה אלא לגבי כל ההשפעות שאליהן חשוף האדם. יש השפעות חזקות יותר ופחות. כל השפעה שואפת לשלוט על השפעה אחרת, למעשה זהו מאבק בין כוחות חיים. גם למריחואנה יש כוחות חיים משלה שכוללים רצון, הבנה, עולם רגשי ומטרות להגשים בדיוק כמו לאדם, אך ברמה של קנביס. אותו הדבר לגבי כל השפעה והשפעה. כל השפעה מבקשת לנצל את המצב והתנאים לטובת ההשרדות שלה. אותו דבר בין בני אדם.
תהליך ההבראה דורש משאבים בהתאם לגובה הקלקול. ההשפעות האלה מכלות מידה לא מבוטלת של משאבים ויותר מכך, הן הופכות את האדם "לדומה להן" כלומר הופך לפונדקאי שדרכו האופי של ההשפעה מתבטא. למשל קח חומר אחר שנקרא ליטיום שהוא למעשה סוג של מלח. מה שהוא עושה לאדם זה להפוך אותו לגביש נוקשה ומומלח. רבים מאלה שנוטלים את החומר נעשו ליטיומים גם בגופם וגם ברוחם. קל יותר להזיז אדם נקי ומשוחרר "משלטון זר".

-"(2) שאלה כללית: האם בלימודי הומאופתיה לומדים הסטודנטים כיצד להכין ממש את הרמדי? האם ההומאופת הקלאסי מכין את הרמדי בעצמו או שנותן מירשם לבית מרקחת?"

- לומדים בצורה יותר עיונית. אבל לא מכינים. ההומיאופת מפנה את המטופל אל בית מרקחת שעיניינו המרכזי הוא הומיאופתיה וצמחי מרפא. אך גם בבתי המרקחת שבארץ ההכנות הן ברמה מצומצמת. הרמדים מיוצרות במפעלים בחו"ל, רובם ככולם מאירופה וארה"ב.

-"(3) הערה בעקבות מה שכתבת: "תאר לעצמך מדינה בעלת אופי קנביני, מה היה קורה בה ( לא שזה לא קורה כבר עתה ), מדינה שבה כל נתין הוא לא פחות ממלך ( עוד מאפיין ). " אז אני בעצמי חייתי מספר חודשים במדינה כזו (הולנד) ואני יכול להעיד שהיא מדינה נפלאה עם אנשים (מעשנים ולא מעשנים) מדהימים ורגועים באופיים :) וכל מה שיש לי לומר זה הלוואי עלינו (בישראל)(-:"

- הלוואי עלינו, אולי יש קשר למקום ולמנטליות לא יודע. המריחואנה לוקחת את מה שיש ומעצימה אותו. בטח יש מלכים מכל מיני זנים.
בכל מקרה המריחואנה היא אחד החומרים הכי אהודים ונפוצים על בני האדם שמעתי גם שרבות מההמצאות, הפיתוחים ויצירות מופת נעשו בהשפעתה. היא מפתחת מאוד את הצדדים היצירתיים של האדם, יש בה יופי רב אלא ששוב היא חסרת גלגלים. לקנביס קשה ליישם את כל העושר הרוחני ששוטף אותו. לא כל אדם יכול לשאת ולעמוד בהשפעותיו. "מלכים" הכוונה היא חיי שאנטי כאלה, חיי "הכל בסדר יאחי, חליק,  עזוב, עוד מעט, אחר כך". יש סטיראוטיפ על אנשי המריחואנה כמו שיש סטראוטיפ על אנשי האלכוהול, הקפה וכו'. מלך לא בהכרח טירן ( יש למריחואנה גם את הצדדים האלה, בכלל היא די קיצונית בתנודות שלה ), הוא פשוט רוצה שאחרים יוציאו לפועל. זה יוצר סוג של ריפיון או נירפות.
האלקלואיד של הצמח "הקנבין" הוא מולקולה שמסוגלת לחדור ללא שום קושי את קרום התא ולהתיישב בפנים. הוא שוקע ברקמות. ג'ויינט אחד משתחרר במשך כשבועיים. בכל השבויים האלה אם האדם יזכור משהו זה את ההשפעה החזקה הסמוכה לעישון החומר. תוך מספר קטן של שעות ההשפעה חולפת ולאחר שינה נדמה שהאדם שב לעצמו, אך לא כך היא. האלקלואיד ממשיך להיות מופרש אל הדם בקצב מאוד מאוד איטי ומפעיל את השפעותיו בערמומיות. לגבי משתמש כבד התוצאה היא איבוד עצמו המקורי, ורק לאחר הפסקה טוטלית בת מספר חודשים הוא יתכן שישוב אל מי שהיה לפני כן.
אנשים רבים עם נטיה ורגישות "מתאימים" פיתחו מחלות נפש כרוניות קשות.    

-

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פונדקאות'
פונדקאות
25/06/2005 | 20:14
3
1
אהבתי את הדימוי ואת הרעיון של צרכן המריחואנה כ- "פונדקאי" של הקנביס או בפראפרזה את צרכן הקפה כפונדקאי של קפאין:)) אבל האם תוכל להרחיב מעט את הרעיון הזה? כיצד בא לידי ביטוי תכונה קנאבית בצרכן?

במקום אחר למטה בשרשור כתבת על כך כי הגוף מזהה את החומר כאויב ונכנס להתגוננות. אני יכול להעיד שאכן ישנם לעיתים תחושות פיזיולוגיות שכאלה אבל האם לאחר הפעמים הראשונות כוח החיים עדיין מזהה את החומר כזר ואוייב?

האם לאור דבריך אני יכול להבין כי לא ניתן להגדיר את השימוש במריחואנה כ- "רע" או "טוב"? אלא הכל יחסי בהתאם לאדם ולנסיבות?

תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אכן'
אכן
26/06/2005 | 00:05
2
1
-"כיצד בא לידי ביטוי תכונה קנאבית בצרכן?"
- אני חושב שעניתי, לא ? אולי אם תחדד טיפה.

כוח החיים תמיד יזהה אותו כמשהו זר למערכת וינסה לזרוק אותו החוצה (להוציאו מחוץ לחוק ).

רע וטוב הם מושגים יחסיים. אני אישית חושב שהוא יותר רע מטוב, דווקא בגלל העוצמה והתכונות שלו. סוג התגובה אליו תלויה במערכת שקולטת אותו. יש אנשים שזה יכול להטיב עימם יותר ויש כאלה שלהיפך. בכל מקרה הוא יגבה את מחירו. הכל בהתאם לרמת הצריכה. לא כל אחד יכול לעמוד בתשלום ואסור לזלזל בהשפעותיו.
כרמדי הומיאופתית הוא רע לבריאים וטוב לחולים בעלי האופי הקנביני.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
26/06/2005 | 14:21
1
בשאלתי "כיצד בא לידי ביטוי תכונה קנאבית בצרכן?" התכוונתי למעשה לשאול מהם התכונות או ההשלכות של שימוש קבוע במריחואנה על פני שנים רבות. כלומר כיצד האדם הצרכן הקבוע יתפקד ויתנהג, וכן מהם התוצאות הרפואיות האפשריות. אני חושב שענית על השאלה הזו בהרחבה. יחד עם זאת אם הבנתי נכון את הגישה ההומאופתית הרי שאי אפשר לקבוע בכלליות מה יהא על משתמש קבוע במרי' שכן העניין אינדבדואלי. אני צודק?

בכל מקרה אני מאוד מודה לך על הזמן והמידע שכתבת. נראה לי שאני אמשיך להעמיק ולהתעניין בהומיאופתיה. מעניין.

שבוע טוב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בשימוש על פני שנים'
בשימוש על פני שנים
26/06/2005 | 15:19
2
המריחואנה "מנשלת" את האדם מעצמו המקורי והופכת אותו ל"מריחואנה" על ביטוייה ומאפייניה השונים. אותו כנ"ל לגבי כל חומר כימי אחר שנצרך באופן כרוני, והזכרתי זאת קודם.
אי אפשר לדעת בוודאות כיצד כל אדם ית]קד ויגיב, אפשר להעריך. תמיד ישנם צדדים הסמויים מן העין ואפילו מהאדם עצמו.
אכן זה על בסיס אינדיבידואלי.
תודה על תודתך התענוג כולו שלי. שמחתי על שפתחת דלת להסביר עוד צד של השיטה לגבי השפעות. אך יותר מכל משמח אותי שגילית ענין בתפיסה.
ושרק תהיה לי בריא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מריחואנה'
מריחואנה
24/06/2005 | 12:12
21
5
שלום לך,

איני מבין בהומאופתיה ובתזונה אבל אני יכול לספר לך קצת מזווית יותר אישית. ה-THC, החומר הפעיל במריחואנה ובחשיש, אכן משמש לטיפול רפואי ספציפי, ולא רק נגד כאבים. כאשר סבתי ז"ל גססה מסרטן, דאגתי להביא לה חומר משובח כדי להקל על הבחילות הקשות וההקאות שהיו מנת חלקה מרגע שהתחילה בטיפולי כימותרפיה. שיקולים של התמכרות או נזקים לריאות לא היו רלוונטיים כיוון שממילא היו אלה ימיה האחרונים. שמעתי שנותנים גם לחולי איידס טבליות מרוכזות של THC, כדי לעורר להם את התיאבון.

מצד שני, אני רואה בעייתיות מסוימת בחיפוש נימוקי תועלת כדי להכשיר את העישון גם למטרות אחרות. לכן, אם אין באמת סיבה שמאד מצדיקה את זה, עדיף להימנע מכך לגמרי. נתחיל בעובדה שמדובר בחומר בלתי חוקי, על כל המשתמע מכך, ואת זה כבר הזכירו כאן. מעבר לכך, קנאביס אכן פחות מזיק וממכר מניקוטין, אך מעשני מריחואנה בדרך כלל שואפים עמוק יותר בזמן העישון וגם מחזיקים את העשן זמן ממושך יותר בריאות. תעשה לבד את החשבון. הדבר האחרון, ולאו דווקא בסדר החשיבות, הוא עניין ההתמכרות. אמנם עישון פה ושם אינו יוצר התמכרות, אבל הוא יוצר תלות - וזו עשוייה להוביל להתמכרות. קשה לי לחשוב על אדם שיניחו לפניו קערה מלאה בטבליות שוקולד, והוא ייקח רק אחת ויסתפק בזה. אבל אולי קשה לי לדמיין זאת רק בגלל שאני בעצמי מכור לשוקולד... וזה מזכיר לי את הסיפור הבא:

פעם שמעתי שיחה בין שני חרדים, שדיברו על אדם דתי שלישי, אבל לא חרדי אלא "כיפה סרוגה", ואמרו שהוא מקיים מצוות לא לפי "שולחן ערוך" אלא לפי שיטת הרב נוח. כיוון שאני מכיר אותם שאלתי לפשר הדבר, והם הסבירו שמי שהולך לפי שיטת הרב נוח, עושה רק מה שנוח, ומה שלא נוח (המצוות שקשה מדי לקיים), הוא לא עושה. למה נזכרתי בזה? אולי כי בין השורות אני קורא שאתה מחפש נימוקים חיצוניים למשהו שכבר יש לך דיעה עליו (חיובית). כמובן שבהחלט ייתכן שאני טועה. אולי נזכרתי בסיפור כי כמו שאמרתי, בסופו של דבר זה הסיפור של כולנו, וכולנו משחקים בו בהזדמנויות שונות בתפקידים השונים - לפעמים על תקן הבחור שמחפש חיים נוחים, לפעמים בתור החבר'ה שצוחקים על אותו בחור, ולפעמים אפילו בתור הרב נוח עצמו, שמחלק עצות פופולריות. לכן אתה לא צריך לקחת את זה אישית, אפשר גם סתם ליהנות מסיפור לשבת.

בכל מקרה, אני חושב שהסיפור בכל זאת קצת עונה על השאלה האחרונה שלך: כן, שום התמכרות אינה בריאה - לא לקולה, לא לסקס ולא לשום דבר אחר, וכנראה שהרבה מאד מאתנו אכן מכורים בדרך כזאת או אחרת להרגלים או לדברים מסוימים. האם זה נותן קרקע נוחה להכשיר התמכרות אחרת, כמו עישון מריחואנה? לדעתי לא, בפרט על רקע הנזקים שהיא עצמה עלולה לגרום.

מקווה שקיבלת תשובות והכוונות, ומכאן ואילך - אלו החיים שלך והבריאות שלך.
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דעתי על המריחואנה אינה שלילית'
דעתי על המריחואנה אינה שלילית
24/06/2005 | 12:30
20
3
במו עיניי ראיתי כיצד המריחואנה עוזרת לאדם אלים במיוחד לרסן את אלימותו, וכן כמו שציינת המריחואנה הועילה במקרה של הקלת הכאבים והבחילות במחלות קשות במיוחד.

סיפור "הרב נוח" הוא נחמד ומוכר, אבל לא הייתי רוצה להשוות את זה לצריכת מריחואנה.

בכל מקרה איני שולל חשיבה מחדש לגבי המריחואנה ולכן אני כאן שואל שאלות, ומקבל (תודה לכם) תשובות ע"פ הידוע לכם ומנסיונכם.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם אותו אדם אלים, שריסן את אלימותו'
האם אותו אדם אלים, שריסן את אלימותו
24/06/2005 | 13:46
19
3
בעזרת מריחואנה, נשאר פחות אלים גם כשהפסיק לצרוך מריחואנה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ונניח שלא?'
ונניח שלא?
24/06/2005 | 23:37
13
4
מה עדיף - שימשיך להיות אלים, או שימשיך לצרוך מריחואנה?

אני לא מטיף לשימוש חופשי בסמים, אבל לצמח הזה יש הרבה תכונות מרפאות (יש לו גם תכונות טובות לא רק לריפוי, אבל נעזוב את זה כרגע), והגיע הזמן שהוא יהיה בשימוש רחב יותר. צחוק הגורל הוא שהסיבה העיקרית שהוא לא חוקי היא בגלל לובי של חברות הטבק שמגלגלות מיליארדים על גבי מיליארדים בזה שהם מוכרים מוצר שמזיק הרבה יותר, וחוקי לגמרי. אם הצמח יהיה חוקי, הטבק יהיה בסכנה, ואז גם הכיס שלהם עלול לכאוב...

אני לא אומר להתחיל למכור את זה במכולת ולא לאפשר לילדים בבית ספר יסודי להתחיל לעשן. אבל אם כבר מסממים חולים עם תרופות עם אלף תופעות לוואי, עדיף שזה כבר יהיה זה. יש גם מחקרים של רופאים שאומרים שזה מועיל, אבל משום מה מעלימים את המחקרים האלה מהציבור. כדאי לקרוא זווית אחרת קצת מהמחקרים שהביאו כאן:

http://www.motiargaman.com/can0101.htm
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עניין מאוד מעניין'
עניין מאוד מעניין
25/06/2005 | 02:22
2
4
אני אישית לא מעשנת, אבל מדוע יש על זה תווית כל כך לא טובה, כאילו מי שמשתמש אסור לו, ומחדירים בו חרדות לגבי צמח שיכול להביא תועלת להמון אנשים, אולי אלא שיודעים על הצמח הזה, אני חוששת כי כל הדעה שרווחת בציבור, ובאנשים, זה הגורם היחידי שמביא לחרדות עצומות למשתמשים בצמחים אלה אשר עוזר להם לראות את העולם נקי יותר, מבלי חסימות מיותרות, הרי כאשר גדלנו אנו עוטפים את האישיות שלנו בחינוך של ההורים, כך שקשה מאוד להוריד את האישיות הזו, ואני חושבת כי הצמח הזה, שחושבים אנשים לגביו, כי הוא מוציא מן המציאות, לדעתי הוא מוציא את האישיות החינוכית שגדלנו עליה, ואז אנו נהפכים לנקיים יותר, ואני לא באה ועושה מסע ציבורי למענו, אלא דברים שאני חושבת כי הם נכונים.

ובאמת אני לא מעשנת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
25/06/2005 | 02:26
1
6
לטאו, אני מרגישה כיום כאשר אבי די חולה, אני מתה שהוא יחיה את הזמן הזה בריחוף, אך הוא לא מעוניין בזה, וזה חבל לי, כי אני רואה כאשר לפעמים הוא עושה זאת הוא מאושר, וכיף לי עם זה, כיף לי שהוא מאושר, ולא חובו בתוכו דברים של חיים, עדיף לי שיחיה באושר וניקיון, מאשר במריבות ועצבים על אמא שלי, כי הוא היה לוקח כל דבר בפרופוצירה הנכונה, אני בעד לתת לאנשים אשר עובדים ומסודרים, וכן אנשים שאולי כבר זקנים, ולא יעבדו יותר בכדי שיהנו יותר מהחיים.

אנו מכורים להמון דברים, כל אחד עם ההפרעה שלו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לי? אני בכלל לא בטוח'
כל הכבוד לי? אני בכלל לא בטוח
25/06/2005 | 22:46
4
מה שכן, אני בטוח שכדאי להיות מאד זהירים עם העניין הזה. הבאתי את המקרה של סבתי ז"ל רק כדי שיהיה ברור ששאר ההודעה שלי לא נובעת מתוך דעה קדומה או מתוך חוסר היכרות עם הנושא. סבתי היתה בסוף דרכה, הרופאים הרימו ידיים כי הסרטן היה במצב מתקדם וגם גילה היה מתקדם, ולא נותר לה אלא להמתין למותה המתקרב מתוך ייסורים קשים. כמה מילדיה העלו את האפשרות שזה יכול לעזור - לא לעזור לה לרחף, אלא להפחית את הבחילות וההקאות התכופות. נברתי קצת במקורות מידע כדי לבדוק את העניין ולוודא שזה אכן יכול לעזור, ולפחות לא יחמיר את מצבה, והבאתי לה מה שהבאתי. היא סירבה אח"כ להמשיך, אגב, ולא בגלל שזה לא עזר אלא משום שמדובר במשהו שאינו חוקי והיא חששה שאסתבך. היא נפטרה בכל מקרה זמן קצר אח"כ.

הסיפור הזה שונה מאד ממה שאת מתארת. לו סבתי ז"ל היתה אשה בריאה שסתם מתלוננת על בחילה, לא הייתי רץ להשיג לה חומר. אנשים עובדים ומסודרים יכולים למצוא אלף דרכים אחרות, ובריאות יותר, להירגע או להירפא. חייבים להדגיש את זה, במיוחד לאור רוח הדברים בהודעות אחרות בשרשור. לדעתי, טיפול בזה בפיקוח רפואי - כן, אבל בכל נסיבות אחרות - לא, חד-משמעית. בשנים שבהן הייתי בהוספיס אונקולוגי, פגשתי חולים רבים בימיהם האחרונים. ראיתי את סבלם הרב, וראיתי שהצוות הרפואי יצא מגדרו כדי להקל עליהם - לא לסמם אותם אלא למצוא דרכים (גם תרופתיות) להפחית את הסבל בלי שיהיו בהכרח מחוסרי הכרה.

אם יורשה לי להעיר גם לגבי הדברים האישיים שכתבת: אם אביך לא מעוניין בריחוף, הייתי מציע לך לכבד את זה. ציינת שאביך די חולה, אבל אני מקווה שהוא לא חולה סופני ושהוא יחיה עוד שנים רבות וטובות. אני מסכים ואף ציינתי בעצמי שאנחנו מכורים להמון דברים, אבל (וגם את זה כתבתי) אין זו סיבה ליצור התמכרות נוספת. נראה שעדיף בכל זמן ובמיוחד כשמזדקנים, לקחת הכל בפרופורציות, לשמור על הומור ולסיים עניינים לא סגורים. מבחינתך, האהבה לאביך, שניכרת בבירור מדברייך, היא אולי הדבר החשוב ביותר שאת יכולה להעניק לו, בפרט שהוא חולה. עבורו, זה הזמן לא להתמכר לדברים חדשים אלא להשתחרר מהתמכרויות ישנות, לאכול טוב, לנוח היטב, לאמץ פעילויות שירוממו את גופו ונפשו - זה יכול להיות טאי צ'י, הליכה בפארק, הרצאה מעניינת או הליכה בחוף הים לעת זריחה או שקיעה. כל הדברים הללו עשויים לספק לו הרבה יותר אושר וניקיון ממריחואנה, בלי תופעות לוואי ובלי לעבור על החוק.

מעבר לכל הדברים האלה, אנחנו הרי כותבים כאן בפורום רפואה משלימה. לא ציינת במה אביך חולה, אבל אין אדם שהוא חולה מדי מכדי לקבל טיפול כלשהו, אם לא כזה שירפא אותו לגמרי אז בוודאי כזה שיתמוך בו, נפשית וגופנית. אז אם את רוצה את מוזמנת לספר פרטים נוספים, ונשמח לנסות לעזור.  

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שני דברים לחוד!'
שני דברים לחוד!
25/06/2005 | 11:13
8
3
שימוש במשהו כתרופה, שנעשה בפיקוח רפואי ותחת ביקורת, זה דבר אחד.

הטפה לשימוש חופשי במשהו, זה ענין אחר לגמרי.

כמו לאקמול ולאופטלגין, גם לקאנאביס יש מספר השפעות, חלקן מזיקות מאוד.
גם לטבק יש השפעות טובות: הוא מעורר, מדכא תיאבון ועוד.
בשימוש נבון הוא יכול להיות מאוד מועיל - אבל לא זה השימוש שנעשה בו ברוב המקרים היום.

כך גם יין - בצריכה מתונה יש לו תכונות טובות, קצת יותר מדי כבר גורם לבעיות.

למיטב הבנתי, אלה המטיפים ללגליזציה של קאנאביס, לא מחפשים שימוש רפואי בחומר, אלא חופש לעשות בו כרצונם.
לא אותו הדבר.

ודי פריע לי שמישהו עושה שימוש בפורום לרפואה כדי להפיץ תעמולה בנושא.
בכל נושא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בעיה בהבנת הנקרא!'
בעיה בהבנת הנקרא!
25/06/2005 | 17:20
7
4
די מפריע לי שאתה מאשים אותי בשימוש בפורום כדי להפיץ תעמולה. פורום זה בשביל להביע דיעות, לא? או שמותר לכתוב כאן רק תעמולה לרפואה המשלימה? אפילו אם כן, זה בדיוק מה שאני ניסיתי להראות: שיכול להיות לזה שימוש רפואי. תקרא שוב את ההודעה הקודמת שלי -

אני לא מטיף לשימוש חופשי בסמים, אבל לצמח הזה יש הרבה תכונות מרפאות (יש לו גם תכונות טובות לא רק לריפוי, אבל נעזוב את זה כרגע), והגיע הזמן שהוא יהיה בשימוש רחב יותר
אני לא אומר להתחיל למכור את זה במכולת ולא לאפשר לילדים בבית ספר יסודי להתחיל לעשן. אבל אם כבר מסממים חולים עם תרופות עם אלף תופעות לוואי, עדיף שזה כבר יהיה זה

עכשיו בסדר??? תנשום עמוק ותקרא שוב את ההודעות שלי ואת הקישורים, תראה שגם אני בעד שימוש עם פיקוח רפואי וביקורת, לא דיברתי על מכירה בקיוסק! דיברתי על שימוש רפואי, וזה הקישור שהבאתי (יש שם דפים נוספים, מי שמתנגד לזה ממילא בטח לא הגיע להמשך - אז הנה ההמשך:
http://www.motiargaman.com/can0103.htm

אני לא מטיף ללגליזציה של קאנאביס, אבל אני כן מקווה שיאפשרו את זה לחולים שיכולים לקבל מזה תועלת. ואני חייב להגיד שבפורום רפואה שלמה ציפתי ליותר פתיחות לעניין! לא לתגובה אינסטיקטיבית שנרתעת מכל דיבור על הנושא וישר מסמנת את מי ששוקל את העניין בחיוב כמסומם או נרקומן  

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ובמחשבה שניה'
ובמחשבה שניה
25/06/2005 | 17:46
6
3
אחרי ששלחתי את ההודעה וקראתי, ראיתי שאני בעצמי קצת הייתי אגרסיבי. דוד כפרי, אני מצטער אם היתה נימה אגרסיבית בדברים שלי , לא התכוונתי לתקוף אותך אישית אבל קצת נפגעתי מזה שאמרת עליי שאני עושה תעמולה. אז כדי שהדברים יהיו ברורים לגמרי:

1. לא עשיתי תעמולה, רק הבאתי זווית אחרת לדברים

2. אני לא מטיף שימוש חופשי בסמים

3. אני כן בעד שימוש רפואי נרחב, במיוחד במקרים שבהן ממילא מסממים את החולים עם תרופות הרבה יותר חזקות מקנביס, ועם הרבה יותר תופעות לוואי.

מקווה שהדברים עכשיו ברורים לגמרי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ב"תעמולה" התכוונתי דוקא לדיזל, לא'
ב"תעמולה" התכוונתי דוקא לדיזל, לא
25/06/2005 | 19:35
5
5
אליך, אבל יתכן שהמילה חריפה מדי גם אליו.
בכל מקרה, אם נעלבת אני מתנצל.

אני בעד מחקר פתוח ושימוש בכל מה שיכול לעזור - להזכירך, מורפיום והרואין מופקים מאותו הצמח. ההבדל בין השניים גדול מאוד, לא רק בשיווק.

ממה שאני יודע (וזה לא הרבה), כחומר להקלה על כאבים לקאנאביס הרבה פחות תופעות לוואי מאשר להרבה חומרים אחרים; נראה בהחלט סביר לתת אותו כתרופה במרשם רופא למי שזקוק לכך.

ואני עדין חושב שהדיון בנושאי ליגליזציה של סמים - קלים או קשים - לא צריך להיות כאן. שימוש רפואי הוא דבר אחד, שימוש כ-recreation הוא דבר אחר לגמרי.

נדמה לי - ויתכן שאני טועה - שדיזל התכוון לשני, לא לראשון.
אם אני טועה, אשמח לדעת על כך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' יורד מהרשת לשבוע...'
יורד מהרשת לשבוע...
25/06/2005 | 20:13
3
3
בעקבות מעבר דירה + גשקו, כנראה שלא אוכל להגיע לרשת בשבוע הקרוב.
אני מתנצל מראש אם פגעתי במישהו בדיון הזה ולא אוכל להגיב להודעותיו.

לא היתה לי שום כוונה לפגוע באיש, כיוונתי רק לדיון ענייני, לא אישי.

שיהיה לכולכם שבוע טוב,
דוד
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בהצלחה ובהנאה בשניהם '
בהצלחה ובהנאה בשניהם
25/06/2005 | 22:48
1
לצפיה ב-' שיהיה מעבר קל '
שיהיה מעבר קל
25/06/2005 | 22:49
2
לצפיה ב-'שבוע טוב ושיהיה במזל'
שבוע טוב ושיהיה במזל
25/06/2005 | 23:55
4
לצפיה ב-'אני מוחה!'
אני מוחה!
25/06/2005 | 20:19
3
ניסחתי את מילותיי והודעותיי בזהירות, ובכוונה, וזאת על מנת שלא יווצר רושם קל שבקלים כי יש בהודעותי איזו שהיא פרופוגנדה כזו או אחרת באשר למריחואנה.

הנושא הזה פשוט מאוד מעניין (אותי) ואני בטוח שרבים רבים אחרים בישראל ובעולם כולו. לא היה הרבה מידע בפורום באשר למריחואנה ואעל כן העלתי את השאלות שהטרידו, ומטרידות ולא פחות גם מאוד מסקרנות אותי.

אני מצטער כי פירשת את דבריי כתעמולה. אני כותב כאן בתום לב וללא כוונות שאותם העלת.

תודה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זה מקרה מבודד שאינו מעיד'
זה מקרה מבודד שאינו מעיד
26/06/2005 | 10:57
3
אין שום יתרון לקאנביס בהפחתת אלימות.
ישנן אנשים שנעשים אלימים יותר תחת ההשפעה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'באופן כללי...'
באופן כללי...
25/06/2005 | 12:33
4
2
ניתן לומר כי אחרי שימוש קבוע במריחואנה רוב יצר האלימות שבו נרגע, וזאת גם בזמן שבו הוא לא צרך מריחואנה (הכוונה בימים בהם לא צרך, כיוון שבאופן כללי הצריכה היתה קבועה).

כמובן שאם הוא לא היה מעשן ניתן היה לזהות בו סימנים של עצבנות והשתוקקות למרי' אבל האגרסיביות האלימה של התקופה שלפני השימוש במרי' לא היתה קיימת כל כך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני רואה מצויין. עם משקפיים.'
אני רואה מצויין. עם משקפיים.
25/06/2005 | 13:13
4
האם זה אומר שיש לי ראיה טובה?

האגרסיביות עדין שם, מורידים אותה עם סם.
מה עוד יורד, חוץ ממנה?
מה עולה, בא לידי ביטוי, במקומה?

האם אין שום תופעות חוץ מהירידה באגרסיביות?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דיזל'
דיזל
25/06/2005 | 17:54
2
3
זה תלוי בטבע של האדם. פעמים רבות השימוש מקצין מצב קיים. יש למריחואנה השפעה על מערכת העצבים שאחת מתגובותיה היא יצירת מצב של דחק. כלומר "כוח החיים" של האדם הבחין בכך שחדר חומר בעל השפעה חריפה והתרגום הוא  שאוייב חדר אל המערכת. מופרש אדרנלין והאדם מבלי דעת נכנס לכוננות ספיגה פיזיולוגי, נשימה מוגברת, תעוקה בחזה, לחץ דם עולה, הגוף נעשה חסר מנוחה, גפיים חסרות שקט, מצב כזה אפשרי שיתקיים, מכאן להתפרצות הדרך היא קצרה. כן יש גם את המצבים ההפוכים. זה תלוי במבנה ה"פונדקאי" שמארח אותו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני סבור...'
אני סבור...
26/06/2005 | 14:24
1
2
שלא בהכרח מריח' מקצינה מצב קיים. פעמים רבות נתקלתי בחבר'ה אלימים במיוחד שלאחר ש "גילו" את המרי' התנהגותם האגרסיבית הוקהתה וכמעט נעלמה. ז"א האפקט של המרי' היה דווקא גורם מאזן ואף הפוך למצב הקיים.
אני טוען כי השפעת המרי' היא שלילית לאלימות וגורמת לזאת של אמפתיות שבא "לא בא" למשתמש באמת לחפש צרות וכו'...

מה דעתך?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בסופו של דבר'
בסופו של דבר
26/06/2005 | 15:35
5
עשוי לקרות מצב שבו הטבע האמיתי של האדם ש"דוכא" באמצעות החומר, יביא להצתברות פנימית ויגיע רגע שבו גירוי קטן יוציא את האלימות החוצה, או בצורה ישירה או בצורה עקיפה כחולי גופני. הגוף יכול להיות מאוד אלים.
בעולם שאינו מבוסס על יסודות קנבינים ושיוצא נגד השימוש בה, לא יתכן מצב שבו אין הזמנה לצרות. הצרות יכולות לבוא גם מבחוץ. אתה לא יכול לשבת בשאנטי כאשר אתה יודע שאם תתפש תשלם. מעשנים עושים זאת בסתר. זו כבר סיבה למתח. ושוב, המריחואנה אינה תבלין או תוסף תזונה, לא כל אדם יכול להכיל את האינטלגנציה שלה ובכל מקרה היא תגבה תשלום. זה הימור. הבעיה האמיתית שרבים מהמשתמשים הקבועים אינם מודעים להשפעות ולשינוי שהם עוברים לטווח הארוך, ונדמה להם שמאז ומעולם היו כאלה. רק לאחר שמפסיקים ולתקופה ממושכת מבינים. כנ"ל למשל לגבי קפה, טבק, סוכר, מלח, שוקולד, קולה תרופות כימיות וצמחי מרפא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כתבה מהיום'
כתבה מהיום
26/06/2005 | 12:25
4
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ