לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'השרשור על ריפוי וטיפול'
השרשור על ריפוי וטיפול
<< ההודעה הנוכחית
17/06/2005 | 09:19
167
56
השרשור המרתק הזה כבר ברח לו לעמוד 2 ועדיין ממשיך לעורר עניין ותגובות.
על מנת שנוכל להמשיך ולדון, אני מחזירה אותו לעמוד הראשון להזדמנות נוספת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ריפוי וטיפול'
ריפוי וטיפול
13/06/2005 | 13:48
162
12
שאלה למטפלים :
האם יוכל כל אחד מתחום התמחותו להגדיר במספר מילים ברורות ופשוטות מהם בעיניו "ריפוי וטיפול" ?
אני חושב שאני יודע אבל זה לפי ראות עיני כהומיאופת, והייתי רוצה להשוות את הידע הזה עם שאר הגישות. אם תואילו לשתף.
תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ריפוי וטיפול-'
ריפוי וטיפול-
13/06/2005 | 15:53
31
9
טיפול- להביא לשיפור במצבו הגופני או הנפשי של המטופל, בהתאם לתלונות שהוא העלה בפניי.
ריפוי- להביא את המטופל למצב שהוא שולט על חייו כך, שיש בו את כוחות הגוף והנפש להקשיב לגופו ולפעול על פי הנכון לו, אם יש צורך לשנות אורח חיים, גישה לחיים, תזונה, פעילות גופנית וכו'- ולקדם את האינטרסים הגופניים והנפשיים שלו. במילים אחרות- המטופל מרפא את עצמו, לא אני.
הריפוי מביא אדם לאיזון כללי טוב יותר, הן באופן רשמי- בתלונות אותן הוא עלה לפניי, והן ברמות פחות מודעות. אני בספק אם יש ריפוי מושלם, אבל הדרך לשם ברורה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה שרון'
תודה שרון
13/06/2005 | 16:32
5
לצפיה ב-'אם אני מבין נכון שרון, את עושה'
אם אני מבין נכון שרון, את עושה
13/06/2005 | 16:35
29
6
את זה באמצעות מניפולציה. או שאני טועה ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מניפולציה = טכניקה'
מניפולציה = טכניקה
13/06/2005 | 16:37
11
לצפיה ב-'מה פירוש מניפולציה בהקשר הזה?'
מה פירוש מניפולציה בהקשר הזה?
13/06/2005 | 16:37
27
6
הטיפול הוא סוג של מניפולציה פיזית על הגוף- שיאצו.
הריפוי נובע מחשיבה משותפת שלי ושל המטופל על המקורות השונים האפשריים של הבעיות השונות המציקות לו, והשינויים הם מתוך בחירה שלו, מתוך כוח , לא מתוך חוסר ברירה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הכוונה, שרון, היא שנעשית פעולה'
הכוונה, שרון, היא שנעשית פעולה
13/06/2005 | 16:55
18
6
שיוצאת מהמטפל ובמטרה לגרום להתרחשות דינמית אצל המטופל. אחרת למה ללחוץ ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כן, הבנתי. שאלתי אותך ובמקביל עניתי'
כן, הבנתי. שאלתי אותך ובמקביל עניתי
13/06/2005 | 17:20
4
לצפיה ב-'לחיצות כמו תמציות'
לחיצות כמו תמציות
13/06/2005 | 17:50
9
3
הן סוג של מניפולציה.  גם תשאול מכוון הוא סוג של מניפולציה.
אני מאמינה שכאשר אדם מגיע אל מטפל הוא זקוק לו.  זה הוא שעשה את כל הדרך אליו והוא פחות או יותר יודע מה מחכה לו.  אלה שלא יודעים והטיפול מהיר להם מידי יעזבו אותו גם די מהר מיואשים מהשיטה או מהמטפל או משניהם יחד.
כל טיפול הוא טנגו לשניים.  אי אפשר לטפל באדם שלא מוכן לקבל את הטיפול - הטיפול לא ישפיע ולא משנה מה המטפל עושה אם הוא הומיאופת, או מדקר, פסיכולוג או מטפל בקנסיולוגיה...

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ומה לגבי תינוקות ?'
ומה לגבי תינוקות ?
13/06/2005 | 20:39
8
1
שאפשרות הבחירה שלהם מצומצמת (לפחות ברמת התגובה ), ומבלי לפגוע כמובן בכבודם. כלומר הם יותר ממבוגרים -  חומר ביד היוצר. האם עליהם מניפולציות לא משפיעות ?
ומה לגבי חסרי ההכרה למיניהם ?

לגבי חולים שלא מוכנים לקבל טיפול, אני מסכים עם כך שלא ניתן לתת ריפוי בכפיה, או להעריך את איכותו של טיפול כזה, איני מסכים עם כך ש"סרבני טיפול" אינם ברי השפעה למניפולציות.
לגבי תשאול מכוון אני מסכים איתך, כי אז המטפל מכוון את האנרגיה לפי רצונו ולעיתים לפי צרכיו שלו, אבל מה בקשר להקשבה, או שאלות כלליות ולא מדוייקות ?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוקא לגבי תינוקות'
דוקא לגבי תינוקות
13/06/2005 | 21:44
7
הטיפול ההוליסטי הוא מוצלח במיוחד, מכיוון שרמת ההשפעה של העבודה היא לאו דוקא הרמה המודעת.
אצל אנשים מסויימים - וזה תלוי גם ברמת השלות הרוחנית, אבל גם באישיות ובהעדפות - תעבוד פניה אל האינטלקט וכל פעולה שנעשית בטיפול צריכה להיות מוסברת, אצל אנשים אחרים דוקא טיפול "גופני" ללא הסבר יעבוד טוב יותר ויהיה עדיף מבחינתם.
גם לגבי התשובות שאנחנו כמטפלים מקבלים - התשובות הן לאו דוקא ברמה המילולית. הרבה מהידע שאנו מקבלים ומעבירים הוא ברמה הגופנית והאנרגטית.
הדוגמא של תינוקות שנתת היא נפלאה - כי אכן בטיפול בתינוק, מקבלים את כל התשובות מהתנועות שלו וממראה גופו - וכך גם הוא מקבל מאתנו את כל מה שנעביר באופן מלא, כי הגוף שלו עדיין פועל בצורה הנכונה, וצריך רק תמיכה ממש קטנטנה כדי לחזור לאיזון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אמת שלגביהם זה הכי מוצלח'
אמת שלגביהם זה הכי מוצלח
13/06/2005 | 23:15
6
2
לפני רגע נופר אמרה שמבחינתה ריפוי זה מודעות.
מהי המחלה האמיתית, האם זה הסימפטום, ומהו החלק שמרפא, האם זה המגע האישי של המטפל, או התמצית (שאינה רמדי דרך אגב) שרשם ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם רמדי היא לא תמצית?'
האם רמדי היא לא תמצית?
14/06/2005 | 06:06
4
1
האם היא לא נעשית ממיצוי אנרגיה של החי, הצומח או הדומם?
המחלה האמיתית היא לא הסימפטום היא מה שהביא להופעת הסימפטום ומה שהביא אותה היא טראומה שיש לה גם ביטוי פיזי,גם רגשי וגם רוחני.
ומי שמרפא זה הצוות הזה שחבר יחד המטפל-מטופל כדי ללכת יחד פרק זמן מסויים כדי לנסות ולהגיע אל לב ליבה של הבעיה.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רמדי אינה תמצית, טינקטורה היא תמצית'
רמדי אינה תמצית, טינקטורה היא תמצית
14/06/2005 | 09:36
3
4
תמצית היא כימית, ריכוז של חומר. רמדי היא דילול, אין חומר, חוסר ריכוזיות, אינפורמציה שאינה ניתנת למדידה ותפיסה בחושים, אלא דרך הפרובינג.
ה"טראומה", לשיטתי, אינה המחלה אלא הגורם המעורר בלבד. המטפל והמטופל אינם יכולים לעולם להגיע לשם בעזרת הרצון, המודעות או הטכניקות. אולי להיות בכיוון. אך לעולם לא למקור.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'והרמדי יכולה?'
והרמדי יכולה?
14/06/2005 | 09:58
2
1
אז איך זה שאנשים שמטופלים ברמדי הומיאופתית לא נרפאים לחלוטין?  ודרך אגב מהי האינדיקציה שלך לריפוי?  
תמציות באך/קריסטלים/פרחי ארצנו/ מהרי ההימאלייה.../ רמדי כולן עשויות לעניות דעתי לא מהחומר עצמו אלא מהאנרגיה שלו.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה זה "לחלוטין" ?'
מה זה "לחלוטין" ?
14/06/2005 | 10:06
1
2
-"תמציות באך/קריסטלים/פרחי ארצנו/ מהרי ההימאלייה.../ רמדי כולן עשויות לעניות דעתי לא מהחומר עצמו אלא מהאנרגיה שלו".

אם החומר הכימי עבר דילולים וניעורים ואין בתוכו יותר מרכיב כימי, הוא פועל ברמה האנרגטית האישית ולא ישפיע על כל אחד אלא אם ינתן במינונים חוזרים ונשנים ולאורך זמן, מה שאינו נכון לגבי חומר כימי שכולם מגיבים אליו עם או בלי רגישות כלפיו.

בבאך, קריסטלים, פרחי ארצנו וכו', לא נערך פרובינג (שלב ההוכחה) על אנשים בריאים, ואין איש יודע מהם השפעתם המדוייקת. בטח לא כאשר הם נרשמים כקוקטלים שלא ברור מה טיב האינראקציה שבין האנרגיות שניתנות "לאדם".
באך למשל, שהיה הומיאופת קלאסי, בחר את הפרחים על פי חושיו האישיים ומעולם לא ערך פרובינג על אנשים בריאים. ובטיפול עצמו המטפל בוחר את הרכב האנרגיות ( הקוקטייל ) על סמך תחושותיו הרבה פעמים. הלא כן מאיה ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מהם תחושות?מהו ידע?'
מהם תחושות?מהו ידע?
14/06/2005 | 12:28
2
האם הידע לא מבוסס על תחושות?  אדם פתוח ורגיש יכול לחוש את מה שאחר יודע. היום כבר נתנו לזה אפילו שם "מדעי" - אינטליגנציה רגשית. כמה פעמים היתה לך תחושה וזה בדיוק מה שקרה?
ומה זה פרובינג על אנשים בריאים?  יש דבר כזה?  הרי כל אחד חולה במשהו וכל כך שונה מהאחר.
הרבה פעמים אני נותנת למטופל לבחור את התמצית שלו לפי חושיו ותתפלא, אדם "פתוח"  יגיע שוב ושוב לאותה התמצית, כי לתמצית יש אנרגיה שנמשכת אליו.
מטפלים בקנסיולוגיה בוחרים את התמצית לפי תגובת השריר והוא אף פעם לא משקר.וגם אם אתה לא מבין למה השרירים בחרו את ה"קוקטייל" הזה זה עדיין לא אומר שהקוקטיל הזה הוא לא הדבר המתאים ביותר.  למטפלים אחרים יש שיטות איבחון אחרות שהן לא פחות טובות ויעילות.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שכולנו הסכמנו'
אני חושבת שכולנו הסכמנו
14/06/2005 | 07:42
1
שהמחלה האמיתית אינה הסימפטום.גם לגבי מהו ריפוי - ההסבר הקרוב ביותר למה שאני חשה נמצא בדבריה של מאיה בשרשור הזה.
בכל זאת, קצת הרהורים - יותר שאלות והתלבטויות אישיות מאשר תשובות:
אני לא בטוחה שאני מסכימה למיצוי הפשטני שהריפוי זה מודעות - ריפוי זה כפי הנראה יותר מזה, או אולי זה מודעות בהתייחס לכך שיש רמות של מודעות שאנו לא תמיד מבינים אותם, או מודעים להם - סליחה על המשפט המפותל, נראה שחסרות לי מילים , אבל מי מאתנו לא נתקל במצב שברמה המילולית והמודעת עדיין אין שינוי, אבל השינוי כבר החל - בלי שאנו יודעים להגדיר אם זה ברמה הגופנית, אנרגטית או אחרת.
גם לגבי השאלה מהו החלק שמרפא, בודאי שאין לי תשובה. אפילו השילוב של המטפל והמטופל זה לא הכל, כי כאשר אני עושה רייקי, או משלבת אותו בטיפול אחר - האם מה שפועל זה התכווננות שלי? זה המטופל עצמו? זו אנרגיה קוסמית שמסייעת לו? (או אנרגיה של צמח המרפא כשאני משתמשת בו?)
אני יכולה להעיד על עצמי שלעתים קרובות יש דברים בטיפול שאני לא מבינה אותם - משהו חזק ממני קורה, והטיפול הוא מאד עוצמתי.
היה לי לאחרונה טיפול שבו התחלתי בטיפול מסויים ותוך כדי הטיפול עברתי להקדיש תשומת לב לאיזור הסימפונות, שם היתה המון אדמה, והיה שם מעבר אנרגיה עצום וחזק שבעקבותיו רוב הטיפול הוקדש לאיזור הזה, וסיימתי טיפול קצר בהרבה מהתכנון - בשיחה לאחר הטיפול, גם המטופלת חשה זרמים מאד חזקים, וגם נזכרה לספר מה ששכחה לספר בתשאול שהיו לה המון דלקות ריאות חוזרות, ושהיא באמת קצת חששה שמשהו קורה באיזור הזה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שאני מתחברת להקשר'
אני לא בטוחה שאני מתחברת להקשר
13/06/2005 | 21:15
6
2
של המילה מניפולציה.
המטפל עובד בכמה רמות - הגופנית, הרגשית, האנרגטית - כאשר המטרה היא אכן להביא לתחילתו של תהליך ריפוי אצל המטופל, אבל אני מתחברת מאד עם דבריהן של מאיה ושל שרון - הריפוי לא נובע אך ורק מפעולתו של המטפל אלא בעיקר בא מתוך המטופל.
תפקיד הפעולה שלי כמטפלת, היא לכוון ולסייע לתהליכי הריפוי לקרות.
ברפלקסולוגיה, לעתים קרובות העבודה הגדולה שנעשית מטרתה להביא את המטופל למצב של מודעות ונכונות לקבל - על מנת שמשם הוא כבר יוכל להתקדם לבד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מניפולציה = עיסוק הידיים בדבר מורכב'
מניפולציה = עיסוק הידיים בדבר מורכב
13/06/2005 | 22:39
5
3
ומסובך, תבונת כפיים, פעולה או טיפול יד מדוייקים, שיכול ידיים, טיפול וצירוף זריזים-נסתרים. כך לפי מילון לועזי.
- "תפקיד הפעולה שלי כמטפלת, היא לכוון..". כיוון זו הפעלת השפעה טכנית, לגרום לדברים לקרות, זו מניפולציה שאינה קשורה בחולה אלא בסיבות שהביאו לפריצת החולי. אם המטופל היה בעל מודעות הוא לא היה חולה, וגם אין ביכולתו של אדם, כל אדם ( גם מטפלים ) הגיע עד למעמקים הכי עמוקים שמהם נובעת הפתולוגיה. אחריותו של המטופל בטיפול ( לא מזלזל ) להיות נוכח. אי אפשר לבקש ממנו שלא להיות ספקן או לא להתנגד, או להאמין, זה למעלה מיכולותיו ומיכולות המטפל. זה עמוק מנקודת המפגש ביניהם.
כשאת עושה רפלקסולוגיה, האם את בעצם "פותחת או סוגרת" "מעבירה או משפיעה" על תהליכים באמצעות המגע ?
האם קיימת אפשרות שטיפול רפלקסולוגי יביא להרעה במצב המחלה ? נאמר שכאבי הבטן חלפו ועתה צץ משהו חדש כמו נגיד, מצבי רוח דיכאוניים ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כבר נאמר כאן בפורום לא אחת'
כבר נאמר כאן בפורום לא אחת
13/06/2005 | 23:14
1
שכל דבר שעשוי להועיל, עלול גם להזיק, ולכן גם כל טיפול הוליסטי שלא נעשה במיומנות.
הטיפול הרפלקסולוגי במהותו אינו עוסק ב"כאבי בטן" אלא מטפל באדם ובכל המכלול שבו: הגופני, הרגשי, הפיזי, הרוחני ..
לכן כשאדם בא ומתלונן על כאבי בטן, אני לא הולכת ואוטומטית לוחצת על איזו נקודה שקשורה לבטן - מדובר פה בתהליך טיפולי שמתחיל באבחון ראשוני וממשיך בסדרת טיפולים שמטרתה לטפל באדם ולא בכאב הבטן שלו. יחד עם זה, יש התחברות חזקה מאד במהלך סדרת הטיפולים לתחושות שלו, ולסיבות בגללן, לדעתו, הגיע לטיפול.
צריך להבין שכאן האבחון הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול - אין איזה אבחון ראשוני, שאחריו פועל האוטומט, אלא כל טיפול בעצם מתבצעת הערכה מחדש, ושינוי הדגשים בטיפול על פי הנדרש.
נקודה חשובה נוספת היא עוצמת הטיפול. לעתים קרובות, הסימפטום הגופני הוא ביטוי למשהו חזק מאד שנחסם, ויש חשיבות להתאים את עצמת וקצב הטיפול למוכנות של המטופל לעכל את הדברים ולהתמודד אתם.
וכמובן , אנו מקפידים מאד להכין את המטופל לריאקציות שיכולות להיות תוך כדי הטיפול, והן חלק טבעי ממנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מניפולציה-הרבה הקשרים שליליים'
מניפולציה-הרבה הקשרים שליליים
14/06/2005 | 08:02
3
2
כיוון שזו מילה לועזית, בדקתי את הקשריה השונים במילון הוובסטר האנציקלופדי (יותר גדול וכבד, ומכיל יותר מידע) על המילה TO MANIPULATE.
לא אכתוב כאן את כל מה שכתוב, אבל מעבר לפירוש הראשוני-שדומה מאוד או זהה למה שהבאת ממילון עברי, שאר המשמעויות הן שליליות ומדברות לרוב על הפעלת כוח\עורמה כדי להביא לביצוע\התרחשות דבר שהאדם רוצה, לא בהכרח בדרכים כשרות. אולי המילה עצמה היא הצורמת, וצריך למצוא מילה אחרת, אויל כמו TO INFLUENCE. מילה שבה אין הקשר שלילי או חיובי, אלא תיאור מצב. כיוון שלא משנה מה קורה בטיפול, הוא בהכרח משפיע על האדם. לחיוב, לשלילה ולכל מיני כיוונים נוספים, אבל כל אינטראקציה משפיעה על האנשים שמעורבים בה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני חושב שענפים אלטרנטיבים מסויימים'
אני חושב שענפים אלטרנטיבים מסויימים
14/06/2005 | 09:43
2
1
אימצו לעצמם את המונח הזה.
Influence = להשפיע, לגרום, לחולל, שוב קונוטציה שמדברת על התערבות, מעורבות, זה סוג של מניפולציה גם כן. הרעיון הוא ההשפעה, לא משנה איך נקרא לכך, המטפל משפיע בעזרת הטכניקות שלו, לטובה או לרעה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נכון, ועדיין המונח משמעותי'
נכון, ועדיין המונח משמעותי
14/06/2005 | 10:48
1
1
כי מתקשרות אליו משמעויות לא מודעות רבות. אני בטוח שאתה בוחן את המושגים שבהם אדם משתמש לתיאור מצבו כדי להבין איך הוא רואה את המציאות.
באותה הצורה, חשוב שננסח את המונחים המקצועיים שלנו בצורה הכי נכונה כדי שיהיה כמה שפחות סיכוי שיובנו לא נכון. מניפולציות לפי ידיעתי הם חלק משיטת הכירופרקטיקה ואוסטיאופטיה, שבהם משתמשים בלחץ ומתיחה מכוונים כדי לשנות מבנה מפרק (קנאקים בלשון העם). הקישור לזה הוא די חזק, אלים, לא נעים ומעט כואב.
זו הסיבה שבגללה השפעה הוא מונח יותר נכון ממניפולציה-כי אין בה כוחניות או הקשר שלילי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' דני.'
דני.
14/06/2005 | 10:56
1
כל השפעה ולו העדינה ביותר מבוססת על הרצון לשנות משהו פנימי בעזרת אמצעי חיצוני, אנרגטי או גשמי. זה עוד לא אומר שזה מה ש"המרכזים" מבקשים באמת, אלא מה שהמטפל חושב שהם צריכים, וזה בסדר כל זמן שהמטפל מכוונן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טיפול'
טיפול
13/06/2005 | 17:10
7
2
שרון,
לא יצא שהגדרת בתור טיפול את המטרה "להביא את הגוף..." בעוד שהטיפול הוא התהליך שבסופו המטרה היא להגיע לזה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי את השאלה, אפשר שוב?'
לא כ"כ הבנתי את השאלה, אפשר שוב?
13/06/2005 | 17:20
3
לצפיה ב-'להגיע למה ?'
להגיע למה ?
13/06/2005 | 17:21
5
2
לצפיה ב-'נראה לי ש'
נראה לי ש
13/06/2005 | 19:27
4
נראה לי שהמטרה בכל התהליך, שבמיוחד בסוגי הטיפול האלה שלוקח בדר"כ זמן (שאיננו מוגדר מראש ואיננו קצר כ"כ אם לא לתמיד), ולא "זבנג ונרפאנו", היא להגיע ל"ריפוי" או לפחות להקלה במצב שמן הסתם לא היה טוב אחרת לא היינו מראש מגיעים לטיפול. להגיע למצב גופני ו/או נפשי טוב יותר.

יצא לי עכשיו יותר ברור, או ששוב הסתבכתי?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה לך. אני מבקש לדעת עוד'
תודה לך. אני מבקש לדעת עוד
13/06/2005 | 20:57
3
1
מהם "סוגי הטיפול האלה" ?
האם העובדה שכאב ראש שנעלם בעקבות טיפול כלשהו, מעידה על ריפוי ?
בעצם את מה צריך לרפא ?
האם את עצמך מטפלת, או סטודנטית בתחום ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סליחה'
סליחה
14/06/2005 | 09:51
2
1
לא, לא מטפלת, לא סטודנטית, וממש לא מתיימרת עדין לענות על השאלות הללו, פשוט קראתי את מה שהיה כתוב, וניסיתי לחדד את הנקודה שנראתה לי שהלכה לאיבוד...

אז סליחה אם התערבתי במקום שיועד לגדולים ממני...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא התכוונתי חלילה לפגוע בך'
לא התכוונתי חלילה לפגוע בך
14/06/2005 | 10:10
1
אני שמח שכתבת, יש לך מה להגיד בדיוק כמו לכולנו. אם היינו כאלה גדולים לא היינו מנסים להבין. תודה לך
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא לא'
לא לא
14/06/2005 | 14:05
ממש ממש לא נעלבתי, פשוט השירשור והשאלה בפרט יועדו למטפלים, אז בגלל זה אני מרגישה קצת שהתפרצתי לדלת פתוחה בלי להתכוון...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טיפול (?) וריפוי'
טיפול (?) וריפוי
13/06/2005 | 17:40
4
5
היי אלישוע,

בקנסיולוגיה לא קיים המונח מטפל/מטופל אלא מדריך/מודרך וגם אל צמד המילים הזה אני לא ממש מתחברת, כי מדריך הוא זה שיודע את הדרך ולאן היא תוביל והוא גם זה שמוביל באותה הדרך מישהו אחר.
אני רואה את עצמי כמישהו שהולך יחד בדרך ורק במקרה נקבע מי משלם למי ומי מקבל תמורה בצורה אחרת. מכל מי שהגיע אלי למדתי הרבה מאוד.  לפעמים זה היה שיעור שכבר למדתי ורק הדגיש זאת, לפעמים זה אות למשהו שעוד מצפה לי אם לא אשנה את חיי.
שינויים תמיד חלים בעקבות הפגישות שבינינו ובדרך כלל ברגע של שינוי האדם עוזב את הטיפול גם אם הוא לא מימש את הרצון ההתחלתי שלו כי הוא מרגיש שהוא יכול להמשיך הלאה לבד.  לא פעם אנחנו נפגשים שוב לאחר תקופה מסויימת.
אני מאמינה שרק האדם יכול לרפא את עצמו וגם זה בערבון מוגבל, כי הוא בא לעולם עם כל כך הרבה תחלואים מהדורות הקודמים שזה בלתי אפשרי להתרפא מכולם ועובדה שגם לטובי המדריכים אין תעודת ביטוח על החיים וגם הם מצאו בסוף... את מותם.

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה מאיה'
תודה מאיה
13/06/2005 | 20:05
1
לצפיה ב-'מהן האינדיקציות שלך'
מהן האינדיקציות שלך
13/06/2005 | 20:18
2
לכך שיש תהליך תקין של ריפוי ? כלומר, אם כאב הראש נעלם, האם זה אומר שהאדם הבריא ?
בקנסיולוגיה, אם איני טועה שואלים את השריר שמתפקד כדובר של הגוף, הלא כן מאיה ?
ושאלה נוספת ברשותך מאיה - מה זה אדם ? ברצינות
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא עניתי?'
לא עניתי?
13/06/2005 | 20:56
1
אני לא עובדת על סימפטומים.  בן אדם מגיע אלי עם כאבים בגב ואנחנו בכלל יכולים לעבוד על הכעסים שיש לו על הילד שלו.  המטרה שלי היא לא ריפוי כי אני לא מאמינה שקיים דבר כזה, אחרת לא היינו מתים.  אני עובדת על נטרול מתחים שלילים מנושאים מסויימים וכשהשריר מדווח על 0% מתח שלילי
ו-100% מתח חיובי סיימנו לקלף קליפה אחת ומגיעים לקליפה הבאה בתור.
והכאב שבגב? יכול שיפחת יכול להיות שלא.  זו לא האינדיקציה שלי.  שינויים בחייו של האדם - אולי זה הדבר שהכי קרוב לתחושה של הצלחה בטיפול.  
לא מזמן עבדתי עם ילד בן 10 על הנושא:  יש לי פלאפון חדש.  בדרך כלל אני לא אוהבת לעבוד על נושאים שלא קשורים באדם וקניה של פלאפון קשורה בממן/ים =ההורים, אבל הידיים אישרו את הנושא.  לאחר כמה טיפולים התקשורת עם ההורים הלכה והשתפרה... וכן, הוא קיבל פלאפון חדש וזו היתה בשבילי האינדיקציה הטובה ביותר. לא רק הידיים נתנו תשובה אלא גם תכלס בשטח זה מה שקרה...

ומי זה אדם? אווף הגדרות זה לא התחום שלי.  תסכים להסתפק בדוגמאות?
אתה בן אדם, גם אור היא אדם.כשתמצא את המשותף ביניכם כנראה שכבר לא תהיה זקוק להגדרה שלי...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כן ענית, תודה '
כן ענית, תודה
13/06/2005 | 21:11
כמוך אני מסכים שאין כזה דבר שנקרא "ריפוי" אבסולוטי. ולא למות זו מחלה אנושה, וברגעים אלה המדע עושה מאמצים להגיע לכך. כנראה בדיוק על זה מדבר הטאבו המיתי על עץ החיים.
כולנו בני אדם. אבל מה זה בדיוק ? זה חשוב מאוד לדעת, בטח למי שעוסק בכך. זו לא שאלה פילוסופית אלא מהותית מאוד. אולי יש מישהו אחר שכן ידע להסביר מהמקום שלו
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בהמשך לדברים שכתבו'
בהמשך לדברים שכתבו
13/06/2005 | 22:32
4
1

מבחינתי, כמטפלת, ריפוי הוא סוג של מודעות למקום בו אתה נמצא.
גם אם זה המקום שבו אתה כרגע מתכונן להפרד מהעולם.
יש לי בעיה , אני מודה, עם המילה ריפוי. מבחינתי המטרה הראשונה היא להביא למודעות. לאחריו יתרחש מה שצריך להתרחש והוא בחזקת נעלם ולא ידוע.
(התהליך הספציפי) של אותו אדם, או ההזדמנות שלו ליצור קשר ולהכיר את החלקים שיותר רחוקים מהמודעות שלו.השאיפה שלי היא ללוות אותו במקומות האלו.
טיפול הוא אותו כלי שאני משתמשת בו כדי להביא להרחבת מודעות.(ריפוי)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אהלן נופר. '
אהלן נופר.
13/06/2005 | 22:43
3
מהו הכלי שלך אם תוכלי לומר.
האם מודעות כוונתך "הבנה" ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אלישוע '
אלישוע
13/06/2005 | 23:19
2
2
הכלי שלי הם בעיקר טיבטן פלסינג וprocess work .
מודעות זו הכרה , הבנה , ועם זה גם קבלה ובחירה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תוכלי לספר קצת על השיטה?'
תוכלי לספר קצת על השיטה?
14/06/2005 | 00:18
3
לצפיה ב-'משותף בין מרבית המטופלים אם לא'
משותף בין מרבית המטופלים אם לא
15/06/2005 | 00:13
2
כולם שהם חסרים את כל אלה מלכתחילה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ועכשיו תורך'
ועכשיו תורך
13/06/2005 | 23:31
24
5
אלישוע,
הובלת פה דיון מאד מעניין, שחשף המון לבטים ודקויות שאנו מתמודדים אתך כמטפלים.
בדיון הזה השתתפת כ"מנחה" ששואל, מחדד, ומנסה לחדד את דעות האחרים, אך לא חשפת את מה שאתה חושב.
אשמח אם תשתף אותנו גם בדעות שלך בנושא, וניתרם גם אנו מההשוואה בין השיטות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ברצון. נדמה לי שזה חשוב לכולם'
ברצון. נדמה לי שזה חשוב לכולם
13/06/2005 | 23:57
23
5
ולא משנה מאיזה תחום, אפילו לפוליטיקאים שכידוע הינם המרפאים הגדולים מכולם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רצון זה דבר חשוב -ביצוע לא פחות '
רצון זה דבר חשוב -ביצוע לא פחות
14/06/2005 | 05:49
22
3
היי אלישוע,

אני באמת לא יודעת מהי מטרת השרשור הזה.  האם מטרתו להראות שרק הומיאופתיה קלסית יש ביכולתה לטפל ולרפות? ביקשת שנגיב, הוצאת את עצמך
מקהל המגיבים. עכשיו תורך לענות:  מהו טיפול? מהו ריפוי?  ושאלת בונוס:
האם בהומיאופתיה אין מניפולציה שלא נעשית אמנם בידיים אלא בהכנסת אנרגיה לתוךהגוף ולא רק בלחיצה עלהגוף.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני חייב לציין'
אני חייב לציין
14/06/2005 | 09:58
21
2
מעולם לא שמעתי על נזקים כתוצאה מטיפול אלטרנטיבי כלשהו. כל מי שפנה אלי לאחר טיפול אלטרנטיבי כזה או אחר, היה מרוצה או שטען שלא עזר, מעולם לא טען שהזיק.
הרעיון האמיתי הוא ללמוד. לראות איך כולנו רואים את הדברים, בוודאי שלא מתוך כוונה להראות שהומיאופתיה היא היחידה שיכולה.
הרמדי אינה נחשבת למניפולציה, משום שיש לכוח החיים ( לא לאדם, או גוף ) יכולת להחליט אם כן או לא. על פי הידע והנסיון אם הרמדי אינה מתאימה לא יקרה שום דבר. נדיר שיגרם נזק. ההומיאופת רק בוחר את הרמדי שהינה אנרגטית לחלוטין וחפה מכל השפעה זרה. אם אין התאמה בין "האדם" לרמדי לא יקרה כלום. לכן הומיאופתיה לא מעט גם מחטיאה את המטרה.
השיטה שגורמת להכי הרבה בעיות היא הקונבנציונאלי, ואני חושב שאין צורך להתעמק בזה. וכן ההומיאופתיה המודרנית על גרורותיה, שרמת התרופות שהן משתמשות בהן כמעט כימיות ( דילולים בודדים ), וכל טיפול אחר שעוסק בהכנסה של חומרים כימיים. גוף האדם מושפע מכימיה יותר מכל השפעה אחרת. אם ניקח אקמול או כל כימי אחר כולם יגיבו (או כמעט כולם). אין זכות בחירה, יש כפייה. בהומיאופתיה הקלאסית זה אינו קיים משום שהרמדי הינה חד פעמית ברוב המקרים. וכדי שתיווצר דינמיקה של הבראה יש צורך ברגישות אישית מאוד לרמדי שנבחרה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא מסכים איתך כלל וכלל'
לא מסכים איתך כלל וכלל
14/06/2005 | 10:55
20
2
שמעתי לא אחת על נזקים שנגרמו מטיפול משלים, גם ברפואה סינית, גם ברפלקסולוגיה, גם בהומיאופטיה וגם בשאר הענפים.
כיוון שבעת נטילת רמדי יש מפגש בין אדם לאיכות אנרגטית מסוימת, תיווצר השפעה כלשהי. מהמעט שאני מבין בהומיאופטיה, אם אין התאמה לרוב ההשפעה תהיה "לא מורגשת" או מינורית מאוד.
משהו אחד שידוע לי על בסיס נסיון של מטופלים וגם משיחות עם הומיאופטים, הוא שבהומיאופטיה יש ריאקציות חזקות מאוד לעיתים. זה די נוגד את מה שאמרת.
מעבר לכך, טיפול הומיאופטי לא מסתכם בנטילת רמדי-הוא כולל את המפגש\מפגשים עם המטפל, עצות שניתנות לו, והבנות שקורות אצלו תוך כדי שיחה. כך שלכל טיפול תהיה השפעה-כי היא כוללת מפגש בין אדם "נזקק" לאדם שיש לו כלים לעזור לו.
אם תיזכר בדוגמא שהבאתי בשירשור קודם, שבו הומיאופט יעץ לשני חולים פסיכיאטריים להפסיק ליטול תרופות פסיכיאטריות וגרם על ידי כך לאישפוזם, גם אם הרמדי לא עשתה שום נזק, המטפל אכן עשה נזק רב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ראקציה אינה נזק. זה חלק מהריפוי'
ראקציה אינה נזק. זה חלק מהריפוי
14/06/2005 | 11:09
18
10
הטיפול אינו השיחה. נכון שלשיחה יש אפקט מטיב, אבל זה נאיבי לחשוב שמילים יפתרו את הבעיה שבגללה פנה לטיפול, אחרת היינו רואים את הפסיכולוגים מובילים את הרפואה. מבחינה הומיאופתית לשיחה יש אפקט כמו לפלצבו.
לגבי החולים הפסיכיאטריים, ההומיאופת ניסה לחלץ אותם מהמלכודת שהיו נתונים בהם. כי טיפול כימי הוא כמו להיות שבוי. אין לזה קשר להומיאופת זה נכון לכל מטפל.
באמת לא מצאתי נזקים מרפלקסולוגיה, רפואה סינית, באך, טווינה ושאר בני המשפחה. כירופרקטיקה יתכן. אבל אולי לא שמעתי או התעניינתי מספיק ואם אכן כך, אני מעמיד את עצמי בפינה עד שתשחרר אותי

העיצות שההומיאופת נותן תפקידם ליצור מסגרת נכונה לטיפול, כמו שכולנו עושים. אין עיצות והמלצות ישירות או מכוונות דוגמת תתחתן או תתגרש, תמכור תקנה וכדומה, אפילו לא להפסיק לעשן. אין טעם בהמלצות כאלה הן נובעות מהפתולוגיה ולא ישתנו בגלל הרצון וההבנה של המטפל שעשויים להיות מעוותים, או מייצגים את מה שהוא עצמו זקוק. צריך להיות מאוד זהירים בזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לגבי הריאקציה, אולי יש בלבול מושגים'
לגבי הריאקציה, אולי יש בלבול מושגים
14/06/2005 | 11:16
3
ריאקציה, תגובה לטיפול, החמרת הסימפטומים -
דיברנו על זה בעבר
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אלישוע, שאתה תגיד ככה על המילים?'
אלישוע, שאתה תגיד ככה על המילים?
14/06/2005 | 11:41
7
2
דווקא התרשמתי עד כה שלך יש קשר עמוק יותר עם עולם המילה.
אינני בעד פסיכולוגיה כדרך טיפול, בוודאי שלא דרך בלבדית. אבל אני כן חושבת שכתיבה אישית היא אחד מהכלים החזקים יותר למודעות ולתובנות אישיות. שעיבוד מילולי של תהליכים מעצים אותם ויכול להביא אותם לממדים נוספים. שלעיסוק במילים יש פן מרפא.
ובהקשר לשאלתך הראשונית - מודעות בעיניי היא אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר של הריפוי. כשאדם מצליח לקחת אחריות על התהליך שקורה לו וללוות אותו בעצמו, זהו תהליך ההבראה הבריא ביותר בעיניי. אדם כזה יכול להחליט להכניס לתוך חייו לפרקים מסוימים אנשים נוספים (מטפלים) או עזרים אחרים (רמדי, תמציות וכו') במטרה להיעזר, אבל תהליך ההבראה נמצא אצלו.
זו אולי הסיבה שאני עוסקת בתחום אקטיבי. שבו האדם מקבל הכוונה לפעולה ולנקודות התבוננות בעצמו ובחייו. כך אני נוהגת גם לגבי חיי שלי. לעיתים, כשאני מרגישה שבעניין מסוים אני רוצה עזרה נוספת, מעבר לזו שאני יכולה להציע לעצמי באותו פרק זמן, אני נפגשת עם ההומיאופתית שלי. אני רואה במפגשים הללו נקודת התחברות שממנה אני יכולה להמשיך לבד. באותה מידה אדם שנמצא בטיפול הומיאופתי יכול להגיע לנקודה שבה הוא זקוק לנקודת מבט אחרת על המערכת ולהגיע אלי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הנה מילה בשבילך'
הנה מילה בשבילך
15/06/2005 | 00:42
6
3
מניפולציה = מאניפועליצא , כלומר יצאה ממני פעולה, הפעלתי דבר.
אני כותב בגוף ראשון אך אין המדובר בי או במישהו ספציפי אלא רק לצורך ביטוי הרעיון.
מודעות היא יחסית וכשמדובר בחולי היא יחסית מאוד. המחלה היא חוסר מודעות. אי אפשר להשפיע על חוסר מודעות על ידי מודעות היא לא תקלט, אולי זרזיף וגם בצורה מלאכותית ולא אמיתית. אדם אינו מודע למחלתו, ולא מדובר בסימפטום אלא למקור העמוק ביותר. אדם לא זוכר מה אכל לפני שעה. אחד המדדים לבריאות היא מודעות זה נכון. אבל היא באה רק בהמשך הדרך. אז תחילת הטיפול לתפיסתי אינה דורשת מודעות, ושוב נחזור אל התינוקות או בעלי חיים או אנשים בקומה, מבלי לערוך השוואות וקשר ביניהם כמובן.
המודעות היחידה שיש לחולה היא שכואב לו או שהבדיקות אינן תקינות.
תהליך ההבראה אינו נמצא אצלו, למעשה אין שום דבר שעומד לרשותו פרט לכך שעליו לעמוד במסגרת הטיפולית ורבים מאיתנו יודעים כמה קשה להם אפילו המטלה הזו. פציאנט ממוצע אינו רוצה מודעות הוא רוצה שהכאב יעלם ! מי שמבקש מודעות זה המטפל. איך מטפל יכול לדעת מה דורש הכוונה אצל המטופל. האם המטפל מכוונן ועד לאיזו רמה ? ואם הוא מכוון אז לפי מה, מה האינדיקציות ?
נכון שאדם חולה שנמצא בתהליך של הבראה מתקדם, יכול גם לבחור בשיטה או גישה נכונים. אבל בהתחלה הוא אינו יודע מימינו ומשמאלו. אין לו מודעות. הוא כמו תינוק.  

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין מודעות = יחסית כמובן'
אין מודעות = יחסית כמובן
15/06/2005 | 00:44
1
לצפיה ב-'לא מסכימה!'
לא מסכימה!
15/06/2005 | 06:41
4
3
לתינוק יש מודעות ואולי אפילו גבוהה יותר מהמודעות שלנו ולכן אין תקשורת בינינו ואנחנו לא מצליחים להבין את השפה שלו.  זה לא אומר שהשפה שלו עשירה פחות מהשפה שלנו. זה רק אומר שאנחנו לא מבינים אותה.
אני זוכרת את הבן שלי כתינוק: היפרטוני, שרירים חלשים.  היה לו קשה לאחוז צעצוע בידיים הוא אחז בו בידיים ונעזר ברגליים. את זה יכול לעשות רק מי שמודע לשרירים החלשים שלו ומוצא דרך יצירתית כדי להתגבר על מה שהם מונעים ממנו.
בשנים האחרונות אני נפטרת מכל חולי כאשר אני מנסה לחשוב מה הביא אותו?
מה הוא רוצה לאמר לי.  ברגע שהבנתי הוא פשוט נעלם.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש לו מודעות לא מודעת'
יש לו מודעות לא מודעת
15/06/2005 | 08:44
3
1
הוא אינו מבין, מישהי כאן כתבה שמודעות היא הבנה, אצל תינוק זה אינו תופס. אני מחפש משהו שמכליל בתוכו את כל בני האדם, תינוקות ומבוגרים כאחד. המודעות של התינוק היא אינסטינקט.
הדוגמא שהבאת לגבי התינוק שלך (שתזכו שניכם לחיים ארוכים וטובים) אינה טובה. אני מדבר על עולל בן יום.
זו נאיביות לחשוב שאם תחשבי מספיק חזק תוכלי להבין חולי. מה שאפשר להשיג באמצעות חשיבה זו הדחקה ולא ריפוי. זה כמו להגיד שאם נחשוב, או נרצה מספיק חזק נוכל לעצור את פעולת הלב. האם את מסוגלת לכך ? אם התשובה היא לא, וטוב שכך, כנ"ל לגבי נשימה, כיוון זרימת הדם, הפרשת ההורמונים וכנהלאה.  אז זה אומר שמודעות היא מוגבלת ואינה בהכרח קריטית לצורכי ריפוי. יש אפשרות להעלים משהו בזכות חשיבה אך זה נעשה ברמה נמוכה, ופעמים רבות זהו דיכוי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא רק שזה תופס'
לא רק שזה תופס
15/06/2005 | 10:28
2
1
זה תופס גם אצל עובר ועובדה שמה שאנחנו חווים אפילו כעוברים מכוון מאוחר יותר את כל חיינו.  אינסטינקט זו רמה מסויימת של הבנה ואני לא בטוחה שהיא פחות איכותית מממה שאתה מכנה הבנה.
עם עובדות אני לא מתווכחת ועובדה שכבר 10 שנים לא ראיתי רופא ועם כל בעיה רפואית אני מצליחה להתמודד ותוך זמן קצר מאוד.  הבריאות שלי רק הולכת ומשתפרת ולפני כן הייתי אדם חולה ומשותק. ואני דווקא כן חושבת שבכוח המחשבה אדם יכול לרפא את עצמו אבל גם לגרום למותו.  ממליצה שתקרא את כוחו של התת מודע ואת בחזרה מהטואיצ'י.
ותודה על הברכות אבל מהשרירים החלשים - לא נשאר הרבה.  מאז הוא צמח לאדם שיש בו חוסן פיזי ראוי להערצה ועוצמה רוחנית נדירה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
15/06/2005 | 11:03
1
לצפיה ב-'כל דבר הוא מודעות ברמה מסויימת'
כל דבר הוא מודעות ברמה מסויימת
15/06/2005 | 16:34
בוודאי שגם לעובר יש מודעות אבל היא שונה ולא ניתן לתקשר איתה בצורה שאנחנו מתקשרים. מודעות היא סוג של תקשורת ועם עובר או עולל אין תקשורת ברמה ארצית, אינסטינקטיבית הבנה פרימיטיבית נשגבת. וחלילה לי מלפגוע בכבודם של התינוקות. אבל מול טענה שיש לו רוחניות מפותחת איני יכול להתווכח.
איני מזלזל חלילה בעבודה רוחנית להיפך, אבל יש רובד שנמצא מעבר למודעות, להבנה, ולרצון, זה נמצא ברבדים שהאדם הממוצע אינו מסוגל להגיע לשם, בקושי בחלומות וגם אז בצורה מסולפת בלבד. גם לאבן יש מודעות, יותר נכון אינטלגנציה בעל השפעה אבל זה ברמה של אבן, כנ"ל חיה, צמח ואדם.
בכל מקרה כוונתי לומר שיש משהו מעבר לזה ואם מצליחים לגעת בו נדלק ניצוץ. והשינוי הפנימי והחיצוני הוא מהיר, מקיף ובעיקר אינו תלוי במטפל או המטופל. זה עוקף את שניהם וכך צריך לדעתי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אלישוע אני חושב שהגזמת-אצטט אותך'
אלישוע אני חושב שהגזמת-אצטט אותך
14/06/2005 | 13:26
8
3
ולא נראה לי שתאהב את מה שתקרא:"לגבי החולים הפסיכיאטריים, ההומיאופת ניסה לחלץ אותם מהמלכודת שהיו נתונים בהם. כי טיפול כימי הוא כמו להיות שבוי. אין לזה קשר להומיאופת זה נכון לכל מטפל"
אתה מבין שמה שכתבת כאן מנוגד לחוק במדינה, זה מנוגד לחלק הראשון של שבועת היפוקרטס (אל תזיק למטופל), ומבחינתי האישית זה מנוגד לכל מה שאני מאמין בו. כיוון שאתה נחשב מתון כהומיאופט (מהתרשמותי ממך), אני מבין עכשיו איך הומיאופט המליץ להם להפסיק ליטול טיפול תרופתי שייצב אותם.
בעיניי הדבר חמור מאוד-ואומר שאין לך הבנה אודות מחלות נפש. חולים סכיזופרניים לא מחלימים-ללא טיפול תרופתי בסוף תהיה חזרה למצב הסכיזופרני ויתחילו הזיות\הלוצינציות או סימפטומים אחרים. אם אתה מוריד חולה בסכיזופרניה (ואני לא מדבר על התקף פסיכוטי יחיד אלא על חולים כרוניים שהיו בכמה אישפוזים) מטיפול תרופתי אתה מזיק לו במישרין וגם עובר על חוק המדינה (התחזות לרופא זו ההגדרה המגויקת ).
ובשם כל מטפלי הרפואה הסינית (אני מקווה שאין כאלה החושבים הפוך) המשפט הזה לא מייצג אותי ואני מקווה שאף אחד אחר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דני. אתה רוצה לעסוק במשפטים וחוקי'
דני. אתה רוצה לעסוק במשפטים וחוקי
15/06/2005 | 00:23
7
1
אדם או ברפואה ? אני במשפטים לא מבין, ברפואה כן, כך אני יודע לפחות.

מבחינתי להזיק לחולה זה אינו לנסות להוריד אותו מחומרים כימיים, בשביל זה בין השאר הם פונים אלי, אל תזלזל בזה.
בנוגע למקרה הספציפי הזה איני יודע דבר וגם טיני רוצה לעסוק בו, עניתי תשובה עקרונית ואני עומד מאחריה. האם אתה רוצה לנסות להבין או שברצונך לנפנף בדגלים ?
הבנתי במחלות נפש ונפש "האדם" גדולה מאשר אתה יודע דני. אתה שופט אותי על סמך קבעון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איני שופט, אני מגיב לכתיבתך'
איני שופט, אני מגיב לכתיבתך
15/06/2005 | 06:59
6
1
אני לא מזלזל בך או בתורתך, יותר מדי פעמים ראיתי אותה עובדת מכדי שאוכל (גם לו רציתי). תשובה עקרונית שכזו מסכנת אוכלוסייות שלמות הסובלות ממחלות כרוניות שעלולות להרוג אותם ללא טיפול תרופתי הולם.  את חולי הנפש זה לא יהרוג, רק ישגע לחלוטין. תחשוב מה קורה אם חולה נפש כלשהו קורא את השירשור הזה ומחליט להפסיק טיפול רפואי ולקחת רמדי-על מי מוטלת האחריות-לפחות בחלקה?
אחרי שאישתי (שמנהלת הוסטל של נפגעי נפש ועובדת בתחום כשמונה שנים) קראה את מה שכתבת היא אמרה:"הגיע הזמן שתצאו מהמקסם העצמי שלכם, הדבר היחיד שיכול לרפא חולה נפש הוא עצמו. זה נקרא ILLNESS MANAGEMENT. זה פשוט עניין של החלטה ללמוד  לנהל את המחלה, ולא לתת למחלה לנהל אותך." לא נראה לי שהיא חושבת שניתן להחלים באמצעי כלשהו ממחלת נפש.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתה כן, ולא מתוך זדוניות חלילה איני'
אתה כן, ולא מתוך זדוניות חלילה איני
15/06/2005 | 09:02
5
2

חושד בך ככזה. אבל הפעם אני דני יכול לומר לך שאתה מדבר מבלי להבין. אתה יכול להסתכל כל ימיך על תופעה מסויימת ולא להבין כלום. הבעיה נובעת מחוסר הבנה וידע של תהליכי מחלה ובריאות. אם אתה רוצה לדעת תאמר לי ואסביר. אבל בלי לנופף בדגלים.
מי שמסכן את בני האדם ואוכלוסיות שלמות זהו המדע והכימיה, לא ההומיאופתיה. האם אתה רוצה להתווכח על כך ?
להפסיק טיפול תרופתי ללא גיבוי ו/או השגחה זהו חוסר אחריות. לו הייתה מסגרת שמאפשרת ריפוי אמיתי בתנאים של אישפוז והשגחה, אבל איפה. חולה נפש או כל אדם אחר שקורא, יכול לעשות מה שהוא רוצה וזו תהיה שטות מצידו לנסות לטפל בעצמו.
דני, אני לא המלצתי לחולים להפסיק תרופות אל תכניס לי מילים לפה. כל הכבוד לאישתך, שתחייה, ולכל האנשים שעוסקים במלאכה, אבל זה עדין לא אומר שהם מבינים. איך אמר המשורר "לכבוד מיליארד מיליארד טועים". יש דברים חדשים, ידע חדש ונפלא שהגיע הזמן לבחון אותם ברצינות אם נרצה כפרט או כלל להתקדם לאנשהו.
שום חומר כימי אינו מסוגל לרפא שום דבר !!! זה כמו להגיד שמלחמות ואלימות מוסיפים בריאות. החומר הכימי כוחו אחד, לשנות פתולוגיה אחת קשה בפתולוגיה אחרת קשה יותר ותו לא.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה שאתה אומר בעצם זה שכל מי שאינו'
מה שאתה אומר בעצם זה שכל מי שאינו
15/06/2005 | 10:02
4
רואה את הדברים כמוך-כהומיאופט-אינו מבין כלום.
מה ההבדל בין כך לבין שכולם מדברים שטויות ורק אתה\הומיאופטים יודע מה לעשות. ומה ההבדל בין זה לבין כת? לי קשה לראות, מצד שני איני מבין כלום אז זה הגיוני.
"שום חומר כימי אינו מסוגל לרפא שום דבר !!! זה כמו להגיד שמלחמות ואלימות מוסיפים בריאות. החומר הכימי כוחו אחד, לשנות פתולוגיה אחת קשה בפתולוגיה אחרת קשה יותר ותו לא."
אם כך הוא הדבר, ברגע שיהיה לך דום לב אז לא לתת לך תרופות?
ומה במקרה של לחץ דם 240-120, גם לא לתת תרופות?
כי הרי הן רק עושות נזק.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דני, קודם כל'
דני, קודם כל
15/06/2005 | 17:13
3
1
לא יפה להגיד "ברגע שיהיה לך דום לב..", לא לי ולא לאף אחד כי זה נשמע כאילו ש..

יכולת באותה המידה לשאול לגבי ביתי, אתה יודע ותודה לך על אז. אין בכוחי לשנות את העולם. אך אעשה מאמץ ולא אוותר עד דום ליבי אבל אין לי אשליה, אולי פעם הייתה.
איני בא להתווכח איתך, אני גם לא בטוח בשום דבר מאחר ואני רק אדם כמוך שווה כקליפת השום. הידע שלנו הוא שונה ואיני בא לכפות אותו עליך ועל אף אחד. אתה יודע אני חש שדום הלב שלי אולי קרוב יותר מתמיד, מי ישורנו, זה עשוי לבוא בחטף ובכל רגע, אין לי שום אשליה לגבי זה ומודעות לא תמנע אותו, והשפעות כימיות עשויות לעכבו תמורת תשלום שכולם משלמים. אני בא למקום של רפואה אחרת ומוצא שהתפיסה היא כמו של קופת חולים. נזיז מכאן נעביר לשם.  אתה מעדיף לסגור את הסכיזופרנים וכל השאר מאחורי חומות של כימיה וסטיראוטיפים ולומר זה מה יש ובתוך זה להתנהל.
מי שנגזר גורלו נגזר גורלו. אעשה למענו כל מה שניתן אבל אני יודע שאין זו הדרך הנכונה. אין לנו רשות לומר לאיש לגווע, וזה הגיע עד כדי אבסורד שמרוב התחסדות משאירים צמח שנרקב שנים על שנים מחובר למכונות רק בגלל שהרפואה היא אנושית. שאדם אינו אלוהים להחליט החלטות כאלה. אבל להרוג  ולהרעיל אוכלוסיות אתניו ושאינן זה בסדר.
חולים נמצאים בין העולמות. הם באים אלינו כדי להבריא ולרדת מהכימיה הרעילה, אבל לנו צריך להיות ברור מה ניתן או לא ניתן.
תרופות כימיות הורסות לאדם את ההבנה והרצון שנמצאים בראש הפירמידה הקרויה אדם. הן מבדילות אותו משאר הבריאה. הן הורסות לא רק את האדם החולה אלא את כל סביבתו ועולמו. תסתכל סביב ותגיד לי שהחולי לא חמור מאשר היה לפני 30 שנה. תסתכל על הילדים שרוצחים אחד את השני, את האלימות, את הזוועה שמקיפה אותנו ואת ראשי הפירמידה שאמורים לנהל לנו את כל הגוף הזה שנקרא מדינה ועולם. האם לך יש אפשרות לטפל בחולי מהסוג הזה ובמסה ? נגיד כמו במגיפה ? להומיאופתיה יש. אתה מבין דני, איני מדבר על חולה אחד אני מדבר על כל הגוף. לא על אדם זה או אחר אלא על הרבה. לא על מקרה מחלה כזה או אחר אלא על המחלה. לדעתי יש סיכוי כזה שאני מעריך אותו כ 50-50, היית לוקח ? כנראה שלא, רק בגלל שאתה מרגיש מאויים וחושב שמנסים לכפות עליך. אני רוצה לתת, אינך מעונין אל תיקח. החוקים שאני רוצה לתת אינם של ההומיאופתיה אלא של כולנו, לכל איש רפואה שמחפש מצפן ומפה שתוביל אותו בתהליך. אם נוצר אצלך הרושם שאני בז לך וטוען שאינך מבין דבר, צר לי על כך. זו לא כוונתי כלל וכלל. רוצה לדעת בברכה לא רוצה גם בברכה. אבל בלי איומי דום לב, אל תפגיש אותי עם המצפון של אלוהים. אתה נע לקצוות ומשתמש בדוגמאות שמייצגות את הסופניות של האדם. אני מדבר על סיכוי ואתה בוחר להתמקד באין סיכוי, למה ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אלישוע, העולם היום יותר טוב מאשר'
אלישוע, העולם היום יותר טוב מאשר
16/06/2005 | 05:04
2
1
לפני חמישים שנה. ראשית איני בא לאחל לך או לאף אחד דום לב, הסיבה שבחרתי בדוגמא זו הוא שכולנו נגיע אליו בסופו של דבר. ואת ביתך לא עירבבתי כי זה לא נראה לי הוגן.
כמעט מכל בחינה שלא תסתכל, העולם היום יותר טוב מאשר לפני חמישים שנה. הוא יותר סובלני, יותר מודע ויותר איכפתי, חלק אחד מנסה לטפל בחלק אחר ואנשים חיים יותר זמן עם יותר חופש בחירה. נכון-חופש הבחירה הוא קשה ומעלה את רמת המתח והחרדה, אולם אנו רצינו חופש בחירה ולכן אנו גם נתמודד עם תוצאותיו. האלימות היום לא יותר גרועה מאשר פעם, כי מתים פחות אנשים במלחמות מאשר בעבר, ולפי דעתי ההבדל העיקרי הוא שהיום שומעים על הכל.
ולרגע אני אהיה הצהרתי-יש הרבה חולי בעולם, יש גם הרבה חולי במדינה שלנו, ועדיין כאן אני רוצה להיות ולחיות, לא בגלל ש"רע מוכר עדיף על משהו חדש" אלא כי העולם כרגע נמצא בתהליך של התהוות מחדש, ואני גאה לחיות בתקופה שתשפיע הלאה לאלפי שנים הבאות-ולתרום את חלקי כדי שההשפעה תהיה יותר חיובית.
איני מתמקד באין סיכוי, אולם אני אדם שמבין שאין YIN בלי YANG, ושאין טוב בלי רע. איני מחפש עולם אידיאלי כי לא קיים עולם כזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'העולם היום הרבה יותר קיצוני'
העולם היום הרבה יותר קיצוני
16/06/2005 | 23:19
1
לצפיה ב-'ממש גן עדן'
ממש גן עדן
17/06/2005 | 01:37
1
לצפיה ב-'אתה יודע במקרה איפה שי והרדוף ?'
אתה יודע במקרה איפה שי והרדוף ?
14/06/2005 | 11:11
2
לצפיה ב-'שאלה קשה העלת כאן, אני אנסה לענות'
שאלה קשה העלת כאן, אני אנסה לענות
14/06/2005 | 06:48
61
3
טיפול:  תהליך שבו המטופל משנה את איכות חייו לטובה תוך הדרכה של המטפל. ברוב הטיפולים שלי יש שינוי בהרגלי החיים של האדם(תזונה, תנועה, אורח חשיבה, רגשות, שינה...) תוך כדי התהליך הטיפולי. בתחילת הטיפול יותר עבודה נעשית דרכי, וככל שהתהליך מתקרב לסופו יש יותר עבודה ולקיחת אחריות על ידי המטופל.הטיפול מתבצע תוך גירוי החיות של המטופל לפעול במקומות שבהם היה רדום\חלש\חסום מקודם-כדי לשנות מצבים\הרגלים חולים. הלחיצה לצורך העניין (או המחט בדיקור)-הם הכלי שלי להראות למטופל-הנה פה הבעיה, שים לב אליה ותביא לשם צ'י-אני אל דוחף, יותר מושך אל המקום שריק מדי.

ריפוי:  להביא את המטופל למיצוי הפוטנציאל חיים שבו, לעזור לו להגיע "הכי רחוק והכי גבוה" שהוא מסוגל באמצעות הכוחות העומדים לרשותו.
הכי רחוק והכי גבוה-אין הכוונה להישגים אלא לאיכות חיים, אושר ובריאות מקסימליים עבורו.

יש לי דוגמא: מטופלת שנמצאת אצלי מזה שנה בערך-הגיעה עם מיגרנות קשות, בת חמישים ומשהו, משקל יתר, שמחת חיים חזקה, בדיוק היתה בתהליך של לפתוח עסק עצמאי, גידלה שני ילדים לבד בכוחות עצמה (ללא עזרה כלכלית או אחרת מבן הזוג), אישה שעברה חיים קשים (מסרה ילד לאימוץ בגיל 17), עוסקת בזימרה קלאסית כעסודה נוספת.
לאט לאט במהלך הטיפולים דברים החלו להשתנות. התחלנו עם דיקור-אחרי חמישה טיפולים היתה הטבה גדולה במגרנות, אבל היתה ריאקציה קשה עד כדי כמעט הפסקת הטיפולים. עברנו לשיאצו, השיפור האט, עניינים החלו להתקדם יותר לאט, כמעט בלי להיות מורגשים. עברנו לפעם בשבועיים, היום אנו על פעם בשלושה שבועות. לפני חודש סיכמנו את התהליך-בזמן הזה המיגרנות נעלמו, העסק העצמאי פורח, החלה לכתוב, המשקל יורד, והיום אחרי חמש עשרה שנים לבד היא מתחילה לחשוב שהיא מוכנה למערכת יחסים.
אני לא עשיתי את השינוי, היא עשתה. אני רק הצלחתי לעזור לה ולחזק את התנועה לכיוון הבריאות שגבר היתה בה. היא עשתה את העבודה, והיום היא גם יודעת זאת וממשיכה לעשות. בעיני זהו טיפול שהביא לריפוי-כי היא מצליחה למצות את כוח החיות שלה בצורה הכי טובה שהיא יכלה-והחיים שלה נעים במסלול מעולה לכיוון צמיחה אישית והגשמה עצמית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
14/06/2005 | 08:04
53
2
היי דני,

תתפלא, מסכימה לרוב מה שכתבת .  חוץ מאשר המשפט: בתחילת הטיפול יותר עבודה נעשית דרכי, כי העבודה היא לא גלגל שמסתובב על ריק, אלא גלגל שמניע גלגל אחר תפקיד המטופל לא משתף פעולה לנשום, להרפות ולקבל את הדיקור ואת תוצאותיו.  קבלת הטיפול היא תפקיד לא קל ודורש התמודדות לא קלה והרבה מאוד אנרגיה וכוח רצון.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איני מתפלא כלל וכלל'
איני מתפלא כלל וכלל
14/06/2005 | 08:48
52
1
הדומה בינינו רב מהשונה, פשוט המעטפת אחרת. בגלל שאני עוסק בטיפול יותר פיזי שדורש פחות שיתוף פעולה אקטיבי של המטופל, בתחילה יותר קל שיתוף הפעולה-לכאורה צריך רק לשכב ו"לא לעשות כלום".
יש לי מטופל שקורא לטיפול עבודה קשה, והאו מתכוון לעצמו-והוא אכן עובד קשה.
ההסבדל היחיד בינינו הוא בקשירת כל הבעיות לרגשי-אצלך, ואילו אני מנסה לא להניח הנחות מוקדמות בעת פגישת מטופל. אני נמיח ששנינו נשענים על נסיון חיים שונה שהנחה אותנו לנתיבים מעט שונים.
נ.ב. בת כמה את-ילדה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ילדה? - זקנת השבט ! '
ילדה? - זקנת השבט !
14/06/2005 | 09:24
51
1
56 אביבים!

אוי לי ואבוי לי אם אגיע לטיפול בדעה מוקדמת מה עלי לעשות ולא אתן לידיים לדבר בשמן.  וקנסיולוגיה הוא טיפול מאוד פיזי.  יש בו הרבה מאוד תרגילים... ורגשי ופיזי הם לא 2 צדדים של אותו האדם?

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ממש קשישה, תיזהרי שהקטטר לא ייפול'
ממש קשישה, תיזהרי שהקטטר לא ייפול
14/06/2005 | 10:44
50
1

נכון שרגשי ופיזי הם שני צדדים של אותו אדם, אולם הויכוח בינינו הוא על המעורבות של שני הצדדים בכל דבר. אני אומר שייתכנו בעיות שהם פיזיות בלבד, ואת אומרת שהרגש תמיד מעורב. לפחות ככה הבנתי מדיונינו הקודמים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מביאה ציטוט משנקרן'
מביאה ציטוט משנקרן
14/06/2005 | 12:15
6
3
שנקרן הוא הומאופת קלאסי מהמובילים בעולם. בסמינר האחרון שהעביר בארץ שאלו אותו מה זו בריאות. אני מביאה את תשובתו כפי שהקלדתי אותה ולעצמי סימנתי אותה באדום כי היא היתה מאד חשובה לי.
אז הנה אני מתחלקת בזה איתכם-

מה זה בריאות ומי בריא-זה מה שאמרו לי פצינטים שהבריאו-אני מחייך לחיים והחיים מחיכים אלי... אני מרגיש חופשי לעשות מה שאני רוצה לעשות... יש לי היכולת לחיות את הרגע... אני מרוצה כשאני קורא ספר ושומע מוסיקה ורק נהנה לשבת...
הבריאות היא החרות והמרחב לחיות כאן ועכשיו כל הזמן. לעשות את מה שצריך עכשיו ולא מרוץ אחרי הצרכים. השיר שמנגן כרגע ולא מנגינה עתיקה.  כשאתה בריא יש מנגינה אנושית-רצון עז לעלות למעלה. להשתפר. להיות יותר טוב.. משום כך אנחנו באים לסמינר. אתם מתגברים על החולשות. יש רצון להתעלות מעל האני ומעל האגו. להתחבר לסלף גדול יותר. אנחנו נקודות בשיטה ענקית.  להמיס את האגו הקטן בתוך היוניברס. המודעות מתפתחת. מטופלים שהבריאו מחפשים חיבור לרוחניות-הם מצליחים בדברים שלא עשו בעבר. הם אומרים –אני מרגיש שקט ושלוה והם לא יודעים איך. הם לא נותנים לזה סנסישן-הידיים שלהם לא זזות. בריאות היא העדרות של סנסישן ספציפי. הסנסישן שלו יהיה הסנסישן של הרגע. יהיה לו משעמם כשצריך ומענין כשצריך. כשתשאל אותו מה ההיפך הוא יחזור לסנסישן המקורי (של המחלה). ההיפך של בריאות זה מחלה אבל לבריאות אין סנסישן.

יפה נכון?!

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מקסים'
מקסים
14/06/2005 | 12:35
4
1
מעניין שאת כל מה שכתוב שם יכול להגיד גם חולה סופני או כרוני שמרגיש ככה (כלומר, חופשי לחיות כאן ועכשיו וכו').

בלי קשר, בקשה למנהלות הפורום:
השרשור הזה מרתק, ואני מציע להוסיף אותו לשרשורים המומלצים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
15/06/2005 | 02:45
3
1
משום שדני ( גם אליך אני פונה ) נפנף בסוגיות ערכאיות והטיל חרמות ונופף בדגלים והודיע בשם כל הסינים שהוא אינו נותן את ידו "למעל" וכו'. זה פגם בטעם השרשור ומנע הזדמנות לליבון עיניין חשוב מאין כמוהו. אלא אם יש מגמה להוציא את הסינים צדיקים, נאורים ומבינים ואת ההומיאופתים עבריינים מועדים, חסרי אחריות ובורים, מה שכמובן אינו נכון בכלל.
תודה אלישוע.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מחלוקת לשם שמיים, סופה להתקיים'
מחלוקת לשם שמיים, סופה להתקיים
15/06/2005 | 09:09
2
1
הגמרא מספרת לנו סיפור על רבי יוחנן, שהיה תלמיד חכם וגדול בתורה. הוא למד תורה יחד עם אדם בשם ריש לקיש (לפני שהפך לרב גדול, ריש לקיש היה עבריין, אך זהו סיפור אחר לגמרי...). שני הגברים הללו למדו יחד במשך שנים רבות, עד שיום אחד חלה ריש לקיש ומת ממחלתו. רבי יוחנן התהלך ברחובות, התאבל על חברו והיה מדוכא לחלוטין. תלמידיו שאלו אותו: "מה קרה, רבנו?". הוא ענה להם: "החברותא שלי ללימוד הלך לעולמו, וכעת אין לי עם מי ללמוד תורה". הם אמרו לו: "אל תדאג, רבנו, אנחנו נמצא לך חברותא אחרת". הם הלכו ומצאו אדם מבריק וגדול בתורה, שילמד ביחד עם רבי יוחנן.

כעבור שבועיים, שוב ראו את רבי יוחנן מתהלך ברחובות, כשהוא מדוכא לחלוטין. הם שאלו אותו: "רבנו, מה קרה? מדוע אתה עדיין כל כך עצוב? הבאנו לך את האדם החכם ביותר שילמד אתך תורה. מה הבעיה עכשיו?"

הוא ענה להם תשובה מפתיעה: "השותף החדש שלי כל כך מבריק, שלא משנה מה אני אומר, הוא מביא לי 24 ראיות שמוכיחות שהדברים שלי אכן נכונים. אך כשלמדתי עם ריש לקיש, הוא היה מביא לי 24 ראיות שהוכיחו שטעיתי. לזה אני מתגעגע. אני לא מחפש מישהו שרק יסכים איתי כל הזמן; אני רוצה שותף שיאתגר אותי. רק בדרך שכזו, ניתן להגיע יחד אל האמת המוחלטת. וזוהי המהות האמיתית של לימוד התורה".

בחזרה אלינו: לא ראיתי בשרשור הכרזת חרם על שיטות או אנשים, וגם לא טענה לחזקה על אמת אבסולוטית; ראיתי הבעת עמדות שונות ומנוגדות, והרי זהו חלק מ"ליבון עניין חשוב מאין כמוהו", כדבריך. לפיכך אני עדיין חושב שכדאי לשמור את השרשור הזה, שכן נאמרו כאן פניני חכמה רבים. אם בסופו של דבר לא תהיה כאן הסכמה משותפת, זה עדיין יהיה בסדר גמור, ועדיין יתרום להבנת הנושא. לדעתי, כמובן.
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יש לי אליך אהבה טאו.'
יש לי אליך אהבה טאו.
15/06/2005 | 18:04
2
אבל זה לא נעים כשרומזים על עבריינות והסטה לאבדון. קשה ללמוד באוירה כזו. אני יודע שדני לא התכוון אלי אישית אבל בכל זאת, אוקי היה קצת לחץ כי פתאום היה לי חשש שמה הנה הם באים לאסור ידיים ולסתום פיות.

אני חושב שהמונח רפואה משלימה אינו נכון. אין לי מושג מי קבע אותו. לדעתי זה מונח שקבעו יחסי הגומלין בין הרפואה הקונבנצ לאחרת, ככה שיהיה איזה סטטוס קוו. ואת מי אנו משלימים. האם הם אותנו או אנחנו אותם ? זה מונח שקבעו אנשים שרצו מתוך אינטרסים להמשיך לפעול מבלי להרגיז את האלים. אני מחשיב את עצמי כאלטרנטיבי ולא משלים. משלים רק מחוסר ברירה. לא כי אני חושב שככה זה צריך להיות. הלוואי ויבואו קודם אלינו ואם אין ברירה אליהם. אבל עוד חזון למועד.
אשריך טאו. יפה הבאת את חזון ישעיה, וגר זאב עם כבש. פנינך משובבות נפש.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דרך אגב'
דרך אגב
15/06/2005 | 20:39
שלם משמעותו הצלילית = של אם. רק אם יש אמא בסביבה יש שלום. אתה מוכן להיות אמא וונדי ? כי הילדים משוטטים ברחובות. זו ההודעה ה 100
וצריך לערוך סיכום. האם נגיע עד 120 ? אינששאלה לכולם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בסופו של דבר בריאות "מושלמת"'
בסופו של דבר בריאות "מושלמת"
15/06/2005 | 01:05
היא חסרת מודעות בדיוק כמו מוות. שניהם לא חשים יותר בכאב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אופס, לא התבלבלת במקרה ?-'
אופס, לא התבלבלת במקרה ?-
14/06/2005 | 13:13
42
3
נראה לך שיש סיכוי שתראה אותי עם קטטר?

איך הם יכולים להיות 2 הצדדים של אותו הדבר/האדם ולא להיות חלק מאותו הדבר/האדם?
בזמנו הייתי בטוחה שכל דבר נובע מהרגשי.  היום הגעתי להבנה שהרגשי הוא צורת ביטוי בדיוק כמו הפיזי והרוחני.  אני מאמינה ש-3 הרמות קיימות בו זמני באדם, לא תמיד הן משתקפות באותה הבהירות.  יש כאלה שמעדיפים לסבול סבל פיזי ורק לא לחשוב על זה/להרגיש את זה ויש כאלה שבוחרים אחרת.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סליחה שאני נכנס באמצע הקטטר'
סליחה שאני נכנס באמצע הקטטר
15/06/2005 | 03:00
41
2
אבל לדעתי לחולה אין זכות בחירה, או נכון יותר לומר זכות בחירה מוגבלת. הוא כמו אסיר. בגלל זה הוא חולה. לו היה יכול לבחור, סביר להניח שלא היה בוחר במחלה. הרגשי והשכלי הם גופים כמו הגוף הפיזי. לשלשתם יש מרכזים ומנגנונים שמפעילים אותם ומקשרים ביניהם והפעולה הזו נעשית מעל למודעות של האדם. למעשה האדם הממוצע הוא מריונטה שתלוייה על חוטים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מריונטה?'
מריונטה?
15/06/2005 | 06:12
40
4
ומי מפעיל את המריונטה? ואיפה יכולת  הבחירה שלנו?  ומיהו superman
ואיך זה שבסופו של דבר גם הוא יגיע לאותו בית הסוהר?

ומה הקשר בין שלושת הגופים האלה? כי על זו כל המחלוקת שבינינו.  האם יש קשר בין שבר למשבר? בין כאב לב לכאב לב? בין זיהום לזיהום?  והאם טיפול
בתחושת הזיהום, בחוסר אהבה ובמחשבות שחורות ישפיעו על הזיהום הפיזי?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בעיקרון כן ! האדם כפי שהוא'
בעיקרון כן ! האדם כפי שהוא
15/06/2005 | 09:55
30
1
אפשר להשתמש במושג אחר שיהיה נעים יותר לאוזן, אבל זה לא ישנה את העובדה שהאדם בבסיסו אינו שולט בשום דבר משמעותי ואם הוא חושב שכך הוא, אז הוא בורא או הוזה או פוליטיקאי. תשאלי כל אדם חולה אם הוא לא מרגיש שהמחלה עושה ממנו פורפרה, וגם הרפואה המכונה מודרנית ( להוציא כמובן חלקים מסויימים וחשובים שקיימים בה ).
אנסה לענות על השאלות שלך אחר כך, מקווה שאבין אותן.
תודה מאיה.
חשוב שנסכים שהשרשור הזה אינו בא על מנת ללבות מחלוקות, או לפגוע במי מאיתנו. כולנו חושבים לעשות רק טוב. מי יודע אולי בסוף עוד נקים קליניקה אמיתית, כזאת עם ועדת מיון ושיתוף פעולה, ודיונים. כמו שצריך.
אולי בית מרפא כזה, אולי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא מסכים איתך לגבי יכולת הבחירה'
אני לא מסכים איתך לגבי יכולת הבחירה
15/06/2005 | 10:59
3
1
של האדם הממוצע. אנשים בוחרים בכל רגע ורגע איפה הליות, מה לעשות ואיך לעשות אותו, וכל בחירה שכזו משנה את חייהם לכאן או לכאן. נכון שבכל רגע נתון אין לנו חופש בחירה אולטימטיווי, אולם הדבר נובע מכך ששינויים מעמיקים לא ניתן לעשות ברגע-הם מצריכים עבודה ארוכת טווח וכוונה אמיתית, וגם נחישות ונכונות לנפילות ולאכזבות בדרך.
רוב האנשים בוחרים לעסוק בשיגרת חייהם כיוון שיותר נוח להם להמשיך בשיגרה מאשר לשנות-שינוי מצריך עשייה ורובנו עצלנים. מי אנחנו שנגיד לאדם איך לחיות את חייו? אני יכול להציע למטופליי את אחת הדרכים להתפתחות, והוא יכול לבחור בה או לא לבחור בה. בכל מקרה מי שיצטרך לחיות עם תוצאות בחירתו זה הוא ולא אני.
לקרוא לאדם מריונטה-לדעתי זו שלילת הזכות הבסיסית לחופש ולבחירה חופשית-הלא "הכל צפוי והרשות נתונה"? ז''א ידוע מה יקרה, אולם הבחירה בין טוב ורע נתונה בידי הפרט. זה לא מתאים למריונטות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
15/06/2005 | 12:05
2
לצפיה ב-'כן אבל בחירתם אינה מודעת'
כן אבל בחירתם אינה מודעת
15/06/2005 | 17:24
1
זה רק נדמה להם שהם בוחרים ושהם שולטים בנעשה. ברוב המקרים הפעולות הן אוטומטיות ונעשות תוך כדי חרופ. קורה קרה. אדם מתכנן להגיע מנקודה א' לנקודה ב' תוך 4 שנים. בשנה השניה הוא מוצא את עצמו בנקודה ט' ובתום השנים הוא בכלל נמצא במקום שלא העלה כלל בדעתו. רק לאחר מעשה הוא מבין. לכן אומרים "חכם לאחר..". אדם ממוצע אינו רואה מעבר לחוטם של עצמו. אחרת לא היה צריך שימציאו עבורו מיכשורים טכנולוגים מתקדמים שירחיבו את מודעותו ולפוליסות ביטוח.
מותר לבחור בוודאי, אבל הבחירה נעשית במסגרת מגבלות של אדם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אנשים בוחרים בלי מודעות'
אנשים בוחרים בלי מודעות
17/06/2005 | 02:32
1
נדמה להם שהם מודעים. למעשה הם שרויים בשינה עמוקה, אלא שלהבדיל משנת הלילה עיניהם פקוחות.
אדם בוחר מתוך המגבלות והפחדים והחוויות שעיצבו אותו, מהטראומות שלו.
בחירה שאינה באה ממקור של מודעות גבוהה, אינה בחירה אלא אקראיות.
רוב האנשים חיים חיי שיגרה בגלל שאינם יודעים אחרת, ככה הם מרגישים בטוחים יותר.
אנחנו לא יכולים להגיד לאחר איך לחיות את חייו התשובה הזו קיימת בתוכו הוא רק צריך למצוא אותה. אני מצאתי שההומיאופתיה עונה על המשאלה הזו.
לא נתווכח על המושג זה יכול להיות מריונטה ואפשר לקרוא לזה מכונה, בכל מקרה אני עומד מאחרי מה שכתבתי קודם. ביום שהאדם יתעשת ויבין ויתעורר אפשר יהיה לקרוא לו אדם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תלוי מיהו האדם'
תלוי מיהו האדם
15/06/2005 | 12:17
25
1
ומהי רמת המודעות שלו.  אדם מודע יודע שלא מחלה היא זו שעושה ממנו פורפרה, אלא היא רק דרך בו הגוף מזהיר אותו ויחפש את הסיבה האמיתית.

ויכוח זה דבר בריא.  אפשר להתווכח רק אם יש בסיס משותף אחרת זה דו שיח של חרשים.  וגם אם אני קצת בוטה זה בגלל שדברים בוערים אצלי בבטן ולא בגלל שאני רוצה לפגוע.  אז אם נפגעת - אני מבקשת סליחה, כי זו ממש, אבל ממש לא היתה המטרה.

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כמה כאלה יש ?'
כמה כאלה יש ?
15/06/2005 | 17:35
24
1
שיודעים מהי משמעותה של מחלה ? תסתכלי כמה משגשגת הרפואה הקונבנציונאלית. ברוב המקרים החולים מגיעים אלינו רק לאחר סידרת ביקורים אצלם, שלא לדבר על כל מיני נסיונות כימיים כושלים ונשנים. כמה אנשים כבר יגיעו מלכתחילה ולאחר בדיקות וקבלת אבחנה בלבד ללא נטילת חומרים. המיעוט שבמיעוט. עד היום כשאני יושב מול חולה הוא אינו מצליח להבין את הקשר אפילו לא ברמז. רק כשאני מתבקש לומר מה ראיתי הוא אומר "וואלא".
מאיה אני לא נפגעתי, אני פגוע עוד ממזמן. אני חולה בדיוק כמו המחלה שמסתובבת בחוץ. "נתקת", ככה קוראים לזה היום, וזו מחלה סופנית, שום כימיה לא תועיל נגדה, בקושי אנרגיה. בואי נמשיך לתקשר, איכשהו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ובשביל זה אנחנו כאן!'
ובשביל זה אנחנו כאן!
15/06/2005 | 23:22
22
2
כדי להעלות את המודעות של האנשים למה  שעומד מאחורי המחלות, מאחורי המעשים, מאחורי החלומות, מאחורי תנועת הגוף,מאחורי הנשימות...
ולאחר כמה פעמים של וואללה אנשים מתחילים לשאול:  תגידי, מה זה אומר אצלכם הצטננות/כאבי בטן... ובשלב הבא הם מתחילים להבין את ההקשרים.

לא הבנתי ממה אתה כך פגוע ומה טיבה של המחלה הזאת, כי אני לא קראתי עליה בשום מקום...

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם יותר לי...'
אם יותר לי...
15/06/2005 | 23:38
2
הקטנה באלפי מנשה, להתערב בשיחם של גדולים וחכמים ממני -

"נתקת" כפי שאליש כינה אותה יפה, היא מחלתו של העולם המודרני. מחלת הניתוק והניכור, ההפרדה וההפרטה, שאולי אף אחד לא כתב עליה, אך אני חוששת שכולנו מכירים אותה יפה יפה.

אני מנסה להתמודד איתה בכלים של החברה ובשדה החינוך.
את מנסה להתמודד איתה בכלים של הגוף ובשדה האדם.

אליש, אם אני מבינה נכון, מתמודד עימה ברמדיז שהוא רוקח, בשגה האנושות כולה.

מקווה שעכשיו הבנת קצת יותר.
ימית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איך עושים זאת?'
איך עושים זאת?
16/06/2005 | 10:25
20
1
אני מודה שאני מקנאה בך (במובן המפרגן כמובן) על רמת המודעות שלך.
אצלי אני עוד בשלב של התחבטות והתלבטות ותחילת למידה.
אני רואה אצלי ואצל הרבה מאד אנשים את הנתק הזה בין מה שהשכל מבין לבין מה שאנו יכולים לעשות עם זה.
ברמה המאד פשטנית, זה מטפלים הוליסטיים שמעשנים או אוכלים אוכל שלא טוב להם.
אבל הקושי הגדול יותר הוא ברמה שאת מציגה לעתים קרובות פה בפורום: של הבנה למה אני צריכה את המחלה, למה היא קרתה לי - והצעד הקשה מכל: מההבנה להיעלמות המחלה.
ועוד קושי נוסף מתחבר לי עם מחלות "סמויות" כמו סרטן - לעתים אדם שחש עצמו בריא ומתפקד, ובעצם בגופו מקנן סרטן. לא תמיד גם באבחון שלנו אנו רואים אינדיקציה ברורה למחלה, גם אם רואים שיש בעיה כלשהי. והשאלה איך מפתחים רמת מודעות שתביא להכרה בהתפתחות של המחלה , ואחר כך בשלב השני לסילוק שלה - כי בעצם אנו לא צריכים אותה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'או אה אם אדע את כל התשובות'
או אה אם אדע את כל התשובות
16/06/2005 | 14:51
4
1
לא נראה לי שיהיה לי עוד הרבה מה לחפש כאן...
הנתק הזה בין השכל והגוף.  זה משהו שתמיד לימדו אותנו.  הגיון - לעומת דמיון.  האמת היא שאין נתק ביניהם.  כדי ללמוד אנחנו צריכים לחוות.  כדי להבדיל בין חוויה לחוויה אנחנו צריכים שכל מאורגן היטב.  את המידע השכל מקבל מהחושים שלנו הוא לא שווה בלי מידע מאוד מפורט שעובר דרך החושים, לכן שכל שעובר טוב זקוק לחושים שקולטים היטב, לחיישנים רגישים
ולזרימה שלא נחסמת בדרך בין הקלט אל הפלט.
כולנו מגיעים ממקום מסויים וכל אחד עושה דרך כל כך שונה.  מה שעבד אצלי:
טיפולים הוליסטים שכל אחד פתח משהו, השינוי שעשיתי בתזונה, הכתיבה שאליה חזרתי, ההבעה שאליה חזרתי, הקריאה אליה חזרתי ושני חברים שמאוד תמכו ותומכים בי גם כאשר אני זורקת לעברם עגבניות רקובות.

הצעד הקשה ביותר - הוא הצעד הקל ביותר. ברגע שאת מבינה מה הביא את המחלה - היא פשוט נעלמת.  איך מגיעים למצב שכזה פשוט שואלים את עצמנו לפני השינה מה, מה יש לנו ללמוד ממנה.  המחשבה הראשונה על הבוקר זו התשובה לשאלה.  ההסכמה ללכת עם הלב, עם התחושות לא באה אוטומטית, אבל היא כל פעם עולה רמה, כמובן אם זה מה שאת רוצה ומה שאת
משדרת לגוף.

סרטן היא מחלת הלב והדרך להתמודד איתה היא דרך הלב.  כמו שכתבת זה לא שאנחנו בריאים, אלא  ה"אדם חשעצמו בריא"(הדגשה שלי). זה אדם שהחליט לא לחוות זאת גופנית והסרטן בעצם מכריח אותו לחוות ולחוש את גופו.  הניתוח מוציא את הכל החוצה ומאפשר לו התחלה חדשה ואם הוא יזרוק את הקסטה הישנה ויסתכל דרך משקפיים אחרות על העולם יש לו סיכוי לנצח אותה.
וכן, המחלות "הסמויות", אם תרצי ההדחקות, הן אלה שצריכות להתגלות וזו בדיוק הדרך אותה אנחנו עושים, זה המסע לגלוי עצמנו.  וזו דרך כמעט אינסופית...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תמיד תוכלי ללמד אותנו, גם בשביל זה'
תמיד תוכלי ללמד אותנו, גם בשביל זה
17/06/2005 | 01:59
3
שווה להשאר כאן. מה שווה ידע אם אי אפשר להתחלק בו עם אחרים?
-לעולם אדם אינו יכול להבין ולדעת את סיבות המחלה לשורשן.
-מחלה אינה נעלמת כי חשבנו מספיק טוב. זו רק חצי המלאכה, אולי פחות. ומה לגבי תינוקות? איך הם אמורים לחשוב? או שאולי אנחנו נחשוב בשבילם?
-ללכת עם הלב. מסכים איתך אבל זה טוב יותר לרומנטיקה שבענין. אם הלב אינו מקשיב לשכל הישר, אז מה? נקשיב לו ? אם הלב אומר אני מאוהב בזה שמתעלל בי, אז מה אלך אחריו? אם הלב אומר לי לעזוב הכל ללכת לטיול בחו"ל לעזוב את כולם מאחור ולעזאזל הכל, אז אלך אחריו? זה לא כל כך פשוט, זה טריקי, שכנוע עצמי, להכריח את עצמי לראות את הדברים אחרת מאשר הם באמת, סוג של התעלמות.
-סרטן אינה מחלת הלב אלא מחלת הראש המהות שלה היא שליטה. המרכז של השליטה אינו בלב אלא במוח.
-הניתוח רק קונה לו אורכה, לא תמיד. הנטיה לא מוסרת עם הרקמה הנגועה. סרטן זה תפיסת עולם רק אחר כך שינוי ברקמות.
-אדם אינו יכול לזרוק קסטה רק כי הוא מבין או רוצה. או צריך גם להבין וגם לרצות. אם יש פילוג בין ההבנה והרצון, הוא לא יוכל אפילו לזרוק את הקפה של הבוקר.
-אדם יכול להסתכל על הדברים רק דרך המשקפיים שיש לו. אי אפשר לשכנע אותו לראות אחרת. רק שינוי עמוק ותת מודע מסוגל להביא אותו לכדי שינוי ברמה כזו.
כדי שאדם יעבור שינוי מהותי הוא זקוק לניעור. עדיף שיקבל אותה בצורה של מספר סוכריות מתחת ללשון ושגם יודעות ניעור מהו וגם עדינות. זו דעתי כהומיאופת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'"למידה=חוויה, כל השאר זה רק מידע"'
"למידה=חוויה, כל השאר זה רק מידע"
17/06/2005 | 11:40
2
1
היי אלישוע,

אני לא כאן כדי ללמד מישהו.  אני בכלל לא חושבת שניתן לעשות את זה בפורום ולא נראה לי שאתה פתוח ללמוד.  בשרשור הזה שאלתי אותך הרבה שאלות, אבל אתה העדפת לא לענות עליהם.  השרשור התחיל בשאלות של: מהו טיפול, מהו ריפוי, מהי האינדיקציה לריפוי?  התייחסנו ברצינות לשאלות החשובות שהעלת.  אמרת שתאמר בסוף את דעתך ולא ראיתי אותה.  קראתי אותה רק בין השורות.  העדפת להפוך את הויכוח הזה לויכוח אידיאולוגי, שבמהותו מנסה לשדר או זה לפחות מה שאני קולטת, שהומיאופתיה היא הדרך היחידה לריפוי.
עם משפטים כמו לעולם - אני לא יכולה להתמודד.  אתה קובע כאן עובדה ועם עובדות אני לא מתווכחת.  רק שמה שבשבילך זו עובדה, עבורי זה לא משהו כל כך ברור.
אם יש בינינו הסכמה שיש קשרי גומלין בין המוח ללב - יש לנו על מה לדבר.
אם אתה מסכים שמוח ולב הם שני איברים שעובדים בשיתוף ולא יכולים האחד בלי השני ושום החלטה של המוח לא באה מבלי שתהיה מעורבות חושית ורגשית,
אז אנחנו רחוקים מידי האחד מהשני, והויכוח הזה יתגלגל, אם הוא עדיין לא הפך לכזה לדו שיח של חרשים.
אם אתה מאמין בגלגולים קודמים אז תינוק שנולד הוא לא תינוק בן יום, אלא תינוק בן אולי אלפי שנים ויש בו את הידע שנצבר במשך אלפי שנות חייו.

אם אתה רוצה ללכת לטייל בחו"ל ונשאר לחיות כאן - אני לא מאמינה שתגיע לחיים מאושרים ובריאים.  אולי הסיפור של ראם סמואל או סיפורי הצלחה אחרים של אנשים שהלכו עם הלב שלהם ישנו יום אחד את דעתך.

לואיז היי, חולת סרטן שנרפאה ממנו אומרת שהסרטן היא "פגיעה עמוקה, טינה מתמשכת.  סוד או צער עמוק המעכלים את הנפש.  שנאות ארוכות טווח.  תחושה של "מה הטעם" ".  אני מאוד מתחברת להגדרה הזאת.

ואני מסכימה לחלוטין ש"רק שינוי עמוק ותת מודע מסוגל להביא אותו לכדי שינוי ברמה הזאת".  אבל על ניעור ועדינות אין להומיאופתיה  זכות יוצרים.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בוודאי. רק חוויה מודעת.'
בוודאי. רק חוויה מודעת.
17/06/2005 | 17:36
1
אבל אם אין לאדם הוויה גבוהה הוא ילמד בקושי ובצמצום. מודעות צריכה כלי.
הכלי משתבח כשאדם מודע לעצמו וזה טריקי כי אדם אינו מודע, הוא ישן בעמידה, הוא זקוק לשעון מעורר.
יש פעילות גומלין לא רק בין הלב למוח אלא בין כל תא ותא. לכל תא יש שכל ולב. אני יודע שלאיברים יש. אין כאן ויכוח בכלל. אני ואת יותר קרובים מאשר נדמה לנו. התפיסה שלנו פעמים רבות דומה, קראתי חומרים שלך ואת יודעת שיש לי הערכה "למוח אחד". בואי ננוע לאט, אין לי מושג למה זה מתפתח אולי ככה נבין יותר טוב. לי יש מה ללמוד, אם לך אין, אז אין. גם בפורום כזה אפשר ללמוד וללמד.
בנוגע ל"לעולם", אני מקצין את הדברים כדי שניתן יהיה להבחין ברעיון. הומיאופתיה פועלת בין השאר גם על רעיון הפרופורציות, אפשר לדבר על זה בהמשך.
אני לא מאמין, אלא יודע שתינוק נושא את אבות אבותיו וזה מספיק גלגולים. הידע הזה טמון בתוכו אבל אינו בר תיקשורת, כי אנו בחוץ שכחנו. לדעתי הבפנים אף פעם לא שוכח.  מסכים עם הדברים של החלק האחרון, פרט לכך שקבעת שלהומיאופתיה אין זכות יוצרים, ואכן אין לה זכות יוצרים כי היא לא יצרה כלום אלא גילתה וניסחה זאת בצורה ברורה כמשנה סדורה ולראשונה בתולדות האדם.
לא אמרתי שאין סיפורי הצלחה, שמעתי שיש. אבל גם לרפואה הקונבנציונאלית יש, אנטיביוטיקה הייתה פלא בעיני מרבית האנשים, הלא כן? גם קורטיזון ואחרים. אם אינך עושה מניפולציות, מכוונת בכוונת מכוון, מפעילה תהליכים לפי ראות ענייך, כופה על איברים לעשות פעולות מזרזות או מאטות, אם את רואה שהבראה פנימית חשובה מחיצונית, ושהחיצונית תבריא רק אם הפנימי יבריא, אז אנחנו יכולים לחיות ביחד בכיף.
תודה מאיה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
17/06/2005 | 20:30
היי אלישוע,

כן, אנחנו יכולים לחיות ביחד בכיף,למרות כל השוני שקיים.

סופשבוע נפלא ,
     מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בשביל להבין ולדעת את מה שביקשת'
בשביל להבין ולדעת את מה שביקשת
17/06/2005 | 01:41
14
צריך ללמוד הומיאופתיה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ואולי דוקא קינסיולוגיה?'
ואולי דוקא קינסיולוגיה?
17/06/2005 | 09:23
9
1
מהיום שנכנסתי לפורום אני מרגישה שאני לומדת פה דברים חדשים כל הזמן, לומדת להסתכל אחרת על הדברים.
אבל יותר מכולם, מאיה תמיד נותנת את המבט הנוסף, השאלה החשובה שגורמת לך לחשוב שוב על הדברים ולראות עוד היבט שלהם ועוד השלכה.
תודה מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפשר להקשיב לשריר'
אפשר להקשיב לשריר
17/06/2005 | 09:48
8
אפשר באותה מידה, אם יש את הידע והכשרון, להקשיב לאף,לבטן ולכל איבר אחר בגוף. אני מעדיף להקשיב קודם כל לקולו של האדם, אחר כך להשוות את מה שהוא אומר לי לעומת מה האיברים אומרים ( אלא אם חושבים שאיברים הם סתם רקמת בשר ודם שאפשר לחתוך, לכרות ולסמם).
החלק התפקודי שממצה את החלקים הגבוהים ביותר של האדם נמצא בדיבור.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ואפשר גם'
ואפשר גם
17/06/2005 | 09:59
5
בנוסף לכל מה שאמרת, להקשיב בעוד רמה גבוהה יותר.
אני עוד מתחילה בדרך הזאת, אני לא רואה הילות, ואני לא תמיד יודעת לפרש את האנרגיות שאני חשה בצורה מילולית, אבל חוץ מהדיבור (הקול והדברים שנאמרים), והעיניים, ותנוחת הגוף, ומראה העור והאיברים, והסימנים בכף הרגל וכל מה שכולנו מכירים - יש עוד מימד שנוסף במגע או בתחושה שמעל הגוף שמכוון את הידע ואת הטיפול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אור את רוצה ללכת רחוק יותר ? יש'
אור את רוצה ללכת רחוק יותר ? יש
17/06/2005 | 17:42
4
אבל השרשור עשוי להמשך עוד המון זמן, לי לא איכפת. אני מוכן לגעת ברבדים האלה שמעניינים אותך, רוצה ?
זה עשוי לגרום לתקרית עם אנשי המדע.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אנחנו פורום של רפואה משלימה'
אנחנו פורום של רפואה משלימה
17/06/2005 | 17:54
3
לא של מדע.
והשרשור הזה בהחלט יכול להמשיך גם הרבה זמן, כל זמן שעדיין עולים נושאים והוא לא ממצה את עצמו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז אם כך'
אז אם כך
17/06/2005 | 18:06
2
אולי כדאי שתמשיכי מהנקודה שבה פסקת בהודעה הקודמת ונצטרף אלייך. תובילי את.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני?'
אני?
17/06/2005 | 22:26
1
אתה הצעת להמשיך.
אני מחכה בציפיה לשמוע מה יש לך (או לאחרים) להגיד בנושא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את צודקת שיש כל מיני מקורות מידע'
את צודקת שיש כל מיני מקורות מידע
18/06/2005 | 09:05
למה לללכת דווקא אל השריר. אפשר ללכת אל ההוויה שמסביב. שלמה הלך אל הנמלה, מוחמד הלך אל ההר, ישו הלך על המים, משה הלך אל הסנה, אחד הולך אל החלומות, אחר מסתכל על העננים, אחרים מזפזפים בערוצי הטלויזיה, ויש כאלה ששמעו משפט מפתח אחד מתוך שיחה סתמית של 2 זרים שחלפו על פניהם.
החיים מדברים בעד עצמם ובעד הכל. אבל בשביל לנוע בדרך כזו צריך להרפות ולשחרר את הספק והפחד מהדיעות הקדומות שלנו על עצמנו ושל אחרים לגבינו.
חקרתי את הנושא הזה במשך כ 10 שנים וראיתי דברים נשגבים. פתאום את רואה שההוויה הולכת איתך ומספקת לך את האישור, פתאום את רואה את הדרך מתגלית לעניים, ואז מתחילה ההבנה האמיתית שאנחנו רק תא אחד מתוך גוף עצום. זה מדהים. כמו בכל דרך, גם לדרך הזו יש שלבי התפתחות. השלב היותר מרתק לאחר הסרת הספק הוא לגלות שיש יכולת של ראיה עתידית מסתברת ברמה גבוהה.
למשל, לא מפתיע אותי שבתוך ימי השרשור שלנו עלה המאמר של אותו מוזס. הוא פשוט רטט איתנו, כמו שלא הפתיע אותי כשנפלו מגדלי התאומים. ידעתי שזה יקרה, הקולות דיברו בעד עצמם. כנ"ל לגבי האנתיפדה השניה, רעידת האדמה שהיתה לפני כשנה, הצונאמי... כך שאני לוקח את זה הרבה מעבר לאדם הפרטי. הפוטנציאל הגלום בתקשורת הזו הוא עצום. אני יודע שאיני מחדש דבר, אבל זה מדהים כל יום וכל פעם מחדש להבחין בכל אותם "צירופי מקרים".
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
17/06/2005 | 11:56
1
2
אוייש לפעמים אנחנו אפילו מסכימים.  בטח שאפשר להקשיב לאף,לבטן...
ורצוי מאוד גם לעשות זאת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' אכן לפעמים אנחנו מסכימים.'
אכן לפעמים אנחנו מסכימים.
17/06/2005 | 17:43
3
לצפיה ב-'אלישוע, תשובתך זו רק מחזקת את מאיה'
אלישוע, תשובתך זו רק מחזקת את מאיה
17/06/2005 | 14:05
3
1
ואת מה שאמרה"לא נראה לי שאתה פתוח ללמוד".
כיוון שאתה בטוח שהומיאופטיה היא הדרך היחידה לריפוי מלא, אין אופציה ללימוד ממשי, רק לשירשורי ויכוח עקרים-שיח חרשים מאיה קראה לזה.
אולי כשתבין שאין תשובה אחת מוחלטת למחלות העולם, תבין גם שאין ריפוי מוחלט, אלא רק עוד קו מתוך ציור שנשמה מציירת לאורך השנים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ברוך השם'
ברוך השם
17/06/2005 | 16:20
2
לצפיה ב-'דני אני פתוח ללמוד'
דני אני פתוח ללמוד
17/06/2005 | 17:46
1
אני בטוח שהעקרונות של ההומיאופתיה הם היחידים שמתאימים לבני אדם. לא אמרתי שעושים את זה רק בעזרת רמדי, אפשר לעשות את זה בתנועה, מגע, שיחה, אהבה, בכל דבר.
יש הומיאופתיה ויש אנטיפטיה. תבחר אתה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ריפוי מושלם ?'
ריפוי מושלם ?
17/06/2005 | 17:51
1
אני אמרתי דבר כזה ? אם כן אני חוזר בי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מי אנחנו שנגיד לאנשים מה לבחור?'
מי אנחנו שנגיד לאנשים מה לבחור?
17/06/2005 | 13:54
אני אישית סה''כ אדם, אחד מתוך שש מיליארד בקירוב(אולי יותר אולי פחות)
, שחושב שהוא יודע ומבין את אופן פעולת היקום בצורה חלקית במקרה הטוב, ומתוך תובנה זו אני מטפל באנשים. ברגע שאני אהיה משוכנע בצידקת דרכי המוחלטת אני אקים תנועה דתית/כת/מפלגה/בודאי יש עוד רעיונות, ואגיד שכולם תועים ואני צודק.
עד אז אני אמשיך לעשות כמיטב יכולתי בשביל  הפונים אליי ואכבד כמיטב יכולתי את דיעותיהם ואת דיעותיהם של מטפלים אחרים (גם מטפלים ברפואה משלימה וגם רופאים).
אלישוע-הרי אם דרכך היתה צודקת במאה אחוז כבר היו מוכיחים זאת, לא?
יש הרבה דרכים לטיפת מים להגיע לים, מי יקבע איזה דרך יותר נכונה?
בטח שלא אני
בקשר לנתקת-גם בזה אנשים בוחרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כוח החיים האישי, פנימי, רוחני'
כוח החיים האישי, פנימי, רוחני
17/06/2005 | 08:35
7
1
שמחובר כזרוע של כוח החיים הקולקטיבי. הוא שמרפא.
מיהו סופר מן ? אולי זה שנפל מהסוס.
יש קשר בין כאב לכאב בוודאי, גם אצל אדם אחד וגם בהתייחס לקהילה כולה.
שבר = זה מצב בלתי הפיך, נקודת תורפה קיימת.
משבר = תהליך ריפוי או חולי בהתהוות.
טיפול ברובד הסיבות ישפיע בהכרח על רובד התוצאות. גם תחושה היא תוצאה ולא סיבה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שבר-משבר'
שבר-משבר
17/06/2005 | 12:45
6
1
אני לא רואה את השוני שביניהם.  כששברתי כוס - הכוס שבורה היא לעולם לא תחזור עוד למצבה הקודם בכל 100%.  ברגע ששברתי נפתחות בפני אופציות (משבר): לקנות כוס חדשה, לתקן את הקיימת, לוותר על כוס אחת... ובכל מה שלא אחלט לעשות מעורבים הגוף הרגש והמחשבה שעוברים איזשהו תהליך מסויים.

לדעתי קליטה קודמת להבנה וזו נעשית בעזרת החישה, אבל אני רואה את שתיהן כתהליך אחד שלם שרצוי לא להפריד אותו ולדעתי גם קשה מאוד להפריד אותו.
כשאני כועסת ונותנת מכה, זה בא מתוך כעס(רגש), אבל בלי שהמוח יתן את הפקודה ליד לנחות בנקודה המסויימת,בעוצמה מסויימת...(שהשפיטה נעשית על סמך מידע מהשטח) - הייתי אולי מכה את עצמי ולא מישהו אחר. אבל הכעס הזה הוא תוצאה של מה שקרה קודם ומה שקרה קודם הוא תוצאה של מה שקרה קודם...  ומאוד קשה לנטרל כל דבר ולדעתי גם מאוד לא נכון.

הלב הוא לב ליבו של האדם. הוא גם מרכז הרגש.  גם מרכז החיים (הגוף). זהו המקום בו אנחנו מתחברים אל האחרים, אל העולם בו אנו חיים ולכן לדעתי, הליכה עם הלב היא הליכה עם החיים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם כבר קשקוש רוחני-אז כבר'
אם כבר קשקוש רוחני-אז כבר
19/06/2005 | 18:11
4
הכוס לא תהיה אותה כוס במאה אחוז גם לאחר ששתית בה פעם אחת. אבל היא עדיין כוס. תקני חדשה, תדביקי,תוותרי-העיקר שכשתצתרכי כוס תהיה לך כוס.
ועוד הערה קטנהקל מאד להפריד קליטה מהבנה, אם נדמה לך שכל מה שאת קולטת בחושייך עובר עיבוד והבנה בין אם את מסוגלת ורוצה (התכווננות) ובין אם רק נדמה לך שאת יכולה אז..... את יודעת מה תחשבי על זה שוב ואני מניח שתגיעי למסקנה שלא כך הוא.
ועוד אחת קטנה- כשאת כועסת ,ונותנת מכה, אם המוח  נותן פקודה לתת מכה בנקודה מסוימת ובעוצמה מסוימת אז איך אומרים "אחותי סחטין על השליטה הפנומנלית" ויש שיגידו " זה נקרא לכעוס זה?"
ואחת סופית לסיום- " הלב הוא מרכז הרגש" מכיר אני מושתל אחד וואלה היה בחור נחמד מאז ההשתלה (ולפניה הקוצב) הוא הפך לקונילמל שאומר שהוא איננו ההוא לכן הוא גם נבהל.
לעומתו פגיעה באונות הפרונטליות הן ע"י חבלה, מחלה,ניתוח ועוד משנים אישיותו של אדם, שלא תדעי מצרות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כמה קישורים רלוונטיים-'
כמה קישורים רלוונטיים-
19/06/2005 | 18:17
1
איפה זה בכלל התחיל.
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שינוי אישיות'
שינוי אישיות
20/06/2005 | 18:40
1
חטף וואחד זעזוע ועם זעזוע שכזה מה הפלא שהוא השתנה?
מעניין אם טיפול בטראומה שהביאה להתנהגות המשונה היה משנה את התמונה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז אולי הצ'י יודע יותר טוב מכולנו.'
אז אולי הצ'י יודע יותר טוב מכולנו.
19/06/2005 | 19:02
3
וכל מה שהוא צריך זה גירוי קטן ועדין בצורה של רמדי או מחט או שיאצו, או תמצית, או קריסטל או כל דבר אחר ושרק לא יהיה כפייתי ומניפולטיבי. ושרק לא יעביר את החולי ממקום שטחי לעמוק יותר. ובא גואל על ישראל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זו תהיה כוס עם איכויות אחרות '
זו תהיה כוס עם איכויות אחרות
19/06/2005 | 20:00
2
נכון, גם לאחר ששתיתי פעם אחת מכוס היא כבר משתנה, אך השינויים כל כך מזעריים שלא חשים בהם כלל, אבל כשהכוס נשברת השינוי הוא כל כך משמעותי שהפונקציה של הכוס משתנה ולא ניתן להשתמש בה עוד לשתיה אלא אולי רק כדי לאכסן בה עפרונונות או מחקים... לעומת זאת לאחר ששתיתי מהכוס פעם אחת ויותר אני יכולה להמשיך ולהשתמש בה לאותה המטרה.  והדוגמא של הכוס היתה רק הדרך שלי לאמר שאלישוע צדק.  שבר גורם למצב שבו המצב הקודם הוא בלתי הפיך ובעת המשבר האדם צריך להחליט מה הוא עושה עכשיו.

אולי לך קל להפריד קליטה מהבנה לי זה מאוד קשה, כי הכל קורה כל כך מהר שקשה לי להפריד ביניהם.  כאשר כדור נזרק לעברי ואני זזה הצידה עד לאיזה חלקיק שניה זו קליטה מתי הבנתי שאני יכולה להפגע ולכן עושה משהו כדי למנוע זאת?  מה שקשה לי לזהות ברמה הפיזית קשה לי עוד יותר לזהות ברמה הרוחנית. אמרתי שאני יכולה להפריד ביניהם?  

כשהשובב שלי יום אחד "שיחק" עם הכלב שלנו הוא החזיק מספריים לא רחוק מאוזן הכלב שבזמנו מישהו התעלל בו וחתך את אוזנו והכלב כעס/פחד/...
ובסופו של דבר נשך.  איפה לדעתך הוא נשך אותו?  וואללה איך ידעת?  - באוזן.  ולי ממש, אבל ממש קשה להאמין שזה היה במקרה שהוא נשך אותו באוזן ולא בלחי,למשל.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אוהב את מה שכתבת.'
אוהב את מה שכתבת.
19/06/2005 | 18:50
2
לצפיה ב-'כוח החיים הפנימי שמסונף אל'
כוח החיים הפנימי שמסונף אל
17/06/2005 | 18:02
כוח החיים הקולקטיבי, הוא זה שמפעיל. אפשר גם לומר שכוח החיים הקולקטיבי מפעיל הכל.
סופרמן, עליו השלום, נפל מהסוס וישב מרותק לכסא גלגלים עד יום מותו.
יש קשר בין הדברים. וניתן להשפיע השפעות גם ברמה רוחנית בוודאי, אפשר לשמח אדם ואפשר להעציבו.
שבר = מצב בלתי הפיך, נקודת תורפה.
משבר = תהליך הבראה או מחלה בהתהוות.

סליחה שעניתי רק עכשיו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אמת'
אמת
15/06/2005 | 00:58
6
תה מתכוון שהמחט או הלחיצה הן מראות מקום בלבד ? אתה לא דוחף יותר מושך ? זו הפעלת השפעתך לפי הבנתך, סליחה דני, אולי לא הבנתי נכון, האם אתה מעביר אנרגיה ממקום למקום כי אתה חושב שככה צריך, כי אם זה כך אז זו "כפייה", "חדירה לתחום הפרט", "פולשנות". ואם הצ'י חושב שיש לו סיבות טובות ונשגבות מבינתנו ליצור ריק, מי אנחנו שנחלוק עליו ?

עברת לשיאצו כי הדיקור היה חזק מידי. ההומיאופת משנה את רמות הדילולים, עובר לדילול נמוך יותר, כמו להוריד הילוך. אשריך שריפאת אותה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'באופן אישי אני חש טוב יותר עם שיאצו'
באופן אישי אני חש טוב יותר עם שיאצו
17/06/2005 | 02:37
3
מאשר עם מחט מתכתית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא תמיד היו המחטים ממתכת'
לא תמיד היו המחטים ממתכת
17/06/2005 | 09:49
2
2
בעבר היו מעצמות (גם של דגים, לא רק), מאבן (צור, אני מניח), במבוק ועוד.
מחטי-המתכת החד-פעמיים הם שיפור עצום לעומת מה שהיה.

צריך להבין שכל כלי הוא המשך extention של הגוף, כמו שהמקל הוא המשך של היד כך המחט היא המשך של האצבע.
יש לי חבר, רפלקסולוג, שראה שיש דברים שהוא רוצה לעשות עם האצבע ואינו מצליח; הוא פנה לנגר שעיצב לו כלים מעץ, ואיתם הוא מטפל כשיש צורך.

אני מניח שתהליך דומה עבר על המטפלים במגע, שהמציאו את הטיפול בדיקור.
אולי זה שווה שרשור נפרד?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוד, ומה בנוגע למחט בבדיקת מי השפיר'
דוד, ומה בנוגע למחט בבדיקת מי השפיר
17/06/2005 | 17:04
1
1
האם זה המשך של גוף העובר ?
.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ומה בדיוק הקשר בין בדיקת מי שפיר'
ומה בדיוק הקשר בין בדיקת מי שפיר
18/06/2005 | 18:17
2
לרפואה סינית בכלל ולדיקור בפרט?!?!

אם כבר אתה מתעקש אז המחט היא המשך של גופו של הרופא הבודק, אבל אכיר לך טובה גדולה אם לא תבלבל, בטעות או בכוונה, בין רפואה מערבית לרפואה סינית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שני חלקים לתשובתך, ושני חלקים'
שני חלקים לתשובתך, ושני חלקים
17/06/2005 | 14:10
1
1
לתשובתי
בקשר לרמת הדילול, בעיניי שיאצו הוא כלי יותר עוצמתי מאשר דיקור, לפחות מבחינת העומק אליו הוא יכול להגיע.
אם הצ'י חושב שיש צורך באותו ריק ואין לו עניין בתנועה, הוא לא ינוע גם ממחט וגם ממגע, או שיחזור לאותה תבנית תוך ימים/שעות ספורות. לרוב אני לא מנסה לחלוק עליו אלא ללכת איתו, כי הגוף (בתוך המילה גוף אני כולל את כל חלקי האדם) אומר לי איזה ריק למלא ולאן ללכת. הרבה פעמים אני עושה אבחנת בטן, ומרגיש שהריק המרכזי עדיין לא רוצה שאגע בו, ואז אני ממתין עד שהוא נפתח. לפעמים זה קורה כעבור חצי שעה, פעם אחת זה קרה אחרי שנתיים כשהמטופל חזר אליי. בסוף זה קורה, ואם לא אצלי אז אצל המטפל הבא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שיאצו הוא כלי יותר עוצמתי מאשר'
שיאצו הוא כלי יותר עוצמתי מאשר
17/06/2005 | 18:44
1
דיקור?
אמירה קצת מפתיע ואולי גם שגויה.
צ'י אפשר להניע גם אם "הוא לא רוצה" לזוז ממקום מסוים ע"י דיקור (ישנם מטפלים שעושים טעויות בטיפול ומנעים מה שלא צריך ויש מטפלים שמנעים מה שלא נע הרבה זמן, לגוף נוח בתוך תבנית מסוימת ולכן זה נראה שאותו דבר לא צריך לזוזו.
אבל צ'י מהטבע שלו הוא דבר דינמי ולא סטטי (כך גם שאר חומרי הגוף הן הפיזים והן האנרגטים) הדבר היחיד שהוא שונה זה רמת התנועה של אותו חומר/אנרגית גוף.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עד כה'
עד כה
14/06/2005 | 12:05
32
2
אני מסכיהמ בעיקר עם ההגדרה של דני.

טיפול הוא בעיני מסע שהמטופל עובר לעבר הטבה במצבו. ההטבה יכולה להיות בריאותית, התנהגותית, רגשית או רוחנית. אני כמטפלת מלווה אותו במסע הזה, אבל פה זה כבר נכנס להגדרה של "מהו מטפל".

לגבי המילה ריפוי - כאן זה יותר בעייתי. בעיני הפירוש הנכון למילה זו הוא היפטרות מלאה מהבעיה ממנה סובל המטופל. אני בעבר סבלתי מאסטמה קשה, צרכתי תרופות ולא יכולתי לרוץ אפילו מטרים ספורים, והיום אני לא נוטלת  תרופות בכלל, רצה, והריאות לא מצפצפות. אבל לפעמים בעונות קשות הן כן מצפצפות, וכשאני עייפה אני משתעלת. אם ארצה ללמוד צלילה בבית ספר שמדריכיו אחראיים, הם יעשו בדיקה פשוטה שבה הם יגלו את הבסיס של האסטמה, ולא יאשרו לי לעבור את הקורס.
האם חל אצלי ריפוי? לדעתי לא. חלה הטבה משמעותית, הקלה מבורכת. חל שינוי בגישה שלי. אני חיה טוב, אם יש לי בעיה מסויימת בריאות יש לי שפע של דרכים לטפל בה, אפילו בכוחות עצמי (תזונה, ספורט, טיול למדבר וכו') אבל לא נרפאתי.  

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מודה שאני בלבטים'
אני מודה שאני בלבטים
14/06/2005 | 14:07
4
הרבה מתוך הלב ומתוך רצון אמיתי להמעיט את הסבל בעולם אני גם מתייחסת למצב מחלה כמצב שהייתי רוצה להביא לריפוי בו, כלומר להטבה.
אבל יש כל כך הרבה ניסתר בעולם הזה.במובן הפילוסופי יתכן מאוד שתהליך של אדם הוא למות. האם זו נחשבת הטבה ?
חלק מעבודה שלי עם אנשים לפני מוות היתה להכין אותם למקום הזה , פשוט להיות איתם. חלק מהעבודה שלי עם אנשים בקומה היתה לשפר את התיקשורת עם המשפחה שלהם ולעזור להם להכנס באופן מלא  למצב הקומה (שלעיתים הוא מצב תודעה גבוה מאוד).
הבחירה של הנשמה היא נסתרת ולעיתים אנו רוצים לחוות את הסבל כי הוא חיוני לנו. אני מנסה הרבה פעמים להמנע ממצב של דפוס שיפוטי בתוכי שאומר שתקופה רעה או מחלה הם המצב רע שאותו צריך לשנות.
ועל כן הייתי מעדיפה לאמר שאני עושה עבודת מודעות עם האדם , ריפוי או הטבה או מה שיקרה אח"כ איננו באמת בשליטתנו המודעת והרבה פעמים הוא מפתיע.
רובנו לבסוף נמות ממחלות וגם בכלל נמות . האם באמת אפשר להלחם בזה?
מה שהייתי רוצה לראות יותר בעולם של הרפואה האלטרנטיבית זה פחות את הרצון לרפא ויותר את המקום שחומל ונמצא עם האדם איפה שהוא בידיעה שהרבה פעמים זה המקום הטוב ביותר עבורו כרגע. פשוט לאזן בין השניים.
לטעמי, עולם הרפואה האלטרנטיבי נוטה היום הרבה יותר לכיוון של הצון לשנות , להעביר ,שיודע מה נכון או לא  ושיפוט לגבי מה טוב או לא טוב ופחות מידי לכיוון שלא באמת יודע , מסתורי, לא צפוי שהוא באמת ניסיון להביט בחידה בלי באמת היכולת לפתור אותה.
זאת , כמובן , דעתי האישית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חלק מהלבטים האלו משותפים'
חלק מהלבטים האלו משותפים
14/06/2005 | 20:58
1
לעוד  אנשים (ומטפלים) מן  הסתם.
וההסתכלות  יפה על  מקום  המטפל  בתהליך  של  מישהו  אחר-  כשמן  הסתם  גם  הוא לומד ממנו  משהו.
לפעמים למטפל יש , כפי  שכתבת,  את הרצון לשנות, לתקן ולטפל. ל"חנך "ולהראות  את  הדרך  הטובה לאדם ובכך  אפשר לפעמים לפספס .
כשהבעיה הגדולה יותר היא של  המטפל- מה הוא "לוקח  על ואל עצמו" .האמפטיה למטופל  עשויה להתבלבל עם הזדהות ו"אחריות" לתוצאות.

מחלה הינה תוצאת חוסר איזון  ברמה אחת (  יותר מן  הסתם)ולעיתים  רבות הריפוי  אינו  בתוצאה הסופית  של " עבר הכאב" אלא  בתהליך- בהסתכלות  עליו :לא מה "קרה לי" או  "עשו לי" אלא איפה פתאום אני  יכול להקשיב לעצמי  או לתת לעצמי  משהו שחשכתי או  מנעתי מעצמי (במודע או  שלא.)

ובעצם- מחלה הינה תגובה בריאה של  הגוף- כדי לעורר את  האדם לטפל  בעצמו. לכן  אין לסלקה אלא לעזור לאדם לראות היכן המקור וכיצד הוא יכול להפעיל  את  כוחותיו  הפנימים על מנת להתחזק.

הטיפול  וגם  הריפוי כמו  שאני  חווה  אינם מחויבים  מודעות ורבלית או  מחשבתית לבעיה, (כמו שניכתב לעיל על  תינוקות ואחרים).לעיתים אנשים משנים חשיבה  כתוצאה מהטיפול. אצל  חלק מסוגי  המטפלים יש גם הנחיות לאורח חיים שיכול לסייע אבל  יעזור רק אם האדם  באמת החליט לעשות את השינוי .וגם  המלה "באמת" זקוקה להבהרה.
אבל  אולי  בנפרד

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אמת ='
אמת =
15/06/2005 | 20:03

אהלן לילך.
אם תסתכלי על המילה כצירוף של צלילים תביני מה משמעות המילה אמת.
אכתוב את זה באנגלית ככה יותר קל לבטא צליל ehe met = אני אהיה מת. כלומר האמת נמצאת במישור הזה. בעצם זו הארה, רגע של מוות, ולמוות משמעויות רבות.
עוד משמעות למילה היא EM ET = עת אם = זמן האמהות, הרגע שבו האם הבינה שהיא אם, הרגע שנולד התינוק ומועבר אל חיק אימו לינוק את החלב הראשון, זה רגע של אמת.
אז רעיון האמת מיוצג על ידי מיימד של זמן והוויה. ככל שהחוויה קיצונית יותר כך קרובים יותר לעבר תפיסת האמת האובייקטיבית. לכן ראקציה בטיפול היא חשובה כי היא מקרבת את החולה לעבר תודעה גבוהה ( תופעות לוואי מרחיקות את האדם ממנה ). בכל שאר המצבים יש רק אמיתות יחסיות רבות, ובכל אמת יחסית יש וואקום מסויים שמתמלא בשקרים, רעיונות שווא, תפיסות מציאות מעוותות וכדומה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חלק מהלבטים האלו משותפים'
חלק מהלבטים האלו משותפים
14/06/2005 | 21:04
לעוד  אנשים (ומטפלים) מן  הסתם.
וההסתכלות  יפה על  מקום  המטפל  בתהליך  של  מישהו  אחר-  כשמן  הסתם  גם  הוא לומד ממנו  משהו.
לפעמים למטפל יש , כפי  שכתבת,  את הרצון לשנות, לתקן ולטפל. ל"חנך "ולהראות  את  הדרך  הטובה לאדם ובכך  אפשר לפעמים לפספס .
כשהבעיה הגדולה יותר היא של  המטפל- מה הוא "לוקח  על ואל עצמו" .האמפטיה למטופל  עשויה להתבלבל עם הזדהות ו"אחריות" לתוצאות.

מחלה הינה תוצאת חוסר איזון  ברמה אחת (  יותר מן  הסתם)ולעיתים  רבות הריפוי  אינו  בתוצאה הסופית  של " עבר הכאב" אלא  בתהליך- בהסתכלות  עליו :לא מה "קרה לי" או  "עשו לי" אלא איפה פתאום אני  יכול להקשיב לעצמי  או לתת לעצמי  משהו שחשכתי או  מנעתי מעצמי (במודע או  שלא.)

ובעצם- מחלה הינה תגובה בריאה של  הגוף- כדי לעורר את  האדם לטפל  בעצמו. לכן  אין לסלקה אלא לעזור לאדם לראות היכן המקור וכיצד הוא יכול להפעיל  את  כוחותיו  הפנימים על מנת להתחזק.

הטיפול  וגם  הריפוי כמו  שאני  חווה  אינם מחויבים  מודעות ורבלית או  מחשבתית לבעיה, (כמו שניכתב לעיל על  תינוקות ואחרים).לעיתים אנשים משנים חשיבה  כתוצאה מהטיפול. אצל  חלק מסוגי  המטפלים יש גם הנחיות לאורח חיים שיכול לסייע אבל  יעזור רק אם האדם  באמת החליט לעשות את השינוי .וגם  המלה "באמת" זקוקה להבהרה.
אבל  אולי  בנפרד

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המוות הוא הריפוי המושלם'
המוות הוא הריפוי המושלם
15/06/2005 | 01:31
יתכן שקומה היא מודעות גבוהה יותר אבל גבוהה מידי.
אם עולם הרפואה האלטרנטיבית רוצה לשנות זה רק משום שהוא חושב שהאדם הגיע למבוי סתום. איני מוצא יותר טעם לשבת ולחכות. כאיש רפואה שחושב שיודע לקרוא אנמנזות ולערוך פרוגנוזות אני אומר לך שהחולה במצב אנוש וחלק מזמנו חולף בקומה. אם יש אנשים שחושבים שהם מכירים דרך נכונה יותר ממה שהציעו עד כה, למה לא ? האם אין בזה די חמלה ?
האם המצב של בני הנוער ובכלל זה מקום מספיק טוב בשבילנו? אולי כן, ורק שלא יהיה יותר גרוע. בשורה התחתונה אני לא יודע מה נכון או לא נכון. מי שיודע זה החלק בתוך האדם שאחראי על שמירת החיים. הוא זה שהביא את המחלה והוא זה שיסלק אותה. זה בינו לבין הרמדי (כהומיאופת). מותר לנו לנסות להבין, אבל כמובן שכרוכה בכך אחריות גדולה. כוח החיים של כל אחד ואחד מאיתנו יודע את התשובה על בוריה. אין שום רשות לכפות עליו, והאמת שהיכולת לכך גם די מוגבלת. זו תהיה השפעה חיצונית ללא השלכה פנימית. לכן אנשים חולים שוב ושוב, כי זה לא הופנם ברמה שמעבר למודעות. שם המחלה ושם הריפוי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק שתהיי לי בריאה.'
רק שתהיי לי בריאה.
15/06/2005 | 01:13
26
גם אני מסכים עם כך שהטיפול הוא תהליך שהמטופל עובר לעבר הטבה במצבו.
השאלה היא איך מודדים את הדרך עד להטבה. מהן האינדיקציות לדעת שאת נעה בכיוון הנכון, שכן אני יוצא מנקודת הנחה שאינך חושבת שסילוק הסימפטום נחשב להבראה. אם הוא הגיע עם כאבי בטן ולאחר שסולקו החלו להופיע בעיות נשימה, כיצד את מתייחסת אל התנועה הזו לשיטתך ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/06/2005 | 01:20
23
אם הוא הגיע עם כאבי בטן ולאחר שהם פסקו מופיעות בעיות נשימה, אני מתייחסת לזה כאל חלק מהתהליך. פעמים רבות הטבה בתסמונת הקדם ווסתית גוררת החמרה בכאבי המחזור. לאט לאט הבעיות העמוקות נחשפות. לפעמים  משחררים מקום אחד בגוף ואז מקומות אחרים מתחילים לכאוב. אולי בגלל שהבעיה לא נפתרה אלא נדחקה למקום אחר, ואולי משום שתמיד היו בעיות במקומות אחרים, אבל הבעיה הדומיננטית האפילה עליהן. (לכן הרפואה שלנו מתייחסת לאדם ולא לסימפטום, נכון?)

איך מודדים את הדרך עד להטבה, שאלת. אני מודדת את זה על פי תחושות המטופל ותושותי. אם הם מרגישים שהם עוברים תהליך. לפעמים זה מתבטא רק בברק שבעיניים שלהם, שגובר. לפעמים שינוי קטן בחיים, מעט יותר מרץ, שינה טובה יותר. דברים "קטנים" שמראים שאנו בכיוון הנכון. וכמובן אבחנות הדופק, הלשון, הגוף...
דרך אגב,
כתבתי שאיני חושבת שסילוק הסימפטום הוא הריפוי. הבראה זו מילה אחרת...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מעגל האיכויות ההומיאופתי'
מעגל האיכויות ההומיאופתי
15/06/2005 | 01:46
22
4
כמה אדם יוכל לשרוד זמן ארוך יותר, עם כאב בטן או עם הפרעה נשימתית. מה יגרום לו לטוס מהר יותר לבית חולים ? האם לדעתך תנועה של סימפטום ממערכת אחת למערכת קיומית יותר כמו נשימה ( מה שלא היה לו מעולם קודם לכן ), אינו נחשב להרעה במחלה ובמצב הבריאות ?  אני חושב שכן. מתי נגיד שאנו מזיקים. זו לא חוכמה להגיד שחררתי כאן עבר לשם אז נטפל בזה עכשיו, כי זה מה שבקופת חולים עושים מיכל. מה זה תחושות ? הגוף מדבר בעד עצמו הוא אינו צריך במקרה הזה את המטופל. אם טיפלתי לאדם בעור ופתאום העור נראה יפה יותר אך הנה הוא מתלונן על קשיי נשימה, הכיוון הוא אינו נכון. במקרה שלי יש לי יכולת לנטרל את התהליך, האם ברפואה הסינית יש אפשרות כזו ? מעניין אותי לשמוע על חוקי הריפוי של האקופונקטורה ובכלל. מאוד אשמח ללמוד ואולי לגלות שאנחנו מדברים על אותו הדבר.
מסכים שסימנים קטנים נותנים אינדיקציות גדולות. המשובחים יכולים לחוש את השינוי שעובר על המטופל ברגע שהוא נכנס לחדר.
לא חשבתי שחשבת שסילוק סימפטום זה ריפוי, רציתי רק לדעת אם תנועה של סימפטום ממערכת אחת לשניה יש לו משמעות אבחנתית ופרוגנוזית מבחינת תהליך ריפוי תקין או לא תקין.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מיכל תתעלמי מהכותרת'
מיכל תתעלמי מהכותרת
15/06/2005 | 01:47
4
לצפיה ב-'בהחלט-גם בר''ס יש משמעות לתנועה'
בהחלט-גם בר''ס יש משמעות לתנועה
15/06/2005 | 09:59
1
1
של סימפטומים ממקום למקום, וזה לעיתים ייחשב להטבה ולעיתים להחמרה.
יש עומקים שונים בגוף מבחינה אנרגטית (מעגלים אם נרצה לקרוא לזה), שהסימפטומים הרבה פעמים ינועו דרכם החוצה או פנימה. אם אני רואה תנועה של סימפטום החוצה זה בהחלט נחשב הטבה, ואם אותו סימפטום נע פנימה אז אני מבין שיש טעות באבחנה או בדרך הטיפול ובודק שוב ומשנה גישה.
לקצב תנועת הסימפטום יש משמעות גדולה בפרוגנוזה, כי זה אומר לי בעצם עד כמה כוח החיות של אותו אדם חזק ואז הטיפול יותר מהיר או איטי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
15/06/2005 | 17:37
לצפיה ב-'כנראה לא הבנתי אותך'
כנראה לא הבנתי אותך
15/06/2005 | 11:02
11
כמובן שיש אפשרות לפגוע. כמובן שאנו עלולים לגרום לנזקים אצל מטופלים. טאו הזכיר את השרשור של הדיון שהיה כאן בענייני ריאקציות. מה ההבדל בין ריאקציות לטיפול לנזקים? חבל דק מאוד.

על פי הרפואה הסינית, אכן אם יש בעיה בעור ומנסים לפתור אותה באופן סימפטומטי, היא עשויה להיכנס לריאות - לחדור פנימה. ברור שזה מראה על הידרדרות במצב ולא על ריאקציה (לא הבנתי שדיברת על בעיית נשימה אקוטית שמצריכה טיסה לבית החולים). בתשובתי הקודמת דיברתי על מצבים שבהם מדובר בתהליך ריפוי. שאלת אם תנועה של סימפטום ממערכת אחת לשניה יש לו משמעות אבחנתית ופרוגנוזית מבחינת תהליך ריפוי תקין או לא תקין, והתשובה היא כן. וגם יש דרכים לתקן נזקים.

יש הרבה דוגמאות לתחושות לא נעימות שהיו אחרי טיפולים, ואחריהם שיפור גדול. יש גם דוגמאות לנזקים. תודה לאל, יש לנו כלים לאבחנה ושכל ישר, וזה עוזר ברוב המקרים. לפעמים המטופלים יודעים לומר בעצמם אם הם מרגישים שזה חלק מתהליך בונה או מזיק.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
15/06/2005 | 17:40
10
המטופל אינו יודע אם הוא ניזוק או לא, זה התפקיד של המטפל, לדעתי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'וזו שוב הגישה שמפריעה לי'
וזו שוב הגישה שמפריעה לי
16/06/2005 | 00:27
6

המטופל אינו יודע , והמטפל כן.
אולי המטופל יודע ולהומאופט אין שום מושג .
האם זאת אפשרות?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא שכיח נופר'
לא שכיח נופר
16/06/2005 | 08:39
5
1
בשביל ךדעת צריך ידע בתהליכי ריפוי וחולי. אני מצטער נופר, אבל ככה זה.
זה כמו לצאת לטיול בלי מפה ובלי מצפן. המטופל מדווח למטפל וזה בתורו על פי הידע שיש לו, נכון או לא נכון, קובע את נקודת הציון, ואת המשך התהליך.
אם המטופל היה יודע הוא לא היה זקוק למטפל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ידיעה היא חלק חשוב'
ידיעה היא חלק חשוב
16/06/2005 | 10:19
שאני מנסה לתת למטופלי. זה חשוב בעיני.
אבל זה לא מספיק לריפוי. זה כמו לדעת שיש מינוס בבנק. עצם הידיעה חשוב זה עדיף מאשר לא להיות ער לכך, אבל זה עדין לא יפתור את השאלה האמיתית שהיא, למה הגיע לזה. כי גם אם ירוויח הון, קרוב לוודאי ששוב ימצא את עצמו במינוס, במוקדם או במאוחר. הנטיה לא השתנתה. ההומיאופתיה פועלת ברובד הנטיות והרגישויות, אלא שייכות לעולם הסיבות ולא התוצאות, עולם הרוח ולא החומר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לעניות דעתי'
לעניות דעתי
16/06/2005 | 12:07
3
2
מטופל אינטיליגנטי מספיק, ששואף למודעות יתכן שאף ידע טוב יותר מהמטפל
על המסע שלו עצמו. ואם לא זו עלולה להיות בעיה.
מכיוון שאת עבודת המודעות עושה המטופל בעיקר (ואף אחד לא יוכל לחוות זאת במקומו)
אם מטופל לא מרגיש התקדמות ברמות שונות או שינוי או מודעות , ע"פ תפיסתי לא קרה דבר.
וכל שינוי הוא חסר משמעות.
אני חוזרת ואומרת שאת השינויים המשמעותיים בחיי עשיתי תוך עבודה קשה ולא באמצעות כדור הומאופטי.
ועדיין במיקרים רבים אני אמליץ בחום על טיפול הומאופטי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נופר. את לא מבינה שחולי זה חוסר'
נופר. את לא מבינה שחולי זה חוסר
16/06/2005 | 12:18
2
1
מודעות. זה לא קשור לאינטלגנציה. לדעתי את טועה בתפיסת הדברים.
את מדברת מתוך נימה של העלבות. עזבי את האגו בצד.
המטופל לא עושה עבודת מודעות. אין דבר כזה עבודת מודעות. יש או אין מודעות. כשיש מודעות היא נמצאת כשאין אז אין. מודעות זה מצב הווייתי ולא חווייתי. אי אפשר להיות מואר בהדרגה, אלא אם יש לך דימר.
מודעות לא עושים אלא מקבלים. העבודה של המטופל מסתכמת בהכנת הכלי שיכיל אותה, ולרוב הוא אינו מודע לה.
מטופלים אינטלגנטים שרוצים להקשיב אני מסביר להם.
אני עצמי איני ולא כלום לעומת רבים מהמטופלים שאני פוגש. אני פוגש באקדמאים, עורכי דין שופטים קצינים מה לא, ובעיקר בעיקר נשים, ומי אני לעומת אישה.
מטופל אינו מודע. זו המכשילה הגדולה ביותר בטיפול. תהליך הריפוי האמיתי נעשה מעבר לתודעה שלו. לו ידעת כמה פעמים ראיתי מטופלים משכילים ונאורים שלא קלטו איפה היו והיכן הם עתה ? זהו טבע האדם הוא שוכח ונוטה להדחיק. אין לזה שום קשר לאינטלגנציה. תביני, נופר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ברור..'
ברור..
16/06/2005 | 12:33
1
1
עם זה אנו מסכימים.
צר לי שאינך מכיר אותי ואנו נאלצים לנהל את הדיון הזה מעל דפי הפורום . מסובלך לי מאוד הקטע של הכתיבה והדיוק בכתיבה.
אדם אינו מודע למה שעדיין אינו מודע לו.
מודעות אינה קשורה לאינטיליגנציה. לפחות לזאת שאנו מכירים.
ובכל זאת: יש ויש עבודת מודעות ולשם יש לכוון!!! הרבה פחות מידי בעולם המשלים לדעתי.
ודרך אגב, השיטה שאיתה אני עובדת process work מאוד דומה בעקרונות שלה להומאופטיה. על עקרון הגדלת הדומה. או דומה בדומה ירפא.
רק שע"פ דרך זו המטופל עושה את העבודה בהנחיה של המטפל ולא רמדי.
העבודה היא עם חלומות, סימפטומים גופנים , קונפליקטים. כשהרעיון הוא להגביר את אותו חלק מאיים , מפחיד, רחוק מהמודעות...לתת לו ביטוי , להגביר אותו על מנת ללמוד אותו. המורה שלי לימדה סטודנטים רבים להומאופטיה.
דוגמא לשוני:
היתה תקופה שהיו לי חלומות על שדים שמשתלטים לי על הגוף.
ההומאופט טען שהשדים אמיתיים וקיבלתי את הstramonium
כשאני באופן מודע ובעזרת מטפלת נתתי ל"שד" מקום. זה היה ברור לי שמדובר בשד פנימי. עם קשר לאבל והכאב על אמי שניפטרה . כשביטאתי את הכאב או השד הזה השתחררה לי אנרגיה עצומה שלא לדבר על הרחבת המודעות שהיתה מקבילה לתחושות שהיו לי שקיבלתי את הstramonium שדרך אגב לא החזיקו מעמד.
(וזה ברור למה, לא באה עם זה שום מודעות!) וזאת הבעיתיות שעליה אני מדברת.
ועל ההבדל הזה אני מדברת. לא רמדי, אלא מודעות!
למרות שאני תוהה הרבה פעמים ביני לבין עצמי אולי רמדי בשילוב עבודת מודעות יכול להוות דרך ניפלאה וברוכה לריפוי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בסופו של דבר אנחנו מסכימים'
בסופו של דבר אנחנו מסכימים
17/06/2005 | 03:06
2
אל תצטערי, תמיד אפשר גם להכיר יותר.
זמן קצר לפני שהופעת בפורום שלי כתבתי על סטרמוניום. את מוזמנת לקרוא.
אם יצא לנו לדבר תזכירי לי לספר לך ( או להזכיר ) על דמטר ופרספונה ביתה שנחטפה מזרועותיה על ידי הדס אל השאול.
אני אוהב את הרעיון של מה שאת לומדת. זה אומר את מה שאני ואחרים טוענים כבר שנים, הומיאופתיה אינה רק רמדי. היא תפיסת עולם שבין השאר מסוגלת גם לרפא. יש לה חוקים ועקרונות שתופסים בכל שטחי החיים ובעיקר בשטח החשוב מכל והוא האהבה. אם תרצי לדעת יותר רק תבקשי, אפשר לפתח את זה.
תנחומי על מות אימך. שלא תדעי עוד צער.
תודה לך נופר. אלישוע
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא מסכימה עם האמירה'
לא מסכימה עם האמירה
16/06/2005 | 10:55
2
1
הייתי פעם תקופה ארוכה מאד (on-off) בבית חולים עם בתי, ויצא לי לראות את ראש המחלקה מנחה את הסטודנטים והמתמחים שלו איך לתשאל. אני זוכרת איך הוא הדגיש תמיד - להקשיב למה שהאמא אומרת (מדברים על תינוקות) , לא לשים לה מילים בפה, היא זו שיודעת הכי טוב מה קורה, היא הראשונה שמרגישה שמשהו לא בסדר - לא להתעלם מתחושת הבטן שלה, אפילו אם היא לא ברורה.
ואם ברפואה הקונבנציונלית - ועוד בכירורגיה - כך, על אחת כמה וכמה אצלנו.
לטעמי, כמטפלת אני שותפה בתהליך שרק את חלקו אני מבינה ובוודאי שאני לא רואה וחשה את כל מה שרואה המטופל,
כמטופלת אני מנסה להבין מה קורה אצלי ולקחת אחריות על התהליך,
האלרגיה הכי גדולה שלי היא למישהו שלא מוכן להסביר לי מה קורה ואומר לי : "אני מבין יותר טוב"
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך.'
מסכימה איתך.
16/06/2005 | 12:42
1
בפעם הראשונה שלקחתי תרופה הומאופטית לא קרה דבר.
וכולם כולל המטפל אמרו לי שקורה אבל אני לא רואה את זה.
נו, איך אפשר להתווכח עם זה?
גם לי זה עושה אלרגיה. מה עוד שלבסוף אכן גם ההומאופט הודה שהרמדי לא היה נכון.
כמובן שזה לימד אותי שוב בפעם המי יודע כמה שאני יכולה לסמוך על מה שאני מרגישה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש גם הומיאופתים לא מוכשרים'
יש גם הומיאופתים לא מוכשרים
16/06/2005 | 13:13
אם קרה משהו היית צריכה להבחין גם את, אולי בעזרתו ולאו דווקא לפי הבנתך. הראיה של ההומיאופת אחרת משלך. נקודת הראיה שלו לא בהכרח כמו שלך. אם הסביר לך את מהלך העיניינים ולא גילית חיבור אלא כפייה, אז ניתן לומר שלא קרה כלום וצריך לעשות הערכות אחרות. לכן יש פגישות מעקב אחת למספר שבועות או חודשים.  זו מלאכה לא קלה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הי שוב אלישוע'
הי שוב אלישוע
16/06/2005 | 00:23
6
1
בהמשך לשיחתנו בפורום שלך אבל רלוונטי גם לכאן:
בפעם השניה שלקחתי stramonium הגוף שלי התחיל לפתח מחלה. אבל לא הצליח נישארתי עם שיעול במשך חודש מבלי לפתח מחלה אקוטית.
כשלקקחתי nat mur האלרגיות נעלמו והתייבשו אבל קיבלתי התקפי ברונכיט.
(שמעולם לא היו לי)
להומאופט יש בד"כ שתי תשובות למצב הזה ואשמח אם תתקן אותי:
או שזו ראקציה וגם היא תעבור
או שניתן תרופה אחרת או ננטרל בעזרת קפה וכו.
יש דברים שגם הומאופטיה לא מצליחה לנטרל ולא קשורים לרמדי.
אני בכלל לא מבינה מאיפה הביטחון המוחלט שיש להומאופטים שהם יכולים לנטרל דברים ולשלוט על דברים רק באמצעות חומרים חיצונים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אהלן נופר'
אהלן נופר
16/06/2005 | 10:10
5
איני יכול להתייחס אל מה שאת מספרת אלא מנקודות עקרוניות, את מבינה.איני מכיר אותך, את הפרטים והשתלשלות האירועים.
כפי שכבר אמרת בעצמך, התשובה אינה חד משמעית. צריך להבין אותה בקונטקסט הרחב כולל השפעות משפחתיות.
למראית העין וברמה שאנו נמצאים עתה, אם הופיעה בעיה של נשימה שלא הייתה מעולם ואינה שכיחה במשפחתך כיוון הטיפול אינו נכון.

ראקציה משמעותה החרפה של סימפטומים קיימים או כאלה שמוכרים למטופל בעברו הקרוב-רחוק, או בקרב בני משפחתו. אם כל אלה אינם קיימים מדובר בתהליך שגוי. אסור שהמחלה תעבור לאיבר קיומי יותר ממה שהייתה קודם.
מעבר לזה את קישרת את הרמדי לסימפטומים הפיזיים כשאיני יודע מה קרה וקורה לך עצמך לנופר ברמות הגבוהות. ולא נכנס לזה כאן.

לאף אחד, כולל הומיאופטים, אין ביטחון מוחלט ואנחנו עדין די חסרי ידע, הבנה וכלים. יש עקרונות ריפוי שמנחים, אבל גם הם חסרים. עם הזמן והנסיון המצטבר הידע הזה הולך ומתמלא ומאושש את הטענות שקדמו לו.
אנו עוסקים במדע שאינו מדוייק, באוירה של קשיים ומכשולים לריפוי קשים מאי פעם.

ההומיאופת אינו מנסה לנטרל או לשלוט, זו תפיסה שגוייה מיסודה. מעורבותו של הההומיאופת בהשפעות הינה מזערית יחסית לשאר הגישות, לרמדי יש יכולות כאלה וזה נשגב בעיני. ובגדול - אין הומיאופת יש רמדי וכוח חיים. המפגש ביניהם יוצר את הדינמיקה. אם אין "קליק" ביניהם לרוב לא יקרה שום דבר.
אני חייב לציין שפעמים רבות הדינמיקה של הריפוי נעשית ברמות עמוקות שללא "מפה דרכים ומצפן" אי אפשר להבינם. בראקציה מבחינים כי היא בעלת אופי אקוטי. אבל יש לא מעט רגעי "שקט" והמתנה, שגם מהווים חלק מהתהליך.
גם אופי התפתחות המחלה הכרונית הוא כזה. הוא נע בשלבים של החמרה אקוטית ושלבים של רימיסיה - הפוגה. בזמן הזה החולה חושב שהוא הבריא או שהמחלה נעלמה. עד לגל הבא. ככה מתפתחת מחלה כרונית וככה גם מתנהל תהליך ההבראה.

אבל למרות "הנפילות" ומפחי הנפש שקורים לכולנו מעת לעת, "הנס" כפי שכתבת בעצמך, ממשיך לקרות.
יש לי אמון בדרך הזו. אני רואה את זה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה אלישוע'
תודה אלישוע
16/06/2005 | 12:18
1
אהבתי את תשובתך הכנה והמפורטת.
הנושא באופן שאינו ברור לי עדיין דיו מרתק אותי.
אולי משום שהוא קשור לקונפליקט פנימי בתוכי בהקשר של הדרך.
יש לי תחושה שדיון שלא על גבי פורום עשוי היה לעניין אותי מאוד ולחדד לי דברים.
ודרך אגב, ברמות הגבוהות, אף רמדי לא היתה משנה אם לא היתה נעשית לפני עבודת מודעות, כך אני מאמינה. יכול להיות שההשפעה היתה מאוד חזקה מכיוון שהיתה הבשלה של שנים לפני והייתי בנקודה קריטית באותו זמן.
הניסים החזיקו לתקופות קצרות מאוד ועל כן התייחסתי רק לההבטים הפיזים.
אבל זה אכן נושא לדיון פנים מול פנים ולא בפורום.
ובכל זאת זה עדיין מאוד מיסתורי עבורי כל מה שקרה לי עם תרופות הומאופטיות ואני עדיין בתהליך של חקירה ולמידה של אותה תקופה.
תודה רבה מקרב לב שוב על התשובות והסבלנות.(גם בפורום שלך)
ניכר שזה בנפשך.
נופר
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה לך נופר'
תודה לך נופר
16/06/2005 | 12:51
תינוקות ובעלי חיים אינם עורכים הכנות לקליטת מודעות. זה פעל כי הרמדי היתה הומיאופתית לך וגם בגלל שכוח החיים שלך היה בשל ומוכן. אמת מה שהתכוונת לומר. הלוואי והיינו יכולים לעשות את זה בקבוצה פנים אל פנים. ואת האינטימי לבד.
אמת אמרת, זה בנפשי. את כל עלומי השקעתי בזה. הרבה מעצמי הקרבתי למען זה. סבל רב ראיתי שמעתי וחוויתי. גם גדולות ונצורות ראיתי, ועדין אני עומד משתאה ומשתומם לנוכח הדברים.
כאחד שעומד לחלוף מן העולם בכל רגע, רציתי לספר על זה. לא בשבילי אלא בשביל הילדים שנמצאים בסכנה. שידעו שאביהם לא כילה את ימיו לחינם, והוא עושה מאמץ אחרון להשאיר להם עולם טוב יותר, עם סיכוי גדול יותר מאשר קיבל הוא בשעתו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בלי חלילה'
בלי חלילה
16/06/2005 | 12:25
2
לזלזל באנשים מפשוטי העם שעשויים להיות יותר אינטלגנטים מרבים שבקרב המשכילים המכובדים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'השרשור'
השרשור
16/06/2005 | 22:26
1
הזה מרתק!!

שמחתי להיות ההודעה ה-120....

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אשריך שזכית '
אשריך שזכית
17/06/2005 | 01:36
לצפיה ב-'אולי לא צריך למדוד/לדעת'
אולי לא צריך למדוד/לדעת
17/06/2005 | 13:24
1
לפעמים המדידה/הידיעה כל כך מגבילה אותנו כי אנחנו לא יודעים את הכל ולא מאפשרת לנו לראות מעבר למה שאנחנו לא יודעים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בהחלט..'
בהחלט..
17/06/2005 | 16:12
בהחלט זו גישה שצריך לתת לה יותר  מקום.
זו הבעיה שלי עם הnew age מצד אחד הגישה הזאת מדברת על כמה מופלא העולם ומצד שני מתיימרת כל הזמן להמציא ספרים על ספרים על חוקי היקום
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ריפוי-טיפול'
ריפוי-טיפול
17/06/2005 | 16:25
3
2
נאמרו פה דברים רבים ויפים. לא אגיב על פרטים שונים שאיתם הסכמתי או לא, אלא אוסיף את זוית הראיה שלי.
טיפול- סוג של תהליך. מה המקור שלו קשה לי להגדיר ממש, אם כי נראה לי שהוא דווקא מתחיל במטופל ולא במטפל. הרי המטופלים הם אלה שפונים אלינו בבקשת עזרה והם אלה שמתחילים להקשיב למה שהגוף והנפש משדרים.
התהליך של טיפול כולל את הרצון של המטופל, היכולת שלו להתחייב לעזור לעצמו, והמניפולציות השונות (מודעות ושאינן מודעות), שעושה המטפלת.
הטיפול אף פעם לא מסתיים, לדעתי, בדיקור ספיציפי, מגע, או רמדי\צמחי מרפא, או כל דבר אחר שהמטפלת עושה במהלך השעה+- שהמטופל נמצא אצלה.
כשהטיפול חזק מספיק ההשפעה האנרגטית שלו נמשכת לאורך ימים, שבועות, ולפעמים חודשים.
האם ניתן להביא להחלמה מלאה דרך טיפול? תלוי מה, אבל בודאי!

לגבי ריפוי- כאן זה יותר מסובך בעיני. אני אביא את דבריו של מטפל גדול מאוד בשם Fools Crow.הוא היה שמאן ומרפא של שבט האוגללה סו. והוא טען שריפוי אינו תמיד החלמה.להביא את האדם למקום שבו הוא מסוגל לשחרר פחד וכאב ולקבל באהבה את המות (כשהוא גוסס), זה גם ריפוי. המרפא הוא האדם שנותן לכוח של הבורא לעבור דרכו, והוא מעניק אותו למי שנזקק לו. במובן הזה כל אדם הוא מרפא.
כן,כן חברים, אני יודעת שאתם לא מורגלים בקשקוש רוחני שכזה שמגיע ממני, אבל אני באמת ובתמים מאמינה בזאת, ויצא לי גם לחוות ולראות מטפלים שעובדים כך, והעוצמה שלהם מדהימה.
כל זאת בברכת שבת נהדרת!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניפלא!'
ניפלא!
17/06/2005 | 18:35
1
איזו יופי של אמירה.
""ריפוי אינו תמיד החלמה"
כמה אמיץ ויפה!
אחד המורים הבכירים בעולם לprocess work עובד עם אנשים במצב קומה.
ואני ממליצה מאוד לקרוא את המאמר/ראיון כולל השאלות והתשובות באתר שלו בנושא.
אני חושבת שזה יכול להאיר באור קצת אחר את הדיון פוקח עיניים ולב הזה.
http://www.garyreiss.com/coma.htm
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ואני דווקא את הצד'
ואני דווקא את הצד
17/06/2005 | 20:38
1
של "הקשקוש הרוחני" ומאוד מאמינה שבכל אדם יש את המרפא!

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לטעמי. אהבתי '
תשובה לטעמי. אהבתי
18/06/2005 | 08:47
3

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ