לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875118,751 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'סרטן, עיסוי ורפואה משלימה'
סרטן, עיסוי ורפואה משלימה
<< ההודעה הנוכחית
26/04/2005 | 11:13
83
536
אני מתמודדת עם סרטן שד.
אחד הדברים שאמרו לי כמה אנשים זה שלא מומלץ עיסוי.
מאוד חבל לי לותר על עיסויים, ורציתי לדעת מאיפה הגיע הדעה שעיסוי עלול להיות מסוכן לסרטן. אם זה לא סתם שמועה שמישהו הפריח ואחרים חוזרים אליה.
ואם אכן זה מסוכן, האם יש סוגי טיפול במגע שמותר לעשות?

שאלה נוספות בקשר לרפואה משלימה. היא שאלה כללית, המלצות הערות ומידע שיש לכם בקשר לנושא.

כפי שפרטתי בכרטיס האישי שלי נעזרתי בהומאופטיה, תרופות סיניות, ודיקור וזאת בנוסף לאמצעים הקונוונציונלים: ניתוח כימותרפיה והקרנות.

תודה
גלי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סרטן ועיסוי'
סרטן ועיסוי
26/04/2005 | 11:26
143
היי גלי,

מאוד לא רצוי לטפל בעיסוי בסרטן מחשש להתפשטות גרורות בגוף. הדברים אמורים לגבי כל סוג של עיסוי וכן רפלקסולוגיה, שגם היא מעסה את הגוף דרך כפות הרגליים.

אז מה כן?
אפשר להיעזר בהילינג ורייקי, בארומתרפיה (רק במריחה ולא עיסוי!! וגם לא בשילוב הומאופתיה!!) וכל שיטה אחרת שאינה גורמת להתפשטות הסרטן.

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סרטן ורפואה משלימה'
סרטן ורפואה משלימה
26/04/2005 | 11:35
16
107
הסיבות העיקריות להגדרת סרטן כקונטרא-אינדיקציה לעיסוי:
1. חשש משבירת עצמות (שנחלשו בגלל גידול בתוכן)
2. חשש מעיסוי של אזור הגידול, מה שעלול להביא להפצת גרורות.
בנוסף, במכללות לרפואה משלימה חוששים מתביעה, ולכן ברוב המקומות סרטן מוגדר כקונטרא-אינדיקציה (="אסור לגעת").

אם אין גידול בעצמות, והמטפל יודע איפה הגידול ונמנע מלטפל במקום, מה שנשאר זה החשש מטיפול לא מקצועי, והטענה שהמרצת מחזור הדם בעיסוי תביא להפצת גרורות.

טיפול לא מקצועי, לדוגמא, הוא כזה שיגיד למטופל שהוא יכול לרפא סרטן.

החשש מהמרצת מחזור הדם והפצת גרורות, עומד בסתירה מוחלטת להמלצה הקבועה לרוב חולי הסרטן לעסוק בספורט ולא להימנע מסקס - גם הם ממריצים את מחזור הדם, כידוע, ועליהם הרופאים דוקא ממליצים.

אני לא מעסה ולא מכיר מספיק את התחום, אבל יש טיפולים במגע כמו שיאצו, רפלקסולוגיה, טוינא ועוד, ויש מטפלים שעובדים עם חולי סרטן, בתיאום עם הרופא המטפל.

לדעתי טיפול במגע יכול לעזור מאוד בהקלה על תוצאות הטיפולים בכימותרפיה והקרנות, וכן בהחלמה מניתוח; צריך רק לבחור נכון את המטפל/ת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ומה לגבי המרצת מחזור הלימפה?'
ומה לגבי המרצת מחזור הלימפה?
26/04/2005 | 12:06
15
61
לפי מה שידוע לי, להתפשטות סרטן בגוף יש קשר הדוק דווקא למערכת הלימפתית.

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפשר להמריץ את הדם בלי להמריץ גם'
אפשר להמריץ את הדם בלי להמריץ גם
26/04/2005 | 12:31
14
67
את הלימפה?
ואפילו אם אפשר, האם ההמלצות הקבועות של הרופאים לעשות ספורט, לא מפעילות וממריצות את שתי המערכות בו-זמנית?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המרצת הלימפה'
המרצת הלימפה
26/04/2005 | 13:04
13
55
ציטוט מתוך הספר "אטלס גוף האדם":

"המסע האיטי של הלימפה -
בשונה ממחזור הדם, מערכת הלימפה היא פחות מרכזית ואין לה איבר מסוים שמניע אותה... בהיעדר איבר מניע... הלימפה נעה הודות להשפעות המעסות של השרירים... באיטיות רבה."

ומאחר ואינני רופאה, אומר בזהירות רבה, שממה שידוע לי - עיסוי ממריץ את מערכת הלימפה ולכן יש צורך לנהוג בזהירות בכל הקשור לעיסוי וסרטן. ידוע לי על מקרים בהם טיפולים מסוימים גרמו להתפשטות גרורות בגוף. אישית, לא הייתי ממליצה לקחת סיכון. ישנן שיטות אחרות, יעילות לא פחות, שניתן להיעזר בהן מבלי להסתכן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אשמח לשמוע על שיטות אחרות, אבל'
אשמח לשמוע על שיטות אחרות, אבל
26/04/2005 | 13:15
12
42
לא אמרת למה מיועדות ה"שיטות האחרות" - להמרצת מחזור הדם? לשיפור ההרגשה הכללית? להרפיית שרירים? להרפיית מתח? (השנים האחרונים אינם זהים)

אני לא מעסה ולא למדתי עיסוי, אז לא אגיב ספציפית לגבי עיסוי - אבל ברור שפעילות גופנית, מהליכה דרך סקס עד ריקוד, מפעילה את השרירים ובכך מפעילה את הלימפה.
רופאים ממליצים על פעילות גופנית לחולי סרטן, גם לשיפור הכושר וההרגשה הכללית וגם למניעת תחושת ניוון ודיכאון.
אם הבעיה היא המרצת הלימפה, לא ברור לי מדוע ממליצים על פעולות המזרזות אותה.

אני חוזר: יש מטפלים (אני מכיר כמה, לא רק אני) בשיאצו, רפלקסולוגיה ועוד, שמטפלים במקרי סרטן. הכל צריך להיות בתיאום עם הרופא המטפל.

לגבי עיסוי, אני לא יודע. זה לא התחום שלי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
26/04/2005 | 13:29
11
46
כפי שציטטתי קודם - השרירים מפעילים את הלימפה, אבל באיטיות. העיסוי - ממריץ ומאחר ומערכת הלימפה מתפרסת על פני הגוף כולו, זה נראה לי מסוכן לעסות, אפילו אם העיסוי הוא לא מקומי.

לגבי השיטות האחרות - כל אחת בתחומה.
למשל - ההומאופתיה עובדת בהקשר האנרגטי (וכן גם רייקי והילינג), פרחי באך עובדים בפן הרגשי-נפשי, דיקור סיני פועל על המרידיאנים וכן הלאה.

אינני מבינה בשיאצו, אבל כרפלקסולוגית שמסיימת עכשיו תואר 'בכיר מתקדם', אני יכולה לומר לך שיש סכנות שכרוכות בזה ולא רק בגלל ההבטחות לריפוי הסרטן, אלא בהמרצת מחזור הלימפה והתמקדות באיברים משלימים (לפי ההבנה הסינית) וכו' וראיתי מקרים שהסתבכו.

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שמוליק זיידל, שנדמה לי שהקים את'
שמוליק זיידל, שנדמה לי שהקים את
26/04/2005 | 13:40
10
48
האיגוד הישראלי לרפלקסולוגיה, אומר שמותר לטפל בסרטן - בזהירות, וכל מקרה לגופו, ובהתייעצות עם הרופא המטפל, וכל ההסתייגויות הנחוצות.
שמעתי את זה משני תלמידים שלו, שמטפלים גם במקרים של סרטן.

צריך לדעת מה לעשות ומה לא לעשות, ומי שלא יודע - שלא ייגע; אבל אין היגיון באיסור מוחלט.

צריך לזכור שהמכללות לרפואה משלימה חשופות לתביעה במקרים רבים, והם מכסות את ישבנן ע"י שהן מגדירות מצבים רבים כקונטרא-אינדיקציה. בד"כ הן לוקחות "מקדם פאניקה" גדול מאוד. בהנחיות שקיבלתי בסוף השנה הראשונה ללימודי שיאצו ב"תמורות", מרוב קונרא-אינדיקציות לא נשאר במי לטפל; בסוף השנה השניה נאמר לנו בעל-פה ש"בזה מותר בזהירות", ו"בהוא מותר אם יש אישור לפיזיותרפיה", וכך הלאה, אבל על הנייר לא שינו כלום. על הנייר, בכל מי שצריך טיפול רפואי אסור לגעת.

נראה לך הגיוני?
לי זה נראה כיסוי תחת.
אחרי תמורות למדתי במרכז לטאו-שיאצו, ושם שמעתי דברים שנראו לי הרבה יותר הגיוניים: אם אתה לא יודע אל תטפל, אם אתה לא בטוח בוא להתייעץ, אל תבטיח כלום ועבוד בזהירות רבה - אבל אפשר לטפל בהכל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבהרה: אפשר לטפל בהכל, אבל לא כל'
הבהרה: אפשר לטפל בהכל, אבל לא כל
26/04/2005 | 13:45
2
52
מטפל יכול לטפל בכל דבר.

יש אנשים שאין להם הניסיון הנחוץ, או הידע.
צריך לבחור מטפל מתאים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
27/04/2005 | 21:29
1
24
דוד
יודעת אני שאינך אדם יהיר ולכן אבקש הבהרה:למה הכוונה ב"מטפל יכול לטפל בכל דבר?"
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'צ"ל *לא* כל מטפל יכול לטפל בכל דבר'
צ"ל *לא* כל מטפל יכול לטפל בכל דבר
27/04/2005 | 21:50
21
(כותרת ההודעה היא חלק מהמשפט).

המשפט השלם הוא:
אפשר לטפל בהכל, אבל לא כל מטפל יכול לטפל בכל דבר.
יש אנשים שאין להם הניסיון הנחוץ, או הידע, או היכולת הטכנית.
צריך לבחור מטפל מתאים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כבודן של המכללות'
כבודן של המכללות
26/04/2005 | 13:51
6
19
אין לי כוונות להתווכח עם המכללות, כבודן במקומן מונח.
לגבי ההיגיון - גם אותי לימדו בשנה הראשונה את הקונטרה אינדיקציות ובשנה השניה למדתי שמותר לטפל, מבלי להבטיח לרפא את הסרטן. אך בשנה השלישית אני כבר מפעילה את ההיגיון שלי והידע שלי מכל התחומים שלמדתי וכיום אני לומדת לראות את הדברים בצורה רחבה יותר.

היה לי ויכוח לאחרונה עם ארומתרפיסטית שאמרה שמרוב קונטרה אינדיקציות לא נותר לי במי לטפל. לומר לך את האמת, נותר גם נותר. יתרה מכך, אני חושבת שבכל מקרה של ספק - אין ספק.

נתתי את דעתי בעניין ואת המלצותיי. מי שרוצה - יקשיב ומי שלא - לא.

המשך חג שמח,

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ואני דוקא חושב שבכל מקרה של ספק,'
ואני דוקא חושב שבכל מקרה של ספק,
26/04/2005 | 14:01
5
21
יש ללמוד ולהתייעץ.
מטפל שאין לו ספקות, מפחיד אותי.
בעצם, לא רק מטפל.
(אני יודע שלא לזה התכוונת, אבל זה "הקפיץ" לי משהו)

חג שמח
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' תמיד מעדיפה את מי שיש לו'
תמיד מעדיפה את מי שיש לו
26/04/2005 | 22:29
16
ספקות, ומכיר במגבלותיו - לצערי , נתקלתי באנשים שהבטחון שלהם ביכולתם ובידע שלהם, רחוק מלשקף את המצב האמיתי (וזאת בלשון המעטה)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למען הסר ספק'
למען הסר ספק
26/04/2005 | 22:39
3
21
אני רוצה להבהיר כאן שהכוונה במשפט "אם יש ספק - אז אין ספק" הייתה לכך שאם יש ספק שאגרום נזק למטופל, הרי שאין ספק שאעדיף שלא ליטול סיכון. טובתו של המטופל והראייה הרחבה של התמונה, תוך התחשבות בגורמי הסיכון - הם שעומדים לנגד עיניי בבואי לטפל בכל אדם שהוא.

אם מישהו פירש בכך הפרזה בערך עצמי, טעות בידו. אני מטילה ספק ובודקת את עצמי שוב ושוב, כדי שאמנע ממצבים בהם ייגרם נזק למטופל, על אחת כמה וכמה, כאשר ידועים לי גורמי הסיכון מראש.

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'היה לי ברור שלזה התכוונת.'
היה לי ברור שלזה התכוונת.
27/04/2005 | 02:21
2
11
אם הובנתי אחרת אני מתנצל.

גם באמנות הלחימה וגם בריפוי, אני יוצא מהנחה שיש לי "חורים שחורים" בידע, דברים שאינני יודע שאינני יודע. הדרך היחידה לגלות שאינני יודע אותם היא להיתקל בהם; אם זה מונח טכני או מצב שאינני יודע לפתור, אלה דברים שאני יכול לוותר עליהם, או ללמוד אותם.

מטופל עם בעיה שאינני יודע לפתור, הוא הזדמנות ללמוד - כמובן לא על גבו ולא על בשרו, אבל באמצעותו - אם ע"י הפנייתו למטפל יותר מנוסה והתייעצות עם אותו מטפל, ואם באמצעות התייעצות עם אחרים בלי להפנותו אליהם.

אני מניח שכך גם אצלך, ושאין ביננו אי-הסכמה על זה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אמן !!! '
אמן !!!
27/04/2005 | 02:44
4
לצפיה ב-'אהבתי.'
אהבתי.
27/04/2005 | 14:06
4
לצפיה ב-'שתי תשובות ראשונות סותרות'
שתי תשובות ראשונות סותרות
26/04/2005 | 11:51
24
המלצה:
לברר אצל הרופא המטפל מה בדיוק החשש; יש כאלה שיסבירו, יש כאלה שיגידו "אסור בשום אופן כי אני הרופא ואני אומר", ויש כאלה שיפנו אל מטפלים שהם מכירים וסומכים עליהם.

אל תבררי רק לגבי עיסוי; שאלי גם על שיאצו, טוי-נא, רפלקסולוגיה ועוד.

אם יגידו לך שיש חשש מהמרצת זרימת הדם, שאלי על סאונה, ספורט, סקס, מקלחות קרות ורחצה בים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מידע נוסף'
מידע נוסף
26/04/2005 | 15:38
4
23
טל ודוד - המון תודה.
דוד הספקות שאתה מעלה הם בדיוק הספקות שאני מעלה.

במסרים אישיים שאלו אותי עוד כמה שאלות. ומבחינתי התשובות לא דורשות פרטיות מיוחדת. בכלל ההמלצה שלי לכל אשה שהיא "אחת תשע" (והיום זה כבר למעשה אחת משבע) ההמלצה שלי היא לא להסתיר. העובדה שסיפרתי לכל מכריי הביאה לי לא רק הרבה מידע רלוונטי אלא גם תמיכה, ועידוד שהיו מעל ומעבר.

השאלות שנשאלו: איך התגלה הסרטן?באיזה שלב? במה זה מתבטא היום?

התשובות: הסרטן התחיל לפני ההריון. והתגלה בזמן ההריון.
היתה לי מחלת פאג'ט לפני ההריון, אך רופאת העור שאליה פניתי לא איבחנה את הממצא הסרטני ונתנה לי משחה. וגם ההומאופט הקלסי שאצלו הייתי מטופלת - זאב בולגר, שדיווחתי לו על הסמפטום לא איבחן כי מדובר במחלת פאג'ט (פגם עור קל המופיע על הפטמה ונראה כעור מבריק בעל גון כתום) מיותר לציין כי איבחון מוקדם הוא קריטי וטיפול בשלבים ראשונים של המחלה משפר דרמטית את סיכויי ההחלמה.
הסיבה שהסרטן התגלה במהלך ההריון נובעת מהערנות של הרופא הגניקולוג שלי שחשד שהממצא מצביע על מחלת פאג'ט כלומר על סרטן והמליץ לי לפנות מיד לרופא כירוג.

עברתי ניתוח בזמן ההריון וכן עברתי כימותרפיה מסוג שאיננו עובר את השליה.
במקביל נעזרתי בטיפולים מתחום ה"רפואה המשלימה", כפי שסיפרתי בכרטיס שלי מדובר על טיפולים בצמחי מרפא סיניים, דיקור סיני ושינוי תזונה.
מרגע שהחלטתי שאני נכנסת לטיפול כימותרפי, למדתי היטב את הנושא. כידוע מרבית האנשים שעוברים טיפול כזה חווים תופעות לוואי קשות מאוד לאורך כל הטיפול הכימותרפי והרבה פעמים הטיפול עבורם הוא סיוט מתמשך. אספתי הרבה מאוד מידע. והעובדות מדברות בעד עצמן.
המצב שלי היום הוא שאני עוברת את כל הטיפולים ללא תופעות לווי קשות, ומרגישה מצויין.
כמובן שאי אפשר לדעת בדיוק מה גרם לכך. הטיפול ההומאופטי? הדיקור הסיני? התמיכה הנפלאה שאני מקבלת מחברים? האיש המקסים שלי שמצחיק אותי ומשמח אותי וגורם לי להנות מכך רגע מחיי? או אולי התינוק שלי המתוק?
העובדות החד משמעיות הן הבדיקות הרפואיות.
כידוע הטיפול הכימותרפי הורס את המערכת החיסונית וניתן למדוד זאת ולראות מה קורה לכדוריות הלבנות ולטסיות. הכדוריות הלבנות אצל אדם בריא צריכות להיות בערכים של בין 4-10. ואנשים שעוברים כימותרפיה הכדוריות "מתרסקות" ומגיעות גם ל 1-2 ואפילו ל- 0.
התחלתי את הטיפולים הכימוטרפים עם רמה 10. מידי שבוע ניתן לראות את הירידה: 8, 7, 6, 5 ועד 4.9.
עד אותו שלב מכיוון שהייתי בהריון המרפא הסיני לא הסכים לתת לי את התרופה של צמחי המרפה הסיניים. לאחר הלידה התחלתי לקחת את התרופה ומידית הכדוריות הלבנות עלו ל- 6.7 והטיפולים הכימוטרפיים המשיכו להוריד את הכדוריות ל- 5 ואז ל- 4.3.
בשלב זה הגיע לארץ המדקר הסיני המומחה שאצלו רציתי לקבל את טיפול הדיקור ומיד לאחר הדיקור הכדוריות עלו ל 6.7.

השאלה הבאה: במה זה מתבטא היום?
הרפואה הקונוונציונלית היא עובדת עצות בנושא הזה. הם יודעים לתת כימותרפיה ולמדוד. אם תוך חמש שנים זה לא חוזר הם קוראים לזה הצלחה. אם הסרטן חוזר הם מגדירים שהטיפול לא הצליח. המדקר הסיני המומחה שאצלו אני מטופלת יודע להגדיר אם המחלה בנסיגה בהקפאה או בהתקדמות, אבל כל עוד אני בטיפול כימותרפי בדופק שלי שומעים רק את "רעש הרקע" של הכימותרפיה.

היום אני קרובה מאוד להשלים את הטיפול הכימותרפי. ומיד עם השלמתו מתחילה מבחינתי ההתמודדות האמיתית שלי - להישאר בריאה, לתמיד.  
ושוב אני אוספת מידע. וגם השאלה ששאלתי בפורום הזה הינה חלק מתהליך איסוף המידע הזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
26/04/2005 | 20:04
1
1
לצפיה ב-' תודה מאיה'
תודה מאיה
26/04/2005 | 23:37
7
לצפיה ב-'תודה רבה על השיתוף '
תודה רבה על השיתוף
27/04/2005 | 00:29
3
רוצה לומר גם לך אישית, ולא רק דרך תשובות שכתבתי לאחרים בדיון זה, שלדעתי אין שום מניע לקבל טיפול עיסוי ואף להפך.

בהצלחה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'להישאר בריאה'
להישאר בריאה
27/04/2005 | 01:15
11
גלי, קראתי את סיפורך ואני רוצה להודות לך על השיתוף, על האומץ ועל האופטימיות שנתת לכל מי שקרא אותו.

אני מבין האנשים שמצדדים בטיפולים במגע לחולי סרטן.

כתבת שאת רוצה להישאר בריאה לתמיד, ואני מאחלת לך שבקרוב זה יקרה. רק מוסיפה פרט קטן אחד - מעבר לטיפולים הנהדרים, למטפלים המקצועיים ולצמחי המרפא: אלה חשובים, במיוחד לאור העובדה שהגוף צריך להתנקות מהתרופות שקיבלת. אך חשוב גם לשמור על אורח חיים בריא, להימנע מרעלים ולצרוך מזון איכותי ונקי. וכמובן, חשוב לעשות דברים שיגרמו לך הנאה ואושר, ולממש את עצמך.

שוב תודה,

מיכל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני בעד לטפל'
אני בעד לטפל
26/04/2005 | 21:55
14
18
גם במתמודדות עם סרטן השד.
לפי מה שאני רואה עד כה, הטיפול מקל מאוד גם על הנפש וגם על הגוף.
יתכן שקיים חשש של מטפלים/מכללות (ואולי תסקלו אותי) לקחת אחריות על מטופל המתמודד עם סרטן, כדי להמנע מתביעות במידה והמצב מחמיר.
לא ידוע לי על שום מחקר שנעשה בעניין (כמו שמעדיפים לא לטפל בטרמסטר ראשון להריון מחשש להפלות).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לשמש א'
לשמש א
26/04/2005 | 22:20
4
8
אני רוצה להביא כאן קטע, מתוך ה"אנציקלופדיה לבריאות המשפחה" (הוצאת כרטא), בערך "סרטן השד", שאולי יסייע לך קצת להבנת הדברים:

"אם סרטן השד מתפשט, הרי זה דרך צינורות הלימפה. בדרך כלל מתנפחות בלוטות הלימפה בבית השחי, לפעמים מתפשטת המחלה דרך כלי הדם שבין הצלעות אל בלוטות הלימפה בחזה. אגב התפשטותו, עלול הסרטן להצמיח גידולים משניים בחלקים אחרים של הגוף".

האנציקלופדיה נכתבה בידי קבוצת רופאים. נראה לי שזהו מקור מהימן ומוסמך.

לגבי טיפול במתמודדות סרטן השד, אפשר ורצוי לטפל, השאלה באיזה תחום. ישנו תחום טיפול, אשר נקרא "ניקוז לימפתי" והוא מבוצע בעיסוי עדין מאוד, מאחר והמערכת הלימפתית נמצאת קצת מתחת לפני העור ומאוד קל להניע אותה. אם כך זה עובד, תארי לך מה קורה בעיסוי נמרץ.

האם נחוץ לך מחקר נוסף?

ישנם תחומי טיפול רבים המקלים על הגוף והנפש. החוכמה היא לדעת לבחור את הטיפול שאינו מסכן את האדם. ישנם מטפלים רבים שחושבים שאם הם מסייעים למטופל הרי זה משובח, ומה אם הם גורמים נזק תוך כדי כך? לא צריך לתת על כך את הדעת?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ל ammital'
ל ammital
27/04/2005 | 00:22
3
4
לא מצאתי בציטוט שלך מתוך האנציקלופדיה שום מחקר, ככה שאני לא מבינה את מה שכתבת בהמשך "האם נחוץ לך מחקר נוסף?" וגם לא מצאתי שם כלל התיחסות כלשהי לטיפול ברפואה משלימה.

אשמח לשמוע על מחקר או case history ששולל טיפול מסויים ברפואה משלימה למתמודדים עם מחלת הסרטן.
למה שלא ניתן למטופל להחליט על פי נטיית ליבו, על פי הרגשתו.

אם מטופלת מספרת שהיא כעת בטיפולי כימותרפיה לאחר ניתוח שד וחשה שזקוקה לטיפול ברפואה משלימה (גם טווינה/שיאצו), יותר מאשמח להוות לה לכלי שכזה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' שמש א - מצויין'
שמש א - מצויין
27/04/2005 | 00:31
1
5
זה בדיוק הראש
מאוד אהבתי את ההתיחסות שלך "אשמח לשמוע על מחקר או case history ששולל טיפול מסויים ברפואה משלימה למתמודדים עם מחלת הסרטן".

גלי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מצחיק, ענינו זו לזו באותו רגע'
מצחיק, ענינו זו לזו באותו רגע
27/04/2005 | 00:38
4
את אותה תשובה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לשמש א'
לשמש א
27/04/2005 | 01:30
5
ההתייחסות לרפואה המשלימה לא הייתה בציטוט שהבאתי, אשר מסביר במהותו כיצד מתפשטות גרורות למחלה, אלא לעובדה שגם במגע עדין ביותר ניתן להניע את מערכת הלימפה, כשם שזה מתבצע בשיטת "ניקוז לימפתי". באופן אישי, נראה לי מאוד ברור שמגע אגרסיבי יותר גורם להמרצת המערכת וידוע שעיסוי עושה זאת.

אני בהחלט בדעה שהמטופל צריך להחליט, הרי מדובר בגופו שלו, אך האם הוא מודע לכל הסיכונים שבדבר? לא תמיד. אני סבורה שזוהי אחריותו של המטפל להתמצא בדרך שבה הדברים פועלים בתוך הגוף ולהפעיל שיקול דעת. זוהי גם הסיבה שמכריחים מטפלים כיום לעבור קורסים ברפואה מערבית, אשר היקף השעות שלהם רק הולך וגדל משנה לשנה.

אם בחרת לטפל בחולה סרטן בסוגים שונים של עיסוי, אני מאחלת לך רק הצלחות בתחום (אך זכרי שההצלחות נמדדות לאורך שנים, כפי שציינה גלי, ניתן לדעת זאת רק אחרי חמש שנים ובדרך כלל, אחרי הטווח הזה כבר אין קשר עם המטופל). הבחירה שלי היא לנקוט משנה זהירות עם מטופל שכזה, אך זוהי הבחירה האישית שלי. נניח שאני טועה ודרך טיפול מסוימת לא תגרום נזק, אך גם כאשר הדברים אינם ברורים באופן חד משמעי (כמו מחקרים מעוגנים, case history וכו'), אני לא נוטלת סיכונים כאלה, במיוחד כשמדובר בחיי אדם.

בכל אופן, רשמתי לעצמי את הדברים ואני רואה בדברייך אתגר מעניין. אשמח לבדוק אפשרות לחקור את הדברים בצורה יותר מעמיקה ומקיפה. לגבי רפלקסולוגיה - הדברים די ידועים לי ועליי רק לאסוף את הנתונים ולגבי שיטות אחרות, אתחיל לאסוף מידע.
תודה על הרעיון,

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
26/04/2005 | 23:29
2
לצפיה ב-'גם אני בעד לטפל'
גם אני בעד לטפל
27/04/2005 | 00:28
7
13
גם אני בעד לטפל.
והשלב הראשון הוא תמיד איסוף מידע.
אין מישהו שאצלו מרוכזות כל התשובות הנכונות.
הרופאים - חלקם יודעים מעט מאוד והשאר עוד פחות.

לדוגמה: הרופאה האונקולוגית שלי - שהיא מצויינת, יש לה שם בינלאומי, והיא מבינה כל מה שצריך על רעל העכברים שנקרא כימותרפיה, וזה הדבר החשוב ביותר ובנוסף למקצועיות הבלתי רגילה שלה בתחום היא גם בן אדם אנושי, שרואה בני אדם ולא "מקרים".
הידע שלה הוא זעיר על כל מה שלא נופל בדיוק בתחום העיסוק שלה.
למשל נשברו לי צפורניים, שאלתי אותה אם זה תופעת לווי של הכימותרפיה והיא אמרה לי שלא.
שלושה חודשים אחר כך בסוף הטיפולים (מחרתיים טיפול הכימו האחרון שלי, כיפק היי) התברר לי שהאחיות במחלקה יודעות ששבירת ציפורניים זו תופעת לווי של החומר שאני מקבלת (טקסול, מופק מעץ הטקסול) וגם יודעות שכל מה שצריך זה לשים אצבעות במי קרח בזמן קבלת הטיפול. אם הייתי ממשיכה לשאול הייתי מגיע למידע אבל סמכתי על "הרופא המומחה".  

דוגמא נוספת: הכירוג שגילה את הסרטן אצלי, אני מברכת אותו על כך שאמר לי מידית, למחרת לבצע ממוגרפיה וביופסיה ולהתקשר אליו מיד אם לא יקבלו אותי באותו בוקר. אבל ברגע שהתוצאות הגיעו הוא אמר לי "אנחנו נשמור על הילד" (היתי בהריון בחודש שלישי, נשואה, בת 39 ללא ילדים ואחרי שתי הפלות לא רצוייות) ובאותה נשימה שלח אותי לבצע CT ובדיקת מיפוי עצם - שתיהן בדיקות מסוכנות בטירוף לעובר ואסורות לחלוטין על נשים בהריון.
כשבררתי והבנתי מה הוא עשה - כל מה שנשאר לי לעשות זה להגיד תודה שהגעתי לרופא שהוא אידיוט אמיתי (למרות שאולי הוא כירוג טוב) זאת היתה מתנה במלא מובן המילה כי המסקנה היחידה היא שהאחריות היא מאה אחוז שלי - האחריות לריפוי וגם האחריות לאיסוף המידע ולקבלת ההחלטות.

היו לי כמה ימים להחליט האם אני הולכת על רפואה קונוונציונלית, ואם כן באיזה בית חולים ועם איזה רופא. נפגשתי עם הכי טובים שיש. וההמלצה שלהם היתה - לעשות הפלה כדי שאפשר יהיה לבצע את כל הטיפולים הכימותרפיים.
האיש שלי המקסים ביקש שאעשה הפלה ואמר לי "עד שמצאתי אותך, אני לא יכול לאבד אותך, בבקשה תעשי הפלה, ואנחנו נאמץ ילד".
ממש התלבטות לא קלה. דיברתי עם אח שלי, שגם הוא ביקש שאעשה הפלה. אחי הוא גאון אינטרנט. ביקשתי שיעשה מחקר אינטרנט ויביא לי אחוזים, כמה חיות כמה מתות, ללא הריון - עם טיפולים מלאים, ועם הריון - וטיפולים חלקיים.
הוא חזר אלי אחרי יומיים, ואמר לי את הדבר ההפוך - בשום פנים ואופן לא לעשות הפלה. מסתבר שהריון מאיץ את הסרטן אבל הריון מאיץ גם החלמה מסרטן.
באתי עם התוצאות האלו לאונקולוגית, והיא אמרה שהיא מכירה את המחקרים.
אמרתי: אז המסקנה היא לא לעשות הפלה, נכון?
והיא אמרה: את זה אני לא יכולה להגיד לך זו החלטה שלך.
כמובן שאני מבינה את כיסוי התחת, אף אונקולוג לא יסתכן בתביעה בנידון.
אבל לעזאזל, תארו לכם שהייתי הולכת על ההמלצות שלהם. לא רק שהייתי מאבדת את התינוק שלי, הייתי גם פוגעת בסיכויים שלי. מטורף נכון?

וכאן אני חוזרת לנושא העיסוי. עיסוי זה בריאות. עשיתי בחיי טווינה, אבי-גרינברג, רפלקסולוגיה שיאצו ועוד אני לא צריכה לספר לכם כמה זה בריא לגוף.

מה שאני מחפשת בפורום הזה זה תובנות של אנשים שלמדו לעומק את הנושא של עיסוי וטיפול במגע. מבחינתי זה לא מותרות, ולא פינוק נחמד (כן זה גם פינוק כמובן) ברור לי שבתי ספר צריכים לשמור על עצמם ולהגיד שמותר לטפל רק באנשים בריאים ומי שלא בריא לא יוכל לקבל טיפולי בריאות.

אני שואלת את הגוף שלי ומקבלת תשובות. למשל ברור לי שאני צריכה לעסות לעצמי את כפות הרגלים כדי לפתוח את החסימה ששם. אני עושה מדיטציה (אולי פרם שי יגיד שזו לא מדיטציה. אני עוד לא בטוחה שהבנתי)ומרגישה את הזרם של האור ששוטף אותי מלמעלה למטה, ומרגישה בכפות הרגלים את ה"אבקה השחורה" שנשטפה מהגוף ועוצרת את הזרם. ורק אם אני מעסה מידי פעם את הרגליים כדי לפתוח את השסתום הזה, אז האור המרפא הזה יכול להמשיך לזרום ולנקות את הגוף.

אבל ברור לי שעיסוי עצמי זו רק טיפה בים, שתהליך הריפוי דורש ממני לקבל עזרה, ולהגיע למטפלים הנכונים.

אשמח מאוד לשמוע תובנות נוספות של כל מי שמרגיש שהוא יכול לתרום לי.
כפי שאמרתי - מאה אחוז מהאחריות היא עלי.

תודה

גלי  

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חייבת לומר'
חייבת לומר
27/04/2005 | 00:36
9
שאני מאוד אוהבת את הגישה שלך

אם תרצי, אוכל, דרך המסרים, לנסות לשדך אותך לאחת המטופלות שלי (אם תסכים) שהיא חצי שנה אחרי הניתוח, מטופלת בשיאצו שהטיפול לתחושתה מאוד מחזק אותה בתקופה זו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גלי. הבעיה היא ב 100%'
גלי. הבעיה היא ב 100%
27/04/2005 | 01:51
3
10
לצפיה ב-'הכוונה במספר 1 ובאותם 100 אחוזים'
הכוונה במספר 1 ובאותם 100 אחוזים
27/04/2005 | 02:10
2
7
שגם הם מספר 1.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה אלישוע אהוב'
תודה אלישוע אהוב
30/04/2005 | 17:57
1
5
זה שעור שאני מנסה ללמוד.
האם אתה מתכוון שבתהליך הריפוי עלי לא לקחת את מלא האחריות על עצמי?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גלי. אף אחד לא יכול לקחת או לתת'
גלי. אף אחד לא יכול לקחת או לתת
01/05/2005 | 02:20
6
100%, אולי חוץ מסופרמן או וונדרוומן. זו הנקודה המרכזית שבמחלת הסרטן. זה הדבר המשותף כמעט לכל מקרה המחלה הזו.
שבוע טוב. אליש
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך'
כל הכבוד לך
27/04/2005 | 16:50
5
על הגישה, על המילים, על החוכמה.
אני מאחל לך המון בריאות, ואושר.
נשמע שאת מתמודדת בקבלה עם מצבך, וזה משהו יסולא בפז.
תודה לך על השיעור שאת מלמדת את כולנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גלי, כמה דברים...'
גלי, כמה דברים...
27/04/2005 | 17:31
5
המורה שלי לטאי-צ'י חולה סרטן, במוח, תוצאה של צלילות בקישון.
בשנים האחרונות ראיתי את ההתמודדות שלו עם המצב, והיה לי הכבוד לנסות ללמוד ממנו (זה קשה, כי הוא נותן דוגמא אישית שבלתי-אפשרי לחקות... אבל אפשר לנסות).

המוטו שלו אחד:
אני זה שמתמודד עם הסרטן.
כל מי שיכול לעזור לי - רופאים, מדקרים, תזונאים, שיאצואיסטים... - כולם מוזמנים לעזור. אבל זה כל מה שהם יכולים לעשות.
עיקר העבודה, שלי.
(הכל במלים שלי, לא שלו. אני מניח שהוא ינסח זאת אחרת)

בהצלחה, במאבק, ורפואה שלמה!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סרטן וטיפולים משלימים'
סרטן וטיפולים משלימים
27/04/2005 | 00:14
43
29
שלום גלי,

באתר של האגודה למלחמה בסרטן מתוארות שיטות שונות ומידת התאמתן לטיפולים נלווים בסרטן. השיטה היחידה שכתוב לגביה במפורש שאינה מומלצת היא עיסוי תאילנדי; לגבי שאר השיטות, מצויינים רק דברים שכדאי להיות מודעים לגביהם ולטפל בזהירות, אבל על זה בוודאי שאין כאן ויכוח. פרטים נוספים כדאי לקרוא במאמר עצמו, וכן בקישורים הנמצאים בסוף המאמר:

סרטן וטיפולים משלימים

בהצלחה ורפואה שלמה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה על הכתבה'
תודה על הכתבה
27/04/2005 | 00:21
5
שיעשע אותי במיוחד המשפט: "המטופל לומד להתמקד בתמונה או בתפיסה הרצויים, עד שאלה הופכת למציאות סובייקטיבית".
יש מציאות שאינה סובייקטיבית?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאמר מעניין, תודה'
מאמר מעניין, תודה
27/04/2005 | 00:29
39
4
היי טאו,

תודה על המאמר המעניין, שגם מסביר כיצד פועלות שיטות שונות שחלקן לא היו מוכרות לי עד היום. עם זאת, יש לשים לב למשפט: "ההסבר שניתן להלן אודות השיטות השונות נלקח מתיאורי המטפלים, ואין לאגודה למלחמה בסרטן כל אחריות עליהן", המופיע בתחילתו.

ולגלי,
עם כל מה שתחליטי לעשות בסופו של דבר, שתהיה לך החלמה מהירה ורפואה שלמה,

טל

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למען הסדר הטוב - עיסוי ושיטות מגע'
למען הסדר הטוב - עיסוי ושיטות מגע
27/04/2005 | 11:29
38
11
השאלה שנשאלה על ידי גלי הייתה לגבי עיסוי. ההתייחסות שלי הייתה לגבי עיסוי במובן הקלאסי של המילה, אשר בו מניעים את היד על פני גופו של המטופל בתנועות הממריצות את מחזור הלימפה.

לא הייתה כאן התייחסות מצידי לשיטות המגע למיניהן, אשר אינן כוללות עיסוי מן הסוג שציינתי. אם מדובר בשיטות המטפלות בלחיצה ולא בהנעת מחזור הלימפה, לא נראה לי שיש בעיה לשלבן בטיפול בחולי סרטן.

אני מודה למיכל, אשר כתבה את דבריה לגבי שיטות המגע וגרמה לי להבין את מקור הטעות. כל מי שראה את עצמו נפגע מן הדברים שכתבתי, מקור העניין בחוסר הבנה גרידא.

ושוב לגלי, המון בריאות והצלחה בהמשך,

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בעייתי להכליל'
בעייתי להכליל
27/04/2005 | 16:48
37
8
הי טל.
רק עיסוי לימפטי (ניקוז לימפטי) מיועד להניע ישירות את נוזל הלימפה.
שאר העיסויים, עושים זאת בדרך אגב, אם בכלל, וללא שוני מכל פעילות גופנית אחרת. גם בדף של האגודה צוין במפורש כי אין בעיה עם עיסוי שוודי, שהוא העיסוי הקלאסי המערבי, שמוכר לרובנו.
לעומת זאת, שיאצו הוא צורת עיסוי. כל מגע והנעה בגוף נחשבים עיסוי.
אני מסכים עם הדברים שנכתבו, שאכן המניעה בטיפול בזמן סרטן היא עקרונית, אם המעסה אינו יודע מה הוא עושה.
אם מדובר באדם מוסמך, זהיר ואחראי, העיסוי יכול להועיל רבות, ויפה שעה אחת קודם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שי, מה ההגדרה שלך לעיסוי?'
שי, מה ההגדרה שלך לעיסוי?
27/04/2005 | 17:12
5
10
מה ההגדרה שלך לשיאצו?
אני מדגיש - "שלך".
אחרי שתגיב, אם תרצה, אמסור את שלי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עיסוי'
עיסוי
27/04/2005 | 22:09
4
10
מבחינתי ההגדרה הרחבה היא שכל מגע הוא סוג של עיסוי.

אך אני מקבל לגמרי את ההגדרה של אגודת עיסוי וטיפולי הגוף בישראל:
"עיסוי"

א. מניפולציה של הרקמות הרכות והמפרקים באמצעות חלקי גוף שונים (לא כולל עמוד שידרה) לצורך החזרת הרקמות למצב תקין ועשוי לכלול טכניקות שנועדו להשפיע על מערכות האנרגיה של הגוף, למעט העיסוי התאילנדי בו יש תנועות  המפתלות  ומותחות את עמוד השדרה. השימוש בשמנים, תחליבים, אבקות ותכשירי שימון אחרים עשוי להיכלל אף הוא.

השיאצו על פי הגדרה זו ומעבודת השיאצו שעשו עליי, הוא סוג של עיסוי.
אני חושב שזה בעיקר ענין של אגו, ששיאצו הפך להיות כאילו מבודל. אין שום הבדל עקרוני בינו לבין צורות טיפוליות מקיפות אחרות (בגישה ובטכניקה כמובן שיש הבדלים).

טל, לגבי סוגי עיסויים, מכיוון שציינת שזהו חור שחור מבחינתך, אני מזמין אותך בשמחה להתנסות ולהכיר. ההבדל בין עיסוי איורוודי לעיסוי שוודי לרהבאלאנסינג, לדוגמא, הוא עצום במובנים מסוימים, וקטן במקרים אחרים.
חלקנו עורכים מפגשים לחילופי טיפולים, יש כאן כמה כאלו, ואת מוזמנת להצטרף למפגש כזה, כדי להכיר כמה וכמה שיטות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זו הגדרה כל-כך רחבה שאין טעם להשתמש'
זו הגדרה כל-כך רחבה שאין טעם להשתמש
27/04/2005 | 22:37
2
3
בה.
היא כוללת הכל ולכן לא אומרת כלום.

כתבת:
בגישה ובטכניקה כמובן שיש הבדלים

לדעתי, הגישה והטכניקה הם השיטה.
בלעדיהם באמת אי-אפשר להבדיל בין שיאצו לעיסוי לטוי-נא - אבל כל מי שקיבל טיפול יידע להגיד מה ההבדלים.

אז, רק לצורך הדיון, בוא ננסה להבהיר מונחים:
מהם, לדעתך, הגישה והטכניקה בעיסוי, ומהם, לדעתך, הגישה והטכניקה בשיאצו?
מה ההבדלים בינהם?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין הבדל, דוד.'
אין הבדל, דוד.
27/04/2005 | 23:24
1
1
אתה מבדיל בין עיסוי לשיאצו.
אני לא.
אני מכליל שיאצו כשיטת עיסוי.
שאלה נכונה יותר מבחינתך תהיה: מה ההבדל בטכניקה בין שאיצו לבין טווינא לבין טרייגרינג לבין עיסוי איורוודי לבין...
ברור שיש הבדלים בין שיטות שונות, איש לא אומר שלא. לכן הן שיטות שונות.
אולם כולן הינן שיטות עיסוי שונות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבנתי את אי-ההבנה שלי'
הבנתי את אי-ההבנה שלי
28/04/2005 | 10:14
4
אתה כתבת "עיסוי" ואני חשבתי "עיסוי שוודי".
סליחה על אי-ההבנה, כולה שלי.

אם "עיסוי" הוא שם כולל לכל סוגי הטיפול במגע, אז שיאצו הוא אכן סוג של עיסוי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
27/04/2005 | 23:02
3
שדינו של השיאצו בהתייחס לנושא הדיון זהה לדינו של העיסוי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זאת בדיוק הבעיה ואשמח להגדרות'
זאת בדיוק הבעיה ואשמח להגדרות
27/04/2005 | 17:28
30
4
היי שי,

זאת בדיוק הבעיה שהתייחסתי אליה. כלומר, לגבי ניקוז לימפתי, עדיין לא גיבשתי דעה סופית בעניין, לאור מה שנכתב בדף של האגודה (ושוב - הדברים נכתבו כציטוט מפי מטפלים ולא כהמלצה של האגודה למלחמה בסרטן, כך שאני מקבלת את הדברים בעירבון מוגבל), מאחר והמטפל תיאר שם את ההנעה של הצטברויות רעלים בתוך המערכת הלימפתית. להבנתי, יכול להיות כאן מצב שהוא בבחינת "הטיפול הצליח אך החולה...". הטענה של אותו מטפל מעניינת, אך אם אפשר לקבל את הדברים, הרי שזה חייב להיות בכל מקרה מטפל מקצועי שעשה את כל המסלול ולא מישהו שעבר סדנא מקוצרת לעניין, ואשר יודע בדיוק את תוואי זרימת המערכת הלימפתית כחלק מהכשרתו.

הבעייתיות שאני רואה היא בדיוק במה שציינת - בצורות טיפול ש"עושות זאת כדרך אגב", שכוללות עיסוי קלאסי מכל סוג שהוא. אני מדגישה שוב, האגודה למלחמה בסרטן נתנה כאן פירוט כללי של שיטות ברפואה המשלימה, כפי שהן צוטטו מפי מטפלים (מי הם? מהי הכשרתם? מה ידוע לנו עליהם?). היחיד שטען שהעיסוי אינו מתאים לחולי סרטן, אולי הוא היחיד מבינהם שיש לו הבנה והכשרה מספיקה?

מאחר ואני מבינה ששיאצו היא שיטה שמטפלת באמצעות לחיצות (ובהנחה שבמקרי סרטן ננקטים אמצעי זהירות, דהיינו, שאם לפני ואחרי הטיפול נוהגים בדרך כלל לעסות את העור בעיסוי קלאסי כהכנה לטיפול (אני מעלה השערה ולא ידוע לי כיצד הטיפול מתבצע בפועל) ובמקרי סרטן המטפל יידע להימנע מכך) - את זה אני מוכנה לקבל ואפילו אהיה מוכנה להפנות מטופל שלי לטיפול כזה והדברים אמורים לגבי כל שיטת מגע שאינה מפעילה את מחזור הלימפה.

אגב, התכוונתי לבקש הגדרה לשיאצו ממטפלים בפורום ובדיוק אני רואה שדוד הקדים אותי. אשמח לשמוע את ההגדרה שלכם ושל כל מי שירצה להוסיף וגם כיצד הטיפול מתבצע, למי הוא מתאים, למי לא וכו'.

תודה,

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
27/04/2005 | 18:07
5
2
כשכתבתי: "שיטת מגע שאינה מפעילה את מחזור הלימפה" - הכוונה להמרצת המערכת הלימפתית, שכל כל פעילות גופנית מפעילה, אך באיטיות, כפי שכתבתי אתמול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל פעילות גופנית מפעילה, אך באיטיות'
כל פעילות גופנית מפעילה, אך באיטיות
27/04/2005 | 19:23
4
6
יש לי בעיה עם המשפט הזה.
ככל שהפעילות הגופנית יותר נמרצת, כך פעילות הלימפה יותר נמרצת; ורופאים ממליצים על פעילויות כמו ריצה, שחיה וריקודים, שיכולות להיות נמרצות מאוד (שלא לדבר על סקס).

מערכת הלימפה בנויה כך שהפעילות הנורמלית של הגוף מספיקה בשביל להפעיל אותה בהספק מלא; היא עובדת בכל מקרה, כתוצר-לוואי של תנועות הגוף, ורופאים ממליצים על תנועה.

אני לא אומר שסרטן אינו מופץ דרך הלימפה; אני אומר שהלימפה עובדת בכל מקרה, ושאם סוגים מסויימים של טיפול עלולים להאיץ אותה, הרי שאותם טיפולים גם מחזקים את יכולתו של הגוף להילחם בסרטן.

ושוב - לא כל מטפל מתאים לכל מטופל, לא כל אחד צריך לטפל באנשים עם סרטן, ומי שלא יודע מה לעשות - שילמד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הלימפה עובדת עם הפעלת השרירים'
הלימפה עובדת עם הפעלת השרירים
27/04/2005 | 20:29
3
7
אין ספק בכך, אלא שהפעלת השרירים ממריצה את מחזור הדם ולא את מחזור הלימפה. הלימפה עובדת באיטיות כתוצאה מהפעלת השרירים וזה משפט שציטטתי ממאמרים רפואיים ולא אני המצאתי אותו. עיסוי לימפתי מגביר את הפעילות, אך את כל זה כבר אמרנו אתמול.

אני לא מתווכחת על פעילות גופנית ומן הסתם גם דעתי כנראה שונה מדעתם של אנשים אחרים וזה לא מפני שאין לי כבוד לטיפולי מגע או לכל סוג של עיסוי שהוא  וזה גם בסדר לא להסכים. אני שמחה על הויכוחים האלו, שגורמים לי לבדוק את עצמי ולגבש לעצמי דעה ועמדות בנושאים השונים ורואה בכך הזדמנות להעשרת הידע ואם זה נעשה, הרי שהמטרה הושגה במלואה.

מה שאותי מעניין עכשיו, בעקבות הדיון הזה, הוא להבין כיצד פועלות שיטות מגע (פרט לרפלקסולוגיה) ומאחר והרבה אנשים הזכירו כאן שיאצו וראיתי את הדברים שנכתבו באתר האגודה למלחמה בסרטן, מסקרן אותי, באופן אישי וללא קשר לשאלה שהועלתה על ידי גלי, כיצד השיטה מתבצעת ולאיזה מקרים היא מתאימה, ואדגיש - ללא קשר לסרטן ולשאלה אם היא מתאימה לכך או לא. במסגרת העיסוק שלי ברפואה משלימה לא נחשפתי לשיטות מגע למיניהן, פרט לרפלקסולוגיה וזה, אם להשתמש בהגדרתך, "החור השחור" האישי שלי.

כפי שכתבת לי אתמול, הזכרת את העובדה שאם אתה לא יודע משהו תפנה למישהו שכן מומחה בעניין וזה בדיוק המוטו שלי. כאשר מגיע אליי מטופל שאני מוצאת שמתאים לו טיפול מסוים שאותו אני לא מספקת, אני מפנה למי שכן עושה זאת, אך איני יכולה לדעת זאת, אם אינני מתמצאת בשיטת הטיפול המסוימת ואין לי את הידע הדרוש לכך ולכן אני מנסה להבין במה דברים אמורים. אני יכולה, כמובן, לקבל חומר רב בנושא או למצוא חומר באינטרנט, אך בשלב זה מעניין אותי לשמוע דווקא הגדרות מזווית אישית של מטפלים.

אשמח לעזרתך בנושא,

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לימפה'
לימפה
27/04/2005 | 20:48
2
6
לגבי שיאצו, אני מחכה לתשובה של שי לפני שאגיד מה דעתי.

לגבי הלימפה והשרירים:
צינורות הלימפה עוברים לאורך הגוף ובתוכם שסתומים חד-כיווניים: נוזל יכול לעבור מהאפיים לכיוון הלב אבל לא בכיוון ההפוך. תנועת השרירים היא זו שדוחפת את הנוזל בתוך הצינור, כמו "לישה" של שפופרת משחת-שיניים; השרירים צמודים לצינורת הלימפה והם אלה שמניעים את נוזל הלימפה.

כך בדיוק פועל גם חלק ממערכת כלי הדם - הלב דוחף, לא מושך, וגם בווירידים יש שסתומים חד-כיווניים, וגם התנועה בהם נעשית בעזרת השרירים; זו הסיבה לכך שעמידה ממשוכת ללא תנועה עלולה לגרום לנפילת לחץ-דם ואובדן הכרה. מישהו עמד פעם הרבה זמן? בצבא, לדוגמא? אני מניח שזוכרים את זה... פעילות מערכת הלימפה צמודה לפעילות הוורידים.

נכון שדיברנו על זה כבר אתמול אבל צריך להזכיר את זה שוב כי זו הטענה העיקרית נגד טיפולים במגע - שהם ממריצים את הלימפה; אני טוען שכל פעילות גופנית, החל מספורט וכלה בסיבון והתנגבות במקלחת, ממריצה את הלימפה. האם מישהו אמר לנשים עם סרטן השד לא לסבן ולא לנגב את השד, או את בית-השחי, בגלל בלוטות הלימפה?

נשאל את זה מכיוון הפוך - האם מישהו יעלה על דעתו לתת טיפול מעכב-לימפה כדי למנוע את התפשטות הסרטן???
האם צריך להזכיר שהלימפה היא חלק ממערכת החיסון?
שבלוטות הלימפה מתייחסות לתאים סרטניים כאל גוף זר והורגות אותם?
האם צריך להזכיר מה קורה כשיש כשל במערכת הלימפה?

אני לא מתמצא בעיסוי, ולא מכיר את ההשפעות שלו, ולכן לא אגיב לגביו; אני כן חושב שאם טוענים שהבעיה היא מערכת הלימפה, ראוי לבדוק אם זירוז שלה באמת מגדיל את הסיכון או אולי דווקא מוריד אותו.

אם רופאים ממליצים על פעולות שמזרזות לימפה (וחוץ מסאונה, כל מה שמאיץ את מחזור הדם, ממריץ את הלימפה), מדוע לאסור על פעילות כלשהי רק בגלל הלימפה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לעכב? חלילה!'
לעכב? חלילה!
27/04/2005 | 21:44
1
1
דוד,

העלית כאן השערות מעניינות, אך לא ברור לי על מה אתה מסתמך. בהתאם לידוע לי, הדברים הם קצת שונים, אך ייתכן שהצדק בידך. כדי לדעת בודאות עליי לבדוק זאת באופן מעמיק יותר, כלומר - ספרים, מאמרים, התייעצות עם רופאים וכל דבר אחר שיהיה מקור אמין.
אני מניחה שיהיו לי תשובות מלאות רק בשבוע הבא, כי ישנם אנשים מסוימים שהייתי רוצה לשוחח איתם על כך וקשה לי לאתר אותם כרגע. אם תרצה, אשמח לחזור אליך ולעדכן אותך עם התשובות לכשיהיו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אשמח לשמוע, לא מתחייב להסכים'
אשמח לשמוע, לא מתחייב להסכים
27/04/2005 | 21:55
1
כשאת מבררת, בבקשה שאלי גם למה נהוג להמליץ על פעילויות כמו טאי-צ'י וצ'י-קונג, שמאוד מזרזות את מערכת הלימפה (דגש על פעילות הרגליים, ושרירי הרגליים הם המניעים הראשיים של הלימפה, שלא לדבר על דגש על זרימה בכלל).

נדמה לי שגם ליוגה יש אפקט דומה, אבל אני לא מכיר מספיק.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עיסוי כהכנה לטיפול שיאצו'
עיסוי כהכנה לטיפול שיאצו
27/04/2005 | 21:00
23
1
איזו השערה מוזרה. למה שכהכנה לטיפול מסויים ייעשה טיפול אחר?
ברשותך אחכה גם אני עם ההגדרה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הכנה לטיפול'
הכנה לטיפול
27/04/2005 | 21:33
22
1
כאמור, אינני מתמצאת בטיפולי מגע שונים. דברים שכן למדתי הם למשל, ארומתרפיה וסוג העיסוי המסוים שלמדתי כולל הכנה מסוימת, כלומר, תנועות ליטוף לפני שמתחילים בעיסוי. ברפלקסולוגיה מתחילים לרוב במעין עיסוי ורק אחר כך מתחיל הטיפול בנקודות שמייצגות את האיברים והטיפול גם מסתיים בתנועות עיסוי, הרגעה וכו'.

אין לי מושג כיצד הדברים פועלים בשיטות אחרות, אך הנחתי שישנה איזושהי הכנה לפני הטיפול ואם כן, אינני יודעת מהי.

אשמח להבהרות שלכם, תודה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא בטוח שאפשר להסביר בלי להדגים'
אני לא בטוח שאפשר להסביר בלי להדגים
27/04/2005 | 21:39
21
ה"הכנה" לטיפול שיאצו, להבנתי, היא חלק מהטיפול ולא משהו נפרד.
יש מטפלים שלוחצים יותר בעדינות לפני שהם לוחצים לעומק, יש שעושים מתיחות כלליות לפני שמתחילים לעבוד, יש שניגשים ישר לענין, ויש שמתאימים את הגישה למטופל - לזה מתאים כך ולאחר - אחרת.

עדיף להדגים מאשר להסביר בכתב...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מצליחה להבין את התמונה הכללית,'
אני מצליחה להבין את התמונה הכללית,
27/04/2005 | 21:47
20
אך לא ברור לי למה אתה מתכוון במילה "מתיחות". האם מדובר במתיחת איברים, בסיגנון דומה לפיזיותרפיה, נניח, או משהו אחר?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בשיאצו יש כמה סוגים שונים של מתיחות'
בשיאצו יש כמה סוגים שונים של מתיחות
27/04/2005 | 21:58
19
2
משתמשים בסוגים השונים לפי הצורך ולפי נטיית המטפל.
חלק דומה למתיחות איברים כמו בפיזיותרפיה, חלק שונה.
שוב, עדיף להדגים במקום להסביר; תמונה שווה אלף מלים, נגיעה שווה אלף תמונות...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אה, רגע, לפני שזה ייראה כפירסומת...'
אה, רגע, לפני שזה ייראה כפירסומת...
27/04/2005 | 22:04
1
כמה מאיתנו נפגשים מדי כמה זמן להחליף טיפולים ומיים מינרליים, חינם אין מוקי.
(אל תישאלי, זה ארוך אבל טאו יכול להסביר )

זה באוירה ידידותית לסביבה, באזור תל-אביב, אחרי הפסח נחזור לזה, ואת מוזמנת - אם זה מענין אותך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ולמי מתאימים הטיפולים בעיקר?'
ולמי מתאימים הטיפולים בעיקר?
27/04/2005 | 22:16
17
7
לצפיה ב-'נגעת בשאלה שהיא ויכוח מתמשך..'
נגעת בשאלה שהיא ויכוח מתמשך..
27/04/2005 | 22:22
2
האם יש כזה דבר "מתאימים" לשיטה מסוימת יותר מאחרת, או לא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למי לא?'
למי לא?
27/04/2005 | 22:25
15
2
חוץ ממקרים הדורשים התערבות-חירום (פציעות טראומה, דלקת בתוספתן, דברים כאלה) קשה לי לחשוב על קונטרא-אינדיקציות מוחלטות לשיאצו; יש מצבים שלא הייתי מפנה למטפלים שעכשיו סיימו לימודים וכן הייתי מפנה למטפל מנוסה, אבל לזה אני לא קורה קונטרא-אינדיקציה אלא זהירות.

מצב נפרד הוא של מחלות מדבקות; זה כבר נתון לשיקולו של המטפל, אם הוא מוכן לקחת את הסיכון. משפעת עד איידס, זה פתוח להחלטת המטפל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מתנצלת על העיכוב בתשובה'
מתנצלת על העיכוב בתשובה
27/04/2005 | 23:05
13
1
אני מתקשה למצוא את הניסוח הנכון לשאלה. אולי נשאל זאת כך:
באילו מקרים, לדעתכם, עדיף להשתמש בשיאצו מאשר בשיטות אחרות?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חידוד השאלה'
חידוד השאלה
27/04/2005 | 23:32
12
1
הכוונה לא להשוואה לשיטות מגע אחרות, אלא בהשוואה לכל תחומי הרפואה המשלימה האחרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אענה לך בסיפורון'
אענה לך בסיפורון
28/04/2005 | 00:06
2
פעם הייתי נוכח במקום כלשהוא, כאשר יצאה אשה אחת מסשן רפלקסולוגיה קצר.
היא אמרה: ואו, אני מרגישה כאילו עשו לי עיסוי בכל הגוף.
תגובתי בלב היתה אם את נהנית מעיסוי בכל הגוף - מדוע לא עשית אחד כזה?

להתחיל להגדיר איזה סוג עיסוי מתאים יותר לאיזה סוג בעיות, זה משהו מורכב ולא תהיה פה הסכמה על הענין (מנסיון עבר, אולי בינתיים זה השתנה).
ישנם סוגי עיסויים המיועדים להרגעה ושחרור רקמות רכות בלבד. ישנם סוגים העובדים על יציבה, בעיות כאב ואורטופדיה ספציפיות
אך ישנן מספר שיטות מגע שמתיימרות לסייע בכל סוגי התחלואים האפשריים.
איני בעל כלים לשפוט אם ועד כמה זה נכון.
יש טענה רווחת גם ש"זה לא שיטה, אלא המעסה". כלומר, אדם יכול להכנס לעיסוי שוודי עם סרטן, בלוטת ערמונית מוגדלת ומשקל יתר, ולצאת בריא כשור (אני מקצין, כמובן, אך לא לועג), וזאת בגלל עבודה רגישה ואינטואיטיבית של המעסה.
אישית, ני אכן ממליץ על שיטות מסוימות למקרים מסוימים יותר ופחות. מה שלא אומר, שאין שיטות נוספות יעילות.
אם תרצי, אז תזכירי לי את הנושא כשנפגש, תשאלי על מקרים ספציפיים ואגיד לך מה דעתי. כך, אולי, תצליחי להרכיב כיוון עקרוני של הדברים.
דעתי האישית, כמובן, אינה מייצגת עובדי גוף אחרים.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חידוד נוסף - דוגמאות'
חידוד נוסף - דוגמאות
28/04/2005 | 00:09
10
2
למשל, אם אני צריכה לבחור בין השיטות שבהן אני מטפלת - אזי
בפרחי באך אשתמש לבעיות בתחום הרגשי-נפשי,
בארומתרפיה אשתמש לריפוי סימפטומים גופניים, כגון: דלקות, שרירים תפוסים וכו',
ברייקי והילינג אשתמש בעיקר למצבים בהם קשה לגעת במטופל, לדוגמא, כאשר שרירי בית החזה תפוסים בגלל בעיות רגשיות עד כדי כך שהמטופל לא ירשה לגעת שם,
בשחזור גלגולים אשתמש בעיקר כאשר לא נמצאה בעיה שמתאימה לדרכו של האדם בעולם הזה (או שאעדיף להפנות להומאופת),
בנומרולוגיה אשתמש כאשר ארצה לסייע לאדם בבחירת כיוון בחיים, או כדי לאבחן בעיות ולקצר זמן
וכן הלאה...

כמובן שאפשר לשלב שיטות שונות למצבים שונים, אך ישנם מצבים בהם עדיפה שיטה מסוימת על פני אחרות.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה, זה מתחיל להיות מעניין'
תודה, זה מתחיל להיות מעניין
28/04/2005 | 00:15
2
3
ומה עושה השיאצו?
ואיזה שיטות מטפלות בבעיות יציבה ואורטופדיה?
ואשמח אם תוכל לפרט יותר לפי מה שכתבת כאן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כאשר מגיע לקוח,'
כאשר מגיע לקוח,
29/04/2005 | 02:11
1
4
ואני צריך לבחור כיצד לעבוד, אפנה לשיטת הרהבאלאנסינג כי לעבוד על יציבה (בשילוב עם עבודה מיופאסיאלית אחרת), לרהבאלאנסינג כתהליך כאשר אדם בא לעבור תהליך שלם הקשור לגופו ולתהליך רגשי, לעיסוי האיורוודי כאשר יש לי בעיות ממוקדות ומערכתיות שדורשות כניסה עמוקה יותר למבנה הפיסולוגי והביולוגי, ולדיאטטיקה האיורוודית כדי להשלים את התמונה הטיפולית ביעוץ תזונתי.
העיסוי השוודי משמש כבסיס לכל דבר אחר בשיטותיי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המון תודה ! '
המון תודה !
29/04/2005 | 12:25
2
ללא ספק, יש לי הרבה מה ללמוד על תחום טיפולי המגע ולו רק כדי להרחיב את הידע וההבנה לנושא.

תודה לך ולכל מי שתרם את הגדרותיו בנושא.

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מטפל רק בשיאצו, כך שאין לי בסיס'
אני מטפל רק בשיאצו, כך שאין לי בסיס
30/04/2005 | 12:34
6
1
להשוואה.
למיטב הבנתי שיאצו יכול לעזור לכל אדם, בגבולות ההיגיון; מי שיש לו בעיות עיכול כרוניות, אפנה אותו לתזונאית איתה אני עובד, ומי שיש לו בעיות יציבה, אפנה למורה לשיטת אלכסנדר איתו אני עובד (או שאעבדו איתו מתוך הטאי-צ'י, אבל זה לא מתאים לכל אחד), אבל עקרונית שיאצו יכול לעזור לכל אחד.

בנוסף, פגשתי מטפלים שונים, ולפעמים נראה לי שמישהו אחר יכול לעזור יותר ממני, אז אני מפנה הלאה או מציע לשלב. זה מתוך הכרות עם המטפל, לא עם שיטת הטיפול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה דוד'
תודה דוד
30/04/2005 | 15:24
5
כמעט כל שיטה יכולה לעזור לכל אדם ולתרום לו, במידה זו או אחרת (בתנאי כמובן שלא תגרום נזק). אלא שלכל שיטה, להבנתי, יש את המשהו המיוחד שלה שעושה אותה עדיפה במצבים מסוימים על פני שיטות אחרות. קיויתי להבין זאת מדבריכם, אך לא מצאתי עדיין את התשובה אותה אני מחפשת.

בכל אופן, תודה.

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אולי אם כן חדדי את השאלה'
אולי אם כן חדדי את השאלה
30/04/2005 | 17:34
4
2
אם יש משהו מסוים שאת רוצה לדעת, הניחי אותו על השולחן (הוירטואלי).
על אילו בעיות ספציפיות את רוצה לדעת?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אוקיי, ניסיון...'
אוקיי, ניסיון...
30/04/2005 | 19:23
3
3
באיזה מקרים עדיף להשתמש בשיאצו על פני כל שיטה אחרת?
כלומר, משהו שלשיאצו יהיה פיתרון טוב יותר להציע במקרים מסוימים, כמו הדוגמאות שנתתי לשיטות שמוכרות לי.

נניח שיש לי מטופל שצריך איזון יציבה, הרי שלמרות שאוכל לטפל בו בפרחי באך (שהיא שיטה שמתאימה לכל אחד, כי תמיד יש משהו שאפשר לאזן בנפש) וזה יעזור לו לכל מיני דברים נפשיים, השיטה לא תתאים לאיזון היציבה שלו. במקרה הזה אוכל לטפל בו אולי ברפלקסולוגיה וגם אז ההצלחה תהיה מוטלת בספק. אז כמו שסיפרת לי, אני יכולה להפנות אותו למישהו שעושה רהבלאנסינג.
באותו אופן, מה הופך את השיאצו לשיטה מיוחדת שעדיפה במקרה מסוים על פני אחרות? ומהו המקרה המסוים הזה?

ותודה שלא התייאשת ממני...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' שוב, בגלל שזה הכלי היחיד שיש לי'
שוב, בגלל שזה הכלי היחיד שיש לי
01/05/2005 | 09:43
2
קשה לי לענות.
באופן כללי, אני חושב שיש עדיפות למטפל על שיטת הטיפול; למרות שבחרתי ואני מאמין בשיאצו, יש רפלקסולוגים שאעדיף להפנות אליהם על-פני שיאצו, מתוך הכרות עם המטפל ועם הטאץ' שלו.

בגדול מאוד, שיאצו היא שיטה טיפולית בעוד שאלכסנדר, פלדנקרייז, טאי-צ'י, צ'י-קונג ויוגה הן שיטות לימודיות; ההבדל הגדול הוא שבשיטות טיפוליות המטפל עושה למטופל, ובשיטות הלימודיות המדריך מלמד את המטופל לעשות לעצמו. כמובן שבין ההגדרות יש חפיפה, ויש הרבה מטפלים בשיאצו שמלמדים את מטופליהם תרגילים שונים לעבודה בבית.

בגדול, לדעתי, כל מה שאפשר לעשות בדיקור אפשר לעשות בשיאצו, וכל מה שאפשר לעשות ברפלקסולוגיה אפשר לעשות בשיאצו - אבל אחרת; ומכיוון שכעומק המטפל כך עומק הטיפול, יותר חשוב למצוא מטפל מאשר שיטת טיפול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכים עם דבריך, אך גם עם שלה'
מסכים עם דבריך, אך גם עם שלה
02/05/2005 | 10:02
1
2
כמו שציינת בשיאצו, כך עיסוי טיפולי, עיסוי רגשי, ורהבאלאנסינג, הן שיטות שיש בהן גם חלק של עבודה פיסית על הלקוח, וגם חלק לימודי משמעותי.
גם בתרגילים של יציבה ושינוי דפוסי גוף, גם תרגילים של שינוי דפוסים התנהגותיים, גם דמיון מודרך, גם שיעורי בית לפעמים, וגם כמובן הרבה עבודה על הגוף דרך העיסוי.

טל, כאשר יש צורך בטיפול במרכיבים בריאותיים נוספים, אני פונה לאיורוודה. מכיוון שהיא ידע בריאותי שלם, המתייחס גם לפתולוגיה (כמו רפואה סינית ורפואה מערבית). אז כמובן שאעזר בה כשיש בעיה עם איברים פנימיים. למרות זאת, זה כמובן תלוי גם במה שהלקוח רוצה.
הנה, יש לי לקוחה שבאה לרבלנסינג. היא אמרה שהיא מאוד לא מאוזנת מבחינת תזונה ויודעת שהיא צריכה לשנות. אך היא לא מעונינת כרגע בהמלצותיי בנושא זה, אז אנחנו עושים "רק" רבלנסינג. שזה כמובן מעולה, ואין שום בעיה עם כך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שוב תודה לשניכם'
שוב תודה לשניכם
03/05/2005 | 21:51
הנושא לא הניח לי והמשכתי לחפש תשובות. שאלתי היום ידיד מאוד טוב שלי שמתעסק גם ברפלקסולוגיה וגם בשיאצו והוא מתמצא כמעט בכל שיטה אפשרית ברפואה המשלימה, כך שהיה לו למה להשוות, והוא טען שאכן אין מקרה מסוים שבו רצוי לתת עדיפות לשיאצו, אך זה תלוי במטופל עצמו ובמה שהוא מקווה לקבל מהטיפול, כלומר, אם הוא מעוניין יותר במגע וכו', אז ביחד עם התשובות שלכם נראה לי שיש הסכמה כללית בעניין.

שוב תודה על שהקדשתם זמן וסבלנות כדי לענות לי,

טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אגב, תודה לשניכם על ההזמנה '
אגב, תודה לשניכם על ההזמנה
27/04/2005 | 23:09
3
לצפיה ב-'תודה טאו'
תודה טאו
27/04/2005 | 00:46
4
מאוד אהבתי את מה שכתבת על עצמך בכרטיס האישי שלך.
תודה רבה על המאמר.

אני ממשיכה בתהליך חיפוש המידע.
כבר למדתי כמה דברים מענינים מהדברים שנכתבו אלי, בפורום ובתגובות אישיות.
המון תודה
ואשמח לשמוע עוד
גלי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' על הקישור'
על הקישור
27/04/2005 | 00:50
5

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ