שיאצו ולחץ דם גבוה

אדומה2

New member
סרטן ושיאצו

אני אומנם לא מטפלת בשיאצו, אבל מטפלת ברפואה סינית כן, וליוויתי את אבא שלי שהיה חולה בסרטן. תן לי להתייחס לשלוש הנקודות שהעלית: 1. הפצה של גרורות בכלל המרצת מחזור הדם- הספורט שאומרים לעשות הוא ממש מינימלי. כאשר המחלה אקטיבית ובועטת, בכל מקרה אין כוח לעשות ספורט וזה הדבר האחרון שחושבים עליו. אותו הדבר לגבי ריקוד. מקלחת חמה? אתה משווה את ההשפעה של שיאצו ואומר שיש לשיאצו את אותה ההשפעה כמו של מקלחת חמה?? "עם כל הכבוד זה פשוט שטויות"- באמת תן כבוד למטפלים יותר מנוסים ממך ואלו המתמחים בסרטן ורואים מטופלים הבאים לטפל בסרטן כל יום. אתה יכול לא להסכים איתם בפה מלא, אבל אל תגיד שמה שהם אומרים זה שטויות, מפני שזה לא. 2. הפצה של גרורות בכלל לחיצה על הגידול- מה עם גידולים שאתה לא יודע עליהם כי המחלה התפשטה מבלי שאתה יודע, או מבלי שהמטופל יודע? 3. שבירת עצמות במקרה של גידול בעצמות- אותו עניין כמו סעיף 2. "להגיד שבבעיה מסויימת אסור לטפל, זה פשוט לא נכון"- כדאי לדעת את הגבולות שלנו כמטפלים ואת הגבולות של התורה בה אנו עוסקים. הסטימולציה של ה- Qi בשיאצו, כמו גם בדיקור, יכולה להיות יותר ממה שהמטופל יוכל להתמודד איתו. הרבה פעמים הטיפול יהיה בצמחים בלבד ושום התערבות אחרת כדי לא לבלבל את המערכת. אם המטופל החליט על כימותרפיה והקרנות, הצמחים באים לעזור בתופעות הלוואי וסוג של חיזוק והתחסנות- עד כמה שזה ניתן לעשייה בזמן הטיפולים. כשיש רימיסיה ואין יותר טיפולים, אז אפשר לחשוב על שלל האפשרויות ולענייניו- שיאצו.

שוב: צריך לדעת מה לעשות ומה לא

דייויד אוילר (תמורות) אמר שמומלץ(!) לטפל בחולי סרטן, צביקה קליסר וריוקיו אנדו כנ"ל, ועל כל מטפל שאומר שאסור תמצאי רבים שיגידו שמותר ומומלץ. אני לא משווה בין שיאצו למקלחת, גם לא לספורט - התייחסתי רק לנקודה הספציפית הזו (המרצת מחזור הדם). ולא כל חולה סרטן שוכב באישפוז - יש רבים שיכולים לרוץ, לרקוד, וגם לעשות מקלחת חמה... לומר לאדם כזה שאסור לו לקבל שיאצו בגלל שזה ימריץ לו את מחזור הדם, זה כמו להגיד לו שיפסיק לחיות
צריך להתייחס לכל מקרה לגופו, מי שחלש צריך לטפל בו בהתאם ולא לעשות דברים שהוא לא יעמוד בהם - אבל מכאן ועד לאמירה שאסור לטפל, הדרך ארוכה. גידולים שהמטופל ואני לא יודעים עליהם - כמו שכתבתי, צריך להיות בקשר עם הרופא המטפל (וזו אולי דוגמא לקונטרא-אינדיקציה: מטופל שלא מוכן להיות במעקב כזה), ולוודא שאם יש גרורות אני יודע עליהן - אבל אם כבר יש, הרי לא אני זה שמפיץ אותן
. שבירת עצמות בגלל גידולים שהמטופל לא יודע עליהם - גידול צריך להיות גדול בשביל להחליש עצם עד כדי כך שתישבר מלחיצה. לוקח זמן לגידול כזה להתפתח, והוא כואב, כך שיש זמן לאתר אותו; שוב, ענין המעקב והקשר עם הרופא המטפל. כן, צריך לדעת את הגבולות, ומי שלא יודע שלא ייגע; אבל בין זה לבין אמירה ש"אסור לטפל בשום מקרה", הדרך ארוכה. טיפול בשיאצו יכול להיות מאוד עדין, מאוד תומך, מאוד מחזק; הוא לא חייב להמריץ צ'י ודם, בהחלט יכול גם להרגיע.

אילו היינו מסכימים על הכל

היה משעמם פה...
על דבר אחד אני מניח שתסכימי: בוגר שנתים-שלוש שיאצו, עדיף שיחכה כמה שנים ויצבור נסיון לפני שייגע במקרים כאלה.

mic26

New member
אני מסכימה עם דוד../images/Emo8.gif

כשנפגשתי עם אנשים שחלו בסרטן, שיאצו נראה לי פיתרון מאוד מתאים. שאלתי את המורה שלי, איש ותיק בתחום, והוא אמר שהוא מטפל בחולי סרטן ונתן את ברכתו. אבל עד היום לא יצא לי לטפל בהם...

SideKick

New member
ריקוד...

אדומה, מתוך מה שאת כותבת בנושא הריקוד, יש לי הרגשה שאת לא ממש מבינה את מהות העניין. מכל מקום - לעיתים כאשר המחלה חיה ובועטת הדבר היחיד שנותן כוחות הוא הריקוד. שוב - תלוי מי האדם, איזה ריקוד, מי המורה, לאן הוא מתכוון. בשיטה שבה אני עוסקת יש נסיון של המון מקרים של אנשים שבחרו להירפא תוך כדי ריקוד. במיוחד יש נסיון רב עם נשים עם סרטן השד. ההמלצה היא בדרך כלל - להמשיך לרקוד. למצוא את הדרך להתרפאות תוך כדי ריקוד. עם הריקוד. בעזרתו.

tookmy

New member
ריקוד ../images/Emo99.gif

אמנם לא חליתי בסרטן, אבל היתה תקופה אחת בחיים שלי, לא מאד מזמן, שהייתי מאד מאד חלשה, בכל זאת רקדתי והרבה פעמים הרגשתי שהריקוד פשוט מחזיר לי את הכוח לחיות. אז לא תמיד עשיתי הכל, אז התיישבתי בצד יותר מאחרים, אז ידעו שאיתי צריך לעבוד בעדינות וכשכולם עובדים מהר עם אנרגיה של אש אני עובדת לאט ובשקט, אבל זה נתן לי כל כך הרבה כוח שלא הייתי מוותרת על שניה (והנה הערב אני כאן, למרות שבכלל תיכננתי שהערב אלך לרקוד
)

חזרתי ואני מפרטת (לא היה זמן בבוקר)

אני אישית לא מטפלת בחולי סרטן. אני יודעת שניתן לעזור להם עם תסמינים של המחלה, איו יודעת שאפשר להקל עליהם נפשית, אבל זה פשוט לא מתאים לי, לכן אני מעבירה אותם לידידי.

שיאצו הוא כלי נהדר להורדת לחץ דם

כיוון שהוא מאוד מזין ומרגיע, ואפשר להוריד איתו מטה ולפתור עודפים בלי סיכוני ההנעה החזקה של הדיקור. עיקר העבודה שהתנסתי בה בהורדת לחץ דם כללה עבודה על KYO במרידיאנים המתאימים למטופל, כאשר בלטו הכבד והכליות , התלת מחמם ומעטפת הלב. עבודה נוספת המזינה YIN ומוציאה עודפי חום החוצה הוא עבודה על כפות הידיים -מילוי נק' KYO והתחברות לקצות במר' ופתיחת הקצוות. כמובן שכל הטיפולים צריכים להתאים למטופל, ולמצב ההארה באותו הטיפול. כרמובן גם עבודה על הראש והצואר מועילה, עם כוונות הורדה. לא מכיר מחקרים בנושא, אבל כיוון ששיאצו מפעיל את המערכת הפראסימפטטית, תבדוק מה יחסה ללחץ דם.

אנשי ה- liverצריכים ללכת לישון, לא?

או שגם אתה שומע את הזיקוקים בחיפה לכבוד יום ההולדת שלי?

הילדים חיסלו לי את הYIN(ולא היה

הרבה מלכתחילה), אז כנראה שלא. אבל עוד שני דקות אני הולך לישון.

אפילו שוטי הנבואה הופיעו לכבודך,

והייתה מסיבה ענקית,והיו גם זיקוקים קחי מה שתרצי..

שלמאי

New member
רק להזכיר שלחץ דם מיוצב,

הוא תנאי הכרחי והתווית נגד מובהקת של טיפולי שיאצו בסובלים מלחץ דם גבוה. קטע מסוכן. נא להזהר. רק בריאות
שלמאי

"תנאי הכרחי והתווית נגד מובהקת"../images/Emo35.gif

אני מניח שהתכוונת שאם לחץ-הדם לא מיוצב, כלומר יום נמוך יום גבוה, אסור לטפל עד לבירור הבעיה? עם זה אני נוטה להסכים.

למעלה