לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875118,751 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'שיאצו ולחץ דם גבוה'
שיאצו ולחץ דם גבוה
<< ההודעה הנוכחית
27/10/2004 | 21:20
38
123
אני מחפשת מאמרים ודעות לגבי טיפול שיאצו אצל מטופלים בעלי לחץ דם גבוה. אשמח גם לשמוע דעות מנסיונות אישיים של מטפלים בשיאצו מהפורום.

חן חן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עד שימצוא לך מאמרים,'
עד שימצוא לך מאמרים,
27/10/2004 | 22:15
1
15
אכתוב שכל צורת עיסוי מורידה את לחץ הדם, וזו למעשה אחת המטרות של עיסויים.
אני זוכר שקראתי מחקר או שניים על הקשר בין לחץ דם ועיסוי.
חפשי באתר האינטרנט של רפואה אינטגרטיבית

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=14717648
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה שי'
תודה שי
27/10/2004 | 22:56
6
מה אתה אומר על המאמר הבא? :
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הטיפול בלחץ דם גבוה הינו טיפול'
הטיפול בלחץ דם גבוה הינו טיפול
27/10/2004 | 22:54
27
21
הוליסטי. אני משתמשת בשיאצו בנוסף לשינוי תזונתי, למשל.
יש לבדוק את המקור: אם הוא רגשי, השיאצו יכול עזור במיוחד. אם הוא תזונתי- השינוי חייב לכלול גם את הצד הזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה שרון'
תודה שרון
27/10/2004 | 22:59
26
5
יש משהו בטיפול במטופלים עם יתר לחץ דם שאת משנה? נקודות מסוימות שאת לוחצת עליהן יותר לעומת נקודות שפוסחת עליהן?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בשיאצו אני לא רואה את לחץ הדם שלו,'
בשיאצו אני לא רואה את לחץ הדם שלו,
27/10/2004 | 23:03
25
17
נכון? אנ רואה אותו.
לפי מה שהוא מרגיש ולפי ה-kio בגוף, שם אני מטפלת.
אם, למשל, יש עודף בחלק העליון של הגוף, אני מנסה להוריד את האנרגיה למטה ולוחצת על נקודות בכף הרגל. אבל אפילו זה לא נכון תמיד, כל מקרה לגופו. אני ממליצה לך להתרכז באבחנה הסינית שלך בטיפול ומכאן להמשיך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ובכל זאת'
ובכל זאת
27/10/2004 | 23:41
24
9
כשמגיע אליך מטופל ומכריז כי סובל מיתר לחץ דם? אין שום התיחסות? שמעתי ממורה לשיאצו שמסוכן לטפל באנשים עם יתר לחץ דם. שעדיף לא לגעת. כמו בחולי סרטן. אבל אני יודעת שגם חולי סרטן מקבלים טיפולי שיאצו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בחולי סרטן אני לא מטפלת אלא אם'
בחולי סרטן אני לא מטפלת אלא אם
27/10/2004 | 23:54
1
10
הם חולים סופניים הזקוקים למגע תומך (וגם אז אעדיף להפנות אותם הלאה, זה לא התחום שלי).
לגבי חולי לחץ דם, אני צריכה לראות תמונה כללית כדי הלחליט. אם מישהו יגיד רק "יש לי לחץ דם גבוה וכל היתר אני מרגיש נהדר", (לא ריאלי) אטפל בו, בתנאי שארגיש שיש לי מה לעזור לו.
אולי עדיף להתחיל רק מתזונה כמה שבועות, לנקות את הגוף ואז לטפל, אם באמת המצב קשה.
טוב, האמת אני כבר לא מרוכזת (ואני קוראת בין לבין) אחשוב לך על תשובה מלאה יותר בבוקר.
לילה טוב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אוקי '
אוקי
27/10/2004 | 23:57
6
שיהיה לך לילה קסום
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את צודקת,'
את צודקת,
28/10/2004 | 00:27
1
14
יש מצבים בהם לא הייתי מקבל אותו ישר לעיסוי מלא, אלא קודם נותן לו שבועיים שלושה לשתות הרבה X (אסור פרסום), ולאחר הורדת לחץ הדם הצפויה, מתחיל בסדרה רצינית של עיסויים. בינתיים הייתי נותן לו  סשן תומך של מקומות קלים לעיסוי שפחות משפיעים על זרימת הדם והרחבת כלי הדם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ומהו אותו X מסתורי?'
ומהו אותו X מסתורי?
28/10/2004 | 15:22
5
אפשר לקבל את הסוד  במסר בבקשה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קונטרא-אינדיקציות לשיאצו'
קונטרא-אינדיקציות לשיאצו
28/10/2004 | 07:40
19
14
למיטב הבנתי, 90% ממה שלומדים ברוב המכללות כ"קונטרא-אינדיקציות לשיאצו" הוא כסת"ח נטו, שמטרתו להגן על המכללה.

אפשר לטפל בי.ל.ד., באוסטאופורוזיס, בפריצות דיסק, בסרטן (גם לא-סופני), בהריון ובעוד הרבה דברים אחרים - רק צריך לדעת מה לעשות ומה לא.

הדברים היחידים שאני נוהג להתייחס אליהם כאל קונטרא-אינדיקציה מוחלטת הם מחלות מדבקות קשות, פצעים פתוחים/שברים ומקרי טראומה שעוד לא נבדקו ע"י רופא (כמו מי שעבר תאונת-דרכים ב-24 שעות האחרונות).

בכל השאר אפשר לטפל, כל מקרה לגופו (ויש כאלה שאסרב לטפל בהם).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכימה, פרט לחולי סרטן.'
מסכימה, פרט לחולי סרטן.
28/10/2004 | 08:19
15
5
לצפיה ב-'את יכולה לפרט?'
את יכולה לפרט?
28/10/2004 | 08:31
7
האם התכוונת לעצמך או כראייה כללית של השיאצו? כלומר, האם התכוונת לומר שאת עצמך מוכנה לטפל בכל המקרים שהוזכרו פרט לחולי סרטן, או שבאופן כללי את חושבת ששיאצו לא יכול לעזור לחולי סרטן?

כמובן שאשמח אם גם תפרטי ותנמקי (אבל זה לא מבחן ).

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה הסכנה לחולי סרטן?'
מה הסכנה לחולי סרטן?
28/10/2004 | 08:47
12
8
שמעתי על שלושה דברים מפניהם חוששים:
1. הפצה של גרורות בגלל המרצת מחזור הדם - אז למה אומרים להם שספורט זה טוב? ומה עם ריקודים, או סתם מקלחת חמה? עם כל הכבוד, פשוט שטויות.
2. הפצה של גרורות בגלל לחיצה על הגידול - צריך לברר איפה הגידול ולא ללחוץ עליו. כבר אמרתי, צריך לדעת מה לעשות ומה לא.
3. שבירת עצמות במקרה של גידול בעצמות - שוב, צריך לדעת איפה הגידול ולא ללחוץ עליו. כמו באוסטאופורוזיס, צריך לעבוד בזהירות - אבל אפשר.

בכל מקרה חובה להקפיד על שיתוף-פעולה עם הרופא המטפל.

אני לא אומר שכל אחד צריך לטפל בכל דבר.
מי שלא יודע או חושש, שלא ייגע.
גם ברפואה מערבית, לא כל רופא מוסמך לבצע כל סוג טיפול.
אבל להגיד שבבעיה מסויימת אסור לטפל, זה פשוט לא נכון!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' דברים כדורבנות'
דברים כדורבנות
28/10/2004 | 09:49
4
4
ובהמשך למה שכתבת בהודעה קודמת: באילו מקרים בכל זאת תסרב לטפל, אם אתה יכול ומעוניין לפרט?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קשה להגיד מראש, ומאוד תלוי במקרה'
קשה להגיד מראש, ומאוד תלוי במקרה
28/10/2004 | 10:23
3
6
פנה אלי פעם אדם שנתפס לו הגב, ורצה טיפול.
כשביררתי קצת, התברר שהוא רצה להשתתף במרתון יומיים לאחר-מכן, הגב התפוס טירפד לו את התכניות, והוא רצה את הטיפול כדי שיוכל לרוץ.
הסברתי לו שטיפול לא מחליף מנוחה, ושגם אם אחרי הטיפול הגב יכאב פחות, מאמץ כמו מרתון עלול להחמיר את המצב עוד יותר; הוא לא ממש הקשיב, ואמר משהו בסגנון "אתה תעשה את שלך ואני את שלי".
ביקשתי שיבוא לטיפול אחרי יום המרתון.
הוא לא הגיע.

במקרה אחר, טיפלתי באישה שסבלה (בין השאר) מהגדלה של בלוטת התריס, שהגיעה לטיפול הרביעי עם קשיי נשימה (הבלוטה לחצה על הקנה). אלי היא הגיעה בגלל כתפיים תפוסות, אבל במקרה הזה ביקשתי מרופא שיבדוק אותה (זה היה בקופ"ח), והרופא המליץ לה לפנות בדחיפות לרופא המטפל שלה או למיון, בגלל מצוקה נשימתית.
כמובן שלא היה טיפול באותו יום.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המקרה השני ברור לי'
המקרה השני ברור לי
28/10/2004 | 15:30
2
3
המקרה הראשון זו כבר סוגיה אחרת. לא? אמנם זה לא קשור לנושא השרשור אבל בכל זאת.... זו לא אחריות של המטופל הנ"ל, אחרי שהסברת לו שטיפול לא מחליך מנוחה, לבחור מה מתאים לו? עד כמה מותר לנו "לחנך" מטופל סרבן שבוחר לא נכון ולמנוע ממנו טיפול בגלל שאנחנו חושבים אחרת?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'באותו מקרה הערכתי שאם הוא ירוץ'
באותו מקרה הערכתי שאם הוא ירוץ
29/10/2004 | 01:37
1
4
מרתון, מצבו עלול להחמיר מאוד (להפוך מבלט בדיסק, לפריצה).
העדפתי לא לגעת.
אולי טעיתי.
אולי היום הייתי עושה אחרת.
נתתי דוקא את הדוגמא הזאת, כדי להראות שהשיקולים במי לטפל ובמי לא הם דינמיים, לא קבועים. הרי הבעיה לא היתה מצב הגב, אלא האיש שהגב הזה היה חלק ממנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כן. אני מבינה'
כן. אני מבינה
29/10/2004 | 12:06
1
מצב, שלי לא תמיד ברור אם יש לי זכות להחליט בשביל המטופל. אני חושבת שאני יכולה רק להמליץ,אם הוא בחר לבוא אלי לטיפול, קשה לי לסרב כשיש לי אפשרות לעזור לו. הבעיה בהחלט היא האיש ואנחנו מטפלים באנשים ולא רק בחלקים מהם, אבל בכל זאת....
חושבת שכמטופלת הייתי רוצה שישאירו לי את הבחירה מה לעשות, ושיטפלו בי, אבל כמטפלת בהחלט יכולה להבין את הדילמה שלך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סרטן ושיאצו'
סרטן ושיאצו
28/10/2004 | 10:26
6
3
אני אומנם לא מטפלת בשיאצו, אבל מטפלת ברפואה סינית כן, וליוויתי את אבא שלי שהיה חולה בסרטן.
תן לי להתייחס לשלוש הנקודות שהעלית:
1. הפצה של גרורות בכלל המרצת מחזור הדם- הספורט שאומרים לעשות הוא ממש מינימלי. כאשר המחלה אקטיבית ובועטת, בכל מקרה אין כוח לעשות ספורט וזה הדבר האחרון שחושבים עליו. אותו הדבר לגבי ריקוד. מקלחת חמה? אתה משווה את ההשפעה של שיאצו ואומר שיש לשיאצו את אותה ההשפעה כמו של מקלחת חמה??
"עם כל הכבוד זה פשוט שטויות"- באמת תן כבוד למטפלים יותר מנוסים ממך ואלו המתמחים בסרטן ורואים מטופלים הבאים לטפל בסרטן כל יום. אתה יכול לא להסכים איתם בפה מלא, אבל אל תגיד שמה שהם אומרים זה שטויות, מפני שזה לא.

2. הפצה של גרורות בכלל לחיצה על הגידול- מה עם גידולים שאתה לא יודע עליהם כי המחלה התפשטה מבלי שאתה יודע, או מבלי שהמטופל יודע?

3. שבירת עצמות במקרה של גידול בעצמות- אותו עניין כמו סעיף 2.

"להגיד שבבעיה מסויימת אסור לטפל, זה פשוט לא נכון"- כדאי לדעת את הגבולות שלנו כמטפלים ואת הגבולות של התורה בה אנו עוסקים.

הסטימולציה של ה- Qi בשיאצו, כמו גם בדיקור, יכולה להיות יותר ממה שהמטופל יוכל להתמודד איתו. הרבה פעמים הטיפול יהיה בצמחים בלבד ושום התערבות אחרת כדי לא לבלבל את המערכת. אם המטופל החליט על כימותרפיה והקרנות, הצמחים באים לעזור בתופעות הלוואי וסוג של חיזוק והתחסנות- עד כמה שזה ניתן לעשייה בזמן הטיפולים.

כשיש רימיסיה ואין יותר טיפולים, אז אפשר לחשוב על שלל האפשרויות ולענייניו- שיאצו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שוב: צריך לדעת מה לעשות ומה לא'
שוב: צריך לדעת מה לעשות ומה לא
28/10/2004 | 11:05
3
4
דייויד אוילר (תמורות) אמר שמומלץ(!) לטפל בחולי סרטן, צביקה קליסר וריוקיו אנדו כנ"ל, ועל כל מטפל שאומר שאסור תמצאי רבים שיגידו שמותר ומומלץ.

אני לא משווה בין שיאצו למקלחת, גם לא לספורט - התייחסתי רק לנקודה הספציפית הזו (המרצת מחזור הדם). ולא כל חולה סרטן שוכב באישפוז - יש רבים שיכולים לרוץ, לרקוד, וגם לעשות מקלחת חמה... לומר לאדם כזה שאסור לו לקבל שיאצו בגלל שזה ימריץ לו את מחזור הדם, זה כמו להגיד לו שיפסיק לחיות

צריך להתייחס לכל מקרה לגופו, מי שחלש צריך לטפל בו בהתאם ולא לעשות דברים שהוא לא יעמוד בהם - אבל מכאן ועד לאמירה שאסור לטפל, הדרך ארוכה.

גידולים שהמטופל ואני לא יודעים עליהם - כמו שכתבתי, צריך להיות בקשר עם הרופא המטפל (וזו אולי דוגמא לקונטרא-אינדיקציה: מטופל שלא מוכן להיות במעקב כזה), ולוודא שאם יש גרורות אני יודע עליהן - אבל אם כבר יש, הרי לא אני זה שמפיץ אותן .

שבירת עצמות בגלל גידולים שהמטופל לא יודע עליהם - גידול צריך להיות גדול בשביל להחליש עצם עד כדי כך שתישבר מלחיצה. לוקח זמן לגידול כזה להתפתח, והוא כואב, כך שיש זמן לאתר אותו; שוב, ענין המעקב והקשר עם הרופא המטפל.

כן, צריך לדעת את הגבולות, ומי שלא יודע שלא ייגע; אבל בין זה לבין אמירה ש"אסור לטפל בשום מקרה", הדרך ארוכה.
טיפול בשיאצו יכול להיות מאוד עדין, מאוד תומך, מאוד מחזק; הוא לא חייב להמריץ צ'י ודם, בהחלט יכול גם להרגיע.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבנתי אותך'
הבנתי אותך
28/10/2004 | 11:59
2
2
עדיין לא מסכימה, אבל הבנתי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אילו היינו מסכימים על הכל'
אילו היינו מסכימים על הכל
28/10/2004 | 12:39
1
2
היה משעמם פה...

על דבר אחד אני מניח שתסכימי: בוגר שנתים-שלוש שיאצו, עדיף שיחכה כמה שנים ויצבור נסיון לפני שייגע במקרים כאלה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה עם דוד'
אני מסכימה עם דוד
29/10/2004 | 01:26
2
כשנפגשתי עם אנשים שחלו בסרטן, שיאצו נראה לי פיתרון מאוד מתאים. שאלתי את המורה שלי, איש ותיק בתחום, והוא אמר שהוא מטפל בחולי סרטן ונתן את ברכתו.
אבל עד היום לא יצא לי לטפל בהם...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ריקוד...'
ריקוד...
28/10/2004 | 13:34
1
3
אדומה, מתוך מה שאת כותבת בנושא הריקוד, יש לי הרגשה שאת לא ממש מבינה את מהות העניין. מכל מקום - לעיתים כאשר המחלה חיה ובועטת הדבר היחיד שנותן כוחות הוא הריקוד. שוב - תלוי מי האדם, איזה ריקוד, מי המורה, לאן הוא מתכוון.
בשיטה שבה אני עוסקת יש נסיון של המון מקרים של אנשים שבחרו להירפא תוך כדי ריקוד. במיוחד יש נסיון רב עם נשים עם סרטן השד. ההמלצה היא בדרך כלל - להמשיך לרקוד. למצוא את הדרך להתרפאות תוך כדי ריקוד. עם הריקוד. בעזרתו.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ריקוד '
ריקוד
28/10/2004 | 21:26
2
אמנם לא חליתי בסרטן, אבל היתה תקופה אחת בחיים שלי, לא מאד מזמן, שהייתי מאד מאד חלשה, בכל זאת רקדתי והרבה פעמים הרגשתי שהריקוד פשוט מחזיר לי את הכוח לחיות. אז לא תמיד עשיתי הכל, אז התיישבתי בצד יותר מאחרים, אז ידעו שאיתי צריך לעבוד בעדינות וכשכולם עובדים מהר עם אנרגיה של אש אני עובדת לאט ובשקט, אבל זה נתן לי כל כך הרבה כוח שלא הייתי מוותרת על שניה (והנה הערב אני כאן, למרות שבכלל תיכננתי שהערב אלך לרקוד )
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חזרתי ואני מפרטת (לא היה זמן בבוקר)'
חזרתי ואני מפרטת (לא היה זמן בבוקר)
28/10/2004 | 13:20
7
אני אישית לא מטפלת בחולי סרטן. אני יודעת שניתן לעזור להם עם תסמינים של המחלה, איו יודעת שאפשר להקל עליהם נפשית, אבל זה פשוט לא מתאים לי, לכן אני מעבירה אותם לידידי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה עם אנשים המצהיבים תוך שעה?:)'
מה עם אנשים המצהיבים תוך שעה?:)
29/10/2004 | 00:05
2
5
לצפיה ב-'Primum non nocere'
Primum non nocere
29/10/2004 | 02:06
1
5
כשאין מספיק מידע, Primum non nocere.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'והקישור:'
והקישור:
29/10/2004 | 02:09
3
לצפיה ב-'שיאצו הוא כלי נהדר להורדת לחץ דם'
שיאצו הוא כלי נהדר להורדת לחץ דם
27/10/2004 | 23:02
5
14
כיוון שהוא מאוד מזין ומרגיע, ואפשר להוריד איתו מטה ולפתור עודפים בלי סיכוני ההנעה החזקה של הדיקור.
עיקר העבודה שהתנסתי בה בהורדת לחץ דם כללה עבודה על KYO במרידיאנים המתאימים למטופל, כאשר בלטו הכבד והכליות , התלת מחמם ומעטפת הלב.
עבודה נוספת המזינה YIN ומוציאה עודפי חום החוצה הוא עבודה על כפות הידיים -מילוי נק' KYO והתחברות לקצות במר' ופתיחת הקצוות. כמובן שכל הטיפולים צריכים להתאים למטופל, ולמצב ההארה באותו הטיפול.
כרמובן גם עבודה על הראש והצואר מועילה, עם כוונות הורדה.
לא מכיר מחקרים בנושא, אבל כיוון ששיאצו מפעיל את המערכת הפראסימפטטית, תבדוק מה יחסה ללחץ דם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אנשי ה- liverצריכים ללכת לישון, לא?'
אנשי ה- liverצריכים ללכת לישון, לא?
27/10/2004 | 23:09
3
7
או שגם אתה שומע את הזיקוקים בחיפה לכבוד יום ההולדת שלי?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הילדים חיסלו לי את הYIN(ולא היה'
הילדים חיסלו לי את הYIN(ולא היה
27/10/2004 | 23:31
1
3
הרבה מלכתחילה), אז כנראה שלא. אבל עוד שני דקות אני הולך לישון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני ישנתי צהריים (נוהל צום ידוע).'
אני ישנתי צהריים (נוהל צום ידוע).
27/10/2004 | 23:32
2
עכשיו נתקעתי ערה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפילו שוטי הנבואה הופיעו לכבודך,'
אפילו שוטי הנבואה הופיעו לכבודך,
29/10/2004 | 00:07
1
והייתה מסיבה ענקית,והיו גם זיקוקים
קחי מה שתרצי..
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/10/2004 | 23:44
4
לצפיה ב-'רק להזכיר שלחץ דם מיוצב,'
רק להזכיר שלחץ דם מיוצב,
28/10/2004 | 13:12
1
9
הוא תנאי הכרחי והתווית נגד מובהקת של טיפולי שיאצו בסובלים מלחץ דם גבוה. קטע מסוכן. נא להזהר.

רק בריאות

שלמאי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'"תנאי הכרחי והתווית נגד מובהקת"'
"תנאי הכרחי והתווית נגד מובהקת"
28/10/2004 | 13:34
10
אני מניח שהתכוונת שאם לחץ-הדם לא מיוצב, כלומר יום נמוך יום גבוה, אסור לטפל עד לבירור הבעיה?

עם זה אני נוטה להסכים.
רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ