חיסון נגד שפעת...

SideKick

New member
אנסה למקד את השאלה...

אנא התייחסו לנושא החיסון מבחינת החומר המוחדר לגוף, מבחינת היחס של הגוף אל החיסון (חלק אכן התייחסו לכך), מבחינת ההשפעה לעתיד וכמובן גם מבחינת יעילותו (אם יש לכם מידע על כך).

SideKick

New member
אגב...

הילד שלי היה מאושר להפליא כשהודעתי לו שאני אוסרת עליו להתחסן. האיש הגדול, לעומת זאת, הרים גבה. והרגשתי שאני רוצה לאפשר לו הסברים ממקורות וכיוונים נוספים, ולכן שאלתי כאן.

מצטרפת לקודמי

לא לתת חיסון למי שמסוגל לעבור את המחלה בשלום. הפסד של ימי עבודה זה לא סיבה לחיסון. אני מכירה אנשים שחלו לאחר החיסון וכאלה שחלו ואפילו יותר חזק, למרות החיסון. מה שכן-כדאי אולי לפתוח שרשור בנושא טיפול בשפעת (כשהיא כבר מגיעה) כי זו מחלה קצת לא נעימה, אבל עם שבוע של מנוחה כל אחד יוצא ממנה בריא. עירית

tookmy

New member
כל אחד ? ../images/Emo12.gif

לפני מספר שנים לא רב, חבר של הורי שהיה בגיל לא מבוגר שמתחת ל- 60, נפטר משפעת. האיש עבר בחייו מחלות קשות בהרבה מהשפעת ויכל להן ונדמה היה באותה תקופה שהוא בסדר, מרגיש טוב פחות או יותר, עד השפעת ההיא...

לינק

New member
לא בדיוק...

שנה שעברה הייתי חולה יותר מ3 שבועות רצוף. התברר לי שיש שפעת שהיא רדומה בגוף ומתעוררת, והיא גם יותר "מגעילה" משפעות אחרות. יותר ארוכה ומרגישים יותר רע. לגבי טיפול אני יכול להגיד מה אני עושה: יש לי תערובת שמנים אתרית בשם "שמן ונטומד" (שעשויה שמני אורן, אקליפטוס, ברגמט, גרניום ושמן ציפורן) שאני שם במבער והיא אמורה להקל על הנשימה. לא ממש עובד. רוניות ספריי - מכיל פרופוליס, אכיניציאה, מרווה, תימין ועוד כמה דברים שבלחיצה מתיז שפריץ לגרון ואמור לעזור עם שיעול. זה לא רע וגם טעים. ולאף הנוזל אין כמו קלינקס עם אלוורה, אחרת האף נהיה אדום וכואב. אבל מה שאני הכי אוהב זה פשוט לרוקן את התוכן לכיור וזה הרבה יותר נעים ככה עם מים.

חיסונים

בוקר טוב, מה עושים בחיסון? מכניסים את גורם המחלה או חלק ממנו כדי ליצור תנגודת למחלה. יש חיסונים שמכילים גורם חיי, גורם מומת, מוחלש או חלק ממנו או תוצרי הרעל שהוא מייצר. כל אחד מהם מעורר את מערכת החיסון בדרך זו או אחרת. ממשלות במדינות המערב הוציאו תקנות שלא מאפשרות לתבוע את חברות התרופות. הם החליטו שהחיסון של כל האוכלוסייה מאוד חשוב. היות שהרפואה רגילה לחלק את הגוף למערכות יש גם את מערכת החיסון. מכניסים גורם מחלה והשפענו רק על מערכת החיסון, אך מנסים להתעלם מהשפעות שנוגעות במערכת הדם, העצבים וכו'. הרופאים חושבים שחיסון זה אחד הדברים הכי טובים שיש והם מאוד ממליצים על זה. כשאנו באים בסופו של דבר לשטח הבעיות מאוד גדולות. 1. הצורה שהחומר נכנס לגוף - כשנותנים חיסון מכניסים בצורה אלימה (מחט) גורם מחלה מוחלש. בדרך כלל אומרים לך לחכות קצת במרפאה כדי לראות אם הגוף לא נכנס לשוק גדול ואז צריך ללכת למיון. 2.הבעיה השנייה היא שבתוך החיסון יש חומרים מאוד רעילים - הורגים בצורה כימית את גורם ממחלה, וצריכים לשמר אותו וכו'. משתמשים בחומרי שימור מאוד רעילים ככספית אשר פוגעים במערכת העצבים, הריריות… יש את הפורמלין שהוא חומר משמר רעיל שגורם ללוקמיה. החומר השלישי הוא אלומיניום ונכון להיום מצאו את הקשר בין האלומיניום לבין אלצהיימר. נותנים את החומרים האלו, מתוך רצון טוב לשמור על בריאות הילדים, ואנו מכניסים לגוף. חברות התרופות אומרות שיש רק מעט מהחומרים האלה. אך מעט זה יחסי, המעט הזה מכווץ היום לחיסון אחד ואז מעט זה בעצם הרבה. בארצות הברית הפסיקו את חיסון ה- DTP (דיפטריה, טטנוס ושעלת) בגלל הכספית. בארץ לא הפסיקו. בארץ לא רוצים ליצור פאניקה. וכך אם מיליוני ילדים כבר חוסנו כך אז לא יקרה דבר אם עוד כמה אלפים יחוסנו עם כספית עד שחברת התרופות תמצא תחליף. מערכת העצבים מגיבה רע לחומרי הרעל של החיסון. גורמים לחוסר קשב, התנהגות מופרעת, אוטיזם. במצבים קיצוניים להתכווצויות שגורמות לאפילפסיה, עוויתות, מוות בעריסה. ביפן דחו את חיסון השעלת לגיל שנתיים ושם הייתה ירידה משמעותית באחוזי מקרי מוות בעריסה. על חיסון השפעת לעונת החורף 2004-2005 המליץ ארגון הבריאות העולמי (ה-WHO) על הרכב תרכיב החיסון , הכולל 3 זנים של נגיף השפעת, שעל פי התחזית הם צפויים לגרום לתחלואה בחורף הקרוב: A/New Caledonia/20/99(H1N1)-like virus A/Fujian/411/2002(H3N2)-like virus B/shanghai/361/2002-like virus ובלי להיכנס לשאלה האם לחסן כן או לא אני קורא ושואל את עצמי, מצד אחד כותבים לנו... "תופעות לוואי של החיסון" החיסון, המכיל וירוסים מומתים, נחשב לבטוח ויעיל, בעל השפעות לוואי ותופעות אלרגיות נדירות. לעיתים יכולים להופיע במקום ההזרקה כאב קל, נפיחות ואודם, החולפים לאחר 24 שעות. במקרים נדירים מופיעות תופעות של חולשה והרגשה כללית רעה. ומצד שני, למי לא מומלץ להתחסן אנשים הידועים כבעלי רגישות לחלבון ביצה נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח תגובות לאחר חיסון נגד שפעת. אנשים עם תופעות של אסתמה תעסוקתית או תופעות אלרגיות אחרות על רקע חשיפה תעסוקתית לחלבון ביצה. אנשים החולים במחלת חום חריפה המלווה בנטילת אנטיביוטיקה. ושאלה נוספת שאני שואל כל פעם שמדברים איתי על חיסונים: - אם חיסונים הם לא מסוכנים, למה כאשר נותנים חיסון, שהוא בטוח ואין לו תופעות לוואי למעט חום וכאב מקומי, אני לא יכול ללכת ישר הבייתה וצריך לחכות בקופת החולים (שימו לב: "קופה של חולים"), לפחות חצי שעה שמה.... אולי יקרה משהו. ואולי שמו שאומרים הגששים: "אתה הבנת את זה מר ברוך, ישראבלוף". ובכדי שלא העבור חלילה על חוקי מדינת ישראל, אני ממליץ לכולם ללכת ולהתחסן כמה שיותר מהר. באהבה שלומי

ב ו ל ש י ט..

הייתי עושה את החיסון הזה כול שנה, אני משתייכת לקבוצת סיכון עקב אסטמה ואלרגיות שונות ומשונות, לא רק שהחיסון לא היה עוזר אלה הייתי חוטפת כמה פעמים במהלך החורף שפעת, אולי זה אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם, אבל לגבי אני יכולה לאמר בכול אופן שזה ממש לא עזר..

SideKick

New member
ופעם שנייה תוך 12 שעות...

על ההודעה.
על הכותרת.

הי, לא מקללים פה ..../images/Emo13.gif

אם את אכן סובלת כ"כ מאלרגיות ושפעות, אז עדיף לקבל טיפול שיפתור לך את הבעיה באמת, ולא חיסון. טיפולי דיקור, הומיאופטיה וצמחי מרפא חזקים מאד בתחומים הללו. ותמיד כדאי להוסיף תנועה לגוף, מאד עוזר לאלרגיה.

טאוֹ

New member
אין צורך להיבהל ../images/Emo13.gif

בכלל, איך את יכולה להיבהל כשבחתימה שלך כתוב "גם כי אלך בגיא צלמוות לא ארא כי ה' עמדי..."?
אגב, הציטוט המדוייק (מתהילים כ"ג) הוא: "גַּם כִּי-אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת, לֹא-אִירָא רָע כִּי-אַתָּה עִמָּדִי". אני מביא את הציטוט לא כדי לתקן לך את החתימה, אלא רק כדי להרהר איתך על משמעות ההבדל הקטן: אולי טוב שיש דברים שיש כלפיהם יראה מסוימת... בכל אופן, ברוכה הבאה! את מוזמנת להישאר איתנו, כמובן, ובתור חדשה כאן כדאי לך לקרוא את זה.

טאוֹ

New member
לא לעולם חוסן?

השאלה של SideKick היתה על חיסון שפעת, אבל בעקבות הדברים שנשמעו כאן, ושמבטאים לתחושתי עמדה די נחרצת, ניסיתי להבין האם זו גישתכם ביחס לחיסונים בכלל - כלומר, גם החיסון נגד אבעבועות שחורות או כל חיסון אחר. מהתשובה של שלומי אני מבין שאכן כך הוא; מעניין אותי לשמוע גם דעות אחרות, אם יש (כלומר, האם גם אלה מביניכם שדוחים מכל וכל את חיסון השפעת, יסכימו בסופו של דבר לקבל ו/או לתת ליקיריהם חיסונים אחרים).

mopa

New member
הבעיה שכלום לא הוכח

וכבר נאמר ונכתב פה למעלה - לאחד זה עוזר ובשני זה אף פוגע... חיסון אבעבועות... ילדתי חלתה בגיל 11 חודש, כאשר לא מחסנים לפני גיל שנה - זה היה קשה, אך לא כל-כך נורא (לנו לפחות...). עכשיו, מי יגיד מה היה קורה לו הייתה מתחסנת? ישנן תקריות של פישולים ומחלות ופגיעות בעקבות החיסונים, אך ייתכן ואם המחלה הייתה מתאחרת בחודשיים והחיסון היה ניתן בגיל שנה - אולי לא הייתה מגיעה המחלה....... הרבה סימני שאלה. אותה ילדה בדיוק (כבר הגיע עוד אחד בדרך) סובלת מנזלת שמסרבת לחדול. טיפול הומאופטי סטנדרטי ולאחריו אינטנסיבי כנגד אלרגיות וכו לא עזר כהוא זה ורק דיכא את הילדה (6 פעמים ביום לקחת טיפות...) והנה זה פלא מולטיויטמין לילדים של הכללית פתר את הבעיה כעבור שבוע מהיום שהחלה לקחת. אז אני אומר - כל אחד לעצמו ובאמונתו. אני אישית לא בעד אנטיביוטיקה וחיסונים ושאר מרקחות כימיות, אך לעיתים הן עוזרות, וכידוע כוח המחשבה והרצון הוא חזק יותר מכל השאר... ואם אדם רוצה להבריא או להשאר בריא, רוב הסיכויים שיעמוד מול הרבה דברים בהצלחה. ובכל מקרה, שרק נהיה בריאים.

כמובן טאו, אין סיבה לחזור

לתקופת המגפות. זה לא לאו מוחלט לרפואה המדעית אלא למה שאיננו יעיל ונושא כותר כאילו זה באמת הפיתרון. גם בעד החיסון נגד שיתוק ילדים וכן הלאה. אני חושבת שזה משמח לחיות בתקופה שבה אפשר למטרל חלק מהמגפות אך מאחר והרפואה המדעית עצמה מודה כי החיסון הוא רק חלקי אז לא מובן לי כל הטררם מסביב לחיסון המוני - כדאי שבמקום לבזבז כספים על זה שיקציבו אתהכספים לעזור לממן תרופות יקרות לאנשים שאין להם כף לשלם עבורן. מקוה שלא נסחפתי... אסתיה

mic26

New member
דעתי...

בכל פעם שאני מסתכלת על הצלקת שיש לי במרומי הזרוע מאחד החיסונים יש לי תחושה של עצב. עד היום אני מצטערת על מאות השקלים שבזבזתי והכאב הרב שחויתי בחיסונים המטופשים שמוכרים לתרמילאים המיועדים. איזו תעשיה של כספים, שהתעמולה שלה מבוססת על הפחדה. דלקת קרום המוח היפנית, לדוגמא, היא מחלה כל כך נדירה, עד שכשיש מישהו שחולה בה בצד אחד של העולם, כותבים על כך בצידו השני! יש לי בן דוד שהתפתחותו נעצרה בגיל 5 לאחר חיסונים (לכו תוכיחו...) היום הוא ילד בן 5, בן 36... עצוב מאוד. בן של מטופלת שלי סובל מקושי חמור בהתפתחות, והיום היא מתקשה למצא לו מסגרת מתאימה. מתי זה התחיל? נכון, אחרי החיסונים. והחיסון נגד שפעת? מתוך כבוד לסיידקיק ולטאו אני לא אכתוב בולשיט. הטבע קצת יותר חכם מאיתנו. אני לא יודעת הרבה. אין לי ילדים ולכן לא חקרתי את הנושא באמת לעומקו. יכול להיות שאני מדברת שטויות, אבל כמו שמעידה הכותרת, זו דעתי בלבד. ומאחר ואני מאמינה ברפואה המשלימה, אני גם פוחדת ממחלות קצת קצת פחות.

למעלה