לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'חיסון נגד שפעת...'
חיסון נגד שפעת...
<< ההודעה הנוכחית
24/10/2004 | 01:12
41
76
השבוע ביקרתי בקופת החולים כיוון שהייתי צריכה מכתב מרופא המשפחה לאיזה עניין ביורוקרטי. ליד חדר האחיות הצטופף תור ארוך למדי של הורים וילדים בדרך ל והחוצה מ חיסון שפעת. בכיות ושידולים של אלה בדרך ל, חיזוקים והרגעות של אלה מההחוצה מ. בקיצור - הסניף המנומנם של קופת החולים המה, געש ורעש.
וכשחזרתי הביתה סיפר לי האיש היקר שבמקום העבודה שלהם יהיה השבוע "מבצע" חיסונים לעובדים.
וכך רציתי לשאול, לדעת ולתהות, בעיני גישותיכם השונות, מה תאמרו ומה תגידו על מינהג ההתחסנות הטרום חורפי שפשט כאן בשנים האחרונות?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'החיסון הוא על חלק מהוירוסים בלבד'
החיסון הוא על חלק מהוירוסים בלבד
24/10/2004 | 08:38
11
אצל חלק מהאנשים החיסון יוצר השפעה והתחלת המחלה עצמה.

אצל חלק זה מגביר רגישויות.

אצל חלק זה מונע מחלה.

אני חושבת שזה עינינו של כל אדם, אם זה עוזר לאנשים ולו מבחינה פסיכולוגית אז זה בסדר.

אישית, אני מכניסה כמה שפחות כמיקלים לגוף גם בבליעה ורופא, שלא בהקשר לאמא שלי, לא ראיתי מ 1987, למעט רופא שיניים ואני מקוה להמשיך כך (וגם להשתחרר מהצורך ברופא שיניים).

שבוע טוב
אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בדיוק רציתי לכתוב על שפעת'
בדיוק רציתי לכתוב על שפעת
24/10/2004 | 11:12
1
9
כבר בערך 3 שבועות שאני לוקח תוספת ויטמין C (טבליות בשחרור איטי) כדי שאני לא אחלה השנה, אבל בדיוק אתמול... ככה שכל הסיפורים על ויטמין C לא כאלה נכונים.
בקשר לשאלה ששאלת, אני מסכים עם אסתיה - יש יותר מידי סוגי וירוסים ככה שאין אפשרות לחסן כנגד כולם. אני גם לא מת על זריקות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הספורים נכונים, האנשים משתנים'
הספורים נכונים, האנשים משתנים
24/10/2004 | 13:02
8
שלום לינק.
זה לא סיפורים, זה חלק מהתוצאות של מחקרים מערביים שאימתו ידע עתיק.
בדיוק כמו שאנטיביוטיקה לא עוזרת לכל אחד, בדיוק כמו שניתוח לא עוזר לכל אחד, כך גם תפוז לא עוזר לכל אחד בכל מצב.
ויטמין C תומך בעבודה של מערכת החיסון, אבל אם מישהו כבר חלש, הוא יחלה, גם אם תזריק לו 10 תפוזים כל יום לוריד ומתחת ללשון.
בנוסף, הייתי גם בודקר שוב את הכדורים. אישית אני לא נוטה להשתמש בכדורים האלו, מכיוון שלרוב מדובר בויטמין C מאיכות ירודה וסינטטית, והגוף נוטה לדחות חומרים מבודדים, ומעדיף תרכובות, ולכן קליטת הC בגוף פחותה עם ויטמינים מסוג זה.
עדיף את הדבר האמיתי (שמצוי בכמויות בארץ ולא בחוסר בד"כ), או השלמות תזונה ממקור מלא ולא חלקי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פעם היו תולים רכוש על העץ -'
פעם היו תולים רכוש על העץ -
24/10/2004 | 11:20
5
וזה היה כלל מוסכם: "פרטי - נא לא לגעת".

אבל מדי פעם היו מי ש"נגעו", והתפשטות תופעת הגנבות גרמה לבעלי הרכוש להכניס אותו למערה ולהמציא את הדלת.

הגנבים הבאים הביאו להמצאת המנעול,
והמצאת המנעול הוליכה להשתכללותם של הגנבים שלמדו לפרוץ מנעולים.

הפלדלת שפעם היתה המצאה גאונית, היום נפרצת ע"י פורץ ממוצע ב-2.4 דקות.

ככה גם עם הבריאות:

ככל התרופות משתכללות - משתכללים גם החידקים,
והיום הבאנו ליצירת חיידקים העמידים בפני כל אנטיביוטיקה מוכרת...

וגם: בשנה שעברה התפרסם איזה דו"ח, שרמז שהחיסון נגד שפעת הביא להתפרצות של דלקות ריאות .

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני נגד!! וגם רופא המשפחה שלנו.'
אני נגד!! וגם רופא המשפחה שלנו.
24/10/2004 | 13:48
15
13
השפעת משתנה כל הזמן, החיסון לא עוזר נגד רוב הנגיפים,
ובו זמנית:
הוא כואב לכ- 3 ימים בכתף, הוא מחליש (עפ"י אמנותי הדתית משהו) את מערכת החיסון במקום לחזק אותה ובמילים אחרות הוא מיותר לאנשים בריאים.
מתי כן? בעיני החיסון נועד עבור אנשים חולים וזקנים, אשר הכאן והעכשיו הוא החשוב עבורם, והם לא יכולים מסיבות שונות להיעזר ברפואה משלימה.
הרעיון לחסן את ילדי הגן לא נכון בעיני. ילדי צמר גפן לא הופכים בריאים יותר.
אתם רוצים ילדים בריאים?
תניקו אותם לפחות 3 חודשים (שלא נדבר על שנה),
תנו להם אוכל בריא ולא במבה,
תאהבו אותם כל הזמן ותהיו שם בשבילם לפחות בשעות אחה"צ (תופעת המטפלות גם בשעות אחה"צ ובערב כואבת לי מאד),
נסו לעזור להם באמת ובתמים באמצעות רפואה משלימה. כל הורה אחראי מחזיק טלפון של רופא שלעת חירום. מה עם טלפון של מדקר סיני? הומיאפט?
זהו, אני את שלי פרקתי.

אגב, דרוש בית באיזור חיפה עם אבעבועות רוח, מי מכיר?
נשמח לבוא לבקר עם משחק, עוגה וילדון אחד בריא עם אמא קצת משוגעת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' מסכים עם כל מלה'
מסכים עם כל מלה
24/10/2004 | 14:01
10
9
אבל תגידי, עודף זמן של הנקה, הוא לא גם כן יוצר נזקים בפגיעה בעצמאות הילד?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תגדיר עודף'
תגדיר עודף
24/10/2004 | 14:06
2
11
לצפיה ב-'שנה'
שנה
24/10/2004 | 14:22
1
5
לצפיה ב-'סובייקטיבי או מתבסס על תיאוריה?'
סובייקטיבי או מתבסס על תיאוריה?
24/10/2004 | 14:37
9
לצפיה ב-'בעיני להניק ילד עד גיל 3 זה קצת'
בעיני להניק ילד עד גיל 3 זה קצת
24/10/2004 | 14:22
2
6
משונה....ואני מסכימה עם הרמיזה שלך.
אם אתה לומד מה לתת לילד החל מגיל חצי שנה, אז בגיל שנה רוב התזונה אמורה להיות מבוססת על מוצקים, ואז באמת אין צורך בהנקה.
דור הפסיק מיוזמתו לינוק בגיל 10.5 חודשים ומעולם לא טעם תחליפי מזון. הוא לא היה זקוק לשום השלמות כי הוא כ"כ אהב קוואקר עם שקדיה ומולסה, עוף עם ירקות מבושלים, אורז עם עדשים, לחם עם גבינת עיזים או טופו, ביצים, פירות, ירקות, מרקים, בטטה, בקיצור- אני לא מצאתי צורך להמשיך לא בהנקה ולא בתחליפים. אבל אם ההורים לא יודעים לנתב את הילד לאוכל בריא, אז אכן נוצרת תלות בציצי או בבקבוק, כי משהו הוא צריך לאכול.
החל משלב מסוים הציצי והבקבוק לוקחים מהילד את התאווה הטבעית והבסיסית לאוכל ה'אמיתי'. תאווה שחוזרת אח"כ (ובגדול) רק בסוף הילדות.
וואו איך גלשתי מהנושא...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הלואי עלי כזאת גדילה'
הלואי עלי כזאת גדילה
24/10/2004 | 14:39
1
5
אני מקנא בדור, ושמח לשמוע על כך.
(חוץ מחלקי החיות) הייתי רוצה לגדול כך בשנתי הראשונה, נשמע מאוד בריא בעיקר נפשית, שלכך כיוונתי יותר בדבריי, מעבר לתזונה הפיסית.
להמשיך ולהניק (ולהניק) עלול ליצור נזק נפשי, ואני בטוח שנעשו מחקרים על כך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הסמקתי (רק האייקון לא עולה) אבל תדע'
הסמקתי (רק האייקון לא עולה) אבל תדע
24/10/2004 | 15:41
4
לך שבפורום הורים לתינוקות, למשל, או הנקה, לא יסכימו איתנו. זה עניין של תרבות או אופנה וחינוך. כל אחד רואה את החינוך כנכון באופן אחר לגמרי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא אם אתה מאמין'
לא אם אתה מאמין
24/10/2004 | 15:23
2
4
בתאוריה הזו הכל תופס** - להחזיק על הידיים , שינה משותפת ( אם זה מה שהילד דורש) , הנקה, חיתולים , להיות תינוק - להתבגר, למרוד ועוד ועוד...

** שים לב וחשוב לי להדגיש שזה מהעיניים של הילד אבל לפעמיים לאמא לא מתאים להניק עד גיל 3 שזה הגיל שמתאים לילד - וזה כבר נושא לדיון אחר..
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' נמחקה לי התאוריה..'
נמחקה לי התאוריה..
24/10/2004 | 15:24
1
4
אז לא - אם אתה מאמין שילד שממולא כל צורכו - נגמל מהצורך הזה לבד

עכשיו תחזרו להודעה הקודמת..
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יופי של תיאוריה. לא חשבתי על כך, את'
יופי של תיאוריה. לא חשבתי על כך, את
24/10/2004 | 15:42
3
לצפיה ב-'למעשה אין דבר כזה עודף בהנקה'
למעשה אין דבר כזה עודף בהנקה
24/10/2004 | 22:55
3
הפעולה עצמה זו פעולה שאיננה רק מהוה תהליך חיסוני יעיל - תלוי מה האמא הוכלת ושותה - אלא זה תהליך שנותן ביטחון עצמי ועוזר לפיתוח נפלא של הילדים.

לא להניק בלבד אלא לתת גם תוספות של מזון אבל בהחלט להיות שם עבור הילד/ה.
בשבטים פרימיטיביים בהם האמא לוקחת את הילד על הגב הוא צמוד למקור המזון שלו וגם למקור ההגנה.
נכון שזה שונה בעולם המודרני עם העגלות והזמן העסוק לחוד של האמא אך ההשפעות המיטיות בכל תחומי ההתפתחות לא השתנו.

הבעיה היא עם 'אמא חונקת' לא עם אמא מיניקה - גם עד גיל 4 או 5.

ערב טוב
אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ממה שאני זוכרת מילדותי...'
ממה שאני זוכרת מילדותי...
24/10/2004 | 14:05
2
שלב ההדבקה הוא דווקא שלב הקינון. כך שבעת ההתפרצות ההדבקה כבר פחות רלוונטית.
אבל אולי אני טועה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'3 חודשים הנקה?!'
3 חודשים הנקה?!
24/10/2004 | 19:04
1
3
אפילו משרד הבריאות, שכידוע אינו אלטרנטיבי במיוחד, ממליץ על הנקה מלאה של 6 חודשים.
ואני לא מדברת לרגע על הקושי, או על העובדה שנשים רבות לא מצליחות כלל או חוזרות לעבודה אחרי 3 חודשים ולא יכולות להיק כל כך הרבה זמן, אני מדברת על הרצוי, 3 חודשים הוא אפילו לא הרצוי המינימלי בעיניים מערביות טיפוסיות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לפחות 3 חודשים, הלוואי ויותר.'
לפחות 3 חודשים, הלוואי ויותר.
24/10/2004 | 22:09
1
תקראי את ההודעה הנוספת שלי בנושא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חולה עלייך שרוני'
חולה עלייך שרוני
25/10/2004 | 16:10
4
לצפיה ב-'אנסה למקד את השאלה...'
אנסה למקד את השאלה...
24/10/2004 | 14:11
5
5
אנא התייחסו לנושא החיסון מבחינת החומר המוחדר לגוף, מבחינת היחס של הגוף אל החיסון (חלק אכן התייחסו לכך), מבחינת ההשפעה לעתיד וכמובן גם מבחינת יעילותו (אם יש לכם מידע על כך).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אגב...'
אגב...
24/10/2004 | 14:13
3
5
הילד שלי היה מאושר להפליא כשהודעתי לו שאני אוסרת עליו להתחסן.
האיש הגדול, לעומת זאת, הרים גבה. והרגשתי שאני רוצה לאפשר לו הסברים ממקורות וכיוונים נוספים, ולכן שאלתי כאן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מצטרפת לקודמי'
מצטרפת לקודמי
24/10/2004 | 18:01
2
3
לא לתת חיסון למי שמסוגל לעבור את המחלה בשלום. הפסד של ימי עבודה זה לא סיבה לחיסון.
אני מכירה אנשים שחלו לאחר החיסון וכאלה שחלו ואפילו יותר חזק, למרות החיסון.
מה שכן-כדאי אולי לפתוח שרשור בנושא טיפול בשפעת (כשהיא כבר מגיעה) כי זו מחלה קצת לא נעימה, אבל עם שבוע של מנוחה כל אחד יוצא ממנה בריא.
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל אחד ? '
כל אחד ?
24/10/2004 | 19:09
2
לפני מספר שנים לא רב, חבר של הורי שהיה בגיל לא מבוגר שמתחת ל- 60, נפטר משפעת. האיש עבר בחייו מחלות קשות בהרבה מהשפעת ויכל להן ונדמה היה באותה תקופה שהוא בסדר, מרגיש טוב פחות או יותר, עד השפעת ההיא...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא בדיוק...'
לא בדיוק...
24/10/2004 | 22:42
2
שנה שעברה הייתי חולה יותר מ3 שבועות רצוף. התברר לי שיש שפעת שהיא רדומה בגוף ומתעוררת, והיא גם יותר "מגעילה" משפעות אחרות. יותר ארוכה ומרגישים יותר רע.

לגבי טיפול אני יכול להגיד מה אני עושה:
יש לי תערובת שמנים אתרית בשם "שמן ונטומד" (שעשויה שמני אורן, אקליפטוס, ברגמט, גרניום ושמן ציפורן) שאני שם במבער והיא אמורה להקל על הנשימה. לא ממש עובד.
רוניות ספריי - מכיל פרופוליס, אכיניציאה, מרווה, תימין ועוד כמה דברים שבלחיצה מתיז שפריץ לגרון ואמור לעזור עם שיעול. זה לא רע וגם טעים.
ולאף הנוזל אין כמו קלינקס עם אלוורה, אחרת האף נהיה אדום וכואב. אבל מה שאני הכי אוהב זה פשוט לרוקן את התוכן לכיור וזה הרבה יותר נעים ככה עם מים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חיסונים'
חיסונים
25/10/2004 | 09:52
3
בוקר טוב,

מה עושים בחיסון?
מכניסים את גורם המחלה או חלק ממנו כדי ליצור תנגודת למחלה. יש חיסונים שמכילים גורם חיי, גורם מומת, מוחלש או חלק ממנו או תוצרי הרעל שהוא מייצר. כל אחד מהם מעורר את מערכת החיסון בדרך זו או אחרת.

ממשלות במדינות המערב הוציאו תקנות שלא מאפשרות לתבוע את חברות התרופות. הם החליטו שהחיסון של כל האוכלוסייה מאוד חשוב.

היות שהרפואה רגילה לחלק את הגוף למערכות יש גם את מערכת החיסון. מכניסים גורם מחלה והשפענו רק על מערכת החיסון, אך מנסים להתעלם מהשפעות שנוגעות במערכת הדם, העצבים וכו'. הרופאים חושבים שחיסון זה אחד הדברים הכי טובים שיש והם מאוד ממליצים על זה.

כשאנו באים בסופו של דבר לשטח הבעיות מאוד גדולות.
1. הצורה שהחומר נכנס לגוף - כשנותנים חיסון מכניסים בצורה אלימה (מחט) גורם מחלה מוחלש. בדרך כלל אומרים לך לחכות קצת במרפאה כדי לראות אם הגוף לא נכנס לשוק גדול ואז צריך ללכת למיון.

2.הבעיה השנייה היא שבתוך החיסון יש חומרים מאוד רעילים - הורגים בצורה כימית את גורם ממחלה, וצריכים לשמר אותו וכו'. משתמשים בחומרי שימור מאוד רעילים ככספית אשר פוגעים במערכת העצבים, הריריות… יש את הפורמלין שהוא חומר משמר רעיל שגורם ללוקמיה. החומר השלישי הוא אלומיניום ונכון להיום מצאו את הקשר בין האלומיניום לבין אלצהיימר.

נותנים את החומרים האלו, מתוך רצון טוב לשמור על בריאות הילדים, ואנו מכניסים לגוף.
חברות התרופות אומרות שיש רק מעט מהחומרים האלה. אך מעט זה יחסי, המעט הזה מכווץ היום לחיסון אחד ואז מעט זה בעצם הרבה.

בארצות הברית הפסיקו את חיסון ה- DTP (דיפטריה, טטנוס ושעלת) בגלל הכספית. בארץ לא הפסיקו. בארץ לא רוצים ליצור פאניקה. וכך אם מיליוני ילדים כבר חוסנו כך אז לא יקרה דבר אם עוד כמה אלפים יחוסנו עם כספית עד שחברת התרופות תמצא תחליף.

מערכת העצבים מגיבה רע לחומרי הרעל של החיסון. גורמים לחוסר קשב, התנהגות מופרעת, אוטיזם. במצבים קיצוניים להתכווצויות שגורמות לאפילפסיה, עוויתות, מוות בעריסה.

ביפן דחו את חיסון השעלת לגיל שנתיים ושם הייתה ירידה משמעותית באחוזי מקרי מוות בעריסה.

על חיסון השפעת
לעונת החורף 2004-2005 המליץ ארגון הבריאות העולמי (ה-WHO) על הרכב תרכיב החיסון , הכולל 3 זנים של נגיף השפעת, שעל פי התחזית הם צפויים לגרום לתחלואה בחורף הקרוב:
A/New Caledonia/20/99(H1N1)-like virus
A/Fujian/411/2002(H3N2)-like virus
B/shanghai/361/2002-like virus

ובלי להיכנס לשאלה האם לחסן כן או לא אני קורא ושואל את עצמי,
מצד אחד כותבים לנו...
"תופעות לוואי של החיסון"
החיסון, המכיל וירוסים מומתים, נחשב לבטוח ויעיל, בעל השפעות לוואי ותופעות אלרגיות נדירות.
לעיתים יכולים להופיע במקום ההזרקה כאב קל, נפיחות ואודם, החולפים לאחר 24 שעות. במקרים נדירים מופיעות תופעות של חולשה והרגשה כללית רעה.

ומצד שני,
למי לא מומלץ להתחסן
אנשים הידועים כבעלי רגישות לחלבון ביצה נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח תגובות לאחר חיסון נגד שפעת.
אנשים עם תופעות של אסתמה תעסוקתית או תופעות אלרגיות אחרות על רקע חשיפה תעסוקתית לחלבון ביצה.  
אנשים החולים במחלת חום חריפה המלווה בנטילת אנטיביוטיקה.

ושאלה נוספת שאני שואל כל פעם שמדברים איתי על חיסונים:
- אם חיסונים הם לא מסוכנים, למה כאשר נותנים חיסון, שהוא בטוח ואין לו תופעות לוואי למעט חום וכאב מקומי, אני לא יכול ללכת ישר הבייתה וצריך לחכות בקופת החולים (שימו לב: "קופה של חולים"), לפחות חצי שעה שמה.... אולי יקרה משהו.

ואולי שמו שאומרים הגששים: "אתה הבנת את זה מר ברוך, ישראבלוף".

ובכדי שלא העבור חלילה על חוקי מדינת ישראל,
אני ממליץ לכולם ללכת ולהתחסן כמה שיותר מהר.

באהבה
שלומי

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ב ו ל ש י ט..'
ב ו ל ש י ט..
25/10/2004 | 08:54
5
9
הייתי עושה את החיסון הזה כול שנה, אני משתייכת לקבוצת סיכון עקב אסטמה ואלרגיות שונות ומשונות, לא רק שהחיסון לא היה עוזר אלה הייתי חוטפת כמה פעמים במהלך החורף שפעת, אולי זה אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם, אבל לגבי אני יכולה לאמר בכול אופן שזה ממש לא עזר..
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ופעם שנייה תוך 12 שעות...'
ופעם שנייה תוך 12 שעות...
25/10/2004 | 09:04
9
על ההודעה.
על הכותרת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הי, לא מקללים פה ..'
הי, לא מקללים פה ..
25/10/2004 | 09:27
3
6
אם את אכן סובלת כ"כ מאלרגיות ושפעות, אז עדיף לקבל טיפול שיפתור לך את הבעיה באמת, ולא חיסון. טיפולי דיקור, הומיאופטיה וצמחי מרפא חזקים מאד בתחומים הללו. ותמיד כדאי להוסיף תנועה לגוף, מאד עוזר לאלרגיה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני חדשה כאן אל תבהילו אותי...'
אני חדשה כאן אל תבהילו אותי...
25/10/2004 | 10:14
2
11
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
25/10/2004 | 10:16
7
לצפיה ב-'אין צורך להיבהל '
אין צורך להיבהל
25/10/2004 | 10:38
3
בכלל, איך את יכולה להיבהל כשבחתימה שלך כתוב "גם כי אלך בגיא צלמוות לא ארא כי ה' עמדי..."?

אגב, הציטוט המדוייק (מתהילים כ"ג) הוא: "גַּם כִּי-אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת, לֹא-אִירָא רָע כִּי-אַתָּה עִמָּדִי". אני מביא את הציטוט לא כדי לתקן לך את החתימה, אלא רק כדי להרהר איתך על משמעות ההבדל הקטן: אולי טוב שיש דברים שיש כלפיהם יראה מסוימת...

בכל אופן, ברוכה הבאה! את מוזמנת להישאר איתנו, כמובן, ובתור חדשה כאן כדאי לך לקרוא את זה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא לעולם חוסן?'
לא לעולם חוסן?
25/10/2004 | 10:14
6
5
השאלה של SideKick היתה על חיסון שפעת, אבל בעקבות הדברים שנשמעו כאן, ושמבטאים לתחושתי עמדה די נחרצת, ניסיתי להבין האם זו גישתכם ביחס לחיסונים בכלל - כלומר, גם החיסון נגד אבעבועות שחורות או כל חיסון אחר.

מהתשובה של שלומי אני מבין שאכן כך הוא; מעניין אותי לשמוע גם דעות אחרות, אם יש (כלומר, האם גם אלה מביניכם שדוחים מכל וכל את חיסון השפעת, יסכימו בסופו של דבר לקבל ו/או לתת ליקיריהם חיסונים אחרים).

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבעיה שכלום לא הוכח'
הבעיה שכלום לא הוכח
25/10/2004 | 14:48
2
2
וכבר נאמר ונכתב פה למעלה - לאחד זה עוזר ובשני זה אף פוגע...
חיסון אבעבועות... ילדתי חלתה בגיל 11 חודש, כאשר לא מחסנים לפני גיל שנה - זה היה קשה, אך לא כל-כך נורא (לנו לפחות...).
עכשיו, מי יגיד מה היה קורה לו הייתה מתחסנת? ישנן תקריות של פישולים ומחלות ופגיעות בעקבות החיסונים, אך ייתכן ואם המחלה הייתה מתאחרת בחודשיים והחיסון היה ניתן בגיל שנה - אולי לא הייתה מגיעה המחלה.......
הרבה סימני שאלה.
אותה ילדה בדיוק (כבר הגיע עוד אחד בדרך) סובלת מנזלת שמסרבת לחדול. טיפול הומאופטי סטנדרטי ולאחריו אינטנסיבי כנגד אלרגיות וכו לא עזר כהוא זה ורק דיכא את הילדה (6 פעמים ביום לקחת טיפות...) והנה זה פלא מולטיויטמין לילדים של הכללית פתר את הבעיה כעבור שבוע מהיום שהחלה לקחת.
אז אני אומר - כל אחד לעצמו ובאמונתו.
אני אישית לא בעד אנטיביוטיקה וחיסונים ושאר מרקחות כימיות, אך לעיתים הן עוזרות, וכידוע כוח המחשבה והרצון הוא חזק יותר מכל השאר... ואם אדם רוצה להבריא או להשאר בריא, רוב הסיכויים שיעמוד מול הרבה דברים בהצלחה.

ובכל מקרה, שרק נהיה בריאים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ברוך הבא '
ברוך הבא
25/10/2004 | 15:43
1
1
ו- על דברי הטעם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה ש-SideKIck אמרה '
מה ש-SideKIck אמרה
25/10/2004 | 19:40
12
לצפיה ב-'כמובן טאו, אין סיבה לחזור'
כמובן טאו, אין סיבה לחזור
25/10/2004 | 15:46
1
2
לתקופת המגפות.

זה לא לאו מוחלט לרפואה המדעית אלא למה שאיננו יעיל ונושא כותר כאילו זה באמת הפיתרון.

גם בעד החיסון נגד שיתוק ילדים וכן הלאה.
אני חושבת שזה משמח לחיות בתקופה שבה אפשר למטרל חלק מהמגפות אך מאחר והרפואה המדעית עצמה מודה כי החיסון הוא רק חלקי אז לא מובן לי כל הטררם מסביב לחיסון המוני - כדאי שבמקום לבזבז כספים על זה שיקציבו אתהכספים לעזור לממן תרופות יקרות לאנשים שאין להם כף לשלם עבורן.
מקוה שלא נסחפתי...

אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
25/10/2004 | 19:40
4
לצפיה ב-'דעתי...'
דעתי...
25/10/2004 | 22:28
2
בכל פעם שאני מסתכלת על הצלקת שיש לי במרומי הזרוע מאחד החיסונים יש לי תחושה של עצב. עד היום אני מצטערת על מאות השקלים שבזבזתי והכאב הרב שחויתי בחיסונים המטופשים שמוכרים לתרמילאים המיועדים. איזו תעשיה של כספים, שהתעמולה שלה מבוססת על הפחדה. דלקת קרום המוח היפנית, לדוגמא, היא מחלה כל כך נדירה, עד שכשיש מישהו שחולה בה בצד אחד של העולם, כותבים על כך בצידו השני!
יש לי בן דוד שהתפתחותו נעצרה בגיל 5 לאחר חיסונים (לכו תוכיחו...) היום הוא ילד בן 5, בן 36... עצוב מאוד. בן של מטופלת שלי סובל מקושי חמור בהתפתחות, והיום היא מתקשה למצא לו מסגרת מתאימה. מתי זה התחיל? נכון, אחרי החיסונים.
והחיסון נגד שפעת? מתוך כבוד לסיידקיק ולטאו אני לא אכתוב בולשיט. הטבע קצת יותר חכם מאיתנו.
אני לא יודעת הרבה. אין לי ילדים ולכן לא חקרתי את הנושא באמת לעומקו. יכול להיות שאני מדברת שטויות, אבל כמו שמעידה הכותרת, זו דעתי בלבד.
ומאחר ואני מאמינה ברפואה המשלימה, אני גם פוחדת ממחלות קצת קצת פחות.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מתוך מאמר במוסף הבריאות של הארץ'
מתוך מאמר במוסף הבריאות של הארץ
25/10/2004 | 22:32
1
5
מאמר מעניין על שעותיו הראשונות של הרך הנולד בבית החולים, עם התייחסות להתנגדות לחיסונים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' '
26/10/2004 | 08:36
3

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ