שאלה על טיפול בחולי אנורקסיה

אנורקסיה זוהתה כמחלה במאה ה-14

"תופעת האנורקסיה מוכרת מהמאה ה-14, כאשר הדבר נתפס כחוייה מיסטית של נשים אשר בעייתן היתה סבל כרוני שנבע מתפיסות דתיות, אשר הוכרו בקרב 'הנשים של ג'וליאן הנורדי' כדרך לרפא את החברה. היתה זו דרך של ריפוי איכותי של הנפש, אשר לווה כאמור ביסורים (Garrett, 2001). האנורקסיה נרבוזה אופיינה כבר בשנת 1689 על ידי רופא אנגלי בשם תומס מורטון. הסימפטום העיקרי שהוכר היה חוסר תיאבון ואובדן משקל. בשלבים מסוימים קשרו את התופעה כסימן דתי המבשר מחלה וראו את הלוקים באנורקסיה באור שלילי." http://lib.milgot.ubank.co.il/cgi-local/paper_info.cgi?I=62938

אפשר להעיר כאן שבמצבים אחרים,

התנזרות היא כיוון אחר של אותה התופעה, גם אצל גברים.

תודה,לא רציתי לכתוב את זה,כי לא היה

לי את החומר בנט אגב,יש עוד הרבה,אבל כתוב,בספרים

tookmy

New member
בשום מקום

לא אמרתי שאנורקסיה לא היתה קיימת לפני הטלויזיה. אני כן חושבת שאנורקסיה היא, בדיוק כמו בדוגמה שהבאת, תיסמונת שקיימת בחברות חולות עם נגעים מסוג מסויים. אין ספק שהדת התייחסה לגוף בצורה שעודדה מחלה מהסוג זה. אין ספק גם שמקומות שלא היו נגועים, נדבקו במגפה בשל חשיפה לתכנים תרבותיים שחולים בגישתם לגוף.

אסתי123

New member
עוד רעיון מניסיון טיפולי אישי

לעיתים הטיפול באנורקסיה לא יהיה בחולה עצמו אלא בזולת הקרוב- הורה למשל. אנורקסיה יכולה להיגרם כתגובה לשתלטנות של אדם קרוב. השתלטנות לחלוטין אינה מודעת לשני הצדדים אבל היא קיימת אנרגטית. שתלטנות אינה דבר טוב!!! שתלטנות יכולה לבוא לבטוי המון צורות. באהבה רבה למשל. אהבה של הורה לילד. שתלטנות יכולה לבוא לביטוי ע"י נתינה!!! שתלטנות יכולה לבוא לידי ביטוי כתשומת לב רבה ובעצם בעוד מליון צורות. הטיפול באדם הקרוב השתלטן לא במודע יעזור. הנס יתרחש -לאט אבל בטוח. כול-טוב

shirars

New member
הומיאופתיה

מיכל שלום רב, קראתי את שאלתך. מנסיוני, כל טיפול שאינו לוקח בחשבון את כל מכלול האדם, פיסי, נפשי ומנטלי, אינו יכול לרפא את האדם ריפוי אמיתי! טיפול פסיכולוגי אומנם יכול לעזור בדימוי הנפשי, אולם לא לרפא את המחלה הקשה והעמוקה הזו מהשורש. אני יכולה רק ליעץ כי הומיאופתיה היא רפואה עמוקה, עדינה ואמיתית. טיפול במחלה זו אומנם יכול לקחת זמן רב, אולם הריפוי הינו מרשים ומרגש. שירה.

mic26

New member
תודה על התגובות של כולכם../images/Emo141.gif../images/Emo20.gif

וואו, למדתי המון מהשרשור הזה. רוב המטפלים בפורום אמרו שרצוי מאוד, וחלקם אמרו שחייב שטיפול ברפואה משלימה ישולב בטיפול נפשי תומך. אסתיה הציעה טיפול תומך "לא קונבנציונלי", ואני גם בעד, אם זה מתאים למטופל\ת. ילדת החיים העשירה אותנו מאוד עם הידע שלה ועם השיתוף בנסיונה האישי ומנסיונה כמטפלת, ועל כך אני רוצה לתת לך
גדול ולהגיד
על שחלקת איתנו את כל זה. אם יגיעו אלי אי פעם מטופלים אנורקטיים, כמו שתיקנת, אני אדע במי אני יכולה להיוועץ
. הזכרנו לעצמינו בתור מטפלים הרבה צניעות והרבה כבוד למטופלים שלנו באשר הם, הזלנו דמעה עם הכאב שלהם, וגם נגחנו אחד בשני. גם אני הייתי חלק מהאנרגיות השליליות כאן בפורום, ואני רוצה להתנצל על כך בפני כולכם. אני מבטיחה לעצמי להשתדל לא להיסחף לביקורת שלילית ולא לומר דברים שיש בהם רוע ואין בהם טעם. ודבר אחרון אני רוצה לומר בקשר לויכוח של כמה מאיתנו עם מאיה: אני חושבת שהטיפול של מאיה הוא בעיקר טיפול רוחני-נפשי, (סליחה אם אינני מגדירה את זה כפי שאת היית בוחרת), ולכן היא לא מרגישה צורך לשלב אותו עם עוד טיפול שכזה. זאת אומרת, יכול מאוד להיות, שאם יגיע אלינו מטופל\ת חולה באנורקסיה, הדבר הנכון יהיה לשלב את הטיפול עם קינסיולוגיה...
על הלחי לכולכם, ושוב חג שמייח, מיכל

../images/Emo24.gif../images/Emo23.gif מיכל

כעת אני מבינה מדוע חשתי שאני יכולה להיכנס שוב לשרשור. את סיכמת תהליך, עשית זאת בצורה עדינה והרמונית והשבת את השלום לבית - לפחות אנרגטית. אני מודה לך שאפשרת לי להיכנס לשרשור ולקרוא את המשוב של כל מי שכתבו את ההודעות בימים האחרונים, פשוט אנרגטית נמנע ממני לפתוח את שרשור מאז תגובתי ועד הבוקר. חג שמח לך וגמר חתימה טובה אסתיה

למעלה