לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה על טיפול בחולי אנורקסיה'
שאלה על טיפול בחולי אנורקסיה
<< ההודעה הנוכחית
03/10/2004 | 15:43
130
55
בעבר היה לי דיון עם חברים לגבי טיפול במישהי שסבלה מאנורקסיה. הם טענו שאי אפשר לעשות לה שיאצו, כי היא כל כך רזה וקטנה ושברירית. אני הייתי בטוחה שאפשר, אבל לא דיברתי מנסיון. מה דעתכם?
שאלנ סוספת היא לגבי תמיכה של טיפול נפשי. אני בטוחה שהרפואה המשלימה יכולה מאוד לעזור, בדרכים רבות. אבל האם לא נדרש כאן טיפול פסיכולוגי\פסיכיאטרי במקביל? האם לא יכול לקרות שטיפול, בעיקר במגע, יעלה דברים על פני השטח שבעיקר או רק איש מקצוע מתחום הנפש יוכל לעזור להתמודד איתם, אחרת יכול להיגרם נזק קשה?
אשמח לשמוע מנסיונכם.
תודה מראש,
מיכל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לגבי חלק מן הדברים...'
לגבי חלק מן הדברים...
03/10/2004 | 15:58
1
13
את מדברת על העיקרון שטיפול במגע יעלה דברים על פני השטח, ולכן אולי צריך איש מקצוע מתחום הנפש. והאם לא כל טיפול, בכל דבר שאיתו אנו ניגשים לטיפול, עשוי להעלות דברים נוספים על פני השטח? למה במקרים של אנורקסיה זה יוצא דופן לדעתך?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
03/10/2004 | 18:47
4
לצפיה ב-'בדיוק מה שהתייחסתי אליו עכשיו'
בדיוק מה שהתייחסתי אליו עכשיו
03/10/2004 | 16:00
1
6
בתשובה לשאלה המקורית של מאיה הקטנה.
לדעתי אין תחליף לפסיכולוגיה במקרים כאלה. אפשר לעבוד בשיתוף, במקביל, אין עם זה שום בעיה, אבל לא במקום, אף פעם לא במקום- לפחות לא בעיניי.

טיפול במגע- יכול להיות בעייתי, כי צריך לברר את הגורם לאנורקסיה.
מגע לעתים יכול להוות טריגר לזכרונות שמאוד קשה להתמודד איתם וזה מוציא מאיזון שגם כך הוא מאוד עדין. לכן על אחת כמה וכמה טוב שיש את המסגרת הטיפולית של פסיכולוג (ואנו יוצאים מנקודת הנחה שמדובר במישהו טוב), שיהיה אפשר להעלות את הדברים ולפרק אותם לגורמים כך שעם הזמן והדרך, לא יאיימו יותר.
אני פחות חושבת שזה בעייתי בגלל היות הגוף שברירי ורזה, אם זה היה רק זה הייתי מקפידה מאוד לא לפזר ולא להניע רבות, אולי רק קצת ואולי רק בפגישות מתקדמות.

מקווה שזה עזר קצת,
יעל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מיכל היקרה,'
מיכל היקרה,
03/10/2004 | 16:28
6
אני עונה "על רגל אחת",אבל מכיוון שזה התחום העיקרי שלי-אני לא רוצה לעכב את התשובה
אינני חושבת,בכל ליבי,שאדם הסובל מהפרעות אכילה-יש לו בעיה להיות מטופל בשיאצו.טיפול המגע,כמו השיאצו-שיכול להיות עדין יותר ופחות-בהתאם ליכולתו של המטופל(באותו הרגע) להתמודד עם הפולשנות-נפשית ופיזית),הוא דבר מדהים,ויתרה מכך-הכרחי.זה כלי אדר,שאני ,אישית-מודה בכל יום כי הכרתי אותו,ויש ביכולתי להעבירו הלאה.
אני כן מדברת מנסיון-אישי,ושל מטופלים-שלי ושל אחרים.
הטיפול לא סותר את הטיפול הקונבנציולנלי-לא את הטיפול הפסיכולוגי,לא את הפסיכיאטרי,לא תרופתי,ואפילו לא טיפול מלא,במסגרת אישפוזית.כאשר זה בא ביחד-זה רק יכול לעזור,לתרום,ולחזק-מכל הבחינות,במכלול המלא,ולהביא את האדם למקום בו הוא יוכל להתמודד-יהיה עם מספיק כוח,והמטפל יוכל להיות שם-בצורה כזו,שיהיה גם פסיכולוג,וגם יועץ.והפסיכולוג-יוכל להיות רק פעם ב..ולא,זה לא יסתור-נניח-כדורים,או מעקב פסיכיאטרי.
המגע יוכל להעלות דברים-אך..כאשר המגע יעלה אותם-כפי שהמגע יהווה טריגר-כך כל דבר יהווה טריגר.מילה,אדם,או מראה כלשהו-כל דבר.הטיפול-זו עוד הסביבה המוגנת,ובחוץ-זה כמו..הפרעות אכילה בתרכיז.
המגע יעלה משהו קשה,אבל המטפל שם להגן ולעזור להתמודד.וכן-אחרי שעות המטפל-טוב שיהיה עוד מישהו.ועם הזמן-המכלול(הבחור/ה)יתחזקו,והמטפל+המטופל יהוו צוות שיוכל להתמודד בעצמם,עם מדי פעם עזרה או משברים שעליהם יתגברו
ושוב-כל מקרה לגופו.התנאי הראשון-הוא שהאדם יהיה מעט,בבסיסו-מודע.והמטפל-מבין,או מנסה להבין
לא יודעת האם אני מובנת,מקווה שכן
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דווקא השיאצו '
דווקא השיאצו
03/10/2004 | 18:21
6
2
הי מיכל!
בנות עם אנורקסיה שהגיעו לטיפול אצלי, התחברו מאוד מאוד לשיאצו.
דווקא בגלל שזה טיפול מגע שמחזק מאוד את האדמה ונותן המון אמפתיה הוא טיפול מצויין עבורן.
אני בעד שיאצו (בשילוב טיפול פסיכולוגי ולעתים דיאטני) אצל אנורקסיות.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לשמש א.שאלה חשובה'
לשמש א.שאלה חשובה
03/10/2004 | 20:27
5
1
עזוב כרגע את ההתחברות שלהם לסוג הטיפול שלך.לא הרגשת סיכון או לחיצה עמוקה מדי.למרות שזה נחשב כסוג של קונטרה אינדקציה.
אם כן:האם כדאי להמשיך?
אם לא:בתור מטפל.מה אתה ממליץ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'באופן אישי'
באופן אישי
03/10/2004 | 20:42
1
הטיפול שלי מאוד מותאם ספציפית למטופל, ככה שהלחיצה לא תיהיה חזקה מידי פיזית, אלא עמוקה בהבט האנרגטי.

אני ממליצה להיות קשובה למטופל ואם המטפל לא מסוגל להעניק טיפול לא חזק פיזי, פשוט לא לטפל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה.לשמש א'
תודה רבה על העזרה.לשמש א
03/10/2004 | 20:47
2
לצפיה ב-'מדוע זה נחשב כקונטרהאינדיקציה?'
מדוע זה נחשב כקונטרהאינדיקציה?
03/10/2004 | 21:54
3
לצפיה ב-'קונטרא אינדיקציה למה? לא לשאיצו...'
קונטרא אינדיקציה למה? לא לשאיצו...
03/10/2004 | 23:42
1
4
לצפיה ב-', שיאצו'
, שיאצו
03/10/2004 | 23:57
2
לצפיה ב-'לmic26'
לmic26
03/10/2004 | 18:35
1
לפי מה שאני יודע טיפול הוליסטי יותר,זה מה שבדרך כלל עוזר לאנשים עם מגבלות.בדיון עם מטפל שאני מאוד מעריך הגענו למסקנה שכל הקשור בלחיצות אצבע,לא יועיל ואף יגרום נזק בטיפול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שלום דרומי 22'
שלום דרומי 22
03/10/2004 | 22:55
1
אתה יכול לספר איך ולמה הגעתם למסקנה שטיפול במגע שמבוסס על לחיצות לא עוזר ואף מזיק? בזה פסלת חלק מאוד גדול משיטות הטיפול במגע שהוכחו במשך שנים רבות כיעילות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בקליניקות של מדיסין טיפלתי בבחורה'
בקליניקות של מדיסין טיפלתי בבחורה
03/10/2004 | 19:22
2
1
שהיתה אנורקסית 15 שנה קודם.
לכאורה היא הבריאה, אלא שכל המערכות היו חלשות ביותר, גם הרגשיות, כמובן.
לאחר 8 טיפולים היא רצתה לעבור אלי לקליניקה הפרטית. בזמנו הרגשתי שלא אוכל להמשיך ולעזור לה אם היא לא תעשה צעד כלשהו מכיוונה. הייתי צעירה וחסרת בטחון אולי, אבל מעבר לזה הרגשתי שהיא בפירוש היתה זקוקה ליעוץ פסיכולגי מקצועי, מה שלא יכולתי לתת, כמובן.
היא סרבה ללכת לטיפול פסיכולוגי (למרות שלא ניסתה מעולם) ודרכנו נפרדו.
אני מאמינה אז כמו היום שניתן לעזור רק למי שרוצה לעזור לעצמו, והתחושה שלי במקרה ההוא היתה לא טובה. העדפתי שתלך למטפל משלים אחר, רק שהאחריות לא תהיי עליי בלבד.
מכאן אין להסיק מסקנות על כל מקרה אחר, כמובן. זה היה היא ואני. הייתי עדיין סטודנטית. אולי היום הייתי פועלת אחרת, לא יודעת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לשרון שיאצו.כנסי רגע'
לשרון שיאצו.כנסי רגע
03/10/2004 | 20:33
1
חשוב לי מאד לדעת.מה היית עושה היום עם הנסיון שיש לך?
היה לי מטופל דומה והפניתי אותו למקום אחר למרות שאני מאמין שטיפול הוליסטי יעזור יותר במצב כזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'היום אני מקווה שהיה לי הכוח'
היום אני מקווה שהיה לי הכוח
03/10/2004 | 21:43
להשפיע יותר ללכת לטיפול נפשי במקביל לתמיכה ההוליסטית. אני מניחה שלא הייתי 'נוטשת' אותה כמו בצעירותי. אולי הייתי מפנה לאחד המורים שלי שיוכל לעזור בצמחים- ידע שאין לי, בנוסף על השיאצו.
בנוסף, כידוע לך, איננו נכנסים שוב לאותו הנהר. אנו משתנים, הנהר משתנה. אני באמת לא יודעת מה היה קורה אילו...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תיקון קטן-המילה היא אנורקטיות,לא'
תיקון קטן-המילה היא אנורקטיות,לא
03/10/2004 | 20:21
1
אנורקסיות
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שלום מיכל, את יכולה לשלב את הטיפול'
שלום מיכל, את יכולה לשלב את הטיפול
03/10/2004 | 20:23
שאת מבצעת עם תמיכה נפשית שאיננה בהכרח מתחום רפואת הנפש.
לא קוראים לכך 'תמיכה נפשית' אך יש די תחומים שחלק מהאפשרויות שבהם משלוות גם תמיכה רגשית ומנטלית - כמו לדוגמה פסיכותרפיה רוחנית - אם תאמרי לי מאיזה אזור את בארץ אתן לך שמות של בוגר/ת הקרובים יותר לאזורך - רק תוודאי אם הם בעלי ניסיון פרקטי כי אינני עוקבת אחרי בוגרים.
ברכות לבביות,
אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'השאלה העיקרית היא איזה שלב של המחלה'
השאלה העיקרית היא איזה שלב של המחלה
03/10/2004 | 21:59
2
1
בשלב האקוטי שבו יש סיכון גבוה למוות או לפגיעה פיזית קשה, מקומה של החולה(וסליחה על הפניה בלשון נקבה, אבל אני חושב שעדיין רוב החולות הן נשים-למרות שלצערי יש התעוררות גם אצל הזכרים הצעירים) באישפוז שבו היא מקבלת טיפול מקיף-ששיאצו יכול להוות חלק ממנו, החלק הפחות חשוב לשלב זה.
בשלבים המאוחרים יותר של ההחלמה שיאצו וכל שאר השיטות יכולות לתפוס מקום מרכזי יותר ויותר.
שיאצו אכן מתאים מאוד לטיפול באנורקטיה כי יש שם פגיעה משמעותית מאוד באדמה, ושיאצו מזין אדמה מבסיסו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דני,'
דני,
03/10/2004 | 22:35
1
אנורקסיה היא עם ס,אבל ההטיה היא עם ט
שני,לצערי,בבתיה"ח לא נותנים,ברוב המוחלט של המקרים להכניס טיפול משלים.גם לא לא פולשני כמו שיאצו.
הנסיון האחרון שלי היה עם תה"ש,לשם ניסיתי להכניס את הסנסאיי שלי,שרצתה להגיע ללא תשלוםףכמובן,להעביר משהו שיחבר את המטפלים לאיזור הבטן.יראה כמה היא חשובה,מקודשת.תך כדי-אולי יתן מס' נקודות לאהבה עצמית,דרך הבטן.התחברות לאיזור.
התשובה הייתה לא מולחט-וזה בהתחשב בעובדה שאני מכירה טוב את מנהלי המחלקה.כי אסור להכניס טיפולי חוץ-גם אם זה חד פעמי ולא טיפול בכלל,וללא תשלום.
ישנן תכניות שהן כמו תכניות גמילה או תכניות חדשניות המשלבות או אפילו מתבססות על שיאצו וטיפולים משלימים,אך הן מעטות,מאוד,לצערנו
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עוד ארוכה הדרך אל האושר'
עוד ארוכה הדרך אל האושר
03/10/2004 | 22:51
6
לצפיה ב-'תודה לכולכם על התשובות'
תודה לכולכם על התשובות
03/10/2004 | 22:50
44
4
ובכן, כמעט כולם תמימי דעים שטיפול הוליסטי בכלל וטיפול שיאצו בפרט, יכול לעזור לחולי אנורקסיה (ילדת החיים - קיבלתי את התיקון שלך לגבי "אנורקטיות", ורציתי להזכיר שתמיד אעדיף להגיד "חולה ב.." או "אדם שסובל מ..." מאשר להפוך את האדם למחלה. תארו לכם שאקרא לחולה סרטן "מסורטן")
אשמח לשמוע דעות נוספות, במיוחד לגבי שיתוף פעולה עם מטפל\ת מתחום הנפש.
שאלתי את השאלות האלה, כי כשעשיתי את עבודת התחקיר על נפגעות תקיפה מינית, ראיתי עד כמה משפטים שנשמעים לנו טריוויאליים ואפילו אמפתיים יכולים להישמע נורא ולפגוע מאוד בנפגעות. ההגיון שלהן פועל קצת אחרת בגלל כל הדברים הלא הגיוניים שקרו להן, וגם יש דברים שאם אתה לא שם אתה לא מסוגל להבין. זה ממש הפחיד אותי, לדעת עד כמה קל לפגוע באנשים.  מהסיבה הזאת, כשמטפלים בנפגעות תקיפה מינית, מאוד חשוב שיהיה ליווי של איש מקצוע מהתחום הנפשי. יש אנשים שיגידו שזה לא אתי לטפל ללא הליווי הזה. אבל יצא לי לטפל בנשים שעברו טראומה מינית, חלקן היו באמת במצב של הפרעת אישיות, והיו לי לבטים קשים, אבל השיאצו עשה טוב, למרות שלא היה ליווי ולמרות שעשיתי כמה טעויות. (חוץ מזה, מספר הנשים שנפגעו מינית הוא כל כך גדול, אי אפשר לסנן אותן או לכפות עליהן טיפול נפשי).
ומה הקשר לחולי אנורקסיה? נראה לי שיש קשר, יכול להיות שאין...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
03/10/2004 | 23:00
2
4
לדעתי טיפול בשיאצו עשוי להיות נהדר לחולי אנורקסיה, ולכל מי שסובל מבעיות שקשורות להרס ולחורבן עצמי. טיפול השיאצו, שמורכב כל כולו מאמפתיה טהורה ומהצורך של המטופל בכל רגע, בכל שנייה ובכל נגיעה, מסייע למטופל גם לאהוב את עצמו. לפעמים אני מסבירה למטופלים על המרידיאנים השונים או על האיברים והאלמנטים, על מנת שיכירו ויעריכו את הגוף שלהם כגוף שמתפקד ועובד על פי הטבע, ויאהבו אותו בשל כך. אם יש טיפול שיכול לעזור לנו לאהוב את עצמינו, זה השיאצו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק תוספת קטנה'
רק תוספת קטנה
03/10/2004 | 23:17
1
2
אני מסכימה מאד עם כל מה שנאמר לגבי התרומה של טיפולי מגע (בפרט שיאצו ובודאי רפלקסולוגיה), אני רק רוצה להוסיף שלעתים יש מטופלים שאינם פתוחים לטיפול הנפשי ברמה המילולית - וטיפולי המגע אשר מחזקים ומאזנים את הנפש, משפרים את הקבלה העצמית, ויכולים להיות הצעד הראשון לקבלת ההחלטה שאני רוצה לרפא את עצמי.
וכל מי שמטפל בחולי אנורקסיה (כמו גם במכורים) יגיד לכם שהתנאי העיקרי וההכרחי להצלחה הוא הרצון של המטופל וההחלטה שלו לחיות ולרפא את עצמו (מוכר מאיפשהו?)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כן ולא, כאשר מדובר באובססיה לעיתים'
כן ולא, כאשר מדובר באובססיה לעיתים
06/10/2004 | 04:25
1
קרובות ההפרעה היא כזו שיש לשחרר אותה בשיטה אנרגטית כדי שלא תתנגד לטיפולים.

שיאצו היא שיטה נהדרת וגם עשויה לעזור לדכא את התהליך ולהזרים 'רוח רעננה וחדשה' למרחב המציאות של האנורקסית אך הדפוס של האנורקסיה יתחזק במשך הזמן וישוב להכות הן בהיבט המדלדל נפשית ורגשית והן במשוב הפיזי.

זו הסיבה שלדעתי כדאי לשחרר את המקור המפריע ואז כמעט כל טיפול ברפואה המשלימה יצליח בצורה נראת לעיין ויש סיכוי גבוהה במיוחד שהבעיה לא תחזור על עצמה לאחר מכן.

חג שמח וגמר חתימה טובה
אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לעתים,כפי שגדולים ממני אמרו-'
לעתים,כפי שגדולים ממני אמרו-
03/10/2004 | 23:14
5
עדיף לתת לידיים לעבוד
ותוך כדי-את לומדת את הבן אדם.ובמקביל-הבן אדם לומד לתת לך ובך את הבטחון והאמון,מספיק בכדי שכאשר תאמר משהו שיפגע-הוא יתן לזה לחדור פחות/יאמר שזה חודר/יבין שזה לא אמור לחדור או יתן לזה את הפרופורציה
הכלי שלך-הידיים-בונות את הקשר
אכן,האדם מאוד פגיע.אך אין זה כך רק בהפרעות האכילה.זה כך בכל הפרעה של הנפש.והפרעה נפשית היא לא רק שם נכבד כמו סכיזו' או אנורקסיה או או סי די או pts.כל דבר בנו-ניתן לקרוא לו הפרעה נפשית במישור או דרגת חומרה זו או אחרת.
פשוט להזהר,לחשוב,ולהיות בטוח בעצמך.להתייחס לאחר כשם שהיית רוצה שיתייחסו אליך.לשים את עצמך במצבו,ולנסות להביט על הדברים דרך עיניו.ועם זאת-לזכור שאתה מטפל.ולהבין-שעם ההבנה אותו-אתה מטפל בו,עם האמפטיה-אתה מטפל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לעתים- אבל לא תמיד'
לעתים- אבל לא תמיד
04/10/2004 | 11:05
4
וגם אז, בזהירות.
הרי תסכימי איתי ילדת חיים, שאנורקסיה יכולה המון פעמים לבוא כתוצאה מתקיפה מינית. בתקיפה מינית, טיפול במגע יכול להות מאוד בעייתי ברמת הטריגרים וברמת ההצפה שזה יכול להביא את המטופלת.
כמו שאת אומרת הידיים בונות קשר, אבל הרבה פעמים ידיים של מישהו אחר הרסו כל אפשרות לקשר, וידיים אחרות בכלל לא תתקבלנה בברכה.
ולא תמיד הצפה היא הדרך להחלמה ולא אצל כולם.

אני לא שוללת את המגע לגמרי,כלל וכלל לא, אבל אני לא הייתי מתחילה משם, ולא הייתי עושה טיפול ללא טיפול פסיכולוגי.
אם להתחיל עם מגע בכל זאת, הייתי שוקלת להפנות אותה למגע בטוח, אבל שוב, אני חושבת שעם טיפול פסיכולוגי אפשר להבין את מקור הפגיעה ואז לתת מענה הרבה יותר נכון למצב הקיים.

יעל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכים ומוסיף,'
מסכים ומוסיף,
04/10/2004 | 11:16
2
שבדיוק מהסיבה הזו יכול מאוד להיות שרפלקסולוגיה עדיפה על שיאצו, כי היא נתפסת כמגע יותר "בטוח" (רק כפות רגליים).

בכל מקרה, הייתי חושב הרבה מאוד לפני שהייתי מפנה לטיפול שמחייב הסרת בגדים (אפילו חלקית), כמו טיפול בשמנים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' ומי אני שאתנגד'
ומי אני שאתנגד
04/10/2004 | 11:26
1
נתקלתי בזה לא פעם, שאנשים שסגורים [כמעט] לכל אופציה אחרת של טיפול משלים, מוכנים לקבל רפלקסולוגיה בגלל שהיא כל כך לא מאיימת.
דרך אגב, במקרים האלו הרבה פעמים אני גם אדלג בהתחלה על נגיעות "עליונות" כמו יצוב הטופל או עיסוי פנים עד שאני אקבל מסר שזה במקום.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לפעמים גם זה לא מספיק...'
לפעמים גם זה לא מספיק...
04/10/2004 | 11:55
טיפלתי במישהי שעברה תקיפה מינית (אחרי שהיצעתי לה לקבל טיפול מאישה, והיא אמרה שהיא סומכת עלי), ובתחילת הטיפול סיכמנו שאעבוד רק על הרגלים - אבל במהלך הטיפול היא הרגישה שזה יותר מדי בשבילה.
היא בקשה לשכב על הבטן, ואז הסכימה שאעבוד על כל הגוף (על החלק האחורי, כמובן).

עבר לא מעט זמן עד שהסכימה לקבל טיפולי שיאצו "רגילים".

צריך הרבה רגישות והרבה גמישות, לטפל באנשים שונים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכימה,'
מסכימה,
04/10/2004 | 16:52
ושוב-כמו בכל דבר-כל מקרה לגופו
קשה לאבחן ברשת.כל הכרות או החלטה איך כמה והאם בכלל לטפל-מגיעה דרך מבט,תקשורת,ויצירת קשר עם המטופל-פנים מול פנים.אז מגיעה ההחלטה.
לדבר תיאורטית מאוד קשה.לעתים הפגיעה היא מאוד קשה,הבסיס מאוד רעוע,אך אנו מרגישים שיש במה להיאחז,שיש לנו יד מושטת מצד האדם,ואנו "הולכים" על זה,ויש קשר.ולעתים-האדם לכאורה רוצה,אך יש נפילה אחרי נפילה.
מסכימה בהחלט על נושא הבגדים והשמנים.הדגשתי שאני עם כל הלב עומדת מאחורי השיאצו,בשילוב המחט(כאשר השיאצו הוא הטיפול העיקרי).שיאצו הוא לב אוהב,הוא אמא,הוא חום ונתינה.ונכון-זה לעתים מה שיכול להיות הטריגר הכי גדול.ולו מהסיבה שזה מה שהאדם לא קיבל מעולם.או שזה המקום שהוא הכי מאשים.ועוד אלפי סיבות.
אבל,עוד פעם-טריגר יכול להיות בכל מקום.אני בהחלט מסכימה שבהרבה מקרים,טוב שמעבר לפגישות עם מטפל,תהיה תמיכה פסיכולוגית(גם מטפל הוא תמיכה פסיכולוגית,אגב),ו/או פסיכיאטרית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תלוי מאוד באדם'
תלוי מאוד באדם
04/10/2004 | 07:33
34
5
היי מיכל,

לדעתי שילוב של תחומים יכול מאוד להועיל והכל כמובן תלוי במיהו המטופל. הועלה כאן טיפול פסיכולוגי. אני לא חושבת שזו האופציה היחידה לטיפול רגשי ואני הייתי מעדיפה טיפול רגשי הוליסטי על טיפול פסיכולוגי:דמיון מודרך, ארומותרפיה,טיפול באמנות,קנסיולוגיה,פרחי באך,,פסיכותרפיה וכו.  נסיון עם חולי אנורקסיה אין לי, אבל בגישתי אין הבדל בטיפול בין אדם שאובחנה אצלו אנורקסיה לבין אדם שאובחנה אצלו דלקת ריאות.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
04/10/2004 | 09:56
32
1
יש הבדל עצום בין אנורקסיה לבין דלקת ריאות...
אנורקסיה נובעת ממקור רגשי עמוק מאוד, הרבה פעמים מלווה בדיכאון/חרדה/OCD וזו אחריות עצומה ואפילו מסוכן לפעמים לוותר לחולה על טיפול פסיכולוגי. לעומת זאת דלקת ריאות היא משהו פיזי לחלוטין...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
04/10/2004 | 10:33
16
1
דלקת ריאות היא רק פיזית?  המקור שלה הוא לא רגשי?
ואנורקסיה לא באה לידי ביטוי בצורה פיזית?
מאחר שאני מטפלת באדם, גם בגופו וגם בנפשו - מבחינתי הטיפול הוא אותו הטיפול - הכל לפי הצרכים של המטופל ולפי יכולת ההכלה שלו.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'השוואה מאוד מסוכנת לדעתי'
השוואה מאוד מסוכנת לדעתי
04/10/2004 | 10:59
7
כי דלקת ריאות אינה משפיעה על הרבדים העמוקים כמו אנורקסיה.
אני לא בטוחה שאפשר בכלל להשוות ביניהם מבחינת גורמים ואני לא חושבת שזה נכון להעמיד אותם באותה סקאלה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דריאות אינה משפיעה על רבדים עמוקים?'
דריאות אינה משפיעה על רבדים עמוקים?
04/10/2004 | 11:18
6
בעיה בנשימה היא לא בעיה בנשמה?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפשר להגיד את זה על כל מצב'
אפשר להגיד את זה על כל מצב
04/10/2004 | 18:32
5
ואני לא יודעת לבטח אם בעיה בנשימה היא בהכרח בעיה בנשמה.
מה שאני כן יודעת לבטח הוא שבעיניי, להעמיד דלקת ריאות בהשוואה לאנורקסיה ולהגיד שהטיפול בשניים הוא באותה רמה, זו לא ראייה נכונה.

אלא אם כן לא הבנתי אותך נכון ואשמח להבהרה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא הבנת אותי'
לא הבנת אותי
04/10/2004 | 19:06
4
1
כי את מסתכלת על המחלה, לא על האדם.  אני אטפל באדם בדיוק באותה הצורה וכבר אמרתי את זה בהודעה קודמת.  אבדוק ידים, נגיע למקום מסויים, ניגע בו, נסגור אותו, נבדוק מה קרה למתח השלילי.  מה שיצא בטיפול שונה מאדם לאדם, בין אם יש לו אנורקסיה, דלקת ריאות, נזלת או גמגום.  אין לי טיפול מיוחד לאנורקסיה וטיפול אחר בדלקת ריאות. מה יקרה בטיפול יקבע אך ורק האדם או יותר נכון - גופו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אה.... הבנתי.'
אה.... הבנתי.
04/10/2004 | 19:30
3
אני מתה על איך שאת מתעקשת להמשיך לחשוב ולבטא את ההכרח שלך לשים אותי במשבצת מסוימת. כך תוכלי איכשהו לטעון שאת יודעת מי אני ומאיפה אני באה ולאן אני הולכת, ולהתמודד עם חוסר ההסכמה שיש בינינו לגבי דברים מסוימים.

עכשיו שאני יודעת שאני מסתכלת על המחלה ולא על האדם- ושוב תודה על ההאבחנה מאירת העיניים- אני יכולה לשקוט 40 שנה.
איך לא ראיתי את זה קודם?!

חג שמח,
יעל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' '
04/10/2004 | 19:50
4
לצפיה ב-'אופס...'
אופס...
04/10/2004 | 21:55
1
יש לי הרגשה שמישהו פה לא ספר עד 10.
מאיה לא תקפה אותך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם אני לא אותה.'
גם אני לא אותה.
04/10/2004 | 23:24
1
לצפיה ב-'באמת!'
באמת!
04/10/2004 | 15:10
7
אני מבינה את החלק הרגשי שיכול להיות קיים בדלקת ריאות, בעיקר אם היא חוזרת וקשה, אבל ההשוואה לאנורקסיה פשוט מוטעת. אנורקסיה היא הפרעת אכילה שהיא רק הסימפטום החיצוני למצוקה הנפשית העצומה הקיימת בפנים ואף פעם לא מופיעה "לבד", בניגוד לדלקת ריאות.

אני מאוד בעד רפואה משלימה אבל לא מצליחה למצוא אפילו כיוון אחד בה שיכול לרפא (וכן, אני מדברת על לרפא ממש) אנורקסיה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין מחלה שהיא רק פיזית'
אין מחלה שהיא רק פיזית
04/10/2004 | 17:13
אין כאב שהוא רק רגשי!  אלה הם שני הצדדים של אותה המטבע.
הרפואה ההוליסטית לדעתי לא מרפאה כלום.  היא פותחת חסימות אנרגטיות בגופנפש של האדם ומאפשרת לו לרפא את עצמו.  כך אני רואה את תפקידה של הרפואה ההוליסטית, לפחות את תפקידי כמלווה אנשים בתהליך של צמיחה.
ובתהליך הזה זה עקרונית לא משנה אם האדם שמולי סובל מדלקת ריאות או ממחלה שהתבטאותה היא רגשית.  אני אעשה איתו בדיוק את אותו הדבר:
נבחר נושא, נבדוק איפה זה יושב, נבדוק איך אפשר היום לנטרל מתחים שליליים, לעשות זאת תוך הקשבה לאדם שמולי ותמיכה בו כאשר הוא עובר את התהליכים הקשים ובנטיעת האמונה בהצלחה בעתיד של צמיחה.

והתהליך הזה נכון לכל מחלה, כי לא היא נושא העבודה שלי.  במרכזו של כל התהליך עומד אדם אחד שהוא כל כך יחיד ומיוחד.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז אולי תספרי לנו...'
אז אולי תספרי לנו...
04/10/2004 | 17:23
3
איזה תחום של הרפואה יכול לרפא (אבל ממש לרפא) אנורקסיה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הלוואי וההיתי יודעת'
הלוואי וההיתי יודעת
04/10/2004 | 17:40
1
תאמין לי שהייתי הראשונה!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז אני אגיד לך...'
אז אני אגיד לך...
04/10/2004 | 18:05
שום תחום אינו יכול לרפא הפרעות אכילה. אבל יש תחומים שיכולים לעזור לאנשים עם בעיות אכילה למצוא את הדרך שלהם לצאת משם. למצוא מחדש את ההגדרה האישית הנוגעת ליחס לגוף. ליחס לעצמו. לתפיסה העצמית.
אנשים שמתחברים טוב למילים ולדרך הפסיכולוגיה יכולים להיעזר בתחום הזה. אבל זה אינו תחום שמתאים לכולם. אנשים רבים עם הפרעות אכילה צריכים את התשובות שלהם בדרכים אחרות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'השחרור של התכנות והזיכרון הטראומטי'
השחרור של התכנות והזיכרון הטראומטי
06/10/2004 | 04:34
1
משחררים את הלחץ.
תאי המוח ששוחררו מתחילים שוב לפעול - שוב אלא אם הם נוצרו מזיכרונות אירועים העוברים במשפחה - אז הם פשוט צרכים להתעורר בפעם הראשונה וזה לוקח קצת יותר זמן - למרות שיש תרגילי בית לזרוז התהליך.

כאשר הפרעות אלו מוסרות כל הליך אנרגטי, במגע או שלא במגע ובמיוחד עבודה עם צמחי מרפא יעזרו להתגבר על המצב שנוצר ולפתח באופן הרמוני צורת חיים המשוחררת מהבעיה, במקרה הנוכחי אנורקסיה.

כאן באמת יש מקום נפלא לשילוב של מגוון שיטות של הרפואה המשלימה.

חג שמח וגמר חתימה טובה
אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אליסה,'
אליסה,
04/10/2004 | 17:56
אין "תחום" או "סוג" של רפואה שיכול "לרפא" הפרעות אכילה
המילים גם מעט מוטעות בהגדרתן,אבל לא נכנס לזה כרגע
לכל אדם-נכון ומתאים מה שנכון לו.אבל הבסיס והפואנטה היא נכונות ומוכנות האדם.בשלות האדם.מכאן,הצעד הבא,הוא המטפל המתאים.
המטפל-מגיע אליך ברגע שאת מוכנה.
והרפואה המשלימה אכן יכולה לעשות את העבודה.לא לבד.לא בנפרד מהרפואה המערבית.אבל בעיקר-לא בנפרד ממך..
תקראי את היומנים שאני פרסמתי כאן(והם כ"כ חלק קטן,אליסה..),ותביני שהדברים שלי הם לא תיאוריות או דיבורים על סמך אנשים שאני מכירה או טיפלתי בהם,אלא דברים ממני..)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוקא כן, אם תפני לתחום הפסיכו'-אונ'
דוקא כן, אם תפני לתחום הפסיכו'-אונ
06/10/2004 | 04:18
פסיכותרפיה אוניברסלית שהתפתחה ממצוקות נפשיות המשפיעות על חי היום יום לא רק כמחלות אלא גם ברמה התנהגותית, חלקה בלתי נשלטת והורסנית, נותנת מספר שיטות טיפול אפשריות ויש בהן גם את השיטה המשחררת את ההפרעה עצמה בדרך אנרגטית שכן ההפרעה מתהווה לא כפעילות נורמטיבית של תאי המוח אלא כהולוגרמה, מעטפת ולחץ אלקטרומגנטי הנמצא בשדה הביו-פידבק הנוצר מפעילות תאי מוח, הלחץ חונט תא מוח שאמור היה לבצע פעולה הפוכה ומשפיע באופן פעיל, או בנתיים רדום.

כאשר קיימת בעיה מסוימת והיא חוזרת על עצמה או מתמשכת לאורך זמן משמעו שההולוגרמה פעילה והיא רק תתחזק ותלך.
למקרה זה קיימת השיטה האנרגטית המטהרת את שדה הביו-פידבק מההפרעות האלו.

לידיעתך אין אדם ללא הפרעות כי הן נקלטות עוד במהלך ההריון מזכרונות האמא והאבא לדורותיהן (המצויים חלקן כדפוסים והולוגרמות וחלקן כזכרונות מיטיבים שיפעילו משוב טוב בחיים.
הולוגרמות כאלו יתפתחו גם מאירועים טראמטים במהלך חיים.

בשנת 1995 היתה אצלי משפיה לשחרור מהבעיה והם זכרו 4 דורות של מקרי אונס, התעללות מינית ו 'כמעט אונס' על הנשים והגברים גם יחד.

חג שמח וגמר חתימה טובה
אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'"פיזי לחלוטין" הסתבכת...'
"פיזי לחלוטין" הסתבכת...
04/10/2004 | 10:37
14
אבל לפני שמאיה תגיד את דעתה, אומר שאני מסכים-למחצה איתך: דלקת ריאות היא דבר פשוט בהרבה מאנורקסיה.
אנורקסיה היא ביטוי של רצונו של אדם לא להיות; דבר פאראדוכסלי, כי בעצם הענין הוא שליטה מוחלטת בגוף הפיזי, עד כדי הכחשת כל צרכיו.

הרבה פעמים יש רקע של תקיפה/התעללות מינית.
הרבה פעמים יש נטיה אובדנית.

מי שלוקח על עצמו לטפל באדם עם נטיה אובדנית, או שאפילו יש חשש שאולי יש לו נטיה אובדנית, לוקח על עצמו סיכון עצום.
לא רק על עצמו - גם על המטופל שלו.

אני הייתי מעדיף לחלוק חלק מהמשא הזה עם פסיכולוג/מטפל קונבנציונלי אחר, שיש לו נסיון בסוג זה של עבודה.

זה דבר שכדאי לדעת: לרפואה המערבית (שילוב של טיפול נפשי קונבנציונלי עם טיפול תזונתי, ואשפוז אם צריך) יש הצלחה טובה מאוד בטיפול באנורקסיה.
זה הרבה יותר "הוליסטי" ממה שנדמה במבט מבחוץ, ושיעור ההצלחה עומד על כ-70% - כלומר, 70% מהמטופלים מפסיקים להרעיב את עצמם ולא חוזרים לזה במהלך של יותר משנה אחרי הטיפול.

נכון שיש להם בעיות לא פתורות - למי אין?
אבל כשאין סכנה לחייהם, וכשכל האנרגיה הנפשית שלהם כבר לא ממוקדת בהרעבה, אפשר לטפל בבעיות האלה.

"כל החיים לפניהם."
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פיסי...'
פיסי...
04/10/2004 | 11:14
13
גם אני מסכימה שיש הבדל בין דלקת ריאות לאנורקסיה מבחינת ההתייחסות של הטיפול. אולם אם יש דלקות ריאות חוזרות זה כבר מתחיל להיות סיפור דומה. בקיצור - ההבדל לדעתי מתבטא בין האקוטי לכרוני. מופעים כרוניים יושבים תמיד על מצב רגשי קשה. מהבחינה הזו לאנורקסיה, דלקת כרונית באגן, גיבנת או אלרגיה תמידית יש משותף.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכים, אבל מעיר שוב:'
מסכים, אבל מעיר שוב:
04/10/2004 | 11:22
12
יש מצבים שבהם אין סכנה לחיי המטופל; אז אפשר "לקחת את הזמן", כמו בטיפול באלרגיה, עקמת ועוד.
במקרים של דלקת ריאות חוזרת יכולה להיות  סכנה לחיי המטופל, אבל אין סכנה של התאבדות.

באנורקסיה (וגם בולימיה), האפשרות של התאבדות צריכה תמיד להיות חלק ממערך השיקולים בבחירת דרך הטיפול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוד,'
דוד,
04/10/2004 | 18:24
11
בהפרעות אכילה,אכן,תמיד צריך להיות עם האצבע על הדופק
כפי שאליסה ציינה,נכונה,הפרעות אכילה הן מכלול של דכאון,OCD,חרדות,וכן-רצון אובדני.
אבל!!,הפרעות אכילה הן הרבה יותר זעקה לעזרה(אני מכלילה,אבל בזהירות רבה,כי תמיד יש יוצאים מהכלל).אני אעז ואומ משפט קשה,אך נכון.מי שירצה למות-יעשה את הצעד.מי שירצה עזרה,תשומת לב.מי שירצה לצעוק,מי שירצה לומר "אני כאן!!"-יכנס לרוב למצב שבו הוא בבעיה,כמו הפרעת אכילה.וזה לא חייב להראות על גופו(לדוגמת בולימיה נרווזה).לרוב שומעים מפי חבר'ה עם ה"א משפטים כמו "שונאת את המשפחה,הם לא ראו את זה כל הזמן.הם לא ראו את זה כל השנים.עכשיו אתם רואים?"
אז,לרוב-אם אין טריגר מספיק קשה-אין התאבדות.יש רצון אובדני,או למראה עין-דרך אובדנית(ולא תמיד האדם תופס עד כמה זה מסוכן,אגב.כי באותה הבולימיה-זה די בלתי נתפס כמה מהר הדרך מובילה לקבר)
כן,האצבע צריכה להיות על הדופק,על כן.אבל בהפרעות אכילה-המיקוד הרבה יותר על צעקה,ולא על מוות
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' ולא רק...'
ולא רק...
04/10/2004 | 18:34
10
הפרעות אכילה יכולות להיות כתוצאה ממגוון עוד יותר גדול מזה. הן יכולות להיות נסיון לשלוט במציאות משתנה דרך שליטה על הגוף. הן יכולות להיות קושי בקבלה עצמית. הן יכולות להיות מרד במסגרת.
כמו שאמרת - תמיד יש בהן זעקה לעזרה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא "יכולות להיות"-הן כל אלו,הן שתי'
לא "יכולות להיות"-הן כל אלו,הן שתי
04/10/2004 | 18:43
וערב,מכלול של כל אלו
כל מה שציינו לא סותר אחד את השני.תודה על ההבנה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכים עם שתיכן, ובכל זאת'
מסכים עם שתיכן, ובכל זאת
04/10/2004 | 18:46
8
לחשוב שאני יכול לשאת משא כזה לבד, זה אגו.
קריאה לעזרה או לא, אני יכול לתמוך באדם ששוקל פחות ממני, לזמן מוגבל.
אני יכול לתמוך באדם ששוקל כמוני, לזמן קצר.
אני יכול לתמוך במי ששוקל מעט יותר ממני, עם עזרה.

אני לא יכול לתמוך במי ששוקל הרבה יותר ממני.

אנורקסיה זה מצב שמחייב עזרה נוספת.
גם פסיכולוגים בד"כ לא מטפלים בזה לבד, אלא נעזרים באנשי-מקצוע נוספים, משתפים את ההורים, המשפחה ועוד.

למה שאני לא?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אבל הסכמתי איתך,לחלוטין'
אבל הסכמתי איתך,לחלוטין
04/10/2004 | 18:53
7
3
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
04/10/2004 | 19:04
6
אני דיברתי על התאבדות, סיידקיק ואת דיברתן על קריאה לעזרה בצורת התאבדות.

אני חושב שלא משנה אם זה "אמיתי" או לא, זה בכל מקרה משא גדול מדי לשאת לבד.

על זה, נראה לי, אנחנו מסכימים
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רגע,'
רגע,
04/10/2004 | 19:07
3
כתבתי שאני מסכימה איתך בכל מאת האחוזים שהטיפול צריך להיות מלווה בתמיכה נוספת,וציינתי את הנימוקים לכך
וכתבתי שזה תלוי במטופל,אותו תביא למצב שבתמיכה הנוספת הוא ישתמש פעם ב..,למעקב או ל"בסיס" כלשהו,לאחר זמן מסוים
אך ממש לא בהתחלה
כתבתי את זה במפורש
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רגע|! את אמרת שאת מסכימה איתי.'
רגע|! את אמרת שאת מסכימה איתי.
04/10/2004 | 19:10
2
אבל אני אמרתי שאני מסכים איתך!
זה לא אותו הדבר!
אני בטוח שתסכימי איתי שזה לא אותו הדבר!

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שמת לב...'
שמת לב...
04/10/2004 | 19:20
1
שאתה מגדיר התמודדות עם אנורקסיות כהתמודדות עם אנשים ששוקלים הרבה יותר ממך
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ודאי. נסי להזיז אותן מדעתן, ותראי'
ודאי. נסי להזיז אותן מדעתן, ותראי
04/10/2004 | 20:01
1
כמה דעתן שוקלת.

רופא סיפר לי שהיה בחדר מיון בזמן שאישה קבלה הלם היפוגליקמי (נדמה לי שכך קוראים לזה - מצב בסכרת שמגיע לעוויתות).
היו צריכים להזריק לה משהו, אבל בשביל זה היו צריכים להחזוק אותה בשקט - ובשביל להחזיק אותה בשקט היו צריכים ארבעה גברים חסונים, אחד לכל יד ואחד לכל רגל.
ואז היו צריכים לקרוא לעוד ארבעה, כי את ארבעת הראשונים היא ניערה מעליה כמו שכלב מנער מים.

שמונה על אחת.
מדובר על אישה ממוצעת, לא מרימת משקולות ולא גדולה פיזית.

כשכל האנרגיה שלך מכוונת למקום אחד, אתה הרבה יותר חזק ממה שנדמה לך; רוב האנשים פשוט לא יודעים לכוון כל מה שיש להם למקום אחד.

אני לא כזה, אבל ראיתי כמה אנשים שכן.
הכוח שלהם מדהים, לגמרי לא קשור לגודל הפיזי.

לפעמים זה טוב, כמו אצל יחיאל ניר מלחי שמחזיק את עצמו חי בכוח רצונו. לפעמים זה רע, כמו אצל אנורקטיות.
בכל מקרה, קשה מאוד להתמודד עם כוח כזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תיקון: קריאה לעזרה בצורת *נסיון*'
תיקון: קריאה לעזרה בצורת *נסיון*
04/10/2004 | 19:07
1
התהתאבדות.

סליחה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תיקון נוסף,נסיון להסביר'
תיקון נוסף,נסיון להסביר
04/10/2004 | 19:22
משהו שקשה להבין בעצמי
קריאה לעזרה ע"י התאבדות מתמשכת,שהאדם לא מבין בעצמו שזו התאבדות.הוא חושב שזה בסדר,-כשזה עליו.הוא מראה לכולם "אני הולך למות",אבל לעצמו אומר "יהיה בסדר".אבל כאשר מגיע השלב שהוא באמת מרגיש את הלב נעצר-זה מתחיל להפחיד.
ההתאבדות היא בעצם איטית,ומתוך מחשבה שזה רק משחק,וניתן לחזור ולשנות-אבל שכולם יחשבו שזה רציני.ואט אט זה הופך רציני.האמת היא שזה רציני מהרגע הראשון..
ובעצם-צודק..להבין או לא את מה שזה,לשנות שם או לא-ההתאבדות היא אותה התאבדות
מועדים לשמחה,דוד(הייתה לי טעות כתיב משעשעת עכשיו,כתבתי "מודעים לשמחה")
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי'
עד כמה שידוע לי
04/10/2004 | 10:57
1
בפסיכולוגיה יש זרם של פסיכותרפיה.
אני מתארת לעצמי מאיה שאת לא מתכוונת לפיסכולוגיה, אז האם תוכלי בבקשה להבהיר מהי הפסיכותרפיה שאת מדברת עליה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אנורקטית = "רזה וקטנה ושברירית"'
אנורקטית = "רזה וקטנה ושברירית"
03/10/2004 | 23:53
43
4
יש לה כוח להילחם בדחפים הכי בסיסיים של כל יצור חי, מי בדיוק חושב שהיא חלשה?

לדעתי היא חזקה מאוד.
כל-כך חזקה, שצריך מטפל/ת חזק/ה לפחות כמוה, כדי להוציא אותה מהבוץ שהיא תקועה בו. זו (עוד) סיבה לכך שצריך לשלב פסיכולוג בטיפול; לא בגלל שהוא חזק ממני (כמטפל), אלא כי טובים השניים.

שיאצו לא עובד על שרירים ועצמות, ולא צריכה להיות בעיה ללחוץ חזק אם לוחצים נכון; מצד שני, מי שלא יודע מה לעשות ומה לא, שלא ייגע.

שילוב טיפול נפשי קונבנציונלי אינו "חשוב", אלא חיוני.
מצד אחד, מטפל הוליסטי אינו פסיכולוג, ואין לו הכשרה להתמודד עם דברים שגורמים לאדם לרצות לא להיות; מצד שני, זה מייעל מאוד את הטיפול.

אישית, הייתי מתנה קבלת מטופל/ת עם הפרעת אכילה בקשר קבוע עם הפסיכולוג שלה, ומעדכן אותו אחרי כל טיפול מה היה במהלכו (כמובן, עם אישור בכתב מהמטופל).

רצוי מאוד שטיפול בשיאצו יבוא לפני פגישה עם פסיכולוג; זה יכול לעזור לעבד דברים שעלו רגשית בטיפול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוד,איזה משעשע,בדיוק היום אמרתי'
דוד,איזה משעשע,בדיוק היום אמרתי
04/10/2004 | 00:52
42
1
את אותן המילים.בול,אותן המילים
אבל-זה לא סותר את ה"רזה ושברירית"
כאשר האדם מאוד פגיע,ההוא מאוד שברירי.וכאשר יש מולך אדם השוקל 20 קג (ולא,מקומו לא במחלקה סגורה,כי לא את כולם מקבלים לשם),אתה לא תמיד יכול ללחוץ.א-כי לא תמיד יש מקום ללחוץ.ב-כי זה באמת כואב(זה כואב ללכת,זה כואב לשבת,זה כואב לגעת עם יד ביד).תלוי מה המצב והדרגה של המחלה.ג-כמו שאמרתי פעם על עצמי.הצחיק אותי שאני אוהבת body art,אבל דיקור הכאיב לי.והבנתי שזה באמת תלוי במצב הרגשי/נפשי שלי באותה התקופה/הרגע
לכן-זה לא סותר
אני,בתור קטנה ושברירית למראה עין(בזמנו)-הכי אהבתי מגע חזק,עיסוי חזק,נמיקושי,וספורט כמו הרמת משקולות
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בגלל זה אמרתי שמי שלא יודע מה לעשות'
בגלל זה אמרתי שמי שלא יודע מה לעשות
04/10/2004 | 09:05
41
2
ומה לא, שלא ייגע.
בגלל זה גם כדאי לזכור ששיאצו לא עובד על שרירים ועצמות אלא על מרידיאנים, ושהמרידיאן אינו פיזי - לא מגיעים אליו עם האצבע, אלא עם הכוונה והלב. האצבע היא רק כלי.

אפשר ללחוץ על כל אחד, אבל צריך לדעת מה לעשות ומה לא.
לפני חמש שנים הייתי מהסס לקבל לטיפול אנורקטית.
היום, כאמור, הייתי מעמיד את התנאי של עבודה משותפת עם הפסיכולוג שלה, אבל מקבל אותה לטיפול בשמחה.

טיפול יכול לכאוב ויכול לא, או שחלק יכאב וחלק לא - יש אנשים שלא מרגישים שהם מקבלים טיפול בלי תחושת כאב; יש גם כאלה שצריכים כאב בשביל להרגיש שהם חיים. כאב יכול להיות כלי טיפולי, כמו חום-הידיים, כמו לחיצה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טיפלתי בנפגעות תקיפה מינית'
טיפלתי בנפגעות תקיפה מינית
04/10/2004 | 12:37
40
1
אז קודם כל, לא כולן מספרות על כך בתחילת הטיפול. בדרך כלל אפשר להרגיש שקרה להן משהו כזה, אבל אם הן בוחרות להיפתח ולספר זה לא קורה בטיפול הראשון או השני... אחוז כל כך גדול מהנשים הותקף מינית, כמו שכתבתי, ולדעתי זה בלתי אפשרי לסנן אותן.
הגיעה אלי פעם בחורה שסיפרה בפגישה הראשונה על בעיות נפשיות קשות שנובעות מתקיפה מינית בילדות. היא הפסיקה כדורים על דעת עצמה ובחרה לבוא אלי. היא עוד סיפרה שמספר מטפלים דחו אותה, לא הסכימו לטפל בה. אחת מהן טיפלה בשיטת גרינברג והיתה לה מנחה, וכשהמטופלת פרצה בבכי במהלך הטיפול, המנחה אמרה למטפלת לא לטפל בה יותר.
לא רציתי להיות עוד מטפלת שדוחה אותה. היא נזקקה לטיפול והיא הגיעה אלי, אז הרגשתי שאולי דווקא הטיפול כן יעזור לה. הסברתי לה מראש על הסיכון שבמתן טיפול כזה ללא שילוב של טיפול נפשי קונוונציונלי או משלים. הפצרפתי בה להפסיק את התרופות בתאום עם הרופא שלה, אבל היא לא הקשיבה.
המשכתי לטפל בה. לפעמים היא היתה מספרת שאחרי הטיפול היא בוכה במשך יום, ואחר כך מרגישה נפלא. לפעמים הרגשתי שאני לא תמיד יודעת מה לומר לה, כי בטיפול היא דיברה הרבה ואני רק מטפלת שיאצו. לא היה קל, אבל זה עשה לה טוב, ואני למדתי כמה דברים.
חוץ מזה, אני מסכימה עם דוד ועם אדומה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכים ומעיר'
מסכים ומעיר
04/10/2004 | 13:18
1
(שניה לפני שאני חוזר למדבר...)
עד כמה שאני יודע, הסטטיסטיקה מדברת על "אחת מארבע" נשים שעברה הטרדה\תקיפה מינית.
אני חושד שהמספר האמיתי גבוה בהרבה, רק שבהרבה מקרים הנפגעת לא חושבת על זה כעל הטרדה\\תקיפה מינית, או שהיא "עברה על זה לסדר היום".

בכל מקרה, ברור שאין אפשרות מעשית "לסנן" מטופלים לפי הקריטריון הזה, וגם לא צריך. גם למי שעבר תקיפה מינית יכולה להיתפס כתף, ואנחנו יכולים לעזור.

מה כן צריך?
להסביר מראש שמדובר בטיפול במגע.
להגיד מראש אם צריך להוריד בגדים.
להגיד מראש שאפשר לעבור למטפל/ת ממין אחר.
להגיד מראש שאם משהו בטיפול נראה לא נכון, לא נוח, מפריע - לספר על זה למטפל!

כל זה נכון גם כשאין שום רמז לרקע של תקיפה/הטרדה.
כשיש רמז לכך, יש מקום לשאול על טיפול נוסף, כמו פסיכולוג, בהתאם לרמת הקושי.
לא כולם צריכים פסיכולוג כל הזמן.

אבל כשאנחנו מדברים על אנורקסיה, אנחנו לא מדברים על אדם עם כתף תפוסה שברקע יש הטרדה\תקיפה מינית; המצב "על פניו" הרבה יותר קשה ומסובך, ומצריך הרבה יותר רגישות.

אני אחזור על זה שוב:
אנורקטית היא נערה עם כוח נפשי עצום, שמצליחה להתגבר על הדחפים הכי בסיסיים של הגוף, ושתוקעת את עצמה עמוק יותר ויותר לבוץ.
כדי להוציא אותה משם צריך להיות חזק מאוד - וסביר שאדם בודד לא יהיה חזק מספיק.
זו אחת הסיבות לכך שכדאי מאוד להיעזר בגורמים נוספים, כמו פסיכולוג, שמצידו כנראה יפעיל מערכות תומכות נוספות.
אז זה לא "הוליסטי" ולא "אלטרנטיבי", אז מה?
אם זה יביא את המטופלת למצב בו חייה לא יהיו בסכנה, ובאמת תהיה לה אפשרות בחירה, משנה איך קוראים לזה?

אחר-כך אפשר יהיה ללכת על כיוונים נוספים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
04/10/2004 | 16:56
38
היי מיכל,

למרות שאת "רק" מטפלת בשיאצו ולמרות שלא תמיד ידעת מה לאמר - בשורה התחתונה  - זה עשה לה טוב.  וזה אולי מה שהיית צריכה ללמוד.

הבעיה של כולכם כאן היא שאתם באמת חושבים שאתם יכולים לרפא.
במקרים קשים אתם יודעים שאתם לא יכולים לקחת את האחריות ומעדיפים להשאיר אותה לרופאים קונוונציונליים בגוף או בנפש.
ולי רק נותר לאמר: כמה חבל!

אני לא יכולה לרפא אדם: לא מכאב גב, לא מאסטמה גם לא מאנורקסיה.  אני יכולה לתמוך בו בדרך שלו אל השינוי.  זה כל מה שאני יודעת לעשות.
כנראה שיש הבדל גדול בין מה שעומד מאחורי הטיפולים הסיניים לסוגיהם והקנסיולוגיה.  

תודה על השיעור שנתתם לי כאן. בקרוב אני רוצה להוציא שוב כרטיסי ביקור.
המילה מטפלת לא תהיה שם.  היום הבנתי למה לא נכון לקרא לעוסקים בקנסיולוגיה מטפלים.  כן, מיכל, אני לא מטפלת "רק" מאפשרת!

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שינוי יכול להיות חזק מאוד, ופתאומי'
שינוי יכול להיות חזק מאוד, ופתאומי
04/10/2004 | 18:11
4
מאוד.

כשפותחים ברז אחרי שהאינסטלטור תיקן דליפה, מה שיוצא בהתחלה זה בוץ.
לא את ולא אני, וגם לא המטופל, לא יכולים לדעת מראש כמה בוץ יהיה שם, באיזה לחץ הוא יזרום, וכמה הבוץ הזה רעיל.

אנחנו מדברים כאן לא מעט על אגו.
להיות בטוחה שאת יכולה להתמודד עם כל מצב, עם כל זרם בוץ בכל לחץ שלא יצא מהמטופל שלך, להיות בטוחה שאת יכולה ויודעת לתת לו תמיכה לא משנה מה יצא משם, זה אגו.

אני לא סומך על עצמי ב-100% כמוך.
אולי כי היו לי יותר מדי טעויות, אולי כי אני מבין כמה אני לא יודע, אולי כי החזקתי ביד יותר מדי צינורות מים בלחץ גבוה, כאלה שאדם אחד לבד בקושי משתלט עליהם.

אני רק מקווה שלא תפתחי אף-פעם ברז שלא תוכלי להתמודד עם מה שיצא ממנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוד,אחת הבעיות העיקריות של הטיפול'
דוד,אחת הבעיות העיקריות של הטיפול
04/10/2004 | 18:31
1
היא(אני מדברת על השיאצו והדיקור-שהם התחום שלי) דווקא העוצמה שלהם
היא העוצמה שבה הם מזיזים את הדברים
והבעיה היא שלאחר הטיפול,המטפל לא יכול להיות שם בשביל המטופל 24/7
ואפילו לא תמידשעה אחרי הטיפול.וכאשר המטופל מגיע הביתה,הוא זקוק ךתמיכה.הוא זקוק לתמיכה מעבר לשעה בשבוע שהוא אצל המטפל,ותמיכה יותר מקצועית מאשר המטפל שלו(מה לעשות-לא כל מטפל בר.משלימה הוא פסיכיאטר..)
מבחינתי,אחת התכונות ההכרחיות אצל מטפל,היא להבין מה היכולות שלך,ולהבין שהמטופל קודם לכל.הייחוד לרגשות האגו שלך.ולומר שאתה יכול להתמודד עם מה שיעלה לו-זה להיות באגו טריפ,במידה מסוימת.
אתה מעלה לו את מה שאתה מעלה-לא משנה באיזו מידה,אבל רשת הבטחון שלך,לפחות בשלבים הראשוניים,היא שיש לו מישהו מעבר אליך.ואצל מטופלים מסוימים-זה צריך להיות תנאי לטיפול.
או תוך כמה טיפולים-להביא אותו לנקודה בה הוא יסכים להיות נתמך ע"י אדם מקצועי נוסף
כי,כן-אתה מעלה לו דברים.אבל להתמודד עם זה,כשאתה לא שם-אתה משאיר אותו בעצמו.
אני מסכימה איתך,לחלוטין
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
04/10/2004 | 18:42
3
לצפיה ב-'אני מאמינה'
אני מאמינה
04/10/2004 | 19:23
1
שאלי מגיעים רק מקרים שלהם אני יכולה לעזור ומי שכבד לי מידי לא יגיע אלי ולכן אני בוטחת בתהליך ולא חוששת ממה שיוצא ממנו.בנוסף, בקנסיולוגיה לא נגיע אל מקומות שהמטופל לא בשל לטפל בהם ולכן אני גם לא חוששת ממה שיצא שם. וזה לא קשור בכלל לאגו.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מקווה מאוד שלא תתבדי.'
אני מקווה מאוד שלא תתבדי.
04/10/2004 | 20:02
5
לצפיה ב-''
04/10/2004 | 19:18
13
הודעה ספוגה בהתנשאות לא?

הדבר שראיתי בכל השרשור הזה שדבק בכל האנשים פה זה צניעות- ואולי צניעות יתר- אבל זה בדיוק המינון שגורם להם לבדיקה עצמית על מנת לתת את הטיפול הנכון ביותר למטופליהם.

מחשבה: את באמת בטוחה שאת זו שמאפשרת למטופלים לעשות את השינוי?
או שאולי הם אלו שמאפשרים לך לעזור ולהיות שם, ואת פשוט עוזרת להם כמיטב יכולתך, אותו טיפול לכל תלונה, גם כשהיא שונה מקודמתה?

איזה יופי שככה עשית פה אבחון זריז לכולנו, ותודה ששיתפת, כמו גם תודה על שעמדת על ההבדלים בין הטיפולים הסיניים לסוגיהם והקנסיולוגיה.

המשך שבוע טוב,
יעל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוגמא לבעיה שהעליתי בקשר לשרשור'
דוגמא לבעיה שהעליתי בקשר לשרשור
04/10/2004 | 21:44
1
אני מסתכלת על הדף ומנסה לראות מה מול מה - וממש אין לי מושג למי התגובה הזאת.
אז לתפריט אדמין אפשר למצוא את זה בעזרת הסימנים , אבל מה לעושת שאני סתם גולשת ...
מקווה שאף אחת לא נעלבה לשוא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'התגובה הזו היא לנק' הכחולה שמעליה'
התגובה הזו היא לנק' הכחולה שמעליה
04/10/2004 | 22:01
1
בסטיה אחת לימין-ז"א למאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה אני מקבלת משני "הצדדים"'
מה אני מקבלת משני "הצדדים"
04/10/2004 | 23:23
10
3
מכל מה שעלה פה, אני דוקא מאד מתחברת לחלק מהדברים של מאיה.
נכון שבבסיס אני הרבה יותר קרובה בחשיבה ל"סינים" בפורום, אני מתייחסת לאדם - אבל אני בפירוש כן מתייחסת לבעיה ממנה אותו אדם סובל באותו רגע (או בכלל) ואנסה לסייע לו בעצמי אם אני יודעת איך, או אפנה אותו לטיפול שלדעתי מתאים לו יותר.
ובכל זאת, מאיה תמיד מזכירה לי לחשוב על האדם, לחשוב על המקור לבעיה, ובעיקר על כך שבסופו של דבר בדרך שלנו האחריות לטיפול היא של האדם/המטופל עצמו ולא שלנו - אנחנו לא רק נותנים כדור ומצפים שהכדור יפתור את הבעיה. אנחנו פותחים לפני המטופל דרכים ואפשרויות, ונותנים לו את היכולת לעזור לעצמו.
אני חושבת שבכל הדיונים האחרונים נגענו בשאלות מאד מהותיות של הדרך שלנו כמטפלים - ואם נמחוק את ההתכתשויות נוכל להפיק מהם המון תובנות לעצמנו להמשך הדרך.
לילה טוב וחג שמח לכולם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה למה זה "צדדים"'
אני לא מבינה למה זה "צדדים"
04/10/2004 | 23:37
1
היי אור,

קראתי את הודעתך פעמיים ואני לא מבינה מדוע את אומרת שאת יותר סינית במחשבה, "ובכל זאת מאיה תמיד מזכירה לי לחשוב על האדם".
זה בכלל לא ניגוד.
הרפואה הסינית בהחלט רואה את האדם, את מקור הבעיה- להלן המונח Ben/Biao, כלומר ענף ושורש- מאבחנים מה שורש הבעיה ומהו הענף, והרפואה הסינית בהחלט רואה את האדם כאחראי על בריאותו ודרך החלמתו, לא את אף אחד אחר.
ברפואה סינית לא נותנים כדור ומצפים שזה יפתור את הבעיה, זו הרפואה המערבית. כשנותנים פרומולה הרעיון מאחוריה רחוק מלהיות דומה לרעיון שעומד מאחורי טיפול סימפטומטי. פורמולה עוזרת לגוף לחזור לתנועה הטבעית שלו, רק שהיא עובדת מבפנים, מתוך המערכת.

מן הראוי שתתייחסי לבעיה שהאדם מגיע איתה באותו רגע, כי עם כל הכבוד לסיבה שיש מאחורי המיגרנה המשוגעת שמתרוצצת לי במוח, המיגרנה שלי עוד שניה גומרת לי את הראש, אני *מאד* אשמח למשהו שייקל עליי עכשיו, נקודתית- סימפטומטית. למה זה כ"כ רע??
זה נהדר! ועוד יותר נהדר כשעושים את זה בלי נזק לכבד!
אני בהחלט מסכימה שלא ניתן להשאיר את זה ברמה הסימפטומטית ושיש מקום לבדוק מה גורם לזה, זה טיפול נכון- אבל זה לא טיפול נכון להשאיר את המטופל בכאבים כי אנחנו מעונינים *רק* בשורש.
ולכן אין בעיה לשלב, זה נכון לשלב וזה לטובת המטופל.
אם אני לא אתייחס למצב הנוכחי של המטופל, לכאב מסוים שביכולתי לעזור לו כשהוא אצלי עכשיו בדיקור (כאב גב למשל), הוא לא ירצה לבוא אליי, כי אני מתחילה לשאול אותו 10 שאלות בסיסיות של תשאול, והוא, בחייאת, רק רוצה שהגב שלו יהיה שקט...

ולסיכום- אני חוזרת לשרות הנושא- אני לא מבינה למה זה "צדדים" ואני לא מבינה למה זה סוג של ניגוד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' אני שמחה שאת מצטרפת אלי'
אני שמחה שאת מצטרפת אלי
05/10/2004 | 07:14
אולי לא כתבתי ברור - אבל ממה שאת כותבת את מסכימה אתי לחלוטין.
"צדדים" - כי אם תראי בשרשור שהגבתי אליו, וגם בעוד כמה שרשורים בימים האחרונים, נוצר הרושם כאילו יש שני צדדים מנוגדים זה לזה: מאיה עם הגישה שבאה רק מהנפש ומהאדם (וההומאופתים שמשום מה הצטוותו דוקא אליה וניסו לחדד את ההבדלים) וכל השאר, הסינים ואני ביניהם, אמרו מה שאת אומרת - שיש להתייחס גם למצב הנוכחי של הטופל.
התגובה שלי באה כדי להדגיש את המשותף לכולנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זו לא התורה הסינית'
זו לא התורה הסינית
05/10/2004 | 08:17
7
1
היי אור,

אני שאת מתחברת לחלק מדבריי, אבל הדברים שאני אמרתי לא מנוגדים לתורה הסינית, מקורם בתורה הסינית.  בעבודתי בקנסיולוגיה אני עובדת על מרידיאנים וצאקרות פחות דרך עיסוי ויותר דרך תרגול, עבודה על הרגש ןעבודה אלקטרומגנטית שקשורה לאותו מרידיאן או לאותה הצאקרה.  התורה הסינית מדברת על החיבור הזה בין חסימה במרידיאן מסויים לבין חסימה ברגש שמקושר אליה. כשסיימתי ללמוד קנסיולוגיה ידעתי לעבוד, לא ידעתי למה זה עובד כך.  תשובות להרבה מאוד סימני שאלה קיבלתי כאן בפורום, מהסינים שבינינו. זו לא התורה הסינית - והלוואי והייתי מבינה בה הרבה יותר.  זה הפרוש הלא נכון שנותנים לה.  ולמה הדבר דומה? ליוגה.  כשהביאו את היוגה למערב - כדי להכניס אותה לשוק השתמשו רק בחלק הגופני שבה.  אנשים הלכו לתרגל יוגה כדי להגמיש את גופם.  אבל יוגה זה מעבר לגוף.  הגוף הוא רק הכלי שבעזרתו ניתן להגיע אל ההכרה ולראות את היוגה כתרגול גופני זה להוציא את כל הליבה של היוגה.
היו ימים בהם יכולנו לחלוק דעות וללמוד האחד מהשני, גם כאשר לא ממש הסכמנו.  את הימים האלה אזכור תמיד כימי הפריחה של הפורום הזה ומי יתן ונוכל פעם שוב לחזור ולכבד האחד את השני ולא לחשוש לאמר את אשר על ליבנו מבלי לחטוף מייד חיצים מורעלים ממי שפעם חשבת שהוא החבר הכי טוב שלך.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מרימה ידיים!! '
אני מרימה ידיים!!
05/10/2004 | 18:21
6
"היו ימים בהם יכולנו לחלוק דעות וללמוד האחד מהשני, גם כאשר לא ממש הסכמנו ..."
הימים הללו היו רק זה עתה.
מה קרה לכולם??
ניסיתי לשלוח סימן מיקום קטן - לחזרה אל המשותף ולא אל המבדיל - ולפי התשובות נראה כאילו נחצה פה איזה קו אל חזור.
אז מה שלמדתי ברפואה משלימה - זה שגם אם יש חסימה או צלקת בגוף אפשר להתגבר עליה.
בואו ננסה להתגבר על רוח הוכחנות שקפצה עלינו פתאום.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כשאני כותבת:'
כשאני כותבת:
05/10/2004 | 21:16
5
1
" בקנסיולוגיה לא נגיע אל מקומות שהמטופל לא בשל לטפל בהם ולכן אני גם לא חוששת ממה שיצא שם."
ודוד עונה לי: "אני מקווה מאוד שלא תתבדי".
אני שותקת ומרגישה שהימים ההם אכן ברגע זה חלפו.

פעם קראתי למקום הזה הבית השני שלי.

בית בו מאשימים אותי:
"את מוכנה לסכן(הדגש שלי) את חייהן ובריאותן מתוך אמונה בדרך שלך." - עדיף כבר לגור ברחוב!

ואל תדאגי, אני לא מתכוונת לעזוב ולו לרגע אחד את המקום הזה, כי למרות שאני לא מרגישה בו כבר בית, אני מרגישה שיש כאן אנשים שזקוקים לי ואני תמיד אהיה כאן בשבילם.

אור, כשיש חסימה - בטח שאפשר להתגבר - אבל אנחנו משלמים מחיר ומכסים עוד יותר את הפצע ויום אחד הוא יפרוץ החוצה וזה יהיה מגעיל וכואב נורא
ועד שלא נטפל בסיבה שהביאה לחסימה הזאת היא תאיים כל פעם לבעבע ולפרוץ החוצה.  זה נכון לגבי פצע רגשי, גופני וגם חברתי

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאיה'
מאיה
05/10/2004 | 21:27
1
1
חבל לי מאד על שאת מרגישה כך, אם כי אני ממש מבינה למה.
ומכיוון שקראתי את כל השרשורים האחרונים, גם שמתי לב שמי שעורר את מלחמת העולם והציג שני צדדים "עוינים" לא היית את.
היו לא מעט דברים שנאמרו ועליהם לא הגבת מן הסתם כדי לא ללבות את האש.
אני למדתי ממך הרבה מאד בפורום הזה (וגם מהערות בונות שלך ברפלקסולוגיה) - מקווה שנצליח להחזיר את הפורום הזה לקדמותו.
אני חדשה יחסית אליך, אך גם אני מצאתי כאן בית חם וקשה לי מאד עם כל העליהום הזה, שלא מאפשר את הדיון הפתוח והתמיכה שחשתי פה קודם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
05/10/2004 | 22:24
4
לצפיה ב-'ואני מציעה לך מאיה...'
ואני מציעה לך מאיה...
06/10/2004 | 00:12
2
1
להחליף את המשפט: "המקום שאני לא מרגישה בו כבר בית" למשפט: המקום שבו אני לא מרגישה בימים אלה בית. או: המקום שבימים אלה אני מרגישה פחות בבית. או אפילו: המקום שבו אני לוקחת פסק זמן מתחושת הבית.
המשפט הראשון שבו השתמשת הוא משפט מקבוצת משפטי אל-חזור. כדאי ורצוי להמיר אותו במשפט שמאפשר תהפוכות.
ומי ייתן ובקרוב כולנו (או לפחות רובנו) נרגיש כאן שוב יותר בבית .
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אמן ואמן ואמן'
אמן ואמן ואמן
06/10/2004 | 10:06
ואכן צדקת!
חזרתי הה!

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'צודקת, סיידקיק'
צודקת, סיידקיק
06/10/2004 | 12:53
וחוץ מזה, מאיה, בבית אף פעם אין צרות ומריבות???
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם אני לא מטפל אז אני בעצם לא אחראי'
אם אני לא מטפל אז אני בעצם לא אחראי
04/10/2004 | 23:20
18
1
כשבא אליי מטופל, וזה לא משנה אם כאב גב או חוסר ביטחון הביאו אותו, הוא לא רוצה ש"יאפשרו" לו, הוא רוצה שיראו לו את הדרך. התפקיד שלי הוא לקחת עליי את האחריות לטיפול, ובסיומו של התהליך האחריות צריכה לחזור אל המטופל-דרך ההבנה שתתגבש אצלו-שהוא המטפל הכי טוב של עצמו. אם אני אצפה ממנו להגיע אליי כבר עם התובנה הזאת, אז לא אוכל לעזור להרבה אנשים שלא מבינים את זה עדיין.
ובניגוד למה שאת מאמינה, לא כל בעיה ניתן לפתור בגילגול אחד.
אני לא זוכר מי אמר פעם שיש שני סוגי טיפול.
הראשון-מטרתו לשחרר את האדם מהכלוב שבו הוא חי
השני-מטרתו לרפד את הכלוב שיהיה נוח יותר.
מי אני שאגיד לאדם-צא מהכלוב. אולי הוא רק רוצה לרפד ולסדר?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם אני הייתי רוצה'
גם אני הייתי רוצה
05/10/2004 | 09:32
13
וואו מה הייתי רוצה... מממ... בן זוג כמו הידיד הכי טוב שלי, שמבין אותי גם כאשר אני לא מדברת מממ... קצת רווחה כלכלית... מממ... שאוכל לראות את טל לעתים קרובות יותר... מממ... שאראה את ילדי חיים טוב יותר ממני מממ... שאוכל להמשיך ולעוף רחוק רחוק מבלי לסבול אחר כך את בום הנחיתה וואו ויש עוד כל כך הרבה דברים שאותם הייתי רוצה אבל משהו עדיין חוסם את התגשמותם.
להראות לאדם את הדרך, זה להראות לאדם את הדרך שלך ולא ברור לי שהוא יכול לנהג בדיוק כמוך ושאם הוא יעשה כמוך הוא יגיע לאותו המקום שאליו אתה מקווה בשבילו שהוא יגיע.  
האחריות לטיפול לא יכולה להיות רק שלך, כי כל זמן שזו רק האחריות שלך - הגוף יתנגד לה.  עצם העובדה שהוא זה שיוזם את שיחת הטלפון ומתאמץ להגיע אליך ולפעמים גם מתאמץ לממן את הזמן והכסף שהוא משקיע בטיפול - יש בו רצון לשינוי.  כבר בשיחת הטלפון הראשונה אני אף פעם לא אבטיח לאדם
שהכאב הפיזי או הרגשי יעלמו - אני אבטיח לו שאם הוא יעשה את כל שיעורי הבית הוא יזכה בשיפור איכות חייו.  אני גם אף פעם לא יודעת כמה טיפולים נצטרך לעשות עד שנגיע לפתרון של הבעיה שבגללה הוא בעצם הגיע.
אני רואה בטיפולים שלי צעידה ביחד.  זה לא אני שעושה את העבודה.  זה שנינו שעושים אותה.  כשקיבלתי פעם טיפול בביו אנרגיה עדי אמר לי:
אני מטפל בגופך ואת אחראית לנשימות.  זו היתה עבודת צוות.  הוא טיפל בגוף אני בנש(י)מה.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תזכירי לי מי זה היה שכתב'
תזכירי לי מי זה היה שכתב
05/10/2004 | 10:01
8
1
על נשימה?

גם אני נותן למטופלים שיעורי בית, גם אני מעביר אליהם את האחריות, ואני לא לבד - הרבה מאוד מטפלים עושים כמוני, אם זה בהנחיה להתעמלות, לתזונה, או ללקיחת צמחי-מרפא מסויימים בדרך מסויימת (לזכור שאסור לאכול שעה לפני וחצי-שעה אחרי, לדוגמא, מכריח אותך לעשות סדר באכילה).

אין לי בעיה עם הדרך שלך, ולא עם הפרשנות שלך.
יש לי בעיה עם הגישה ש"זה לא יכול להזיק", ולכן אני לא צריך עזרה.

אין דבר שלא יכול להזיק.
אפילו אהבה יכולה להזיק.

אלהים ברא את האישה להיות "עזר כנגד" לאדם.
למה "עזר כנגד"?
היא עוזרת לו, או שהיא נגדו?
התשובה המקובלת היא שאם זכה תהיה לו לעזר, ואם לא זכה, תהיה נגדו...
אבל זה לא נכון.
כי כדי להיות לו לעזר, היא חייבת להיות (קצת) נגדו - להציק לו שיעשה דברים בבית, להציק לו שלא יעשה שטויות עם האוטו, להציק לו שיתקדם בעבודה, להציק לו שישחק עם הילדים - כן, להציק - כי הוא יודע שהוא צריך לעשות את הדברים האלה, אבל הוא צריך עוד דחיפה קטנה לזה.

מטפל טוב הוא "עזר כנגד" למטופל, בתחום הספציפי הזה של הטיפול.

רק צריך לזכור שחייב להיות איזון בין ה"עזר" וה"נגד".
כשאני שם ידיים על אדם שבא לקבל ממני עזרה, אני זוכר שאני כאן בשבילו, אבל אני עלול גם להיות נגדו.
אני תמיד שואל, תמיד מברר, תמיד זוכר שאני עלול לטעות, ואף-פעם לא חושב שהדרך שלי מושלמת, ואפילו אם כן - יש אנשים שהחוסר שלהם גדול מכדי שאוכל למלא אותו לבד.
אז לפעמים אני פונה לעזרתם של אחרים.

עוד נקודה למחשבה:
כשאת פותחת חסימות, את מקלפת בצל.
יכול להיות שיש כל-כך הרבה שכבות בצל לקלף, שהמטופל שלך ימות עד שתגיעי למה שמפריע לו/ה לאכול.
יכול להיות שפסיכולוג יעשה טיפול פחות הוליסטי ופחות "נחמד", אבל יתן למטופל שלך כוח לאכול ולא למות, ואז יהיו לך עוד 20 שנה לקלף לו בזהירות שכבה אחרי שכבה.

פסיכולוגים אינם אויבי האנושות.

וזה לא לגמרי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דויד, מילותיך מרעננות כמו אויר הרים'
דויד, מילותיך מרעננות כמו אויר הרים
05/10/2004 | 11:29
1
1
תודה רבה על הדימוי, ותרשה לי לאמץ אותו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן, זה לא דימוי שלי '
אתה מוזמן, זה לא דימוי שלי
05/10/2004 | 12:45
2
לצפיה ב-'אבל זה בדיוק מה שאמרתי'
אבל זה בדיוק מה שאמרתי
05/10/2004 | 11:31
4
שחלק גדול מכל אלה שאומרים שלא הכל זה נפשי עושים עבודה של גופנפש
גם אם הם לא מודעים לזה.שמעת אותי פעם אומרת:  רק קנסיולוגיה תעזור לך?
רק טיפול רגשי? וטיפול בשיאצומממ...כמה שהוא עושה טוב לנפש !כן,גם כאשר זה מביא אותך לאפיסת כוחות זמנית, כי מישהו שם נבהל מן השינוי שקורה פתאום כאן ועכשיו.
תשמע, אחת הסיבות שאני לא מאמינה בזה ששם למעלה זה בגלל שאני מאמינה בשוויון ואני לא רואה את האישה כעזר כנגדו.  אני רואה את הגבר ואת האישה כשותפים מלאים.  אני לא באתי לעולם לא כדי לעזור למישהו לשאת את המשא שלו וגם לא כדי להתנגד למשא שלו.  אני באתי לעולם כדי לחיות את חיי
יחד ולא לצד האדם שאיתו בחרתי לחיות. וכך אני רואה גם את עבודתי כמטפלת.
לא כאחת שבאה לעזור למישהו לשאת את המשא שלו, אלא כשותפה זמנית לדרך שאותה עושה המטופל ובדרך הזאת אני גם נותנת וגם מקבלת.
ולפעמים אני מגיעה למקומות שפסיכולוג שעובד עם הילד כבר 3 שנים לא הצליח להגיע לשם.  וזו לא אני - זו השיטה שאיתה אני עובדת, של עבודה ישירה עם התת מודע וזאת למרות שיש לי רק ידע מועט מאוד של למה זה עובד כך ומה זה בכלל התת מודע ואיך הוא משפיע על המודע. ואני הייתי מאוד שמחה אם אנשים כאן היו מפנים במקום לפסיכולוג למי שמתעסק הוליסטית יותר עם הרגש.יש לנו את הכלים.  אנחנו רק צריכים לבחור להשתמש בהם!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זה לא בדיוק מה שאמרת'
זה לא בדיוק מה שאמרת
05/10/2004 | 12:33
3
אמרת (לאדומה2):
"לא הבנת אותי כי את מסתכלת על המחלה, לא על האדם."
מזה התחילו, לדעתי, הרבה אי-הבנות.

הבחירות שלך איך לראות את עבודתך הן זכותך - אבל כשאת מטפלת צריך גם ביקורת מציאות.

כתבת גם שאין לך נסיון בעבודה עם אנורקסיה.
למעשה זה אומר שאת לא יכולה לדעת אם הגישה שלך תעבוד במקרה כזה.
כן, אני יודע, "אני מטפלת באנשים, לא במחלות" - אבל כבר כתבתי על משקלן של אנורקטיות.
את מוכנה לסכן את חייהן ובריאותן מתוך אמונה בדרך שלך.
זה יפה.

אני, מתוך אמונה בדרכי ומתוך רצון קודם-כל לדאוג לפונים אלי, מוכן להיעזר באחרים לזה, ולא בטוח לגמרי שדרכי תמיד מתאימה - לא לכל אדם, לא בכל מצב, לא בכל זמן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתה זקוק לביקורת - אני לתגובה!'
אתה זקוק לביקורת - אני לתגובה!
05/10/2004 | 14:44
2
ורק דרך אגב - לא רק הידיים נותנות לי תשובה אלא גם מה שקורה בחייו של המטופל.  
מי שמטפל באדם לא זקוק לנסיון במחלה והנה באת להוכיח אותי על חוסר הנסיון והוכחת רק כמה שגם אתה מסתכל על המחלה.  אני לא מצפה שהגישה שלי תעבוד על המקרה הזה = אנורקסיה, אלא על האדם הזה עם כל המכלול שבו=מוישלה.
ואני הייתי חושבת פעמיים לפני שהייתי כותבת "את מוכנה לסכן את חייהן ובריאותן מתוך אמונה בדרך שלך"!להכפיש את שמו של מישהו רק בגלל שאתה לא מאמין בדרכו - זו ירידת רמה שאתה האחרון שממנו ציפית לרמה שכזאת.  וחבל!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאיה, אני מתנצל וחוזר בי מדברי.'
מאיה, אני מתנצל וחוזר בי מדברי.
06/10/2004 | 00:48
1
הייתי צריך לחשוב פעמים לפני שכתבתי את ההודעה ההיא.
היא מנוגדת לא רק לחתימה שלי בפורומים, אלא גם להכרות שלי איתך.
פגעתי בך בלי שום סיבה.
אני מתנצל, מכל לבי.

רוב המשתתפים בפורום לא יודעים, אבל מאיה עזרה לי מאוד בתקופה שאחרי מותה של אמי.
היא עבדה אתי בצורה מסורה על הרבה דברים שהייתי צריך לעבד.
אני מסתכל עכשיו על מה שכתבתי ולא מבין איך יכולתי לכתוב זאת.
אני מתנצל, מכל לבי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
06/10/2004 | 08:17
היי דוד,

ההודעה ההיא הרגישה לי כמו סכין בגב, שרק פעם אחת בחיי הרגשתי אותה בעוצמה שהרגשתי אותה אתמול וזה כאב, כי אני אוהבת ומעריכה אותך למרות חילוקי הדעות שבינינו.  פעמים רבות במשך השנה הזאת מישהו הזהיר אותי:
את פוסעת על חבל דק, הוא יכול להקרע! אבל לא יכולתי לעצור ולא פעם לא רציתי לעצור. ידעתי שמשהו שם צריך לצאת ואני שמחה שהוא יצא! מקווה שיצא שם מספיק כך שנוכל לקבל האחד את השניה עם כל חילוקי הדעות שבינינו.

אני במשך כל אותה התקופה לא שכחתי כמה שעזרת לי וכמה דברים השתחררו אצלי בעקבות הטיפול שלך.  לא שכחתי את הרגישות שבך.  לא שכחתי שאתה הראשון אחרי תקופה ארוכה שהעזתי לחבק.  לא שכחתי שרק בזכות שאלה ששאלת אותי ברגע הנכון לא ניתקתי קשר ששינה כל כך את חיי.  לא שכחתי שבעקבות טיפול שעשית לי נפתח אצלי שוב ערוץ היצירתיות, אבל גם לא שכחתי את הפעם ההיא שבה עשינו את העבודה הכי משמעותית, שנמשכה הרבה מעבר לזמן המוקצב שבה למענך ויתרתי על שני שיעורים ועשיתי את זה מכל הלב כי ידעתי שאני לא יכולה להשאיר אותך כך ולכן כל כאב לי לקרוא דווקא ממך שאני מסכנת את המטופלים שלי.

אתמול בערב ניסיתי לעשות את מדיטציית הסליחה.דיברתי איתך. לא הצלחתי לסלוח לך.  ההודעה שלך עזרה לי לעשות זאת - תודה!

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יופי של הודעה '
יופי של הודעה
06/10/2004 | 09:14
1
לצפיה ב-'מאיה, אני לא מראה למטופליי את דרכי'
מאיה, אני לא מראה למטופליי את דרכי
05/10/2004 | 11:36
1
אני מראה להם את הדרך ועוזר להם לגלות מה היא בשבילם ולאן היא מובילה.
קצת קשה לי עם החשדנות שלך כלפיי בנוגע לאגו.
אה, בקשר למה שביקשת-דוקא אפשר לארגן לך משהו:
תמקדי את כל כוחותייך באהבת עצמך וסביבתך, בהבנת מקומך ביקום, תשקיעי בעצמך לפחות כמו בילדייך ומטופלייך, ותוכלי להגיע הכי רחוק שאת יכולה.
ראית כמה זה היה קל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ואת זה אני עושה וברבה'
ואת זה אני עושה וברבה
05/10/2004 | 14:26
2
לצפיה ב-''
06/10/2004 | 04:45
1
האתר הרשמי של אורה סומא ישראל, מרכז לכיוונים חדשים בארץ ישראל
http://www.moreno-stone.co.il/aurasoma/aurasoma%20%20op.htm

זמני קורסים של אורה סומא ישראל
http://Planet.nana.co.il/estia-h-g

הבלוג האהוב שלי ב'רוחניות'. עם הערותיך והארותיך הופך לבמה משותפת
http://Blog.tapuz.co.il/aurasoma
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
06/10/2004 | 04:47
אפשר מאיה כי אם תקראי באתר הרשמי של אורה סומא ישראל (הקישור להלן) על הפסיכותרפיה האוניברסלית תרגישי נטיה לכך - עבודה זו משום מה נראת או נחוות כמתאימה למי שעובדים עם צבע ואור.
חג שמח וגמר חתימה טובה
אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דוד, על מה הויכוח בכלל?'
דוד, על מה הויכוח בכלל?
05/10/2004 | 21:05
3
זה נראה לי כאילו כל הויכוח היהה סביב האם יש צורך ביותר מאדם אחד לעזור לסובל/ת מאנורקסיה.
דוד, התשובה פשוטה - כתבת שצריך יותר מאדם אחד, ושיהיה מרפואה קונבנציונלית/פסיכולוגיה.
המלה ששכחת שם, היא: אתה.
אתה צריך אותם.
יש מטפלים אחרים, שמנוסים בעניין ומסוגלים להתמודד עם המשקל עליו דיברת. הם לא צריכים עוד אדם.
יתכן שהכשרתם מספיקה לשם כך, יתכן שכוחות נפש גם כן. לא בהכרח יש צורך בעוד מטפלים מעורבים.
להגיד שאנורקסיה לא יכולה להפטר בלי מגוון של טיפולים, זה פשוט לא נכון.
הרי פה בפורום בחודשים האחרונים נכנסו כמה וכמה נערות, בולימיות, אנורקטיות, והפרעות אכילה אחרוצץ, שיצאו מזה בכוחות עצמן וללא שום עזרה מקצועית.
אז אם האדם עצמו יכול לצאת מזה לבד (וברור שזה קשה ולא כל כך נפוץ), אז למה שעבודה עם מטפל אחד לא תהיה אפשרית בכלל?

דבר נוסף - כתבת: "כשבא אליי מטופל, וזה לא משנה אם כאב גב או חוסר ביטחון הביאו אותו, הוא לא רוצה ש"יאפשרו" לו, הוא רוצה שיראו לו את הדרך. התפקיד שלי הוא לקחת עליי את האחריות לטיפול, ובסיומו של התהליך האחריות צריכה לחזור אל המטופל".
אני חולק עליך. רוב האנשים שמגיעים אלי, לא רוצים שיקחו עליהם אחריות, הם רוצים שיאפשרו להם. לפרוץ גבולות, להוציא רגשות, להפטר מכאבים ובעיות בחייהם.
ברור שיש לי אחריות. אבל זאת אחריות משותפת עם הלקוח. אם הייתי לוקח את האחריות עליו, התועלת היתה, לדעתי נמוכה מאוד. הייתי מעביר לו את כאב הגב, אבל הבעיה היתה נשארת, אולי משנה צורה אך נשארת. רק הוא יכול לשנות את מצבו ואת חייו, אני יכול אך ורק לאפשר לו, בעזרת הכלים שיש לי - אבל לא שום דבר מלבד איפשור. גם שינוי תזונתי לא יעבוד , גם תוספים לא יעזרו, אם אין בו רצון לשינוי אמיתי פנימי.
כתבת בהמשך, :"מי אני שאגיד לאדם-צא מהכלוב. אולי הוא רק רוצה לרפד ולסדר? ", אבל בלקיחת האחריות על עצמך, ובטיפול בו במקום אפשרו בזמן הטיפול עצמו ולאחריו, אצתה עושה בדיוק את זה - בוחר ואומר לו אם לרפד או לצאת מהכלוב.
מההיכרות שלי איתך ברור לי שבפועל, אתה יותר מאפשר מלוקח אחריות ומטפל. אבל מבחינת הגדרות, משום מה אתה חושב אחרת.
מקווה שהפרשנות שלי לענין, נראית יותר הגיונית בעיניך.
שלך,
פרם שי
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שי, אתה מתבלבל ביני לבין דני ביהרי'
שי, אתה מתבלבל ביני לבין דני ביהרי
06/10/2004 | 00:39
2
"כשבא אליי מטופל, וזה לא משנה אם כאב גב או...
...מי אני שאגיד לאדם-צא מהכלוב. אולי הוא רק רוצה לרפד ולסדר?"

לא ברור לי אם בשאר ההודעה התכוונת אלי או אל דני, לכן לא אגיב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כנראה שהכוונה היתה אליי'
כנראה שהכוונה היתה אליי
06/10/2004 | 12:47
1
בקשר לריבוי המטפלים במטופלות החולות באנורקסיה-האנשים בעלי האגו הגדול ביותר כקבוצה(רופאים ופסיכיאטרים) גם מודים שהטיפול המשולב עובד הכי טוב באנורקסיה. אל רק מודים אלא הם בנו את המודלים ועובדים איתם(ובמדינות שבהם הרפואה המשלימה מוסדרת חקיקתית יש גם שילובים כאלה).
עקב הבנתי את גודל הבעיה באנורקסיה, אני לא יכול לטפל בזה לבד בשלבים האקוטיים(שבהם נשקפת סכנת חיים), וכך אלמד את כל תלמידיי.
אני מניח שלכל אחד מאיתנו באים אנשים שונים, כל אחד ואלה שהוא מושך אליו. אני יכול להגיד שיש אצלי כאלה שרצונם לצאת מהכלוב, ויש כאלה שרצונם לרפד ולסדר שיהיה נוח. לא הבנתי איך אני בדיוק מחליט בשבילהם, כשהם אלה שאומרים לי ישירות או בעקיפין מה רצונם.
בקשר לאותן נערות שיצאו מזה בכוחות עצמם, כל הכבוד להם. אני אישית לא חושב שהוכשרתי כהלכה בכדי לתת טיפול מקיף לחולת אנורקסיה בשלב האקוטי, ומעבר לכך-אני מפחד מהחוק ומהמוסר הפרטי שלי. כי אם אחליט לטפל בנערה חולה לבדי והיא תמות, ראשית אני די בטוח שאפשר ואפילו צריך להעמיד אותי לדין. ונניח ולא העמידו אותי לדין פלילי, אני לא חושב שאוכל לחיות עם תוצאות יהירותי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'"אשרי אדם מפחד תמיד"'
"אשרי אדם מפחד תמיד"
06/10/2004 | 13:02
צריך רק לדעת ממה לפחד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אנורקסיה- מחלה חברתית'
אנורקסיה- מחלה חברתית
05/10/2004 | 08:25
13
3
אני בטוחה שמי שמטפל, חייב לטפל אינדיוידואלית. עם זאת, כמעט לכל מחלה יש מאפיינים סביבתיים שכדאי לדעת.
הסיבות לאנורקסיה: סביבתיות בלבד.
למה אני מתכוונת_
לפני זמן מה היה כאן דיון בענייני טלויזיה. בשנות ה- 70, נדמה לי, נעשה מחקר באיי פיג'י. בדקו אנורקסיה לפני כניסת הטלויזיה לאי ואחריה. לפני הטלויזיה לא היתה אנורקסיה מוכרת על האי, תופעה שלא היתה קיימת. תקופה לאחר כניסת הטלויזיה (נדמה לי שנה, אבל אולי אני לא זוכרת טוב) כבר
היו 15% !!!!! של מקרי אנורקסיה. אני מניחה שכניסת הטלויזיה גררה עימה עוד תופעות כמו פרסומות, אונה רזה, שלטי חוצות ומוצרי דיאטה, אבל זהו מחקר שמלמד המון בעיני.
אני גם יודעת שאצלנו היתה בבית ספר אנורקסית אחת ידועה, ובבית ספר אחר לא רחוק היתה עוד אחת, שכולם הכירו כי היתה הראשונה בארץ להתראיין על זה בכל מקום, וזהו! היום בכל כיתה יש אחת או שתיים, וזה לא שלא עשינו דיאטות.
בעיני, הוליסטיות היא לא רק לטפל באדם, היא לטפל בסביבה. לדעתי אנחנו חיים בסביבה חולה ומי שרגיש יותר נפגע יותר חזק. אנורקסיה היא מחלה חברתית בעליל ואינה קיימת בחברה בה יש תפיסה בריאה של הגוף. כדאי לשים לב לזה. מחלות לא קיימות בואקום.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טוקמי,'
טוקמי,
05/10/2004 | 09:28
5
1
חבל להשתמש במילים כמו "בלבד" וכו'
הטלוויזיה איפשרה,נתנה לחבר'ה הסובלים מהפרעות אכילה דרך,מקום,אפשרות ונתיב-לפרוק עליו.
אם היו מפרסמים סיגריות או סכינים,זה אולי,לא היה שונה.
הרי הבעיות הן אותן הבעיות.
טוקמי,רוב(הייתי כמעט בבטחון מלא כותבת "כל") האנשים עם הפרעות אכילה לא רוצים להיות יפים ורזים-זה תירוץ,זו מילה מן הפה אל החוץ.
זו דרך,זה רק סימפטום.באותה המידה זה יהיה משהו אחר.
הבעיות-הן בעיות אחרות,שונות.זו המשפחה,הפנימיות,הילדות,ההתעללות/הטרדה מינית ,או כל דבר אחר.(שזה גם יכולל היות סביבתי)-אך זו לא השאיפה ליופי).
כאשר הבעיות נהיות קשות או רבות מדיי להתמודד עימן-נעשית בריחה-מודעת או לא.נעשית בריחה לשליטה בבועה קטנה ופרטית,בה הבעיות הן קשות,אך הן "שלי",כי הן משהו שאני ממציאה לעצמי.וכאן-זה כבר היופי,הרזון.(והבעיה נעשית-הבולמוסים,ההקאות/ההרעבה,התפריט,ההתחמקות מכולם והאוכל).
קשה להסביר היסטוריה של הרבה מטופלות בהודעה:)
הטלוויזיה/או]נה/רזון שנהיה IN-הם לא הגורם,אלא מקום מפלט.כמו שיהיו לך הרבה בעיות,ותהיה לפניך סיגריה או סכין.ואז ההורים יאמרו-"סכין ארורה".
או שתריב עם אישתך,ותפגוש צעירה סקסית,תתמכר לגוף שלה.
זו מפלצת,והיא ממכרת-אך היא לא הבעיה.אך היא הרשת עם התיל,כן.שעוזר להסתבך כ"כ עמוק,שלבעיות כבר לא נשאר זמן,כוח ורצון.שזה בעצם מה שרוצים מלכתחילה.וטוענים לאורך כל הדרך שזה כן,רק שאין כוח..
אנורקסיה קיימת בחברות אחרות,פשוט לא מפורסמת.
בלי ללכת רחוק(אפריקה, וכד'),בוא נלך לחברה החרדית.אחוז הסובלים מהפרעות האכילה-בקרב שני המינים לא שונה כמעט.ולשמחתי,אחוז המאושפזים החל לעלות ולהשתוות,גם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה שנובע'
מה שנובע
05/10/2004 | 10:32
4
מבחינתי מהדברים שלך הוא שהטלויזיה ערערה גם את המשפחה, הביאה יותר אלימות לחברה ועוד....
על זה אני יכולה להסכים לגמרי.
לגבי החברה החרדית- היא לא מנותקת מהמקום בו היא חיה, ולא אמרתי שאלמנטי חולניים אחרים בחברה לא יכולים לגרום לתופעות דומות. ברור שבחברה החרדית דימוי גוף הוא בעייתי מאד כתוצאה מהיחס הבעייתי לגוף. הדוגמה של פיג'י היא דוגמה של חברה שהיה לה יחס בריא לגוף והיחס הזה נדבק במחלה והשתנה.

יש לי בעיה קשה כשמדברים על טיפול גופנפש במנותק מסביבה. במקרה האמריקאים יותרחולים במחלותלב? ברור לנו שלא. במקרה יש בישראל עליה מתמדת של תחלואה ותמותה מסרטן? ברור שלא. לייחס דברים כאלה רק לאינדיוידואל ולא לנסות להסתכל בצורה הוליסטית על הגורמים (זיהום אויר ומים, ריסוסים מוגזמים במזון- במקרה של סרטן למשל) ולהבין שעבודת הריפוי לא נעשית רק עם האינדיוידואל, אלא גם עם הסביבה.
כמי שהיתה מאד פעילה בארגוני סביבה תקופה ארוכה, חויתי לפעמים איזה נתק, איזה חוסר קשר בהקשרים האלה אצל מטפלים. הטענה שאך ורק האדם יכול להחליט להבריא או לחלות יש בה המון מן האמת, אבל לעניות דעתי היא מתעלמת מאמיתות אחרות, שמדברות על הצורך לטפל גם בחברה החולה ולרפא את הסביבה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לכולם ביחד,'
תשובה לכולם ביחד,
05/10/2004 | 19:40
3
1
שוב-הTV לא עשתה דבר.היא הראתה דברים מסוימים.תראי לבן אדם במצוקה סכין-הוא יחתוך.זה הופך אותך אשמה?
היה לה חלק שמהפכה,אך כך לכל דבר באבולוציה(זה נושא אחר).
הטלוויזיה נתנה פשוט תירוץ,שם.
(ומה שאני עושה,אגב,הוא לדבר על האחוז הגבוה של הפרעות האכילה.תמיד יש את הרקדניות/מתעמלות,את הדוגניות,וכו/)
הייתה בעיה,והיה שם את הפתרון-תמונה עם המקום המושלם לברוח(בלי שהבן אדם יבין שזה מה קרוה,לעתים).הדבר שהראה את התמונה-לעתים היתה הTV.
אני לא דיברתי במנותק מהסביבה.בכלל-למה לדבר על קיצוניות?או הכל גוף או הכל נפש,או הכל פנימי או חיצוני.זה בא ביחד,הכל מכלול,כפי שאמרתי כבר בשרשור-הכל שתי וערב.
את הסיבה לא תמיד יש יכולת לשנות,ותמיד-זה לא בידי המטופל.כאשר אדם בא לטיפול-הוא אחראי על עצמו.הוא יכול להביא את הסיבה לטיפול,אך איך הוא יתן עצמו לטיפול-הוא אחראי רק על עצמו.לכן,חשוב מבחינתו-איך הוא יהיה.
בחורה הסובלת מה"א,תוכל להביא את משפחתה לטיפול,אך את המקסימום היא תתן,כי זה לא תלוי או קשור או מותנה בכמה משפחתה תתקדם.משפחתה יכולה לא לקבל את זה שהיא חולה כלל,להתנגד או לא לבוא לטיפול-והבחורה תתגבר.כי היא מחליטה.אותו הדבר נכון לכל דבר.אנו אחראים על עצמנו.ההחלטה לחיות-היא אינדיבידואלית,למרות שמה שמביא אותנו למצב בו אנו נמצאים הוא אנו והבחירות שבחרנו כאשר הושפענו מהסביבה(זה נכון)

האנורקסיה או כל הפרעה אחרת-קיימת בכל מקום זמן דת ותקופה.
כי לא צריך עידוד להפרעה..
כי האנורקסיה היא רק סימפטום.כי זה לא קשור להיבט חולני על הגוף,או לדת או לכל דבר אחר.פשוט ייחסו את זה לדברים לא נכונים,כי לא ידעו איך לפצח את זה.היום יודעים-שכאשר אדם לא יודע איך להתמודד עם מה שבתוכו או מסביבו-הוא בורח ומתמודד עם מה שהוא יכול-האוכל.הגוף.
טוקמי,מה שאת עושה,הוא לא הכי שונה.זה לייחס את זה לדת,טלוויזיה.זה לא הכי מיוחס לזה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בכלל לא'
בכלל לא
05/10/2004 | 19:54
2
מייחסת את המחלה לדת או לטלויזיה. מייחסת את המחלה לתפיסות מעוותות של הגוף. ברור שבכל מצב יש אנשים יותר רגישים שיחלו, יש גורמים פנימיים שיעזרו, אבל יש גם גורמים שמעודדים דווקא מחלה כזו ולא אחרת.למה לא היו מחלות לב בשבטים באפריקה וכן יש באמריקה? שפע, חוסר תנועה, עודף אכלה, לחץ, מתח. את לא יכולה לבודד את האדם מהסביבה בה הוא חי. נכון, הוא יכול לקחת אחריות על חייו ולשנות ספציפית את חייו, לפעמים (יש מקרים שזה יותר מסובך, כמו במקרה של אנטנות סלולריות שנמאות לך ליד הבית, את יכולה לעשות שמונים אלף טיפולים ולאכול נכון, אבל הסיכוי שלך להבריא יהיה קטן משל מי שגר שלא ליד אנטנה סלולרית).
את החברה החולה זה עדיין לא מבריא. וכן, יש חברות שנגועות יותר מחברות אחרות. במקרה של אנורקסיה, מדובר על חברות שנגועות בתפיסה מעוותת של הגוף. אז זה לא אומר שכולם יחלו, כמו שלאכל מי שגר ליד צ'רנוביל חלה בסרטן, אבל הסיכוי לחלות גדול יותר במצבים מסוימים, במקומות מסויימים, חברות מסויימות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טוב,'
טוב,
05/10/2004 | 22:07
1
מחלות הבאות שהאדם יוצר לעצמו בעצמו,ומחלות פיזיולוגיות הן מעט שונות(ונכון שהפיזיולוגיות-הן גם נפשיות).

יש בסיס גם לדברייך,זה לא שחור לבן
ואגב,צרנוביל,רחוקה כ"כ להביל רק לסרטן(אני יודעת שזה לא מה שאמרת..]שוט זה נושא מקורב אליי.לא אישית,אבל הוריי עבדו עם ניצולי צ'רנוביל,וראיתי כמה אנשים שיצאו משם..
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם לי יצא לצערי...'
גם לי יצא לצערי...
06/10/2004 | 08:10
2
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה חיבוק|'
מסכימה עם כל מילה חיבוק|
05/10/2004 | 09:45
3
לצפיה ב-'אנורקסיה זוהתה כמחלה במאה ה-14'
אנורקסיה זוהתה כמחלה במאה ה-14
05/10/2004 | 10:28
5
1
"תופעת האנורקסיה מוכרת מהמאה ה-14, כאשר הדבר נתפס כחוייה מיסטית של נשים אשר בעייתן היתה סבל כרוני שנבע מתפיסות דתיות, אשר הוכרו בקרב 'הנשים של ג'וליאן הנורדי' כדרך לרפא את החברה. היתה זו דרך של ריפוי איכותי של הנפש, אשר לווה כאמור ביסורים (Garrett, 2001). האנורקסיה נרבוזה אופיינה כבר בשנת 1689 על ידי רופא אנגלי בשם תומס מורטון. הסימפטום העיקרי שהוכר היה חוסר תיאבון ואובדן משקל. בשלבים מסוימים קשרו את התופעה כסימן דתי המבשר מחלה וראו את הלוקים באנורקסיה באור שלילי."

http://lib.milgot.ubank.co.il/cgi-local/paper_info.cgi?I=62938
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפשר להעיר כאן שבמצבים אחרים,'
אפשר להעיר כאן שבמצבים אחרים,
05/10/2004 | 10:31
1
התנזרות היא כיוון אחר של אותה התופעה, גם אצל גברים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עם הבדל אחד,'
עם הבדל אחד,
05/10/2004 | 10:32
שמהתנזרות לא מתים, מהרעבה עצמית כן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה,לא רציתי לכתוב את זה,כי לא היה'
תודה,לא רציתי לכתוב את זה,כי לא היה
05/10/2004 | 10:31
1
לי את החומר בנט
אגב,יש עוד הרבה,אבל כתוב,בספרים
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חומר על אנורקסיה'
חומר על אנורקסיה
05/10/2004 | 10:41
1
מאתר גאמנון:
http://ice.prohosting.com/gamnon/AG-NewHerbal/REMEDIEs/H-Remedies-AnorexiaNervosa.html

מאתר סנונית:
http://www.snunit.k12.il/science/biology/anox.html

כדאי לשים לב לנתונים על אבדן כושר שיפוט, ריכוז ויכולת לפתור בעיות.
כשהטיפול מתבסס על יכולתו של המטופל לחשוב, יש בכך בעיה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בשום מקום'
בשום מקום
05/10/2004 | 14:01
לא אמרתי שאנורקסיה לא היתה קיימת לפני הטלויזיה.
אני כן חושבת שאנורקסיה היא, בדיוק כמו בדוגמה שהבאת, תיסמונת שקיימת בחברות חולות עם נגעים מסוג מסויים. אין ספק שהדת התייחסה לגוף בצורה שעודדה מחלה מהסוג זה. אין ספק גם שמקומות שלא היו נגועים, נדבקו במגפה בשל חשיפה לתכנים תרבותיים שחולים בגישתם לגוף.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עוד רעיון מניסיון טיפולי אישי'
עוד רעיון מניסיון טיפולי אישי
05/10/2004 | 09:35
2
לעיתים הטיפול באנורקסיה לא  יהיה בחולה עצמו אלא
בזולת הקרוב- הורה למשל.
אנורקסיה יכולה להיגרם כתגובה לשתלטנות של אדם קרוב.
השתלטנות  לחלוטין אינה  מודעת  לשני הצדדים אבל היא קיימת אנרגטית.
שתלטנות אינה דבר טוב!!!
שתלטנות יכולה לבוא לבטוי  המון צורות. באהבה רבה למשל. אהבה  של הורה לילד.
שתלטנות יכולה לבוא לביטוי  ע"י  נתינה!!!
שתלטנות יכולה לבוא לידי ביטוי כתשומת לב רבה ובעצם בעוד מליון צורות.
הטיפול באדם הקרוב השתלטן  לא במודע יעזור.  הנס יתרחש -לאט אבל בטוח.
כול-טוב
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הומיאופתיה'
הומיאופתיה
05/10/2004 | 20:50
3
1
מיכל שלום רב,
קראתי את שאלתך. מנסיוני, כל טיפול שאינו לוקח בחשבון את כל מכלול האדם, פיסי, נפשי ומנטלי, אינו יכול לרפא את האדם ריפוי אמיתי! טיפול פסיכולוגי אומנם יכול לעזור בדימוי הנפשי, אולם לא לרפא את המחלה הקשה והעמוקה הזו מהשורש. אני יכולה רק ליעץ כי הומיאופתיה היא רפואה עמוקה, עדינה ואמיתית. טיפול במחלה זו אומנם יכול לקחת זמן רב, אולם הריפוי הינו מרשים ומרגש.
שירה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה על התגובות של כולכם'
תודה על התגובות של כולכם
06/10/2004 | 00:36
2
וואו, למדתי המון מהשרשור הזה. רוב המטפלים בפורום אמרו שרצוי מאוד, וחלקם אמרו שחייב שטיפול ברפואה משלימה ישולב בטיפול נפשי תומך. אסתיה הציעה טיפול תומך "לא קונבנציונלי", ואני גם בעד, אם זה מתאים למטופל\ת. ילדת החיים העשירה אותנו מאוד עם הידע שלה ועם השיתוף בנסיונה האישי ומנסיונה כמטפלת, ועל כך אני רוצה לתת לך גדול ולהגיד על שחלקת איתנו את כל זה. אם יגיעו אלי אי פעם מטופלים אנורקטיים, כמו שתיקנת, אני אדע במי אני יכולה להיוועץ. הזכרנו לעצמינו בתור מטפלים הרבה צניעות והרבה כבוד למטופלים שלנו באשר הם, הזלנו דמעה עם הכאב שלהם, וגם נגחנו אחד בשני.
גם אני הייתי חלק מהאנרגיות השליליות כאן בפורום, ואני רוצה להתנצל על כך בפני כולכם. אני מבטיחה לעצמי להשתדל לא להיסחף לביקורת שלילית ולא לומר דברים שיש בהם רוע ואין בהם טעם.
ודבר אחרון אני רוצה לומר בקשר לויכוח של כמה מאיתנו עם מאיה: אני חושבת שהטיפול של מאיה הוא בעיקר טיפול רוחני-נפשי, (סליחה אם אינני מגדירה את זה כפי שאת היית בוחרת), ולכן היא לא מרגישה צורך לשלב אותו עם עוד טיפול שכזה. זאת אומרת, יכול מאוד להיות, שאם יגיע אלינו מטופל\ת חולה באנורקסיה, הדבר הנכון יהיה לשלב את הטיפול עם קינסיולוגיה...
על הלחי לכולכם, ושוב חג שמייח,
מיכל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' מיכל'
מיכל
06/10/2004 | 04:55
1
2
כעת אני מבינה מדוע חשתי שאני יכולה להיכנס שוב לשרשור.
את סיכמת תהליך, עשית זאת בצורה עדינה והרמונית והשבת את השלום לבית - לפחות אנרגטית.
אני מודה לך שאפשרת לי להיכנס לשרשור ולקרוא את המשוב של כל מי שכתבו את ההודעות בימים האחרונים, פשוט אנרגטית נמנע ממני לפתוח את שרשור מאז תגובתי ועד הבוקר.

חג שמח לך וגמר חתימה טובה
אסתיה
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ