לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875118,751 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה קצת מוזרה...'
שאלה קצת מוזרה...
<< ההודעה הנוכחית
20/09/2004 | 12:39
80
18
האם זה בסדר לעבור טיפול שיאצו בזמן המחזור או שעדיף לדחות את הטיפול?

שנה טובה
וגמר חתימה טובה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'*מומלץ* לעבור טיפול שיאצו בזמן'
*מומלץ* לעבור טיפול שיאצו בזמן
20/09/2004 | 13:06
75
5
מחזור, הטיפול יכול להקל על כאבים ולהרגיע.
כמובן שרצוי להודיע למטפל/ת על המחזור, למרות שיש כאלה שרואים לבד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איך אפשר לראות?'
איך אפשר לראות?
20/09/2004 | 13:44
74
5
לפעמים היתה לי תחושה (לא נעימה) שיש אנשים שיכולים לראות עלי שאני במחזור, ומיד הרגעתי את עצמי שאין אדם שיוכל לראות זאת.

איך אפשר לדעת ממראה חיצוני
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא יודע מה אחרים רואים, למרות שאני'
לא יודע מה אחרים רואים, למרות שאני
20/09/2004 | 14:11
15
5
מניח שיש סימנים שניכרים בדופק ובלשון, וכן בהתנהגות.

במקרה שלי, בהסתכלות על מטופל/ת שוכב/ת בתחילת הטיפול, אני לפעמים "רואה" שצריך להתייחס למקום מסויים.
לפעמים אני "רואה" "גודש" במקום מסויים.
כשה"גודש" אצל אישה הוא בבטן התחתונה ובאגן, אני שואל אם היא בזמן מחזור או ממש לפניו.
בד"כ אני לא טועה, אבל לא סומך על האינטואיציה הזאת ותמיד שואל.
גודש בבטן התחתונה ובאגן יכול להיות גם עצירות.

אינטואיציה זה כלי נהדר, אבל אם אפשר תמיד צריך לבדוק שוב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לגבי סימנים שקשורים לתחום שלנו,'
לגבי סימנים שקשורים לתחום שלנו,
20/09/2004 | 14:35
1
2
זה בהחלט נראה בצ'אקרות,בעיקר בצ'קרת המיניות,הבסיס,והשורש.גם הכתר זה נראה.
צבע ההילה משתנה,והמרקם שלה גם.
שפת הגוף שונה,ופסיכולוגית זה מאוד נראה לעין
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק על עצמי לספר ידעתי '
רק על עצמי לספר ידעתי
20/09/2004 | 14:41
2
לא רואה צ'אקרות, הילות וחלק מהצבעים (עיוור צבעים אדום-ירוק).
מסתמך על דברים אחרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גודש בבטן התחתונה ובאגן'
גודש בבטן התחתונה ובאגן
20/09/2004 | 22:52
12
4
יכול להיות גם הריון?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כן, יכול להיות גם הריון, וזו אחת'
כן, יכול להיות גם הריון, וזו אחת
21/09/2004 | 00:28
11
2
הסיבות שאני לא סומך על האינטואיציה שלי ותמיד שואל, למרות שאישה בהריון בד"כ תספר בעצמה - כי לא תמיד היא יודעת, וגם אם יודעת לא תמיד היא רוצה לספר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'וקורה גם שאני לא "רואה".'
וקורה גם שאני לא "רואה".
21/09/2004 | 00:35
10
3
אינטואיציה זה כלי שלפעמים עובד יותר טוב ולפעמים פחות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בגלל זה הכי טוב לשאול את המטופל'
בגלל זה הכי טוב לשאול את המטופל
23/09/2004 | 00:15
9
4
לצפיה ב-' אינטואיציה זה לא במקום, אלא'
אינטואיציה זה לא במקום, אלא
23/09/2004 | 00:40
8
3
בנוסף לשאר הכלים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 11:37
7
5
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 11:43
6
1
מה, זה שרשור אצבעות, לא?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 18:16
5
1
לא יכולתי להתאפק.....
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 18:37
4
למה חשבת בכלל להתאפק?

בגילנו (שמת-לב שאנחנו בני אותו גיל?), אין שום סיבה להתאפק.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 18:48
3
הממממ..... בגילנו....אנחנו לא כל כך באותו גיל (התמונות מהמיפגש הסגירו כמה פרטים טכנים) ובגילי המופלג בהחלט שלא רק שאין סיבה להתאפק, גם יש קושי מסוים.... סתם סתם. נסחפתי....

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 19:35
2
1
התכוונתי לגילאים המופיעים בכרטיסים האישיים שלנו.

לגבי השאר - "סתם סתם", הא?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 21:43
1
ווואי.... נכון
איך יכולתי לפספס את זה?  
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
24/09/2004 | 02:51
לצפיה ב-'איך?'
איך?
20/09/2004 | 14:33
57
4
מזה שאת("את",לא "אתה".ואם "את" אומרת ש"את מקבלת מחזור חודשי,"את" בהחלט אישה!!) חושבת שזה נראה לעין
מההתנהגות,מהבדיקות שלך(אני בודקת את המכסניים,למשל(אבל עושה את זה כך שלא יראו),מהלחץ.
הבטן מתנפחת(אצלי),הרגליים בצקתיות,וכו וכו
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מלחיץ הקטע הזה שרואים...'
מלחיץ הקטע הזה שרואים...
20/09/2004 | 22:56
56
6
לצפיה ב-'כשאת הולכת לרופא...'
כשאת הולכת לרופא...
20/09/2004 | 23:52
7
6
היי יאנג jan ,

את מתפשטת.  הוא בודק אותך בסטטוסקופ... וזה לא מלחיץ?
כשילד משקר, האם האמא לא מייד יודעת? לפי הקול, לפי צורת התגובה?
יש הרבה דרכים לראות.  וזה לא צריך להלחיץ, ההפך, את צריכה לשמוח
שיש מישהו שרואה גם את מה שאת לא אומרת.
מילים אנחנו יכולים לבחור, את צורת הנשימה ואת האודם באזור האף - הרבה יותר קשה לבחור.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'להתפשט בפני רופא'
להתפשט בפני רופא
21/09/2004 | 01:29
6
8
הי מאיה

להתפשט בפני רופא ממש לא מדאיג אותי, הם ממילא לא רואים כלום...

יותר מפעם הגיע אלי חולה במיטת בית חולים לצילום (חזה) ועל כרטיס הבקשה לצילום הרופא כותב ומדגיש "בעמידה" עם שני קווים מתחת.
(רנטגנית זה אכן יכול להדגים טוב יותר את הריאות ואת בית בית החזה)

במבט מהיר אני רואה שהחולה קטוע רגליים....
אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק.

לילה טוב
מאיה יקרה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
21/09/2004 | 08:21
2
לצפיה ב-''
21/09/2004 | 09:04
3
לצפיה ב-'יאנג jan'
יאנג jan
21/09/2004 | 09:32
3
2
האם את משוכנעת מעל לכל ספק שבכל אותן פעמים שזה קרה, הרופאים באמת לא העיפו ולו מבט אחד בחולה?

אני לא מתמצא בז'רגון הרנטגני, אבל גם קטועי רגליים יכולים לשבת, כידוע. לכן אני תוהה האם "בעמידה" אינו מציין פשוט מצב מאונך, בניגוד למצב בו האדם שוכב במאוזן על המיטה, כדי שהצילום באמת יהיה אפקטיבי יותר.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתן לך עוד דוגמא'
אתן לך עוד דוגמא
21/09/2004 | 13:37
2
3
מגיעה אשה עם בטן של חודש 8-9 לצילום (אי אפשר לפספס) הרופא מסמן על הכרטיס שהנבדקת אינה בהריון,
חובתנו לשאול (ובכל זאת היא נראית בהריון), והיא כמובן עונה שהיא בהריון, זה מחייב את ידיעת הרופא וחתימתו, אז שולחים את האשה בחזרה, הרופא לא מאשר את הצילום, ושולח אותה להתייעצות עם עוד רופא בעיקר לצורך כסת"ח.

הרי מבחינתו הוא רצה צילום של הקרסול וזה כל מה שהוא רואה, הוא לא רואה אשה ובטח לא הריון.

כמובן שזה רק חלק מהרופאים ואלה הסיפורים הפיקנטיים שזוכרים, יש כמובן גם רופאים אחרים שהם מאוד אכפתיים, מגיעים עם החולים (בעיקר בבדיקות מסובכות יותר כמו C.T.)  משוחחים עם החולים לפני כן, משוחחים עם הרופאים הרנטגנלוגים, מתעניינים ואפילו זוכרים את שמות החולים שלהם, גם לאחר לילה ללא שינה.
רק שלפעמים רואים את פס הייצור הזה, שמבקשים צילום קרסול ולא רואים את כל התמונה

אנו מקבלים גם כרטיסים שכתוב עליהם בישיבה כך שאני חושבת שהרופא לא ממש התעמק בעניין... שמע שיעול לא הסתכל על האדם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טוב '
טוב
22/09/2004 | 01:44
1
3
מה שכתבת כאן על הרופאים האכפתיים והתמונה המלאה כבר נשמע לגמרי אחרת מ-"הם ממילא לא רואים כלום"...

וכל השיחה הזאת גם הזכירה לי את זה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפרופו "תמונה מלאה" '
אפרופו "תמונה מלאה"
22/09/2004 | 13:13
5
לעתים קרובות אנו מביאים כאן מידע על ניתוחים מיותרים, טיפולים שהסתבכו, טעויות מביכות של רופאים ושאר ירקות. אני עצמי הבאתי בשרשור האיטלקי ידיעה רלוונטית.

אבל טוב לזכור גם סיפורים כאלה - גם הם "נסים" שמתרחשים מדי יום; מעשה שבשגרה, שאינה שגרה כלל.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כמה שיותר נסיון בחיים, רואים יותר'
כמה שיותר נסיון בחיים, רואים יותר
21/09/2004 | 00:26
47
5
כשאני נוהג, אני מסתכל על המכוניות והאנשים שלפני, על הרמזורים והתמרורים, ורואה דברים שמי שלא נוהג לא מבחין בהם בכלל.

אמי ז"ל היתה תמיד שואלת איך אני יודע איך ליסוע; לכל מי שנוהג הרבה זה ברור לגמרי, למי שלא זה נראה כמעט שרירותי.

אותו דבר עם בני-אדם.
אמא מסתכלת על הילד שלה ורואה תוך שניה אם הוא חולה, אני מסתכל על אותו ילד ולא רואה כלום.

המורה שלי לטאי-צ'י מסתכל עלי דקה ויודע כמה התאמנתי בשבוע האחרון.

יש אנשים שיכולים להסתכל עליך עשר שניות ולדעת בדיוק מי ומה אתה.
הם נדירים אבל קיימים. אני מכיר יותר מאחד כזה.

אצל מיעוטם זה כישרון; אצל רובם זו יכולת שמתפתחת עם השנים, ויש שיטות שמחזקות אותה. ממה שאני יודע, אמנויות לחימה (במיוחד טאי-צ'י, אבל רק אם מתרגלים אותו כאמנות לחימה) מחזקות מאוד את היכולת לקרוא אנשים, כנראה יותר מרוב שיטות הריפוי (כי ה"קריאה" באמנות לחימה חייבת להיות מהירה מאוד, ומסתמכת על ראיית אדם שלם - לא כף-רגל או לשון).

במלים אחרות - אם תרצי, זו יכולת שגם את יכולה לפתח.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני רוצה לנחש את מין העובר'
אני רוצה לנחש את מין העובר
21/09/2004 | 00:45
3
3
של אחותי ...

(בלי שתגלה לי)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לנחש זה לא בעיה!'
לנחש זה לא בעיה!
21/09/2004 | 01:02
2
1
לנחש נכון - טוב, זה כבר סיפור אחר...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניחשתי שזה מתחיל בב''
ניחשתי שזה מתחיל בב'
21/09/2004 | 01:32
1
2
לצפיה ב-''
21/09/2004 | 07:41
1
לצפיה ב-''
21/09/2004 | 00:51
42
2
באחד הסמינרים שהיו עם ריוקיו אנדו, מייסד הטאו שיאצו, אנשים שנדהמו מהיכולת שלו לראות את הגוף האנרגטי באותה בהירות כמו את הגוף הפיסי, שאלו אותו אם הוא רואה הילות, צבעים וכדומה.

אנדו סנסיי התייחס לכך בביטול מוחלט, כאל פירוטכניקה רוחנית בגרוש ותו לא. הוא חזר והסביר שמדובר ביכולת טבעית, שהינה בהישג כל בן אנוש; רק שצריך לעמול כדי להשיג אותה. למרות שהוא עצמו גאון, הוא כנראה בכל זאת צודק...

מה שמזכיר לי משהו שכתבת פעם.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם המורה שלי לטאי-צ'י לא מתייחס'
גם המורה שלי לטאי-צ'י לא מתייחס
21/09/2004 | 01:15
27
לקריאת אנשים כאל דבר מיסטי, אלא כאל יכולת שניתן (וצריך) לפתח אותה ע"י אימון.

המורה שלי לטאי-צ'י סיפר על מטפל שהכיר (= למד אצלו וטופל על-ידו) ביפן, שהיה מסתכל על אדם 10 שניות ויודע איפה לדקור אותו.
האיש ההוא לא פיתח את היכולת הזאת בארבע שנים של לימודי דיקור.

המורה הראשון שלי לשיאצו, בני דותן, היה לוחץ לך יד, ובאותו זמן היה שם עליך את היד השניה, ולוחץ - בכתף, בזרוע; אני לא יודע אם הוא עשה את זה מתוך כוונה או כי זה הוא, אבל הלחיצות האלה שלו היו ממש טיפול.
הוא פשוט ידע איפה ללחוץ
זה אדם שעשה את הקורס הבסיסי של זן שיאצו, במרכז איוקאי בטוקיו, שש פעמים לפני שנכנס לקורס היותר מתקדם; הדרישה שם היא לעבור את הקורס פעם אחת.

לא מדובר על אימון של שנתיים-שלוש בקורס לשיאצו/טוינא/רפלקסולוגיה, וגם לא על השתלמויות אחרי סיום הלימודים - מדובר על אימון של הרבה, הרבה יותר שנים ממה שמקובל ללמוד רפואה משלימה בארץ, אולי גם בחו"ל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה...'
אני מסכימה...
21/09/2004 | 08:23
אנשים כל הזמן שואלים אותי - אבל איך את יודעת? ואני אומרת - אני רואה. ומרגע זה נוצר מצדם באוויר סימן שאלה גדול שלא מקבל מענה.
היכולת הזאת היא יכולת נרכשת שמתבססת על שנים רבות (מאוד רבות ) של הסתכלות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ואצלנו זה נקרא פשוט - תקשור'
ואצלנו זה נקרא פשוט - תקשור
21/09/2004 | 12:25
25
המידע קייים בשלמותו, צריך פשוט לפתח את היכולת לקלוט אותו
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קרא לזה איך שתקרא, בלי אימון זה לא'
קרא לזה איך שתקרא, בלי אימון זה לא
21/09/2004 | 23:06
24
לצפיה ב-'דוד, מה כוונתך לא זמין?'
דוד, מה כוונתך לא זמין?
22/09/2004 | 09:49
23
זה מאוד זמין, זה קורה לכולנו הרבה ברגעים מתאימים,
אבל האימון מאפשר לנו באמת להוריד אגו ולפתח את זה, להיות מסוגלים לקלוט את המידע טוב יותר, כמו טלויזיה חדשה בעידן הפרה כבלים, שהיינו צריכים לכוון את האנטנה וככל שהשקענו וירדנו לדקויות ככה התמונה נעשתה חדה יותר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'"קורה לכולנו הרבה ברגעים מתאימים"'
"קורה לכולנו הרבה ברגעים מתאימים"
22/09/2004 | 10:28
22
למטפל זה לא צריך לקרות "הרבה" - זה צריך לקרות כשהוא מטפל, אחרת אי-אפשר לסמוך על זה.

אימון אמור להביא אותך למצב שאתה יכול לסמוך על זה, אחרת למה אתה מתאמן?

עוד נקודה: אני לא מקבל את הגישה של "כל הידע נמצא שם ורק צריך להיפתח אליו".
אינטואיציה זה כלי נהדר, אבל יש לו גבולות והוא צריך להתבסס על ידע, נסיון וביקורת.

לא הייתי מקבל טיפולים ממי שיש לו רק אינטואיציה בלי שלושת הנ"ל.
ודאי שלא הייתי לומד ממישהו כזה.

שלומי כתב כאן על הנזק שיכול להיגרם מצריכת אצות-ים (KELP) למי שיש לו בעיות בבלוטת התריס (ודרך אגב, זו פעם שניה שהנושא הזה בדיוק עולה כאן, והעצה לקחת קלפ בפעם הקודמת באה מאותו המקור).
אינטואיציה יכולה להיות גם מסוכנת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למען הסר ספק, הדוגמא עם קלפ'
למען הסר ספק, הדוגמא עם קלפ
22/09/2004 | 10:41
2
ואלטרוקסין היא רק דוגמא.
אני מכיר לא מעט דוגמאות נוספות לאנשים שעשו דברים מתוך אינטואיציה וגרמו נזק לעצמם ו/או לאחרים, מתוך חוסר ידע.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין בינינו חילוקים'
אין בינינו חילוקים
22/09/2004 | 11:49
4
אני לא דיברתי על מטפלים מהבחינה הזאת, אלא התייחסתי למידע עצמו.
הסכמתי איתך כבר פעמים שכדאי להתאמן, מאותן סיבות שציינת. האם כתבתי משהו אחר? אם כן, אז סלח לי, כנראה לא שמתי לב לטעות.
אבל,
אם אתה לא מקבל בכלל את הגישה של הידע השלם הזה, אז על מה בכלל אנו מדברים?
אני לא בטוח שהוא צריך להתבסס על ידע ביקורת.
נסיון כן משמעותי.
אבל , לדעתי אתה מבלבל בין אינטואיציה במובן הפשוט שלה, לבין אינטואיציה במובן של תקשור. לכן בוא נעשה הפרדה בין שני המושגים, אוקיי?
לגבי אינטואיציה אני מסכים. לגבי תקשור - אז שוב - מי שמאומן, מי שמיומן, מי שבאמת "קורא" את הידע הקיים, לא צריך שום דבר אחר. זה, אגב, תאורטי לגמרי, לכן אל תקח את זה כשווה התייחסות
יחד עם זאת, אבל, אנו כן יודעים שקיימים מקרה שידע פשוט "נחת" על אנשים. שפות שאנשים פתאום התחילו לדבר בהן שוטף, בלי שהן ידעו שהן אפילו קיימות. מתארי ערים, רפואות שלמות (האיורוודה התקבלה בועידת תקשור מיוחדת למרגלות ההימאליה - אבל אלו השורשים המסורתיים, איש לא יודע מה קרה שם באמת, וגם הם עשו ניסויים ובחנו את הדברים, כמו שציינת).

הידע, כמו שאני מבין אותו כיום (ומקווה שיפתח בעתיד), הוא ידע גולמי. זה שאני "אראה" איבר שקורא לי בגופך, לא אומר שאני יודע למה, מה יש שם, ומה ההשלכות. אם אטען לדעת מאינטואיציה, הרי שזה כבר פרשנות שנובעת מאגו (במובן ה"אני").

אני אתן לך דוגמא: בתרגיל כזה פעם, התבקשנו לתקשר מידע בהקשר לקרובים של בני זוגנו לתקשור. כל הזמן צצו לי הרגליים. משהו ברגליים. לא ידעתי מה. אבל השתדלתי גם לא לתת לאגו להכנס ולפרש.
עכשיו, אם זה היה בסיטואצית מטפל-מטופל, האסוציאציה הראשונה היא בעיה ברגלים. סטגנציה, מטען, חולי - משהו.
אבל זה לא היה קשור לזה. ה"משהו" הזה, שכל הזמן שב וצץ, היה קשור בכלל לריקוד ולאהבתה לרקוד (שזה כמובן היא אמרה אודות הקרובה שתוקשרה אח"כ, כששיתפתי אותה בדברים שעלו)
ברמתי, ברור לי שאני לא יכול לסמוך על הידע שלי בתקשור כידע שלם. הוא לא שלם. הוא חלקי, מהגולמי ואני גם לא שולט בתקשור.

לעומת זאת, אם איזה מאסטר יוגי בהודו שגורם לפירות להופיע בכף ידו כיש מאין כי הוא כבר שולט בידע יגיד לי שהוא רוצה לדקור אותי איפהשהוא, אני לא בטוח שאחשוש שמא הוא טועה, יותר משאחשוש מהפרופסור המדופלם ביותר בסין.
אבל, (וזאת באמת הערה אחרונה, מבטיח), הידע, הנסיון והביקורת שנו צוברים באמצעים הלוגיים שלנו, הם הגבולות ששומרים עלינו במקרה שהאגו השתלט והתקשור לא היה מוצלח, ואנו לא יודעים זאת. הם הטבעת השומרת שמסביב ליכולות הפנימיות שלנו, ועלינו להודות על קיומם בשל כך.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לסיכום: צריך ללמוד ולהתאמן.'
לסיכום: צריך ללמוד ולהתאמן.
22/09/2004 | 12:00
3
1
לצפיה ב-' ויפה שעה אחת קודם!'
ויפה שעה אחת קודם!
22/09/2004 | 12:16
בלי קשר להזזת השעון...

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק הערה אחת, אישית עלי'
רק הערה אחת, אישית עלי
22/09/2004 | 12:36
1
כשאני מסתכל על מטופל ו"רואה" איפה אני צריך לגעת, זה הקשר בין המטפל למטופל. אין "תקשור" עם שום גורם אחר, בטיפולים שאני עושה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' היסטרי: הידע קיים שם'
היסטרי: הידע קיים שם
22/09/2004 | 15:24
לצפיה ב-'אינטואיציה זה כלי נהדר'
אינטואיציה זה כלי נהדר
22/09/2004 | 17:12
15
כשסומכים עליו.  כשלא סומכים עליו - הוא בכלל לא כלי.

אני זוכרת שסיפרת פעם על מורה שלך שאיתו נסעת מבלי שידעתם לאן אתם נוסעים והגעתם בדיוק למקום הנכון בזמן הנכון.  וזה קורה לא רק ליחידי סגולה.  כשאנחנו סומכים על החוש השישי זה קורה לכולנו.

יש לזה סימוכים מדעיים.  קרא את הספר: החוש השישי  של נייל פרגוסון ורפואה והחוש השביעי של ד"ר נאדר בוטו.

הייתי מאוד סקפטית כשנחשפתי לראשונה לחוש הששי.  קבלתי תשובות ולא סמכתי עליהן ופעם ועוד פעם התברר לי שזו היתה טעות לא לסמוך עליהן.
היום אני כל בוקר מקבלת תשובה על שאלה ששאלתי לפני שהלכתי לישון.
וכמו שאנדרו אמר לכולנו יש את הכוחות האלה.

אם זה עוזר לנו בחיים, זה עוזר לנו גם בטיפולים, כי אל הטיפול אנחנו מביאים את כל מי שאנחנו.  אסתיה המליצה כאן על אצות הים לא כמטפלת באדם מסויים, אלא כהמלצה לכוווולם.  וזה ההבדל הגדול.

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מי זה אנדרו?'
מי זה אנדרו?
22/09/2004 | 17:49
2
1
לצפיה ב-'אופס, שמות זה לא הצד החזק שלי '
אופס, שמות זה לא הצד החזק שלי
22/09/2004 | 18:00
1
ריוקיו אנדו, מייסד הטאי שיאצו.ראה את הודעתו של טאו בשרשור הזה למעלה.
ותודה על התיקון :=(

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אהה חח,'
אהה חח,
22/09/2004 | 21:36
לא ניסיתי לתקן אותך.
חשבתי שאת מדברת על איזה סופר מפורסם או משהו שאני לא מכיר.
תודה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'על סוג האינטואיציה שאת מדברת עליו,'
על סוג האינטואיציה שאת מדברת עליו,
22/09/2004 | 22:54
11
1
אי אפשר להתאמן.
אימון = הזדמנות לנסות משהו, להיכשל בסביבה בטוחה, לקבל הערות והצעות בונות ולנסות שוב. ושוב. ושוב.

על אינטואיציה בטיפול אפשר להתאמן, אם יש מורה שיכול לתקן אותך בזמן אמיתי: "הנקודה לא כאן, אלא כאן. לפי הלשון שלו יש לו סטגנציה בכבד, ולכן רוח פנימית, ולא פלישה של רוח חיצונית. הטיפול הנכון יהיה בצמחים א', ב', ג', ולא ב-X, Y, Z."

אם אין אפשרות לקבל משוב, אין אפשרות להשתפר.
מעולם לא שמעתי את ריוקיו אנדו מדבר על סוג האינטואיציה שעליו דיברת. הוא לא הזכיר את זה באף הזדמנות שהייתי נוכח, ומעולם לא שמעתי שדיבר על זה באזני אחרים.

המורה שלי לטאי-צ'י מדבר על "קריאת בן-זוג" (או יריב) כעל דבר שאפשר לפתח, ויש לזה תרגילים ידועים, מוכרים, ולא שום דבר מיסטי.
זה דבר שאפשר להתאמן עליו, כלומר להיכשל, לקבל הערות ולנסות שוב.

המורה שלי לטאי-צ'י לא מלמד שום דבר שאי-אפשר לבדוק באימון.
הוא מלמד אמנות לחימה, שחלק ממנה הוא הרגשת בן-זוג (שזהה להרגשת מטופל).

לא שום דבר אחר.
(סליחה, הוא מלמד גם תלמוד. אבל זה לגמרי, ואני לא לומד אצלו את זה)

לגבי אסתיה, אילו היא היתה מצרפת הסתייגות ("אם יש לך בעיות בבלוטת התריס ו/או את/ה לוקח אלטרוקסין ו/או יש לך רגישות ליוד, אל תיקח קלפ בלי להתייעץ עם רופא") לא היתה שום בעיה.

היא לא הציעה משהו "כהמלצה לכוווולם", אלא כהצעה ספציפית לאדם מסויים, עם הנחיות כמה זמן לקחת, בלי שום הסתייגות שאולי זה עלול להזיק - וזו הפעם השניה שהיא עושה את זה.

יום כיפור קרוב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפשר גם להתאמן וגם לקבל משוב'
אפשר גם להתאמן וגם לקבל משוב
23/09/2004 | 00:07
8
אבל זה אמון שונה.  זה אמון של הקשבה לקול הפנימי שלך. והחיבור שלו עם מה שקורה מסביבך.  אם תחפש חוקיות והגיון - לא תמצא אותם שם.  אם תרשה לעצמך ללכת עם התחושה תראה שאתה לפתע עולה רמה ומקבל תשובות מאוד ממשיות לשאלות שאתה שואל.הדוגמא שהבאת עם הלשון, הרוח והצמחים זו לא אינטואיציה זה הבנת היסודות והתמצאות בחלוקה של הלשון ובצורתה.
ותלמוד זו דרך אחת לאמן את המוח לראות דברים שמעבר.  למצוא פתרון לקושיה, לדלות ממה שאתה כבר יודע ולקשר בין הדברים.  אין דרך אחת להגיע
לאימון ולפתיחת החוש השישי.  לכל אחד יש את הדרך שלו.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע,'
עד כמה שאני יודע,
23/09/2004 | 00:37
7
גם ריוקיו אנדו וגם המורה שלי לטאי-צ'י מעולם לא לימדו שום דבר שקשור לדברים שאת מדברת עליהם.

הדוגמאות שהבאתי אינן הבנת היסודות אלא רגישות למטופל - דופק לא מרגישים במישוש, ואבחנת לשון לא עושים עם העיניים וההיגיון (זה מה שאמרה לי מרגלית שילה, וגם המורה שלה, רות לוי). על זה מתאמנים ואת זה מפתחים מי שבאמת לומדים רפואה סינית.

זה גם היה סוג הלימוד שלי בטאו-שיאצו, ב-4 שנים שלמדתי שם.
זה גם סוג הלימוד בטאי-צ'י.

דברים שאפשר לחזור עליהם, שוב ושוב, לנסות מפה, משם, לבדוק איך זה עובד, לקבל משוב ולנסות שוב.

עד כמה שאני יודע, גם אנדו וגם המורה שלי לטאי-צ'י מעולם לא קראו לזה חוש שישי; המורה לטאי-צ'י הוא ישראלי ומבין למה מתכוונים במושג הזה.

לגבי תלמוד לא אגיב, לא התחום שלי, אבל אם את רוצה אני יכול לשאול את המורה לגבי מה שאמרת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לצערי לא למדתי'
לצערי לא למדתי
23/09/2004 | 07:17
6
לא רפואה סינית, לא שיאצו וגם לא טאי צי אבל עד כמה שאני מבינה מה שמסיקים מסוג מסויים של דופק ולשון לא קשור לאינטואיציה. אינטואיציה,כמו שאני מבינה אותה מסתמכת על כל מה שלמדתי, על כל מה שעליו התאמנתי ועל כל מה שאני מרגישה.  כשלומדים משהו חדש צריכים איזשהו כלי כדי ליישם את זה.  התרגול מאפשר לנו ליישם את זה בפועל בסיטואציות שכל אחת שונה מהשניה וככל שתרגלנו יותר אנחנו בטוחים יותר
ולא צריכים עוד לחשוב על כל פעולה ופעולה, כי זה כבר חלק מאיתנו ואז אנחנו רואים גם מעבר.  מעבר למילים, מעבר למה שאנחנו רואים, שומעים, מריחים או ממששים. וכשאתה רואה מישהו אתה כבר יודע מבלי שהוא אמר. אינטואיציה היא לא במקום מה שלמדנו, היא רמה גבוהה יותר של מה שלמדנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אנחנו לא מדברים על אותו דבר.'
אנחנו לא מדברים על אותו דבר.
23/09/2004 | 09:21
5
1
לצפיה ב-'דוד, אתם מדברים בדיוק על אותו דבר,'
דוד, אתם מדברים בדיוק על אותו דבר,
23/09/2004 | 11:22
4
ואם לא זהה, אז מאוד דומה.
האינטואיציה שהיא מדברת עליה מאוד דומה לתקשור או לידע שדיברנו עליו קודם לכן.
הדבר הוא בר אימון - אבל הוא לא מדיד במחקרים מדעיים קיימים, וספק אם יהיה מדיד אי פעם.
מדובר על התחברות לחושים הבסיסיים שמקנים לנו יכולת קליטה של מידע מעבר לחמשת החושים שאנו רגילים אליהם.
אני מניח שזה נשמע לך מאוד הגיוני מה שאני מסביר עכשיו, כי בדיוק על זה, כך נראה, ריוקו אנדו דיבר בדברים שהובאו פה. בנוסף, אני רוצה להזכיר לך שאנחנו לא למדנו אצלו ולא מנסים להגיד מה הוא מלמד או לא מלמד ואיך.
רק מתייחסים לציטוטים שלו שהובאו, ובאהדה רבה.
אם אתה בוחר לראות את זה אחרת, בסדר. אם אתה מפחד לסמוך לעתים על ה"אינטואיציה" שלך, גם זה בסדר. אני מפחד לפעמים. שנינו יודעים, עד כמה אינטואיציה יכולה להתפתח בעקבות תרגול חוזר של מדיטציה. תקשור מתפתח אף יותר, ויש אימונים מיוחדים לשם כך, והם מגוונים. יש משוב, יש ביקורת.
אני לא ממש מבין על מה אתם חולקים, כי אתם מתייחסים לאותם דברים רק באמצעות מושגים שונים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'"דיברנו" על תקשור?'
"דיברנו" על תקשור?
23/09/2004 | 11:49
3
אתה דיברת, אני לא רציתי להכנס על זה לוויכוח אז לא הגבתי.
למיטב הבנתי, מה שאתה קורא "תקשור" לא נמצא בסדר-היום של הלימודים והאימונים שלי, לא באמנויות לחימה ולא בריפוי.

בוא נפריד בין שני דברים שונים:
1. היכולת לבצע מטלה מסויימת בצורה הטובה ביותר, כמו לנגן C בגיטרה, אבחון לפי הארה/דופק/לשון, קריאת הכוונה להתקיף לפני תחילת ההתקפה בפועל; דברים שאפשר לנסות, לשפר, לנסות שוב.

2. היכולת לנחש דברים ללא מידע מספיק, כמו ניחוש שהדרך הנכונה היא מכאן, או שהאיש איתו אני מדבר אוהב באך ולא מוצארט; דברים שאפשר לנסות, אבל לא לנסות שוב.

ריוקיו אנדו והמורה שלי לטאי-צ'י מלמדים את הסוג הראשון.
אתה ומאיה מדברים על הסוג השני.

יתכן שהסוג השני הוא תוצאה של תרגול הסוג הראשון לאורך זמן; כשמורידים את האגו ומגדילים את הרגישות, זה משפיע לא רק על לחימה או טיפול.
אבל הוא לא זהה, ולא עליו אני מדבר כשאני מדבר על טיפול.

בכל הזדמנות ששאלו את המורה שלי לטאי-צ'י על דברים מהסוג השני, הוא אמר שהוא שמע על זה אבל לא מתעסק בזה, ושכנראה אין איך ללמד את זה (כלומר, אין אפשרות להתאמן על זה, לפי ההגדרות שנתתי למעלה. להגדרות אחרות הוא לא התייחס).

עד כמה שאני זוכר, ריוקיו אנדו אמר דברים דומים מאוד: הוא שמע על זה, אבל לא עוסק בזה ולא מלמד את זה.

למיטב הבנתי, אנחנו לא מדברים על אותו דבר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מתברר שלא'
מתברר שלא
23/09/2004 | 20:16
2
התגובות שלך היו כאלו, שהמשיכו את הדיון סביב תקשור.
הבעיה היא לא בשיטות, אלא בפרשנות שלך לדברים.
אתה מדבר על אימון וידע שכלי מול ניחוש. אבל אלו לא האופציות כלל וכלל.
תקשור אינו ניחוש, ואפילו לא מתקרב לזה.
תקשור הוא כלי יעיל ומבוסס, שניתן להתאמן עליו, ולעבור בו את כל השלבים שתיארת.
כתבת רבות על מורים שלך שיכולים לקרוא אדם ב0 שניות, לזהות איפה לדקור וכו'.
מהתיאור שלך ניתן להבין שאתה מדבר על כשרון/אימון של "קריאה" שלהם, שלא נשמכת על ידע שכלי, כמו קריאה של הלשון על פי הסממנים הנלמדים בלבד, או משהו דומה.
גם אצלי, כאשר אדם עומד מולי, יש את המידע שאני קולט מגופו, ע"פ הדברים שלמדתי בתחום, וכמובן שזה משתפר ככל שהנסיון גדל. אבל יש גם את החלק שלא רואים לעין, וזה החלק שאתה אולי קורא לו בטעות "אינטואיציה" או "ניחוש", אבל הוא קיים ואמין בדיוק כמו צ'י - מושג שהרבה אנשים הרי יצחקו לך בפנים וגידו לך שזה שטויות במיץ.
כשמורידים את האגו ומפתחים את הרגישות, מאפשרים קליטה של יותר אינפורמציה דרך כל החושים - כולל דרך התודעה הקולקטיבית, או כל שם אחר שיש לזה.
המידע על הכל כולל הכל כבר קיים. סביבנו ובנו כל הזמן. צריך ללמוד לפתח את זה, ויש תרגילי אימון ושיטות מיוחדות לכך, וכן, עד כמה שאני מבין אמנויות לחימה מתייחסות לנושא הזה ומאמנות אותו - גם אם המורים שלך לא קוראים לילד בשמו הזה, אלא בשמות אחרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 20:49
לצפיה ב-'תוריד שני דברים ואסכים עם כל השאר'
תוריד שני דברים ואסכים עם כל השאר
24/09/2004 | 01:59
קריאת בן-זוג/יריב, כמו אבחון, היא דבר שמתבסס על לימוד, נסיון וידע.
בדיוק כמו נגינה על גיטרה.

ברמה גבוהה, לא צריך לחשוב איפה לשים את האצבעות כדי לנגן C, פשוט עושים את זה - הגופנפש מכיר את עצמו ואת הגיטרה מספיק טוב בשביל לעשות את זה בלי מחשבה.

זה מה שקורה בלחימה, וגם בריפוי.

אינטואיציה שמבוססת על לימוד, ידע ונסיון - והולכת (לפחות) צעד אחד הלאה.

אבל כל האינטואיציה בעולם לא תעזור לי לנגן על פסנתר בלי ללמוד לנגן על פסנתר, לא תעזור לי להילחם עם חרב בלי שלמדתי להילחם עם חרב, לא תעזור לי לרשום את הצמחים הנכונים בלי שלמדתי צמחים, ולא תעזור לי לדקור נכון בלי שלמדתי דיקור.

כתבת:
כתבת רבות על מורים שלך שיכולים לקרוא אדם ב0 שניות, לזהות איפה לדקור וכו'. מהתיאור שלך ניתן להבין שאתה מדבר על כשרון/אימון של "קריאה" שלהם, שלא נשמכת על ידע שכלי, כמו קריאה של הלשון על פי הסממנים הנלמדים בלבד, או משהו דומה.

מצטער אם זה מה שהובן, זה לא נכון.
הכל נסמך על ידע שכלי, נלמד, שהוטמע ברמה כל-כך גבוהה שאין צורך יותר לחשוב עליו.
בקרב צריך לקחת בחשבון עשרות פריטי מידע: מי היריב, הגודל והמשקל שלו, איזה נשק יש עליו, כמה חברים יש לו ואיפה הם, איזה רהיטים יש בזירת הקרב, איפה הדלת הכי קרובה, איפה השמש, האם הרצפה חלקה, מאיפה אני יכול להרים מטאטה ולהשתמש בו בנשק...

ואת כל זה צריך לעשות בפחות משניה.
אם צריך זמן לחשוב על זה, זה מאוחר מדי.
החיים שלך תלויים בקריאה מדוייקת של המצב, ותגובה נכונה אליו.
אמני לחימה עסקו מאות שנים בפיתוח שיטות ללמד אנשים לקרוא מצבים כאלה נכון ולהגיב עליהם נכון באפס-זמן.

יש שיטות ללמד אבחון, שיהיה מהיר כמעט באותה מידה.

אבל בשני המקרים מדובר על עיבוד מידע מהסביבה - ראיה, שמיעה, ריח, מגע, ועוד כמה חושים פחות מוכרים אבל פיזיים לגמרי, רק שעיבוד המידע מהיר כל-כך שלמתבונן מבחוץ זה נראה כמו קסם.

לגבי תודעה קולקטיבית ו"המידע על הכל כבר קיים" - גם ריוקיו אנדו וגם יחיאל-ניר מלחי לא דיברו על זה מעולם מיוזמתם ולא לימדו דבר הקשור לכך(עד כמה שידוע לי), וכשנשאלו על זה או על דברים דומים ענו בצורה ברורה מאוד שאינם עוסקים בכך.

לא אמרו שזה לא קיים.
אמרו שאינם עוסקים בכך.
ריוקיו אנדו יפני הדובר אנגלית; נשאל וענה באנגלית.
יחיאל-ניר מלחי ישראלי, נשאל וענה בעברית.
אני די בטוח שלפחות בנושא הזה הבנתי למה הם התכוונו.

כתבת:
... וכן, עד כמה שאני מבין אמנויות לחימה מתייחסות לנושא הזה ומאמנות אותו - גם אם המורים שלך לא קוראים לילד בשמו הזה, אלא בשמות אחרים.

אז זהו, שלא.
לפחות, לא ריוקיו אנדו ויחיאל-ניר מלחי, ולא אף אמן-לחימה אחר שאני מכיר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הערה אחת על ענין הקלפ.'
הערה אחת על ענין הקלפ.
23/09/2004 | 11:30
1
הדיון אודות אינטואיציה ותקשור, לא קשור ממש לענין אסתיה והקלפ, אז למה חוזרים לזה כל פעם?
בכל מקרה, היא אמנם כתבה את זה בנחרצות של תרופה, וזה היה אולי קצת מוגזם, אבל דוד עליך לזכור - מדובר באוכל. אצה זה לא תרופה ולא עשב מרפא אפילו - זו אצת מאכל.
אז נכון שכדאי גם כשאני כותב למישהו שכדאי לו לאכול בוטנים, שלא כדאי לו אם יש לו X, אבל בסופו של דבר, מדובר באוכל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הזכרתי את הקלפ בגלל המשפט'
הזכרתי את הקלפ בגלל המשפט
23/09/2004 | 11:58
"המידע קייים בשלמותו, צריך פשוט לפתח את היכולת לקלוט אותו", שאתה כתבת, כדוגמא לסכנות שבהסתמכות על "מידע שקיים" בלי ביקורת של ידע וניסיון.

במקרה הנדון, הקלפ לא הוצע כמזון אלא כדרך לפתור בעיה רפואית; לא הוזכרו קונטרא-אינדיקציות; וזו הפעם השניה שזה קורה, לאותו אדם.

מעט ידע הוא דבר מסוכן.
אינטואיציה בלי ביקורת - כנ"ל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
21/09/2004 | 09:00
13
היי טאו,

לא הבנתי למה הוא התייחס בביטול אל משהו שבו הוא משתמש?
ברור שלכולנו יש את היכולת הזאת, אנחנו רק צריכים לתת לה מקום בחיינו.
ופתיחה של ערוצים חסומים, למשל בעזרת שיאצו, יכולה לפתוח את הדלת אל עולם בו אנחנו רואים גם מעבר.  
יש דרכים רבות להגיע לאותו המקום. גם אם אנחנו הולכים בדרך אחת, זה עדיין לא אומר שהדרך השניה - פסולה.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון את אנדו (נדמה לי'
אם הבנתי נכון את אנדו (נדמה לי
21/09/2004 | 09:23
9
1
ששמעתי ממנו דברים דומים למה שטאו מתאר), הוא לא מבטל כלום - הוא רק אומר שאין בזה שום דבר מיוחד, מתאמנים וזה מגיע.

כשהתחלתי ללמוד גיטרה, הסתכלתי על המורה שלי ולא האמנתי למה שהוא עושה עם גיטרה ועשר אצבעות; היום גם אני יכול.

מתאמנים וזה מגיע, מדברים על זה וזה נשאר רחוק.
אין שום סוד חוץ מאימון נכון.

אבל אני לא טאו, אולי הוא הבין אחרת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
21/09/2004 | 09:41
לצפיה ב-'מתאמנים וזה מגיע...'
מתאמנים וזה מגיע...
21/09/2004 | 11:49
7
לא!
מתאמנים ונוטעים כוונה באימון - ואז זה מגיע.
התכוונות היא מילת מפתח חשובה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חלק חשוב מאוד מהאימון בטאו-שיאצו,'
חלק חשוב מאוד מהאימון בטאו-שיאצו,
21/09/2004 | 23:11
6
לפחות בתקופה שלמדתי שם, היה בדיוק זה - כוונה.
למיטב הבנתי, פיתוח היכולת להתכוון נכון היה בעצם עיקר הלימוד (והאימון).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כוונה ואימון...'
כוונה ואימון...
23/09/2004 | 08:23
5
אימון וכוונה לדבר אינם אותו הדבר. הם קשורים זה בזה, אולם אדם יכול להתכוון גם ללא אימון ולסמוך על האינטואיציה, ואדם יכול להתאמן שנים ללא כוונה. אני חושבת שגם אתה וגם אני מבינים שכאשר לאדם מסוים יש שנות אימון רבות עם כוונה אמיתית מאחוריו, ובנוסף הוא גם בעל אינטואיציה טובה, התוצאות הן מדהימות, ולא משנה באיזה תחום עוסקים: טיפול, ניהול, בישול, פיסול או החלפת טיטול.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
23/09/2004 | 09:01
1
לצפיה ב-'כשהמורה מסוגל לראות את הכוונה של'
כשהמורה מסוגל לראות את הכוונה של
23/09/2004 | 09:29
3
התלמיד, ולהעיר/להאיר לו עליה, המצב שונה ממה שאת מתארת.
החלק הכי גדול בגאוניות של אנדו, זה שהוא לימד אותנו להרגיש את הכוונה שלנו (ושל בן-הזוג שלנו לתרגול שיאצו!) כדבר מוחשי שעובדים איתו, שמאמנים אותו.

הוא לא הראשון בזה, שינג-אי צ'ואן ואי-צ'ואן בנויים על הרעיון שהכוונה שולטת בתנועה, ולכן האימון צריך להתחיל בשליטה בכוונה; אין לי מושג אם אנדו ידע על השיטות האלה כשפיתח את הטאו-שיאצו, אבל הוא לקח את אותו הרעיון לכיוון טיפולי במקום לחימתי.

כוונה בטיפול היא בפירוש דבר שאפשר להתאמן עליו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עוד על תרגול כוונה:'
עוד על תרגול כוונה:
23/09/2004 | 09:34
http://www.notes.co.il/kafri/6505.asp

וגם הקישורים שטאו מביא בתגובות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם היכולת לראות את הכוונה של התלמיד'
גם היכולת לראות את הכוונה של התלמיד
23/09/2004 | 09:43
1
היא נלמדת, נרכשת, יכולה להתפתח עם אימונים רבים ועם כוונה והתבססות על אינטואיציה.
זו יכולת. וככזו אפשר לפתח אותה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק נדמה לי, או שבדיוק על זה דיברתי?'
רק נדמה לי, או שבדיוק על זה דיברתי?
23/09/2004 | 10:02
יכולת נרכשת בעזרת אימון לאורך זמן = קונג-פו.

כדי להתאמן צריך אפשרות לחזור על דבר מסויים שוב ושוב.

כשאני מנגן בגיטרה C, ויוצא A, קרה אחד משני דברים - או שהגיטרה לא מכוונת, או שלא ניגנתי נכון. אפשר לבדוק, לתקן, לנסות שוב.

אם אי-אפשר לבדוק, לתקן ולנסות שוב את אותו הדבר בדיוק, אי-אפשר להתאמן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ידעתי שלא הסברתי עצמי כמו שצריך '
ידעתי שלא הסברתי עצמי כמו שצריך
21/09/2004 | 09:24
2
אני מתנצל בכנות אם בהודעתי הקודמת היתה משום פגיעה בך או במישהו אחר - חוסר הבהירות נובע כנראה מהסבר לקוי שלי, ולא מדבריו של אנדו סנסיי. אנסה לנסח שנית, והפעם באופן ברור יותר:

ריוקיו אנדו לא התייחס בביטול לאלה שרואים הילות או צ'אקרות, או שעובדים איתם. הוא גם לא פסל דרכים אחרות. למעשה, הוא לא התייחס כלל בדבריו לא לאלה ולא לאלה. כשאמרתי שהוא התייחס בביטול לשאלות האלה על צבעים וכדומה, התכוונתי לכך שהוא התנער בכל תוקף מהדימוי שניסו להדביק לו, של מרפא מיסטי עם יכולות על-אנושיות מופלאות ויוצאות דופן, ואמר שמדובר ביכולת הנמצאת בהישג ידו של כל בן אנוש. בכך הוא ניסה, לדעתי, להבהיר שתי נקודות חשובות: שמוטב להפסיק לפנטז, ולהתחיל לעבוד...

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא, לא נפגעתי'
לא, לא נפגעתי
21/09/2004 | 11:52
1
ואני אפילו מאוד מסכימה עם כך שבכל אחד יש את היכולת הזאת .אני אישית  לא יכולה לעבוד בלי לפנטז החלום חשוב לא פחות מהמציאות.  אם אין לך את החלום לאן שאתה רוצה להגיע - אתה לא תגיע לשם. כמובן שאם רק תחלום לא תוכל ליישם אותו. האיזון המוכר.  ותודה, הזכרת לי קצת את החלום שלי.  הולכת לעשות משהו כדי שהוא גם יתממש.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שמח לשמוע '
שמח לשמוע
21/09/2004 | 12:02
אני חושב שיש הבדל מהותי בין לחלום לבין לפנטז. לכן גם השתמשתי מקודם בביטוי "פירוטכניקה" בהקשר של יכולת לראות קי, מרידיאן או צובו - האשלייה לכתור כתרים ולבנות מגדלים באוויר, בזמן שמדובר ביכולת שכל אחד יכול להגיע אליה, אם יעבוד על כך בהתמדה ובשקדנות.

בכל מקרה והעיקר, בהצלחה במימוש החלום.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הי,'
הי,
20/09/2004 | 14:30
2
אני יודעת שלי יש כאבי מחזור מטורפים(וכמובן שזה נובע מסיבה מסוימת)
פעם,בעיקר כאשר למדתי,נמנעתי לטיפולים בידי החברים שלי שהיו סטודנטים לפני(צמוד) למחזור-כדי לא לזרז את המחזור,ובזמן-כדי לא להעצים את המחזור.
לגבי הכאבים?זה דווקא עוזר,כשלוחצים לי על הבטן,אבל תמיד הייתה לי הרגשה שהזרימה תהיה חזקה יותר.
כאשר המורה,המתרגל או האיסיסטנטים
טיפלו בי או הדגימו,זה היה בסדר גמור

היום,כאשר אני מטופלת אצל המטפל שלי(אוי,הוא מדהים),אני בוטחת בו במאה אחוז.זה לא מקל על הכאבים(אנחנו ניסינו),וגם הדיקור וגם השיאצו-למרות שכמה פעמים היה טיפול לפני מבחן או לפני נסיעה חשובה,והייתי ממש מושבתת,הוא עשה לי טיפול,וזה לא עזר.גם לא לזמן הקצר שאחרי הטיפול
אבל הכאבים באים מתקיעות מסוימת.תקיעות ישנה שלא עוברת ותקיעות קצרת טווח שנוצת במחזור,אבל אם לא הייתה נטיה או בעיה-היא לא הייתה נוצרת
והטיפול בהחלט פותר או עוזר לטווח הארוך.והיום כבר יש שיפור משמעותי.

ואני בהחלט חושבת שזה בסדר ומעולה ומומלץ לעבור טיפול בזמן המחזור.
אבל,זה חשוב לומר למטפל שזה זמן המחזור,ולתאר מה ההרגשה,והסימפטומים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' רבה על התשובות!'
רבה על התשובות!
20/09/2004 | 15:43
2
לצפיה ב-'רק רציתי להוסיף שאצלי היה גם קטע'
רק רציתי להוסיף שאצלי היה גם קטע
22/09/2004 | 00:37
1
כזה שבכל פעם שמישהו נגע בי-באיזור הבטן או ברגליים,או אפילו טיפול גב,שבמהלכו ה..ישבן שלי למעלה וחשוף לעיני כל(בכיתה),או לעיני המטפל(בקליניקה),נוסף על הפוביה הזו של "זה יגביר לי את הווסת",זה יצר אצלי את הפוביה של "רואים שאני במחזור"
זה ממש יצר פחדים כאלו של לבדוק כל שתי דקות האם אין אצלי כתמים(סורי בנים אם זה מגעיל..),והאם הכל עדיין במקום(לא נפרט מה)
בכיתה זה עוד היה בסדר.מה גם,שלרוב עבדתי עם החברה הכי טובה שלי,שהיא לחוצה פי כמה וכמה ממני-כן,כן,זה אפשרי.וזה שהיא נהגה להתנהג בצורה של "וואי,וואי,אני לחוצה"..-הראה לי מהצד איך ההתנהגות שלי נראית,והשתדלתי להימנע מכך.זה שהרגעתי אותה "זה בסדר,הכל בסדר,לא רואים כלום.למה שמשהו יקרה?"-גרם לי,הכריח אותי,להירגע,כאשר אני הייתי באותה הסיטואציה מולה
אבל בול המטפל שלי,זה היה מפדח ברמות מטורפות.כי..אם משהו קורה?כאילו..זה הכי פאדיחה שבעולם.ואצלו לא יכלתי לבדוק או לשאול האם הכל בסדר.ואני נאלצתי לשכב כל הזמן,ולזוז.ומה גם?להשתחרר ולא לחשוב על זה..ואיתו-זה בא די בקלות.עד שהבנתי שזה שזה כ"כ מפחיד אותי ומעסיק אותי-זה הביטוי של הבעיות שלי.אחד מהם,בכל אופן
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לsome121'
לsome121
04/10/2004 | 15:05
3
בזמן מחזור אין ללכת לטיפול.טיפול יגרום ליתר דימום.בעיות בווסת.איחור במחזור הבא או אחריו.והזרמת דם מהירה לאזור התחתון.
רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ