שאלה פילוסופית שאין עליה תשובה אחת

freearth10

New member
מסכימה |כןI

עם כל מה שכתבת עד לקטע האחרון. בעיות קשב הן סימפטום ולא המקור לבעיה. הן אמנם בעיה לא קטנה בפני עצמה שגורמת לעוד בעיות שגם להן יש הפוטנציה לההפך לבעיות עצומות אבל לא אלה ולא אלה הן המקור לבעיה. מאיה

freearth10

New member
ריטלין לא פותר את הבעיה. נקודה!

היי שי, ריטלין לא פותר את הבעיה. ריטלין מאפשר x שעות ריכוז. זה הכל. הוא מאפשר לילד להיות מרוכז, כתוצאה מזה ללמוד. כתוצאה מזה להשתלב בכיתה חברתית, לסבול פחות תסכולים. ואין לי שום ביקורת על הורים שמחליטים לתת לילדים את הריטלין, כי הם חיים עם הילד וכשיש עוד ילדים ורק ילד אחד שכל הזמן בפעולה - זה קשה. כשיש שניים כאלה זה קשה פי 10. ושום הורה לא יתן לילד שלו בקלות תרופה שעובדת על המוח מבלי לחשוש קצת, מבלי לבדוק אפשרויות אחרות. אבל ריטלין לא פותר את הבעיה של שליטה/חוסר שליטה שחברים טובים שלה הם פחד/חוסר בטחון וחברים טובים של אלה הם פחד משינוי/מעבר אינסופי ממקום למקום כשבשום מקום אתה לא מרגיש בבית וחברים של אלה הם זרימה איטית מאוד בכל תהליכי החיים/זרימה מהירה מאוד מבלי לחוות את החיים וחברים של אלה הם ניתוק שאחד מסימניה הוא חוסר קשב ברמה גבוהה יותר. רק עבודה רגשית(פסיכולוגית) ו/או תחומים שונים של הרפואה ההוליסטית יכולים לעצור את התהליך הזה ולהחזיר את השלבים חזרה אחורנית. את זה הריטלין לא יודע לעשות ומה שלא טופל ב 7-9 שנות החיים הראשונות יחמיר יותר במחזורי החיים הבאים גם רגשית גם פיזית. וזה יפריע לא רק בתחום הלימודים אלא גם בצבא, גם בקריירה, גם בזוגיות, גם בהורות... לכן, לדעתי, הטיפול הכי נכון הוא טיפול של גופנפש (עם הריטלין או בלעדיו) או למי שזה "רוחני" לו מידי לפחות להוסיף טיפול פסיכולוגי, שיעבוד אומנם רק על הצד הרגשי, אך בעקבות זאת ישתפרו דברים גם בקטע הפיזי. אני לא חושבת שריטלין או רפואה הוליסטית עושים בדיוק את אותו הדבר. בתחום הזה יותר מאשר בכל תחום אחר ניתן לאמר שריטלין מטפל בסימפטום לשעות מספר ביום בעוד שהרפואה ההוליסטית מטפלת באדם וכן, יש תוצאות טובות כאשר מתמידים בטיפול ולא חושבים שמה שנהרס בשנות חיים לא מועטות יכול תוך 10 טיפולים לעבור ולחלוף. זו עבודה ואפילו עבודה קשה שהמתמידים בה באמת רואים ברכה בעמלם. מאיה
מאיה

SideKick

New member
../images/Emo45.gif ומה זה אומר?

שהפעם חתמת בשני פרחים ופעמיים מאיה?

freearth10

New member
לא תאמיני ../images/Emo13.gif

ההודעה הכפולה היתה בגלל שתפוז הודיע לי שלא שלח את ההודעה בגלל טעות...
נו, שי עכשיו אתה מאמין שטעויות לא במקרה קורות?
מאיה

SideKick

New member
הייתי משוכנעת ש...

ולכן הכפילות לא תימחק. זוהי כפילות שראויה להילמד. ובקשר לבעיות הקשב (ההודעה שענית לי למעלה) אני מסכימה איתך לחלוטין שהן הסימפטום, וכאשר הן לא מטופלות הן יכולות להוליד עוד ועוד סימפטומים. מה שנקרא - הסימפטומים מקבלים חיים משל עצמם ומחוללים דברים נוספים.

mic26

New member
מטופל עם פריחה נוראית

בכל הגוף הגיע אלי. הוא לא היה מסוגל לסבול עליו בגדים, פשוט התפשט ונצמד למזגן. הפריחה היתה אדומה נפוחה מגרדת וכואבת. הוא לא ציפה שטיפול אצלי יעזור לזה, והוא גם לא רצה לנסות. כל מה שהוא רצה זה שיהיה לו מקום להגיע אליו פעם בשבוע, להתנתק מהכל ולהרגע. לא היה אכפת לו מה אעשה, שיאצו, דיקור או ריקוד סביב מדורה. שיאצו אי אפשר היה לעשות כי הוא היה כולו נפוח ומזיל מוגלה. רק דיקור יכולתי לעשות לו. אי לכך שאלתי אותו שאלות ובדקתי דופק, ולמרות שהוא התעקש שזה לא מעניין אותו ומצידו שאדקור סתם, התעקשתי להגיע לאבחנה, ושבוע אחר כך התעקשתי לשאול אותו אם הוא חש בשינוי כלשהו בפריחה. בסופו של דבר, אחרי 2-3 פגישות, הוא אושפז בבית חולים לצורך טיפול בפריחה. במצבו לא יכולתי לתת לו מקום של שקט, כי דיקור סימפטומטי או דיקור סתם אני לא רוצה לעשות, ושיאצו אי אפשר היה... הגוף שלו זעק לעזרה והוא סתם את אזניו, אבל אני שמעתי גם שמעתי.

תלוי בשיטה

(ואני מנחש שלהומיאופתים תהיה תשובה אחת, רק אחת, ולא שום דבר חוץ מאחת) יש גישות הרואות בסימפטומים "שכבות בצל" שיש לקלף כדי להגיע למה שבאמת מפריע. יש גישות הטוענות שצריך להתעלם מהסימפטומים ולהגיע ישר לשורש. ברפואה המערבית, אם אני מבין נכון, אין שום דבר חוץ מסימפטומים. צריך להזכיר גם כלים שונים. מחט לא דומה לעיסוי, שאינו דומה לצמחי מרפא; ההסתכלות שונה, הטיפול שונה והתוצאות שונות. צמחי-מרפא לא יקלו על כאבים כתוצאה מדיסק פרוץ, אפילו אם יחזקו את המרידיאן הפגוע; בשביל זה צריך מחטים או מגע. לדעתי האישית, עומק הטיפול כעומק המטפל. כמה שהמטפל יודע יותר, מנוסה יותר, עמוק יותר (כאדם, כאישיות), כך הטיפול שלו יהיה יותר עמוק ויותר אפקטיבי. מהבחינה הזאת, השאלה למעלה קצת חסרת משמעות; אדם עושה את הטיפול הכי טוב שהוא יכול, בלי קשר לסימפטום כזה או אחר. התוצאות ידברו בעד עצמן.

mic26

New member
אוף נמחקה לי התשובה!!!

אני אכתוב שוב: אני חושבת אחרת ממך, דוד. לדעתי ומנסיוני צמחי מרפא כן יכולים לטפל בכאבים, כמו כאבי גב שנוצרו מפריצת דיסק. הרי למה נוצרה הפריצה? ולמה הגוף לא מתגבר עליה? בעבר חשבתי כמוך, במיוחד בגלל שהמורה שלי לצמחים אמר את אותו הדבר (בכאבים פנו לדיקור). אבל כשהייתי בסין נוכחתי שדווקא צמחי המרפא עזרו מאוד לכאבי הגב שלי. הרגשתי שהוא נבנה ומתחזק, שהיציבה משתפרת ועוד. זה הי די מפתיע...

מפלצת הודעות תפוזית - חיה מסוכנת../images/Emo22.gif

חיה בשרתי תפוז. אורבת להודעות חפות מפשע וצדה אותן בדרכן לפורום. אוהבת להתחבא, ובעצם ידוע על קיומה רק משרידי הודעות שהצליחו להגיע לבית-החולים ("הודעות בשעה האחרונה", "הודעות אחרונות" בכרטיסישי) לפני מותן. בין מומחי התמיכה של תפוז יש שעדין מכחישים בתוקף את עצם קיומה, וטוענים שהגולשים הם האחראים למותן של הודעות אומללות. לענין - אם מקור הכאב הוא חולשה של מרידיאן, חיזוקו יכול לעזור. אם מקור הכאב הוא חבלה פיזית בעצב, אני קצת ספקן... אבל לא פוסל לגמרי את האפשרות.

SideKick

New member
בלי לעשות חיפוש מהיר בגוגל...

אתה מכיר יצירות אחרות שלו?

קונצ'רטו לגיטרה ותזמורת ../images/Emo13.gif

אבל האמת ש(נדמה לי) מנדלסון אמר עליו שהוא כתב יצירה אחת גדולה, והעתיק אותה 600 פעם...

למעלה