לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה פילוסופית שאין עליה תשובה אחת'
שאלה פילוסופית שאין עליה תשובה אחת
<< ההודעה הנוכחית
25/08/2004 | 01:05
69
24
אני כל הזמן קורא על כך שברפואה משלימה מטפלים באדם ולא בסימפטומים, וקצת קשה לי עם הגישה הזאת.
אני יודע שאם אותו אדם יבוא אליי עם תלונות שונות, אז הטיפול ישתנה בהתאם לבעיה הספציפית.
נכון שאני אקח בחשבון את המערך הכולל של אותו אדם, אבל אני אמקד את הטיפול בבעיה שעליה הוא התלונן, ולא בכל חוסר האיזונים שיש לו.
זה יכול להישמע מנותק למישהו שבא לפה לקבל עצה, ויכול להרתיע קהל רחב מאוד מקבלת טיפולים.
אני דוגל בגישה של לטפל בתלונה העיקרית קודם, ואח''כ לטפל בשאר הדברים, אחרי שזכיתי באמונו על ידי פיתרון מלא\חלקי לבעיה שהטרידה אותו.
מה דעתכם?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האדם והסימפטומים...'
האדם והסימפטומים...
25/08/2004 | 01:36
26
הגישה הפילוסופית שלי גורסת שהסימפטומים והתייחסות אליהם חשובה ביותר משום שזה מה שהאדם חש כרגע והסימפטומים הם אלה שהביאו את האדם לבקש טיפול. הסימפטומים הם אלה שעוזרים לאדם לספר את תמונת המצב שלו. ללא הסימפטומים הוא לא היה מגיע לטיפול. הסימפטום הוא הצוהר שדרכו האדם מאפשר למטפל להיכנס לתוך עולמו כדי לעזור לו.
גם בעיניי המנטרה - איננו מטפלים בסימפטומים אלא באדם - היא לא מדויקת. בדיוק מהסיבה שאתה הזכרת - כי לא כל אדם במקום של לראות את התמונה השלמה. רוב האנשים שפונים מבקשים מזור לסימפטום מסוים. אמירה - איננו מטפלים בסימפטומים - היא בהחלט מרתיעה.
בעיניי הטיפול באדם נעשה בזכות הסימפטומים ולכן יש לתת להם מקום חשוב. כן להתייחס אליהם, להקשיב להם, לעבוד איתם. משם לצאת אל האדם השלם.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טיפול באדם'
טיפול באדם
25/08/2004 | 05:00
26
3
היי דני,

טיפול באדם ולא בסימפטום יכול להשמע כמו בריחה מטיפול בבעיה. יכול להרתיע אנשים, אבל אם באמת רוצים לעזור לאדם אנחנו קודם כל צריכים לטפל בו ורק במקרים קיצוניים להקל עליו קצת כדי להגיע אליו.  אני לא חושבת שנזכה לאמון שמבוסס על שקר, כי הרי אנחנו משקרים גם לעצמנו וגם לאחרים כאשר אנחנו מטפלים בסימפטום, כי העלמת הסימפטום לא אומרת כלום על פתרון הבעיה שבגללה הגיע המטופל. היא מדחיקה את הבעיה ומחריפה אותה.

אם נטען שאנחנו עושים מה שאנחנו לא עושים אז אולי נגיע לקהל רחב יותר,אבל לא יאחר היום בו הקהל הזה ירגיש שעבדו עליו בעיניים, כי הנה לאחר זמן מסויים הבעיה שוב חוזרת וחוסר אמון שכזה הרבה יותר פוגע במקצוע שלנו מאשר הבריחה הראשונית של האדם, שלא תמיד מבין שטיפול בו
חשוב הרבה יותר מטיפול בסימפטום שהביא אותו לטיפול.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק במקרים קיצוניים?'
רק במקרים קיצוניים?
25/08/2004 | 07:26
2
1
אני דוקא מסכימה עם קודמייך לשרשור, ואני עונה כאן יותר כאדם (או כמטופלת - בניגוד למטפל).
אם "תפסתי וירוס" והגרון כואב לי ואני משתעלת, או יש לתינוק שלי גירוי עור נוראי שמציק לו, או שיש לי פצע פתוח על הרגל או נקע או אפילו סימפטום רציני יותר של נגיד סכרת או תת פעילות בלוטת התריס - מה שאני מצפה מהמטפל זה שיעזור לי קודם כל להמשיך לחיות: ישחרר את השריר התפוס שלא מאפשר לראש להסתובב, יקל על גירוי העור, יעזור לי להמשיך לנשום ולתפקד.
רק לאחר מכן כשאני במצב רגיל אני מתפנה לטפל בבעיות יותר עמוקות של חיי.
אני בודאי לא אחוש שמישהו שעזר לי להפטר מדלקת גרון "עבד עלי בעיניים" גם אם שנתיים אחר כך (או חמש) תשוב אותה דלקת. להיפך, אם מישהו עזר לי להפטר מדלקת הגרון, ועכשיו יש לי גירוי עור באיזה מקום סביר להניח שאפנה אליו שוב.
יותר מזה, אני גם לא משוכנעת שכל סוג טיפול הוליסטי יכול לעזור במידה שווה לכל סוג בעיה - או כדבריך לכל אדם בכל שלב משלבי חייו. יתירה מזה, האופן שבו אני אבחר מטפל קשור מאד לשלב שבו אני נמצאת בחיים , וגם לסימפטומים מהם אני סובלת.
וכאן אני אחזור לדבר כמטפלת. יש לי כלים כמו רייקי או עיסוי תאילנדי שאני עדיין לא יודעת לכוון אותם ואשתמש בהם רק לסיוע כללי, בכלי שבו אני יודעת להשתמש - הרפלקסולוגיה - אני יודעת לטפל באנשים מסויימים ובבעיות מסויימות של אותם אנשים, אבל לא מעט אנשים יופנו על ידי למטפלים אחרים/נוספים, והדרך שלי לדעת את מי להפנות ולאן היא בעיקר על פי הסימפטום - המחלה ממנה סובל אותו אדם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין חדש תחת ה'
אין חדש תחת ה
25/08/2004 | 09:05
1
היי אור,

טוב, אנחנו די יודעות שאנחנו לא תמימות דעים בהרבה מאוד מישורים!
אני לא רואה במחלה משהו שצריך להלחם בו, אלא יותר משהו שצריך להשתמש בו
וזה לדעתי ההבדל הכי מהותי בינינו. מחלה היא לדעתי קרש קפיצה שניתן לנו
כדי לצאת ממצב תקוע.  אנחנו יכולים להשתמש בו, אבל לא חייבים.  כל טיפול סימפטומטי הוא מבחינתי הסרת קרש הקפיצה הזה.  לפעמים אשתמש בקרש הזה לא כקרש קפיצה אלא כסולם להגיע באמצעותו אל קרש הקפיצה, כי הקפיצה הזאת יכולה להיות גבוהה מידי עבור המטופל.  לטפל בסימפטום ואחר כך בשורש הבעיה זה לדעתי אומר להקשות על הסרת הקליפות שאותן נצטרך לקלף.

כשאנשים במצב "רגיל"  הם בדרך כלל ישכחו את הבעיה כי תמיד יש משהו יותר חשוב אחרת לא היו מגיעים למצב הזה שבו "עזרת" להם.  העזרה הסימפטומטית הזאת היא לדעתי לא שונה מאוד מהעזרה הסימפטומטית שהרופא נותן חוץ מהבדל אחד קטן שהיא אולי קצת יותר טבעית ובריאה מאשר הכימיקלים שמלבד הנזק של הטיפול הסימפטומטי גורמות גם לנזק פיזי בגוף.

אז כנראה שאנחנו נבחר 2 מטפלים שונים גם אם נבחר 2 מטפלים שעובדים באותו המקצוע.  את תבחרי מטפל שיטפל בבעיה שלך.  אני אבחר במטפל שיאפשר לי בעזרתו לשחרר את החסימה המונעת את התקדמותי.

וסתם לשם סקרנות באיזה מחלות/תופעות הרפלקסולוגיה לא תועיל?

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הי מאיה'
הי מאיה
25/08/2004 | 23:22
את רוב הדברים שצריכים להיאמר כבר אמרו אחרים בצורה יפה (וגם את) בהמשך השרשור בזמן שלא הייתי. אני רק רוצה להדגיש את הנקודה החשובה לי והיא שאני מדברת על סימפטום חד פעמי ומציק (ונתתי המון דוגמאות) שמבחינת המטופל מפריע להמשך חיים תקינים ולאפשרות טיפול.
לפני שבוע הגיע אלי מישהו לטיפול רפלקסולוגיה, והוא הגיע כשכולו כואב ודואב - הגב תפוס והרגליים מושכות. אז נכון שאני יודעת לטפל גם בשרירים דרך הרגליים, ונכון שיש גם גורמים עמוקים יותר מאחרוי מה שקורה לו. אבל נכון לאותו היום השכבתי אותו על הבטן, ורק לאחר ששחררתי את הגב, הצואר והיידים בעזרת עיסוי, עברתי לעיסוי פנים ואחר כך עשיתי לו טיפול רפלקסולוגי מקוצר. אבל הטיפול המקדים ששחרר אותו מהסימפטום שהציק לו נתן לי את האפשרות לעבודה נהדרת אחר כך ברפלקסולוגיה.
לשאלתך האחרונה: הרפלקסולוגיה יכולה לעזור לכל דבר אבל:
א. אני כמטפלת לא תמיד יודעת לטפל באדם שעומד מולי (או בסימטומים מהם הוא סובל).
אני למשל לא אטפל באדם שסובל מבעיות בכלי הדם עקב סכרת קשה, אני למשל לא אטפל באדם עם מחלת נפש קשה (אולי בעתיד - היום לא)
ב. יש מצבים שבהם הפתרון המתאים יותר הוא בשיטות אחרות. לדוגמא מישהו שסובל מאנמיה - אני יכולה לחזק אותו, ואני יכולה לאזן ולמנוע המשך הופעה של האנמיה, אבל בינתיים אני חייבת לספק לו השלמה תזונתית, וזה לא תחום ההתמחות שלי.
למשל מישהו שסובל מעקמת - אני יכולה לחזק ואני יכולה לאזן, אבל הטיפול הנכון לדעתי הוא טיפול תנועתי ולימוד תנועה נכונה.
ג. ופה אני מסכימה אתך: לאנשים מסויימים הרפלקסולוגיה לא מתאימה, בלי קשר לסימפטומים מהם הם סובלים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שהאמון יבוסס על שקר'
אני לא חושב שהאמון יבוסס על שקר
25/08/2004 | 15:40
22
1
הוא מבוסס על עזרה ראשונה שניתנה למצב חריף שהיה כאשר הוא הגיע אלינו.
כיוון שהעולם הוא מקום חופשי בו כולנו בוחרים מה לקבל ומה לא, אין לי את הזכות "לדחוף" לאנשים את הגישה ההוליסטית העמוקה, אלא רק להציע אותה.
אם הוא רוצה פיתרון ממוקד לבעיה ספציפית, אני אסביר לו שזו גישה שתועיל לטווח הקצר אך עלולה להזיק לטווח הרחוק, אבל אני לא אמנע ממנו טיפול. מי אני שאקבע לאדם את דרו בעולם?
בקשר לזה שהאדם לא מבין שהטיפול בו חשוב יותר מהטיפול בסימפטום, יש לי בעיה עם הגישה הזאת מכמה סיבות.
א. אני לא חושב ששי לי את הזכות להפריע לאדם בדרכו כי הו " לא מבין", תזכרי שזו אמירתם של כל אלה שכופים את דתם על אחרים.
ב. איני יותר טוב מכל אדם אחר ולכן אני לא יכול לשפוט את מירומו ולהגיד לו שהוא טועה" כי אני באמת לא יודע איזה שיעורים הוא בחר ללמוד בחיים האלה.
ג. אתה יכול להוביל את החמור אל השוקת, אך אינך יכול להכריח אותו לשתות. האם זה שאדם אינו מעוניין לשפר את חייו הרגשיים צריך למנוע ממנו הקלה על סיבלו???? לא נראה לי שזו זכותי לשפוט ולהחליט. אני יכול רק לתת את מה שהאדם מוכן לקחת, לא יותר. אם הוא לא רוצה כלום חוץ משיפור טווח תנועה במפרק הירך, מה אני אמור לעשות-לזרוק אותו מהקליניקה???
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מקומו של האדם בעולם...'
מקומו של האדם בעולם...
25/08/2004 | 15:51
20
אני מסכימה לחלוטין שאיננו יכולים או מוסמכים או מסוגלים להגיד לאדם מהו עומק הטיפול הדרוש לו. יתרה מכך - אנו עצמנו איננו יודעים.
בנוסף, וכבר הזכרתי זאת כאן בעבר, לעיתים הסימפטום עצמו הוא בעל השלכות מרחיקות לכת שאינן מאפשרות לאדם באותו רגע לעשות כלום. למשל - כאשר אדם חווה מגרנות שאינן מאפשרות לו ללכת שני מטר בקו ישר, הוא צריך קודם כל הקלה מסוימת כדי שיוכל לאסוף כוחות להמשיך ולהתמודד. כאשר הסימפטום הוא התקף אסטמה חריף, הוא אינו פנוי לחפש את עומק הבעיה.
צריך גם קצת לסמוך על אנשים שאם הם פונים עם בעיה שנמצאת איתם בחייהם אי אילו שנים, הם לא ישכחו אותה ברגע שהסימפטום יעלם זמנית. הם הגיעו כדי להתמודד עם משהו כרוני בחייהם.
בקיצור - מדובר בנושא עמוק ורב פנים ובטח ובטח שאין לו תשובה אחת פשטנית ויחידה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ותוספת לתוספת...'
ותוספת לתוספת...
25/08/2004 | 15:58
19
2
בשיחה שהיתה לי לא מזמן עם חברה שבנה הומלץ לקבל רטלין, היא שטחה בפניי את ההתלבטויות המגוונות.
כן, היא נגד תרופות קונבנציונלית.
כן, היא בעד לפתור בדרכים טבעיות את מה שאפשר.
לא, היא לא היתה רוצה שהילד יפתח רגשי נחיתות חברתיים בגלל אי יכולת לשבת רגועה בכיתה, בגלל התפרצויות וחוסר שקט. ואם זה אומר לתת לו לתקופה מסוימת רטלין - אולי זה עדיף.
אלה היו ההתלבטויות שלה. אני לא עזרתי בהן, אלא רק הקשבתי כחברה.
אבל זוהי דוגמה מצוינת לכך שהסימפטום עצמו יכול להביא לבעיה או בעיות נוספות שהן בעצמן סבוכות וקשות להתמודדות.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ויחד עם זאת, רות,'
ויחד עם זאת, רות,
25/08/2004 | 23:57
18
1
במקום ריטלין אפשר לסייע בטיפולי מגע, בשיחות, בדמיון מודרך, בטכניקות מדיטטיביות, בצמחים מאזנים, וכל אלו מטפלים בגורמים ועוזרים לאדם, ולא בסימפטום, כמו ריטלין.
זה בדיוק העניין - אפשר לעזור עם הקלת סימפטומים, אבל מחויבותנו להבהיר את האמת - שיכול להיות שזה רק סימפטום ולא הגורם, ולכן סימפטום אחד ייעלם אבל אחר יופיע. ואז לתת את הבחירה.
ולזכור, שגם לסימפטומים יש דרכים להקל, בדרכים טבעיות שמאפשרות לגוף להתחזק, ולא להחלישו כמו הרבה מהתרופות.
חיזוק הגוף, בכל מקרה, הוא כבר הטיפול באדם ולא בסימפטום
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
26/08/2004 | 00:09
4
לצפיה ב-'ברור, אבל לא זה המקרה...'
ברור, אבל לא זה המקרה...
26/08/2004 | 00:48
16
1
מדובר על משפחה שניסתה דרכים אחרות ובכל זאת ההתלבטויות נותרו בעינן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את בטוחה?'
את בטוחה?
26/08/2004 | 01:09
15
מה זאת אומרת ניסתה דרכים אחרות?
ישנן פורמולות צמחיות שהשפעתן על הגוף ובמצבים דורשי ריטלין, זהה וטובה יותר ללא המזיקים האפשריים של ריטלין.
האם במצב כזה יש אותן התלבטויות?
כשמסירים את החששות של ריטלין ואת החשש שלא ישב רגוע בכתה?
הרי במצב כזה, כל ההתלבטויות לא נותרות בעינן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בטוחה!'
בטוחה!
26/08/2004 | 01:14
14
תמיד אפשר להגיד יש עוד דברים שלא ניסיתם. ועם כל הניסיונות הילד יגיע לגיל 15.
אני מדברת איתך על משפחה מאוד קשובה ומודעת שהיתה בדרך הקינסיולוגיה וההומיאופתיה (לא קלאסית) ונתנה לכל אחת מן השיטות מספיק צ'אנס וזמן וקצת הרימה ידיים ונמצאת כרגע בפרשת דרכים.
ייתכן שבסוף יוחלט על נסיון נוסף בדרך הוליסטית. אולם גם ייתכן שלא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בדיוק מה שכתבתי'
בדיוק מה שכתבתי
26/08/2004 | 01:21
13
אני מצטער.
מבלי לזלזל בהומאופתיה וקינסולוגיה.
מי כמוך יודעת, שאין גישה אחת לדברים.
זה לא "רפואה מערבית" או "רפואה משלימה". זה לא 2 אופציות, אלא 20 אופציות.
ואם נכשלים בגישה אחת, זה לא פוסל את כל מה שאנו קוראים לו רפואה משלימה. זה אפילו לא מתקרב לכיוון.
אז הם ניסו הומאופתיה ולא הלך (בינתיים, בהומאופתיה זו דרך ארוכה). כנ"ל קינסולוגיה.
אני דווקא כתבתי על פורמולות צמחיות.
כאלו שהזמן שלוקח עד שהם מתחילים להשפיע קצר מריטלין, ללא תופעות הלוואי.
ולא לשכוח, שגם ריטלין לא בהכרח יעזור.

בקצור, תמיד זה עניין של ויתורים. השאלה אם מעדיפים נוחות או בריאות. גם זה וגם זה לגיטימיים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נוחות או בריאות?'
נוחות או בריאות?
26/08/2004 | 01:42
12
1
ואם מישהו היה מספר לך שהוא דווקא ניסה את האופציה של הצמחים וזה לא עזר?
אני שומעת בדבריך ביקורת שאני לא מבינה על מה היא נשענת.
ואני קולטת מהם שהם זקוקים בעניין הזה לאמפתיה. אמפתיה לאנשים שמתלבטים בכנות ושוקלים גם בכובד ראש וגם מהבטן את מה שנכון להם לעשות.
הם האחרונים שיפסלו את הרפואה המשלימה ואכן לא פסלו אותה עד לרגע זה ואף השתמשו בה.
מאיפה יש לך את הבטחון המופלא הזה בפורמולות הצמחיות הללו? מאיפה יש לך את האומץ להגיד למשפחה שמרגישה שהיא נמצאת בפרשת דרכים - עשו כך ולא אחרת?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'היבקורת לא מופנית כלפי המשפחה'
היבקורת לא מופנית כלפי המשפחה
26/08/2004 | 12:01
11
המשפחה לא נמצאת פה.
הביקורת, אם היא קיימת בכלל, מופנית כלפי הדברים כפי שהבאת אותם לידי ביטוי.
השאלה היתה האם באמת הם מיצו את האפשרויות, וניסיתי להבין, מה פשר ההתייחסות לשתי סקציות במקום רבות.
המסר המשמעותי מבחינתי בהודעתי היה: לא קיימות שתי דרכים - או ריטלין, או הומאופתיה-נטורופתיה-עיסוי-ריקוד-דמיוןמודרך-קינסולוגיה-פרחיבאך-ועודהרבהדבריםששכחתי.
אלא כל אחת היא בפני עצמה.
הבעיה היא, מבחינתי, שאנשים כן רואים זאת כך. והם חושבים שהרפואה המשלימה - גם אם יש בה צדדים שליליים, הרי שמה שבטוח, זה שהיא תעזור בטוח.
וזה לא נכון. למעשה הסיכויים שריטלין יפתור את הבעיה, הם פחות או יותר כמו הסיכויים שכל אחת מהשיטות האחרות יעזרו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אבל זה מתיש'
אבל זה מתיש
26/08/2004 | 12:24
1
אי אפשר לבוא בביקורת לאף אחד. משפחה שסובבת סביב בעיה של אחד מבניה, מוצאת את עצמה מותשת בשלב מסויים. היא לא פועלת על סוללות שאי אפשר להחליף, ויכול להיות שעכשיו כבר כל המשפחה זקוקה לזמן חופש מהדאגה הבלתי פוסקת, ועל אחת כמה וכמה הילד. הפיתרון התרופתי הוא לא אידיאלי, ואני כמישהי שלא מתכננת ילדים יכולה להגיד שאני הייתי מעדיפה לנסות הכל, באמת הכל, לפני הטיפול התרופתי. אבל אין יל ילדים, כך שאין לי אפילו מושג איך מתמודדים עם דברים כאלה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
26/08/2004 | 12:59
1
לצפיה ב-'ריטלין...'
ריטלין...
26/08/2004 | 12:57
1
1
אם תשאל אותי, אני לא בעד ריטלין. והפעם דווקא לא מהכיוון ההוליסטי, אלא בעקבות עבודה בעבר בבית ספר.
ראיתי ילדים שלקחו ריטלין. לא אחד ולא שניים.
תחת השפעת התרופה אני חווה את הילדים האלה כנטולי משובת חיים. אני לא יכולה לתאר לך איך אני רואה את המבט של הילדים הללו. מבט כבוי. הגוף שלהם הופך למסוגר.
אני יודעת שלא כולם רואים את מה שאני רואה, אבל בשבילי התחושה הזאת היתה קשה.
עם זאת, כאשר משפחה טוענת בפני שהם לא יכולים להרשות לעצמם יותר שום נסיונות, כיוון שמצבו החברתי של הילד בעקבות הפן ההתנהגותי הולך ומתדרדר, אני עומדת חסרת אונים.
אין לי שום תרופת קסם שאני יכולה להבטיח לאף אחד ש-מחר כבר הכל יהיה בסדר. לא. לדעתי גם לך אין שום תרופה או צמח או מגע כזה.
ומצד שני יש את הריטלין שקורץ ואומר - אני כבר אסדר את הילד. אעגל לו פינות. אשתיק את האופי הסוער שלו. אגרום לו לשבת בשקט בכיתה. אדכא את ההתפרצויות שלו.
ובוא לא נשכח שבילדים לפעמים מדובר בחלון הזדמנויות. ילד שחווה את השנתיים הראשונות שלו בבית הספר במצב חברתי מאוד לא טוב ושואב אליו יחס רע מצד ילדים ומורים, יסחוב אחר כך מטענים קשים לאורך שנים מאוד ארוכות. והשיקולים הללו, שהורים צריכים לקחת, הם לא פשוטים.
אני מסכימה איתך, שלא בטוח בכלל שגם הריטלין יעזור. אבל את זה הם לא יידעו עד ש...
מכל מקום - הדוגמה שהבאתי היתה דוגמה בלבד לכך שלעיתים הסימפטום עצמו הוא מקור לבעיה, ולכן יש לשקול האם לטפל בו בצורה שונה, בגלל המכלול.
יכולתי באותה מידה להביא כדוגמה אשה שחווה פטרייה וגינלית לאורך שנים והפיטרייה עצמה היא מקור מבחינתה לתחושות של חוסר בטחון עצמי, פחד מהתקרבות לגברים, פגיעה בנשיות ועוד.
יש אינספור דוגמאות שכאלה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכימה |כןI'
מסכימה |כןI
26/08/2004 | 14:52
עם כל מה שכתבת עד לקטע האחרון.  בעיות קשב הן סימפטום ולא המקור לבעיה.
הן אמנם בעיה לא קטנה בפני עצמה שגורמת לעוד בעיות שגם להן יש הפוטנציה  לההפך  לבעיות עצומות אבל לא אלה ולא אלה הן המקור לבעיה.

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ריטלין לא פותר את הבעיה. נקודה!'
ריטלין לא פותר את הבעיה. נקודה!
26/08/2004 | 14:29
6
1
היי שי,

ריטלין לא פותר את הבעיה.  ריטלין מאפשר x שעות ריכוז.  זה הכל.  הוא מאפשר לילד להיות מרוכז, כתוצאה מזה ללמוד.  כתוצאה מזה להשתלב בכיתה חברתית, לסבול פחות תסכולים. ואין לי שום ביקורת על הורים שמחליטים לתת לילדים את הריטלין, כי הם חיים עם הילד וכשיש עוד ילדים ורק ילד אחד שכל הזמן בפעולה - זה קשה.  כשיש שניים כאלה זה קשה פי 10.  ושום הורה לא יתן לילד שלו בקלות תרופה שעובדת על המוח מבלי לחשוש קצת, מבלי לבדוק אפשרויות אחרות.  אבל ריטלין לא פותר את הבעיה של
שליטה/חוסר שליטה שחברים טובים שלה הם פחד/חוסר בטחון
וחברים טובים של אלה הם פחד משינוי/מעבר אינסופי ממקום למקום כשבשום מקום אתה לא מרגיש בבית וחברים של אלה הם זרימה איטית מאוד בכל תהליכי החיים/זרימה מהירה מאוד מבלי לחוות את החיים וחברים של אלה הם ניתוק
שאחד מסימניה הוא חוסר קשב ברמה גבוהה יותר. רק עבודה רגשית(פסיכולוגית) ו/או תחומים שונים של הרפואה ההוליסטית יכולים לעצור את התהליך הזה ולהחזיר את השלבים חזרה אחורנית.  את זה הריטלין לא יודע לעשות ומה שלא טופל ב 7-9 שנות החיים הראשונות יחמיר יותר במחזורי החיים הבאים גם רגשית גם פיזית.  וזה יפריע לא רק בתחום הלימודים אלא גם בצבא, גם בקריירה, גם בזוגיות, גם בהורות...

לכן, לדעתי, הטיפול הכי נכון הוא טיפול של גופנפש (עם הריטלין או בלעדיו) או למי שזה "רוחני" לו מידי לפחות להוסיף טיפול פסיכולוגי, שיעבוד אומנם רק על הצד הרגשי, אך בעקבות זאת ישתפרו דברים גם בקטע הפיזי.

אני לא חושבת שריטלין או רפואה הוליסטית עושים בדיוק את אותו הדבר.
בתחום הזה יותר מאשר בכל תחום אחר ניתן לאמר שריטלין מטפל בסימפטום לשעות מספר ביום בעוד שהרפואה ההוליסטית מטפלת באדם וכן, יש תוצאות טובות כאשר מתמידים בטיפול ולא חושבים שמה שנהרס בשנות חיים לא מועטות יכול תוך 10 טיפולים לעבור ולחלוף.  זו עבודה ואפילו עבודה קשה שהמתמידים בה באמת רואים ברכה בעמלם.

מאיה

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' ומה זה אומר?'
ומה זה אומר?
26/08/2004 | 14:43
5
שהפעם חתמת בשני פרחים ופעמיים מאיה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פעמיים כי טוב'
פעמיים כי טוב
26/08/2004 | 14:58
לצפיה ב-'פעמיים כי טוב'
פעמיים כי טוב
26/08/2004 | 14:58
3
2
לצפיה ב-' '
26/08/2004 | 15:02
2
לצפיה ב-'לא תאמיני '
לא תאמיני
26/08/2004 | 15:34
1
ההודעה הכפולה היתה בגלל שתפוז הודיע לי שלא שלח את ההודעה בגלל טעות...

נו, שי עכשיו אתה מאמין שטעויות לא במקרה קורות?

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הייתי משוכנעת ש...'
הייתי משוכנעת ש...
26/08/2004 | 15:50
ולכן הכפילות לא תימחק. זוהי כפילות שראויה להילמד.
ובקשר לבעיות הקשב (ההודעה שענית לי למעלה) אני מסכימה איתך לחלוטין שהן הסימפטום, וכאשר הן לא מטופלות הן יכולות להוליד עוד ועוד סימפטומים. מה שנקרא - הסימפטומים מקבלים חיים משל עצמם ומחוללים דברים נוספים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מטופל עם פריחה נוראית'
מטופל עם פריחה נוראית
25/08/2004 | 16:04
בכל הגוף הגיע אלי. הוא לא היה מסוגל לסבול עליו בגדים, פשוט התפשט ונצמד למזגן. הפריחה היתה אדומה נפוחה מגרדת וכואבת.
הוא לא ציפה שטיפול אצלי יעזור לזה, והוא גם לא רצה לנסות. כל מה שהוא רצה זה שיהיה לו מקום להגיע אליו פעם בשבוע, להתנתק מהכל ולהרגע. לא היה אכפת לו מה אעשה, שיאצו, דיקור או ריקוד סביב מדורה.
שיאצו אי אפשר היה לעשות כי הוא היה כולו נפוח ומזיל מוגלה. רק דיקור יכולתי לעשות לו. אי לכך שאלתי אותו שאלות ובדקתי דופק, ולמרות שהוא התעקש שזה לא מעניין אותו ומצידו שאדקור סתם, התעקשתי להגיע לאבחנה, ושבוע אחר כך התעקשתי לשאול אותו אם הוא חש בשינוי כלשהו בפריחה.
בסופו של דבר, אחרי 2-3 פגישות, הוא אושפז בבית חולים לצורך טיפול בפריחה.
במצבו לא יכולתי לתת לו מקום של שקט, כי דיקור סימפטומטי או דיקור סתם אני לא רוצה לעשות, ושיאצו אי אפשר היה... הגוף שלו זעק לעזרה והוא סתם את אזניו, אבל אני שמעתי גם שמעתי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תלוי בשיטה'
תלוי בשיטה
25/08/2004 | 08:58
27
1
(ואני מנחש שלהומיאופתים תהיה תשובה אחת, רק אחת, ולא שום דבר חוץ מאחת)

יש גישות הרואות בסימפטומים "שכבות בצל" שיש לקלף כדי להגיע למה שבאמת מפריע.
יש גישות הטוענות שצריך להתעלם מהסימפטומים ולהגיע ישר לשורש.
ברפואה המערבית, אם אני מבין נכון, אין שום דבר חוץ מסימפטומים.

צריך להזכיר גם כלים שונים.
מחט לא דומה לעיסוי, שאינו דומה לצמחי מרפא; ההסתכלות שונה, הטיפול שונה והתוצאות שונות. צמחי-מרפא לא יקלו על כאבים כתוצאה מדיסק פרוץ, אפילו אם יחזקו את המרידיאן הפגוע; בשביל זה צריך מחטים או מגע.

לדעתי האישית, עומק הטיפול כעומק המטפל.
כמה שהמטפל יודע יותר, מנוסה יותר, עמוק יותר (כאדם, כאישיות), כך הטיפול שלו יהיה יותר עמוק ויותר אפקטיבי.
מהבחינה הזאת, השאלה למעלה קצת חסרת משמעות; אדם עושה את הטיפול הכי טוב שהוא יכול, בלי קשר לסימפטום כזה או אחר.
התוצאות ידברו בעד עצמן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אוף נמחקה לי התשובה!!!'
אוף נמחקה לי התשובה!!!
25/08/2004 | 12:57
9
אני אכתוב שוב:
אני חושבת אחרת ממך, דוד. לדעתי ומנסיוני צמחי מרפא כן יכולים לטפל בכאבים, כמו כאבי גב שנוצרו מפריצת דיסק. הרי למה נוצרה הפריצה? ולמה הגוף לא מתגבר עליה?
בעבר חשבתי כמוך, במיוחד בגלל שהמורה שלי לצמחים אמר את אותו הדבר (בכאבים פנו לדיקור). אבל כשהייתי בסין נוכחתי שדווקא צמחי המרפא עזרו מאוד לכאבי הגב שלי. הרגשתי שהוא נבנה ומתחזק, שהיציבה משתפרת ועוד. זה הי די מפתיע...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מפלצת הודעות תפוזית - חיה מסוכנת'
מפלצת הודעות תפוזית - חיה מסוכנת
25/08/2004 | 13:06
8
1
חיה בשרתי תפוז.
אורבת להודעות חפות מפשע וצדה אותן בדרכן לפורום.
אוהבת להתחבא, ובעצם ידוע על קיומה רק משרידי הודעות שהצליחו להגיע לבית-החולים ("הודעות בשעה האחרונה", "הודעות אחרונות" בכרטיסישי) לפני מותן.
בין מומחי התמיכה של תפוז יש שעדין מכחישים בתוקף את עצם קיומה, וטוענים שהגולשים הם האחראים למותן של הודעות אומללות.

לענין - אם מקור הכאב הוא חולשה של מרידיאן, חיזוקו יכול לעזור.
אם מקור הכאב הוא חבלה פיזית בעצב, אני קצת ספקן...
אבל לא פוסל לגמרי את האפשרות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איך אתה מעז לדבר על חיה מסוכנת? '
איך אתה מעז לדבר על חיה מסוכנת?
25/08/2004 | 13:35
5
3
לצפיה ב-'מז'תומרת "איך"'
מז'תומרת "איך"
25/08/2004 | 13:57
4
לצפיה ב-'אז עכשיו תורי לשים ויואלדי...? '
אז עכשיו תורי לשים ויואלדי...?
25/08/2004 | 14:23
3
1
לצפיה ב-'את ארבע העונות, בבקשה '
את ארבע העונות, בבקשה
25/08/2004 | 14:26
2
1
לצפיה ב-'בלי לעשות חיפוש מהיר בגוגל...'
בלי לעשות חיפוש מהיר בגוגל...
25/08/2004 | 14:32
1
אתה מכיר יצירות אחרות שלו?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קונצ'רטו לגיטרה ותזמורת '
קונצ'רטו לגיטרה ותזמורת
25/08/2004 | 14:41
אבל האמת ש(נדמה לי) מנדלסון אמר עליו שהוא כתב יצירה אחת גדולה, והעתיק אותה 600 פעם...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש מלא צמחים מניעי דם לטיפול בכאב|כ'
יש מלא צמחים מניעי דם לטיפול בכאב|כ
25/08/2004 | 17:56
1
13
לצפיה ב-'אז כנראה שאני לא יודע מספיק על'
אז כנראה שאני לא יודע מספיק על
26/08/2004 | 01:05
1
צמחים.
למדתי משהו -
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'או תנועה, כמובן...'
או תנועה, כמובן...
25/08/2004 | 13:03
1
1
ואני מניחה שיש עוד דרכים (מיכל מעליי מתעקשת על צמחים).
גם בפריצות דיסק כל אדם יתחבר לדרך שונה והיא (ואולי רק היא) תהיה הטובה והנכונה ביותר עבורו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא מתעקשת'
לא מתעקשת
25/08/2004 | 13:25
1
פשוט לא שוללת.
ולענייננו:
בדרך כלל הטיפול במקור הוא הטיפול בסימפטום, לא? אלא אם כן מדובר, כמובן, במצבים אקוטיים.
אני בדרך כלל שואלת את המטופלים, לאחר התשאול, מה הדבר שהכי מציק להם ובו הם הכי רוצים שאתמקד. שידרגו את הדברים שמהם הם סובלים. התשובות שאני מקבלת הן מאוד כנות ולפעמים מפתיעות, למשל, לאחר תשאול ארוך יכולה מטופלת לומר שהיא הכי רוצה לרזות, ומטופל יכול לומר שהוא רוצה להרגיש שמחה. לפעמים גם המטופלים מבינים, ברגע של אמת, שהבעיה שלהם היא לא הכאב הנורא שמדיר שינה מעיניהם, או שהם אינם מצליחים להיכנס להריון, אלא תסכול, עצב וחולשה.  
לפעמים אני אומרת להם שטיפול אמיתי בבעיה לא ישפיע, כנראה, בטווח הקרוב על מה שהכי מציק להם, ולפעמים אני מטפלת במה שהם הכי רוצים. אם מישהי סובלת מבעיות רבות אך מה שמציק לה זה כאבים באצבעות הידיים שמפריעים לה לעבוד בתפירה, אני אנסה קודם כל לטפל בסימפטום הזה.
היה לי קשה כשטיפלתי בשורשים של בעיות להיווכח שהמטופלים שלי סובלים מצוואר תפוס באופן כרוני... זה מתסכל וגורם לקונפליקט, הרי כל כך קל, יחסית, לטפל בצוואר לבדו.
מצד שני, היתה לי מטופלת שסבלה ממחלה כרונית קשה. כשהיא הגיעה אלי היא לא סבלה מסימפטומים מיוחדים, או כך לפחות היא אמרה. הכי חשוב היה לה שאנסה לטפל בצלקות הקולואידליות שנשארו לה מטיפול ארוך בסטרואידים. ניסיתי למלא את רצונה, ושבועיים אחר כך המחלה שלה התפרצה באופן קשה והיא הפסיקה לבוא לטיפולים. האם הטיפול נכשל? כנראה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סימנים מול סימפטומים-מה ההבדל'
סימנים מול סימפטומים-מה ההבדל
25/08/2004 | 14:00
14
174
ולמה ברפואה המערבית הכל סימפטומים?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אוקי, אני צריך עזרה...'
אוקי, אני צריך עזרה...
25/08/2004 | 14:08
11
4
אני לא זוכר כרגע אם "סימפטומים" זה הדברים עליהם החולה מתלונן, או הפאראמטרים הגופניים שאפשר למדוד (חום, דופק, ל.ד. וכו').
לאחד קוראים סימפטום ולשני סימן, אני כרגע לא זוכר מה זה מה.

הרפואה המערבית לא מתייחסת לאדם בצורה הוליסטית אלא רדוקציוניסטית.
זו תוצאה של הפילוסופיה המערבית בכלל, ושל המדע המערבי בפרט.
ההנחה הבסיסית היא שאם יש בעיה מאוד מורכבת, מפרקים אותה לבעיות-משנה, שגם אותן בתורן ממשיכים לפרק, עד שמגיעים לבעיות היסוד; פתרון בעיות היסוד יפתור, בשרשרת, את הבעיה כולה (לפי ההנחה המערבית).

לפי הראיה הזו, אם יש לך בעיה בצוואר אתה הולך לאורטופד, אם יש לך בעית נשימה אתה הולך למומחה לריאות, אם יש לך בעיה בכליות אתה הולך לנפרולוג; כל אחד ינסה לטפל בבעיה הספציפית שאתה מפנה אליו, לא יתעניין ולא יתחשב בבעיות האחרות, וודאי שלא יראה קשר ביניהן, למרות שלמי שעוסק ברפואה הוליסטית ברור שיש קשר ושהטיפול חייב להתחשב בשלושת הבעיות ובעוד הרבה גורמים נוספים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תהליכים של דיפרנציאציה עברו לא רק'
תהליכים של דיפרנציאציה עברו לא רק
25/08/2004 | 14:37
10
2
על הרפואה אלא על החברה כולה (ע"ע התעשיות שעובדות בשיטת הסרט הנע)
התמחויות שונות יש להן יתרונות ויש להן חסרונות. כשתבוא אל אוטופד עם בעיה שמציקה לך לא מן הנמנע שיפנה אותך אל רופא אחר ולא יטפל בך בעצמו כי זה לא התחום שלו. זה לא קורא ברפואה המשלימה? כולם מטפלים בהכל? האם זאת עסקת חבילה? משום מה רק כראיה פרקטית של העניין זה נראה לי מצב פחות טוב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עליה וקוץ בה'
עליה וקוץ בה
25/08/2004 | 15:45
6
1
היי miromiro ,

הכל עכשיו כל כך מופרט שכבר לא רואים את השלם ולא פעם כדי לטפל בשלמות בבעיה מסויימת פוגעים בחלק אחר של הגוף. כי כל מה שמעניין את הרופא זו ההתמודדות עם האיבר הספציפי בו הוא מטפל.  כמובן שההתמחות ממקצעת מאוד
והטיפול בא נאמר בבעייה שבקרסול קיבל את המענה הטוב ביותר.  אבלהבעיה בקרסול היא רק חלק ממכלול של בעיות שרק כאשר מנסים להבין מה גרם למה ואת ההקשרים שביניהם ניתן לגלות מהי  הסיבה לבעיה לטפל בה וגם למנוע את הבעיות הבאות.  טיפול פולשני במוקדים שונים יגרום במוקדם או במאוחר גם לבעיה בפני עצמה וגם לצורך בטיפול בסיבה שהביאה להתפרצות אותם המחלות/תופעות ו/או גם בהתפרצות שונה של אותה הבעיה אבל מאחר שהקרסול תוקן ביעילות שכזאת היא לא תפרוץ שוב בקרסול המוגן אלא אולי בפרק היד, או גרוע יותר באיברים פנימיים יותר כמו הכליה.

טיפול הוליסטי מתייחס לכל הבעיות שיש לאדם וככל שיש לנו יותר מידע על האדם: רגשות, תכונות, סיפור חיים,מחלות,ציפיות, ניתן להרכיב תמונה יותר שלמה ולהבין מהו המקור ומהי התוצאה ולפעמים אפילו לצפות כבר את השלב הבא.  אני סומכת יותר על הטיפול ההוליסטי דווקא משום שהכל מתחבר פה אל הכל וגם אם הטיפול הוא לא נקודתי הוא בסופו של דבר יגיע גם אל אותה הנקודה.  

בנוסף, אני אישית, לא רואה במחלה נגע שצריך להשמיד אותו, אלא דווקא ההיפך, אפשרות לשנות משהו.  אז כן, זה לא נעים ומעצבן וכואב ומציק, אבל דווקא הכאב הזה הוא זה שיכול להוביל אותנו לבחירה בשינוי וכל סתימה של
פריצת הכאב הזה מחריפה את הבעיה.  בחיים המטורפים האלה של מירוץ נגד הזמן, אין לנו זמן להתעסק בקטנות ולהקשיב ולשנות, כי יש דברים חשובים יותר, אז ניתן לסגור את הפצע, להמשיך לרוץ בינתיים. אבל זה רק בינתיים, כי למעשה מה שעשינו זה הוצאנו את המוגלה וחיטינו לגמרי את המקום ואולי אפילו שיפצנו את הרקמות הפגועות שם כך שהן תוכלנה להתמודד טוב יותר עם
החיידק, אבל הגועל נפש שהחליש את הגוף ואיפשר לחיידק לפעול עדיין שם והוא ימצא את הדרך אל האיבר הבא.

מאחר שכולנו מתעסקים עם איזון, כל מה שחשוב זה מיהו המטופל לאיזה תחום הוא מתחבר, מיהו המטפל ומהי המיומנות שלו ומהו הקשר שנוצר ביניהם ומאפשר
להוביל אל אותו השינוי.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אפוקליפסה מתי?'
אפוקליפסה מתי?
25/08/2004 | 16:00
5
1
ספרי לחולה הומופיליה שקיבל איידס שזה קרש קפיצה, רק אל תשכחי לציין שזה כנראה קרש קפיצה לעולם הבא.
במקרה שלך את יודעת שאני מסכים עם רוח הדברים אבל לא איך שזה נאמר\נכתב.
מפיך זה נשמע כאילו שזה פשוט כדאי להיות חולה וללא מחלות אין צמיחה-סורי לא מקבל, כאב וסבל הם לא תנאי הכרחי למרות שבמינון מסוים זה כדאי.

יש גם ניחוח קל של מירמור ואולי אפילו פגיעה בכל הקשור לרפואה המערבית, אז "רפואה משלימה" לא תצא מזה. הרפואה הטבעית לא יכולה לפחות כיום להיות אלטרנטיבה אלא משלימה ויעידו על כך-
אנשים שמאור עינהם חזר, אנשים שלב מלאכותי פועם בחזם. נכים שנעזרים באמצעים טכנולוגים כדי לנוע ממקום למקום ועוד ועוד ועוד. מכמה טיפולים שיש לך תוכלי לאמר שאת מטפלת במקור?
"אליה וקוץ בה", כמו אמרת יין ויאנג. מה לעשות 100% טוב הוא נדיר אם בכלל.
מצטער הרופאים אותם פגשתי בימאי לא היו כולם רובוטים שמתוכנתים לאיבר ספציפי ולא ידעו או לא רצו להגיד שום דבר על דברים אחרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא רק משלימה, גם שלמה'
לא רק משלימה, גם שלמה
25/08/2004 | 16:49
3
2
הרפואה הטבעית, בהחלט מהווה אלטרנטיבה ראויה.
למעשה, הרפואה המודרנית, היא אלטרנטיבה לגישות בריאותיות קדומות ומקיפות הרבה יותר.
זה נכון שיש מספר דברים בהם מתמחה הרפואה המערבית - מקרי חירום וניתוחים הם שניים מאלו.
אולם רוב התופעות הבריאותיות אינן שני אלו ואינן דורשות את שני אלו. וגם לשני אלו יש רפואות קדומות המטפלות בהם בכבוד. באיורוודה כדוגמא, עשו ניתוחים הרבה לפני שבמערב ידעו מה זה סכין. גם ניתוחים פלסטיים, אגב.
נכון שיש אמצעים טכנולוגיים לעזור לאלו שאינם יכולים להניע את הדברים בעצמם.
אבל גם נכון שיש אמצעים טבעיים לכך. כבר שמעתי על חירשת שהפכה לשומעת בגיל מאוחר, בעקבות טיפול איורוודי. תראה לי בבקשה פתרון אחד כזה ברפואה המערבית (אל תטרח, אני יודע שאין).
אז כיום, ובארץ במיוחד, יש מקום לכל הגישות הללו לגור יחד ולתרום אחת לשניה.
אבל יש כאלו, מכל המתרסים, שלא ממש ששים לזה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יפה אמרת, גם משלימה וגם שלמה.-'
יפה אמרת, גם משלימה וגם שלמה.-
25/08/2004 | 18:53
2
2
את מי שצריך להשלים הוא החסר, אבל אתה בעצמך נתת הרבה דוגמאות ויש עוד המון למקומות בהן יש צורך להשלים את השלמה\משלימה.
ורק שיהיה לך ברור שי, אני לא בוחר פה עמדה ברורה אלא רק מתפלא על המאבק והשלילה על הסף של חלק מהחברים פה את הקונבנציונלית וזה כולל הדבקת תוויות שהן בגדר "הפוסל במומו פוסל"
הייתי מוותר על כל החידושים והטכנולוגיה שהביאה איתה הרפואה המודרנית ולא בגלל שהיא לא יעילה או לא נחוצה נהפוך הוא היא שינתה את החיים האריכה את התוחלת ומנעה הרבה סבל..... מבני-אדם.
אבל מליוני בעלי-חים הקריבו את חיהם על לא עוול בכפם ולרוב!!! ללא שום צורך בכך. להם הרפואה קיצרה את החים, הוסיפה המון סבל ובודאי גם קיצרה אותם.
כתבתי , שכיום אי אפשר לשנות זאת אבל לו הייתה הבחירה בידי , אז את התשובה אתה כבר יודע
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ואללה?'
ואללה?
25/08/2004 | 23:20
1
אתה משלנו, אנשי זכויות בעה"ח?
אמן ואמן לכל מילה לגבי בעלי החיים האחרים.
לצערי זה נכון גם בכל הרפואות האחרות - באיורוודה, ברפואה הסינית, בכולם נעשו ניסויים. יחד עם זאת, חלק מהחוקרים בשיטות אלו, עשו פחות ניסויים קליניים מחרידים, ויותר עשו תצפיות, ותיקשרו מידע.
כן, כן, ידע הרפואה, לפחות באיורוודה בא בראש ובראשונה מתקשור, ורק אחר כך, מניסוי ותצפיות.
אז אוסיף, בסתירה קטנה לדבריך - כיום אפשר לשנות זאת, וזה קייםן במקומות אחרים, ומעט גם פה. והבחירה בידינו. אני, לפחות, בוחר כן להשתמש גם ברפואה המערבית. אבל בהחלט לא מקריב חיי למענה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק ברפואות? ובקוסמטיקה, ובצבא,'
רק ברפואות? ובקוסמטיקה, ובצבא,
26/08/2004 | 17:41
והארלו ועוד פסיכולוגים אטומים כמוהו? ועסקי השעשועים? וגני-חיות ולצערי הרשימה ארוכה מאד, ואני לא אומר שאי אפשר לשנות חובה עלינו לשנות ואת המסר הזה אני נושא עימי לכל מקום, אין מטופל שלא ישמע את זה ממני ולא משנה לאיזו מטרה הוא בא (ירצה יאכל... ) אמרתי שכיום זה בלתי אפשרי החזיר את הגלגל אחורה אבל דין פרוטה כדין מאה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא, לו לא אספר'
לא, לו לא אספר
25/08/2004 | 17:03
וסביר להניח שהוא גם לא יגיע אלי.  וכן, זה גם יכול להיות קרש קפיצה לעולם הבא.

אני בכלל מתנגדת למינוח הזה רפואה משלימה, כי עבורי היא לא משלימה משהו אחר. היא שלמה בפני עצמה.  וחוש הריח שלך אכן חזק מאוד.  אני נפגעתי קשות מהרפואה המדעית שהאכילה אותי בתרופות לאורך כל הילדות שלי שהמירה דלקת ריאות בדלקת כליות והתעלפויות בשבירת איברים וכמות הכדורים שלקחתי יכלה להחליש גם אדם בריא לחלוטין כשכל מה שהיה צריך אז לעשות זה לתת לי קצת יותר בטחון ולאפשר לי מרחב מחיה גדול יותר והבעיות האלה עד היום שולטות בכל מה שאני עושה או לא עושה.

וגם אני מטפלת בסימפטום, כי לפעמים הכאב הוא כזה מן חזק שאי אפשר בכלל להגיע לשום מקום מבלי להרגיע אותו קצת.  ושוב זה תלוי מאוד באדם. כי הוא ורק הוא קובע את הצורה בה אעבוד איתו.  אם הוא כרגע לא מוכן לעבוד עם השינוי אז נעשה רק כל מה שהוא מוכן כרגע להכיל ולא צעד אחד קטנטן מעבר לזה.

דברים כנראה השתנו גם בעולם הרפואה.  ואני מאמינה שעוד ישתנו ויאפשרו לאדם לבחור באיזה דרך הוא רוצה לשמור על גופו.  אני כבר בחרתי ובינתיים לא נראה לי שהבחירה היתה כל כך גרועה.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פחות טוב?'
פחות טוב?
25/08/2004 | 15:51
2
תלוי למה אתה מתכוון. כשבמשך שנים גניקולוגים שאמרתי להם שאני מדממת מאד במחזור לא חשבו לשניה לעשות לי בדיקת דם אלא רק להציע לי גלולות (שלא רציתי לקחת, חלק מהזמן כי רציתי לאפשר הריון וחלק מהזמן כי סתם לא נראה לי) והייתי צריכה ללמוד מכתבה בעיתון שזה הגורם לאנמיה אצל נשים בגיל הפוריות- לא חשבתי כמוך. כשהיתה לי אנמיה קשה בשל הבעיה הנ"ל שהחריפה, ושוב אף רופא נשים לא חשב מעולם להפנות לבדיקת דם, רק רופאים כללים- אבל אני הייתי ערנית כשהיתה הרעה במצב לגשת לרופאה כללית ולבדוק את מצב האנמיה. כשהאנמיה והחולשה הכללית של הגוף הביאו גם לבעיות עור ופטריות שצצו להן, אם וגינליות ואם בגב, לא חשבתי שזה נובע משתי סיבות שונות, אבל שלחו אותי לשני רופאים שונים כשהטיפול לחיזוק הגוף כל הזמן היה דרך הרופאה הכללית שלא ידעה מאיפה באים עוד סימפטומים שלא היו קשורים לגניקולוגיה או עור, אבל לא הצליחה לשייך אותם לשום דבר, סימפטומים שאותם המטפלת שלי ידעה להכיר מיד כשדיברתי עליהם, הכירה את התופעה ונתנה לה שם וגם- חיזקה את הברזל, את הגוף ופתרה חלק מהסימפטומים (מה שהיה חייב לצאת החוצה בדרך של רפואה קונוונציונלית כי כבר היה מאוחר מדיי אכן הוצא בדרך הזו, היא לא קוסמת, מן הסתם).
אצל הרופאים אני תמיד מרגישה כאילו הם מתייחסים תמיד לאיזה קצה של ציפורן כאילו שזה לא מחובר לאדם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוגמא מצוינת לרפואה משלימה!'
דוגמא מצוינת לרפואה משלימה!
25/08/2004 | 16:04
1
הנה הנקודה בה כשלה הרפואה המערבית בזיהוי הבעיה והמשלימה נתנה מענה. האם כך הוא בכל המקרים?(שאלה רטורית) עכשיו תוכלי רק לפרט מה באמת היה המקור לבעיה, אותו מצאה ובו טיפלה המטפלת שלך?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המקור?'
המקור?
25/08/2004 | 16:36
אני מניחה ששילוב של גוף נפש, חיזוק נקודות חלשות. האם אפשר להצביע בכלל על מקור אחד? אולי ההומיאופתיה עושה זאת, ככל הידוע לי שאר השיטות אינן עד כדי כך ממוקדות. אבל אולי אני טועה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סימפטומים=תסמינים'
סימפטומים=תסמינים
25/08/2004 | 15:57
1
1
ומה ההבדל בין סימנים לתסמינים? מבלי להסתכל במילון, נראה לי שאם עלי שלכת נושרים זה סימן שהסתיו הגיע. אם כואב הראש זה סימפטום...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סימפטום למה? נראה לי שהכיוון של דוד'
סימפטום למה? נראה לי שהכיוון של דוד
25/08/2004 | 16:06
1
יותר נכון לגבי ההבדלים המדידים-קרי חום, דופק וכו. ללא מפוקסים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בהומאופתיה זה לא נכון'
בהומאופתיה זה לא נכון
25/08/2004 | 09:02
4
3
כי עובדה שההומאופתית שלי נתנה לי אותה רמדי לכל הצרות כולן

אותה רמדי שפתרה לי פעם בעיה של סינוסיטיס היא אחות של אותה רמדי שפתרה לי כאבי מחזור קשים, אובססיה לאוכל ועוד צרות

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'וזה בגלל'
וזה בגלל
25/08/2004 | 09:06
3
שהיא מטפלת בך ולא בסימפטום!

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
25/08/2004 | 09:17
2
לצפיה ב-'טיפול באדם בעל סימפטומים'
טיפול באדם בעל סימפטומים
25/08/2004 | 11:12
1
דני,
איני חושב שיש כזאת סתירה בין הדברים.
כאשר אנו אומרים "לטפל באדם ולא בסימפטומים", הכוונה היא, שההתייחסות היא לאדם עם וביחס גם לתלונה המרכזית, אך גם למרכיבים המשפיעים על כך ולגורמים האפשריים.
לדוגמא שניתנה, אם אדם בא עם דלקת גרון, והוא רוצה שיעבירו לו, הוא לא רוצה להתחיל תהליך ארוך לשחרור ממחסומים מגיל 3, אלא מזור מיידי.
כאן צריך לזכור, שלשני אנשים שונים עם אותה בעיה בדיוק, ניתן שני פתרונות שונים (צמחי מרפא, דיקור, עיסוי, לא משנה מה). כי אנו מתייחסים למבנה גוף ואישיות, לרקע רפואי ורגשי, למצב רוח, לתזונה, להמון גורמים שאינם רק הסימפטום (או רשת הסימפטומים) הקיימים ברגע זה. ברפואה הקונבנציונאלית, כידוע לך, הטיפול לא משתנה בהתאם לאדם עצמו, אלא בהתאם למקבץ הסימפטומים שהוא חווה (מלבד אי אלו מחלות מסוימות מאוד, ולגמישות המחשבתית של הרופא כאדם).
זהו אספקט 1 של ההתייחסות לאדם ולא לסימפטום.

האספקט השני - מתייחס לדבריה של מאיה. נכון שאנו רוצים לרפא מיד והכול. אבל אנו לא רופאים. אנו לא מטפלים במחלות. ומי שטוען שכן, צפוי לתביעות משפטיות חמורות, מפני שזו עבירה על החוק לטפל במחלות, למי שאינו בעל הסמכה רפואית.
מעבר לחוק (מאיה, אני יודע כמה את אוהבת חוקים), יש את הענין האנושי. אנו אולי בחלק מהמקרים (וכאן, באמת כל עוסק נוהג אחרת אולי) נתן מזור מיידי. אך חשוב לזכור, שהמזור שאנו נותנים, אינו מזיק. הוא אינו פוגע ביכולת התפקודית של הגוף, ואינו מחליש מערכות או מדכא אורגניזמים.
כל הכלים שלנו, מדברים ישירות עם הגוף והנפש, ונותנים להם את הכח להתחזק ולבצע את השינוי בכוחות עצמם. להדוף את חוסר הבריאות באופן אישי.
כאן, לאחר שהבריא מהתלונה המרכזית (או במקביל) ניתנת האפשרות לאדם, האם להפסיק את הטיפול וללכת, כי הוא החלים, או להשאר ולבדוק מדוע הוא חלה מלכתחילה, ולנסות לרפא את הגורמים עצמם. אבל זוהי החלטה אישית. זהו הבדל משמעותי ביותר.
לא עם כל לקוח מדברים ישר על רגש, על מחסומים, על תהליך ארוך מדיטטיבי וכו'. זה לא שלא מקבלים לקוחות כאלו. פשוט, יש כברת דרך לעשות לעתים, ואנחנו, כאנשים העוסקים בבריאות ובעזרה לאחרים, מחוייבים, לדעתי, להציג להם את האמת כמו שהיא, ולתת להם את זכות הבחירה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פילוסופיה של המשלימה\טבעית'
פילוסופיה של המשלימה\טבעית
25/08/2004 | 14:30
אני מניח שדיונים כאלו מתנהלים בפורומים דומים בכל העולם. להגיד "אני לא מטפל בסימפטומים אלא באדם כולו" זה בעצם להגיד "אני מטפל לא רק בסימפטומים" כי אי אפשר להתעלם ולברוח מהם.
האנלוגיה לבצל שנתן דוד , היא כמעט אין סופית ואפשר להמשיך ולקלף תמיד-
למשל, דוגמא שאולי נכתבה פה- הגיע אלי מטופל עם כאב באוזן ופריחה ביד,הרופאים נתנו משכחי כאבים ומחות ואני עשיתי X ו-Y וטיפלתי בחוסר האיזון  שגרם להחלשות המערכת החיסונית והביא לסימפטומים שלעיל. טיפול הוליסטי ויפה. אבל מה גרם לחוסר האיזון? ולאותו גורם מה גרם לו? וכו'וכו'וכו'
רוב הטיפולים שמוצעים פה הם יותר עמוקים, והרווח מהם הוא לפעמים נבואה במקום אתונות. אבל בהרבה מקרים גם הוא סימפטומתי רק שקילף יותר שכבות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' לא הבנתי משהו'
לא הבנתי משהו
25/08/2004 | 16:06
4
האם בטוח שיש סתירה בינהם

כמטופלת הייתי רוצה שיטפלו לי קודם בסימפטום מסויים שיעלימו לי אותו, כי כרגע זה מציק לי, וכי זו הסיבה שפניתי אבל אני יודעת שצריך להסתכל על האדם כמכלול, ושצריך לטפל בבעיות שקיימות אבל כרגע עוד לא צצו.

לפעמים אני פונה בגלל מספר בעיות ואני מצפה שהמטפל כן יבין וידע שאם אני אדם אחד אז כל הסימפטומים ודאי לא מנותקים זה מזה...

אבל כדי שאהיה במצב נפשי ופיזי חזק יותר אני צריכה שהדבר שהכי מציק לי יטופל, כי כרגע זה צועק, וכאשר זה מטופל זה גם מחזק לי את האימון במטפל...

דרך אגב כך זה גם בפסיכולוגיה, כשפונים לפסיכולוג בשעת משבר כמו מוות של אדם קרוב, סכסוך משפחתי קשה וכד' קודם כל מטפלים בדברים הדרושים כעת לפיתרון אח"כ בוחנים מה עוד קורה בעולמו של המטופל וכיצד ניתן לחזק אותו מבפנים בכל תחומי החיים...

דעתי הצנועה בלבד
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עשית אייקון של טמבל, אבל הבנת בדיוק'
עשית אייקון של טמבל, אבל הבנת בדיוק
25/08/2004 | 16:17
3
למה שהתכוונתי. בפרוש אין סתירה ולא רק שאין אלא הרבה פעמים מטפלים בסימפטומים וקטראים לזה בשמות אחרים וההשואה הפסיכולוגית מתבקשת. כדי לטפל במקור צריך לטפל גם בכאן ועכשיו ופעמים רבות הכאן ועכשיו הזה לא מאפשר טיפול במקור.  כמו שמעסה עוסה איזו שהיא הרפיה כללית לפני שהוא ניגש לעבודה העמוקה וכמו רופא מספר לילד איזה בדיחה לפני שהוא מבקש ממנו לפתוח את הפה וכו'
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם מטפל יטפל בי'
האם מטפל יטפל בי
25/08/2004 | 17:09
2
כמו שאני רוצה ומצפה

או כמו שהוא מאמין?

האם אתה תברר קודם כל מה הציפיות של המטופל או תבקש שילך בדרך שבה אתה מאמין לטובתו,...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא אוכל להיות חד-משמעי'
לא אוכל להיות חד-משמעי
25/08/2004 | 18:38
1
אבל כמובן שמדובר בשילוב של השניים. כאשר המטופל ואני כמטפל יוצרים "ישות" שלישית משותפת שיש בה קצת מכל אחד מאיתנו וגם הרבה מהמשותף לשנינו.כוכב הצפון הוא שאני שותף מלווה ולאו דווקא יודע יותר טוב מהמטופל , מה טוב עבורו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מקווה שמטפל ימצא את דרך הזהב'
אני מקווה שמטפל ימצא את דרך הזהב
25/08/2004 | 23:17
בין הרצון של המטופל לבין הצורך של המטופל, שלא תמיד זהים ולעיתים אף סותרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא למדתי רפואה משלימה, אבל אני'
לא למדתי רפואה משלימה, אבל אני
25/08/2004 | 18:56
מסכימה עם דני בכך שלא על כל פיפס קטן צריך להכנס לנפשו של אדם ולשחזר את חייו כעובר.

אם מדובר במשהו שטחי לא תמיד רצוי לסבך את העניינים יותר מדי.

אני ממשילה זאת לאדם שבא לפסיכולוג בשל בעיה X והפסיכולוג חוקר אותו על כל פיפס בילדותו, יחסיו עם הוריו והגננת וממציא לו בעיות שלא היו קיימות.
ובכוונה השתמשתי ב"ממציא" ולא ב"מגלה" או "מעורר" בעיות קיימות.

לא צריך לחטט יותר מדי בכל פצע שטחי, לפעמים עדיף לחטא ולהמתין שהגוף יבריא את עצמו בעוד שחטטנות  יתר תמנע מהפצע להחלים ואף יכולה להחריף אותו.

בנוגע לכל דבר בחיים, לא רק לרפואה משלימה: לא צריך לעשות עניין מכל פיפס, זה סוחט יותר מדי אנרגיות ומאבד מהאפקטיביות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בעצם אני כן מטפלת בסימפטומים'
בעצם אני כן מטפלת בסימפטומים
25/08/2004 | 21:55
1
1
בכל פעם שנאי ממליצה על תוסף מזון זה או אחר, מדובר בטיפול בסימפטום. נאי עושה זאת מעט, וכמעט אף פעם לא ממליצה על ויטמינים. טיפול ברפואה סינית אמור לכלול תזונה מתאימה וחיזוק יכולת הספיגה של הגוף, כך שלא נדרשים התוספים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
25/08/2004 | 22:53
1
תוך כדי טיפול מהותי, כאשר האדם יוצא מאיזון, אני קודם כל אאזן אותו
והאיזון והשחרור הזה הוא סימפטומטי בלבד, אבל בלעדיו אי אפשר להמשיך את התהליך.  מה שחשוב כאן הוא התהליך.  אעשה כל מה שיקדם אותו כדי להגיע
אל שורש הבעיה.  לא אטפל בסימפטום כסימפטום אלא כחלק מעבודה על האדם השלם.

מאיה
רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ