שאלה לגבי מסאג' וניצול מיני

ramib6

New member
בטיפול הכי חשוב זה שהמטופל

ירגיש בנוח אפחלו אם חלק מהשרירים לא יקבלו עיסוי תמורת זה שהמטופל ירגיש נוח החשיפה צריכה להיות תלויה במטופל כמובן שאי אפשר לבוא עם מעיל לעיסוי אבל להישאר עם בגד ים או אפילו מכנס קצר זה בסדר גמור. שלכם רמי בוכניק מטפל ומנחה סדנאות טנטרה

להלן עשרת הדברות למטופל הזהיר:

מקצועיות: אל תהסס לבדוק מה ההכשרה של המטפל שלך. חוזה טיפולי: האם הובהר לך לפני תחילת הטיפול מה הוא יכלול, ובמה הוא כרוך? כספים: הקפד לסגור עניינים כספיים לפני תחילת הטיפול. תלות: בדוק אם המטפל שלך מעביר לך מסר שאינך יכול בלעדיו. דעה שונה: האם יש לך אפשרות להביע דעה השונה מדעתו של המטפל? רכילות: אם המטפל העביר לך אינפורמציה אישית על מטופלים אחרים שלו, אז בוודאי מסוגל להעביר גם אינפורמציה עליך לאחרים. חברות: האם המטופל רומז שאתם יכולים להיות חברים? אולי זה מחמיא, אבל זה עלול ליצור מעורבות רגשית שתסכן את הטיפול. רמזים מיניים: האם השמיע המטפל מחמאות, רמזים מיניים, או אף נתן ליטוף או צביטה? סיום טיפול: האם אתה חש בביטחון שהגיע הזמן לסיים, ואילו המטפל סבור שלא? אינטואיציה: גם כשהכל לכאורה בסדר, האם אתה רגוע באמת? ואם זה לא מתנהל כך......

תוקף מיני הוא תוקף סדרתי

לפני כתבו הרבה על מה שצריך לעשות.
לאדומה, עירית, סיידקיק, נאוה ועוד, אני לא מרגיש צורך להוסיף בתחום של אסרטיביות, יצירת גבולות ופמיניזם - פשוט
לכל מה שכתבתן, אבל נקודה אחת השארתן בצד: המעסה. אם הוא עשה מה שעשה פעם אחת, סביר מאוד שזה מה שהוא רגיל לעשות כשיש לו הזדמנות. סביר מאוד שבעיניו זו לא תקיפה או הטרדה, הוא פשוט רואה הזדמנות ומנצל אותה, ולא מרגיש שהוא פוגע באיזו שהיא צורה (וכבר התייחסתן לחוסר-ההתייחסות לנושא הזה במכללות השונות). בגלל האופי הסדרתי של מטרידים/תוקפים מינית, נראה לי לא-נכון לייחס למותקפת בעיה עם גבולות אישיים ואסרטיביות - להיפך, היא לא נתנה לו לעשות מה שרצה, והוא עצר; סביר להניח שבמקרים אחרים הוא עשה הרבה יותר, רק שלא סיפרו לנו על זה כאן. משוש30, אני מקוה מאוד שחברתך תגיש תלונה. אילו היה אפשר להכניס מצלמה לחדר-הטיפולים שלו, לתעד את הדברים שהוא עושה, זה היה מאפשר להציג לשופט הוכחה חד-משמעית על מעשיו. מצד שני, אני לא יודע אם, כאישה, הייתי מוכן להעמיד את עצמי במצב כזה, אפילו כדי ללכוד פושע. מכיוון אחר: העובדה שאין הגדרה חוקית של "מותר ואסור" בעיסוי, יש לה גם כיוון הפוך... (אני לא משפטן, ואין לראות בכתוב כאן עיצה משפטית) לספר שאדם ביצע עבירה פלילית כשלא ביצע, זו עבירה על חוק לשון הרע. אם זו לא עבירה פלילית, האם זה עדין לשון הרע? ברור שכן מבחינה מוסרית, אבל מבחינה משפטית אני לא בטוח. יכול להיות שאפשר להפיץ את שמו ברבים תחת "XYZ עושה כך-וכך למטופלות" - לא לכתוב שהוא מטריד מינית, רק לספר מה הוא כן עושה, כ"שירות לציבור", ולתת לנשים לחשוב אם הן רוצות לקבל אצלו טיפול. ולתת לבעל המלון לחשוב אם הוא רוצה להעסיק אותו. עמימות חוקית יכולה להיות יתרון לשני הצדדים. שוב - אני לא משפטן, ואני ממליץ להתייעץ עם משפטן לפני נקיטת כל פעולה בתחום הזה. אני מקווה מאוד שהאיש הזה ייענש. אולי, אחרי שייענש, הוא יוכל ללמוד להיות בן-אדם. ואחרי שילמד להיות בן-אדם, יוכל לראות "את האדם בצר לו", ואז אולי - אולי! - יוכל גם להיות מטפל.

אני קורא את התגובות ומחייך בציניות

למען הסר ספק אבקש להבהיר מספר נקודות: 1. אינני מטפל (לא מוסמך ולא "חובב") 2. אם המטופלת יצאה בהרגשה רעה - הרי שמשהו נעשה שם שלא כשורה. 3. אם קיים חשד למעשה מגונה, שתפנה לאחד הגורמים המטפלים (כמו מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית או אפילו למשטרה) ולעניננו: אני חושש שיש בציבור בילבול רציני באשר להממ.. מקצוענות המטפלים/ות. מטפל מוסמך הוא לדעתי מי שעבר הכשרה והסמכה לכך במוסד מוכר. קיימים לצערנו הרבה מאוד "מטפלים / מעסים" שמתחזים למקצוענים אולם למעשה הינם חסרי הכשרה לחלוטין. אומנם הטיפול האמור נעשה בבית מלון, אולם איננו יודעים איך הגיע לשם המטפל. האם הוא חלק מצוות המלון? אולי הוזמן דרך מודעה מאחד המקומונים? כל מוסף סוף שבוע וכן המקומונים מפרסמים אין ספור מודעות "עיסוי" ו-"טיפול" אשר מבטיחים עונג, הרפיה ועוד מיני הנאות...איך אמור הלקוח הממוצע מן הישוב לסנן ולדעת מי אכן יודע/ת לעסות ומי סתם באה "לעשות"?? בציבור נפוצה ממזמן התפיסה (למורת רוחם של המטפלים המקצועיים באמת) שכל מסג' אמור להסתיים ב"הרפייה". והסיבה לחיוך שלי? דמיינו לכם מישהי שנכנסת למכון "עיסוי" באיזור התחנה המרכזית ומבקשת מסג' מקצועי אמיתי.....

SideKick

New member
בית המלון...

אני מסכימה שהדבר הראשון שאותו בחורה צריכה לעשות - הוא להתלונן בבית המלון עצמו. אין שום סיבה שמלון כזה ימשיך להעסיק אדם (ואין זה משנה כרגע אם הוא עושה עיסוי אמיתי ומטפל או סתם נעים בגב), אם יושרו ומהימנותו של אותו אדם מוטלת בספק.

משוש30

New member
עדכונים ותודה

שוב אני מודה לכולם על התגובות אנחנו פנינו ליאיר שמר שהיה מקסים אבל מדבריו מסתבר כי בית הספר בו למד אותו "מטפל" אינו שייך לארגון וה"מטפל" לא חבר אגודה לכן לא ניתן לשלול ממנו את החברות. לא ניתן לשלול תעודת הסמכה אלא אם היא ניתנת על בסיס שנתי. בעצם ניתן או לפנות למלון ולבקש את פיטוריו (הדבר כבר נעשה), או לפנות להליך משטרתי. חברתי פנתה בעקבות המלצותכם למרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית ולצערי הרב נתקלה בתגובות מסוג של "טוב אבל עושים מסאג' בערום" ו "אבל את הלכת אליו מרצונך החופשי" ו "זה הטרדה מינית אם היא ביקשה לא לעשות משהו והוא עשה זאת שוב" (כלומר בשביל שזה יהיה הטרדה מינית היא צריכה להגיע אליו שוב לטיפול לחכות שהוא יגע לה בחזה???). בקיצור אחרי שלל הפנינים מאין אלו שהגיעו ממרכז סיוע ברור שאין טעם לפנות למשטרה. האמת אני כועסת על המתנדבת הזאת יותר מהמסאז'יסט. לא יועדת מה היא עושה בסיוע לנפגעות תקופה מינית. למה שלא תיקח בקבוק גולדסטאר (מהפרסומת) ותתצטרף אל החברה? הדברים עוד בבירור ובינתייים אנחנו לא רוצות לפרסם את שם בית המלון או את שמו. אבל אחרי שנגיע למסקנה חדה וברורה יכול להיות שנפיץ את שמו בעתונות או באינטרנט. ושוב תודה לכולכם.

SideKick

New member
המתנדבת...

לפעמים יש גם מתנדבות סוררות שמרוב פניות הן כבר קצת קהות למצוקתן של הפונות (או הפונים). זה בכל מקרה לא מאפיין את כלל מתנדבות מרכזי הסיוע, שבאמת עושות עבודת קודש.

freearth10

New member
גם אותי זה יכול להרתיח!../images/Emo46.gif

המקום שהיה אמור לשדר: זו לא אשמתך. גם שם זה כל מה שהוא משדר. לי יש בעיה אם רשויות. עד שלא קורה משהו קריטי - הם לא יתערבו. ואז הרבה פעמים זה מאוחר מידי...
מאיה

mic26

New member
אנא פנו למשטרה...

אני יודעת כמה זה קשה, מתסכל ויכול גם לפגוע. אבל זה הדבר היחיד שיכול לעצור אנשים כאלה. היחיד! אני שמחה שחברתך מקבלת ממך תמיכה מלאה. יישר כוח ושבת שלום

מוטי37

New member
בטח

אם לא נח לך ואת מרגישה ככ זו בוודאי הטרדה מינית גם מהצד זה נשמע ככה

lulanb

New member
כמובן

כמובן שזאת חובה להתלונן. מסאג' שוודי הוליסטי לא כולל בתוכו את החלק של להוריד הכל זה קודם כל.שנית כל אין לי זכות לגעת באיבריה,בחזה בערוותה,אין לו כל זכות או צורך בחלקים האלה..מה שמעיד שמשהו לא בסדר. היא חייבת לפי דעתי להתלונן בכדי למנוע מנשים אחרות להקלע למצב הזה, היא יכלה להגיד לא,אך ישנן נשים שלא יעשו זאת..שלא יהייה להם את הכוח הזה.צריך לעשות זאת למען אותן נשים.

SideKick

New member
כל כך הרבה מילים נשפכו כאן...

בעניין מה מותר ומה אסור, ואיכשהו דווקא עכשיו, כשקראתי את דבריך, ירד לי איזה אסימון. אתה מדבר על מה מותר ומה אסור בעיסוי שוודי. אבל את זה אתה ושאר המעסים השוודים יודעים. לא אלה שבאים להתעסות, אלא אם כן כמובן יש להם נסיון קודם בעיסוי הספציפי הזה. אדם מן הישוב (ואני מתייחסת אל עצמי בעניין הזה כאדם מן הישוב, נטול נסיון עיסויי) שמגיע לקבל מסאז' עושה זאת בדרך כלל בגלל סיבות רפואיות או בגלל סיבות פינוקיות. במלון אנשים באים לרוב לקבל טיפול פינוקי. אפשר כמובן לברר לפני כן מה בדיוק (אבל בדיוק) כולל המסאז'. אבל זה לא מה שרובנו נעשה. הרוב הגדול יישכב על המיטה הצחה המכוסה בסדינים צחורים עם חיוך מאוזן לאוזן, נכון ומזומן לקבל פינוק אמיתי. עיסוי תאילנדי/שוודי/בארבע ידיים/עם שמנים ארומתיים/עם נרות רומנטיים - כל אלה עבור רוב המעוסים הם שמות ערטילאיים שפירושם הוא אחד - פינוק כייפי. ולכן לדעתי השאלות שצריכות להישאל הן - האם היא הולכה שולל. האם היא הוטרדה. האם כאשר היא ביקשה להפסיק היא נתקלה בהתנגדות. האם פרטיותה נפגעה. לפי כל מה שנאמר למעלה, אני בהחלט בספק אם אותו בחור היה כשיר להעניק מסאז' שוודי. סביר להניח שלא. אולי זה אפילו לא מה שהובטח לה. אולי הוא משווק את עצמו כמעסה עם אלמנטים של עיסוי שוודי. אני לא יודעת. מה שבטוח זה שהמודעות צריכה לבוא מקרב ציבור הלקוחות. האם כשאני הולכת לקבל שירות כלשהו אני יודעת מה אני אקבל. אחרת - הקריטריונים היחידים שיש בידיי לשפוט את מה שקיבלתי הם: נעים/לא נעים, נהניתי/לא נהניתי, חשתי בנוח/לא חשתי בנוח. זהו. אני לא יודעת אם קידמתי הרבה את השיח הזה. אבל אולי חידדתי משהו. לפחות לעצמי.

משוש30

New member
אם את שואלת אותי אז הדברים צריכים

להיות ברורים לפני שנכנסים לעיסוי אבל לשאלתה של החברה שלי מה כולל העיסוי נאמר לה "עיסוי שוודי הוליסטי" וכשהיא שאלה מה זה אמרו לה "עיסוי רגיל". מה היא צריכה להבין מזה? יותר מכך היה והיא היתה הולכת אליו לטיפול הביתה כל ההגדרות וההסברים היו תלוים בו וביושרו בלבד. הרי את לא באמת מציעה שהאנשים יעשו מחקר לפני כל פעילות של כיף שהם עושים? אנשים באים בתום לב ומי שהאחריות מוטלת עליו הוא המטפל והמטפל בלבד. לאורך כל השרשור הזה אני מרגישה שיש לך נטייה להעביר חלק מהאחריות למטופל. עכשיו במידה מסוימת את רומזת שהיא אשמה בכך שלא עשתה דוקטורט על מה זה עיסוי שוודי לפני שהיא הגיע ליום כיף במלון. הבחור עבר קורס של 60 שעות, שלפי טענת בית הספר לא מכשירות אותו לטפל, עם זאת בית הספר בזמנו כן העניק לו תעודת הסמכה ועל סמך התעודה הזאת קיבלו אותו לעבודה. הבעייה היא בדיוק זו שהאנשים מהישוב, כפי שהגדרת אותם, לא צריכים לדעת מה זה עיסוי זה או אחר או איך מורכב האוטו לפני שהם הולכים למוסך או כמה מלט צריך להוסיף לקיר לפני שהם בונים בית. האחריות היא לא של הלקוח. בשביל לשמור על יושר והגינות הספק או נותן השירות קיים חוק. ובמקרה הזה לצערי אין חוק, הנושא פרוץ ובעצם נותן למטפל יותר מדי כוח בידיעה שיהיה קשה מאד למישהו לעשות משהו נגדו. זו הבעייה האמיתית.

freearth10

New member
נראה לי שאת לא בפורום הנכון

היי משוש30, אנחנו רובנו מטפלים שמשתדלים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. אז אנחנו בטח לא הכתובת לכך שאין חוק. אישית אני נגד חוקים כובלים, כי אז מטפלים רבים יפלו בין הכסאות ולדעתי ברפואה ההוליסטית לא רק הידע הוא חשוב, למרות שאני לא מפחיתה מערכו, אבל מנסיון אישי יכולה לאמר לך שלא רק במכללה ניתן לרכוש את הידע הזה. ולי חבל שמטפלים מעולים יהפכו לסתם שרלטנים. אבל איך שלא יהיה. לא אנחנו הכתובת. אז את טוענת ש SideKick מאשימה את החברה שלך ובעצם זורקת את האשמה על כולנו, כי מישהו צריך להיות אשם וזו בדיוק הנקודה. מישהו פגע והוא ורק הוא צריך לשאת באחריות. להאשים ציבור שלם של מטפלים שלא פעם נותנים את כל הנשמה זה פשוט לא הוגן! הן בדיוק את אותו הדבר ניתן לאמר על רופאים שמנצלים את כוחם, על פסיכולוגים שמנצלים את כוחם ואפילו על שרברבים שמנצלים את כוחם. אז לא תלכי יותר לרופא/פסיכולוג... רק בגלל שכמה שכאלה ניצלו את תום ליבם של אנשים? מאיה

משוש30

New member
מי האשים את כל המטפלים???? ../images/Emo12.gif

איך הבנת את זה מדברי? ההיפך כמעט כל החברים שלי הם מטפלים או רופאים אלטרנטיביים. כן אני חושבת שהמטפל הספיציפי הזה אשם בכך שעבר על חוקי האתיקה ואף גרוע מזה. מה הקשר בין זה לבין המטפלים האחרים? הגעתי לפורום הזה כדי להבין אם אמנם ההרגשה שלנו שהוא חצה גבולות הייתה נכונה וכדי לברר אם יש מסגרת אליה ניתן לפנות. תוך כדי הדיונים התברר שכל הנושא הזה מאד פרוץ ובעצם כל אחד שעבר גם קורס קצרצר יכול לטעון שהוא מטפל והדברים מאד מטושטשים ולא ברורים. אני דווקא הרגשתי שאתם כן הכתובת והיענות האנשים הוכיחה את זה. אני לא מבינה איך הגעת לזה ש"זרקתי את האשמה על כולכם". או שלי יש בעיות ניסוח או שלך יש בעיות הבנת הנקרא. אני מבינה מה את אומרת כשאת מפחדת שהחוק יהיה מרובע מדי ויוציא חלק מהמטפלים מחוץ לנורמה, או לחילופין יכריח אותם לעבור קורס של שנים המיותר מבחינתם. אבל אני חושבת שניתן ורצוי להסדיר את הדבר חוקית ולו על ידי חיוב רופאים או מטפלים חדשים לעמוד בקריטריונים מסוימים. הקריטריונים הללו לא חייבים להיות סגורים וחונקים אבל יכולים בפירוש לסנן את השרלטנים למיניהם. וההבדל המהותי בין המטפלים למיניהם ובין רופא או פסיכולוג הוא שלגבי האחרונים יש חוק מסודר. כל רופא או פסיכולוג לומד מספר מסוים של שנים וניתן להגיש נגדו תלונה. וזה לא בדיוק המצב ברפואה המשלימה ואני חושבת שהסדרת העניין החוקי היא לטובת כולם (גם לטובת המטפלים)

freearth10

New member
יתכן ../images/Emo13.gif

לדיסלקטים כמוני יש בעיה לפעמים של הבנת הנקרא ואם לא זו היתה הכוונה אז אני מתנצלת, כי ככה זה נשמע לי לקראת סוף המסר הקודם! תראי, אני מכירה מישהו שעבר רק קורס של שנה והוא רפלקסולוג מעולה וקורה בכף הרגל לא רק את מה שהוא למד, אלא את מה שהוא מרגיש והוא לא אדם שישב 3 שנים וילמד ואם את שואלת אותי אין לי מושג איך הוא עבר את בחינות האנטומיה פיזיולוגיה ואין לי ספק שאם הוא עבר אותם רף הידע הנדרש הוא מאוד נמוך ואני מדברת על אחד מבתי הספר הטובים ביותר. מבין המטפלים שאני מכירה חלק גדול הוא עם בעיות למידה וקשב וזה לא עושה אותם למטפלים פחות טובים ואני כמעט בטוחה שדווקא זה מה שעושה אותם למטפלים יותר טובים והעלאת מכסת השעות תנפה חלק ממטפלים שאנשים רבים יכולים היו להעזר בהם. אני אבל עדיין לא מבינה מה למכסת השעות ולמעשה שהאדם עשה ולא משנה מה מקצועו ולא משנה כמה שעות הוא למד. אם יש כאן הטרדה מינית צריך לטפל באדם שעשה זאת ולא בציבור המטפלים שהוא במקרה חלק מהם.
מאיה

משוש30

New member
אני אנסה שוב להבהיר את עצמי

אני לא חושב שצריך "לטפל" בציבור המטפלים. אני גם מסכימה עם מה שאמרת לגבי הרפלקסולוג. עם זאת אני בטוחה שאפשר להתאים מסגרות לאנשים עם בעיות למידה וקשב. היום גם דיסלקטים לומדים באוניברסיטה עם מבחנים מיוחדים והתחשבות בצרכיהם. אני עדיין חושבת שיש בעיה כשכל מוסד יכול להוציא תעודת מטפל. נוצר מצב בו בית מלון יכול לקחת לעבודה אדם שעשה קורס של 5 שעות קיבל איזשהי תעודה ומוכר את עצמו כמטפל ומבחינתו האדם הזה פחות או יותר שקול לאדם שסיים 4 שנות לימוד... בעצם לא קיימים שום קריטריונים שיגדירו לכלל הציבור מי מהמטפלים (או הרופאים) האלטרנטיביים הוא באמת מוסמך לטפל ומי מתחזה. (בהנחה שגם בתוך ציבור האנשים המוסמכים יכולים להיות מטפלים לא טובים אבל זו כבר שאלה אחרת). אני מסכימה איתך שהדברים יותר בעייתיים להגדרה מברפואה קונבנציונאלית אבל אני בטוחה שעם רצון טוב ניתן, אפשר וצריך להגדיר מספר קריטריונים גמישים שלא יאפשרו לחלק גדול ממתחזים ומשרלטנים לעסוק ברפואה משלימה ולפגוע על ידי כך גם בציבור המטופלים וגם בציבור המטפלים מקווה שעכשיו הבהרתי את עצמי קצת יותר טוב

0 אור 0

New member
ההסמכה והצעה ללקוחות

1. לגבי נושא ההסמכה: א. צריך להבין שבשביל להעביר שעה של עיסוי פינוק במלון באמת לא צריך ללמוד 4 שנים. בקורס של כמה חודשים בהחלט ניתן ללמוד גם את כללי האתיקה וגם להעביר עיסוי טוב - לא טיפולי! גם הלקוח שמגיע למלון לקבל עיסוי שבדי לא מצפה שהמטפל בו יהיה רופא מומחה שלמד אקופונקטורה או רפואה טיבטית. ב. כל פעם במעבירים כללים מסויימים הם לא תופסים רטרואקטיבית לגבי מי שכבר עוסק בתחום. ויחד עם הצד החיובי בזה, זה גם אומר שלמשל ברפלקסולוגיה ישנם לא מעט ותיקים ומנוסים שלמדו בסה"כ קורס של כמה חודשים. אז הטובים השלימו את הידע במהלך השנים בדרכים שונות שאינן בית ספר מסודר - אבל כבר נתקלתי ברפלקסולוגים ותיקים, שאין להם מושג על מה אני מדברת כשאני מעלה נושאים שונים (כולל נושאים באבחון של שנה א'). ג. צריך גם להזהר מלהשתולל בנושא השנים - שוב ברפלקסולוגיה - ראיתי סילבוס של בתי ספר שונים ודיברתי עם תלמידים - אז יש מקומות שפשוט מלמדים בשלוש שנים כדי להגיע לרמת הידע שבמקומות אחרים לומדים בשנתיים, ויש מי שמכניסים בשנה השלישית נושאים שונים שלא קשורים ברפלקסולוגיה בכלל. ונתקלתי רק במקום אחד שבו באמת נכנסים לעומק של מקרים סבוכים - מה שראוי להקרא תואר מומחה. 2. לגבי מה שמגיע ללקוחות: נראה לי שבכל קליניקה או מלון צריך לתלות שלט יפה ובו אמנת איכות השירות למטופל - כך שהמטופל יוכל לקרוא ולדעת מה מגיע לו, ומה לא בסדר. בעיסוי של שעה בבית מלון - כפי שציינה נאוה - אפשר בהחלט להסתפק בעיסוי הגב (כולל הצואר והעורף), הרגליים והידיים וממש אין צורך להגיע לאיזורים כשדיים וישבן.

למעלה