לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1875218,752 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי מסאג' וניצול מיני'
שאלה לגבי מסאג' וניצול מיני
<< ההודעה הנוכחית
26/05/2004 | 14:36
107
3223
שלום לכולם.
הייתי רוצה להיעזר בכם.
חברה שלי עשתה לפני כמה ימים מסאג' שוודי הוליסטי (לא רפואי). זו הייתה הפעם הראשונה שהיא עשתה מסאג'. המטפל שאל אם זו הפעם הראשונה ולאחר מכן ביקש ממנה להתפשט לגמרי ולהיכנס בין 2 סדינים. בזמן שהיא התפשטה הוא נשאר בחדר עם הגב אליה (ופנים למראה...)
הוא כל הזמן אמר שאם משהו לא נעים לה שתגיד ושהוא יעסה רק חלק מהגוף שחשוף. תוך כדי הטיפול הוא חשף גם את ערוותה וגם את שדיה. הוא גם ניסה לעשות לה עיסוי בחזה וכשהיא בקשה ממנו להפסיק הוא הפסיק. היא יצאה מהטיפול בהרגשה רעה מאד והיא שוקלת את צעדיה.
האם לדעתכם מדובר בהטרדה מינית? האם מקובל לעשות סוג כזה של מסאג'ים בלי בגדים? (למרות שהיה סדין). האם מותר לו לחשוף את חלקיה המוצנעים?
האם מותר לו לעסות לה את החזה?
האם יש ארגון של רפואה משלימה שניתן לפנות אליו לברר חוקים ו/או לפנות אליו בתלונה? מי מוסמך לשלול תעודה של מטפל? האם יש טעם לפנות למשטרה.
סליחה על השאלות הרבות אבל אשמח לקבל תשובות
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' השאלה למנהלים ולשאר המטפלים'
השאלה למנהלים ולשאר המטפלים
26/05/2004 | 14:56
1
414
אשמח אם תעזרו לי
תושה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עיסוי והטרדה מינית'
עיסוי והטרדה מינית
29/05/2004 | 23:11
699
חבל שקורה דבר כזה, הרי אנו כמטפלים מנסים לשנות את הסטיגמה שיש לגבי עיסויי גוף, נלחמים על כבוד המקצוע, כי הוא אכן מכובד והמטרה שלו היא לעזור, להרגיע, לטפל בגוף ובנפש.
לא חייב להתפשט בעיסוי והמטפל/ת יכולים לתת את הבחירה בידי המטופל.
האזורים המוצנעים תמיד צריכים להיות מכוסים, אין לגעת בהם.
בטיפול כל הגוף מכוסה וחושפים רק חלק שעובדים עליו ואחר כך מכסים ועוברים הלאה, לא צריך לחרוג מהגבולות ולחשוף אזור מוצנע, לא מקובל ולא נעים זה נותן הרגשה מאיימת ומשדר מיניות וזו לא המטרה.
עבודת חזה יש, מסביב אך אין לגעת בחזה עצמו או בפיטמה. יש לשאול את המטופלת כבר בתחילת טיפול אם היא מעונינת להיות עם חזיה או בלי, ולכסות את האזור במגבת קטנה.(אפשר לשאול אותה גם כבר מלכתחילה אם היא מתנגדת לעבודה באזור החזה, מדגישה לא בחזה).
צר לי שקורא דבר כזה ואני מתארת לעצמי את ההרגשה של הבחורה.
מקווה שבפעם הבאה שהיא תקבל טיפול, אז זה יהיה טיפול מקצועי נטו ושתצא בהרגשה טובה...
לגבי אותו מטפל, הייתם צריכים לדבר כבר במקום באותו רגע ולהבהיר העינין ואף להתלונן במלון שבו הוא טיפל כדי שלא יעשה זאת לאחרות....
דיוה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' מרגיז מאוד'
מרגיז מאוד
26/05/2004 | 15:14
341
מרגיז אותי שמטפלים מנצלים את תמימותם של המטופלים.
בשום טיפול, בשום אופן, אין להתפשט לחלוטין!
במסג' יש להוריד בגדים, פרט לתחתונים ועל המטפל להדגיש זאת.
אין שום סיבה שהמטפל יחשוף את ערוותה של המטופלת וזוהי בפירוש הטרדה מינית.
עיסוי של החזה נהוג במהלך טיפול, אולם אך ורק בחלקו העליון, ללא חשיפה של השדיים לחלוטין.

עצוב מאוד מה שארע לחברתך ואשמח אם מישהו יודע מה החוק אומר על כך.
כדאי לבדוק האם המטפל רשום באגודה כשלהי של מטפלים ולדווח להם על מעלליו.

האם הטיפול נעשה באופן פרטי, בקליניקה פרטית, או שאולי במסגרת מוסד כלשהו?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא נשמע טוב'
לא נשמע טוב
26/05/2004 | 15:27
294
עסוי נעשה עם תחתונים, אבל על פי רוב ללא חזיה אלא עם מגבת קטנה.
אם העסוי הוא חלק מטיפול wellness כולל שנעשה בעירום, זה יהיה קצת מגוחך ללבוש תחתונים לפני תחילת העסוי, לכן משתמשים במגבת, או סדין.
גם אז: חשיפת הערווה היא טאבו.
חשיפת השדיים יכולה לקרות, שלא במכוון. אצל מעסה מקצועי היא לא תקרה.
אין שום מקום לעסוי שדי אישה כחלק מהעסוי!

יש רק סוג אחד של עסוי שאני מכיר שנעשה בעירום מלא, עסוי שמנים איורוודי.
המטופל שוכב על הבטן, ולא תהיה אף פעם חשיפה של הערווה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניצול מיני-'
ניצול מיני-
26/05/2004 | 15:38
1
347
נשמע בהחלט ככזה.
וכאלה מקלקלים את שם המקצוע.

אם אפילו קיים חשד, שווה לפנות לעמותה לנפגעי תקיפה מינית (102 מכל טלפון) והם כבר יכוונו אותה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'102 מכל טלפון זה מכבי-אש...'
102 מכל טלפון זה מכבי-אש...
28/05/2004 | 13:30
153
לצפיה ב-'הבהרה: הטיפול נעשה במסגרת יום כיף'
הבהרה: הטיפול נעשה במסגרת יום כיף
26/05/2004 | 16:06
1
372
לצפיה ב-'ראיתי את הנושא בדף הראשי של תפוז'
ראיתי את הנושא בדף הראשי של תפוז
29/05/2004 | 02:46
254
והייתי חייבת להגיב.
קרה לי בדיוק אותו דבר במהלך חופשה במלון מצפה הימים.
המטפל ממש משך ממני את המגבת. זה היה מכוער ומביך.
שנה אחר שנה השארנו שם את מיטב כספנו.
מאז אותו מקרה - רגלינו אינן דורכות שם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הטרדה מינית'
הטרדה מינית
26/05/2004 | 18:07
1
325
היי תושה,

אם חברתך יצאה מן הטיפול עם התחושה הרעה שאותה את מתארת, אם *היא* מרגישה שהיא הוטרדה, אז כן, זוהי הטרדה.

עיסוי שבדי, למיטב ידיעתי, אינו כולל עיסוי חזה ואינו מחייב הפשטה מוחלטת של בגדים.

לפני כל צעד, שיהיה קשה גם למתלוננת, לא רק לאדם עליו מתלוננים, כדאי שהיא תיצור קשר עם שני גורמים:
1. מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, 1202, 24 שעות ביממה. אפשר רק לשוחח טלפונית, אפשר לקבוע פגישה פנים מול פנים עם אחת העובדות במרכז, ולהתייעץ שם. מומלץ.

2. מצורף הטלפון של יאיר שמר, יו"ר ארגון הגג של מקצועות הרפואה המשלימה. שווה בהחלט להביא את הדבר לידיעתו ולידיעת הארגון: 065-384022.

דבר נוסף חשוב לעשות- לדווח על כך למלון בו היה יום הכיף הזה.

חשוב שחברתך תעשה את הדברים בקצב הנכון עבור *עצמה*, עם תמיכה של חבריה, אבל לא לעשות את הדברים במקומה. חשוב שהיא תעשה את הדברים, זה חלק מסילוק התחושה הרעה שמקננת בה.

יעל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אדומה2'
אדומה2
26/05/2004 | 20:54
172

תודה על התיקון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תקיפה מינית'
תקיפה מינית
27/05/2004 | 00:13
201
שלום לך,
מכיוון שכל הקולות שנשמעו אכן תומכים בתחושתך שמדובר בניצול מיני, הדבר הכי טוב שיכולה חברתך לעשות הוא להגיש תלונה במשטרה. פנייה ליאיר שמר יכולה לעזור, אבל רק תלונה במשטרה יכולה לעצור את המטפל הזה מלתקוף ולנצל מטופלות אחרות. חשוב שחברתך תקבל תמיכה גם מצד מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, גם אם היא לא חושבת שזה חשוב או מעדיפה להתמודד עם זה בעצמה. הרי גם אם היא תצא מזה בטראומה "קטנה" ותחושת אי נוחות, זה לא מגיע לה.
ושוב, הדרך היחידה לעצור מנוולים כאלה מלפגוע בנשים נוספות היא להתלונן בתחנת המשטרה, וכן, גם לספר עליהם לכל מי שמוכן להקשיב, כדי שאחרים יימנעו מלהתקרב אליהם.
לי יש "רשימה שחורה" של מטפלים ששלחו ידיים למטופלות שלהם, וכאשר אני בטוחה שמדובר בהטרדה\תקיפה וניצול, ושומעת על יותר ממקרה אחד, אני פשוט מספרת לכל הסובבים אותי על אותו מטפל, שיספרו לכל מי שהם מכירים וכך תימנע פגיעה.
הדבר העצוב הוא שיש מטפלים ש"כולם" יודעים שהם עברייני מין. אבל בגלל שהנשים והגברים שהותקפו לא מעוניינים להגיש תלונה במשטרה הם ממשיכים "לטפל" ולפגוע. לפעמים מדובר רק באי נעימות, לפעמים אפילו אם זאת "רק נגיעה", הפגיעה הנפשית והגופנית היא איומה.

אני מזמינה אותך לקרא את המאמר שכתבתי בנושא תקיפה מינית בחדרי טיפולים, ומאמר נוסף בנושא קרוב. ומאחלת לך ולחברתך כל טוב. כולי תקווה שהיא תיתקל בעתיד רק במטפלים מקצועיים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בבתי מלון ובמקומות רבים בעולם מקובל'
בבתי מלון ובמקומות רבים בעולם מקובל
27/05/2004 | 01:54
26
521
לעשות עיסוי בעירום מלא.
החלקים המוצנעים אמורים להיות מכוסים בכל עת.

השד מורכב מבלוטות ומשומן ולא משרירים,
ולכן אין מקום לעסות אותו בעיסוי שאינו מוגדר מראש כאירוטי.
עיסוי השריר שנמצא מתחת לשד חשוב אך לא נראה לי שזה מה שנעשה במקרה זה.
הישבן כן צריך לעבור עיסוי כי הוא מורכב משריר גדול שעובד הרבה.
ערוותה בכל מקרה צריכה להיות מכוסה בכל עת.

מקובל שהמטפל יוצא מהחדר בזמן שמטופל מתלבש או מתפשט,
בארץ מקובל לבקש מהמטופל להישאר בתחתונים (שוב, בתי מלון זה קצת אחרת...)

לצערי, מקצועות הרפואה המשלימה פרוצים למדי
ואין חוקים ברורים או גוף שמוסמך להפעיל סנקציות.
אבל המשטרה באה להגן על אזרחיה, ובהחלט יש מקום לפנות.
אני מאמינה שהמשטרה תשלח שוטת סמוייה לקבל "טיפול"
ולגלות מה באמת קורה.

אם תוגש תביעה, ואם זה יגיע לבית משפט,
אני מניחה שחברתך תוכל למצוא מטפלים רבים
שיוכלו להעיד על הגבולות המקובלים בטיפול בעיסוי.

בוגרי בי"ס לעיסוי 'מאסטרס' (או משהו כזה), עובדים כפי שתיארת
ומצהירים על עצמם כאנשים מקצועיים.

לסיום עוד דבר קטן.
חברתך צריכה לדעת שרק היא מוסמכת לקבוע את גבולותיה.
אם וכאשר היא אינה מרגישה נוח להתפשט, עליה להציב את הגבולות.
לאורך השנים עבדתי לא פעם על נשים עם בגד ים (שלם) ואפילו בגדים.
זה כל כך חשוב שהמטופל יהיה נינוח.
לעומת זאת,  
היו לי ויכוחים עם הרבה גברים שמאוד רצו להתפשט לגמרי

אישה (אדם הכלל) היא אדון לגופה
חשוב לזכור את זה בכל עת.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
27/05/2004 | 02:46
1
160
אותי מאוד מעצבן כשגברים רוצים להגיע לטיפול כדי להתפשט. זה גורם לי להרגיש מאויימת ושאני צריכה להגן על עצמי. אני מצטערת להגיד, אבל יש לי גז מדמיע בארון שבקליניקה וכשמגיע מטופל לביקור ראשון אני תמיד דואגת שיהיה באזור מישהו נוסף.
למזלי מעולם לא הותקפתי בקליניקה, אבל כן הוטרדתי והיום אני יודעת לסנן אותם בטלפון.

הסכמתי עם כל שאר הדברים שאמרת, נאוה.
מיכל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מיכל, אולי מעצבן אבל... הם מנסים'
מיכל, אולי מעצבן אבל... הם מנסים
27/05/2004 | 03:44
256
כשהתחלתי לעסוק בעיסוי זה היה תחום כמעט בלעדי של מכוני עיסוי.
את רק יכולה לדמיין מה עברתי עד ששמתי גבולות ברורים.

לומדים לסנן אותם בטלפון,
לומדים לדבר ברור עד כדי להיות בוטים,
לומדים להגן על המרחב שלנו,
ולומדים למשוך אלינו את האנרגיה המתאימה.

אני מעולם לא נזקקתי לנשק בחדר טיפולים, או לשומר ראש.
והיו לי מקרים אפילו מצחיקים לפעמים.
אגב, אחת האוכלוסיות של גברים שמגיעים כדי להתפשט הם החרדים.
אין מה לכעוס עליהם, הם די מסכנים לפעמים.

מטפלים שמנצלים את העניין,  כמו בסיפור שלפנינו ז ה . מרגיז אותי!!!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק הערה קטנה בקשר לעירום'
רק הערה קטנה בקשר לעירום
27/05/2004 | 07:16
13
409
אמנם אני מטפלת בעיקר ברפלקסולוגיה ובתאילנדי שמתבצעים בלבוש מלא - אך גם כמטופלת וגם כמטפלת - בעיסוי שבדי הרצוי מבחינת המעסה בעת העבודה על הגב הוא עיסוי ללא תחתונים - זאת בגלל שהשריר לא נגמר בקו התחתונים וצריך להגיע עד לסופו.
לכן אם המטופל מרגיש בנוח עם עירום מלא זה עדיף (ואז כמובן מכסים אותו היטב בסדין / מגבת בכל חלק שאינו מטופל באותו רגע.). בגלל זה בכל קורס רציני אחד הדברים הראשונים שלומדים הוא איך לגרום למטופל להרגיש בנוח, ולכבד את גבולותיו, כולל איך לטפל למרות התחתונים ולפעמים אפילו חזיה.
מנסיוני כמטופלת - בדרך כלל מציעים להשאר עם תחתונים רק למי שזה טיפול ראשון, ואחרת פשוט שואלים מה אתה מעדיף.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תתפלאו.....'
תתפלאו.....
27/05/2004 | 09:31
268
היי
קראתי חלקית את הנכתב....
אליי מגיעים מכל הסוגים ומכל המינים ותתפלאו על הבקשות המוזרות שיוצא לי עם כל הסיפור הזה.
אני אישית נוהג לתת למטופלת את הדרך שלא לבחור, אין לא מוציא מילה, הגה, אומנם, יש הגבלות שאני לא יעבור עליהן כגון: אישה במחזור ותבקש להיות עירומה וכד',וכפי שהיא רוצה כך יהיה, מאידך היה לי מקרה של בחורה
צעירה שביקשה לשים עליה , כן תשבו טוב, חיתול חד פעמי,במקרה אני עובד עם חוקנים ויש לי במלאי, או שמא חשבתי שהיא תביא לעצמה..... אני כמטפל כבר מעל ל- 10 שנים רגיל לכל התופעות אבל הפעם נדהמתי, מילא שאני מעסה תינוקות או אנשים מאוד מבורגים, תשושים ונשים אחרי לידה וניסית לרדת לסוף המחשבה בעניין ואולי סטיה מינית? או שמא באמת קיימת בעיה כלשהי במע' השתן?
בכל מקרה אני דילגתי על העניין וממשיכים הלאה.

אין ספק שיש כאן בארץ הרבה מאוד "מקצועיים" ובתי מלון וספא אין סטנדרטיים תקניים. אפילו שאלות מינימליות על בעיות בריאות לא נשאלו....
אם כי, האגודה הישראלית לטיפולי גוף מנסה לתת במה, עניין וכחו בנושאים אלו.

בבריאות טובה!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תחתונים הם בדרך כלל גמישים'
תחתונים הם בדרך כלל גמישים
27/05/2004 | 12:01
2
337
אפשר להוריד טיפה מלמעלה - כדי לעבוד על הגב לכל אורכו
והם מתרוממים יפה מלמטה לחשוף את כל הלחי - לעבודה על שריר הישבן בהמשך לירך.
ואם חוטיני אז בכלל אין בעייה עם זה, כי הלחי חשופה ממילא.
ואני שמה מגבת גם על תחתונים - מלפנים ומאחור.
איכשהו,  גם כשתוך כדי עבודה מגלים לסירוגין את רוב הישבן,
אנשים מרגישים בטוח ואולי 'צנוע' יותר כשפי הטבעת שלהם מוצנע, וערוותם מכוסה.
בינינו, גם לי זה הרבה יותר נעים.
היו לי כמה מקרים מביכים מאוד עם מטופלים בעירום מלא (עם מגבת)
וזה לא היה קשור להטרדה מינית משום סוג

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם על זה נאמר...'
האם על זה נאמר...
27/05/2004 | 12:21
1
239
להגיש את הלחי השנייה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
27/05/2004 | 12:31
27
לצפיה ב-'ממש ממש לא נכון ואפילו מכעיס!!!'
ממש ממש לא נכון ואפילו מכעיס!!!
28/05/2004 | 00:18
8
278
לשמוע שמטפלת חושבת שרצוי לעשות עיסוי שבדי ללא תחתונים !!!
עם כל הכבוד לשריר הישבן, אני לחלוטין לא מזלזלת בחשיבותו, אבל עיסוי שבדי לא אמור להגיע עד לשם !

אני למדתי עיסוי  שבדי במסגרת מוסד בריאותי ידוע בארץ ואני מטפלת דרכו, ואני מודיעה לך חד משמעית, שבשום פנים ואופן זה לא מקובל ולא עונה על שום כלל מכללי האתיקה המקצועית, לבצע את הטיפול הנ"ל ללא תחתונים !
אסור למטפל לגעת בישבן עצמו, והוא יכול להגיע עד לעצם הזנב בחלקו העליון של הישבן, ועד לנקודת חיבור הישבן לירך בחלקו התחתון.

העיסוי  היחידי שמבוצע ללא התחתונים הוא האירובדה (אני מקווה שאייתתי את זה נכון) וזאת משום שמדובר בכמות שמן גדולה בה משתמשים במהלך הטיפול.
וגם אז, הדבר יעשה אך ורק לאחר הסכמה מפורשת מצד המטופל, וע"י הבהרה כי הדבר נתון להחלטתו בלבד.

מאוד מכעיס שהתחום כל כך פרוץ בארץ, וזאת אחת הסיבות שאני במפורש לא מוכנה לקבל גברים לטיפול, על מנת שלא אצטרך לעמוד במצב הלא נעים בו הבחור חסר הטאקט מבקש גם את ה"הרפיה" לאחר העיסוי.

דרך אגב, בעברי גם אני עברתי הטרדה מינית דומה, ע"י לא פחות ולא יותר מי שהיה אז המעסה הרשמי של נבחרת ישראל בכדורגל.
זה היה בטרם למדתי את התחום, ובעיקר את כללי האתיקה שבו.
הייתי אז צעירה ולא הבנתי את משמעות הדבר.
לצערי הרב, אז חשבתי גם שאולי לא כדאי ליצור סיפור גדול מהעניין ולא הגשתי תלונה.
אני בטוחה שלו הייתי מגישה את תלונתי, סבל רב היה נחסך לצעירות אחרות.

לבחורה ששאלה את השאלה המקורית - בקשי מחברתך להגיש תלונה. בפירוש!
מדובר בהטרדה מינית בוטה ביותר, ללא כל ספק !!!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סליחה!!!!'
סליחה!!!!
28/05/2004 | 10:47
7
180
אני חושבת שעם כל הכבוד למוסד הבריאותי הידוע שבו למדת ואת מטפלת דרכו, את לא יכולה לפסול את העובדה שגם בישבננו היקר יש שרירים ואפילו חשובים (בעיסוי תאילנדי אנו עובדים עליהם הרבה מאד).
אני רוצה לשים בצד את המקרה שתואר - כפי שתואר גם לי הוא נשמע חמור, ולהתייחס לאמירות שלך.
כשלומדים עיסוי שבדי-רקמות-רפואי מקדישים זמן רב בתחילת ובמשך הקורס בלימוד איך להתייחס למטופל ובמסגרתו גם כל הנושא של האתיקה, כבודו של המטופל, נושא כיסוי הגוף בכל עת ובפרט המקומות המוצנעים.
כמעט בכל עיסוי - חזה, ירכיים, גב תחתון - ישנו דגש על איך לבצע תנועות מסויימות לבחור לעומת בחורה בגלל הרגישות של אפשרות לגעת במקומות מוצנעים. והנושא רציני בהרבה מאשר הסוגיה של לבישת תחתונים או לא.
כמטפלת אני עוסקת רק בתחומים בהם המטופל לבוש במלואו, לכן אני לא ממש נתקלת בבעיה ביומיום, אך מלימודי ראיתי שיש פתרונות מכובדים ביותר ושלא יציבו את המטופל ו/או המטפל במצבים לא נעימים. וכמטופלת חויתי טיפולים מקצועיים וטובים בעירום מלא וללא כל פגיעה בכבודי או נסיונות לנושאים שאינם במקומם - ולכן לא רצוי לפסול מטפל רק בגלל נושא זה - אלא לגבי ההתייחסות הכוללת שלו ושמירה על פרטיות המטופל עם או בלי תחתונים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'והחלק הזה בדיון, רק מראה כמה'
והחלק הזה בדיון, רק מראה כמה
28/05/2004 | 11:07
5
161
חסרה אחידות בתחום.

כששני מטפלים לא יכולים להסכים ביניהם על דבר כל-כך בסיסי, פלא שהמטופלים מבולבלים?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כשמדברים על תחתונים מה אתה מתפלא?'
כשמדברים על תחתונים מה אתה מתפלא?
28/05/2004 | 12:40
4
183
לצפיה ב-'אני כבר לא מתפלא'
אני כבר לא מתפלא
28/05/2004 | 15:16
3
129
יותר מדי זמן בתחום בשביל להתפלא מהדברים האלה, כנראה
חוסר-האחידות הזה בולט עוד יותר בתחומים כמו שיאצו, בו אני עוסק.

לפחות אצלנו הטיפול אמור להיות עם בגדים, למרות שגם בזה יש תקלות.

כשתלמידים (ויותר מזה תלמידות) רגילים\ות לבוא לשיעור שיאצו בבגדים סקסיים, איך הם\ן יתנהגו כמטפלים? איך הם ידרשו ממטופלים לבוא עם טי-שירט ומכנסי טרינינג ארוכים, כשבעצמם הם\ן הולכים\ות עם שרוול חצי-שקוף?

כשתלמידים רגילים שבמהלך\לפני\אחרי שיעור מתחבקים עם כולם (כולל מורים), למה שהם לא יחבקו מטופל\ת?

כמו שאמרתי - חסרה אחידות, גם בהכשרה, גם בהגדרה של מותר ואסור בטיפול.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דוד, בנוגע לחיבוקים'
דוד, בנוגע לחיבוקים
29/05/2004 | 13:57
2
145
מנם מעודי לא עברתי קורס שיאצו או מסאג' (טוב, למעט שיעור נסיון אצלך), אבל הבנתי מאחרים ש"תרבות החיבוקים" בהחלט מקובלים במקצועות המסאג' או טיפולים הוליסטיים אחרים.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נכון, ולדעתי יש בעיה בכך'
נכון, ולדעתי יש בעיה בכך
29/05/2004 | 20:10
1
99
שבמערך-הלימודים לא מתייחסים לכך.
חיבוק לחבר זה דבר אחד, חיבוק למורה זה דבר אחר, חיבוק למטופל שוב דבר אחר.

יש כבישים שמותר ליסוע 100 קמ"ש.
יש כבישים שלא.
בלימודי נהיגה אמורים ללמד אותך את ההבדל.

בלימודי שיאצו אמורים ללמד את ההבדל בין חיבוק לחבר, חיבוק למורה, חיבוק לתלמיד, וחיבוק למטופל.

אלה ארבעה מצבים שונים, ומי שלא מבין את ההבדל עלול למצוא את עצמו במצבים לא נעימים.

אני מחבק ידידים, אבל כשידידה טובה הגיעה ללמוד אצלי טאי-צ'י, לא יכולתי לחבק אותה, או לתת לה לחבק אותי, בדוג'ו.

למדתי שיאצו בשני מקומות מכובדים מאוד, ודיברתי עם בוגרי מכללות אחרות - הנושא לא עולה.

לדעתי, זו בעיה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'צודק - צריך להתייחס לכך בתוכנית'
צודק - צריך להתייחס לכך בתוכנית
30/05/2004 | 09:43
42
הלימודים.
במכללה בה אני לומדת לא נתקלתי אמנם בתרבות החיבוקים, אבל בהחלט יש מצבים שבקורס אנו עושים דברים שלא מתאימים לטיפול.
גם צחוקים מתוך הכרות של אנשים שכבר שנה שלישית או רביעית לומדים יחד קורסים שונים ומרשים לעצמם לגעת חופשי באדם השני (למשל כשאנחנו מתלבשים 5 מטפלים על מטופל אחד מכל הכיוונים - איזה כיף).
וגם נושאים שונים בעיסוי התאלינדי שיוצרים מגע מאד אינטימי - במקרה הזה תמיד המורה ידאג לציין (למרות שזה מובן מאליו), שזה לא משהו שניתן לעשות למטופל בקליניקה או בספא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אבל את ממש לא סותרת את דברי'
אבל את ממש לא סותרת את דברי
28/05/2004 | 17:01
48
לפני הכל, כבודו של שריר הישבן במקומו מונח, ולצערינו אפילו מונח יותר מידי. מה שמגדיל את הצורך בטיפול נכון באותו השריר. ואולם:
אני לא פוסלת מטפל בגלל שהוא מוכן לתת טיפול בעירום מלא. אני כן פוסלת את המטפל באותה ההודעה עליה הגבתי מלכתחילה. הדברים שהוא כמטפל עשה לא נכון הם:
1. הוא היה בחדר בעת ההתפשטות.
2. הוא לא הבהיר לאותה בחורה, שמעולם ל קיבלה טיפול מהסוג הזה לפני כן ולא ממש ידעה כיצד עליה לנהוג, שהיא יכולה לבחור שלא להוריד את בגדיה התחתונים. הוא פשוט הודיע לה להתפשט ובזה נגמרה הסוגיה.
לצערינו, לא כולנו אסרטיביים מספיק כדי להודיע חד משמעית שזה לא נראה לנו, בעת הארוע. אך על אחת כמה וכמה, טיפול מהסוג הזה דורש הרבה יותר רגישות לנושא.
3. מאוד יפה מצידו שהוא אמר לה תוך כדי הטיפול שאם לא נעים לה, הוא יפסיק. אבל למה מלכתחילה הוא נוגע לה בחזה? איזה שריר יש שם בדיוק?!
למה במהלך הטיפול הוא חושף את ערוותה? איזה שריר הוא מתרגל שם? את העיניים שלו?!
מטפל, אסור שיגיע למצב שבו אני צריכה לומר לו שלא נעים לי.
כמו שאת ציינת, ישנן דרכים כל כך הרבה יותר מכובדות ונעימות להתמודד עם המצב, מבלי בכלל להגיע לשלב שבו למטופל לא נעים והוא מרגיש לא בנוח.

ובדיוק כפי שציינת, הנושא הראשון אותו מלמדים בכל מקום רציני הוא עניין האתיקה. וזה מה שמטפלים מהסוג שתואר למעלה - פשוט לא מפנימים.
מקרה כזה עלול בקלות רבה מידי, ליצור טראומה אצל מטופל או מטופלת, ולהביא אותם למצב בו טיפול במגע פשוט גורם להם רתיעה. וחבל.

טיפול במגע הוא טיפול הרבה יותר אישי והרבה יותר עמוק מאשר כל טיפול אחר, והרגישות חייבת להיות מאוד רבה לנושא. מאוד חבל לי להתקל בכל כך הרבה מטפלים שלא מבינים את החשיבות של הרגישות הזו (אל תביני לא נכון - אני לא מדברת עלייך ! )

אבל כנראה בגלל שכל מטפל חושב אחרת, התחום כל כך פרוץ, השרלטנות כל כך גדולה והניצול הוא בלתי נסבל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה הקשר לבי"ס מאסטרס'
מה הקשר לבי"ס מאסטרס
27/05/2004 | 15:39
4
68
קודם כל את פותחת פה פתח לצרות כשאת מזכירה שם של בית ספר ולא משנה כרגע

איזה איך בדיוק החלטת שכל מי שלמד במאסטרס אינו מקצועי ?

האם בנאדם שלמד בכל מכללה אחרת הוא מקצועי ? הרבה תלוי מי המטפל ולא

תמיד איפה הוא למד ואת עושה פה לדעתי הכללה גסה ומשמיצה בי"ס מכובד

ואדם שלא בפניו ואני הייתי קצת נזהר בלשון כדי שלא לפתוח פתח

לתביעת אח"כ לא משמיצים אדם שלא בפניו ושלא יכול להשמיע את הצד שלו.

בכל מקרה של תקיפה מינית יש להגיש תלונה במשטרה ולפנות ליעוץ ותמיכה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מבינה את מה שאתה אומר אבל...'
אני מבינה את מה שאתה אומר אבל...
28/05/2004 | 00:14
3
71
משפטית אולי יש משהו במה שאמרת, ובכל זאת,
היו לי הרבה מפגשים עם בוגרי מאסטרס בנסיבות שונות.
יש פער גדול בין מילים למעשים.
הקורסים שלהם קצרים מאוד,
הם מודיעים במוצהר שהם לא יודעים לטפל בכלום - רק עיסוי כייף.
הם יכולים להסביר בהבעה רצינית מאוד למה צריך וחשוב לעשות עיסוי בשד,
פגשתי גם לפחות מורה אחד שלימד שם.
הידע שלו לא היה מספיק אפילו לסטודנט.

יש אנשים (ונשים) שנהנים מעיסויים כאלו - ויש להם מקום.
אלא מה?
הם צריכים להיות מוצגים בצורה המתאימה:  עיסוי אירוטי.

אם פגעתי בך או בכל אדם אחר,
אם למדתם במאסטרס ואיכשהו יצאתם מטפלים אחרים,
קבל/ו את התנצלותי על דבריי.

אני רק משתפת בחוויות האישיות שלי מריבוי מפגשים עם בוגרי ביה"ס הנ"ל.
אגב,
חוויות אישיות שלי כאדם (עת שכבתי על שולחן טיפולים בירידים)
וחוויותיי כבעלת קליניקה (כשראיינתי מטפלים פוטנציאליים).
מקצועית, הם חד משמעית לא עמדו אפילו במינימום הנדרש,
ואופי העיסויים שלהם (של כל מי שנתקלתי בו) היה אירוטי למדי.
לפני 5 שנים בערך עזבתי את המרכז
ומאז לא היו לי מפגשים עם בוגרי ביה"ס הנ"ל.

אם חל שינוי בגישה ובתכנים של הקורסים שמה,
אם חל שינוי באורך ועומק הקורסים,
אני מתנצלת כאן בפומבי בפני ביה"ס, מוריו ובוגריו החדשים.

מעבר לזה,
אני מסכימה וכך המלצתי:  פנייה למשטרה
שתברר מה באמת קורה על שולחן הטיפולים אצל המטפל המאוד ספציפי בו דובר כאן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא כועס עלייך '
אני לא כועס עלייך
28/05/2004 | 14:04
2
41
פשוט הניסוח שלך קצת קומם אותי זה היה נראה כאילו כל מי שלמד שם

יצא דפוק ולדעתי היה בכלל עדיף להשמיט את שם הבי"ס כדי לא לפתוח פתח

לתביעה אח"כ וסתם להסתבך בפליטת פה או ניסוח קלוקל.

זכור לי שרשור ממקום אחר שנגמר כמעט בתביעה ענקית כי הוזכר בו שם של

מורה והיו שם השמצות לכאורה ודי בכך כדי לפגוע בשמו הטוב ופרנסתו גם

אם הוא המורה הכי גרוע בעולם לא פוגעים בפרנסתו ישנן דרכים אחרות.

יש משהו בדברייך לא אמרתי לרגע שאין צדק במה שאת אומרת הבעלים עצמו הוא

אדם נפלא אולי הבעיה נמצאת במקום אחר אצלו.

לדעתי מי שמלמד אחרים יהיה מי שיהיה לטפל בצורה חסרת אחריות ולא מקצועית

ובטח שלא אתית והלימודים האלה גובלים ברשלנות  פושעת אפילו יש להוקיע

אותו מכל וכל ולדאוג שיעשו כל האמצעים שהנ"ל לא ימשיך בכך.

הרוב הגדול תלוי באדם שלומד ומאיפה הוא מגיע הרי לא נראה לי שמלמדים

אותו להיות מטריד זה בא מבפנים וכנראה שיש לו בעיה של שמירת גבולות כי

הרי עוסקים כאן בגוף של אדם גבר או אישה .

אני בטוח שיש לך מספיק ניסיון על מנת לדעת אני למשל למדתי שם לקחתי את

מה שלקחתי ומצאתי את עצמי בסוף במקום אחר כי היו חסרים לי הרבה דברים

ששם לא מצאתי.

את לא צריכה להתנצל בפניי כמו שאמרתי רק הניסוח שלך הפריע לי כי לדעתי

הוא היה מכליל אבל יש בו אמת מסויימת ואת זה אני לא אכחיש.

מה שכן מטפל שלא ידוע את הגבולות שלו אין לו מקום להיות מטפל ועל אחת

כמה וכמה אם הוא מטריד מינית מטופלת זה ניצול ציני של כוחו וצריך למצות

איתו את הדין עד תום ולפנות לגורמים המתאימים.

כמובן יש לבדוק קודם את שני הצדדים לעומק ולראות מה בדיוק קרה שם כי גם

קל מאוד להאשים את המטפל ברגע שקורה משהו צריך לבדוק.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תגובתך נשמעה אישית משהו...'
תגובתך נשמעה אישית משהו...
29/05/2004 | 15:54
1
38
אז לאילו מקומות אחרים הלכת?

ואם שואלים אותך "איפה למדת?"
את שם איזה בי"ס אתה נוטה לומר?

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כן האמת שכן'
כן האמת שכן
29/05/2004 | 18:48
36
מי שמתחמק מלענות סימן שיש לו משהו להסתיר ואז זה יכול די להחשיד.

גם אין לי שום להתבייש באיפה שלמדתי כי זו בעצם הייתה בחירה שלי אני

מצאתי את עצמי במכללת רידמן.

אני מניח שיש בתי ספר אחרים מעולים וכאלה שהם פחות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נאוה, שאלה מקצועית'
נאוה, שאלה מקצועית
29/05/2004 | 13:54
4
108
ציינת שמקובל לעסות את השריר שנמצא מתחת לשד.

באיזה שריר מדובר בדיוק?
למיטב הבנתי (ואשמח אם אתוקן) מתחת לשד (אצל נשים) או לשריר הפקטורליס נמצאים שרירי כלוב הצלעות - ואותם קצת קשה לעסות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מערכת השרירים אצל הגבר והאישה זהה'
מערכת השרירים אצל הגבר והאישה זהה
29/05/2004 | 15:11
3
111
בקדמת בית החזה,  מעל כלוב הצלעות יש את ה- pectoralis major
שריר זה קצר כואב ובעייתי אצל כל מי שכתפיו שמוטות (רוב האוכלוסיה),
ולכן הוא חשוב מאוד לטיפול.
אצל הגברים הוא שריר דיי מפותח (ומכווץ).
אצל הנשים -  מי רואה אותו?
אגב, זה השריר עליו עובדות נשים בניסיון טפשי "להרים את הציצי'
או טפשי עוד יותר:  להגדיל אותו.
למה טפשי?  כי זה רק מכופף להן את הגב (הכתפיים השמוטות)
זהו שריר מאוד מוזנח אצל נשים, באיזור מאוד רגשי,
ולכן גם מאוד כואב.

מעשית,
חלקו העליון אינו מכוסה שד
מגיעים אליו מכל הצדדים - ממש אפשר להרגיש את הנפרדות של השד מהשריר.
יש גישה אל השריר גם אצל נשים עם חזה מאוד גדול, והחזה יכול להיות מכוסה בזמן העבודה.
נכנסים עם יד שאצבעותיה סגורות אל מתחת לגוש השומן שמהווה את השד
השד כאילו מתרומם וזז כדי לאפשר הגעה אל השריר שמתחתיו.
השד מכסימום בא המגע עם גב היד של המטפל (מגע לא מאיים אפילו אצל הצנועות).

אישית, אני לא עובדת על שריר זה בטיפולים הראשונים.
בכלל,
אני מתחילה טיפול מהגב, הצוואר ולרוב גם כפות הרגליים.
ברוב הפעמים -  אינני מגיעה ליותר מזה בטיפולים הראשונים.
עם התקדמות הטיפולים, כשהגב והצואר מתחילים להתאזן,
אני מתחילה להגיע לאיזורים אחרים בגוף מבקשים תשומת לב (הם קוראים לי).
אל השריר עליו דיברנו אגיע בשלב דיי מאוחר, ורק אחרי שעבדתי עליו בצורות אחרות
למשל:  מתיחות, עבודה על חלקו העליון ועבודה על החיבור של השריר ליד,
בדרך כלל בשכיבה על הבטן, כחלק מעבודתי על גמישות כתפיים

בעיסוי גוף מלא (עיסוי כייף למשל) אעבוד על כל הגוף כשרוב הזמן מוקדש
לגב. ו/או לאיזור בעייתי שצויין ע"י המטופל (למשל: ברכיים, שוקיים, כתפיים).
בית החזה יקבל במקרים כאלו תשומת לב כללית מאוד, כמעט רק העברת יד
זאת כדי שלאדם תהייה תחושה של שלמות בתום הטיפול.

ליתר ביטחון,
בסוף כל טיפול אני מבקשת מהמטופל לחוש את גופו ולומר לי
אם יש איזה איזור בגוף שחש מוזנח ומבקש תשומת לב.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' על ההסבר + הערה'
על ההסבר + הערה
29/05/2004 | 19:46
2
34
אגב, לא חושב שהכתפיים השמוטות בגלל הנסיונות להרמת החזהאו להגדלתו. גברים שעוסקים בפיתוח גוף - אין להם כתפיים שמוטות.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא מדובר על "פיתוח הגוף", אלא על'
לא מדובר על "פיתוח הגוף", אלא על
29/05/2004 | 20:23
1
38
"פיתוח השד"

הרעיון הוא להגדיל את שרירי החזה, כדי שיבליטו את השד.
הבעיה היא שהעוסקות (גברים לא עוסקים בתחום הזה) ב"פיתוח" הזה לא מחזקות במקביל את שרירי הגב העליון (מה שהעוסקים בפיתוח-גוף כן עושים), ולכן הכתפיים מתכנסות פנימה.

כמו קשת שמקצרים לה את המיתר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'צר לי אך שניכם טועים '
צר לי אך שניכם טועים
30/05/2004 | 00:15
51
גם לאלו וגם לאלו יש גב עגול מאוד (כתפיים שמוטות).
מפתחי הגוף נפוחים מלפנים ומאחור (ונראים קופיים משהו בגלל זה)
נשים רק מתקפלות.

שריר הפקטורליס מייג'ור צריך בעיקר מתיחות לשמירת התנועה המלאה של הכתפיים.

מי שזוכרים את מפגש הפורום בו העברתי פעילות,
לימדתי איך "לתלות את היד מאחור" באופן שמותח את השריר ופותח את החזה.

אם תזכירו לי במפגש הבא (אם אבוא) אשמח ללמד שוב.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניצול מיני - כן או לא?'
ניצול מיני - כן או לא?
27/05/2004 | 11:41
29
125
אני קוראת כאן את התגובות ותוהה על הנחרצות. האם באמת אתם יודעים שהיה כאן ניצול מיני? ואני דווקא קראתי בהודעה הראשונית, של תיאור המקרה, שכאשר היא ביקשה להפסיק משהו - הוא הפסיק.
לא, אינני באה לסנגר על המעסה. גם אינני בקיאה ברזי הקודים האתיים של בלי/עם תחתונים, מעל/מתחת לסדין, כן/לא חזה/ערווה. מה שאני באה להגיד כאן, הוא שמתוך המקרה שמובא, אין לי שום כלים לדעת מה באמת קרה שם ואם מדובר בהטרדה מינית או לא.
פעמים רבות כל כך אנו חווים תחושה לא טובה לגבי טיפול/ביקור אצל רופא/מסאז/פדיקור/מניקור. וכשזה קורה, יש נטייה מיידית להאשים את מי שקיבלנו ממנו את השירות. כשלי באופן אישי זה קורה ויש תחושה לא טובה לגבי אחד מן הנ"ל או דומיהם, אני שואלת את עצמי למה. איפה זה היה בגלל גבולות מטושטשים שלי, ואיפה בגלל שהצד השני היה לא נעים/בוטה/חודר לפרטיות/לא מקצועי. איפה היה החלק שלי בכל העניין. האם כאשר היה לי לא נעים הבהרתי? האם כשהרגשתי שמישהו חודר לי לפרטיות דיווחתי על זה (קודם כל לעצמי ואחר כך גם לצד השני)? מה המסקנות האישיות שלי מן המקרה? ובהמשך לדיון אחר שהיה כאן לפני כמה ימים (אבל זה אולי קצת רחוק מדי לחלק מן האנשים), גם לשאול את עצמי על מה אני יכולה להגיד לו תודה.
ייתכן שבמקרה שהובא כאן היתה בהחלט הטרדה. אבל גם ייתכן שהיה כאן מקרה של בחורה חסרת אסרטיביות עם גבולות אישיים לא ברורים. וייתכן עוד יותר שזה היה משהו אי שם באמצע, בין שני הקצוות הללו.
מכל מקום - רק מבירור המקרה לגופו אפשר יהיה לדעת. כדאי, כמו שחלק מן התגובות עשו זאת, לתת לבחורה את המידע ומספרי הטלפון למקרה שהיא רוצה להתלונן, שכן זה מחזיר את הכדור אליה. וכמובן - להציע לה עזרה, תמיכה, אהדה ואוזן קשבת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הבחורה הופנתה לכל הגורמים האפשריים'
הבחורה הופנתה לכל הגורמים האפשריים
27/05/2004 | 12:29
6
89
לא חושבת שפיספסנו משהו -  כקבוצה.
אבל חשוב לדון בנושא כי נראה שאנשים לא ממש מבינים שיש להם זכות לשים גבולות.
וכן יש אנשים שמנצלים את העניין.
ואני אישית שגבולותיי מאוד ברורים קיבלתי עיסוי ממישהו
שלמרות שהצבתי גבולות מאוד ברורים,
נסחף כל פעם שנדמה היה לו שאני פחות שמה לב,
והיית מתפוצצת מהתמימות שבה הוא דיבר איתי כשהערתי לו.
וגם מהרצינות שבה ניסה להסביר למה עיסוי השד חיוני כל כך,
ואיך זה שהחלק הקדמי של הגוף דורש תשומת לב כפולה מהגב וכדומה.

ויתרתי על שירותו מהר מאוד...
ולא עזרו כל ההבטחות שהוא ישמור על הגבולות,
כי הוא פרץ אותם בלי חשבון לאחר שהוגדרו.

בסיפור שמובא לפנינו חסרים המון פרטים,
ובטוח שהבחורה לא ידעה לשמור על גבולותיה,
אבל...
כמטפלים יש לנו המון כוח - אנשים עושים מה שאנחנו אומרים
כי אמרנו, וכי 'אולי ככה זה צריך להיות ואולי ככה כולם ורק אני לא...'
חלק מהדברים שכן מובאים כאן מצביעים,
או על הטרדה מינית  או על חוסר מקצועיות.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גבולות...'
גבולות...
27/05/2004 | 12:38
5
71
אוי, איך הנושא הזה חוזר לנו כל פעם מכיוון אחר. נפלא.
לא מזמן דיברתי עם חברה, שסיפרה לי חוויה מתחום אחר לחלוטין. היא הלכה להוריד שערות בשעווה ובעלת המקצוע היתה לא עדינה אליה בלשון (בלשון המעטה). והיא הרגישה לא נוח להגיד לה את יותר מדי פעמים וסבלה בשקט.
אז זה שהמשעוות לא היתה בעלת מקצוע יותר מדי טובה, אין מה לדבר. אבל איפה הגבולות האישיים שלנו?  מה עומד ברגעים הללו ביננו לבין פשוט לקום, לזרוק את הסדין (הבודד או הכפול) לכל הרוחות ולהגיד לאותו בעל מקצוע - שלום ולא להתראות (מבלי לשלם כמובן).
אני לא מנסה להוכיח אותה, או אותך, או את הבחורה שהמקרה שלה מובא כאן למעלה, או את עצמי כשזה קורה לי. אני מנסה לפתוח את הסוגייה גם לכיוון השני. איפה אנחנו, כחברה, כפרטים בחברה, יכולים ללמוד לפתח יותר את הגבולות האישיים שלנו, להכיר אותם, להסתכל להם בעיניים ולהביא אותם בצורה בוגרת ובטוחה אל העולם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בעבודתי עם נשים'
בעבודתי עם נשים
27/05/2004 | 15:07
4
142
מוכות, פיתחתי תיזה שאומרת שבכולנו יש אלמנטים של "נשים מוכות" (לא להרוג אותי עכשיו...). כוונתי היא שאצל רבות (עדיין לא החלתי את התיזה על גברים) יש תכונות של התכופפות, פחד/חרדה/חשש ממרות, רצון להתפשר ולא לריב, צורך לרצות וכו'. התיזה הזאת עוזרת לי לראות איפה ואיך אני עושה את זה לעצמי ואז קצת יותר קל לי להחליט אם אני ממשיכה עם זה. לצערי למרות הפמיניזם אנחנו רחוקות מלהיות זקופות גב ועמידות בפני הוראות או הנחתות מהסביבה.
שיתפתי אתכם כדי לתהות ולהבין עוד קצת את שאלת הגבולות שסיידקיק העלתה.
אז להתיחס לזה כאל עוד דרך להסתכל על דברים ובבקשה לא להכות בי בהמשך....
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למה שנכה באשה עם גב כפוף?'
למה שנכה באשה עם גב כפוף?
27/05/2004 | 16:01
54
היי עירית,

אני בהחלט מסכימה איתך, אני רק ממש לא בטוחה אם זה נכון רק לגבי נשים
אני מכירה די הרבה גברים שמתאימים ממש לתיזה הזו (אבל לא בטוח שהם יתנגדו לטיפול מידיה של אישה). ובכל זאת, עדיין יש לנו בחירה לוותר על טיפול בערום לטובת רפלקסולוגיה, שיאצו, או טיפולים אחרים שנעשים עם הבגדים.

ולמה יש לך הרגשה שאנחנו מכים בך?  אני לפחות מאוד אוהבת לקרוא אותך!

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פמיניזם'
פמיניזם
27/05/2004 | 16:28
31
כל מה שקשור לנשים שמוצאות עצמן במערכת יחסים עם גבר מכה או כל מערכת יחסים עם סוג של התעללות בתוכה (הריסת ביטחון עצמי, מכות, תקיפות מיניות וכיו"ב), לדעתי קשור יותר למצב חברתי מאשר למצב שבו קיימת בעיה באישה עצמה.

כל אישה יכולה להגיע למצב שהיא נמצאת במערכת יחסים שעושה לה רע, ולצורך העניין, זה לא חייב להיות על רקע רומנטי בהכרח. זה גם יכול להיות הפוך, אני מכירה גברים שהיו במערכות יחסים שהנשים היו איומות ונוראיות בכל הקשור לביטחון עצמי ודימוי עצמי. כל הנשים והגברים שנמצאים במערכות יחסים כאלו (עם בני זוג, חברים והורים) הם אנשים מקסימים, חכמים, שכבות ממוצעות ומעלה בחברה, מה שמעלה סימני שאלה לגבי כל הדברים שלימדו אותנו לגבי מצבים מסוג זה.

השיח הפמיניסטי בא להציע לכולנו לראות את הדברים הללו לא כבעיות אישיות אינדיבידואליות של האנשים הספציפים האלה, אלא כבעיות חברתיות שנוצרות על רקע תרבות מסוימת וחינוך מסוים, אוירה מסוימת. למה אישה "יודעת" שהיא צריכה להיות המטפלת/עובדת סוציאלית/אימא/אחות/סבתא של החבר שלה? למה היא חושבת שההיא תתקן אותו? כי יש לנו מספיק סיפורים כאלה כמעט מכל כיוון- אפילו סיפור תמים כמו היפה והחיה מוכיח לנו את העניין הזה, רק שבמציאות כמו במציאות, לא תמיד הסוף הוא כל כך טוב ויפה כמו בסיפור.
ילדה גדלה באוירה ובתרבות שמכתיבה את הדברים הללו. מי שמתנגדת היא "אסרטיבית מדי", "גברית מדי", "שונאת גברים". למה יש בנשים פחד ממרות? מי אמר שדווקא גברים הם המרות? למה זה כל כך ברור?

ורק עוד הערה על פמיניזם- קשה לצפות שמשהו שהתחיל רק בשנות ה- 60 של המאה ה- 20 יביא למהפכה כל כך ענקית ועמוקה בכל רבדי החברה בזמן כל כך קצר. 40 שנה זה לא הרבה זמן, ובכל זאת הרבה דברים השתנו- מותר לנשים ללמוד, מותר לנשים להיות חלק מהאקדמיה, יש נשים בדרגות ניהוליות במקומות רבים יותר, זכויות של נשים בהריון נשמרות בצורה הרבה יותר אינטנסיבית...
אבל את צודקת עירית, זה עדיין רחוק מלהיות עולם מתוקן לגמרי. בשביל זה צריך לעבור סדרת חינוך עמוקה ביותר, גם גברים וגם נשים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' נכון מאד'
נכון מאד
27/05/2004 | 17:22
17
כמה אנחנו מתלבטות כשאיזה גבר יושב על ידנו באוטובוס עם רגליים פסוקות לרווחה, מתחיל ליפול עלינו, כשמישהו בעבודה מעביר יד תוך כדי דיבור - ואולי זה בלי שום כוונה של הטרדה , וסתם נגע בטעות. ומתי להעיר לו ולחתוך עניין..
אני חושבת שאלו התלבטויות שבאות מתוך הסימפטום שאת מתארת, וקיימות אפילו אצל האסרטיבית ביותר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בוודאי שלא נכה '
בוודאי שלא נכה
27/05/2004 | 17:24
16
בכולנו יש כנראה את הכל. נורמות חברתיות מאפשרות לנו להוציא החוצה דווקא פנים מסוימים. ויש כמובן עוד דברים שמשפיעים, שבזכותם או בעטיים אנו מחצינים דברים אלה או אחרים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
27/05/2004 | 14:54
7
לצפיה ב-'ו'
ו
27/05/2004 | 15:44
6
מסכימה לכל מילה.  אי אפשר לדעת מה שם היה במיוחד שלא שמענו זאת מן המקור.  זה נושא עדין וגם אני לא הייתי קופצת למסקנות חפוזות.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סיידקיק יקרה'
סיידקיק יקרה
27/05/2004 | 16:16
19
37
זה שקראת שכשהיא ביקשה שהוא יפסיק הוא הפסיק, לא יכול להיאמר לזכותו יקירתי. הוא לא היה צריך לעשות את זה מלכתחילה.

יש אחריות אישית בכל דבר שקורה בחיים,אבל בכל הקשור להטרדות מיניות- כמה קל באמת להחזיר את הכדור למוטרדת (או מוטרד)- למה לא אמרת משהו? למה לא הבהרת?
וכמה זה יוצר עוגמת נפש מיותרת על עוגמת נפש שכבר קיימת.
אנשים שהם מטפלים, בעיקר אנשים שמטפלים במגע, צריכים להיות פי מאה יותר רגישים לדברים הללו, מתוך הכרת התחום ומתוך הבנה שלכל אחד ואחת הגבולות שלו ומה שהוא הגבול שלי לא חייב להיות הגבול שלך. לכן יש אלף ואחת דרכים לגשת ולנסות לבדוק גבולות, ניסיונות שאינם כרוכים בעוגמת נפש למטופל/ת- לשאול האם עירום מלא הוא משהו שנוח לך להיות בו, טיפולים ראשונים- אין בעיה להיות עם לבוש תחתון, אם זה טיפול אחד ויחיד אז להישאר עם בגד כלשהו, *לא* להוריד את הסדין המכסה כך שמתגלים איברים אינטימים וחזה, *לא* להרגיש חופשי כל כך לגעת קרוב לאזורים הללו.

אין כזה דבר שבחורה תהיה אשמה בהטרדה, בגלל שהיא "חסרת אסרטיביות עם גבולות אישים לא ברורים"!!! זה עיוות של כל הנושא ומפליא אותי שיש עוד אנשים שחושבים ככה! וגם אם היא כזו- לא צריכה להיות שם הטרדה מינית!!!!
בהטרדה מינית, האשם היחיד הוא המטריד (או המטרידה) *****לעולם לא****** המוטרד/ת. ולא משנה עד כמה החצאית קצרה, ולא משנה אם הפלירטוט קיים.
הגבולות הם עדינים, ואנשים מתחילים להבין את זה ומי שלא מבין את זה עדיין שיצא וילמד את הנושא.

ואני בכלל מתייחסת לכל הסיפור הזה באופן הרבה יותר כללי ולא למקרה הספציפי הזה שהובא פה (שהוא רק דוגמא אחת מתוך מאות אלפי דוגמאות). העובדה שאת חושבת שאם יש אנשים בחוץ שבגלל שהם "חסרי אסרטיביות עם גבולות אישיים לא ברורים" אז חלק מהאשמה נופלת עליהם, מדאיגה אותי מאוד מאוד, בעיקר לאור העובדה שסיכוי גבוה שיבואו אלייך נשים שעברו הטרדה מינית כזו או אחרת (או תקיפה), ואת, או כל אחד אחר שחושב את המשפט הזה, במקום לבנות מקום שבו היא תרגיש בטוחה, את רק תוסיפי לה על המועקה הגדולה שיש לה בנפשה, כי זה המשפט שמנחה אותך, או אחד המשפטים שמנחים אותך.

המלצה חמה- לפנות לאתר מקום ולקרוא שם את ניפוץ המיתוסים ומאמרים נבחרים משלל המאמרים שיש שם. אולי זה יאיר אור על הנושא, שברור ביותר שהוא לא ברור עדיין.

יעל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את שוב מתייחסת למקרה שהובא כאן...'
את שוב מתייחסת למקרה שהובא כאן...
27/05/2004 | 17:11
16
32
כאילו אנו יודעים לאשורו מה באמת קרה שם. איננו יודעים. ניסיתי להציג דרך הסתכלות שונה על המקרה, שהוא באמת סתום מבחינתי ומבחינתך.
את הדעה שהקורבן יכול לחפש בעצמו את מה שגרם לסיטואציה הקורבנית לא הייתי מעלה בחיים בפורום "קשר השתיקה ואלימות מינית", שהמנהלת שלו היא חברתי הטובה. אני כן מרשה לעצמי להעלות את זה כאן. אין הבדל בעיניי בין ההסתכלות ההוליסטית, לפיה כאשר אני חוטפת שפעת, אזי כנראה משהו במערכת החיסונית שלי היה ירוד באותו זמן ולכן איפשרתי לשפעת לתקוף אותי, לבין - משהו במערך ההגנה הנפשי שלי היה מעורער ולכן מישהו יכול היה לתקוף אותי או להטריד אותי או שאפילו זימנתי את עצמי לקרבתו של אדם כזה.
כל התפיסה הזאת לא סותרת את העובדה, שאם יש אדם שמטפל או מעסה או מרפא אשר מתוקף תפקידו אינו שומר על קודים אתיים אלו ואחרים ואינו מכבד את מטופליו ואינו מבצע את תפקידו נאמנה - ראוי הוא להיכנס לרשימה שחורה ולהיות מוקע ומורחק וסופו שיוותר בלי אף מטופל אחד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הולכת עם סיידקיק-'
הולכת עם סיידקיק-
27/05/2004 | 18:18
14
22
בעידן זה של פוליטיקלי קורקט מה שסיידקיק מעלה זה נושא שדורש אומץ.
שיהיה ברור מהתחלה שברור שבמקרה של כל הטרדה שהיא, התוקף הוא האשם. אבל כאנשים שעוסקים באנרגיות חייבים לבחון במקרה הזה איזה אנרגיות בקרבן משכו את התוקף. כי אלה ה"אנרגיות" החולות. (אולי לא נכון לקרוא לזה אנרגיות). ובדיוק כמו שאני שנפלתי פעמיים באותו שבוע ונקעתי שוב את אותה רגל לא הפסקתי לבחון את עצמי ולבדוק למה? ומאיפה זה בא לי? ככה מי ש"נופלת" אצל מעסה שרלטן צריכה לבדוק למה ומאיפה זה בא לה. בכוונה הבאתי השואה כ"כ מרוחקת. במקרה שלי שאין את מי "להאשים" זה הרבה יותר קל לומר שזה מקרה ביש. כשיש את מי להאשים (התוקף) נמנעים מלעסוק בשאלה של הקרבן ולפי דעתי מפספסים את ההזדמנות לתיקון/ריפוי.
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' את רוצה להגיד לי שעצם זה'
את רוצה להגיד לי שעצם זה
27/05/2004 | 18:52
13
36
שמישהי שעובדת במלון סדרה לחברה שלי מטפל לא ראוי (זו לא הייתה בחירה של החברה מראש היא לא ידעה מי יהיה המטפל) זו אשמתה??
ממש מפליא אותי! ובעיני ממש פוגע.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא!'
לא!
27/05/2004 | 19:02
6
10
אף אחד לא טוען שזאת אשמה שלה. אנחנו מדברים על המערכת החיסונית של האדם. ברמה הפיסית, הנפשית והרוחנית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זווית ראיה שמתאימה למצבים כמו...'
זווית ראיה שמתאימה למצבים כמו...
28/05/2004 | 11:30
5
39
שפעת למשל. במצבים כאלה אני חושבת שראוי לפתוח דיון כזה.
במצבים כמו הטרדה מינית, בגלל החשיבות של הנושא ובגלל היותו מהותי וחשוב אין כמוהו לא רק באופן פרטני אלא גם בהיותנו חברה- הזווית הזו פשטנית מדי ועושה עוול נוסף לבחורה ומאפשרת לאנשים להמשיך עם הטרדות שיכולות בשניות להגיע לתקיפות מיניות חמורות.

מה אתם שדוגלים ב"מצבים כבחירות", "אנו בוחרים במחלות שלנו" תגידו לאישה שנאנסה, נלחמה והתנגדה בכל כוחה ועדיין האנס הצליח לבצע את זממו? היא בחרה בזה? יש בזה מן התיקון?
ומה תגידו לילדה בת 4 שנפלה קורבן להתעללות של שנים על ידי דוד שלה? היא זימנה לעצמה את ההתעללות על מנת ללמוד משהו על עצמה?

באותה מידה דיברו פה על הגישה הזו לגבי סרטן, שאנשים "בוחרים" לעצמם סרטן כדי "להתמודד" עם כל מיני דברים שאחרת לא יכלו.
נו באמת.
מההתנסויות שלי בחיים, במצבים כמו השניים שציינתי, ל"בחירות" ו"התמודדויות" אין דבר ולא חצי דבר עם ההתרחשויות.
כל הניתוחים הללו יכולים אולי לעזור - וזה אולי גדול מאוד- בדיעבד.
בזמן נתון המציאות מדברת והיא חזקה מכל תיאוריה ומכל מחשבה שבבסיסה שורש טוב:
אישה עברה הטרדה  מינית והיא רוצה לדעת מה היא יכולה לעשות עם זה, זה כל מה שהיא שאלה, היא לא ביקשה עבור חברתה שתתחילו לנתח לה את האישיות ותסבירו לה איפה החלק שלה בכל האירוע המאוד מצער הזה.
איפה הגבול שלכם עם נתינת התשובות שלכם, עם הנתינה שלכם, עם הטיפוליות שלכם, עם הניתוחים שלכם?

יעל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכים מאוד!'
מסכים מאוד!
28/05/2004 | 11:49
1
20
וראו גם מה שכתבתי כאן.

אילו פצצת המרגמה היתה נופלת עלי, ולא ארבעה בתים דרומה, האם זו היתה "הבחירה שלי"?

אפשר לפתוח על זה דיון פילוסופי (בשרשור אחר!), אבל האמת מאוד פשוטה: מטרידנים/תוקפים מינית הם תוקפים סדרתיים, שפשוט מחכים להזדמנות.
היתה לו הזדמנות, וברגע שעצרו אותו - הוא עצר; (בציניות): יפה מצידו...

סביר מאוד שמה שמתואר כאן זה מעט יחסית למה שעשה כשלא עצרו אותו.
סביר גם שבעיניו הוא לא עשה מעשה רע - הרי הוא עצר כשביקשו ממנו לעצור, על מה כל הרעש?

הבעיה היא לא המוטרדת (שכן גילתה אסרטיביות, הרי היא בקשה ממנו לעצור), אלא האיש שהטריד.

אותו צריך לעצור.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' מצטרף בחום'
מצטרף בחום
28/05/2004 | 19:04
6
הנטיה הגורפת לחפש אשמה בקורבן אינה סבירה בעיני. לא כל תקלה (מחלה, תקיפה וכיוצ"ב) "מוזמנת" ע"י מי שהתקלה ארעה לו. יש כל-כך הרבה משתנים, שלא לדבר על צירופי מקרים, שאינם תלויים ביחיד.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניתוח אישיות...'
ניתוח אישיות...
28/05/2004 | 13:13
1
19
יעל חביבתי, אני מבינה מתוך דברייך שמשהו אישי מאוד מציק לך כאן, אבל חבל להכניס נימות שליליות לדיון. אף אחד כאן לא עשה ניתוח אישיות ואני תוהה כיצד זה מה שהבנת.
הרבה אנשים התייחסו מאוד ברצינות וענו לאותה בחורה מה לדעתם חברתם יכולה וצריכה לעשות במקרה כזה. חלק מהאנשים גם לקחו את המקרה והשתמשו בו כטריגר לדיון בנושא של הטרדה באופן כללי יותר. זה הכל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניתוח אישיות לייט'
ניתוח אישיות לייט
29/05/2004 | 00:12
5
והנה, סיידקיק מתוקתי, במקום לקבל ביקורת ולחשוב אם יש שם משהו שנשמע לך מוכר, את מעבירה את הדברים לפס אישי כלפיי. ניסיון יפה, אך מיותר, שלא לדבר על כך שהוא קצת עונה על ניתוח אישיות....

להזכירך, היו פה כמה אנשים, ואת ביניהם, שניסו לבדוק למה הבחורה הזו אינה אסרטיבית ואינה מציבה גבולות ברורים (לא זוכרת את מילותייך המדויקות), ומה בדיוק קרה שם מבחינת האישיות שלה ומערכת החיסונית הנפשית הירודה שלה. זה לא ניתוח אישיות?

נימה שלילית? לא.
ביקורת? כן.

יעל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הזווית לא משתנה - רק הראייה'
הזווית לא משתנה - רק הראייה
28/05/2004 | 16:20
6
היי יעל,

למה יש הבדל בין שפעת לסרטן?  אם זה משהו חסר משמעות שבין כה וכה יעבור
עוד מעט, נו טוב, נקבל את השטויות האלה, אבל כשזה משבר  משמעותי נדחה אותם כי הזווית הזאת קשה מידי?  אם יש לי מה ללמוד מהשפעת שלי - יש לי גם מה ללמוד  מהסרטן שלי ומי שלומד - קורה לו "נס" רפואי, אבל הסרטן לא נוצר ביום אחד.  בדרך יש לנו הרבה מאוד הזדמנויות. ולפעמים אנחנו כבר מעדיפים לא ללמוד ולא לחוות, כי זה כל כך גדול ולנו אין עוד כוח.

אנחנו כולנו קורבנות של קורבנות ולכן אני חושבת שהגב הכפוף הוא לא נחלתן הפרטית של הנשים בלבד.  והילדה הזאת בת ה-4 שנפלה כי הקריבו אותה
והתעללו בה, היא לא הילדה היחידה במשפחה (הרבה פעמים זה קורה גם לאחיותיה, וקרה גם לאמא, אולי גם לסבתא...).  היא נולדה קורבן!
ואף אחד לא מאשים אותה. אף אחד לא מאשים את אמא שלה...  ההפך רק ההבנה
שלא אני אשמה כשקרה לי דבר כזה נורא (כי זה מה שהחברה כל הזמן משדרת: לא ידעת לשמור על עצמך!),רק כאשר אני יכולה למחוללעצמי אני באמת יכולה להבריא.
והילדות והנשים - הקורבנות האלה:  כמה עוצמה יש בהן?  עוצמה שלדעתי נבעה מאחת ההתמודדויות הקשות ביותר בחיים, כאשר אתה יודע שאתה לא יכול לסמוך אפילו על האדם הקרוב לך ביותר.  אתה יכול לסמוך רק על עצמך!
וזה מסר מאוד מבודד.  מסר שבונה מסביבך חומה אותה תוכל רק לפרוץ
מחלה שכן תתן לך את האפשרות לבחור למחול לעצמך, לבטוח בעצמך
ולהסיר לאט לאט את החומה הזאת שכל כך מונעת מן הקורב|ן לקרבאת עצמו אל עצמו!

אנשים כאן הציעו הצעות שהאישה הזאת תוכל ליישם כרגע, אם תרצה.  זה לא עומד בניגוד לעצה להסתכל קצת פנימה. כי הפנים משפיע על החוץ כמו שהחוץ משפיע על הפנים.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שלזה עירית התכוונה'
לא נראה לי שלזה עירית התכוונה
28/05/2004 | 08:41
5
14
מה שעירית רצתה אולי לאמר זה שאנחנו מזמנים לעצמנו כל הזמן הזדמנויות להתמודד עם הבעיות שלנו.  וכנראה שמהארוע הזה יש לחברה שלך מה ללמוד לא רק על המקרה הספציפי הזה  ועל איך היא צריכה להתנהג אם יקרה לה מקרה דומה בעתיד, אלא על דפוס חיים שלה שהגיע אולי הזמן שהיא תוותר עליו ותחליף אותו, כי במקרים שכאלה יש לנו תמיד את האפשרות להאשים מישהו אחר או להבין שמה שהכי הפריע לה בהתנהגות שלו זה מה שהכי מפריע לה בהתנהגות שלה עצמה.  וזה כמו שעירית אמרה ללא שום קשר אם יש כאן הטרדה מינית או לא.  כי אם יש כאן הטרדה מינית זה לא "להאשים" אותו אלא להעמיד אותו במקומו ולדרוש שישא באחריות של הבחירה (המעשה)שלו.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאיה-לא יכולתי להגיד את טוב יותר.'
מאיה-לא יכולתי להגיד את טוב יותר.
28/05/2004 | 09:17
1
11
לצפיה ב-''
28/05/2004 | 11:51
4
לצפיה ב-'כל דבר שקורה לנו בחיים הוא הזדמנות'
כל דבר שקורה לנו בחיים הוא הזדמנות
28/05/2004 | 15:03
2
15
ללמוד. ואינ לא מבינה למה היה צריך להכניס את זה דווקא לסיפור כזה טעון.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כי גם הסיפור הזה'
כי גם הסיפור הזה
28/05/2004 | 16:25
1
7
הוא חלק מהחיים ודווקא התמודדות עם סיפור כל כך טעון יכולה לשחרר את המטען או להרפות אותו קצת.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
28/05/2004 | 16:30
7
לצפיה ב-'ההבדל (לדעתי) בין אשמה ואחריות'
ההבדל (לדעתי) בין אשמה ואחריות
27/05/2004 | 19:55
14
מכל מה שקראתי כאן נראה לי שיש בלבול.
הבחורה לא אשמה אף פעם במה שמישהו אחר עשה או לא עשה לה ואם הוא נהג שלא כמו שהוא אמור לנהוג, הוא אחראי והוא אשם (משפטית וחברתית)
לא משנה אגב, באיזה פורום אני אומרת או כותבת את זה, אשמה היא לא חלק מהעניין, אחריות כן.

אין לי ספק שיש מקומות בחיים שאנחנו יותר חלשים, התוקפים יודעים לנצל את זה, זו לא אשמתנו, אבל אני כן חושבת שחשוב ללמוד כמה שיותר על עצמנו, בכל תחום, כדי שנוכל להיות אלה שקובעים ועד כמה שניתן נוכל להימנע מאותם מקומות.

לבחורה הייתי מציעה את מה שכבר הוזכר כאן קודם, להתקשר למרכז סיוע או לפנות למי שיכול לעזור לה להבהיר לעצמה קודם כל, מה באמת היה שם ומה היא רוצה לעשות הלאה.

מכם, שעוסקים בתחום של רפואה משלימה הייתי מבקשת לפעול למיסוד והבהרה של הדברים כדי להרחיק את אותם אלה שמנצלים את הפריצות כדי לתקוף ולפגוע ומצד שני כדי שנוכל להעזר בכם יותר ממה שאנחנו נעזרים היום (ואנחנו כמעט שלא בגלל הבלאגן שקיים ובגלל עודף הפניות של נשים שנפגעו ע"י "מטפלים").
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כמה זעם'
כמה זעם
28/05/2004 | 19:02
1
9
אבל אני יכולה להבין, אני קורבן בעצמי של תקיפה מינית.
אני מסכימה עם מה שאת אומרת כאן, ובכל זאת גם מה שסיידקיק אמרה יש מקום.
צריך לשאוף לתקשורת בריאה בין המטופל והמטופלת.
צריך לשאוף להבנה הדדית של הגבולות ולא להאשים ישר את המטפל....
ובכל זאת כמו שאמרת הגבולות הם עדינים ולא צריך להגיע למצב שבו מגיעים קרוב אליהם עד כדי כך שלא יודעים באיזה צד אתה של הגבול.

לא הכל שחור ולבן- וזו בדיוק הבעיה במקרה הזה

יש לי תחושה שגם לך יש זיקה אישית לעניין של תקיפה או הטרדה מינית (סתם השערה) וגם לי יש, ובכל זאת אני משתדלת לשמור על פרופורציות.

מקוה שלא הרגזתי אף אחד
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זעם'
זעם
29/05/2004 | 20:58
9
אני לא כתבתי את הדברים בזעם, אלא בכעס (ויש הבדל ). מה שמכעיס אותי זה חוסר ידיעה בעניינים שהם מאוד עדינים, בנושאים שהם מאוד מורכבים, ועל בסיס חוסר הידיעה הזה ישנן הצהרות וניתוחים, שאני מבינה שלרגע לא מגיעים ממקום רע, אבל הדברים הללו יכולים להוביל (כפי שראינו שקרה) לעוגמת נפש שאין לה מקום.

את צודקת, לא הכל שחור לבן, לכן לא כדאי לצאת בהצהרות כל כך חד משמעיות לגבי החלמה, לגבי אשמה ולגבי למידה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הטרדה'
הטרדה
27/05/2004 | 15:26
3
58
זוהי הטרדה אני חושב שכדאי ללכת למקום מסאז'ים אחר ושם לברר או (שיהיה יותר מעניין זה ללכת לכולבוטק רפי גינת הוא יודע מה לעשות) בהצלחה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עדיף ללכת למעסה אישה'
עדיף ללכת למעסה אישה
27/05/2004 | 17:40
2
72
בשביל מה צריך צרות?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שאלה חשובה ביותר '
שאלה חשובה ביותר
27/05/2004 | 20:50
1
68
לחסוך צרות כשהולכים למעסה אישה במקום גבר והאם אישה לא יכולה להטריד

מינית אשה והרי היו דברים מעולם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז אני אהיה רציני...'
אז אני אהיה רציני...
28/05/2004 | 21:05
56
אני מכיר נשים מטפלות - זווועה!!!!
וגם כאלה שנפלאות.

אני מכיר מטפלים גברים שמטפלים - זוווועעעההה!!!
וגם כאלו שמדהימים.

מה הקשר?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ראשית תודה רבה לכל העונים'
ראשית תודה רבה לכל העונים
27/05/2004 | 18:43
5
66
ותודה על ההפניות והמאמרים.
לגבי סיפור המקרה אני יכולה להבטיח לכם שאכן כך קרה אך לא זה העניין. אחרי ששמעתי מכולכם וגם התייעצתי עם חברים רבים שהם מטפלים מוסמכים עולה תמונה די עגומה. התחום פרוץ, לפי אחד המאמרים שקראתי אפילו מטפל שתחת חסות של יחסי מטפל-מטופל קיים יחסי מין עם מטופלת לא ניתן לכניסו לכלא כי הדברים לא מוגדרים בחוק. גם אם מורידים למישהו את ההסמכה הוא יכול להמשיך ולטפל. בעצם על דבר "פעוט" כמו חשיפת איזורים אינטימיים לא ניתן להגיש תלונה לשום מקום ולא ניתן לפקח על כך שהאדם ישנה את דרכי הטיפול שלו או יפסיק לטפל.
הדברים מטרידים מאד. האם מתכוונים לעגן את הנושא בחוק?
גם קצת הטרידה אותי הבחורה שטענה שמי שאשם היא בעצם המטופלת כי לא קמה ואמרה ולא הציבה גבולות. כמו שנאמר זו הייתה הפעם הראשונה בחייה בו עשתה מסאג' "מקצועי" והטשטוש והבלבול היו גדולים לכן אני ממש לא חושבת שזה המקום להאשים אותה.
עוד מידע: ביררנו היכן האדם הזה למד. ובבית ספר בו למד נאמר שהוא סיים קורס של 60 שעות וזה לא מקנה לו אישור לטפל. הוא טוען כי הוא קבל את ההסמכה לפני 4 שנים וחוקי בית הספר נקבעו לפני שנתיים. בית הספר גם טען כי ניתן לשלול לו את הרישיון ולקנוס את בית המלון אבל זה לא מסתדר לי עם מה שכולם אומרים לי לגבי פריצות בחוק. איזו סמכות יש לבית ספר לתת קנסות?
בקיצור אנחנו יותר מבולבלות מתמיד
אשמח להבהרות אם יש לכם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'היא לא אשמה!!!!'
היא לא אשמה!!!!
27/05/2004 | 20:34
37
חשבתי שהבהרתי את זה קדם אז אם זה לא ברור אני כותבת את זה שוב-
היא לא אשמה!!!
ניסינו (גם סיידקיק) לקחת את זה צעד אחד קדימה ולנסות לבחון את היכולת של האדם הנפגע שלא להפגע שוב ואת זה אפשר לעשות רק אם בוחנים את האנרגיות שהביאו אותו למקום הזה. זה ניסיון לומר שלכל אחד יש אחריות ויכולת לשלוט במה שקורה לו... אני יודעת שקשה לקבל את זה ובכל זאת בחרתי לחדד את הנקודה פה כדי להעלות אותה לדיון.
וסליחה אם פגעתי במישהוא.
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כמה עובדות חשובות'
כמה עובדות חשובות
28/05/2004 | 10:30
3
68
המון זמן לא ביקרתי כאן בפורום...
ועכשיו אני פשוט חייב, זה מקרה מזעזע!

קודם כל, יש בהחלט מקום לפנות למשטרה!
אז מה אם התחום פרוץ?!
העובדה שישנו ספק, העובדה שחברתך מרגישה רע והעובדה שערוותה נחשפה הינו מבחינת ניצול תמימותה!
ניצול מיני!
גם מציצנים חוטפים מזרוע החוק, אז למה ש"מסאגיסט" שמציץ במלוא השנטי למטופלות לא יחטוף גם?

אני חייב שוב להזכיר לכולם ש"מסאג'יסט" זה לא מטפל!

"מסאג'יסט" הוא אדם שיודע (או אמור לדעת) לעשות נעים.

"מסאגיסט" הוא אדם ש"הסמכתו" מסתכמת לעיתים בכחמש (5!!!!) שעות לימודים.
(לא חסרים בתי עסק מפוקפקים בארץ ובעולם שתמורת כסף יעבירו סדנא קצרה וייתנו תעודה)

"מסאג'יסט" אינו בעל ידע מספק כדי להתקרב אל אדם עם בעיות ולהציע לו טיפול!

"מסאג'יסט" לא עובר במהלך הכשרתו סדנאות ליחסי מטפל\מטופל ולא לומד על אתיקה. (יסלחו לי הנפגעים) גם אם לומד על אתיקה, הזמן בו הוא משתלם כדי לקבל תעודת "מעסה" הוא מצחיק כך ששום שיחה על אתיקה לא יכולה להיות מוטמעת.

"מסאג'יסט" זה תואר מפוקפק, לא אדם שמגיעים אליו לטיפול!

אני אומר, לעוף מייד למשטרה!
בגלל כאלה אנשים שחוזרים לשכונה אחר-כך ומספרים לחברים שלהם כמה הם תותחים כי הם הפשיטו היום חמש "כוסיות", מטפלים במגע, כמוני, סובלים.
טיפול במגע יכול להיות אחד הכלים העוצמתיים ביותר לריפוי.
אבל כשאנשים שומעים כאלו סיפורים הם נחרדים מלהגיע למטפלים.

בגלל כאלו "מסאג'יסטים" (בין יתר הסיבות) אני נתקל אחת לתקופה בגברים שלא מוכנים להגיע אל מטפל במגע, "כי זה גבר"...
ו"מה... אני צריך בחורה שתעשה מסאז'".

אני עבדתי בכמה בתי ספא, מהמובילים והנחשבים בארץ.
אני יודע מנסיון אישי כמה פרוץ התחום, בעיקר שם.
אנשים מגיעים עם ידע בסיסי (אפילו קורסים של יומים בחו"ל) ושם הם לומדים שיטות שונות, ללא הסמכה רצינית.

"ספא של בית מלון" זה לא ערובה לאיכות!
זה אולי נשמע ככה, אבל ממש לא!

מטפל ירוויח 150 - 300 שקלים לשעה באופן עצמאי, בעוד שבספ"א הוא לא יקבל יותר מ 50 שקלים לשעה.
זה מסביר למה בתי הספא מלאים בטירונים, זה שהם לובשים חלוק לבן לא אומר כלום...
מטפלים רציניים, נדיר שיהיו בספ"א...

אני אשמח לשמוע את שם המטפל ואת שם בית המלון, במסר, כדי להמנע מהוצאת דיבה.
באמת חשוב לי העניין.

מקווה שחברתך תתעשת, תלך להתלונן, ותתגבר על החוויה המרה.
בברכת שלווה ואושר,

אור זהבי,
טווי-נה - רפואה סינית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי בית המלון'
שאלה לגבי בית המלון
28/05/2004 | 12:48
1
55
בכל הדיון הזה אם טיפול כזה או אחר, אני רוצה לשאול איפה האחריות של בית המלון ששכר את המטפל הזה ומכר את העיסוי לבחורה?
אם הייתי במקומה הייתי פונה קודם כל לאחראי על הספא על מנת ימנע מעשים כאלו במקום שתחת אחריותו.
ושאלה: מכיוון שאני לומדת בשנים האחרונות נושאים שונים בתחום , יוצא לי להתקל בבוגרים של הקורסים לעיסוי שהולכים לעבוד בבתי מלון בים המלח - ולפי מה שידוע לי הם מקבלים לעבודה רק מי שיש לו תעודה מסודרת וחבר באגודה - האם אני טועה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תראי, תשמעי...'
תראי, תשמעי...
28/05/2004 | 14:22
25
גם "תעודה מסודרת" זה מושג ארטילאי.
מה זה תעודה מסודרת בעצם?
אם תדפיסי בבית תעודה מ"מכון דים סאם סושי לריפוי במגע ותרבות הגוף שבקיוטו - יפן" עם שמך כמטפלת זה יספיק להרבה מקומות כדי להעסיק אותך.

זוהי עוד דוגמה לפריצות שיש כאן בארץ.

בקשר לחברות באגודה...
זה נשמע לי קצת מופרך, למרות שזה יכול להיות אמיתי במקום או שנים.
אבל איזו אגודה?
אגודת המעסים?
אגודת מטפלי הגוף?

לפי מה שאני יודע, בשל התנאים המצ'וקמקים שיש בבתי הספא (הכוונה היא התנאים לעובדים= הם לא שכירים, אלא נותני קבלות) ישנה תחלופה גבוהה, כך שבכל רגע נתון ספא מסויים יכול להיות בדרישה דחופה למטפל (או מסאג'יסט בעצם) - ואז הוא לא יחפש בציציות...
ועוד דבר, מכיון שהמסג'יסטים הנם עצמאיים, מכון הספא פשוט יכול להחתים אותם על הצהרה שיש להם ביטוח, השכלה מתאימה, וחברות באגודה מסויימת, זו האצלת סמכויות.
באותו הרגע הספ"א כבר לא אחראי.

ככה זה.
מדינת מעגלי הפינות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
28/05/2004 | 14:11
5
לצפיה ב-'אממ...'
אממ...
27/05/2004 | 21:17
18
אני אף פעם לא אהבתי את העניין של המסאג'ים (אלא אם כן זה חבר שלי). עשיתי זאת רק פעמיים בחיים שלי, כי חבר שלי הזמין לי במיוחד.
פעם אחת היה לי בחור (איזה רודריגו) הוא ביקש שהוריד את החלק העליון של הבגד ים. הוא עיסה  את הגפיים והגב, ולא מעבר לזה.  (למזלי, החבר שלי היה איתי באותו חדר והשגיח).
בפעם השנייה, עברתי מסאג' אצל בחורה, שביקשה ממני להוריד  את החלק העליון של הבגד הים, ואמרתי שאני מעדיפה  להשאר בבגד - ים. היא עיסתה ואז ביקשה שהוריד, כאשר היא ביקשה ממני להתהפך היא פרסה או איווררה / ניפנפה את המגבת אלי (בצורת גל), כך שיכלה לראות את שדי. אני יודעת שזה שונה, אבל עדיין זה מביך..

אני חושבת שמה שהמסאג'יסט עשה הוא מתחת לכל ביקורת. אני חושבת שהוא היה צריך להכין אותה מראש למה שהוא עושה לה, ובאילו איזורים הוא יתמקד!!!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בטיפול הכי חשוב זה שהמטופל'
בטיפול הכי חשוב זה שהמטופל
27/05/2004 | 22:50
63
ירגיש בנוח
אפחלו אם חלק מהשרירים לא יקבלו עיסוי תמורת זה שהמטופל ירגיש נוח
החשיפה צריכה להיות תלויה במטופל
כמובן שאי אפשר לבוא עם מעיל לעיסוי
אבל  להישאר עם בגד ים או אפילו מכנס קצר זה בסדר גמור.
שלכם רמי בוכניק
מטפל ומנחה סדנאות טנטרה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'להלן עשרת הדברות למטופל הזהיר:'
להלן עשרת הדברות למטופל הזהיר:
28/05/2004 | 07:29
92
מקצועיות:
אל תהסס לבדוק מה ההכשרה של המטפל שלך.

חוזה טיפולי:
האם הובהר לך לפני תחילת הטיפול מה הוא יכלול, ובמה הוא כרוך?

כספים:
הקפד לסגור עניינים כספיים לפני תחילת הטיפול.

תלות:
בדוק אם המטפל שלך מעביר לך מסר שאינך יכול בלעדיו.

דעה שונה:
האם יש לך אפשרות להביע דעה השונה מדעתו של המטפל?

רכילות:
אם המטפל העביר לך אינפורמציה אישית על מטופלים אחרים שלו, אז בוודאי מסוגל להעביר גם אינפורמציה עליך לאחרים.

חברות:
האם המטופל רומז שאתם יכולים להיות חברים?
אולי זה מחמיא, אבל זה עלול ליצור מעורבות רגשית שתסכן את הטיפול.

רמזים מיניים:
האם השמיע המטפל מחמאות, רמזים מיניים, או אף נתן ליטוף או צביטה?

סיום טיפול:
האם אתה חש בביטחון שהגיע הזמן לסיים, ואילו המטפל סבור שלא?

אינטואיציה:
גם כשהכל לכאורה בסדר, האם אתה רגוע באמת?

ואם זה לא מתנהל כך......
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תוקף מיני הוא תוקף סדרתי'
תוקף מיני הוא תוקף סדרתי
28/05/2004 | 10:53
33
לפני כתבו הרבה על מה שצריך לעשות.
לאדומה, עירית, סיידקיק, נאוה ועוד, אני לא מרגיש צורך להוסיף בתחום של אסרטיביות, יצירת גבולות ופמיניזם - פשוט לכל מה שכתבתן, אבל נקודה אחת השארתן בצד: המעסה.

אם הוא עשה מה שעשה פעם אחת, סביר מאוד שזה מה שהוא רגיל לעשות כשיש לו הזדמנות.

סביר מאוד שבעיניו זו לא תקיפה או הטרדה, הוא פשוט רואה הזדמנות ומנצל אותה, ולא מרגיש שהוא פוגע באיזו שהיא צורה (וכבר התייחסתן לחוסר-ההתייחסות לנושא הזה במכללות השונות).

בגלל האופי הסדרתי של מטרידים/תוקפים מינית, נראה לי לא-נכון לייחס למותקפת בעיה עם גבולות אישיים ואסרטיביות - להיפך, היא לא נתנה לו לעשות מה שרצה, והוא עצר; סביר להניח שבמקרים אחרים הוא עשה הרבה יותר, רק שלא סיפרו לנו על זה כאן.

משוש30, אני מקוה מאוד שחברתך תגיש תלונה.
אילו היה אפשר להכניס מצלמה לחדר-הטיפולים שלו, לתעד את הדברים שהוא עושה, זה היה מאפשר להציג לשופט הוכחה חד-משמעית על מעשיו.
מצד שני, אני לא יודע אם, כאישה, הייתי מוכן להעמיד את עצמי במצב כזה, אפילו כדי ללכוד פושע.

מכיוון אחר:
העובדה שאין הגדרה חוקית של "מותר ואסור" בעיסוי, יש לה גם כיוון הפוך...
(אני לא משפטן, ואין לראות בכתוב כאן עיצה משפטית)
לספר שאדם ביצע עבירה פלילית כשלא ביצע, זו עבירה על חוק לשון הרע.
אם זו לא עבירה פלילית, האם זה עדין לשון הרע?
ברור שכן מבחינה מוסרית, אבל מבחינה משפטית אני לא בטוח.
יכול להיות שאפשר להפיץ את שמו ברבים תחת "XYZ עושה כך-וכך למטופלות" - לא לכתוב שהוא מטריד מינית, רק לספר מה הוא כן עושה, כ"שירות לציבור", ולתת לנשים לחשוב אם הן רוצות לקבל אצלו טיפול.
ולתת לבעל המלון לחשוב אם הוא רוצה להעסיק אותו.

עמימות חוקית יכולה להיות יתרון לשני הצדדים.
שוב - אני לא משפטן, ואני ממליץ להתייעץ עם משפטן לפני נקיטת כל פעולה בתחום הזה.

אני מקווה מאוד שהאיש הזה ייענש.
אולי, אחרי שייענש, הוא יוכל ללמוד להיות בן-אדם.
ואחרי שילמד להיות בן-אדם, יוכל לראות "את האדם בצר לו", ואז אולי - אולי! - יוכל גם להיות מטפל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני קורא את התגובות ומחייך בציניות'
אני קורא את התגובות ומחייך בציניות
28/05/2004 | 11:32
1
73
למען הסר ספק אבקש להבהיר מספר נקודות:
1. אינני מטפל (לא מוסמך ולא "חובב")
2. אם המטופלת יצאה בהרגשה רעה - הרי שמשהו נעשה שם שלא כשורה.
3. אם קיים חשד למעשה מגונה, שתפנה לאחד הגורמים המטפלים (כמו מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית או אפילו למשטרה)

ולעניננו: אני חושש שיש בציבור בילבול רציני באשר להממ.. מקצוענות המטפלים/ות.
מטפל מוסמך הוא לדעתי מי שעבר הכשרה והסמכה לכך במוסד מוכר.
קיימים לצערנו הרבה מאוד "מטפלים / מעסים" שמתחזים למקצוענים אולם למעשה הינם חסרי הכשרה לחלוטין.

אומנם הטיפול האמור נעשה בבית מלון, אולם איננו יודעים איך הגיע לשם המטפל. האם הוא חלק מצוות המלון? אולי הוזמן דרך מודעה מאחד המקומונים?
כל מוסף סוף שבוע וכן המקומונים מפרסמים אין ספור מודעות "עיסוי" ו-"טיפול" אשר מבטיחים עונג, הרפיה ועוד מיני הנאות...איך אמור הלקוח הממוצע מן הישוב לסנן ולדעת מי אכן יודע/ת לעסות ומי סתם באה "לעשות"??

בציבור נפוצה ממזמן התפיסה (למורת רוחם של המטפלים המקצועיים באמת) שכל מסג' אמור להסתיים ב"הרפייה".

והסיבה לחיוך שלי? דמיינו לכם מישהי שנכנסת למכון "עיסוי" באיזור התחנה המרכזית ומבקשת מסג' מקצועי אמיתי.....  
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בית המלון...'
בית המלון...
28/05/2004 | 13:27
63
אני מסכימה שהדבר הראשון שאותו בחורה צריכה לעשות - הוא להתלונן בבית המלון עצמו. אין שום סיבה שמלון כזה ימשיך להעסיק אדם (ואין זה משנה כרגע אם הוא עושה עיסוי אמיתי ומטפל או סתם נעים בגב), אם יושרו ומהימנותו של אותו אדם מוטלת בספק.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עדכונים ותודה'
עדכונים ותודה
28/05/2004 | 15:29
3
50
שוב אני מודה לכולם על התגובות
אנחנו פנינו ליאיר שמר שהיה מקסים אבל מדבריו מסתבר כי בית הספר בו למד אותו "מטפל" אינו שייך לארגון וה"מטפל" לא חבר אגודה לכן לא ניתן לשלול ממנו את החברות. לא ניתן לשלול תעודת הסמכה אלא אם היא ניתנת על בסיס שנתי. בעצם ניתן או לפנות למלון ולבקש את פיטוריו (הדבר כבר נעשה), או לפנות להליך משטרתי.
חברתי פנתה בעקבות המלצותכם למרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית ולצערי הרב נתקלה בתגובות מסוג של "טוב אבל עושים מסאג' בערום" ו "אבל את הלכת אליו מרצונך החופשי" ו "זה הטרדה מינית אם היא ביקשה לא לעשות משהו והוא עשה זאת שוב" (כלומר בשביל שזה יהיה הטרדה מינית היא צריכה להגיע אליו שוב לטיפול לחכות שהוא יגע לה בחזה???). בקיצור אחרי שלל הפנינים מאין אלו שהגיעו ממרכז סיוע ברור שאין טעם לפנות למשטרה.
האמת אני כועסת על המתנדבת הזאת יותר מהמסאז'יסט. לא יועדת מה היא עושה בסיוע לנפגעות תקופה מינית. למה שלא תיקח בקבוק גולדסטאר (מהפרסומת) ותתצטרף אל החברה?
הדברים עוד בבירור ובינתייים אנחנו לא רוצות לפרסם את שם בית המלון או את שמו. אבל אחרי שנגיע למסקנה חדה וברורה יכול להיות שנפיץ את שמו בעתונות או באינטרנט.
ושוב תודה לכולכם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המתנדבת...'
המתנדבת...
28/05/2004 | 15:56
37
לפעמים יש גם מתנדבות סוררות שמרוב פניות הן כבר קצת קהות למצוקתן של הפונות (או הפונים). זה בכל מקרה לא מאפיין את כלל מתנדבות מרכזי הסיוע,
שבאמת עושות עבודת קודש.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם אותי זה יכול להרתיח!'
גם אותי זה יכול להרתיח!
28/05/2004 | 16:33
23
המקום שהיה אמור לשדר: זו לא אשמתך.  גם שם זה כל מה שהוא משדר.

לי יש בעיה אם רשויות.  עד שלא קורה משהו קריטי - הם לא יתערבו.  ואז הרבה פעמים זה מאוחר מידי...

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אנא פנו למשטרה...'
אנא פנו למשטרה...
28/05/2004 | 17:58
17
אני יודעת כמה זה קשה, מתסכל ויכול גם לפגוע. אבל זה הדבר היחיד שיכול לעצור אנשים כאלה. היחיד!
אני שמחה שחברתך מקבלת ממך תמיכה מלאה. יישר כוח ושבת שלום
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בטח'
בטח
28/05/2004 | 19:40
1
17
אם לא נח לך ואת מרגישה ככ זו בוודאי הטרדה מינית
גם מהצד זה נשמע ככה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
29/05/2004 | 10:11
3
עדיףלקום וללכת ולא לחכות לסוף
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
29/05/2004 | 11:33
8
18

כמובן שזאת חובה להתלונן.
מסאג' שוודי הוליסטי לא כולל בתוכו את החלק של להוריד הכל זה קודם כל.שנית כל אין לי זכות לגעת באיבריה,בחזה בערוותה,אין לו כל זכות או צורך בחלקים האלה..מה שמעיד שמשהו לא בסדר.
היא חייבת לפי דעתי להתלונן בכדי למנוע מנשים אחרות להקלע למצב הזה, היא יכלה להגיד לא,אך ישנן נשים שלא יעשו זאת..שלא יהייה להם את הכוח הזה.צריך לעשות זאת למען אותן נשים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל כך הרבה מילים נשפכו כאן...'
כל כך הרבה מילים נשפכו כאן...
29/05/2004 | 13:47
7
34
בעניין מה מותר ומה אסור, ואיכשהו דווקא עכשיו, כשקראתי את דבריך, ירד לי איזה אסימון.
אתה מדבר על מה מותר ומה אסור בעיסוי שוודי. אבל את זה אתה ושאר המעסים השוודים יודעים. לא אלה שבאים להתעסות, אלא אם כן כמובן יש להם נסיון קודם בעיסוי הספציפי הזה.
אדם מן הישוב (ואני מתייחסת אל עצמי בעניין הזה כאדם מן הישוב, נטול נסיון עיסויי) שמגיע לקבל מסאז' עושה זאת בדרך כלל בגלל סיבות רפואיות או בגלל סיבות פינוקיות. במלון אנשים באים לרוב לקבל טיפול פינוקי.
אפשר כמובן לברר לפני כן מה בדיוק (אבל בדיוק) כולל המסאז'. אבל זה לא מה שרובנו נעשה. הרוב הגדול יישכב על המיטה הצחה המכוסה בסדינים צחורים עם חיוך מאוזן לאוזן, נכון ומזומן לקבל פינוק אמיתי.
עיסוי תאילנדי/שוודי/בארבע ידיים/עם שמנים ארומתיים/עם נרות רומנטיים - כל אלה עבור רוב המעוסים הם שמות ערטילאיים שפירושם הוא אחד - פינוק כייפי.
ולכן לדעתי השאלות שצריכות להישאל הן - האם היא הולכה שולל. האם היא הוטרדה. האם כאשר היא ביקשה להפסיק היא נתקלה בהתנגדות. האם פרטיותה נפגעה.
לפי כל מה שנאמר למעלה, אני בהחלט בספק אם אותו בחור היה כשיר להעניק מסאז' שוודי. סביר להניח שלא. אולי זה אפילו לא מה שהובטח לה. אולי הוא משווק את עצמו כמעסה עם אלמנטים של עיסוי שוודי. אני לא יודעת. מה שבטוח זה שהמודעות צריכה לבוא מקרב ציבור הלקוחות. האם כשאני הולכת לקבל שירות כלשהו אני יודעת מה אני אקבל. אחרת - הקריטריונים היחידים שיש בידיי לשפוט את מה שקיבלתי הם: נעים/לא נעים, נהניתי/לא נהניתי, חשתי בנוח/לא חשתי בנוח.
זהו. אני לא יודעת אם קידמתי הרבה את השיח הזה. אבל אולי חידדתי משהו. לפחות לעצמי.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם את שואלת אותי אז הדברים צריכים'
אם את שואלת אותי אז הדברים צריכים
29/05/2004 | 14:17
6
22
להיות ברורים לפני שנכנסים לעיסוי אבל לשאלתה של החברה שלי מה כולל העיסוי נאמר לה "עיסוי שוודי הוליסטי" וכשהיא שאלה מה זה אמרו לה "עיסוי רגיל". מה היא צריכה להבין מזה? יותר מכך היה והיא היתה הולכת אליו לטיפול הביתה כל ההגדרות וההסברים היו תלוים בו וביושרו בלבד. הרי את לא באמת מציעה שהאנשים יעשו מחקר לפני כל פעילות של כיף שהם עושים? אנשים באים בתום לב ומי שהאחריות מוטלת עליו הוא המטפל והמטפל בלבד.
לאורך כל השרשור הזה אני מרגישה שיש לך נטייה להעביר חלק מהאחריות למטופל. עכשיו במידה מסוימת את רומזת שהיא אשמה בכך שלא עשתה דוקטורט על מה זה עיסוי שוודי לפני שהיא הגיע ליום כיף במלון.
הבחור עבר קורס של 60 שעות, שלפי טענת בית הספר לא מכשירות אותו לטפל, עם זאת בית הספר בזמנו כן העניק לו תעודת הסמכה ועל סמך התעודה הזאת קיבלו אותו לעבודה.
הבעייה היא בדיוק זו שהאנשים מהישוב, כפי שהגדרת אותם, לא צריכים לדעת מה זה עיסוי זה או אחר או איך מורכב האוטו לפני שהם הולכים למוסך או כמה מלט צריך להוסיף לקיר לפני שהם בונים בית.
האחריות היא לא של הלקוח. בשביל לשמור על יושר והגינות הספק או נותן השירות קיים חוק. ובמקרה הזה לצערי אין חוק, הנושא פרוץ ובעצם נותן למטפל יותר מדי כוח בידיעה שיהיה קשה מאד למישהו לעשות משהו נגדו.
זו הבעייה האמיתית.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נראה לי שאת לא בפורום הנכון'
נראה לי שאת לא בפורום הנכון
29/05/2004 | 16:16
5
18
היי משוש30,

אנחנו רובנו מטפלים שמשתדלים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.  אז אנחנו בטח לא הכתובת לכך שאין חוק.

אישית אני נגד חוקים כובלים, כי אז מטפלים רבים יפלו בין הכסאות ולדעתי
ברפואה ההוליסטית לא רק הידע הוא חשוב, למרות שאני לא מפחיתה מערכו, אבל מנסיון אישי יכולה לאמר לך שלא רק במכללה ניתן לרכוש את הידע הזה.
ולי חבל שמטפלים מעולים יהפכו לסתם שרלטנים.  אבל איך שלא יהיה.  לא אנחנו הכתובת.  

אז את טוענת ש SideKick מאשימה את החברה שלך ובעצם זורקת את האשמה על כולנו, כי מישהו צריך להיות אשם וזו בדיוק הנקודה.  מישהו פגע והוא ורק הוא צריך לשאת באחריות.  להאשים ציבור שלם של מטפלים שלא פעם נותנים את כל הנשמה זה פשוט לא הוגן!  הן בדיוק את אותו הדבר ניתן לאמר על רופאים שמנצלים את כוחם, על פסיכולוגים שמנצלים את כוחם ואפילו על שרברבים שמנצלים את כוחם. אז לא תלכי יותר לרופא/פסיכולוג... רק בגלל שכמה שכאלה ניצלו את תום ליבם של אנשים?

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מי האשים את כל המטפלים???? '
מי האשים את כל המטפלים????
29/05/2004 | 16:38
3
18
איך הבנת את זה מדברי?
ההיפך כמעט כל החברים שלי הם מטפלים או רופאים אלטרנטיביים.
כן אני חושבת שהמטפל הספיציפי הזה אשם בכך שעבר על חוקי האתיקה ואף גרוע מזה. מה הקשר בין זה לבין המטפלים האחרים?
הגעתי לפורום הזה כדי להבין אם אמנם ההרגשה שלנו שהוא חצה גבולות הייתה נכונה וכדי לברר אם יש מסגרת אליה ניתן לפנות.
תוך כדי הדיונים התברר שכל הנושא הזה מאד פרוץ ובעצם כל אחד שעבר גם קורס קצרצר יכול לטעון שהוא מטפל והדברים מאד מטושטשים ולא ברורים.
אני דווקא הרגשתי שאתם כן הכתובת והיענות האנשים הוכיחה את זה.
אני לא מבינה איך הגעת לזה ש"זרקתי את האשמה על כולכם". או שלי יש בעיות ניסוח או שלך יש בעיות הבנת הנקרא.
אני מבינה מה את אומרת כשאת מפחדת שהחוק יהיה מרובע מדי ויוציא חלק מהמטפלים מחוץ לנורמה, או לחילופין יכריח אותם לעבור קורס של  שנים המיותר מבחינתם. אבל אני חושבת שניתן ורצוי להסדיר את הדבר חוקית ולו על ידי חיוב רופאים או מטפלים חדשים לעמוד בקריטריונים מסוימים.
הקריטריונים הללו לא חייבים להיות סגורים וחונקים אבל יכולים בפירוש לסנן את השרלטנים למיניהם.
וההבדל המהותי בין המטפלים למיניהם ובין רופא או פסיכולוג הוא שלגבי האחרונים יש חוק מסודר. כל רופא או פסיכולוג לומד מספר מסוים של שנים וניתן להגיש נגדו תלונה. וזה לא בדיוק המצב ברפואה המשלימה ואני חושבת שהסדרת העניין החוקי היא לטובת כולם (גם לטובת המטפלים)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יתכן '
יתכן
29/05/2004 | 17:33
2
9
לדיסלקטים כמוני יש בעיה לפעמים של הבנת הנקרא ואם לא זו היתה הכוונה אז אני מתנצלת, כי ככה זה נשמע לי לקראת סוף המסר הקודם!

תראי, אני מכירה מישהו שעבר רק קורס של שנה והוא רפלקסולוג מעולה וקורה בכף הרגל לא רק את מה שהוא למד, אלא את מה שהוא מרגיש והוא לא אדם שישב 3 שנים וילמד ואם את שואלת אותי אין לי מושג איך הוא עבר את בחינות האנטומיה פיזיולוגיה ואין לי ספק שאם הוא עבר אותם רף הידע הנדרש הוא מאוד נמוך ואני מדברת על אחד מבתי הספר הטובים ביותר.  מבין המטפלים שאני מכירה חלק גדול הוא  עם בעיות למידה וקשב וזה לא עושה אותם למטפלים פחות טובים ואני כמעט בטוחה שדווקא זה מה שעושה אותם למטפלים יותר טובים והעלאת מכסת השעות תנפה חלק ממטפלים שאנשים רבים יכולים היו להעזר בהם.

אני אבל עדיין לא מבינה מה למכסת השעות ולמעשה שהאדם עשה ולא משנה מה מקצועו ולא משנה כמה שעות הוא למד.  אם יש כאן הטרדה מינית צריך לטפל באדם שעשה זאת ולא בציבור המטפלים שהוא במקרה חלק מהם.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני אנסה שוב להבהיר את עצמי'
אני אנסה שוב להבהיר את עצמי
29/05/2004 | 18:15
1
24
אני לא חושב שצריך "לטפל" בציבור המטפלים.
אני גם מסכימה עם מה שאמרת לגבי הרפלקסולוג.
עם זאת אני בטוחה שאפשר להתאים מסגרות לאנשים עם בעיות למידה וקשב.
היום גם דיסלקטים לומדים באוניברסיטה עם מבחנים מיוחדים והתחשבות בצרכיהם.
אני עדיין חושבת שיש בעיה כשכל מוסד יכול להוציא תעודת מטפל.
נוצר מצב בו בית מלון יכול לקחת לעבודה אדם שעשה קורס של 5 שעות קיבל איזשהי תעודה ומוכר את עצמו כמטפל ומבחינתו האדם הזה פחות או יותר שקול לאדם שסיים 4 שנות לימוד... בעצם לא קיימים שום קריטריונים שיגדירו לכלל הציבור מי מהמטפלים (או הרופאים) האלטרנטיביים הוא באמת מוסמך לטפל ומי מתחזה. (בהנחה שגם בתוך ציבור האנשים המוסמכים יכולים להיות מטפלים לא טובים אבל זו כבר שאלה אחרת).
אני מסכימה איתך שהדברים יותר בעייתיים להגדרה מברפואה קונבנציונאלית אבל אני בטוחה שעם רצון טוב ניתן, אפשר וצריך להגדיר מספר קריטריונים גמישים שלא יאפשרו לחלק גדול ממתחזים ומשרלטנים לעסוק ברפואה משלימה ולפגוע על ידי כך גם בציבור המטופלים וגם בציבור המטפלים
מקווה שעכשיו הבהרתי את עצמי קצת יותר טוב
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ההסמכה והצעה ללקוחות'
ההסמכה והצעה ללקוחות
29/05/2004 | 19:00
16
1. לגבי נושא ההסמכה:
א. צריך להבין שבשביל להעביר שעה של עיסוי פינוק במלון באמת לא צריך ללמוד 4 שנים. בקורס של כמה חודשים בהחלט ניתן ללמוד גם את כללי האתיקה וגם להעביר עיסוי טוב - לא טיפולי!
גם הלקוח שמגיע למלון לקבל עיסוי שבדי לא מצפה שהמטפל בו יהיה רופא מומחה שלמד אקופונקטורה או רפואה טיבטית.
ב. כל פעם במעבירים כללים מסויימים הם לא תופסים רטרואקטיבית לגבי מי שכבר עוסק בתחום. ויחד עם הצד החיובי בזה, זה גם אומר שלמשל ברפלקסולוגיה ישנם לא מעט ותיקים ומנוסים שלמדו בסה"כ קורס של כמה חודשים. אז הטובים השלימו את הידע במהלך השנים בדרכים שונות שאינן בית ספר מסודר - אבל כבר נתקלתי ברפלקסולוגים ותיקים, שאין להם מושג על מה אני מדברת כשאני מעלה נושאים שונים (כולל נושאים באבחון של שנה א').
ג. צריך גם להזהר מלהשתולל בנושא השנים - שוב ברפלקסולוגיה - ראיתי סילבוס של בתי ספר שונים ודיברתי עם תלמידים - אז יש מקומות שפשוט מלמדים בשלוש שנים כדי להגיע לרמת הידע שבמקומות אחרים לומדים בשנתיים, ויש מי שמכניסים בשנה השלישית נושאים שונים שלא קשורים ברפלקסולוגיה בכלל. ונתקלתי רק במקום אחד שבו באמת נכנסים לעומק של מקרים סבוכים - מה שראוי להקרא תואר מומחה.
2. לגבי מה שמגיע ללקוחות: נראה לי שבכל קליניקה או מלון צריך לתלות שלט יפה ובו אמנת איכות השירות למטופל - כך שהמטופל יוכל לקרוא ולדעת מה מגיע לו, ומה לא בסדר.
בעיסוי של שעה בבית מלון - כפי שציינה נאוה - אפשר בהחלט להסתפק בעיסוי הגב (כולל הצואר והעורף), הרגליים והידיים וממש אין צורך להגיע לאיזורים כשדיים וישבן.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
30/05/2004 | 12:12
5
לצפיה ב-'הטרדה !!!!!'
הטרדה !!!!!
29/05/2004 | 15:08
43
אני לומד כבר כמעט שנה עיסוי שוודי הוליסטי, בדובר באחד העיסויים הכי מוכרים בעולם ובשום פנים ואופן אין צורך להתפשט לגמרי בעיסוי כזה !
יש המון טכניקות להפשיט את המטופל מבלי לגרום לו אי נוחות , לגבי השדיים אפשר להרגיש אם המטופלת רוצה את זה או לא , בדרך כלל זה בא בסדרת טיפולים ולא בטיפול אחד ראשוני .
תתלונן על החרמן באיגוד עיסוי וטיפולי גוף בישראל ובמשטרה .
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למצות את הדין עם עברייני המין'
למצות את הדין עם עברייני המין
30/05/2004 | 03:33
2
29
בעקבות קריאת הדיון ובמיוחד הודעותיהם של אלה הלומדים או עוסקים בעיסוי שוודי הוליסטי, המסקנה האישית שלי היא שמדובר בהחלט בניצול והטרדה. המלצות על דרך פעולה בעקבות האירוע קיבלת בשפע, אך הבעיה היא הרבה יותר בסיסית. למרבה הצער אנחנו כיום חיים בחברה שנותנת לגיטימציה לתופעות כמו שתיארת, בסולם הערכים שהיא מציגה ופועלת על פיו.

הדוגמה המובהקת ביותר לכך היא הענישה המגוחכת על עבירות מין בישראל. העונש הממוצע על עבירת אונס חמורה (הכוונה לפדופיליה, אונס קבוצתי או התעללות ממושכת) הוא ארבע שנים!

אני מזמין את כל כותבי וכותבות הפורום לחתום על עצומה הקוראת לשופטים לא לתת לגיטימציה לאלימות מינית, ולמצות את הדין עם העבריינים.

http://users.tapuz.co.il/yoredet/so/default.asp
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מישהו מוכן להסביר לי על מה בדיוק'
מישהו מוכן להסביר לי על מה בדיוק
30/05/2004 | 10:41
1
50
חותמים שם?

איפה הסעיפים?

זו העצומה הארטילאית ביותר שראיתי...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מה גם שבשבוע שעבר...'
מה גם שבשבוע שעבר...
30/05/2004 | 10:47
33
(או לפני שבועיים) התבשרנו שנאשמים באונס קיבלו 17 ו-19 שנות מאסר. כך שיש בחברה בהחלט מגמה של שינוי ושיפור. אני מקווה שהתקדימים של התקופה האחרונה בענישה לעברייני מין יעשו את עבודתם בצורה טובה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסאג' מטריד'
מסאג' מטריד
30/05/2004 | 10:29
121
שלום לך,

נאמרו כאן באמת כל-כך הרבה דברי טעם, שאיני רואה מקום להוסיף אלא רק להדגיש מספר נקודות.

איני יודע מה בדיוק עמדת החוק בנושא ניצול/הטרדה/תקיפה על רקע מיני, למרות שראיתי שבתשובה לשאלה שלך, הבהירו בפורום נפגעי/ות תקיפה מינית את ההבדל בין הטרדה מינית לבין תקיפה מינית.

ההגדרה כאן חשובה מההיבט המשפטי, אבל חשובה לא פחות היא הרגשת חברתך, וכבר כתבת שההרגשה היתה רעה מאד. אז לגבי צעדים מעשיים, נראה לי שהם מסוכמים בתשובה של יעל, כלומר: לפנות לבית המלון ולדווח על העניין, ולפנות (שוב) למרכז סיוע לנפגעות/נפגעי תקיפה מינית. התשובה שקיבלתם אינה ראויה, לדעתי, וכדאי לפנות שוב (אפשר אולי לפנות בשמה, בשיחה הראשונה).

אני מציע גם לקרוא בשנית (ובפתיחות) את הודעותיהן של SideKick, עירית, נאוה והאחרים שהציגו נקודת מבט נוספת; למיטב הבנתי, הדברים נאמרו למען אותה אשה שנפגעה ובשום פנים ואופן לא נגדה. כמו שאני הבנתי את הדברים, לא היה בהם דבר וחצי דבר שאמור היה להוריד מאחריותו של המעסה, או להטיל אשמה על כתפיה של חברתך, גם אם הגבולות שלה לא ברורים. הדברים נאמרו (שוב - ככה אני הבנתי את זה) כדי לנסות להבין איך אפשר להימנע מכך בעתיד. לגבי המעסה - ואגב, "עיסוי ספא מפנק" אינו טיפול! ואני מקווה ומניח שזה ברור הן לאלה שנותנים אותו והן לאלה שבאים לקבל אותו (אבל אולי אני שוב אופטימי מדי? ) - יש לברר באמת מה בדיוק הוא עשה שם, ולדאוג שלא תהיה לו ההזדמנות לחזור על כך בעתיד - על-פניו, זה נשמע מאד לא טוב מה שקרה שם. גם אם יש שרירים קרובים לחזה שחשוב לטפל בהם, "טיפול מפנק" בספא לא אמור לעשות זאת אלא אם כן מוגדר וברור לשני הצדדים שזהו עיסוי אירוטי, וזה בהחלט לא היה המקרה הנדון. תיאום ציפיות והסבר לגבי העיסוי, בפרט שהוא נעשה בעירום מלא (הסדין לא ממש רלוונטי לצורך העניין, בדיעבד), היו מונעים הרבה עוגמת נפש.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' סוף הסיפור'
סוף הסיפור
30/05/2004 | 23:37
2
86
אחרי ששקלנו את כל הבעד ונגד בכובד ראש החלטנו לא לפנות למשטרה
דיברנו עם מנהל הספא והובטח לנו שיפטרו את אותו המסאז'יסט.
מקווה שזה יטלטל אותו קצת והוא יחשוב פעמיים לפני שהוא יפשיט שוב מטופלת. בין אם הוא פעל בתום לב ובין אם לאו.
תודה רבה לכולכם
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הצד השלילי והצד החיובי'
הצד השלילי והצד החיובי
31/05/2004 | 12:53
68
הצד השלילי:
* יש לא מעט מטרידים מיניים שמצליחים איכשהו לשרוד שנים בין השמועות והתלונות בלי שזה מגיע לטיפול פלילי. כי כל פעם זה רק משהו קטן ומבודד, שאין טעם לפתוח בשבילו תיק - ואז כשנפתח תיק פתאום מופיעות עוד ועוד נפגעות - ומסתבר שחלק שתקו, חלק התלוננו במשטרה והתלונה נסגרה, חלק דווחו לגורם אחר כמו שקרה פה, אבל אף אחד לא ראה את המכלול.
* מתנדבת במרכז לסיוע לא ידעה לתמוך בפונה ולתת לה גב.
הצד החיובי:
* יש כאן בחורה שנעשה לה משהו שלא מצא חן בעיניה, והיא ידעה לעמוד על שלה ולדאוג לדווח לאחראי בספא - על מנת שהנושא לא יחזור. אם כל אחת שיקרה לה דבר כזה תפעל בצורה דומה - שום מנהל ספא לא ירשה לעצמו לא להקפיד על הכללים, מטרידים סדרתיים יבינו שאין להם מה לחפש במקצוע הזה, ופגיעות נוספות ימנעו.
* הארגונים המקצועיים כבר התחילו לפעול ולהגדיר כללי הסמכה - אני מקווה שלא רחוק היום שמי שאין לו הסמכה מוכרת לא יוכל לעבוד בספא של מלון או בקליניקה מכובדת.
* כל הכבוד למשוש וחברתה שפתחו את הנושא לדיון ציבורי - אשר העלה את המודעות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה לך על השיתוף '
תודה לך על השיתוף
31/05/2004 | 22:01
24

הודעות אחרונות

22:38 | 06.07.20 גילגיל54
17:56 | 17.06.20 רונן צור2185
12:22 | 05.06.20 כוס אליהו
21:42 | 07.05.20 MAN48
18:12 | 16.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
06:46 | 12.04.20 גילגיל54
22:13 | 16.02.20 joshgeller4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ