לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1788317,883 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'לכל הפריירים שהלכו ללמוד נטורופטיה ורפואה משלימה'
לכל הפריירים שהלכו ללמוד נטורופטיה ורפואה משלימה
<< ההודעה הנוכחית
04/03/2018 | 16:17
19
68
שכר לימוד 125 אלף שקל על מקצוע שלא מכניס שקל בחזרה.
לא רק המחזר שלי אלא מחזורים רבים אחורה נותרו מובטלים
ואחוז אחד מהם לא מצליח לעבוד בזה.
מי שצחק כל הדרך אל הבנק הם אנשי עסקים פרטיים שמסווה של מכוני לימוד
שבינם לבן השכלה גבוה אין כלום.
חבל על השנים שהלכו לאיבוד ועל כסך רב ששוה רכב חדש וכדי להחיר אותו בעבודה צריך לעבוד 8 שנים.
אני ועוד בוגרים רבים בוכים מצער וטיפשות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נכון אלא ש.....'
נכון אלא ש.....
04/03/2018 | 21:23
47
היי
כן גם מהמחזור שלי לפני יותר מעשרים שנה......  רק בודדים עדיין עובדים בתחום ברמה כלשהי (אם כשכירים בחברות השונות בתחום ואם מעט יותר כעצמאיים.....).
יחד עם זאת, צריך להאמין במה שעושים ולהתחבר לזה עם כל הנשמה!!
וכן - מילת הפלא היא  שיווק - שיווק - שיווק!!  ולצערי את זה לא מלמדים......
היום קל יותר עם הרשת החברתית וכלים דיגיטליים, הכרה בביטוחים ועוד.....
ועם כל הכבוד לנטורופתיה (ואני נמנה עם אלו) יש לנו המון כלים כמו תרפיות מגע, (רפלקסולוגיה, עיסוי, שיאצו טווינה ועוד....) תרפיות רגש (פרחי באך, קלפי מודעות, הילינג) ועוד.....   וצריך להמשיך להתפתח וללמוד עוד שיטות יותר טרנדייות וכן לפעמים צריך להתחיל מנמוך ולעלות לאט לאט!!!  (לעבוד בספא, לעבוד בשותפות עם מישהו)
אגב, כל הקורסים שיש היום ברשת לשיווק - גם הם לא משהו שיעזור!

בהצלחה!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל אדם יכול לקרוא לעצמו נטורופת'
כל אדם יכול לקרוא לעצמו נטורופת
05/03/2018 | 21:47
46
בלי שום קשר אם למד, היכן למד, ומה למד. וצריך לקחת את זה בחשבון לפני שהולכים ללמוד מקצוע שכל אחד יכול להכנס אליו ללא שום הכשרה, ואני מאמין שהאנשים שהולכים להשקיע את מיטב זמנם וכספם יודעים זאת. לכן אין צורך לבוא בטענות לאף אחד. 

האנשים שעושים את הכסף הגדול מהענף הזה אלו לא האנשים שעברו את בתי הספר האלה ובטח לא שילמו את הסכומים שאת מתארת. התמונה מורכבת הרבה יותר. 

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ענת את כותבת פה דברים שיש לקחת אותם בכובד ראש...'
ענת את כותבת פה דברים שיש לקחת אותם בכובד ראש...
09/03/2018 | 18:20
11
37
אני אח במקצועי מזה 13 שנים. וכל הזמן בוער בי הרצון ללמוד תחומים מתוך הרפואה המשלימה. מוכרח להודות שכמעט התחלתי לימודים של דיקור סיני,כוסות רוח ומוקסה,אך ברגע האחרון התחרטתי והתקפלתי,לאחר שיחות שהיו לי עם מספר מטפלים ברפואה משלימה שאמרו לי ,שהשוק מוצף,התחרות גדולה ושניתן לעבוד בזה לרוב רק כעצמאי,ושהדרך להצלחה רצופה קשיים רבים...
ולכן החלטתי שלפחות נכון להיום,חבל על הכסף שאזרוק סתם על שכ"ל. ושאתקדם במקצוע שלי. אם כי הרצון העז,ללמוד רפואה משלימה,עדיין נשאר ועדיין קיים ואני בעצמי,כרגע מטופל ברפואה משלימה,לאיזו בעיה רפואית שיש לי,רק בשביל לראות האם הדברים עובדים.
מסקרן אותי לדעת ענת,האם בכל התחומים של הרפואה משלימה אין כמעט עבודה,או שאת מתכוונת למספר תחומים ספיציפיים? מה את למדת? ממה התאכזבת? אשמח אם תשתפי אותנו.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שאלה לגל'
שאלה לגל
09/03/2018 | 18:23
10
38
"האנשים שעושים את הכסף הגדול מהענף הזה אלו לא האנשים שעברו את בתי הספר האלה ובטח לא שילמו את הסכומים שאת מתארת. התמונה מורכבת הרבה יותר. "
גל הסבר את כוונתך? התכוונת לכך שהמרצים במכללות הן אלו שעושים את הכסף הגדול?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/03/2018 | 19:29
9
38
האם היית מסוגל מבחינה נפשית להיות היום רופא ברפואה הקונבנציונאלית? האם היית יכול לרשום לאדם שמתלונן על בעיות להרדם בלילה ומבקש ממך כדורי שינה שימכרו אותו מהר יותר מהרואין כדורי שינה? האם היית יכול לרשום תרופות פסיכיאטריות קשות שהופכים את האדם לזומבי? האם היית יכול להזריק לגופו של אדם כימוטרפיה? אם התשובות שלך לשאלות האלה היא כן, אז כדאי שתחשוב לעןמק מה מקשר אותך לתחום.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בחירת מקצוע אמורה להיות מתוך תשוקה ובמקרה של טיפול'
בחירת מקצוע אמורה להיות מתוך תשוקה ובמקרה של טיפול
11/03/2018 | 12:28
8
22
גם ברצון לעזור לאחרים.

אם הולכים ללימודי רפואה משלימה בשביל שיהיה מקצוע וכסף-לעניות דעתי
לא בחרת במקצוע המתאים.

ושוב לעניות דעתי-אם זה בוער בך-את תגיעי וגם תצליחי.
הפרנסה תבוא אחרי...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לגל ול ladybug4nlp'
תשובה לגל ול ladybug4nlp
11/03/2018 | 16:46
7
37
לגל: משום מה בחרת במקום לענות לשאלתי , להמטיר עליי שאלות,שיהיה לך יום טוב.
ל ladybug4nlp : ראשית אני גבר ולא אשה,ניתן להבין זאת מיד מהכינוי שלי (אח קופת חולים) ,דבר שני אני אח כבר 13 שנים,כך שאני מידי יום עוזר לאחרים...
הרצון ללמוד רפואה משלימה,נובע אצלי מתשוקה ולא מכסף. ייתכן שלא הבנת את דבריי נכון. פשוט לאור מה שאני קורא בפורום ולאור שיחות שהיו לי עם מטפלים שונים,המציאות בתחום לא ורודה.ואת זה אפשר להבין גם ממה שכתבה ענת. לא הייתי מעוניין לזרוק את כספי על לימודים לשווא,בכל זאת אני גם נשוי עם משכנתא ,וילדים שעליי לפרנס.
ענת אשמח אם תתייחסי לכל מה שנכתב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה לאח - כולם מובטלים ובעלי המכללות צוחקים'
תשובה לאח - כולם מובטלים ובעלי המכללות צוחקים
12/03/2018 | 07:42
4
44
אני למדתי ברידמן וכבר בשנות הלימודים כבר היו לנו מידעים מבחוץ
שעבדו עלינו בעניים ומכרו לנו אשלייה במחיר של רכב מזדה או טויוטה חדש
שכר לימוד של 125.000 שקל .
מי שסידר לעצמו ולדורות הבאים שלו את החיים זה אנשי עסקים פרטיים
ששכרו כמה דירות וקראו להם מכללה , פתחו עוסק מורשה במס הכנסה וקראו לו מכללת רידמן או בשמות אחרים , פרסמו מדעות באינטרנט על לימודי רפואה משלימה הומאופטיה רפואה סינית ( המכנה המשותף לכולם = תשאר מובטל )
אחוז בודד ביותר של מסיימי הלימודים ב 10 השנים האחרונות עובד בזה.
פעם הגיעה מישהי והקימה צעקות על זה שהבטיחו לה עבודה בסיום ועבדו עליה
והתחילה לצעוק בכל רם :
" מהכסף שלכם יא פריירים ..הם בונים בתים ומסדרים לעצמם את הפנסיה וחיים כמו מלכים "

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'עצוב לקרוא זאת....'
עצוב לקרוא זאת....
12/03/2018 | 18:05
1
31
דווקא שמעתי שברושים מקום טוב ללמוד בו.
עצוב לקרוא מה שאת כותבת.
השכ"ל גבוה מאוד. (לימודי סיעוד זה שכ"ל הרבה פחות גבוה).
אשמח להמשיך להתכתב איתך בפרטי/מסרים.
ניסיתי לשלוח מסר ,אבל לא הצלחתי.
אז היום את עובדת בזה קצת או בכלל לא?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אגב..'
אגב..
12/03/2018 | 18:07
24
משהו לא מסתדר לי בשכ"ל שכתבת.
כי כשאני התקשרתי לברר בברושים נאמר לי 18K ש"ח לשנה .
כלומר ל4 שנים זה יוצא  72 אלף שקל. איך הגעת ל 125 אלף שקל? איך עשית את החישוב?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ענת. יש משפט יפה שאומר כאשר אנו'
ענת. יש משפט יפה שאומר כאשר אנו
12/03/2018 | 23:12
1
40
 מכוונים אצבע מאשימה נגד מישהו שלושה אצבעות מכוונות לכיוננו. אנשי העסקים שהקימו את העסקים האלה אינם צדיקים גמורים והם יודעים מה הם עושים ובמה את מתעסקים. ובמידה והייתה לבוגרים אפשרות יום לאחר סיום הלימודים לעבוד כעצמאיים וכאשר תור ארוך משתרך עם אנשים שסובלים מבעיות כאלה ואחרות ומוכנים לשלם את מיטב כספם בשעה שאת יודעת שאין לך למעשה דרך לעזור להם, האם היית שולחת אותם בחזרה לדרכם או בכל זאת מזמינה אותם.

כפי שאומר הפסוק. כסף מעוור עיני חכמים ומסלף דברי צדיקים.

התמונה מורכבת הרבה יותר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שלוש אצבעות'
שלוש אצבעות
12/03/2018 | 23:39
12
לצפיה ב-'לאח קופת חולים. מדוע אתה לא עונה לשאלותי. מה הבעיה איתם?'
לאח קופת חולים. מדוע אתה לא עונה לשאלותי. מה הבעיה איתם?
12/03/2018 | 22:53
1
15
לצפיה ב-'תגובה לדבריך'
תגובה לדבריך
13/03/2018 | 13:02
31
אני חושב שאנחנו,סוטים מנושא הדיון המרכזי . והוא האם ללמוד רפואה משלימה או לא.
האם יש בזה עבודה או לא?
האם הבוגרים רובם עובדים רק כעצמאים? כמה אחוז שכירים? אני מניח שאחוז קטן.
אני יודע מה הסיבות שאני רוצה ללמוד רפואה משלימה,ואני בוחר כרגע לשמור אותם לעצמי .
נכון להיום,לאור כל המידע שאספתי. החלטתי "להקפיא " את הלימודים. ייתכן שבעתיד דברים יישתנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מעניין, למה ציפית?'
מעניין, למה ציפית?
18/03/2018 | 03:01
18

ברור לי, שהיו לך ציפיות, כי אחרת - מעיין האכזבות?
אז קודם כל, תחפיות עדיף להשאיר לכרית.

שנית, כל מי שבא למה שנקרא "רפואה משלימה" - בא לפתוח עסק. וכידוע רוב העסקים נסגרים אצלינו בארץ תוך 8 חודשים ראשונים מאז פתיחתם. ורובם לא שורדים 5 שנים.​ זה לא קשור לרפואה משלימה, זה קשור להישרדות עסקים בארץ.מבחינה זו, רפואה משלימה נמצאת במצב טוב: השקעות לפתיחת העסק הרבה יותר קטנות ביחס למי שפותח, למשל, מסעדה. מסעדה שנסגרת אחרי כמה חודשים או שנים משאירה אחריה הלוואות וחובות הרבה יותר גדולות. היתרון הנוסף לעומת מי שפתח עסק וסגר עסק של, למשל, פיצוחייה - תועלת הלימודים. לא חשוב מה תעשי עכשיו, האם תעבדי או לא ואם כן - באיזה תחום - יש לך את הידע, את ההבנה ואת האפשרות לנהל בית טבעי ולעזור לעצמך, לבעלך ולילדים שלך! וזה דבר עצום. 

באופן כללי, יש עודף (ביחס לביקוש) של בוגרים במקצועות  רבות. עורחי דין, למשל. מנהלי חשבונות. גרפיקאים. ועוד.

אני כבר לא מדברת על כל מיני מקצועות מה שנקרא "רוח" שלחתחילה לא נותנות מקצוע ופרנסה באופק, אלא רק פיסת נייר. ועדיין יש המוני צעירים שמשום מה הולכים לתכומים הללו.

אם לדבר על הכסף - לכל מקצועות הרפואה לא הולכים לעשות כסף. אולי - חוץ מתחומים קוסמטיים. הולכים לעזור ולהציל. אפילו רפואה פלסטית לכתחילה מיועדת להציל חיי אנשים שניזוקו קשות מכוויות. ואגב: הלימודים לא הסתיימו אחרי 4 שנים שלמדת. אם את רוצה להיות נטורופתית - הם רק התחילו. לומדים כל החיים. ומשקיעים רבות כדי להחזיק יד על הדופק בתוך ים מידע ושיטות שמשתנות כל הזמן.

עוד על הכסף. רק לפני איזה 20-30 שנה שכר מינימום קיבלו אנשים שלא היצליחו לסיים 12 שנות לימוד ולא היתה להם מקצוע. היום יש דבלבציה קשה של תארים ושכר מינימום מקבלים בעלי תואר ראשון ומקצוע טוב ביד. ואם תסתכלי מסביב - יש מלא בעלי תואר ראשון ושני שיושבים בסופר בקופה. אצלינו בסופר מתוך 12 קופיות - 10 בעלות תואר שני. היכרתי מוכר עגבניות בעל תואר שני. מכירה כמה שלמדו רו"ח, לא הצליחו למצוא מקום לסטאז' דו-שנתי, בלעדיו לא ניתן לקבל תעודה (גם כן: יש יותר רו"ח צעירים מאשר מקומות לעשות סטאז!) - וכעת עובדות במאפיה, במעון (אפילו לא גננת - עוזרת לגננת!) וכן'.

בקיצור, אין פריירים. יש אנשים שמיסיבות אלה או אחרות הצליחו יותר ואלה שפחות. זה הכול. 

אני לא יודעת מה היו ציפיות שלך ולמה, אבל הבעיה קודם כל בהם. בכל מקרה, להזכירך: התמרמרות גורמת לאבנים בכיס מרה...

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רפואה משלימה לפרנסה?'
רפואה משלימה לפרנסה?
24/03/2018 | 16:00
2
25
אני למדתי רפואה משלימה במשך שנים רבות בגלל העניין והאמונה בתחום,
ואכן, הסיפור העצוב הוא שאין היום להמוני האנשים שלמדו שיטות שונות של רפואה משלימה, דרך להתפרנס מזה,
בגדול, מכיוון שהמקצועות לא מוכרים היום על ידי החוק, אז הדרך היחידה לעסוק ברצינות היא כעצמאים.
המקומות היחידים שקולטים שכירים בתחום הם קופות החולים וספא, ולנטורופטים גם חנויות טבע - בנוסף לכך שהשכר נמוך והתנאים גרועים, לרוב מקומות אלו לא מאפשרים למצות את הידע המקצועי שרכשת ולעבוד בדרך הנכונה , כולל אבחון , אסטרטגיה טיפולית ומעקב.
מהצד השני, פתיחת קליניקה פרטית היא בחירה שדורשת השקעה כספית ועיסוק רב בשיווק, וניהול על חשבון הצד המקצועי.
מבחינה זאת, אם מישהו צעיר היום מגיע אלי כשהוא מתלבט בין לימודי עיסוי לפיזיותרפיה, בין נטורופתיה לתזונה קלינית, אז אני אמליץ לו על האופציה המוכרת בחוק - כשתמיד שמורה לוא אחר כך האפשרות להשלים את הלימודים בכיוון ההוליסטי ולהשתמש בזה בפועל בשטח.
מי שמוכר לך לימודי נטורופתיה כשווי ערך ללימוד מקצוע - אכן מטעה.
בשורה  התחתונה, ככל שאני אוהבת מאד את התחום ומאמינה ביכולותיו, התמונה האמיתית היא שמעטים מצליחים לבנות לעצמם קליניקה משגשגת, והדרך לשם לא פשוטה.
לגבי הסכום שציינת, ממש לא ברור לי איך הגעת אליו - לדעתי בתי הספר הכי יקרנים שקיימים בשוק לוקחים כ 17-18K , וכשמכפילים את זה ב 4 מגיעים לסכום יקר ביותר, אך ממש לא קרוב ל 125.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה על תגובתך הכנה'
תודה על תגובתך הכנה
25/03/2018 | 13:55
1
13
ומה תמליצי על מי שרוצה ללמוד רפואה משלימה כמקצוע נוסף? ולשלב אותו עם המקצוע הראשי שלו?
יש טעם להשקיע?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק לחדד את דבריי'
רק לחדד את דבריי
25/03/2018 | 14:24
14
אני מתכוון לאנשים כמוני שמגיעים ממקצוע בתחום הבריאות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זה לא הבעיה רק בתחום שלך'
זה לא הבעיה רק בתחום שלך
31/03/2018 | 16:45
14
אלא גם בלימודי משפטים למשל
מלמדים אותך איך לעבוד אבל לא איך לנהל את העסק
תתחילי לקדם את עצמך
רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

17:47 | 28.07.18 PM41
19:05 | 08.07.18 דיברגנט
15:02 | 21.06.18 שי כהן33
11:12 | 13.06.18 בילי רובין
14:35 | 10.06.18 האמיתית
17:16 | 30.05.18 בחשכת הלילה
11:41 | 20.05.18 אמאמחדש
08:39 | 14.05.18 אורחים בפורום
10:44 | 11.05.18 קצת אורניה
22:11 | 25.04.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ