לימודי רפואה משלימה

לימודי רפואה משלימה

שלום רב, אני אח מוסמך במקצועי מזה 12 שנים. מתחיל בקרוב מאוד לימודי דיקור סיני,כוסות רוח ומוקסה.
השאלה שלי איזה ענף טיפול נוסף אתם ממליצים לי ללמוד בנוסף לאחר סיום לימודים אלו? אני מתכוון ענף טיפולי שהוא יעיל לבעיות רפואיות כמובן, שרואים איתו תוצאות טובות ושהוא משתלב עם (דיקור +כוסות רוח+מוקסה) . כמובן שיהיה לו גם ביקוש בשוק.
שאלה נוספת האם הייתם ממליצים לי לשלב את תחום הרפואה המשלימה עם עבודתי כאח או שכדאי לי ללכת בכל כוח רק על הרפואה המשלימה בעתיד? ולהיות מטפל ברפואה משלימה בלבד. האם ניתן להתפרנס מעבודת מטפל ברפואה משלימה בלבד? או שרוב הבוגרים משלבים את זה עם עוד משהו?

כל דבר בזמנו

יש מי שמתפרנס רק מרפואה משלימה, יש מי שמשלב.
אחרי שתלמד, יהיה לך קל יותר להחליט איך ואם לשלב את התחומים.
ידע והניסיון שלך כאח, יכולים להועיל לך ב"רזומה" אצל אנשים רבים שמחפשים רקע רפואי של המטפל.
לגבי תחום נוסף- כדי להנות מהעבודה. ביקוש אינו מספיק כי יש הרבה תחרות. רצוי לעסוק במשהו שאוהבים- לכן כשאתה חושב על למידת תחום נוסף, כדאי לחשוב מה מענין אותך.
היחודיות שלך והאיכויות שלך כאדם וכמטפל- הן שיעזרו לך למצוא פרנסה טובה

לילך תשובה על תשובתך

לפי מה שהבנתי מרבית המטפלים ברפואה משלימה הם עצמאיים. השאלה היא מה הסיבה לכך? התגמול לעבודה כשכיר בתחום (בתי מלון,מרכזי ספא,בתי חולים),הוא נמוך מידי?
העבודה כאח היא לא פשוטה ודי שוחקת ולכן חשבתי על תחום טיפולי רגוע יותר,שליו יותר,שיש בו שילוב בין גוף לנפש,ואפשרות להקדיש לכל מטופל זמן רב וממושך ,דבר שפחות קיים בסיעוד.

למעלה