כדאי לעשות בדיקת קולונוסקופיה

לין104

New member
כדאי לעשות בדיקת קולונוסקופיה

למי שמבין, אומנם אין פה רופאים אבל אפשר לקחת ביופסיה בבדיקת קולונוסקופיה לגילוי סוג הטפילי מעיים?

ביופסיה - גידול

היי
זיהוי טפילי מעיי עושים בבדיקת צואה רגילה - אין צורך בקולונוסקופיה בשביל זה!
לרוב זו בדיקה שנלקחת המשך 3 ימים רצופים ומועברת למעבדה.
בבדיקת קולו' בודקים בעיקר גידולים ואז לוקחים דגימה למעבדה.
לרוב הבדיקה היא ברמת טישטוש קלה - הרדמה קלה.....
יש לעשות הכנה של 3 ימים מראש עם הפסקת אוכל מסויים ועד לקיחת משלשלים ביום האחרון בכדי לנקות את המערכת הכי טוב שאפשר ויהיה אפשר לראות מה קורה במעי (הגס). אגב יש טכנולוגיות מתקדמות יותר כמו טבליה שבולעים המכילה מצלמה.....
בהצלחה!

יעל ND

New member
בבדיקת קולונוסקופיה

אכן לוקחים דגימות לביופסיה.
המטרה - אבחון מדויק.
גם קולונוסקופיה, גם ביופסיה עושים לפי שיקול דעת רופא המטפל. אנשים בפורום לא מכירים אותך ואת המקרה הרפואי שלך ולכן, ולא משנה עד כמה מומחים יהיו - לא ידעו להמליץ או לא להמליץ על שיטת אבחון או טיפול כלשהו.

לין104

New member
קולונוסקופיה

יעל אפשר בקולונוסקופיה לראות את התולעים? ולקחת דגימה כדי לדעת באיזה סוג של תולעת מדובר?

יעל ND

New member
תולעים??

לא שמעתי על שימוש כזה של קולונוסקופיה.
תשאלי את הרופא-גסטרו שלך.

שובשוב2

New member
מבחינת עלות תועלת...

לבדיקה משתמשים במרוקן שהורס את פלורת המעי והחומר לא טוב לכליות...אתם אנשי הרפואה המשלימה ממליצים על הבדיקה מבחינת עלות תועלת?

שובשוב2

New member
אפשר לשאול?

האם מרפאים ברפואה משלימה (סליחה על ההכללה) לא ממליצים ל עבור את הבדיקה ? בגלל מה שכתבתי למעלה, היא לא נחשבת כל כך "בריאה" ועושה שוק לגוף שלוקח לו הרבה זמן לצאת ממנו. מצד שני, יש דברים שאפשר לגלות בבדיקה הזאת שאי אפשר לגלות באופן אחר...בפרט לבעלי מחלות מעי, זאת דרך טובה לדעת את הסטטוס שלהם אך מצד שני גורמת נזק משמעותי לתהליכי ריפוי במידה ויש כאלה
איך מתגברים על הקונפליקט הזה?

יעל ND

New member
קודם כל, באמת ההכללה מאד לא במקום

אדבר אך ורק בשם עצמי.
יש כאן בעיה כללית של כל טיפול ורוב האבחונים של רפואה המערבית מודרנית.
כל תרופה, ללא יוצאת מין הכלל, בעלת תופעות לוואי. תסתכלו על עלון המצורף לכל תרופה ותראו רשימה ארוכה של תופעות לוואי, לפעמים קשות מהמחלה. למשל, ראיתי ברשימה כזאת לתרופה נגד נדודי שינה - מוות. (זה הלך מקל - בחילות - לקשה...).

העיקרון תמיד - מה הוא רע במיעוטו? לפעמים חולה כ"כ סובל שמוכן להסתכן גם בתופעות לוואי קשות, במיוחד אם לא יודע שיש לכך אלטרנטיבה טובה יותר.

אם לחזור לרולונוסקופיה, זוהי הבדיקה האולטימטיבית בהכרעה בין מחלת קרוהן לבין קוליטיס כיבית וכן חשובה מאד לבירור סרטן המעי הגס.
בכל המקרים הללו חשוב ביותר את האבחון המדוייק שעלולה לספק קולונוסקופיה, וכן, המלצתי לעשות.

שובשוב2

New member
.....

אני סובל מקרוהן קוליטיס (קרוהן במעי הגס), הרופאים מפצירים לעשות כל שנתיים קולונו למניעת סרטן. הבעיה שכל קולונו כזה מדרדר את מצבי אחורה לעין שיעור, והרופאים המערביים לא ממש מבינים את זה.
אני מוצא את המזור האמיתי בעשור האחרון במה שמוגדר כיום רפואה משלימה, זה הדבר היחידי שמביא את הגוף שלי לרגיעה, לא תרופות מתוכמות ככל שיהיו (שעוזרות בהחלט אך לזמן קצוב), דבר שמוגדר בכל טופס ביקורת של רופא מערבי : "ללא כל טיפול". מבחינתם אני מזניח את בריאותי. אני לא יודע כיצד לפעול על מנת לקחת אחריות על בריאותי.

יעל ND

New member
לדעתי -

תזונה+הומאופתיה\בד"כ זה נותן תוצאות מעולות
רפואה שלמה לך ופתקה טובה

פשוט!

הי
העיקרון המנחה שלי הוא הפשוט! אם הרפואה המשלימה גורמת לרגיעה למה ללכת לקוונצ'? בשביל לקבל וי?
מאידך וזה הכי חשוב, להיות אצל מטפל/ת שאתה מתחבר אליו/ה וללכת לכל האורך הדרך, כן, ניתן לנסות כמה מטפלים ואז להחליט ולזרום!
בעיניי אין צורך בבדיקה כל שנתיים אלא אם יש רקע משפחתי או שינויים לרעה.
ואגב דיונים כאלה הם לא לרשת - כי יש הרבה פרמטרים שצריך לשמוע ממך ואז לראות ולהחליט ולא נפתח עכשיו ראיון אישי לעומק.....
ואם נשים לב הכל התחיל מבדיקת קולו' לתולעים..... ובסוף מדברים על קרוהון? זה שני דברים שונים לחלוטין וכמו שכתבו לעייל - עלות מול תועלת .....
ככה לא מנהלים תקשורת! ולכן ההתייחסות היא שטחית ורדודה כמו הצגת המקרה.

0 אור 0

New member
המלצת הרפואה המשלימה

מגיבה לכל מה שכתבת, לא רק לשאלה המקורית.
אז:
לרפוא המשלימה יש עוצמות טיפוליות ועד ריפוי במצבים שהרפואה המערבית לא יודעת להתמודד אתם , כמו מחלות המעיים
לכן, אם כבר עברת אבחון ואתה רואה את השיפור , גם סוביקטיבי וגם מדיד , בדרך של הרפואה הטבעית, אז עדיף לבצע את המעקב הרפואי באמצעים פחות דרסטיים
יחד עם זה, אני כן ממליצה על קולנוסקופיה למי שצריך אבחון - כי במצב האקוטי של סרטן מתפתח, התועלת של הגילוי המוקדם והסרת הנגעים עולה על הנזק של כמה ימים לא נחמדים

לין104

New member
..

"בדרך כלל מי שיש לו תולעים מטפל בהם וזהו"
ומי אמר לך שלא טיפלתי ?!!
זה שזה לא עבר לי זה משהו אחר.

0 אור 0

New member
ממש לא לתולעים

להשתמש בקולנוסקופיה כדי לזהות תולעים זה כמו לקחת תותח כדי לירות בנמלים. גם יקר וגם לא אפקטיבי בכלל
יש כלים מאד פשוטים לזיהוי תולעים - את התולעים הרגילות כל בדיקת צואה פשוטה יודעת לזהות.
וכאשר מדובר בטפילים שקשים יותר לזיהוי - אז הרופא מזמין בדיקת צואה יותר מורכבת, בדיקות דם (לנוגדנים), לפעמים מטוש רקטאלי (לקיחת משטח על ידי מקל עם צמר גפן)..
לא ברור לי מה בדיוק קורה לתולעי מעיים עם הטיפולים המקדימים לקולנוסקופיה והחומר הניגודי - לא בטוח שמישהו בדק. בדרך כלל מי שיש לו תולעים מטפל בהם וזהו ..

ladybug4NLP

Active member
לפני יותר משנה אובחן אצלי קוליטיס מדמם בבדיקת קולונוסקופיה

קבלתי פרדניזון ותרופה בשם רפאסל וירדתי 6 ק"ג בחודש (שהיה הדבר הטוב היחידי בכל העניין*.
רופא הגאסטרו אמר לאחר הקולונוסקויה שיש "התפרצות הר געש במעיים שלי"

לאחר זמן קצר קיבלתי תרופה שבהיסח הדעת נאמר לי "שיעזור להלחם בדלקת).

כשבדקתי ברשת על התרופה התברר שזו תרופה כימוטראפית שנותנים
גם לחולי סרטן השד כדי להוריד את הרמה החיסונית של הגוף.

אחרי 2 הכדורים בראשונים הפסקתי את התרופה ופניתי לד"ר אריה אבני
שבעברו היה גסטרולוג והיום רופא מטפל פרטי מאד שנוי במחלוקת
(בעיקר בגלל התבטאויות חריגות נגד רופאים בעינייני חיסונים/כימוטרפיה וכד')

נסעתי עד קציר שבצפון - ומה אומר, היה כדאי!

קיבלתי הנחיות לתזונה (בתחילה חודש וחצי של מרק ירקות בלבד)
ואח"כ "מה שמרגיש לך טוב ואין לו סימפטום של כאב/שלשול וכד')
תה 3 פעמים ביום שכלל צמחי מרפא, עוד שיקוי של צמחים מרים,
אומגה 3, ויטמין D3 , מגנזיום ועוד תוספי מזון כולם במינונים גבוהים מאד.
סודה לשתיה כפית X3 פעמים ביום

ביוזמתי גם עברתי סדרת טיפולים של דיקור סיני לחיזוק המערכת החיסנית והעיכול.

כמובן שהפסקתי את כל התרופות המערביות (כולל אלה ששומרות על המצב)
למזלי גם רופא הגסטרו המקסים שלי אמר שאם אני מרגישה טוב והקולונוסקופיה תקינה-אין בעיה

לד"ר אבני חזרתי עוד פעם אחת לפני כמה חודשים טובים
ואני סבורה שפעם בחצי זנה כדאי לבקר אותו שוב

האם "התרפאתי" לגמרי? לא
אני מרגישה טוב, אם אני חורגת ממה שאני חושבת כנכון אני משלמת את המחיר מייד (ואתם יודעים איך זה מתבטא). כמובן שהרופא/מטפל לא יכול להחזיק את היד שלי כל הזמן, גם אני כמטופלת כדאי שאעשה את המוטל עלי. (וזה מה שאני אומרת לכל המטופלים שלי בקליניקה של דמיון מודרך ו-NLP)

ברכות על ראשו של ד"ר אבני. הוא עזר ועוזר לחולים קשים ממני.

ודרך אגב אין דבר כזה קרוהן-קוליטיס.
קרוהן זו דלקת של המעי הדק
קוליטיס זו דלקת של המעי הגס

לצערי יכול להיות שלאדם אחד יהיו את שתי המחלות

הרבה בריאות

למעלה