ניקוי רעלים

ניקוי רעלים

אשמח לקבל מידע על אופציות קיימות, אני מבינה שהדעות חלוקות בנושא, אבל הגוף שלי זועק לסיוע (ואני אחת שיחסית מקפידה על תזונה בריאה).

כשהתזונה בריאה

הגוף פחות זקוק לניקוי.
ניקוי יעשה עבודה נקודתית בלבד שיכולה לגרום לשוק ולהתפרש כהתקפה.
אם הוא זועק לסיוע- כדאי לחשוב מהו הסיוע שהוא מחפש:
להתאים תזונה נכונה יותר?
לעזור לגוף לשיפור המטבוליזם?
לתמוך בוויסות רגשי?

0 אור 0

New member
תזונה זו נקודת התחלה טובה

אבל את בודאי יודעת כמוני שיש רעלים שמגיעים ממקורות אחרים - סטרס, אויר, מים ...
&nbsp

0 אור 0

New member
השאלה היא מה זה יחסית ומה זה תזונה בריאה

מסתבר שכל אדם מגדיר אחרת תזונה בריאה, כולל מומחים לתזונה.
אז אני באמת שלי, הולכת כאן על המכנה המשותף שעליו כולם מסכימים - ללא סוכר וקמח לבן, ללא שמנים מזוקקים, ללא כימיקלים ומזונות מתועשים
והאמת, למרות שאני לא כלכך מרשה לעצמי אורגני - אז בירקות ובפירות שאנחנו אוכלים יש המון רעלים,
הבשר, שאינו בריא גם במיטבו, עמוס בתוספים ורעלים מיותרים,
המים לא בכל מקום ראויים לשתיה ...
אז
מה זה ניקוי רעלים - בעצם כל השיטות כאחת מנסות להפחית את הרעלים למינימום האפשרי - כלומר שלפחות בתקופת הניקוי מה שתכניסי יהיה אורגני לגמרי, ולהוריד כל דבר אחר למעט תרופות חיוניות. לאכול מעט ופשוט ולשתות הרבה ואז הכבד מתפנה לנקות את הרעלים שהצטברו, ומערכת העיכול פנויה לפנותם החוצה.
מה זה מעט?
שיטה אחת מציעה אורז עם מעט ירוקים
שיטה שניה מדברת על מיצי ירקות ופירות
שיטה שלישית מדברת על נוזלים צלולים או אפילו מים
ויש שיטות מתונות יותר (אבן סנה למשל) בהם יש תפריט מגוון יותר, שקצת יותר דומה לתזונה רגילה.
האם אחת טובה מרעותה?
לאו דוקא. לטעמי כל שיטה מתאימה לצורך מסויים ולאדם מסויים.
אני במסגרת לימודי הנטורופתיה עשיתי את ניקוי האורז, ומאז אני מתחלחלת רק למחשבה על הניקוי הזה, ובקושי מכניסה אורז לפה. לעומת זה מכירה אחרים שצום מיצים מרעיב אותם רק מהמחשבה והאורז מעולה עבורם כי הוא נותן תחושבת שובה
אז תבחרי מה שמתאים לך תזונתית
והכי חשוב זה להוסיף אלמנטים תומכים - אני למשל מוסיפה תרגילי יוגה ומדיטציה תומכים , לפעמים עיסויים או רפלקסולוגיה, שחרור רעלים דרך העור בהזעה, מברשות ועוד.
בתום הניקוי יש צמחי מרפא לחיזוק הכבד , מערכת העיכול או כל מערכת שלא מתפקדת כהלכה,
&nbsp

עלית בדיוק על הנקודה

לחיות בכללי זה לא בריא - יש זיהום אוויר, יש הרבה רעלים שמגיעים מכל מקום, כולל מהירקות והפירות, ולשינוי תזונתי לתזונה בריאה 100% או אפילו "רק" קרוב לזה יש מחיר כבד מאוד שאני לא היחידה שלא מוכנה לשלם אותו.
&nbsp
ניקוי רעלים שנמשך שנה, כמו שהוצע לי בעבר, זה משהו שגם אם יבטיחו לי שהוא יעבוד במלוא הוודאות, אני לא אוכל לעמוד במסגרת הזאת, וגם כמו רוב האנשים, אני מעדיפה משהו שיורגש בטווח זמן קרוב יותר (מה גם שמי יודע מה צפוי לי בשנה הקרובה).
&nbsp
הומלץ לי לבדוק את אפשרות הניקוי של ד"ר רודריגז, זה נשמע קצת מפחיד, אבל זה משהו שיכול לספק הקלה מיידית - כמובן עם הקפדה על תזונה בריאה כמה שניתן גם אחרי.
&nbsp
בתור התחלה במקום להתחיל את היום עם קפה אני מתחילה אותו עם מים חמים עם לימון, ומנסה להפחית בקפה ובממתיקים בכללי, אבל זה לא קל.

7575

New member
תזונה תזונה תזונה

רבנים חיים עד גיל 100, ראיתם פעם רב ששובר את הראש שלו יותר מידי על תזונה,או רץ על חוף הים, או רב טבעוני או צמחוני או מי יודע מה,ובכל זאת מעריכים חיים,הם אוכלים קצת מזה קצת מזה קצת מזה,הרב כדורי ז"ל הלך לעולמו בגיל 107, שקט נפשי והרוגע הפנימי שיש לאנשים האלו זה הסוד האמיתי,ברור שיש מקום לתזונה ומי שיטרוף כל יום פרה שלמה יקבל בעיות, שמירה על משקל תקין פעילות גופנית מתונה והרבה הרבה שקט נפשי,זה הסוד האמיתי ואני לא דתי.
אנשים מחפשים היום פתרונות קסם,אבל אין דבר כזה

הזכרת לי בדיחה ישנה

מה הרב אוכל לארוחת הערב?
&nbsp
את מה שהרבנית מגישה לו

&nbsp
מעבר לכך - אני מאוד מסכימה עם הגישה שלך, אבל באווירה הלחוצה של ימינו קשה לרבים, גם לאנשים דתיים, למצוא את השלווה הזאת.

7575

New member
נכון

לכול אדם יש לחצים לכל אחד יש בעיות,החכמה היא ללמוד לחיות עם זה במינימום פגיעה בבריאות שלנו,לא נצליח להגיע לשלווה נפשית כמו שיש לנזיר בודהיסיטי במנזר שאולין. אבל אפשר ללמוד איך להסתכל על הדברים אחרת,יש אנשים שנולדו עם אותו שקט פנימי,אבל אפשר גם לנסות ללמוד,אבל זה דורש מאמץ,והיום אנשים רוצים דברים באופן מיידי כאן ועכשיו

https://www.youtube.com/watch?v=cjDjsJvGFIQ

יעל ND

New member
זה לא המקום הנכון לשאלה

המקום הנכון הוא - אצל המטפל, מאבחן וכתוצאה מהאבחון יודע להגיד אם יש צורך בניקוי ואם כן - באיזה סוג.

אני מסכימה איתך מאוד

אבל היות שאני לא סומכת על דפי זהב, העדפתי שלא לבחור אקראית מטפל-מאבחן משם ולקוות שהוא מקצועי+מבין בניקוי רעלים, ולכן שאלתי פה, מתוך נקודת הנחה שיש כאן אנשים אמינים שמבינים בנושא וידעו להמליץ לי על האפשרויות הקיימות ולאן לפנות.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יעל ND

New member
אם הבנתי אותך נכון, את רוצה המלצה למטפל?

למה את חושבת, שפורום תפוז זה מקום יותר בטוח מדפי זהב?..

את צריכה מאבחן טוב, שיאבחן אותך, ואם וכאשר יתברר שאת אכן זקוקה לניקוי רעלים, כפי שאת חוששת, יגיד לך לאיזה סוג ניקוי את זקוקה ואיזה דרכים לעשות אותו הוא ממליץ לך. את יכולה גם לבקש לתרץ, כמובן.

את יכולה לפנות לRCP או לאיחוד לנטורופתיה ולקבל מהם רשימת המטפלים. כך תדעי שאת מגיעה למישהו מוסמך.

תהיתי איך להגיב לך

3 אנשים הגיבו לפנייך בצורה נעימה וסיפקו לא מעט מידע רלוונטי ומועיל, התגובות שלך כוללות גם נימה נוזפת וגם זלזול. אני באמת לא מבינה למה הגבת לי בכלל, אם עצם הפנייה שלי בפורום כל כך צורמת לך.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

0 אור 0

New member
RCP זה סתם אוספי כסף

אני גם הייתי מהפריירים שחשבו שיש פה משהו רציני שיאחד את כל האיגודים של המטפלים , נרשמתי , שילמתי, המלצתי לאנשים להרשם ויעצתי להם איך לארגן את הנתונים כדי להבדיל בין מטפל בכיר למי שלמד קורס מזורז של יומיים.
בסופו של דבר ראיתי שהם לא מצליחים (או מנסים) לאחד את האיגודים, לא משפרים את הרישום של המטפלים, ועוסקים הרבה בפרסום של המכללה של המנהל,
כמי שמטפלת בדי הרבה שיטות, יש לי בעיה להרשם לכל כך הרבה איגודים שלא קשורים זה לזה, ולהבין מי מבין העמותות והאיגודים הכפולים באותו תחום היא הנכונה
נכון להיום אני רשומה רק ברפלקסולוגיה ומורי קונדליני יוגה, ובשאר בתחומים שאני מטפלת מעידות עלי התעודות או הנסיון או המלצות ...
&nbsp

יעל ND

New member
נרשמים פעם אחת בכל התחומים שלך - זה בדיוק היתרון

של RCP למטפלים. זה חוסך לך תשלום להרבה איגודים שונים.
היתרון עבור המטופלים בכל שהם מקבלים מטפל עם תעודות לא מזויפות+החזר כספי מקופת חולים וחברות ביטוח.

לגבי פעילות האגוד - אני לגמרי מסכימה אתך, שמאז שבחרו במנהל הנוכחי לא נעשים מאמצים לאחד את כולם (שזאת היתה המטרה הנעלה הראשונית!) ויש יותר מידי פרסום שלא אמור להיות שייך לפעילות האיגוד.
ועדיין יש כאן את היתרונות לשני הצדדים. :)

0 אור 0

New member
לגבי חברות הביטוח

מסתבר שמטופלים שלנו קיבלו החזר בתקופה שלא עשינו RCP, ובלי שום הסדר שלנו עם החברה
גילינו, די להפתעתנו יש לומר, כשלמטופל יש הסכם על החזרי רפואה משלימה, והוא מביא קבלה שכתוב עליה עיסוי רפואי, הוא מקבל החזר
&nbsp

yoelnd

New member
ביטוח

היי
כעובד עם חברות הביטוח כבר מעל 10 שנים - אין ולא היה דרישה מהם על RCP וכל מטופליי מקבלים החזרים או לחילופין משמלים השתתפות עצמית ואין כל בעיה.
הביטוח מסבקש תעודות וביטוח אחריות מקצועית וקבלה מעבר לזה לא מעניין אותם כלום!!!

hal767

New member
ניקוי רעלים

מאמר שלי מתוך האתר שלי.

העיקרון החשוב ביותר שיש לדעת בנושא ניקוי הגוף הוא, שאת פעולת הניקוי מבצע הגוף בעצמו, ורק הוא. כוחות ומנגנונים פנימיים שונים הנמצאים בגוף הם אלה שפועלים ומבצעים את העבודה החשובה הזאת.
לא התזונה המיוחדת, לא שתייה מרובה של מים [המעיקה מאד על הכליות], לא סאונה מחניקה ומזיקה, הגורמת לעליית חום הגוף ולהזעה מוגברת, גם לא פעילות גופנית, טובה ככל שתהיה, גם לא צמחים שונים, להם מייחסים סגולות אלה ואחרות ובוודאי לא תרופות למינייהן [משתנות ואחרות], לא אלה הם שינקו את הגוף, אלא הגוף עצמו, ורק הוא, מבצע את פעולת הניקוי העצמי.

לגוף דרכים ומנגנוני הפרשה שונים הפועלים כל הזמן כדי לסלק החוצה פסולת ורעלים: צואה, שתן, הזעה, ליחה, שיעול, עליה בלחץ דם, תהליכים דלקתיים, הם רק חלק מדרכי הגוף לטפל בהם.

מקורות הפסולת והרעלים הינם רבים:תזונה גרועה, אוויר מזוהם, תרופות, תכשירים קוסמטיים וחומרי ניקוי איתם באים במגע, כימיקלים במזון, הם רק מספר דוגמאות לגורמים מזהמים.
מצבים נפשיים קשים כמו חרדות, פחדים, דכאון וכד', וכן תשישות כתוצאה מחוסר מנוחה ושינה, מייצרים בגוף תהליכים מזהמים.

אמנם הגוף פועל כל הזמן כדי להתנקות, אבל לעיתים קרובות, בגלל התזונה ואורח החיים המודרני הקלוקלים, כמויות הרעל המצטברות בגוף הן כל כך גדולות, שמנגנוני ההפרשה הרגילים אינם עומדים בעומס, וכך נוצר תהליך של הרעלה פנימית של הגוף.
אוטוטוקסמיה [הרעלה עצמית] הינו השם של ספרו של ד"ר ג'ון ה. טילדן, וגם תאור נכון למצב הגורם למחלות השונות. בספר מסביר הכותב את משבר הרעלת הקיים בגוף הגורם למחלות ונזקים רבים.
ניקוי הגוף מפסולת ורעלים הינו תנאי חשוב ביותר כדי ליצור תהליך ריפוי.

כאמור, הגוף הוא זה שפועל לניקויו העצמי. אבל הוא זקוק לתנאים מסויימים כדי שיוכל לבצע פעולה זאת ביעילות ובהצלחה. החשיבות של מתן תנאים אלה, גדולה במיוחד במקרים של אנשים שאינם מתחזקים את גופם כראוי, והגיעו למצבים של נזקים וחולי.

ראשית יש לסלק את כל גורמי הבעיה, שחלקם פורטו קודם לכן. יש ללמוד ולבצע תזונה טבעית נכונה, צמחונית אורגנית, ככל האפשר, לבצע נשימה ותרגילי נשימה נכונים, לנוח ולישון מספיק, להרגיע את הנפש ולהתרחק מכל גורם מזהם ככל האפשר.
צעדים אלה הם התחלה חשובה ביצירת תהליכי ניקוי משמעותיים לגוף. תהליך הניקוי הוא איטי יחסית, ונמשך זמן רב.
לעיתים, לא די בצעדים אלה, ויש לנקוט בצעדים נוספים כדי להשיג את המטרה.

בשיטה הטבעונית נעזרים בשיטות תזונתיות שונות כדי להעצים את תהליכי הניקוי: תזונה על בסיס פירות וירקות טריים בלבד, ללא מזון מבושל, תזונה על בסיס פירות מסויימים בלבד וצומות רפואיים, הם דוגמאות אופייניות.
הטענה הבסיסית היא שהאדם הינו חיה צמחונית. כל מזון שמקורו מהחי אינו מתאים למאכל אדם וגורם לתת תזונה, להרעלת הגוף ולמחלות.
בנוסף יש להדגיש, שגם מזונות מבושלים מייצרים בגוף כמויות מסויימות של פסולת. לכן כשרוצים לנקות את הגוף, יש לצמצם או להימנע מאכילת מזונות אלה.

שתיית מי מעיינות טהורים לפי הצורך, ולא בהפרזה, הינה הדבר הנכון בזמן תקופת ההתנקות. משקאות קלים ותעשייתיים, מזהמים את הגוף. כך גם קפה, תה וכד'.
אין לשתייה מרובה מידי כל ערך כשמדובר בניקוי הגוף. להפך, שתיה יתר על המידה, מחלישה את הכליות. נוזלי הפירות והירקות האורגניים הם החומר הנכון לסחיבת הפסולת והרעלים מהתאים השונים, החוצה.

בזמן תהליך הניקוי חשובים מאד המנוחה והשינה. גוף עייף לא מטפל בעצמו כראוי. תהליכי הניקוי והריפוי, הנעשים ע"י הגוף, דורשים אנרגיה מרובה. אנרגיה זאת זמינה לגוף אם יקבל מנוחה רבה. גוף פעיל ינצל את האנרגיה שלו לצורך הפעילות ולא תישאר לו מספיק לצורך הטיפול העצמי שלו בניקויו.
ניתן לקבוע חד משמעית, שעיקר תהליכי הניקוי והריפוי נעשים בזמן שינה ומנוחה.

ומה לאחר תקופת הניקוי?
אם חוזרים להרגלים הגרועים, כאילו לא נעשה דבר. עד מהרה נימצא את עצמנו באותו מצב של בריאות לקוייה, כפי שהיה קודם לתהליך הניקוי.
כדי להמשיך ולקצור את הפירות הבריאותיים שניקוי הגוף הביא, יש לקיים תזונה ואורח חיים נכונים, ובכך לאפשר לגוף להשאר בריא.
פגשתי הרבה אנשים האוכלים וחיים לא נכון, ומידי פעם צמים או אוכלים יום שלם רק פירות, כדי להתנקות. זאת שיטה פסולה. יכולות הגוף לשקם את עצמו הולכים ופוחתים ככל שחוטאים כלפיו יותר.
השמירה היום יומית על הבריאות היא החשובה, ואין דבר אחר שיוכל להשתווות בחשיבותו לכך.

למעלה