זרעי פשתן וזרעי צ'יה אלרגנים?

petel555

New member
זרעי פשתן וזרעי צ'יה אלרגנים?

שלום כל פעם שאני אוכלת זרעי פשתן או זרעי צ'יה אני מגיעה למצב שאני עם סחרחורות מטרופות עד כדי שאני לא מצליחה לקום האם זה נחשב לתגובה אלרגית?....

יש מצב

אם התיאור שלך קרה מספר פעמים ולא בצורה בודדת - מקרית אז כנראה שזו חלק מתגובה אלרגית.
השאלה איך את אוכלת את הזרעים? טחון? או גרגירים? לבד או עם סלט? יוגורט?
האם את שותה מספיק? ועוד שאלות שיש לברר......

בהצלחה!

petel555

New member
מה הקשר

אתה חושב שיש משמעות לזה אם אני אוכלת אותה טחונים או לא אם בסלט או בשייק... ניסיתי את כל האפשרויות וכולם הכניסו את גופי לסטרס......אבל למהההה
מה אלרגן בהם?...יכול להיות שהם מכילים גלוטן?

Gali04

New member
זרעי פשתן לא טחונים אינם מתעכלים

זרעי הפשתן נמכרים בסופרמרקטים ובחנויות הטבע. הם מגיעים בכמה צורות - גרגירים שלמים, גרגרים טחונים או שמן. לדברי ד"ר מוריס, רוב מומחי התזונה ממליצים על הגרגירים הטחונים, שבהם יש "מכל טוב" - הסיבים, הליגנן וחומצות השומן החיוניות. היא מסבירה שזרעים שלמים עוברים במערכת העיכול בלי להתעכל, ואילו בשמן חסרים הסיבים, שעשויים להועיל במקרה של עצירות. עם זאת, אנשים שסובלים מחלת המעיים דיברטיקולוזיס מתקשים לעכל את הגרגרים הטחונים, ולהם היא ממליצה להשתמש בשמן.
לזרעי הפשתן שני צבעים - חום אדמדם וחום זהוב: שני הסוגים אינם נבדלים בערכיהם התזונתיים. בלר ממליצה על הזרעים הטחונים, שנמכרים באריזות אטומות. רוב האנשים מאחסנים את הזרעים במקרר, אבל ד"ר מוריס אומרת שזה לא הכרחי, אם כי גם לא מזיק. לדבריה, זרעים שלמים מחזיקים מעמד 12-10 חודשים, ופשתן טחון נשמר כארבעה חודשים, גם מחוץ למקרר.
המנה היומית המומלצת היא 2-1 כפות גרגרים, ועד כפית שמן ליום (מומלץ להשתמש בשמן קר, למשל כתוספת לסלט). ד"ר מוריס מעדיפה לערבב כף זרעים טחונים בשתי כפות דבש, ולמרוח את התוצאה המתקבלת על טוסט. "יש לזה טעם אגוזי", היא אומרת "וזו עוד שיטה למרוח משהו על הלחם".
התזונאים נטלי אליוט מטקסס ממליצה על כמה דרכים להוספת פשתן לתזונה: פזרו זרעים טחונים על קערת דגנים, סלט או יוגורט, הכניסו זרעים לקציצות בשר, הוסיפו זרעים טחונים לבלילה של פנקייק, עוגיות או כל מאפה אחר, צפו נתחוני עוף, שניצלים או דגים בזרעים הטחונים ואפו בתנור, הכינו רוטב לסלט משמן פשתן וחומץ.

הכותבת היא דיאטנית קלינית עמותת 'עתיד' לקידום התזונה והבריאות

עוד כתבה שיכולה ללמד על צורות האכילה:
http://food.nana10.co.il/Article/?ArticleID=983228

למעלה