קפה עולש (ציקוריה)

לאה 2

New member
קפה עולש (ציקוריה)

שלום רב,
המליצו לי על קפה זה כתחליף לקפה שחור.
בהנחה שאני מתכוונת לצרוך מהקפה עולש על בסיס יומי לטווח הרחוק, כמה מקסימום כוסות מותר לי לצרוך ביום?
שאלה נוספת: האם לקפה זה יש תופעות לוואי? אני מתכוונת להשתמש בו כתכשיר מעורר/מרענן (הקפה הרגיל גורם לי לרגזנות וכל זאת למרות שאני שותה ממנו עד 2 כוסות ביום)

תודה!

לאה 2

New member
דבר נוסף

קראתי באיזה מקום שלא בריא לצרוך מתחליף קפה זה יותר משבועיים. זה נכון?

לאה 2

New member
בבקשה תשובתך חשובה לי

אשכר

New member
לי יש פתרון, והלוואי שתתיחסי לתשובה שלי ברצינות

1. לבדוק מה באמת מעניין אותך בחיים. מרתק. מלהיב! ולהוסיף חלק מזה לעבודה, בהדרגה, ולכמה שיותר היבטים של העבודה שלך
&nbsp
2. לקחת "הפסקת סיגריה" גם אם את לא מעשנת, לצאת לשתי דקות, להתאוורר, לחזור
&nbsp
3. לשתות כל הזמן מים. כל הזמן. לפחות כוס מים כל שעה (תלוי באקלים, במיזוג אויר, וסוג העבודה שלך)
&nbsp
4. לבדוק האם יש לך מספיק B12, ולקחת תוספים אם צריך.
&nbsp
5. לשים במקומות שאת נמצאת בהם רוב הזמן עציצים או צמחים אחרים שמעשירים את הסביבה בחמצן,
&nbsp
6. לישר את הגב, ולהיות עם גב ישר בכל מצב שאפשר.
לא בנוקשות, אלא בעדינות - קחי לך שיעורי פלדנקרייז, ולמדי את הגוף שלך להפעיל את המפרקים כך שהאנרגיה תזרום בהם ולא תתקע,
&nbsp
7. לפתוח ולהפעיל את כל המפרקים שאפשר כל כמה דקות, תוך כדי עבודה, כדי שהאנרגיה שלך לא תתבזבז על שרירים מכווצים מדי או רפויים מדי.
&nbsp
8. לקחת יותר אחריות על עצמך, על המצב שלך, ועל כל היבט של החיים שלך שאת מודעת אליו. כך האנרגיה שבכל מקרה נמצאת אצלך תסתדר לפי הצורך ותזרום.
&nbsp
9. לבדוק מה לוקח לך כוח:
לבדוק את השינה,
לבדוק האם יש דברים קטנים שמטרידים אותך ביומיום,
ילדים?
וכו' - ולמצוא איך אפשר להתעסק בזה פחות, ולהיות יותר יעילים ופחות רגשניים.
&nbsp
10. אם את לא עושה פעילות ספורטיבית כל יום, להזיז את עצמך כל שעה שעתיים:
ללכת במדרגות במקום במעלית,
לנסוע באופניים במקום במכונית/אוטובוס,
לשטוף כלים במקום לשים במדיח,
להוריד את הזבל בעצמך במקום לשלוח את איציק,
לעשות מסאג' בעזרת כל הגוף שלך, כמה דקות כל יום לאנשים שרוצים / מסכימים לכך.
&nbsp
11. ללמוד אומנות לחימה - זה מכניס עירנות ותגובתיות לכל המערכות.
&nbsp
12. לבטל את השעון המעורר, ולנסות לנטרל כל גורם אחר שמפריע לך לישון באופן מלא ורציף. אם צריך לישוון מוקדם יותר, אל לישון חצי שעה מוקדם יותר, ולהעביר חלק מהפעילויות שאת חייבת לעשות אל הבוקר, במקום לפני השינה.
&nbsp
13. לא לאכול אוכל כבד בבוקר או באמצע העבודה. ובכל מקרה לנוח 10-20 דק אחרי ארוחה, אם הגוף רומז שהוא עייף.
&nbsp
יש עוד, אבל זה העיקר - בואי תתחילי ונראה האם את עדיין צריכה לשתות דברים כדי להרגיש טוב

אשכר

New member
היא כנראה לא לקחה ברצינות, אבל אתה יכול להוסיף לטאגליין

אם בא לך
או שאפשר לפתוח דיון על זה ולקבל דעות שונות מחברי הפורום - ואז להוסיף לטאגליין.
&nbsp

hal767

New member
העולש

הינו צמח שמהפקעת שלו מייצרים תחליף קפה. בעבר גילו שאם טוחנים את הפקעת וקולים אותה, מקבלים אבקה שטעמה דומה לקפה. בוודאי שמשקה עולש עדיף בהרבה על משקה הקפה, שהוא למעשה צמח רעיל לאדם ומכיל סם מעורר ומזיק. לעולש אין השפעה מעוררת כי הוא אינו מכיל סמים מעוררים. חסרונו הוא בהיותו קלוי, וקליה אינה תהליך בריא . קפה עולש מופיע בשמות שונים מיצרנים שונים. בדרך כלל הוא מכיל גם דגנים ופירות מיובשים טחונים וקלויים, ולכן קיים הבדל בטעם בין הסוגים השונים.
אין מגבלות מחמירות באשר לכמות היומית שמותר לצרוך אותו, אבל אם ממתיקים את המשקה בסוכר למשל, מומלץ לצמצם בגללו. אני מכיר מישהי שצורכת את המשקה, ובמקום סוכר אוכלת תמרים בזמן השתיה. בוודאי שזהו פתרון טוב להמתקה.

יעל ND

New member
קפה עולש

לא ידוע לי על תופעות לוואי או הגבלות כלשהם.
דוקא נחשב לדבר בריא. הוא מכיל אינולין, מעודד צמיחת חיידקי ביפידו, מונע עצירות, מונע צרבת, מאזן סוכר בדם, מאזן לחץ דם, מוריד אינדקס גליקמי של המזונות שנצרכים יחד איתו, מקטיו משיכה למתוק אצל סובלים מהבעיה, מכיל המון סידן, מגנזיום, אשלגן וכן ויטמיני A, E, PP, B1, B2, B3, הוא גם מומלץ לשומרי משקל. מה שכן, כדאי לקנות אבקה מסומנת כ"טבעית" ולא מוצר מעושר בתוספי מזון למיניהם.
אגב, יש עוד משקאות מעוררים, את יכולה לגוון. למשל, תה רגיל/ירוק, תה רוזמרין. תה קינמון. אם כי לקינמון יש המון התוויות נגד, כך שבזהירות יתר.
משקה קקאו בזכות טאוברומין שבו גם כן בעל אפקט מעורר דומה מאד לזה של תה רוזמרין, אבל בלי תופעות לוואי (רוזמרין לגמרי אסור בהריון,לסובלים מבעיות בכליות, מלחץ דם גבוה, אפילפסיה, סחרחורות).

בכלל, אם המלצה שקיבלת התקבלה שלא מאיש מקצוע, את חייבת לבדוק עם הרופא שלך שבמקרה ספציפי שלך זה מתאים. עזרתינו כאן לא יכולה להחשב לעזרה מקצועית: כפי שאת מבינה אנחנו לא מכירים אותך ויכולים להגיד רק דברים כלליים ביותר, לתת לך כוון, לא יותר מזה.

למעלה