לגבי אורז

ladybug4NLP

Active member
ואני מאד אוהבת אורז לכל סוגיו (ופחממות בכלל)

לצערי אני משתדלת להמנע בגלל סוכרת

izackv

New member
תהליכי לימוד

לדעתך, מאמר אקדמאי או של בוגר אקדמיה צריך להבנות בצורה ספציפית מאוד.
נתקלת במאמר שנכתב בצורה לא סטנדרטית. צורה שנועדה לגרות מחשבה ולגרום לקורא למעורבות רגשית.

את יכולה לכעוס על הכותב ש"רימה" אותך.
את יכולה להחליט שזה שבחר בטקטיקה שונה מזאת שמקובלת עליך הופך אותו לטיפש.
את יכולה להרגיש לא בנוח שנפלת ל"מלכודת" שהוא הכין ולכעוס בגלל ה"נפילה"

אבל אני בוחר להודות לך ש"נפלת למלכודת" ולכותב המקורי שבנה את הטיעונים בצורה קצת פחות סטנדרטית.
שניכם גרמתם לי לקצת מחשבה יצירתית ולמציאת תוכן שחשוב לי להעביר הלאה.
בלי התגובה שלך, סביר שלא הייתי קורא את הכתבה.
אין לי הרבה עניין בעוד כתבה על אורז-כן או לא.
אבל כתבה על קריאה ביקורתית היא תמיד תענוג.
בעיקר כשרובנו מוצפים במידע ערוך, סותר ולא רלוונטי.

טאוֹ

New member

טאוֹ

New member
מוזמנת לקרוא קצת על דגנים מלאים

בגדול הם נחשבים בריאים יותר משום שהם מעובדים פחות ומשום שהם מכילים דברים טובים (סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים ועוד) שהוסרו בתהליך העיבוד של דגנים לא מלאים.

בכל אופן, לא חייבים לבחור בהכל או כלום; אפשר לצרוך אורז בסמטי, שנחשב לאיכותי יותר מבין סוגי האורז הלבן, אפשר לגוון מדי פעם עם אורז מלא, ויש עוד אפשרויות. אולי יותר מהרבה תחומים אחרים, תחום התזונה הוא תחום שיש בו כל כך הרבה גילויים חדשים (חלקם ישנים מאד), סותרים, מרתקים ולפעמים גם רוויים עד הצוואר באינטרסים, אג'נדות או התלהבות מאופנות חולפות שצצות כפטריות על מגש של פיצה... אישית אני משתדל ללמוד, לקרוא ולהקשיב, ובסופו של דבר לבחור במה שמתאים לי.

אורז מלא לא כל כך טעים לי קראתי פעם כתבה שאורז מלא בסמטי טוב יותר
ושאם משרים את האורז לפני טעם הלוואי שלו נשטף אבל עדיין לא טרחתי לעשות זאת.
תודה טאו

פולספגן

New member
לדעתי, אורז בסמטי לבן בריא יותר מאשר אורז מלא

אלא אם כן, זה אורז בסמטי מלא.

0 אור 0

New member
לא הייתי אומרת יותר אבל בהחלט אורז בסמטי לבן

הוא הסוג היחידי של דגן לא מלא שמומלץ כמו המלא

פולספגן

New member
למען הסר ספק, התכוונתי לאורז המלא הלא בסמטי

ברור שהאורז המלא הבסמטי היינו יותר בריא.

ladybug4NLP

Active member
אין לי ממצאים על האורז אבל האידיוט שכתב את

המאמר טוען כי המילה cancer+rice מופיעים בסמיכות הגובוהה ביותר

נכון, הוא צודק, רק הטמבל שכח להזכיר שמילה ruce היא לא אורז אלא שמו של אחד מאלה שמופיעים ברב המאמרים.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=cancer rice
בשביל זה לא צריך ללכת לאוניברסיטה.

ולא, לא בדקתי את היתר אז אין לי מושג מה האיכות של שאר הלינקים שהוא מביא

טאוֹ

New member
כינויי הגנאי שהענקת לכותב המאמר מיותרים לגמרי

כולנו עושים טעויות מביכות, ולעתים קרובות יותר ממה שנדמה לנו; זה לא מצדיק שימוש בשפה כזאת.

לגופו של עניין, לו היית טורחת לקרוא את כל המאמר, או לפחות עוד מספר שורות, היית מבינה שהנקודה שהתייחסת אליה, ושמופיעה כסעיף 2, היא נקודה שכותב המאמר עצמו מביא בתור דוגמה לבעייתיות של טיעונים בדיונים; לאחר שהוא מביא מספר נקודות נוספות, הוא מציין בכתב אדום ובולט "כל מה שנכתב למעלה הוא קשקוש מוחלט!", ומבהיר: "כדי להמחיש עד כמה השיטה הזאת קלוקלת, המשך המאמר יוקדש לסתירת הטיעונים שאני עצמי נתתי", ובסעיף 2 כותב את הדברים הבאים:

"מבט מהיר בחיפוש שנעשה מגלה שיש לא מעט כותבים ששם משפחתם הוא Rice (אורז). כמו כן מתברר שחלק לא מבוטל מהמאמרים שנמצאו דנים דווקא ביכולת שיש לחומרים המצויים באורז לטפל בגידולים סרטניים. אין בכך כדי להגיד שאורז מרפא סרטן, אבל מובן מאליו שהטענה ההפוכה, שלפיה הוא לבדו גורם לסרטן, מוגזמת בעליל".

כדאי לקרוא ולהבין לפני שממהרים להגיב, וזו בעצם מהות המאמר שבקישור - איך לקרוא בצורה מושכלת מאמרים, באינטרנט ובכלל.

ladybug4NLP

Active member
גם הממצאים היו מביכים מאד

אני התייחסתי רק לנקודה ספציפית אחת

לא קראתי את היתר וגם לא אקרא.
להביא מחקר ולסתור אותו זה בסדר, אבל לצטט מאמר ולהתבסס עליו ואח"כ לכתוב משהו ממש הפוך?

ואז עוד מצטטים את זה בפורום רפואה משלימה כאילו "בוא נוסיף עוד על הבלבול של הקורא"

מדהים

טאוֹ

New member
הטעות המביכה במקרה הזה היא שלך

את מתייחסת לנקודה מאד ספציפית במאמר באופן שמדגים באופן קלאסי את משמעות הביטוי "להוציא דברים מהקשרם". באופן דומה אני יכול לצטט אותך מהודעה קודמת, ולהגיד שאת מסכימה לחלוטין עם המאמר כי כתבת "נכון, הוא צודק". לא לחינם מופיע בראש המאמר ובאופן מודגש המשפט, "אין לצטט חלקים מכתבה זו, אלא רק את הכתבה בשלמותה". המאמר כלל אינו עוסק באורז, אלא בקריאה מושכלת; והוא מתייחס לאופן הבעייתי שבו אנו נוטים לקרוא מאמרים.

לדברייך, אין לך ממצאים משלך בנושא הדיון (האורז), ואת המאמר לא קראת ולא תקראי.
אז בעצם העניין היחיד שלך היה להגיד על מחבר המאמר שהוא אידיוט וטמבל?

אכן מדהים.

לתשומת לבך, את הקישור למאמר הביאה שואלת השאלה המקורית בדיון, והמשך ההתייחסות אליו היה דווקא מצידך, שכלל לא מתכוונת לקרוא אותו. תקראי מה שאת רוצה ואל תקראי מה שלא, הדבר היחיד שאת מתבקשת במסגרת הכתיבה בפורום זה לעדן את סגנון הכתיבה שלך.

תודה.

ladybug4NLP

Active member
הקישורשהובא-אמור היה לדון באורז

הוא אכן בחלקו דן ב"דר אורז"
זה היה השלב שבו הפסקתי לקרא

מי שיש לו קשר למכון ויצמן ויכול להעלות פרסום עם טעות כזו-לא ראוי שיקראו אותו הלאה.
לדעתי.

בקשר לסגנון התיבה שלי - לדעתך

hal767

New member
אינני רואה באורז מזון איכותי.

אמנם אורז מכיל אבות מזון שונים, אך אינו מתאים כל כך למאכל אדם. נכון הוא שבישולו מכשיר אותו למאכל אדם, אבל בטבע אין בישול ואם היינו חיים בטבע לא היינו ניזונים ממנו. יחד עם זאת, ניתן לשלבו בתפריט סביר במינון נמוך.

חסרונו הגדול של האורז הוא כמות גדולה של עמילן, מעט מידי מינרלים ותגובה חומצית בסוף תהליך עיכולו. בוודאי שבישולו מוריד מערכו התזונתי ומייצר פסולת שמזיקה לנו.
לשאלתך, קילופו מסיר ממנו כמויות משמעותיות של יסודות מזון חשובים הנמצאים בסמוך לקליפה, מוריד את עמידותו לחום ולמים בתהליך הבישול, ולמעשה מותיר אותו דל ביסודות מזון חשובים ועשיר בעמילן שמזיק לנו.

מכאן שעדיף להיזון מאורז מלא, מאד רצוי מגידול אורגני, ולהימנע לחלוטין מאכילת אורז לבן.

cומcו

New member
אתה סותר את עצמך כי לגבי תפו"א כתבת שזה מזון

איכותי בגלל העמילן שבו.

למעלה