לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1859418,594 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'הפגנה כנגד הומיאופתיה מחר'
הפגנה כנגד הומיאופתיה מחר
<< ההודעה הנוכחית
03/02/2011 | 19:13
82
12
שלום תושבי פורום רפואה משלימה.

הייתי חבר תדיר בפורום לפני שנים רבות, ולאחרונה לא יצא לא הרבה לבקר. אך היום הרגשתי רצון לבוא לבקר.

מחר יש הפגנה כנגד הומיאופתיה. אני יודע שישנם אנשים (שעוסקים בתחום ומאמינים בו) שהדבר אינו לרוחם. עם זאת, אני חושב שמן הראוי להציג את ההשקפה הזו של אנשי מדע וחוקרים אשר גורסים שהומיאופתיה היא פסאבדו מדע שמרחיק אנשים מטיפולים אפקטיביים. וגם לתת הזדמנות למאמיני ההומיאופתיה להתייחס לכך כאן.

אני מצטער לומר שאני לא מצפה מאדם שהקדיש 4 שנים מחייו ללימוד התחום הזה לשנות את דעתו מהודעת פורום. אך עבור אנשים שמגיעים לפורום להתייעצות, אני חושב שראוי שידעו לגבי העמדה הזו של הקהילה המדעית.

פרטים על ההפגנה ניתן לקרוא כאן: http://www.1023.org.il/

את דעתי האישית על הנושא כתבתי בשני בלוגים (בבלוג האישי שלי וגם פוסט אורח בבלוג המיגרנה של אחי)

אם ההודעה אינה ראוי לעמוד בפני עצמה, ויש להעבירה לשירשור הפירסומי - אז אני מתנצל בפני מנהלי הפורום היקרים על המאמץ.

בברכה,
טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בלי טיפה בושה?'
בלי טיפה בושה?
03/02/2011 | 20:50
4
4
היי טל,
אני חושבת שזה שיא החוצפה להכניס הודעה שכזאת לפורום הזה, אפילו בשרשור הפרסומי!
אם אני הייתי המנהל/ת הייתי מוחקת אותה ומייד!
היום זה הומיאופתים, מחר הילרים ומחרתיים מטפלים ברפואה הסינית...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בושה? חוצפה?'
בושה? חוצפה?
03/02/2011 | 22:30
3
3
אני מגיע לפורום שהיה ביתי לפני שנים רבות, מתוך מקום כנה, לחלוק את הדרך שבה אני רואה את העולם - על משהו שאני מרגיש כלפיו רגשות עזים.
מדוע לך להשתיק אותי באמצעות מילים כמו בושה וחוצפה?
ועוד מבלי להתייחס באופן ענייני לדברים שהקדשתי הרבה מילים בשביל לכתוב ולתאר.
איך את מצפה שאני אתייחס לתגובה שלך?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דווקא חשבתי שההפגנה נגד הפסיפלורה'
דווקא חשבתי שההפגנה נגד הפסיפלורה
03/02/2011 | 22:41
1
4
היתה שיא השפל.
רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'וואלה'
וואלה
04/02/2011 | 00:06
6
ישררצתי לראות מה התאריך
ולהפתעתי הוא לא היה 1/4 אלא דוקא משהו אחר
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זכותך להביע את דעתך, לפרסמה '
זכותך להביע את דעתך, לפרסמה
05/02/2011 | 19:42
3
ברדיו,טלויזיה ,עיתונות ומה לא....

אבל הפגנה????????

לא הגזמת קצת (הרבה)?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ההודעה הזו בודאי אינה שייכת לשרשור הפרסומי'
ההודעה הזו בודאי אינה שייכת לשרשור הפרסומי
03/02/2011 | 23:21
30
2
השרשור הפרסומי האו שרשור שיעודו לפרסם סדנאות, הרצאות, פתיחות ,חדשות -כל מינינושאים שעשויים לעניין ולהעשיר את ציבור המטפלים בפורום.
בהודעות דומות לשלך אנו נתקלים לא פעם.
מדי כמה חודשים, מגיע לפורום מישהו אשר מנסה באותות ומופתים ומחקרים להוכיח כמה רפואה משלימה, או ענף מסויים שלה הינם מזיקים.
כאן עברת צעד אחד נוסף, לחזק ולפרסם הפגנה כנגד ההומאופתיה. כשאתה מביא בתור אסמכתא של "דעת הקהילה המדעית" ספר שטנה שנכתב על ידי שונאי הרפואה המשלימה, פרוספורים מכובדים מאד ככל שיהיו, וודאי גם עשירים מאד אחרי הצלחת הספר שכתבו .
סתם בגלל שקפצתי להציץ בהוכחה הניצחת שבקישור שלך על למה ההומאופתיה מזיקה, נתקלתי שם בסיפור על ההומאופתית שסבלה ממלנומה והתעקשה לא לעבור ניתוח.
גם לי יש סיפור אישי ואמיתי וכמעט דומה.
יש לי שומות רבות. יום אחד שמתי לב ששומה מסויימת על היד מתחילה לגדול ולשנות את צבעה וגם לגרד. כאדם אחראי מאד ניגשתי לרופא המשפחה וביקשתי תור לרופא עור/פלסטיקאי (לא זוכרת כבר מה - אבל מישהו שמבין). הרופא החביב הציץ על היד, ואמר לי: "לא צריך הפניה. אני מבין בזה ואין לך שום דבר"
זה היה בתקופה שבלי הפנית רופא לא יכולת להגיע לרופא מקצועי.
וכך הסיפור נמשך ונשמך כשאני מודאגת אבל לא יודעת מה לעשות.
עד שלמזלי יום אחד הרופא יצא למילואים, האחות שהכירה את הסיפור שלי השיגה לי הפניה מהרופא המחליף.
כשהגעתי למרפאות חוץ, הרופא הציץ על היד שלי, שמע את הסיפור ושבוע אחר כך כבר נותחתי (ולמי שמכיר את סורוקה, זמן ההמתנה שם הוא בערך שנה).
זה לא הסיפור היחידי עלהזנחה רפואית שאני יכולה לספר, יש עוד רבים באמתחתי - הלכתי לזה בגלל ההקבלה לסיפור על ההומאופטית.
אז חבל שאני לא יודעת לכתוב יפהכמו ואתם רופאים - אולי הייתי מצליחה לשכנע את העולם שרפואה מערבית היא לא יעילה.לא???
אז זהו, שלא.
יש רופאים גרועים ורשלנים, יש בודאי גם הומאופטים כאלו וכן מטפלים שיטות אחרות. הרשה לי לנחש שכמות הנזקים של רופאים גבוהה מזו של הומאופטים (רק שלהומאופט אין רופא עמית שמסתיר את הפשלה).
בקיצור - זה שטויות!!!
מרבית השיטות של רפואה משלימה הן בעלות יכולות גבוהות, הן משפרות בריאות ולא רק מטלות במחלות.
אבל כל מטפל אחראי, במצב של סיכון חיים יפנה את המטופל לניתוח או תרופה להצלת חיים.
רובנו גם לא לוקחים את ההחלטה של מהו מצב מסכן חיים על עצמנו, אלא משתפים פעולה עם הרופא המטפל.
זו גם עמדת הפורום הזה. כמי שביקר פה לאמעט בפורום אני מניחה שנתקלת לא פעם בפניות של אנשים שציפו לקבל המלצה על צמח או דיקור ונשלחו למיון או לרופא. או שזכרונך סלקטיבי?
השילוב בין רפואה משלימה למניעה וריפוי אמיתי לבין הרפואה המערבית כמצילת חיים הוא לדעתי שילוב אידיאלי.
הפגנות מהסוג הזה לא יתרמו לשילוב הזה, לא יתרמו לבריאות העולם , אלא רק לסכסוכים מיותרים ולנסיגה באמון הציבור בשיטות שיכולות לשפר את בריאותם ואיכות חייהם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'וואו, המון טענות'
וואו, המון טענות
03/02/2011 | 23:41
29
2
היי אור.
כדי להתייחס ברצינות, אני מעתיק את שכתבת ועונה אחד אחד.
*** עם כוכביות לפני

השרשור הפרסומי האו שרשור שיעודו לפרסם סדנאות, הרצאות, פתיחות ,חדשות -כל מינינושאים שעשויים לעניין ולהעשיר את ציבור המטפלים בפורום.
*** סבבה.
בהודעות דומות לשלך אנו נתקלים לא פעם.
מדי כמה חודשים, מגיע לפורום מישהו אשר מנסה באותות ומופתים ומחקרים להוכיח כמה רפואה משלימה, או ענף מסויים שלה הינם מזיקים.
*** אוקי, לא ידעתי.
כאן עברת צעד אחד נוסף, לחזק ולפרסם הפגנה כנגד ההומאופתיה.
*** אמת.
כשאתה מביא בתור אסמכתא של "דעת הקהילה המדעית" ספר שטנה שנכתב על ידי שונאי הרפואה המשלימה, פרוספורים מכובדים מאד ככל שיהיו, וודאי גם עשירים מאד אחרי הצלחת הספר שכתבו .

*** הממ. האמת שלא השתמשתי בקישור ההוא כדי להוכיח את טענותי. קישור שעושה את זה הרבה יותר טוב הוא לעבור על הערך הומיאופתיה בויקיפדיה האנגלית (למרות שגם העברי לא רע). ופשוט לקרוא את הרפרנסים שהם מביאים (יש שם אוקייאנוס של מחקרים והתייחסויות).

סתם בגלל שקפצתי להציץ בהוכחה הניצחת שבקישור שלך על למה ההומאופתיה מזיקה, נתקלתי שם בסיפור על ההומאופתית שסבלה ממלנומה והתעקשה לא לעבור ניתוח.
*** כאמור, לא התייחסתי לסיפור ההוא כהוכחה ניצחת.

גם לי יש סיפור אישי ואמיתי וכמעט דומה.
יש לי שומות רבות. יום אחד שמתי לב ששומה מסויימת על היד מתחילה לגדול ולשנות את צבעה וגם לגרד. כאדם אחראי מאד ניגשתי לרופא המשפחה וביקשתי תור לרופא עור/פלסטיקאי (לא זוכרת כבר מה - אבל מישהו שמבין). הרופא החביב הציץ על היד, ואמר לי: "לא צריך הפניה. אני מבין בזה ואין לך שום דבר"
זה היה בתקופה שבלי הפנית רופא לא יכולת להגיע לרופא מקצועי.
וכך הסיפור נמשך ונשמך כשאני מודאגת אבל לא יודעת מה לעשות.
עד שלמזלי יום אחד הרופא יצא למילואים, האחות שהכירה את הסיפור שלי השיגה לי הפניה מהרופא המחליף.
כשהגעתי למרפאות חוץ, הרופא הציץ על היד שלי, שמע את הסיפור ושבוע אחר כך כבר נותחתי (ולמי שמכיר את סורוקה, זמן ההמתנה שם הוא בערך שנה).
זה לא הסיפור היחידי עלהזנחה רפואית שאני יכולה לספר, יש עוד רבים באמתחתי - הלכתי לזה בגלל ההקבלה לסיפור על ההומאופטית.
אז חבל שאני לא יודעת לכתוב יפהכמו ואתם רופאים - אולי הייתי מצליחה לשכנע את העולם שרפואה מערבית היא לא יעילה.לא???
אז זהו, שלא.
יש רופאים גרועים ורשלנים, יש בודאי גם הומאופטים כאלו וכן מטפלים שיטות אחרות. הרשה לי לנחש שכמות הנזקים של רופאים גבוהה מזו של הומאופטים (רק שלהומאופט אין רופא עמית שמסתיר את הפשלה).
בקיצור - זה שטויות!!!
*** אני לא טענתי שהרפואה הקובנבנציונאלית מושלמת. או שכל השיטות המשלימות הן פסאבדו מדע. בסך הכל דיברתי על הומיאופתיה.

מרבית השיטות של רפואה משלימה הן בעלות יכולות גבוהות, הן משפרות בריאות ולא רק מטלות במחלות.
אבל כל מטפל אחראי, במצב של סיכון חיים יפנה את המטופל לניתוח או תרופה להצלת חיים.
רובנו גם לא לוקחים את ההחלטה של מהו מצב מסכן חיים על עצמנו, אלא משתפים פעולה עם הרופא המטפל.
זו גם עמדת הפורום הזה. כמי שביקר פה לאמעט בפורום אני מניחה שנתקלת לא פעם בפניות של אנשים שציפו לקבל המלצה על צמח או דיקור ונשלחו למיון או לרופא. או שזכרונך סלקטיבי?
*** אני יודע שזו עמדת הפורום. לכן העזתי לפרסם פה הודעה כזו ולא בפורום הומיאופתיה (שם אני רואה כרגע שבדיוק מחקו שירשור שהביא "טיעונים מדעיים" שכנראה ואין להם מקום בפורום ההוא, ויש למוחקם).

השילוב בין רפואה משלימה למניעה וריפוי אמיתי לבין הרפואה המערבית כמצילת חיים הוא לדעתי שילוב אידיאלי.
*** אני חושב שרפואה משלימה היא חשובה ביותר. ואני מסכים שיש כמה וכמה ענפים בה שיש טעם לשלבם במה שמכונה רפואה קונבנציונאלית.

הפגנות מהסוג הזה לא יתרמו לשילוב הזה, לא יתרמו לבריאות העולם , אלא רק לסכסוכים מיותרים ולנסיגה באמון הציבור בשיטות שיכולות לשפר את בריאותם ואיכות חייהם.
*** אני לא מסכים איתך פה. לדעתי יש חשיבות עצומה להפריד שיטות שנחקרו והראו באופן שיטתי שאינן מצליחות להביא לתוצאות כאשר בוחנים אותם במחקר, לעומת שיטות עבורן יש עדיין מחקר ועמדות לא חד משמעיות (כמו דיקור, לדוגמא, אצלו המחקר המדעי לא הגיע לקונצנזוס מחקרי. שזה מעודד אותי, היות ואני שולח אנשים יקרים לי לדיקור - ומקווה שלא לגלות יום אחד ששלחתי אותם לפלאסבו. אבל עד ליום זה, אני מאמין בשיטה. גם בשיטות טיפול במגע, אגב).

*** מקווה שהתייחסתי בכבוד לטענותיך.

*** אינני טרול. אני יודע היטב מהו טרול, ואינני כזה. את מוזמנת לחפש אותי בגוגל, קל מאד למצוא אותי.
*** בכבוד רב,
*** טל גלילי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתה זורק ולא מצפה לתגובה?'
אתה זורק ולא מצפה לתגובה?
04/02/2011 | 00:00
1
3
להכנס לפורום רפואה משלימה כדי לפרסם הפגנה נגד אחת השיטות ולהסתמך על הספר המפרסם הזה על חצאי האמיתות שלו ודעתו המשוחדת, זה כמו להכנס לפורום טבעונים ולהתחיל להסביר למה מי שלא אוכל בשר יהיה חולה.
ברור שיענו לך.
את הסיפור על המלנומה גיליתי כשפשוט נכנסתי בלינק שלך ובחרתי מיד את הכותרת "למה ההומאופתיה מזיקה" - זה ההיה ההסבר ולכן התגובה אליו - במקרה הסיפור (האמתי) שלי בדיוק מתאים גם במחלה. כל סיפור אחר על מחלה אחרת היה יכול להתאים באותה מידה.
ועל שורותיך האחרונות טל:
לא התייחסתי אליך כטרול
לא קראתי לך טרול
אבל תסכים אתי שהפוסט שלך מאד פרובוקטיבי?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ציפיתי לתגובה :)'
ציפיתי לתגובה :)
04/02/2011 | 00:11
1
אני באתי לכאן כי זה לא הפורום להומיאופתיה, אלא לרפואה משלימה (בכך אני חושב שיש הבדל לאנלוגיה של פורום צמחונים).

ולמרות שהומיאופתיה נמצאת באותה המטריה מבחינת הפורום הזה, זה לא אומר שהיא שקולה לשאר הענפים שנמצאים ברפואה משלימה.
לעניין זה, האם קמעות-מזלות יחשבו גם הם לרפואה משלימה בפורום הזה?

אני מסכים שהפוסט שלי פרובוקטיבי, אבל נכתב בכנות.

בכבוד,
טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פן נוסף לדיון'
פן נוסף לדיון
04/02/2011 | 13:55
26
3
נושא העובדות המדעיות ונושא המחקרים עלה לא מעט בפורום הזה. במסגרת הדיונים שעלו כאן ... אני ועוד כמה מחבריי לפורום זה אמרו קבל עם ועולם.. אנחנו לא מחפשים הוכחות מדעיות... אנחנו חווינו בעצמנו כל אחד בתחומו וכל אחד בחוויתו את ההשפעה בכל תחומי החיים. לגבי ההומאפתיה.. אינני בקיאה בה די הצורך לסנגר עליה או להכפיש אותה.. יצרה לא מעט הצלחות בתחומים שהרפואה הקונבציונלית לא ממש..ועם הצלחות לא מתווכחים.

שבת נפלאה..
אסתר
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אסתר היקרה'
אסתר היקרה
04/02/2011 | 17:56
25
2
את לא יכולה (כלומר, את יכולה, אבל זה לא הגיוני לוגית).
לכתוב באותה פיסקה:
"אנחנו לא מחפשים הוכחות מדעיות"
וישר אחרי זה:
"ועם הצלחות לא מתווכחים."

האם "הצלחות" זה לא הדבר שאותו המחקר המדעי בוחן על מנת להגיע להוכחה מדעית?

את כותבת:
"לגבי ההומאפתיה.. אינני בקיאה בה די הצורך לסנגר עליה או להכפיש אותה.. "
ומיד אחרי זה את מסנגרת אותה וזאת מבלי להכיר, לדבריך, את המחקרים (דהיינו עובדות) בנושא:
"יצרה לא מעט הצלחות בתחומים שהרפואה הקונבציונלית לא ממש."

התגובה שלי אינה מיועדת לקומם אותך, אלא לשקף את התהליך (הלא כל כך עיקבי, נקרא לזה, לוגית) שאת מבצעת.

בברכה,
טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חלקים גדולים ברפואה המערבית הם בניגוד למדע.'
חלקים גדולים ברפואה המערבית הם בניגוד למדע.
04/02/2011 | 18:23
2
רפואה סימפטומטית שהופכת אנשים לחולים כרוניים באמצעות תרופות וטיפולים מזיקים אינה רפואה מדעית. מי שעומד מאחורי רוב ה"ידע המדעי" כביכול הינם גורמים אינטרסנטיים שמעוניינים למכור תרופות, תוספי מזון ואוכל מחליא (תעשיית הבשר והחלב למשל). גורמים אלה אינם מעוניינים שהרופאים יתמחו בתורת הבריאות, אלא שירשמו תרופות רעל ויבצעו טיפולים וניתוחים מיותרים כדי שיוכלו להתפרנס. הם לא מעוניינים שאנשים יהיו בריאים.

חלקים רבים ברפואה זאת מתנהגים בניגוד לידע מדעי מוכר במדעים שונים. זה בא לידי ביטוי בחוסר הבנה או התייחסות לגורמים האמיתיים של מחלות, בחוסר התייחסות למהות מחלות ודיאטטיקה גרועה.

חלקים גדולים ברפואה הזאת הינם בניגוד למדע.

אמת מדעית היא המציאות. ישנם תחומים מסויימים ברפואה משלימה שמביאים השגים בריאותיים מרשימים בריפוי אמיתי של אנשים, כשלרפואה המערבית אין אפילו אחוז אחד של הצלחה בהם.
ריפוי סוכרת, מחלות פרקים, דלקות כרונית במערכת העיכול, מחלות עור, מחלות נשימה ועוד הן רק דוגמא המוכיחה את אפסותה של הרפואה המערבית לעומת שיטות שונות ברפואה משלימה שיכולות להתגאות בהשגים בריפוי המחלות הנ"ל. טבעונות נכונה משולבת בעיסוי, ברפלקסולוגיה, בפסיכולוגיה חיובית, בנשימה והרפיה היא דוגמא לדרך בריאותית שהוכיחה עצמה כמרפאת אנשים מהמחלות הנ"ל, ללא שימוש בתרופות רעילות וטיפולים מזיקים, וההצלחה היא ההוכחה המדעית.

איש מהעולם המדעי הקונבנציונאלי לא יחקור את ההצלחות האלה.
ומדוע?
כי הם מפחדים.
מחקר כזה ימוטט הרבה גורמים אינטרסנטיים שמתקיימים הייטב מאוכלוסיה חולה ומטעויות הטיפול של הרפואה המערבית.

הבנת את זה?
הכל ביזנס.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'היי'
היי
04/02/2011 | 19:22
2
נקודת ההשקפה שלנו שונות וזה ניכר.. אם זאת כנראה שאתה לא כ"כ רחוק למרות הכל.
הצלחה זה אחד המדדים שהמדע מחפש כדי להגדיר מדעי.. המדע נשען על כמה פרמטרים. אם אני נגשת היום לטיפול הומאופתי וזה מצליח מבחינתי הצלחה זה דבר שאי אפשר להתווכח איתו. לא ממש משנה לי אם יש לזה סימוכין מדעיים. מה עוד  שכן ניתן להתווכח עם המדע שמשתנה חדשות לבקרים..

אני לא מכירה מספיק הומאופתיה.. אך מכירה לא מעט את הרפואה הקונבציונלית.. מהבטים רבים כולל לעבוד עם רופאים..
וכן יש הרבה חסידים להומאופתיה שאני בטוחה שלא באים לשם שמיים בלבד.

זאת היתה מטרת תגובתי.. :)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'היי אסתר'
היי אסתר
04/02/2011 | 19:28
1
2
המדע לא משתנה חדשות לבקרים.
אחת הבעיות היא בדיווח העיתונאי של מחקר מדעי. שכולל אמירות מפוצצות שלא גובו במחקר.
ראי לדוגמא, מה שכתבתי על המחקר האחרון שפורסם ש"מוכיח" קשר בין אור בלילה לבין סרטן השד:
http://www.biostatistics.co.il/?p=175

ולסיום, כתבת:
" אם אני נגשת היום לטיפול הומאופתי וזה מצליח"
הנקודה היא שאת מתארת תהליך החלטה שהוא בסיס למחקר מדעי. הבעיה היא שאת לא יודעת אם ללא הטיפול היית מצליחה באותה מידה (מה שסביר, אגב, לפי המחקרים המדעיים)
אז זה שלקחת רמדי ואז "הבראת" לא אומר (בכלל!) שהטיפול הוא זה שריפא אותך.
על אחת כמה וכמה כשנכנס לסיפור אפקט הפלאסבו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למעשה אתה יכול להגיד את זה '
למעשה אתה יכול להגיד את זה
04/02/2011 | 19:37
על כל דבר.. זה נכון גם לגבי מצבים שבהם ניתנות תרופות.
וזאת בדיוק הנקודה.. שהגוף שלנו והנפש שלנו גדולים במאות מונים מכל מיני מדענים, מבחנות, מחקרים ממומנים
וחברות תרופות ו.. כן גם קהל המרפאים. רק שבחלקים נרחבים של הרפואה המשלימה.. יש הכרה כי בסופו של דבר מי שמרפא זה הגוף והתפקיד שלנו כמטפלים/מנחים זה ליצור אקלים לשינוי. ביחד עם האדם עצמו.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הצלחות והוכחות'
הצלחות והוכחות
04/02/2011 | 19:59
8
4
אם נסתכל באופן אוביקטיבי, הרי רק אחוז לא גדול בוחר בדרך זו. ורק אחוזים מאותם מטופלים (כמה אחוזים? רק אלוהים יודע) באמת ריפא. אבל אותם אחוזים שלא מצאו ישועה בכל דרך אחרת נרפאו. נכון זה לא מדעי, כי לא עברו את אחוז הסטיסטיקה הרצוי. אבל לאותו מטופל הצילו את כל עולמו. כיצד בוצע המבחן המדעי? האם נבחרו לתצפית רק אלו שבחרו בעצמם את הטיפול? (רק כך יתכנו תוצעות טובות) האם נבחר המטפל ע"י המטופל? וכו'. ויש מספר טיפולים אומנם לא מצילי חיים אבל שמשפרים איכות חיים שרק לאומפתיה פיתרון. וגם אני לא מתחבר לטיפול זה, אבל עם הצלחות אני לא מת...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מספר האחוזים של הצלחה'
מספר האחוזים של הצלחה
04/02/2011 | 20:31
7
3
לא מגדיר מובהקות סטטיסטית.

אתה לא מתווכח עם הצלחות, כי אין לך את הכלים לדעת מתי משהו הוא הצלחה או מקרה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הקטע של המקרה'
הקטע של המקרה
04/02/2011 | 21:31
6
1
אני בת למעלה מ 50 עם גב דפוק לחלוטין , יהיו כאלה שיגידו שהעובדה שאני פעילה וחופשיה בתנועותי וחופשיה מכאבים היא מקרה. אני אישית משוכנעת שזה קשור לעובדה שאני עושה יוגה.
יותר קיצוני: לפני די הרבה שנים הגעתי למצב שלא היה לי מחזור בכלל, רופא הנשים אמר שזה כנראה גיל מעבר מוקדם.
לגמרי במקרה, אחרי 3 סדרות של רפלקסולוגיה (המשכתי כי הרגשתי שיש השפעה קטנה ועדינה - אבל יש), שאגב היתה הראשונה שאבחנה אצלי חוסר איזון הורמונלי וקישרה את זה כמקור של בעיות אחרות שהופיעו אצלי, פתאום ובאופן "בלתי קשור" הופיע לי מחדש המחזור, ולא זו בלבד אלא שפעם ראשונה בחיים שלי הוא היה סדיר,
ובאופן פתאומי ו"לא קשור, גם התחלתי להרגיש טוב יותר בכל מיני פרמטרים אחרים שנדפקו לי בבריאות אבל רופא המשפחה אבחן כ"את בסדר גמור, אבל אולי כדאי שתגשי לפסיכיאטר".
אז יכול להיות שבמקרה לגמרי , אחרי כמה שנים של הדרדרות בלתי פוסקת, פתאום באופן ספונטני ובלתי קשור לטיפולי הרפלקסולוגיה , הבריאות שלי לפתע הסתדרה.
יכול להיות.
אבל אתה יודע מה?
לא הגיוני.
אז אני מספרת רק על עצמי, אבל לכל אחד מאתנו יש גם את הסיפורים שלו ועוד הרבה דומים של מטופלים.
(אגב - לנושא של איך הרגשתי ואיך הייתי צריכה לעצור ליד הכביש לנמנם כדי לגמור נסיעה אולי אין תיעוד , אבל לפחות לקטע של מחזור שהפסיק והתחיל ושב באופן "ספונטני ומקרי" יש דוקא תיעוד בתיקים)
גם העובדה שמסביבנו כולם חולים בשפעת של שבוע ויותר, ואצלנו בבית הרוב לא חלו, ומי שהתחיל שתה טינקטורה ואחרי יומיים כבר הרגיש טוב, יכולה להיות מקרית בלבד או בגלל הקרינה העויינת של המנורה במטבח שהורגת חידקים. אבל אולי יש קשר למשהו אחר?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא דיברתי כנגד רפלקסולוגיה...'
לא דיברתי כנגד רפלקסולוגיה...
05/02/2011 | 10:30
5
3
לצפיה ב-'אתה אולי לא'
אתה אולי לא
05/02/2011 | 10:59
4
1
אבל אותם אנשי המדע בדיוק שעליהם אתה מסתמך, מבחינתם רפלקסולוגיה , הומאופתיה, נטורופתיה, ושאר הממבו ג'מבו זה הכל אותו דבר.
כשאתה מתגייס לפרסם הפגנה של קבוצה שהנושא שלה הוא "נגד" - תשים לב שאתה אולי מבדיל , אבל לא בטוח שגם הם.
ועל זה נאמר כבר: אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מילא שהם לא מבדילים'
מילא שהם לא מבדילים
05/02/2011 | 11:15
3
1
הבעיה היא שאני נכנס לפורום הזה - וגם האנשים פה לא מבדילים...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חבל להכליל.'
חבל להכליל.
05/02/2011 | 11:43
1
לצפיה ב-'נכון'
נכון
05/02/2011 | 11:58
יש לי קושי להביא דוגמאות הצלחה לגבי הומאופתיה, כי על הצלחות שלה שמעתי רק מכלי שני בניגוד לרפלקסולוגיה שחויתי על בשרי ומטופלי ורפואה סינית על קרובים אלי,
אבל הכלי השני הזה הביא דוגמאות יפות,
ובכל מקרה גם חויה שלילית כמו שאני עברתי לא היתה ברמה של גרימת נזק, אלא ברמה "לא עזר".
ופה, אני רוצה להזכיר איזושהי דילמה שעוברת כחוט השני בפילוסופה של רפואה הוליסטית, והיא דילמת האחריות.
אחת השיטות שאני מתרגלת היא הברימה. לדעתי השיטה שיותר מכל דבר אחר שלמדתי או תרגלתי הפך אותי למטפלת יותר טובה - ואחד מן העקרונות המאד בסיסיים שם אומר שכל אדם אחראי לעצמו.
אני לא"מטפלת" בך, אלא אני נותנת ואתה מקבל,
כשאני מעניקה לך טיפול הוליסטי, אני בעצם מאפשרת ומחזקת את כוחות הריפוי שבגוף שלך,
זה נכון יותר לגישות ההוליסטיות ממש כמו רפלקסולוגיה, ופחות לצמחי מרפא.
ואיפה זה מתחבר לדיון הזה?
אמרתי קודם שמטפל אחראי לא ימליץ למטופל לוותר על הביקורת הרפואית או להפסיק תורופת בלי שיתוף הרופא שרשם את אותן תרופות (לפעמים כמובן נמליץ להחליף רופא כשברור שנפל לידיים של רופא בור ומזיק - אבל לא אנחנו נחליף את הרופא). אבל איפה האחריות של המטופל על עצמו?
הרי  לפי המאמרים שלך שטוענים שאין בהומאופתיה שום דבר חוץ ממים מדוללים להפליא, אז בעצם אין לה יכולת להזיק - והנזק הוא רק במידה שמישהו החליט לוותר על טיפול אחר שהיה יכול לעזור לו.
אז אם נפלת לידיים של מטפל לא אחראי, בהומאופתיה או ברפלקסולוגיה או מטפל בצמחים , שאמר לך שאתה יכול לוותר על הניתוח או על האינסולין או ווטאבר. איפה אתה בעניין? איפה שיקול הדעת שלך?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האמוציות שלך מובנות מחד'
האמוציות שלך מובנות מחד
05/02/2011 | 12:02
1
יתכן כי לא הלך לך בטיפול הומאופתי ... ועל אותו רקע יש גם אנשים נוספים. אך מאידך אתה מתעלם מהרבה דברים שהופכים את המחאה שלך ללא עניינית. לא עניינית זאת משום שלא לכולם מתאים טיפול כזה או אחר.. סוגיה שאתה מתעלם ממנה.
אנשים פה מבחינים היטב... אני בכל אופן בחרתי להגיב משום שאני סבורה שזה לא מדוייק ונראה לי לא הוגן כלפי אנשים שנכנסים לפורום זה שיקראו את מה שאתה כותב ולא יקבלו דעה שכנגד.. ממטפלת שאינה מטפלת בהומאופתיה אך מבינה דבר או שניים לגבי מה זה הגדרה של הצלחה בטיפול ומה זה דורש.

כמו שציינתי מקודם.. אם היית כותב את זה בפורום אחר שאינו קשור ברפואה משלימה זה היה מתקבל הרבה יותר מאשר להכנס לפורום הזה ולנפנף באמירות האלה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם תקרא דיונים קודמים תראה גם אצלי את אותם'
אם תקרא דיונים קודמים תראה גם אצלי את אותם
04/02/2011 | 21:18
11
1
טיעונים, וניסיתי להסביר שם.
אם לתמצת:
העובדה שאני רואה את עצמי או מטופלים או חברים עם תוצאות ברורות מבחינה אישית - למשל ממצב של מחלות חורף חוזרות פעמיים ושלוש בכל שנה למצב של מחלה פעם בכמה שנים, למשל הפסקה מוחלטת (שנים) של בעיות כגון דלקות בשלפוחית השתן, כאבי גב, מיגרנות, למשל מחזור שהסתדר פתאום , כניסה להריון, אנרגיות גבוהות יותר.
אלו דברים שלאדם שעוקב אחרי התהליך קל לראות בהן סיבה ותוצאה - מבחינתי זה מוכח. אבל הם לא עונים על שום קריטריון של מחקר מדעי: אין פה קבוצה אחידה , אין קבוצת ביקורת, אי אפשר לחזור על הניסוי...
אגב, גם מבחינת הטיפול עצמו, הוא לא זהה לאנשים עם בעיות זהות. אז איך אפשר לעשות מחקר אם כל בניית המחקר על מנת שיהיה אמין כרוכה בכך שאיזה רופא יבנה את הקבוצה כקבוצה זהה, ואז ישלח אותם לקבל טיפול זהה??? הרי כשאני אאבחן בצורה הוליסטית יתברר לי שהטיפול למשה הוא כזה וליוסי אחר. דפקתי את המחקר.
לטעמי המחקר היחידי שיכול להיות הוא מחקר סטטיסטי רחב על אוכלוסיות שיסכימו לשתף בכל הפרמטרים של חייהן - אבל אפילו אם מישהו יסכים לממן את המחקר הזה, לא בטוחה שכמות המידע הענקית תאפשר ניתוח שיוכל לדייק השפעה של גורם אחד על פני אחר.
הבעיה היא לא בלוגיקה של אסתר או שלי, אלא במיגבלות של המחקר המדעי כאשר מדובר בנושא מורכב כל כך כמו בריאות ואורח חיים.
אגב, בפסיכולוגיה שגם היא מדע עם בעיות די דומות, יש סוג מחקר לגיטימי שנקרא חקר מקרה, שבו במקום לסקור קבוצות בואפן השוואתי חוקרים לעומק התפתחות של אדם אחד. יש בזה איזשהו דמיון לצורה שבה אנחנו מנתחים ארוע טיפולי ומגדירים אותו כמוצלח או לא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אור היקרה'
אור היקרה
04/02/2011 | 21:33
10
1
את מעמיקה לחקר הגבולות שבין מחקר איכותני לכמותני ושל מגבלות היכולת האנושית לבצע מחקר. נושאים מצויינים להעמיק בהם.

רק אציין דבר אחד - רק בגלל שיש לנו מגבלות (משאבים, יכולת מחקרית וכדומה), אין זה אומר שהדברים שאנחנו מקווים שהם נכונים - הם נכונים.
בעיקר לא כאשר ביצעו מחקרים כמותיים (לדוגמא, בהומאופתיה), והראו באופן שיטתי (שכן ניתן היה לחקור אותו) - שאין אפקט מעבר לפלאסבו...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מי חקר את זה?!'
מי חקר את זה?!
04/02/2011 | 21:51
9
2
יש גם מחקרים שטוענים שפולי סויה הם מסרטנים..
.. אתה מבין שמאחורי כל הקמפיינים האלה יש אנטרסים כלכליים אדירים.. זה לא אומר ששום דבר לא נכון מאידך יש צורך שכל אחד ואחד יבדוק היטב את מה שנכון לו ומה לא ולא ינהר אחרי כל מיני מעצבי דעת קהל שמונעים משיקולים זרים. לדעתי גם סוגיית ההומאופתיה וההפגנה התמוהה הזאת זה חלק מדיעה שהושרשה. לא ברור על ידי מי. יותר מכך לא ברור מה האינטרס.

לבא ולטעון טענות כאלה זה קצת בעייתי  ויותר מכך..
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אוף'
אוף
04/02/2011 | 22:40
8
2
אז בקיצור
"יש מחקר שאמר X"
וגם
"תמיד מאחורי דברים יש אינטרסים כספיים"
וגם
"לא ברור מה האינטרס של ההפגנה"
מסקנה:
"סתם תוקפים הומאופתים"

את לא נותנת שום מקום להגיב?
למה שלא "פשוט תאמיני" שהומאפתיה לא עובדת, ונדלג על שלב ההוכחות שאני מי שאני, ושהמפגינים באמת מפגינים בגלל מה שהם חושבים ולא כי משלמים להם?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' אתה באמת רוצה שאנשים "פשוט יאמינו"?'
אתה באמת רוצה שאנשים "פשוט יאמינו"?
05/02/2011 | 01:36
7
1
פשוט כי אמרו להם? פשוט כי עשו מחקר?

היה רופא אחד, מהמפורסמים והידועים ביותר בעולם, או ככה לפחות סיפרו לי, ש-"גילה" שאם מרימים תינוק ומערסלים אותו בידיים אז זה הופך אותו למפונק.

מיליוני אמהות ואבות פשוט האמינו לו. ובשלב מסויים אפילו הוא הבין עד כמה נורא היה מה שהוא "גילה".

אני לא מדבר כאן על הומאופתיה. מעולם לא טופלתי בהומאופתיה ואין לי דעה על השיטה. אני מדבר על מה שכתבת ספציפית בהודעה האחרונה.

האם אתה באמת רוצה שאנשים פשוט יאמינו כי אומרים להם? כי הוכיחו בשבילם?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המשפט האחרון שלי'
המשפט האחרון שלי
05/02/2011 | 10:33
4
נכתב בציניות.

היות ועד לאותו משפט הסברתי כיצד ההתנגדות שנכתבה מבוססת על ערימה של טענות שאיננה מתבססת על מכנה אמונה משותף,
אז סיימתי את כתיבתי בטענה שאומרת "רגע, אם את פשוט מאמינה למה שאת אומרת, למה שלא פשוט תאמיני למה שאני אומר?"

לא ציפיתי שיענו לי ב" וואלה אתה צודק, באמת אין סיבה אמיתית להעדיף את האחד באחר".
ברור שהתשובה תהיה "אבל האמונה שלי צודקת יותר מזו שלך!"
מה שלא מותיר מקום לדיון, הלא כן?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אכן. אבל זה בסדר שאין מקום לדיון.'
אכן. אבל זה בסדר שאין מקום לדיון.
05/02/2011 | 11:41
2
2
דיון הוא דבר הרבה פחות נפוץ ממה שנראה שהוא.

בדרך כלל אנשים מתווכחים. דיון הוא משהו קצת יותר נדיר. לא מספיק לטעון שאנחנו דנים במשהו. צריך באמת להיות פתוח לשמוע נקודות מבט שהן שונות משלי ובאמת להיות פתוח לאפשרות שאולי אני אקבל נקודת מבט שונה משלי כמשהו ששווה לבדוק אותו.

נראה לי, מרפרוף בלבד, שהשרשור הזה הוא בעיקר התווכחויות. לא ראיתי כאן ממש דיונים. אבל כמובן, אולי אני טועה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני (לצערי) מסכים'
אני (לצערי) מסכים
06/02/2011 | 14:48
1
1
לצפיה ב-'האם אתה ניסית לדון או לשכנע?'
האם אתה ניסית לדון או לשכנע?
06/02/2011 | 16:07
2
ממה שהיה נראה לי ניסית לשכנע ולא לדון.

אבל כמובן שיש סיכוי טוב שטעיתי. אני לא באמת מכיר אותך ואני לא יודע מה באמת היו הכוונות שלך מאחורי מה שכתבת. אני רק מציין את מה שאני אישית הבנתי מההודעות שלך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אגב, לא הבנתי שהיית ציני.'
אגב, לא הבנתי שהיית ציני.
05/02/2011 | 11:42
1
שווה לציין דבר כזה כשכותבים בפורום.

הטון לא תמיד עובר דרך המילים.

והדמיון שלנו אוהב ליצור פרשנויות שלא היו ולא נבראו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ד"ר ספוק '
ד"ר ספוק
05/02/2011 | 11:09
1
2
הטיפול בתינוק ובילד.
לא לפנק, להאכיל במרוחים של 4 שעות בדיוק! ועוד פנינים ...
כשהייתי ילדה היה לנו בבית את הספר שלו (למען האמת יכול להיות שאם אני אגיע לאמא ואחפש אותו - הוא עדיין שם),
אני חושבת שזה היה ספר מאד חשוב בחיי, שעזר לי לגבש את הבטחון העצמי לחשוב אחרת מבעלי הסמבא.
בכלל , יצא שהייתי מעורבת בנושא של גידול ילדים קטנים ותזונה במקפצות של כמה שנים כל פעם (אחים קטנים, שנת שירות ואח"כ הילדים שלי שנולדו בהפרשים) - אז זה היה מאד בולט שכל פעם, כל התיאוריות השתנו והתהפכו מהקצה אל הקצה.
ואם כשילדתי את הבן הבכור, התייחסו להנקה כמשהו לכל היותר נסבל , אם האמא רוצה אבל עדיף להאכיל מבקבוק שאז אפשר לדעת בדיוק כמה הילד אוכל (ואגב - לא היו פורמולות - ז"א שמי שלא הניקה נתנה בהתחלה חלב מדולל במים ואח"כ סתם חלב פרה מחומם), אז היום אפילו הרופא הכי שמרן מבין שהנקה זה דבר חשוב מכל הבחינות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'זה לא זה ששיחק ב-STARTRECK?'
זה לא זה ששיחק ב-STARTRECK?
05/02/2011 | 11:57
1
לצפיה ב-'אינני מחסידי השיטה,אבל'
אינני מחסידי השיטה,אבל
04/02/2011 | 00:48
18
6
יש לי הצעה יותר טובה.

אני ממליץ לקיים הפגנה נגד הרפואה ה"מדעית" (כביכול) המכונה בשם "רפואה קונבנציונאלית". ההפגנה תהיה כנגד אותם מדענים הטוענים כנגד גישות אלטרנטיביות. מדענים אלה שרבים מהם שבויים בידיים של גורמים אינטרסנטיים כמו תעשיית התרופות, תעשיית הבשר, תעשיית החלב, תעשיה כימית וגורמים נוספים, והם מוכרים את תואריהם המדעיים לגורמים כאלה, וזאת על חשבון בריאות הציבור.

הייתי מכבד אנשים אלה לו היו מוכיחים לנו שדרכם המדעית (כביכול) מביאה את האוכלוסיה להיות בריאה. אך לא כך הוא. תת תזונה, דיאטות גרועות, מחלות כרוניות, ניתוחים מיותרים, תלות בתרופות מסוכנות, טיפולים סימפטומטיים מזיקים ללא יכולת לרפא, בורות של האוכלוסיה בתורת הבריאות בגלל חוסר בחינוך ומודעות לבריאות, כל אלה ועוד מחדלים רבים אחרים הם דרכה של הרפואה השחצנית הקונבנציונאלית.

לפחות היינו רואים את המדענים והרופאים בריאים יותר מהמטופלים שלהם...

אז שלפני שהם מפגינים נגד שיטות אחרות שיעשו בדק בית וחשבון נפש אמיתי ורציני משלהם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אגודלים למעלה'
אגודלים למעלה
04/02/2011 | 11:29
1
13

איש חכם אמר על מה שהם קוראים EBM (רפואה מבוססת עובדות)
איך זה שכל כך הרבה תרופות נפסלות לשימוש לאחר שהותירו נזקים רבים בחולים ,ואיפה ה EBM בכל זה..
Dr Jim Duke
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ולזה תוסיף מלא תרופות'
ולזה תוסיף מלא תרופות
04/02/2011 | 14:36
2
שהאיגוד הבינלאומי פסל משימוש למשל אלגוליזין,  אופטלגין, אטופן  ואפילו אקמול שלכאורה תמים.. זה רעל שהגוף לא יודע לפרק  והרשימה עוד ארוכה תרופות שלא מעט אנשים לוקחים... לשיכוך כאבים והם רעלללל.. אפילו רופאים אומרים זאת.. ובכל זאת הם משווקים. אז יש לא מעט רופאים שעומדים מאחורי קמפיין נגד ההומאופתיה בטענה שזה אחיזת עניים ונגד שיטות לא קונבציונליות... אז גם כשקוראים מאמרים שמכריזים עליהום על איזה שיטה כדאי להבחין מי עומד מאחורי ההכפשה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
04/02/2011 | 14:32
2
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
04/02/2011 | 17:52
14
4
אתה אומר שאין עניין בהפגנה אליה קישרתי, כי גם ברפואה הקונבנציונאלית יש בעיות?

מדוע להתנות את האחד בשני?

הלא ייתכן שגם יש בעיות ברפואה הקונבנציונאלית וגם באפקטיביות הקלינית (מעבר לפלאסיבו) של הומיאופתיה?

עם כל הכבוד, אני חושב שהכתיבה שלי היא בפירוש לא מכוונת אך ורק נגד ההומיאופתיה, עיין ושפוט בעצמך:  http://biostatistics.co.il/
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הנקודה היא'
הנקודה היא
04/02/2011 | 18:02
13
2
מי עומד מאחורי ההפגנה הזאת.

העומדים מאחורי ההפגנה הזאת הינם כאלה שחוששים, ובצדק, שרפואה משלימה תפגע להם ולשולחייהם בפרנסה. זה הכל אינטרסים. זאת לא הפגנה עיניינית.
אז גם אם אינני מחסידי ההומאופטיה אני חושב שחלקים גדולים ברפואה המערבית הם הרבה יותר מסוכנים ומזיקים, ואם להפגין נגד משהו לא טוב אז יש להתחיל בהפגנות נגד אותם חלקים ברפואה הזאת.

אותם "אנשי מדע" שתוקפים את הרפואה המשלימה ועומדים מאחורי ההפגנה הזאת הם אנשים צבועים ולא הגונים. לכן אני מתנגד להפגנה הזאת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאיפה הגעת למסקנה הזו?'
מאיפה הגעת למסקנה הזו?
04/02/2011 | 18:12
12
2
מה את יודעת על מי שעומד מאחורי ההפגנה ומה המניעים שלהם?
למה לך להאשים אנשים בלי שאת אפילו יודעת את השמות שלהם?

ספציפית, אני מכיר לפחות שני אנשים שמאחורי ההפגנה.
שניהם, למיטב ידיעתי, עושים זאת מתוך איכפתיות לתחום. הם לא מקבלים על זה שום תגמול, ואף חברה מסחרית לא מרוויחה גרוש מהעיסוק שלהם.
ואגב, אם חברה מסחרית הייתה רוצה לפגוע בענף ההומאופתיה, היא הייתה עושה זאת בצורה הרבה יותר מתוחכמת, עם כל הכבוד...

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כיצד, לא "מאיפה".'
כיצד, לא "מאיפה".
04/02/2011 | 18:28
2
6
בדוק הייטב את הנושא ותגיע לאמת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נו באמת.'
נו באמת.
04/02/2011 | 18:33
1
2
שיטת ה "לך תוכיח שאין לך אחות..."
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שיטה טובה מאד.'
שיטה טובה מאד.
04/02/2011 | 18:37
2
לצפיה ב-'ושכחתי - אני גבר, לא אשה למייטב ידיעתי המדעית'
ושכחתי - אני גבר, לא אשה למייטב ידיעתי המדעית
04/02/2011 | 18:36
8
1
ולמען הסר ספק - אינני מחסידי הרפואה ההומאופטית, אבל אני עוד יותר שונא צביעות.
ולכן, אחרי שתתקיים הפגנה נגד ההרס הבריאותי לה גורמים חלקים שונים מתוך הרפואה המערבית, אסכים שתתקיים הפגנה נגד ההומאופטיה.
אני רוצה לראות את כל יפי הנפש שעומדים מאחורי ההפגנה הזאת מקיימים הפגנה נגד הרפואה המערבית (לפחות נגד החלקים המזיקים שבה).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אחד מהאנשים שמאחורי ההפגנה'
אחד מהאנשים שמאחורי ההפגנה
04/02/2011 | 18:57
7
2
הוא דוקטור (לסטטיסטיקה) יוסי לוי, שכתוב כבר במשך שנים על דברים רבים, כולל מחדלים רפואיים, ראה:
http://www.sci-princess.info/archives/tag/%D7%91%D...

האם זה עכשיו נותן לו לגיטימציה להתנגד *גם* להומאופתיה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כל אחד יכול להתנגד למה שבא לו'
כל אחד יכול להתנגד למה שבא לו
04/02/2011 | 19:26
2
3
רק למה הגעת לכאן לא הבנתי? זה כמו להכנס לטדי עם בגדים של הפועל.. אתה לא חושב?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כי אני לא חושב'
כי אני לא חושב
04/02/2011 | 19:31
1
2
שכל השיטות של הרפואה המשלימה הן שקולות.
חלקן "אולי עובדות"
וחלקן "בבירור לא עובדות".

ולדעתי יש ערך בלחלוק את זה עם האחרים כאן.
(בעיקר שאת חלקם אני מכיר מלפני שנים)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין פה דיבור על עובדות'
אין פה דיבור על עובדות
04/02/2011 | 19:41
2
וזה ממש לא עונה על השאלה... זה מעלה שאלה.. מה אתה מנסה להשיג בעלאת דיון שכזה במקום שכזה?
התשובה היא בתוכך .. וכדאי לך לענות לעצמך עליה בכנות. לחלוק כן.. אבל בדרך שבה בחרת להציג העלית על המוקד שיטה מכובדת לדעת רבים וטובים ועוד "בבית שלהם" ויש פה משהו שקצת חורג מהטעם הטוב.כמובן שזכותך להיות צודק.. רק נשאלת השאלה האם בדרך זאת יש אפשרות להשיג מכנה רחב או שהמטרה היא אחרת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שיתנגד למה שהוא רוצה'
שיתנגד למה שהוא רוצה
05/02/2011 | 00:19
3
3
אבל אם הוא רוצה להפגין אז קודם כל נגד מחדלי הרפואה המערבית. אני רוצה לראות אותו גיבור נגד אנשי המדע ומחדליהם. לאחר מכן שיפגין נגד מה שהוא רוצה.
מה אתה אומר?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את מוזמנת לשלוח לו מייל בנושא.'
את מוזמנת לשלוח לו מייל בנושא.
05/02/2011 | 10:34
2
3
לצפיה ב-'למה בכלל שמישהו ירצה להפגין נגד'
למה בכלל שמישהו ירצה להפגין נגד
05/02/2011 | 11:55
1
בעיקר את אתה (או אחרים) טוענים שהומאופטיה זה פלסבו (ז"א אם לא יועיל לפחות לא יזיק)
אף אחד לא מכריח אותך או את האחרים להשתמש בשיטה זו.

על כן כל ה"נגד" הזה ממש חשוד בעיני לאינטרסים.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'פעם שניה בשרשור הזה'
פעם שניה בשרשור הזה
05/02/2011 | 16:12
2
אני גבר, לא אשה.
ותודה על ההמלצה. אני לא עוסק בשטויות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאוד מוזר כל העניין'
מאוד מוזר כל העניין
04/02/2011 | 01:05
4
3
ואת זה אני כותבת למרות שאני מחבבת אותך. זה ללא ספק אחד הרעיונות ההזויים ששמעתי. גם מוזר לבוא לכאן עם הפרסום להפגנה. זה באמת מזכיר אדם שיגיע לפורום "מוותרים על ברית מילה" ויטיף לגזיזת אברי מין, או לפורום זוגות מעורבים, וידבר נגד התבוללות (יש הרבה תמהונים כאלה) וכמובן פורומים של ישראלים בחו"ל שמידי פעם מגיעים אליהם אנשים שקוראים להם "יורדים" ו"נפולת של נמושות". ובכלל, לפתוח דיון בעד או נגד ההומאופתיה זה לגיטימי. כאלה היו לנו המון, כמו דיונים בעד או נגד תזונה טבעונית או צמחונית.
אבל מה שהכי מוזר לי זה הרצון להילחם נגד ההומאופתיה, שלא לדבר על הרעיון להפגין נגדה.
אם כבר לכו להפגין נגד אנשים כמו הילד ההוא מבני ברק שגדל והיום הוא מפרסם בשלטי חוצות שהוא מרפא אנשים ממחלות איומות ולוקח המון כסף על כל מיני שיקויים חסרי שם. או על מרפאות שמבטיחות ריפוי מסרטן תוך כמה חודשים על ידי רפואה אלטרנטיבית. או שתפגינו נגד דולות-גברים שאונסים מטופלות ואחר כך יוצאים מזה ללא עונש, כי התחום לא מוגדר בחוק.
אבל לצאת נגד הומאופתיה, רק כי אתם לא חושבים שזה עובד? לדעתכם יש אנשים שנפגעים מכך? מה עם כל המקרים הקיצוניים שהזכרתי? מה עם דברים שאי אפשר להוכיח ושאנשים מאמינים בהם בכל לבם, כמו קינזיולוגיה? כמו הילינג? פרחי באך? רייקי? מה עם כל המתקשרים והאנשים שמרפאים בעזרת חוצנים? זה נשמע לך יותר הגיוני? נראה לך שזה הוכח מחקרית? ויותר מעניין - תלך לארגן הפגנה נגד זה?
אם כבר, בוא תארגן הפגנה נגד מתן הורמונים לגיל המעבר, או חיסון נגד שפעת. לא ראיתי אף אחד מפגין נגד תרופות שהוכחו כרעילות ומסוכנות. הפגנות ושביתות של עובדי בתי חולים נגד מחדלים מסכני חיים עוברות בשתיקה.

גם אם אתה מאמין מאוד במה שכתבת, שההומאופתיה מזיקה, אני לא חושבת שהפגנה היא הפתרון. הפתרון הוא לעזור לאנשים להבין שהבריאות שלהם נמצאת באחריותם. שעליהם לשאוף לאורח חיים בריא ולא לדבוק בשיטת "אכול ושתה כי מחר תמות". כשמדברים בטלויזיה על מזון מרוסס ומורעל ומהונדס גנטית, לא להעביר ערוץ, אלא להסיק מסקנות לגבי הרגלי צריכה. אם מישהו חולה, שיקרא על המחלה שלו, שישאל שאלות, שיבקש חוות דעת שנייה. שיחפש מאמרים באינטרנט על טיפולים אפשריים במחלה שלו, שיבדוק אם הטיפול אמין, שישאל אנשים נוספים שחלו במחלה, איך הם התמודדו ומה הם עשו. כך הוא יכול להגיע לכל המידע הרצוי, גם לבלוג שלך וגם לאחרים, ולהחליט. כי הבריאות שלו מוטלת רק על אחריותו, והבחירות הן שלו.

ולסיום, מה אם אנשים יארגנו הפגנה נגד אכילת חומוס (נושא שאני יודעת שקרוב ללבך) מכיוון שהוא גורם לפליטת גזים רעילים ולחימום כדור הארץ?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הפתרון הוא לעזור לאנשים'
הפתרון הוא לעזור לאנשים
04/02/2011 | 12:08
2
וכל מה שכתוב בהמשך הפסקה - לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תגובות...'
תגובות...
04/02/2011 | 18:10
1
3
אהלן מיכ, להל"ן (מסומן ב*** לפני הטקסט)

אני מחבבת אותך.
*** כנ"ל

מוזר לבוא לכאן עם הפרסום להפגנה.
*** זה מגיע מאיכפתיות, כמה אירוני שזה אולי ישמע. אבל אם תדמייני לרגע שאני מתכוון למה שכתבתי (ואני אכן מתכוון), אולי זה יעזור להבהיר את הנכונות שלי לכתוב את הדברים כאן.

אבל מה שהכי מוזר לי זה הרצון להילחם נגד ההומאופתיה, שלא לדבר על הרעיון להפגין נגדה.
*** אם הייתי מחליף את המילה "הומאופתיה" ב"קמעות של הבבא סלי", בתוך מדינה שמקדמת את זה כחלק משירותי הבריאות המשלימה שלה. אז זה היה יותר ברור?

אם כבר לכו להפגין נגד ...
*** אי אפשר לבטל לגיטימיות של נושא אחד (הטענה שהומאופתיה משלה אנשים בצל תמיכה ממשלתית/ציבורית) לפי הדחיפות או החשיבות של האחר (נאמר, ההפגנות שיש כרגע במצריים. שהם, אגב לדעתי, יותר חשובות/דחופות). הם לא סותרים, מקסימום מתעדפים (במצריים אני לא. בישראל אני כן).

אבל לצאת נגד הומאופתיה, רק כי אתם לא חושבים שזה עובד?
*** רגע, מי זה "אתם". אנחנו מדברים פה על קונצנזוס כמעט מלא בקהילה מדעית (שאוהבת מאד לריב על דברים). זה לא סתם "אתם"....

מה עם דברים שאי אפשר להוכיח ושאנשים מאמינים בהם בכל לבם,
*** דברים כאלה לא חוקרים, אלא נותנים לכל אחד להאמין במה שבא לו. אבל כמו שאת לא רוצה שנממן את הישיבות (כי זה לא מתיישב עם מסגרת האמונות שלך), גם אין סיבה לממן הומאופתיה.

הפגנות ושביתות של עובדי בתי חולים נגד מחדלים מסכני חיים עוברות בשתיקה.
*** רגע. על סמך מה שאת אומרת, גם לא צריך לפרסם כנגד סיגריות. הרי יש דברים אחרים שצריך להפגין עליהם.

גם אם אתה מאמין מאוד במה שכתבת, שההומאופתיה מזיקה, אני לא חושבת שהפגנה היא הפתרון.
*** אני גם לא חושב שהפגנה זה פתרון. אני חושב שזה כלי בשביל לעורר התייחסות אצל אנשים ולהבהיר שזה לא במסגרת של "נראה לי שאולי, בערך, יש פה בעיה". אלא הצהרה חד משמעית של "חבר'ה, יש פה בעיה רצינית"
*** מלבד זאת, אני לא חושב שהומאופתיה מזיקה. אני חושב שהיא לא עושה כלום. הנזק שלה הוא עקיף בזה שאנשים מבזבזים על זה כסף ו(לעיתים) נמנעים מטיפולים אחרים במקום. זה שאולי לא היה כדאי שהם יבצעו את הטיפולים האחרים, זה סיפור אחר (שראוי להתייחסות). אבל הפתרון שלו איננו שיטות "קסם" שמתיימרות להיות מדעיות (כשאיזה מחקר, שלרוב לא מבוצע כהלכה, מגלה השפעה) ולא מדעיות (כלומר, בכל מקרה שהממצא המדעי איננו לרוח השיטה) באותו הזמן.

אם מישהו חולה, שיקרא על המחלה שלו
*** בעיקרון אני מסכים, איך זה קשור לנושא?

בברכה,
טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הנזק של אנשים שקונים ולנטינו, שאנל וגוצ'י '
הנזק של אנשים שקונים ולנטינו, שאנל וגוצ'י
05/02/2011 | 12:01
3
הוא שהם מבזבזים כסף
זה מדלדל את קופת המדינה
גורם לקנאה
(קרמים) מבטיחים ולא מקיימים להיות יפה, חלק, צעיר, מושך, סקסי כמו בראד פיט או אנג'לינה או סתם גלית גוטמן

מליונים בכל העולם קונים את החארטה (גם אני).
זו החלטה של כל אחד ואחד
תפגין נגדם?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למה צריך לשאול את השאלה אם זה עובד או לא?'
למה צריך לשאול את השאלה אם זה עובד או לא?
05/02/2011 | 12:41
3
השאלה שאמורה להישאל הינה "מי יכול לטפל ומי לא"
בגלל ששישנם הרבה מאוד אנשים שמכתירים את עצמם להומאופתים כי עברו מס' טיפולים וראו בכך אולי הכנסה נוספת קלה- אז מהיום הם קוראים לעצמם מטפלים בהומאופתיה, רייקי, שיאצו ומפרסמים את עצמם בכל אמצעי חינמי שיש -כמו אתרי אינטרנט שרואים זה לצד זה קוראים בקפה לצד מטפלים שלמדו מס' שנים רפואה סינית, רפלקסולוגיה ושיאצו.
זאת הסיבה שהענף שלנו נראה כמו שנראה וישנם הפגנות שכאלו-יש אנשים שפשוט רואים בתחום נכס לעשיית כסף במקום לראות בטיפול ובחיי המטפל כדרך חיים!

הפגנה, כן תפגינו- תפגינו על כך שהתחום יהיה ממוסד בחוק (אני אישית הייתי כבר מתאמץ ומארגן הפגנה נגד מחירי הדלק/לחם/ביצים וכל מה שקורה בארץ-אבל זה כבר דיון אחר). לבוא ולהגיד שעובד או לא עובד, שאלה שלי נראית לא מתאימה, למה ? בוא ניקח לדוג' את הומואים והלסביות- לפני הרבה שנים זה נחשב למחלה רפואית מדעית- המדע תמך בכך! נו....
יבוא היום רופא שיקום ויגיד שהומו הוא חולה- מעניין אם אותו רופא עדיין ישאר באותו מוסד רפואי...

דעתי האישית,
קטונתי מלהגיד מה עובד או לא עובד וכך גם כל אותם "מביני עניין בתחום". בשביל שנעשה סדר לנו (המטפלים המקצועיים) ולציבור הרחב (שהולך לאיבוד בכ"כ הרבה שיטות ומטפלים) בו נגדיר את התחום כתחום מקצועי,מוסמך,שנלמד שנים רבות בביה"ס מקצועיים (ולא כל אחד קם ופותח לו ביה"ס או נהיה מורה לשיטה ומקים לו שיטה חדשה) ,מבוסס על תורות של שנים רבות.

כך מטופל ידע שיש לו את האפשרות להגיע אל מטפלים ממגוון שיטות ולבחור את השיטה ששיותר מתאימה לו- מה שהוא מאמין בו, מה שנראה נכון וטוב לו!!!

אנחנו מטפלים בבני אדם- רואי חשבון ואנשי מקצוע ממגון מקצועות שאינם מטפלים/נוגעים בבני אדם מחוייבים להיות חברים באיגודים מקצועיים- בכדי שיהיה סטטוס קוו לכולם. אז אנחנו שמטפלים באדם ובדבר החשוב לו יותר מכול-גופו, לא מחוייבים להיות מאוגדים?

למה באירופה ובארה"ב יש מעמד חוקי למטפלים? מישהו אומר שזה עובד או לא עובד שם? אתה יכול להתנסות ולהחליט מה שמתאים לך אבל אתה יודע לפחות שהמטפל שאתה פונה אליו הוא איש מקצוע חבר באיגוד ולא עוד אחד שמפרסם באיזה שהוא עיתון.
יבואו כל החכמולוגים שיגידו "האיגוד לא נותן לי כלום"
1. מה הוא צריך לתת לך חוץ מחותמת שעברת את כל הלימודים הנחוצים והינך עומד בסטנדרט של אותה שיטה. (וכל השאר לא!)
2. אתם יודעים מה, אל תהיו חברים באיגוד! אבל תלמדו בביה"ס שמוכרים ע"י האיגוד בכדי שלפחות התעודה שלכם תהיה מוכרת ע"י הארגון המקצועי של אותה שיטה.

בקיצר- הדרך עוד ארוכה ואני מאמין שלא יהיו עוד הרבה הפגנות בסגנון (ואם כן, לפחות לא בחורף שיורד גשם וקור איימים בחוץ...) אבל העתיד המקצועי שלי/שלנו אצלנו בידיים ואנחנו צריכים לעשות הכל בכדי שלא נהיה עוד "קטע חולף" בתודעה הציבורית.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הוכחות, הפגנות ומהפכות'
הוכחות, הפגנות ומהפכות
04/02/2011 | 10:59
5
2
שלום טל,

מפגין, מוחה, מסביר - טוב לראותך בכל מצב.

ביחס לכל הקונספט – לתחושתי, הגישה מאחורי ההודעה אינה תורמת לקידום הדיון כי אם חותרת תחתיו. אם נקודת הפתיחה היא שאינך מצפה לשכנע כאן איש מהעוסקים בתחום אלא להזהיר מטופלים פוטנציאליים, השימוש בהפגנה הוא כנראה הגיוני ופרובוקטיבי כאחד. יכול להיות שהאמוציות המופיעות כאן מתעוררות בעקבות ההיכרות המסוימת איתך, למרות שכבר הרבה זמן לא כתבת כאן, וייתכן שזו בכל זאת הפרובוקציה של ההפגנה. ארגון הפגנה זו פעולה די משמעותית, בבחינת "הגיעו מים עד נפש". זכותו של כל אדם לארגן כמובן הפגנות בנושא הקרוב לליבו, גם אם יש נושאים חשובים ובוערים הרבה יותר לדעתם של אחרים. אני רק מציע לשמור על ספקנות פתוחה, כלומר – לא להתייחס לדברים כאל תורה מסיני, ומאידך גם לא לבוא עם אג'נדה ששוללת כל דבר בתור גישה התחלתית. מן הסתם אתה יודע זאת היטב בתור טרנסהומניסט... בקריאה להפגנה, מכל מקום, נושבת רוח של אג'נדה. אם זה הכיוון שלך, תוכל להשתמש גם באזכור הספר "ריפוי או פיתוי?", שמתייחס בביטול לרוב השיטות, כולל לדיקור. תוספי המזון יוצאים כאן הרבה יותר טוב מרפואה סינית מסורתית.

לגופה של טענה - בדף השאלות הנפוצות של מארגני ההפגנה עולים כמה סימני שאלה. בתשובה לשאלה "האם הקמפיין נתמך על ידי תעשיית התרופות?, נכתב בין השאר:

"אגב, חברות התרופות עצמן אינן מושכות ידן מהומאופתיה. הקמפיין הבריטי מופנה נגד רשת בתי המרקחת Boots, שהיא חלק מתעשיית התרופות. בארץ, חברות פארמה עוסקות בייצור או בהפצה של תרופות הומאופתיות, ורשתות הפארם הגדולות משווקות אותן."

אני לא הומאופת, ולמעשה גם לא ממש חסיד השיטה באופן אישי, אבל ממה שאני יודע האמירה הנ"ל די מגוחכת; חברות פארמה יעסקו בייצור והפצה של כל דבר שיניב להן כסף. לו הביקוש לתמציות ארטישוק שגודלו באמצעות עידוש כבידתי היה חוצה את סף הכדאיות הכלכלית, אפשר להמר שניתן היה למצוא תמציות כאלה תוך זמן קצר במדפי רשתות הפארם. הדבר נכון גם ביחס לקופות חולים, שתורמות להעלאת המודעות לטיפולים הוליסטיים מצד אחד, אבל לא מתגמלות מטפלים באופן מספק וגם מקשות עליהם לבצע טיפולים "כמו שצריך", מכמה בחינות. הדברים האלה וודאי אינם חדשים לך, אלו טענות שמופיעות בפורום הזה מיום היווסדו, פחות או יותר. הנקודה השניה, מידיעותיי המוגבלות מאד בהומאופתיה, היא שמה שנמכר שם אינו טוב יותר מתוספי מזון גנריים, ושהקשר בינם לבין הומאופתיה קלוש בערך כמו הקשר של שיאצו לכורסאות שיאצו.

בהמשך נכתבה השאלה, "אם הומאופתיה היא רק מים, איך זה שבדרך כלל קונים גלולות קטנות לבנות?". מהתשובה בגוף השאלה הזאת משתמע שלא מדובר בהומאופתיה, אלא במשהו אחר – ויתקנו אותי בבקשה ההומאופתים שקראו את זה (עירית?). התשובה היא:

"ישנם הומאופתים שמוכרים את המים האלה כ"תרופה". אחרים, ובכל זה אלה שמספקים את התכשירים לבתי המרקחת ורשתות הפארם, מטפטפים את המים על גלולות סוכר, ואז מייבשים אותן. הסוכר הזה נמכר כ"תרופה"."

ודבר אחרון, הדף " למה זה לא עובד", נפתח באמירה "ניסויים שנערכו על הומאופתיה בתנאים הקפדניים ביותר- כאשר גם המטופל וגם הרופא אינם יודעים אם הם משתמשים בהומאופתיה או לא עד תום כל הניסויים - הראו שהומאופתיה אינה מועילה יותר מגלולות סוכר."

ממתי רופאים נותנים טיפול הומאופתי? או צמחי מרפא? ועוד בלי ידיעתם? נשמע לי מוזר וטעון הסבר. ושוב, לא ממש נשמע לי כמו הומאופתיה.

במקביל, מציע לעיין גם בקישורים הבאים בתור התייחסות להוכחות מדעיות ולמחקרים:

דיון על הוכחות מדעיות
מחקרים מדעיים בהומאופתיה

ולסיום, איני מסכים עם גישתך בכל הנוגע להפגנה, אך אין לי ספק בכנותך. באופן אישי אני חושב שדיון תורם יותר להכיר את היעילות או חוסר היעילות של שיטות ומעודד למידה יותר מהפגנות - למידה, שעשויה להביא להבנה ששיטה כזאת או אחרת  היא יותר או פחות יעילה ממה שחשבנו בתחילה. אני יכול לספר לך שלאחרונה יש לי מפגשים עם אנשים צעירים מהספקטרום האוטיסטי, ובין שאר הדברים גיליתי שהרבה מהם אוהבים לאכול - ואוכלים - הרבה דברים שנחשבים (או צריכים להיחשב) לזבל טהור אצל כל אדם נורמלי, קל וחומר אצלם. חיפוש ראשוני ושטחי הביא לשפע מידע על הגישה התזונתית והביו-רפואית לאוטיזם, על תזונה ללא גלוטן וקסאין, על דיאטה קטוגנית, על החשיבות בהימנעות משמרים, צבעי מאכל, חומרי טעם מלאכותיים וחומרים משמרים (דיאטת פיינגולד) ועוד. זאת אומרת שהדברים ידועים, אבל בפועל יש הרבה עבודה שיש לעשות כדי ליישם. יש ידע רב ומבלבל, חלקו נשען על השערות (גם של רופאים) וקשה לעשות מהפכות גדולות כל כך כשאתה לא יודע האם המידע הזה נכון, כשההרגלים לאכול טבעול וצ'יפס ולשתות קוקה-קולה מושרשים עמוק כל כך, וכשהדוגמה האישית שהם רואים מסביב מעודדת את ההרגלים הפסולים. נראה לי שהדרך הנכונה היא ללכת עקב בצד אגודל, להכניס בננה אחת במקום חטיף אנרגיה אחד, ולא לבוא בגישת המפץ הגדול. הנפנוף בהפגנה, להבנתי, הוא ביטוי של גישת המפץ והוא לא תורם דבר. זו דעתי.

בכל מקרה, ההפגנה אמורה להתקיים ברגעים אלה ממש, לא? אני לא בת"א אז אני לא יודע האם יורד כעת גשם בכיכר דיזינגוף, אבל מקווה שבכל מקרה התלבשתם חם. קר שם בחוץ.

כל טוב.

רפואה משלימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שלום לך יקירי'
שלום לך יקירי
04/02/2011 | 18:28
4
2
אגב, אם אתה בפייסבוק - אנא חפש אותי.

התייחס לדבריך עם שלוש כוכביות לפני תגובה ***

לתחושתי, הגישה מאחורי ההודעה אינה תורמת לקידום הדיון
*** בכנות, אחרי שבחודשים האחרונים עסקתי בללמד סטטיסטיקה. אני מסופק מאד שאפשר ללמד במספר פסקאות את המידע הדרוש בשביל לעקוב אחרי טיעונים יותר מורכבים מ *** "לא נראה לי". לכן איני רואה טעם בדיון - אלא רק ציון העמדה של גישה מתנגדת.

ארגון הפגנה זו פעולה די משמעותית, בבחינת "הגיעו מים עד נפש".
*** רק אציין שאני לא אירגנתי את ההפגנה. שמעתי עליה וחשבתי "הו, זה נחמד". המצב שבו התחלתי לחשוש הוא כשהתחלתי לגלות כמה מסביבי לא מבינים למה בכלל יש בעיה בהומאופתיה, ולמה זה שונה מכל שיטה אלטרנטיבית אחרת (נאמר, שיאצו). למרות שלדעתי (הצנועה) יש הבדל משמעותי ביניהם (האחד פלאסבו גמור, השני מחובר לפרקטיקות בעלות ערך שהוכח מחקרית, גם אם לא תמיד בהיקף שהיינו רוצים לקוות לו).

תוכל להשתמש גם באזכור הספר "ריפוי או פיתוי?",
*** שמעתי על הספר, לא קראתי. אני לא יודע מה האג'נדה שלו ועד כמה הוא מגמתי או לא.

הדף " למה זה לא עובד", נפתח באמירה "ניסויים שנערכו על הומאופתיה בתנאים הקפדניים ביותר- כאשר גם המטופל וגם הרופא אינם יודעים אם הם משתמשים בהומאופתיה או לא עד תום כל הניסויים - הראו שהומאופתיה אינה מועילה יותר מגלולות סוכר." ממתי רופאים נותנים טיפול הומאופתי? או צמחי מרפא? ועוד בלי ידיעתם? נשמע לי מוזר וטעון הסבר. ושוב, לא ממש נשמע לי כמו הומאופתיה.
*** הם מתארים לך ניסוי מהסוג של "ניסוי קליני" (עם קבוצת ביקורת, הקצאה מקרית של מטופלים וסמיות כפולה). האנשים באתר פשוט עושים עבודה בינונית בתיאור הפרצדורה. אתה יכול לקרוא עליה (מאד) בהרחבה כאן:  http://en.wikipedia.org/wiki/Randomized_controlled...

אני חושב שדיון תורם יותר להכיר את היעילות או חוסר היעילות של שיטות ומעודד למידה יותר מהפגנות
*** הלוואי. בימים אלו יש לי ספק רב על היכולת של המדיום הטקסטואלי לגשר על אי הסכמות, מבלי שיתלוו אליהם צעדים בוני אמון שמבוססים מחוץ לאינטרנט.

הגישה התזונתית והביו-רפואית לאוטיזם, ...
*** ספר לי על זה. האח הגדול שלי רז גלילי (ואישתו, תמי תמיר) הוא מנהל הפורום של זה בתפוז (או לפחות היה לפני כמה שנים). הוא הביא את זה לישראל/לשפה-העברית (למיטב ידיעתי).

בכל מקרה, ההפגנה אמורה להתקיים ברגעים אלה ממש, לא? אני לא בת"א אז אני לא יודע האם יורד כעת גשם בכיכר דיזינגוף, אבל מקווה שבכל מקרה התלבשתם חם. קר שם בחוץ.
*** אכן היה קר. התלבשתי חם. היה נחמד :)

להית,
טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'משפחה מוכשרת'
משפחה מוכשרת
05/02/2011 | 15:01
3
3
פורום אוטיזם -גישה ביו רפואית נסגר לפני מספר חודשים, אבל תמי ממשיכה לנהל קומונה שעוסקת באותו נושא וכנראה עושה עבודה מצוינת. כל זה מכפיל את מספר האחים למשפחת גלילי שאשמח להחליף איתם כמה מילים (ואם אהיה באותו יום במצב רוח לחומוס, אפשר יהיה לצרף עוד אח).

אני יודע שלא אתה ארגנת את ההפגנה, אבל הפצת אותה בכמה מקומות ברשת וקראת להצטרף להפגנה. יומיים אחרי, האם אתה עדיין חושב שהפגנה היא הדרך הטובה ביותר לדון בנושא? איזה שינוי היא חוללה בתודעת הציבור? ואיזה שינוי לדעתך יחוללו הדיונים שמתקיימים בעקבות הקריאה להפגנה? ממה שאני קורא בשרשור הזה, יש כאן דעות מנומקות ומוסברות בהרחבה, אבל אין דיאלוג פתוח. "לתת הזדמנות למאמיני ההומיאופתיה להתייחס לכך כאן", כפי שכתבת בהודעה הראשית, היא מטרה שללא ספק הושגה במלואה. לדבריך, לא התכוונת ממילא להיכנס כאן לדיון ואינך רואה בו טעם ("לכן איני רואה טעם בדיון - אלא רק ציון העמדה של גישה מתנגדת" - ציטוט שלך, מההודעה עליה אני מגיב), ולכן בעצם גם לי אין יותר מדי מה להוסיף, זולת את התנסותי האישית - בפעם היחידה בה פניתי לעזרת הומאופת קלאסי, היה זה בהמלצת המטפל שמלווה אותי שנים ברפואה סינית, והמליץ עליו בחום. הטיפול לא עזר, ואיני נוטה באופן אישי לפני כן או מאז להומאופתיה. עם כל זה, התרשמותי מההומאופתים הספורים מאד שפגשתי, היא שהם מטפלים טובים ורציניים. לא פגשתי מטפל רציני בחוצנים, קמיעות וחוטים אדומים.

ולסיום אמליץ לקרוא שוב את דעתי בנושא ההפגנה, והגישה ההפגנתית בכלל, כפי שניסחתי אותה בהודעה הקודמת. לא מתוך מטרה לשכנע או להטיף, אלא לנוכח מה שקורה בשרשור הזה כדוגמה מייצגת. מעניין יהיה לערוך מחקר סטטיסטי שיספק את התפלגות התוצאות האפקטיביות של דיונים לעומת ויכוחים... לתחושות אולי אין כל ערך מדעי, אבל לתחושתי השרשור הזה, למרות ההתנסחות הרהוטה שלך והנימוקים המבריקים וההתייחסות העניינית לדברי כל אחד מהכותבים האחרים, חיזק את ההומאופתיה ולא ההיפך. אולי אני טועה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איש יקר'
איש יקר
06/02/2011 | 14:47
2
2
מצער אותי הזמן שהשקענו כולנו בכתיבה.
אכן נראה שלא היה אדם אחד בשירשור שהצהיר שמשהו כאן גרם לו לחשוב אחרת משחשב לפני כן.

להתראות בעתיד,
טל
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא חבל על הזמן שהושקע בכתיבה'
לא חבל על הזמן שהושקע בכתיבה
06/02/2011 | 15:56
1
כי אמנם לא הצלחת לשכנע שנפסיק לראות את ההומאופתיה כחלק מהרפואה המשלימה (האם באמת ציפית שדיון ללא עובדות חדשות ו/או הפגנה יעשו זאת??), אבל על הדרך התפתח פה דיון מעניין עם כמה סעיפים,
אני מניחה שחלק מהנימוקים שעלו פה, ימשיכו להתפתח אצל אחד או שניים מהמשתתפים, אולי גם אצלך ולעורר מחשבות בנושאים השונים שנכנסו לתוך הדיון.
ואם יש משהו שמאד מאפיין את רוב העוסקים והמקורבים לתחום  הוא פתיחות לרעיונות חדשים ולשינוי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הנה לך זה דווקא גרם כן להתבונן בעצמך:)'
הנה לך זה דווקא גרם כן להתבונן בעצמך:)
07/02/2011 | 00:23
2
כל אחד לוקח מכל דבר או סיטואציה בחיים... את הדבר הקטן או הגדול שהוא הכי נכון לו בזמן הזה.

שבוע טוב
אסתר
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ובקשר למיגרנה'
ובקשר למיגרנה
04/02/2011 | 13:04
11
3
לפני המון המון שנים סבלתי ממיגרנה - מיגרנה אמיתית שאובחנה עם כל הבדיקות אחרי שהבינו שאופטלגין פורטה לא מדגדג לי את קצה הכאב.
לא היה לי אז רקע ברפואה משלימה, חוץ ממעט בסיסים שהיוגה נותנת,
בכלל , שלושת המטפלים ברפואה משלימה שהיו אז בארץ היו נסתרים ולא מוכרים לאף אחד. את הדעות המוטעות שלנו על תזונה נכונה קיבלנו מרופאים ותיקים שלא ידעו מהחיים שלהם (אמירה בראייה של היום), ובכל זאת משהו באינסטינקטים הטבעיים שלי קלט שאני מכורה לכדורים נגד כאבים ולכדורים האדומים של המיגרנות ושום דבר טוב לא יוצא מזה.
איכשהו , בלי ידע ובהחלטה נחושה גמלתי את עצמי מהכדורים, ובהמשך גם מהמיגרנות. חלק מהדברים אני מצליחה להבין איך לאחר שלמדתי וחלק לא ..
אחרי שלמדתי רפלקסולוגיה ועוד דברים גיליתי שהתהליך שאני עברתי הוא לא בשמים, ויש גם לאחרים חיים אחרי המיגרנות. שינוי קטן באורח החיים - תזונה, תנועה, נשימה, חשיבה חיובית אפשר לחזק ולקצר זמנים בסדרת רפלקסולוגיה או דיקור  - ונפטרים מהמכה.
הגישה הזו שלי טובה לאותם מקרים בהם זו מיגרנה באמת (קשורה לכלי הדם בראש) וגם למקרים בהם כאבי הראש קשורים לרגישות למזון מסויים.
ועדיין היו לא מעט אנשים שלהם זה לא עזר - מהם רבים שהבעיה היא בכלל לא מיגרנה, אלא נובעת מבעיה בשרירים. נחשפתי לזה גם בעבר, אבל כשבן זוגי התחיל להתמחות בעיסוי רפואי, גילינו שבזמן הקצר יחסית שהוא עובד, פתאום ידי הקסם שלו פתרו בהינף טיפול, שניים או שלושה בעיות של כאבי ראש עקשניים שאנשים סוחבים אתם שנים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'והמסר'
והמסר
04/02/2011 | 13:08
10
2
במקום לצאת להפגנות נגד ההומאופתיה ולהשקיע בבלוגים על מיגרנות,
תשקיעו קצת במציאת הפתרון האישי למיגרנות ותפתחו בחיים חדשים בלי הצרה הזאת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה אור.'
תודה על ההמלצה אור.
04/02/2011 | 17:43
9
2
אציין שאחי (שכותב את הבלוג), עושה מאמצים רבים בכיוון (עד כה, ללא הצלחה יתרה).
בעיני, זה שהוא מתעד דברים שהוא נתקל בהם בבלוג שלו, הוא רק שירות לציבור.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
04/02/2011 | 21:43
לא ממש קראתי את הבלוג, מריחוף העיניים שלי על כמה שורות ראיתי המון התייחסות לתרופות שונות,
יתכן שבמקום אחר היתה גם התייחסות לשיטות טבעיות יותר,
אני יכולה לספר מהנסיון שלי האישי והבלתי משקף בעליל, שלדעתי החלק המשמעותי ביותר בריפוי היה הגמילה מהתרופות שאיכשהו הצלחתי להתמכר אליהם. וזה היה בכלל לא פשוט כי ההתקפים שהיו לי אחרי שהפסקתי להשתמש בכדורים היו ברמות ששיתקו אותי ימים שלמים.
איכשהו עשיתי גם משהו נכון ביוגה ומשהו נכון בתזונה שלי (לא הורדת גבינה צהובה ושוקולד אגב) ומןהסתם גם שינוי חשיבה וזה הצליח.
הייתי מציעה לך לבדוק קודם את הנושא של השרירים, לא בגלל שהוא הגורם הנפוץ ביותר , אלא בגלל שהוא הכי קל לבדיקה - אם זו הבעיה אז מיד חשים בהבדל ואולי עוד כמה טיפולים + קצת טיפול אישי בבית. וזהו.
אם הנושא דורש צמחים/רפלקסולוגיה/דיקור/תזונה /ניקוי מרעלים - זה כבר סיפור ארוך לפני שרואים את התוצאות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ציינת שאחיך עושה מאמצים רבים ללא הצלחה'
ציינת שאחיך עושה מאמצים רבים ללא הצלחה
05/02/2011 | 12:10
7
2
1. לבי אתו על הסבל שהוא עובר.
מיגרנה זו מכה לכל מי שסובל ממנה

2. מה זה אומר?
שאחיך עדיין לא מצא את מה שמתאים לו ספציפית

3. מה זה אומר על השיטות שהוא ניסה?
שיכול להיות שמתאימות להמון אנשים אחרים אך אינן מתאימות לו

4. הייתי בודקת מה הרווח המשני שיש לאחיך מכך שיש לו מיגרנה.
ואל תגיד לי שכואב לו והוא סובל, ואיך לבן אדם יכול להיות רווח מדברים כל כך לא נעימים.
אז תתפלא, גם מצב לא נעים בהחלט יכולים להיות בו רווחים משניים עצומים - אפילו יותר מאשר בצורות אחרות

יש לאחיך מזל. ממיגרנה למרות היותה סבל גדול - לא מתים מזה.
אנשים מפתחים מחלות מאד קשות ואפילו מסכנות חיים שיש בהם רווחים משניים - למרות שקשה לעכל את זה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם יש משהו שקשה לי בין הגישות ההוליסטיות'
אם יש משהו שקשה לי בין הגישות ההוליסטיות
05/02/2011 | 13:12
6
2
זה דוקא לא ההומאופתיה (שנוח לי מאד להגיד עליה שלי היא לא התאימה אבל לאחרים או בתקופה אחרת יכולה להתאים), אלא הגישה הזו של אתה אחראי למה שקורה לך ואתה מזמן את הדברים.
(מוזמנת לקרוא דיונים מאד ארוכים וסוערים שהיו פה בפורום)
איך זה מתחבר עם העובדה שהחלטתי לקחת את הקורס לניסים, לא יודעת.
על כל פנים, אני חושבת שאפילו לאנשים שהגישה הזאת עזרה - לא אני - זה בטח לא קרה כתוצאה משאלה בצורה כזו. חוץ מהתנגדות על החדירה לפרטיות זה בטח לא מעודד שום דבר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
06/02/2011 | 14:39
1
לצפיה ב-'אני יכולה להבין אותך מחד מאידך...'
אני יכולה להבין אותך מחד מאידך...
06/02/2011 | 15:55
4
6
מנסיון אישי פרטי שלי.. כשהסכמתי שיודבקו לי תוויות (מסיבות של רווח אישי) התוויות קיימו את עצמם.. גם בצורה של מחלה. כשהרווח היה נראה לי זניח לעומת המחיר שמשולם המחלה נעלמה. נתקלתי בזה אינספור מצבים בחיי האישיים.. והיום כל פעם שמשהו מהדהד אני שאולת מה קורה.. וזה עובד.

זה נכון לגבי הרבה מצבים בחיים. גם סוכרת.. מתרחשת אצל אנשים שבין היתר מרירים על החיים. נשאלת השאלה מה הרווח במרירות? יש הרבה רווח בלהתלונן ולא להסכים לאהוב את מה שיש לך...

יש הרבה דוגמאות .. חלקן יכולות לקומם... אבל הם מתרחשים בפועל.. יום יום.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני יודעת שזה עובד על אנשים מסויימים'
אני יודעת שזה עובד על אנשים מסויימים
06/02/2011 | 17:19
2
אני לא ביניהם
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא מסכימה בכלל'
לא מסכימה בכלל
07/02/2011 | 00:04
2
גם עיסוקי הוא להעלות למודעות את המקורות הרגשיים לתופעות פיזיות ..וזה נכון שכל קושי ומחלה הם פתח להתפתחות.אבל יש הרבה יותר מזה שהוא לא ברור ולא מובן ובטח לא רק רווח משני.
הקיום פה הרבה יותר מסתורי מאשר לפתור אותו ב"מה הרווח שלך מהמחלה הזאת"?
לא הכל תלוי בנו..חלאס עם האמונות הנו איגיות האלו.
גם הקישור שלך סכרת-=מרירות-מאוד שטחי בעיני.
יש הרבה אנשים מרירים ללא סכרת ויש אנשים שמחים מאוד ומלאי אופטימיות עם סכרת חמורה. יש כאלו שנולדים סכרתייים.
האם לפי שיטתך הם נולדו מרירים?
לכל אדם
יש את הסיפור הייחודי שלו ושל הנשמה שלו בעולם הזה שהוא הרבה יותר ממה שאנחנו אי פעם נוכל להבין במסגרת מוגבלות הקיום והתודעה שלנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רווח משני'
רווח משני
07/02/2011 | 07:40
4
היי nofaritrit,
גם לי היה קשה לקבל את העניין הזה עם הרווח המשני.  לא פסלתי אותו, הרבה מאוד שנים לא ידעתי מה היא הדעה הפרטית שלי עליו, אז רק התבוננתי.  אצל המטופלים שלי היה לי קל לזהות את הרווח המשני, גם כשהם לא היו מודעים לו.  הוואו הגדול החל כשהתבוננתי פנימה וניסיתי לראות שם את הרווחים המשניים שלי.  עזרה לי מאוד ההתבוננות במראה שלי, הלידה של הבן הצעיר שלי.  
הוא נולד עם שרירים חלשים.  איזה רווח יכול להיות לתינוק בן יומו? בעזרת חולשת השרירים הוא הרוויח את חייו.  הוא נולד עם דלקת ריאות קשה (שגם שם אפשר לשאול -מה הרווח?) וכדי לא לאמץ את הריאות הוא הרפה את כל גופו, הדלקת עברה, בעצם לא ממש עברה אלא התחלפה לה עם התקפי אסטמה קשים והוא עדיין נשאר עם אותו הדפוס, לאורך כל השנה...השנים. בגיל ההתבגרות הוא החליט לוותר על הדפוס הזה הוא נפרד ממנו בהתקף האסמטי הכי חזק שהיה לו כשהוא מתמודד איתו כמעט לבד לגמרי, כמעט כמו בלידה מחדש ומאז ניסה ללכת אל הצד השני, להראות לכולם כמה שהוא חזק ואין ספק שיש לו היום שרירים מאוד חזקים (ולא רק שרירים)...  היום הוא חוזר הביתה אל עצמו, כשבדרך הוא מגלה עולם הרבה יותר יפה, והרבה פחות מאיים.
נכון, לא את הכל אנחנו מבינים, אבל לאמר: אנחנו מוגבלים, זה לוותר על הגילוי העצמי שלנו, לקבל את כל מה שעובר עלינו כמשהו שאין לנו בו בחירה.
ויש לנו בחירה אפילו במקום הכי נמוך שאליו אנחנו מגיעים.
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
07/02/2011 | 12:55
6
לא יצרתי אקסיומה סכרת = מרירות... יש עוד פרמטרים שמובילים לסכרת.

מאידך ... אם את/ה עוסקים בנושא של סיפור נשמות.. אז את/ה בטח מכיר/ה את הסיפור שכל נשמה מגיעה ומתגלגלת לעולם לצורך תיקונה.. כך שאם אדם נולד עם סכרת יתכן שיש מצב שזה חלק מהתיקון שלו?...

"וזה נכון שכל קושי ומחלה הם פתח להתפתחות" משפט שלך.. כלומר שיש בך את ההבנה כי למחלה יש סיבה שהיא באה... את/ה יכול/ה לבחון אותה מכל מיני זוויות ולקבל תשובות מפתיעות עד כמה לא פעם ולא פעמיים מחלות (שאגב לא צצות ביום בהיר אחד) באים לשים זרקור על ההתנהלות שלנו המודעת ועוד יותר על הלא מודעת.

לטעמי להתבונן באדם ולהגיד שהוא שמח רק מפני שהוא מפזר חיוכים והצהרות אופטימיות זה לא להעמיק לנבכי נשמתו... הרבה אנשים חיים עם מעטה מסויים אפילו מפני עצמם ובני משפחתם וחבריהם משום... שהם למדו שהחברה אוהבת אותם מחייכים ואופטימיים .. ואם ניתנת  אפשרות להציץ פנימה לתוכן הפנימי .. הדברים מקבלים מימד אחר לגמרי. ככה שזה  ממש לא מדד.

יום נפלא
אסתר
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הפגנה נגד חופש הבחירה'
הפגנה נגד חופש הבחירה
05/02/2011 | 14:26
2
2
בוא נפגין גם נגד כל השיטות האחרות
שעדיין לא הוכחו כחד משמעיות ברמה כלשהי,
כך לא נצטרך לבחור
לא נטעה לעולם
נשאר בריאים לנצח.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בואי לא נקרא את מה שאני כותב'
בואי לא נקרא את מה שאני כותב
06/02/2011 | 14:29
1
1
ונתעלם מזה שאני לא מנסה לפגוע בחופש בחירה או להוציא משהו מהחוק (אלא רק להביא מודעות).

ובואי גם נתעלם מזה שיש דברים שלא הוכחו חד משמעית (נאמר, דיקור), למול דברים שהוכחו (עד כמה שאפשר "להוכיח" משהו), בצורה מאד שיטתית, שהם לא אפקטיביים יותר מגלולת סוכר (נאמר, הומאופתיה).

אבל בואי באמת נתעלם מזה...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תראה,לי ולהומאופטיה יש יחסי שנאה אהבה'
תראה,לי ולהומאופטיה יש יחסי שנאה אהבה
07/02/2011 | 00:18
3
מצד אחד היו לי הרבה נסיונות עם הומאופטיה שלא עשו דבר ומאידך כאלו שעשו שינויים משמעותיים מאוד לטוב וגם לרע(ואפילו רע מאוד).
לא חושבת שניתן לחקור את זה בכלים מדעיים מכיוון שמדובר בתהליך
אתה מגיע לטיפול לפתור בעייה מסויימת אבל בעייה אחרת נפתרת כי ישנם דברים שהם לא לינארים.
באמת שאני לא רואה שום דרך למדוד שינויים במישורים שהם יותר רוחניים ופסיכולוגים מכיוון שממילא ההומאופטיה לא מותאמת לאדם ע"פ מחלה אלא ע"פ שלל סימפטומים.
היום אני חד משמעית ממליצה על הומאופטיה כניסיון לכמה חודשים. במקרה שזה עוזר זה עוזר כמו נס אז שווה לנסות.
במקרה שזה לא עוזר אז הרבה זמן יקר הלך לאיבוד כי אפשר היה לקבל טיפול אחר והומאופטים מאוד לא אוהבים טיפולים אחרים במקביל.
בגדול אני כן חייבת לאמר לך (בגלל ההקשר המשפחתי לרז )שאצל ילדים בספקטרום ראיתי שינויים הרבה יותר גדולים מתרופות הומאופטיות מאשר שינויי תזונה ,תוספי מזון והוצאה של כספית מהגוף.
כמובן שלא ערכתי מחקר מדעי (וקשה מאוד לערוך כזה מכיוון שיש יותר מידי משתנים) אבל בגדול מהניסיון שלי יש להומאופטיה פוטנציאל ריפוי גדול.(אני אומרת פוטנציאל כי יש לי הרבה ביקורת על איך דברים נעשים בעולם הזה)
אישית לבן שלי זה עשה שינויים מרחיקי לכת לטוב ולרע ואין לו שום מושג שהוא קבל רמדי שאמורה ל"עזור" לו. כך שלפחות לי אישית ברור שהתרופות האלו הן לא רק סוכריות..מה עושים איתם ואיך זאת כבר שאלה אחרת ומסובכת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חברים יקרים'
חברים יקרים
07/02/2011 | 01:38
2
קראתי בשקיקה את כל ה(איך אתם קוראים לזה?) - "שרשור".
נהניתי מאוד*. (*נאמר בציניות)

אתם שואלים למה?
הקדמה:
אני לא מכיר את מטרות הפורום, מעולם לא ביקרתי בו בעבר.
הפורום נקרא "פורום רפואה משלימה", את זה הצלחתי להבין.
אני חושב שכל רעיון, (מדע, אמנות, אמונה, דת וכו') צריך להיות מסוגל להתמודד עם ביקורת.

גילוי נאות: הדוקטור (לסטטיסטיקה) יוסי לוי, שלפי מה שמר גלילי מספר - עומד מאחורי ההפגנה (?), מתפרנס מהיותו (בין השאר) סטטיסטיקאי (בכיר?) בחברת התרופות "טבע". (לחלוטין חף מאינטרסים*)

גוף ההודעה:
אני חושב שכאשר מר גלילי (אדם שאם הייתם מכירים, ודאי הייתם מתייחסים אליו שונה כאן בדיון. לדוגמא - http://www.talgalili.com/?p=1240) החליט לפרסם את ההודעה בפורום זה, כוונתו העיקרית היתה לנהל דיון.
ברור שמטרתו לא היתה לפרסם את ההפגנה.
מר גלילי מנהל מספר פורומים בו הוא כתב ראשי (עם כמה עשרות קוראים כל אחד) ויש לו זרועות מאוד ארוכות ברחבי ה"בלוגספירה" (ככה קוראים לזה?) הישראלית, אם הוא ירצה לפרסם משהו, הוא ימצא את הקהל המתאים ויגיע אליו. ממש לא יצעק מוות לערבים בתוך עזה.

תשובה לשאלה "למה נהניתי מאוד* ":
הבנתי שאתם לא מצליחים לנהל דיון. לא מצליחים להבין שאנשים בסך הכל רוצים ל-ד-ב-ר.
אנשים רוצים לשמוע ולהשמיע. לא רוצים להתנצח ולא רוצים לגרום לאחר לחשוב שהוא טועה. (לפחות לא בדיון הזה...)

ברור שכאשר אנשים מגיעים מעמדות כל כך שונות:
-
מטפלת בכירה רב תחומית: רפלקסולוגית בכירה, נטורופטית, מטפלת במספר שיטות עיסוי,
מתרגלת יוגה, טנטרה וברימה
-
*מטפלת הוליסטית,
*מלווה תהליכי שינוי והעצמה  
*מלמדת אנגלית בתנועה והנאה
-
מטפל בכיר בעיסוי רפואי שיקומי 054-9795002
-
אל מול:
מתעתד לסיים תואר שני בביו-סטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב לקראת תחילת 2010.
עובד כסטטיסטיקאי במעבדה לסטטיסטיקה של אוניברסיטת תל-אביב.

אז  ב-ר-ו-ר   שיש פה הבדלים תהומיים באופן המחשבה, (מי אמר מדע מול רגש?) טהל ללא סספק יש גם המון מה להפיק אחד מהשני, למה סתם להתנגח?
למה לא (ואני פונה למצדדים בשיטה) לשמוע מה יש למר גלילי להגיד, ולהתמודד עם העובדות שהוא מציג? הרי לא סביר שהומאופתיה זה שטויות, כנראה שאפשר להתמודד עם ה"מחקרים" המדעיים. למה לא לנסות להעמיד את מר גלילי על טעותו?

אז אני כבר אענה בשמכם, "כי כל יומיים בא מישהו וטוען שהכל שטויות. לא מאמין? שלא יבוא לפה. למה אנחנו צריכים להתגונן? "
אז אני גם אענה לכם - (ואני מודה שניסחתי את התשובה שלכם כדי שיהיה לי נוח לענות עליה.)

אז בואו נניח שמר גלילי היה בא לפורום ומנסה הודעה בעלת אופי שכזה:
אני לא ממש מכיר את התחום, אבל הייתי שמח אם תוכלו להרחיב מעט כדי שאוכל להכיר את הנושא יותר לעומק.

ובצורה עדינה היה מציג את ה"מחקרים" שלו כחלק מהשאלות שהוא שואל, אז מקומו כן היה פה?

סיכום:
תפסיקו לריב. אל תרשמו בחתימה האלקטרונית שלכם שאתם "מטפלים" ותפזרו פה לכל עבר כעסים ואנרגיות שליליות.
ואתה מר גלילי, מה חשבת לעצמך כשנכנסת לאמצע עזה וצעקת מוות לערבים?

תודות:
גוגל.
רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

22:04 | 04.12.19 אורחים בפורום
11:33 | 13.10.19 טאוֹ
22:09 | 26.08.19 רוני1955
10:45 | 22.08.19 אורחים בפורום
14:58 | 06.08.19 אורחים בפורום
00:27 | 11.07.19 חבובציק
19:53 | 21.06.19 אורחים בפורום
18:36 | 19.06.19 shlomibe9
19:29 | 02.05.19 נטע....

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ