"קצרים" בשינה

"קצרים" בשינה

שלום, אשמח לעזרתכם/ן: לא פעם כאני הולכת לישון בלילה, אני מתעוררת אחרי עשרים דקות (אחר כך מצליחה להירד שוב ולישון). אם אני מנסה לישון בצהריים - גם כשמדובר בעייפות רבה אחרי שמת לילה מועטה - אני תמיד מתעוררת אחרי 10-20 דקות, ולרוב לא מצליחה להירדם שוב. מה יכולה להיות הסיבה? והפתרון?... תודה!

0 אור 0

New member
תנסי לראות מה קורה לך כדי לאתר את הסיבה

האם יש בעיה פיזית שמפריעה לך? - מזרון לא נוח, אור, רעש, אכילה או שתיה סמוך לשינה, קור, האם הראש ממשיך לעבוד ולהיות טרוד בכל מה שקורה ועובר עליך, האם יש לחץ מיוחד או קושי רגשי שעובר עליך עכשיו, האם הבריאות תקינה? - ואני לא מתכוונת רק לדברים שמשתקפים בבדיקות דם - אלא האם את עצמך מרגישה מלאת אנרגיות ושפעת בריאות

חשוב לבדוק אם את מתעוררת כשאת צמאה

באופן קיצוני בחלק מהפעמים, לרוב מלווה עם טעם מתוק בפה. כשאת צריכה לבצע מטלה שדורשת מספר שלבים, יש לך נטיה לעבור עליהם בראש שוב ושוב? חשוב, ממתי התחילה התופעה? צריך גם לשלול אלרגיה קלה, יכול לנבוע מאבקת הכביסה או המרכך (תבדקי אם זה קורה יותר בארבעת הימים הראשונים להחלפת כל מצעי המיטה, ותשתדלי לא להחליף לשם הבדיקה) את המצעים לתקופה כמה שיותר ארוכה (נו, לא להגזים...
ולראות אם יש שינוי. ואולי יש אבק בחדר. אלו שאלות להבין מהיכן נובע כזה תסמין. מעבר לזה מומלץ תמיד לשמור על "היגיינת השינה" וזה אומר שהחדר יהיה מסודר ונקי. סדין מתוח. לא יותר מספר או שניים ליד המיטה וכו', כל אחד יודע מהן נקודות התורפה בקשר לזה... ושאלה ששכחתי - מתי את הולכת לישון? לילה טוב...

עדינה77

New member
בירור מקיף

אני מאד מסכימה עם השאלות של אור. חשוב גם לבדוק את הנשימה. יש מצב שנקרא "דום נשימה" בשינה וגורם לאדם להתעורר כדי לנשום טוב. תרגישי טוב

יעל ND

New member
יכולות להיות המון סיבות

אם את לא סובלת מחרדות, דאגנות,אם חייך לא עמוסים מידי בלחצים שונים ומכבידים, תעשי בדיקות לבירור מצב הכללי של בריאותך, ואםהכול בסדר, תפני לנוירולוג. הוא יבדוק אותך ויתכן שישלח למעבדת שינה. בכל מקרה, לפני כל טיפול חשוב האבחון. בכל אופן, זוהי בעיה שניתן לעזור לה בדרכים הטבעיות.

תודה לכולם/ן - זו אכן תקופה דאוגה,

אם כי ממש לא ברמה של חרדות, אבל בהחלט מחשבות לא פוסקות, כך שמן הסתם זה קשור. האם אפשר לעשות עם זה משהו (לא ע הדאגות, זה באפיקים אחרים...)? זה מייצר מעגל עייפות שקשה להיחלץ ממנו... תודה!

עדינה77

New member
טיפול בדאגות

מעניין שאת אומרת שלא לטפל בדאגות אלא רק בהפרעות שינה. את בעצמך מבינה שזה מעגל. לפעמים נראה שאין מה לעשות לגבי הדאגות "כי זה המצב" - אבל זה ממש לא כך. הנקודה העיקרית היא איך את מגיבה למצב אובייקטיבי בחייך ואת כמה הוא משפיע עלייך (לדוגמא - קשיי שינה). לכן אני כן חושבת שטיפול רגשי שיאפשר לך לחוות בצורה שמתאימה לך את המצבים בחייך - יכולה מאד לעזור ולהקל עלייך. בהצלחה

0 אור 0

New member
גישה של הרפואה המשלימה

היא לטפל במקור הבעיה ובכך לפתור אותה, גם אם הדאגה היא מאד אמיתית ונובעת ממשהו שלא ניתן לפתור כרגע, טיפול הוליסטי יסייע לך בדרך ההתמודדות עם הדאגה ועם המחשבות הבלתי פוסקות, כך שיפסיקו לפגוע בשינה.

ניסיון אישי :

תמיד ישנתי "כמו תינוק" התחלתי לשון מקוטע ולהיות עייפה בתקופה שהיה לחצים , מחשבות , כשנתתי הרבה תשומת לב לכל מיני דברים ולא הרפתי מהם גם בשינה. זה נורא קל להגיד : שחררו את המחשבות , תרפו , אבל איך העצם עושים את זה ? לי , באופן אישי זה עבד ככה, (ויש מיליון שיטות נכונות אחרות) התחלתי לטפל בעצמי אצל אחד המטפלים הטובים בהילינג ורייקי וכשראיתי שזה עובד , התעורר גם התאבון רציתי עוד , כי זה עשה לי טוב עברתי קורס רייקי 1 , המשכתי לטפל בעצמי (רייקי מאפשר טיפול עצמי) יום יום. חזרתי לישון כמו תינוקת (כמו תינוק שישן טוב הכוונה ) התחלתי להיות ערנית יותר ביום הראש התחיל להתנקות מערפל , מחשבות נהיו מחודדות יותר , כמו פעם בגיל העשרה :) לאחר רייקי 2 אצל אותו מסטר הרגשתי שהיכולות גדלו ופתאום ראיתי שאין לי צורך בשעות שינה כל כך ארוכות (היתי חייבת 8 שעות בלילה ועוד שעתיים ביום והייתי עייפה ) היום אני מטפלת בעצמי יום יום , פעם בחודש , חודש וחצי הולכת לטיפול - לקבל טיפול. מרגישה נפלא, העסק שלי (לא קשור לתחום הרפואה ) צומח , הילדים מקבלים הרבה יותר , ואיכות חיים משתנה לטובה עוד ועוד.. והיום אני רוצה להמשיך ללימודי הילינג :) ---------- רייקי שיטה טובה לעזור לעצמך , וללא ספק יש עוד שיטות מעולות. אני חושבת שכל סוג של טיפול אנרגתי , ריגשי , פיזי (שחייה , ריקוד , יוגה .. ) יכול לסדר את העיניינים.

למעלה