שליית פתח

ריקי178

New member
שליית פתח

שלום, אני בשבוע 33 להריון. היה לי דמום פתאומי לפני שבועיים ולפי האולטרא סאונד רואים שזו שליית פתח. האם יש טיפול בזה? אמרו לי שאני חייבת ללדת בניתוח בשבוע 38. תודה, ריקי

0 אור 0

New member
שליית פתח זה מצב מסכן חיים

לכן חשוב מאד להשאר במעקב הרפואי, גם אם הוא לא הוליסטי.

שלית פתח

זה אומר שהשליה נמצאת בפתח, לפני העובר עצמו ולכן לא תתכן לידה רגילה, שבה קודם יוצא העובר ורק אח"כ השיליה. מומלץ לא לעשות מאמץ מיוחד, וגם עמידה ממושכת על הרגליים יכולה להיות מאמץ מיוחד. בדר"כ כששילה נמצאת בפתח בתחילת ההריון, היא זזה אחורה, ולעיתים היא נשארת שם. אני ממליצה על נשימות עמוקות כשמזדמן לך, להרים את הרגליים למעלה, לשפר את זרימת הדם אל השיליה, ומתיחות עדינות, שכמובן רצוי עם הדרכה מוסמכת.

לא

לך אין אפשרות לשנות את מקום השיליה זה קורה לבד, או שלא, כנראה שאצלך זה ישאר ככה עד הלידה/ניתוח בתחילת ההריון המיקום יכול להשתנות, לבד, לנו אין שליטה על זה בסופו זה כבר קבוע

0 אור 0

New member
למשל

מורה טובה ליוגה בהריון, מדריכת יוגה תרפיה, מטפלים בגרינברג או אלכסנדר ויש עוד (רביד אגב מאד מומלצת)

כמו שאור ציינה

התכוונתי להדרכה מוסמכת בתנועה שתקל על הזמן שנותר לה עד לניתוח. יוגה לנשים בהריון... לידה לא תהיה פה, אין מצב. ואני לא אתה, אני "את"....

TheGreatNut

New member
אני ממש לא מבין במצב שאת מתארת...

אבל אין ספק שגדולותה של הרפואה המערבית היא בניתוחים מעין אלו (ניתוחים שקשורים למשל ללידה). לא הייתי לוקח שום סיכון עם רפואה משלימה בכל מה שקשור ללידה. במצבים קיצוניים >> רפואה מודרנית.

למעלה