האם נכון שדיקור כואב - גם מועיל יותר

לא אינדיקציה

כך גם אני סבורה, ומכאן נבעה שאלתי, שכן המטפל הציגה כסוג של אינדיקציה. תודה

0 אור 0

New member
דוקא ברפלקסולוגיה נתקלתי לא פעם ב"נפגעים"

שלא מוכנים שיגעו להם ברגיל, אחרי שנפלו לידיים של מישהו שהגיע מהאסכולה שאם זה לא מכאיב,זה לא אפקטיבי וקרע לרגליים שלהם את הצורה. בשני מקרים נתקלתי באנשים כאלה - אחד שניער לי אתהבהונים ככה שכמעט קפצתי לתקרה מרוב כאבים. בדיעבד, הוא אמנם למד רפלקסלוגיה, אבל בקורס מזורז של כמה חודשים לעוורים (יש תיאוריהמוזרה כזו שאומרת שעצם היות האדם עיוורמפתחת בו רגישויות על). כשלמדתי רפלקסולוגיה, הבנתי שמה שחויתי לא היה זה. במקרה אחר,בפסטיבל.אני מטפלת בתאילנדי על מזרון אחד, ולידי הבעל של אחת המטפלות לוקח מישהי שביקשה טיפול רפלקסולוגי, וקורע לה את הרגליים. היא צועקת והוא אומר לה שככה הטיפול יותר אפקטיבי. דרש ממני איפוק גדול לא להפסיק את הטיפול שלי, ולהעיף אותו מהקורבן התמים שנפל לידיו. אחר כך אני הלכתי לאחראית המתחם ודרשתי ממנה שתשאיר את הרפלקסולוגיה למטפלים בתחום (לטענתה הוא אמר לה שהוא למד - ואגב מהפסטיבל אחרי זה \ אחדהמטפלים הקבועים מסנן את מי שמגיע כמטפלים כדי להבטיח רמה מקצועית) ולגבי הכאב שלפעמים קורה בטיפול - יש מה שנקרא בעיסוי כאב טוב, וגם ברפלקסולוגיה במידה מסויימת, אבל יש המון דרכים לעקוף את נקודת הכאב או לטפל בה בהדרגה כדי לא להכאיב. וטיפול לא מכאיב הוא לא בהכרח מלטף - כשאת נותנת מגע אדמה, זה מאד עוצמתי, אבל ממש לא מכאיב

../images/Emo51.gif הוספתי להחכים בנושא...

שמחה שהדיון שפתחתי התפתח לכלל עניין עקרוני (הכאב), ולא נשאר רק ב"פרטי" שלי.

freearth10

New member
טיפול מלטף ועוטף

גם אני לא מגיעה מתחום הדיקור, אני מאמינה שהשאלה שנשאלה כאן נכונה לכל טיפול בכלל ולטיפול הוליסטי בפרט. כאב בעבורי זה סימן לחוסר איזון ולא פעם במהלך הטיפול מגיעים למקום שכואב ואז טיפול מלטף ועוטף הוא כל מה שהאדם זקוק לו דווקא כדי לשחרר את הכאב. לדעתי, נגיעה שמביאה איתה כאב חזק כל כך שהאדם לא יכול לשאת אותו - היא נגיעה מיותרת. כל מה שעשינו עד לנקודה שהאדם יכול היה להתמודד איתו (מה שאור כינתה כאב טוב)- תעשה את השינוי. כל נגיעה שמעבר - היא פשוט מיותרת. אמנם מה שעשינו עד ל"כאב הטוב" לא מתבטל, גם כשהאדם חווה חווייה קשה בעקבות הטיפול,ובכל זאת - נגיעה שמעבר - פשוט מיותרת. מאיה

תודה

מקשיבה בהחלט לדעה הנוספת שהבעת בשאלתי (העקרונית, אך גם האישית-פרטית). אני במצב של "עושה חושבים" - להפתעתי משהו עבד בפגישה ה-3, אמנם כשצצה בעיה חדש, לצערי, אך היה חלק משתי אופציות שבאמת שתיחהן או אחת מהן הקלו על הכאב. היות שבמקרה החדש חיפשתי הקלה, מאזן השיקולים שלי השתנה, ואתן צ'אנס לעניין וכיצד אלך לאורן של ההתפתחויות.
גם לך.

אני רואה זאת בחיוב שנפתח כאן דיון

שבעצם נוסע משאלה אישית שלי ומהתלבטות בנושא כואב <תרתי..> מודה לך על העלאת נקודות מבטך על הכתב, ובהחלט אבדוק את שלב התוצאות (אתמול למשל - התוצאה דיברה בעד עצמה. ודווקא כאב לי מאוד...
)

eshiatsu

New member
כאב יכול להיות ביטוי לדברים שונים

לפעמים זה כאב שמוביל לשיחרור - זה טוב לפעמים כאב שנוצר כתוצאה ממגע לא טוב - שזה לא טוב מה שאני מנסה לאמר שזה לפי איך שהרגשת את זה ויותר מכל לפי הראקציה שלאחר הטיפול - אם עזר , כנראה שעשה את העבודה תרגישי טוב וחג שמח חגי קירשבלום - מטפל שיאצו מומחה http://www.eshiatsu.co.il/

למעלה