המלצות למוסדות לימוד בארץ

yen d

New member
המלצות למוסדות לימוד בארץ

שלום, מקווה שאני פונה לפורום הנכון. אני מעוניין להתחיל ללמוד רפואה סינית או רפלקסולוגיה בפרט. אודה לקבלת המלצות מכם אודות מוסדות לימוד באיזור באר-שבע. תודה מראש

0 אור 0

New member
אזור באר שבע

לגבי רפואה סינית אני לא יודעת, אבל רפלקסולוגיה הכי טוב במירב (המשרדים בבית יציב ולומדים באלטשול) - רק לפני שאתה נרשם תוודא שרחל קליימן ממשיכה ללמד שם, כי ההמלצה שלי משתנה לפי המורה ולא לפי בית ספר. היא מורה מעולה, משכמה ומעלה. בהצלחה

yen d

New member
תודה על התגובות ועוד מספר דברים

הסיפור הוא כזה, אני סטודנט בבאר שבע וזו השנה האחרונה שלי. חשבתי להתחיל ללמוד רפואה סינית במירב השנה, ושנה הבאה לעבור ללמוד באחת משלוחות מירב באיזור המרכז. במסגרת לימודי רפואה סינית ניתן ללמוד גם רפלקסולוגיה, כך שלזה אני נוטה. מישהו מכיר את המסלול של לימודי רפואה סינית? האם זהו מסלול עמוס מבחינת שעות? האם אתם יודעים אם הלימודים במירב נחשבים לתואר ראשון? תודה לעונים

yen d

New member
בהמשך לשאלותיי הקודמות,

מה דעתכם על מכללת רידמן? הבנתי שגם להם יש שלוחה בבאר שבע ומסלול לרפואה סינית

לפני שאתה עושה

תכנונים על להתחיל ללמוד בב"ש ולעבור למרכז- כדאי לוודא במכללות אם אפשר. נוסף עלכך, כמו שכתבו לך, עדיף לבחור לפי מורים ולא לפי מכללה, ולכן יש המלצות אבל כדאי להיפגש, להכיר ולהבין את ההבדלים השונים

0 אור 0

New member
האמת נשמע לי קצת תמוה רפלקסולגיה

כחלק מרפואה סינית- לא בגלל שיש סתירה, אלא בגלל שזה לא שייך אחד לשני, אלא אם כן אתה מדבר על הוריאציה של רפלקסולוגיה לפי 5 האלמנטים , שזה סוג של רפלקסולוגיה "סינית" המסלול של רפואה סינית הוא מסלול עמוס ומלא של 4 שנים בפני עצמו - וכולל נושאים שכולם קשורים לפילוסופיה וראיה הסינית. איפה בתוך זה אתה מוסיף עוד שנתיים של רפלקסולוגיה? (שגם עלולה לבלבל אותך כי התיאוריה אחרת לגמרי). רידמן בבאר שבע בתחומים שאני נתקלתי בו היה על הפנים עד לפני שנה - פגשתי המון שהתחילו ללמוד שם וברחו. לא עקבתי מה קורה שם השנה, אבל אלא אם כן הם עשו רמונט רציני ומביאים את בכירי המרצים שלהם מהמרכז, אז עדיף לוותר. לגבי מעבר בין מכללות - תשים לב למה שכתבה לילך, אם כי מהנסיון שלי , בדרך כלל אין בעיה במעבר בין מכללות, גם אם אין ביניהן קשר. בן זוגי עבר בעקבות אלפונס ממכללה אחרת למירב - אז הוא קיבל זיכוי על חלק הקורס שהוא כבר עשה שם. בקורסים של צמחי מרפא ואבחונים מתקדמים היו אתי פליטי רידמן ועוד שתיים שסתם עברו מהמרכז לדרום והמשיכו לימודים. וכמובן אני הדוגמא הכי טובה , כי את רוב הקורסים שהייתי צריכה לנטורופת, בכלללמדתי בשנים קודמות ומקומות אחרים, ופשוט הכירו לי בכל דבר שנלמד על פי הסטנדרטים של האיגודים המקצועיים על פי תעודות שהבאתי. הבעיהבמעבר היארק אם אתה לומד באיזה מקום חפיפי שאף אחד לאמכיר (או גרוע מזה - שמכירים ויודעים שהוא לא שווה כלום)

yen d

New member
צודקת-התבלבלתי, מדובר בטיפול מגע שיאצו/טווינא

בכל מקרה, ביררתי כבר עם מירב והם אמרו שאין כל בעיה לעבור בין המכללות.

0 אור 0

New member
תבדוק מי מלמד שם

בזמנו הם הביאו את אלכס מן לשיאצו והוא ידוע מאד כמורה מעולה (אחת השיטות שלא למדתי אז לא מנסיון אישי, אבל מהמון אנשים שהעיניים נדלקות להם כשהם שומעים את השם) בכל מקרה, ברגע שמירב השיגו את רותי, היא בנתה להם את המכללה - הביאה את המורים הכי טובים מכל המכללות האחרות ושומרת על סטנדרטים של לימודים. לפני שהיא הגיעה , הם לא היו מוכנים להגיד מי ילמד אותך (ולדעתי בזמן של הרישום אפילו לא ידעו בעצמם)

yen d

New member
אחלה תודה

יש לי פגישת ייעוץ עם רותי בתחילת אוקטובר, אני אברר איתה לגבי המורים. בטח אז אני אפנה אליכם עם שאלות נוספות.

ואני למדתי אצל

שמוליק זיידל, מהמכון לאקולוגיה אנושית- מורה וותיק שהקים את ארגון הרפלקסולוגים הישראלי ב-(1991), מעולה בטכניקות!

0 אור 0

New member
האמת היא שכנראה צריך לשלב בין שניהם

רחל עזבה את רידמן בזמנו כי היא לא הסכימה לדרך של זיידל, אבל לדעתי שניהם מורים מעולים - והכי טוב זה להכיר את שתי האסכולות

eshiatsu

New member
חפש מורה טוב , המוסד זה שטויות

הכי חשוב זה המורה אני למדתי במקום נחשב ביותר , אבל מאוד לא נעים לסטודנטים לעומת זאת המורים היו מדהימים אחד אחד וזה מה שיהפוך אותך למטפל טוב חג שמח חגי קירשבלום - מטפל שיאצו מומחה http://www.eshiatsu.co.il/

למעלה