עייפות יתר

tupac6

New member
עייפות יתר

לא משנה כמה אני ישן אני כל הזמן עייף, ובימים האחרונים זה גם ממש החמיר אני קם בבוקר אחרי 7 שעות שינה ואפוס כוחות למשך היום והולך לישון צהרים, המאכלים שאני אוכל ביום זה בעיקרון בשר ותוספות, אני לא אוכל פירות ולא ירקות, אולי יש קשר? אולי חסר לי b12 אבל אני לא יודע באיזה אוכל יש b12. אשמח לעצות ועזרה.

עדינה77

New member
טיפול בעייפות

שלום, תזונה נכונה ומאוזנת היא בסיס לאנרגיות שלנו. הגוף חייב פירות וירקות ועוד דברים מזינים. לגוף קשה לעכל בשר ולכן אחרי ארוחה בשרית מרגישים עייפות. כדאי מאד שתבנה לעצמך או תתייעץ לגבי בניית תפריט מאוזן שייתן לך את כל הרכיבים התזונתיים שאתה צריך. עייפות יכולה לנבוע גם מסיבות רגשיות. האם השתנה משהו בחייך בתקופה האחרונה? כאשר אין איזון נפשי רגשי נכון הגוף יכול להגיב בעיפות יתר. בהצלחה

0 אור 0

New member
הטיפול בעייפות יתר

השלב הראשון של הטיפול הוא באבחון הגורם - עייפות יתר בהחלט יכולה לנבוע מהתזונה הלקויה (ומחסור ב B12 זה הדבר הכי קטן כנראה אם אתה לא אוכל ירקות ופירות), אבל חשוב גם לדעת אם יש בעיות יותר ספציפיות - כגון תת פעילות בלוטת התריס, סוכרת, או חץ דם מאד גבוה. חשוב מאד שתגיע דחוף לנטורופת או מטפל הוליסטי אחר שיסייע לך לאבחן לבנות תוכנית טיפול.

hal767

New member
עייפות יתר

אכן ע"פ המסר זאת עייפות יתר. הגורמים לבעיה יכולים שונים וקשה לאבחן דרך האינטרנט., וזה גם לא נכון לעשות זאת כך. הגורם התזונתי יכול להיות מאד משמעותי. אכילת פירות וירקות טריים היא חובה כי הם מהווים מזון בסיסי של האדם. פירות מכילים סוכרים חיוניים וטובים המהווים מקור אנרגיה הטוב ביותר לאדם. אי אכילת כמות מספקת של פירות יכולה ליצור בעיה כזאת. אני נותן חשיבות רבה לאכילת מזון מגידול אורגני. בשר אינו מזון ראוי לאדם. היכולת של האדם לעכל בשר היא אפסית, ובוודאי שאכילת בשר גורמת להיווצרות מחסורים תזונתיים שונים. חומרי הפסולת שנוצרים במערכת העיכול האנושית כתוצאה מאכילת בשר (ויתר המזונות מהחי) מסולקים ע"י הגוף . סילוק רעלים זה גוזל מהגוף אנרגיה רבה, ומצב זה מחליש, וקשור גם לאובדנם של יסודות מזון חיוניים. מחסורים תזונתיים הנובעים מתזונתך הלקויה עלולים לגרום לתחושות המתוארות בשאלתך. אם קיים מחסור בויטמין B12, זה יכול לגרום גם לחולשה ועייפות. נפש לא רגועה הכוללת מצבים של מתח, עצבות, תיסכול, חרדות וכד' גורמת לבזבוז אנרגיה משמעותית מהגוף. יש לתת את הדעת על כך. ישנם גורמים נוספים הקשורים לאורח החיים שעלולים להשפיע ולהוות גורם לבעיה. המלצתי היא לברר באופן יסודי עם מטפל את הנקודות הנ"ל ולשנות את הצריך שינוי בתזונתך ובחייך.

ינוקא1

New member
כולם כבר אמרו לגבי התפריט

כדאי גם ללכת לבדיקות כלליות - בלוטת התריס וכדומה.

ואני רוצה להוסיף

אמרו לך שתזונה היא חלק משמעותי מאוד ויכול להשפיע על רמת העייפות שלך באופן ישיר אבל בנוסף לתזונה, לפי ראייתי, ישנן סיבות נוספות שיכולות לגרום לך לתחושת העייפות. אגב, בנושא התזונה- יש לבדוק אפשרות כך שקיימת אצלך קנדידה אשר גם היא משפיעה על רמת העייפות. שאלו אותך האם משהו השתנה לאחרונה בחייך? ואני רוצה להוסיף-האם אתה מרוצה מהאופן בו חייך מתנהלים או שהיית רוצה לשנות עבודה/מקום מגוריהם וכו'? האם אתה מרגיש שיש "אש" בחייך או שייתכן וחוסר ה"אש" הזו היא אחת הסיבות לרמת העייפות? מנסיוני, כשאנו אוכלים נכון ומשלבים בכך גם פעילות גופנית, תחביב, או כל פעילות אחרת שגורמת לנו לחיוך ושמחה רמת העייפות יורדת בצורה משמעותית. אשמח לשמוע יותר על חייך ועל התזונה לך ולנסות לעזור יותר
מעיין.

תשישות כרונית

הכל נכון, אבל תבדק קודם כל בצורה מסודרת. אם לא עשית ספירת דם בשנה האחרונה אולי זה הזמן, כדאי לקפוץ לרופא ולבקש ...ביינתיים... תקיש בגוגל "צמחי מרפא תסמונת התשישות הכרונית" . יש שם כמה מאמרים מעניינים בנושא... אסף

לא הכל זה אוכל

בטיפול הומאופתי ההיבט התזונתי איננו מרכז הבעיה בד"כ וגם הפיתרון לא נמצא במה שנכנס לפה. ההסתכלות ההומאופתית בוחנת את מי שאתה על כל הרבדים ומוצאת מה יצא מאיזון וגרם לעיפות להתפרץ ככה. תיקון של המקום הזה פותר את כל מה שנובע ממנו. כל טוב עירית

למעלה