לימודי רפלקסולוגיה

נאט2

New member
לימודי רפלקסולוגיה

שלום לכם, אני מעוניינת להתחיל ללמוד רפלקסולוגיה ורציתי לדעת אם יש לכם המלצות לגבי בתי ספר. האם חשוב מאוד שיהיו רשומים באיגוד? ווינגייט למשל לא רשום... רציתי גם לדעת מה הטיפול הרפלקסולוגי הכי נפוץ: הבנתי שיש לימודי רפלקסולוגיה לפי 5 האלמנטים ויש רפלקסולוגיה קואורדינטיבית? אשמח לקבל תשובה, המון אור לכולם, תודה מראש

רפלקסולוגיה

ממליצה בחום על שמוליק זיידל! מוותיקי המורים בארץ, הקים את ארגון הרפלקסולוגים הישראלי ב 1991.... למדתי אצלו רפלקסולוגיה מוסמך ובכיר.אני יודעת שיש הבאים ללמוד ממנו את טכניקות הזהב-לאחר שסיימו בתי ספר אחרים. לאחר שסיימתי אצלו עברתי סדנא בת 8 מפגשים אצל אירית לנדאו (היתה ראש החוג לרפלקסולוגיה במדיסין בעבר)הנהדרת-לימדה אותי אבחון רגשי לפי האלמנטים.

0 אור 0

New member
את הרפלקסולוגיה הכי נפוצה פיספסת

הרפלקסולוגיה הקלאסית היא לפי 4 האלמנטים (כשיש כמובן המון המון הרחבות והעמקות מסביב) בגלל הפופולארית של הרפואה הסינית התפתחה גם גישה לפי 5 האלמנטים (הבסיסי לסינית) וכמו כן ישנה גישה שונה מבחינות רבות של הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית. השיטה רצינית לא פחות מהמקור, ומאד מעניינת. למרות שלא למדתי אותה, אני משוכנעת שגם אם תבחר בגישה זו תצא רפלקסולוג טוב (פגשתי מספיק בוגרים של השיטה) הגישה היא באמת לבחור לפי מורה ולא לפי בית ספר - וכמובן שצריך הכרה של האיגוד. נשמע לי מוזר שוינגייט לא מוכר - אם זה בית הספר שקרוב אליך ויש שם מורים טובים אז כדאי להרים טלפון לאיגוד ולבדוק. ממליצה בחום להגיע לשיעור בבית ספר שאתה חושב עליו, לצפות בשיעור להתנסות באבחון וטיפול על ידי התלמידים וכמובן לדבר אתם.

אני יכולה להוסיף ולהגיד שאני למדתי לפי

שיטת הפנטגרם, במכללת מירב. המון ידע, כולל האבחון, ציורי כפות רגליים וכו'. מאוד נהנתי, מאוד התחברתי ובעיקר שמחתי על ההחלטה. אני ממליצה בחום על בית הספק אבל בעיקר ממליצה להתחבר למורה, ולאופן הלימוד. בנוסף, לאחר סיום הלימודים תמיד אפשר להמשיך וללמוד במסגרת של סדנאות וקורסים נוספים אצל מורים נוספים. אגב, שנה ג' היא השנה בה בד"כ מוסיפים ידע בשיטות טיפול נוספות. בהצלחה!!

0 אור 0

New member
אני ראיתי כמה תוכניות לימודים של שנה ג'

ולפי מה שהבנתי זה מתחלק לשתיים: במכללה אחת, שלא אזכיר את שמה, אבל הים כבר לא לומדים שם רפלקסולוגיה למרבה המזל, פשוט חיפפו כל כך בשנתיים הראשונות, שהיה צריך את השנה השלישית כדי לדעת דברים שאני למדתי בשנה ראשונה והעמקתי בשניה. בשאר המכללות שראיתי , השנה השלישית כוללת המון דברים שבכלל לא קשורים לרפלקסולוגיה, אלא פשוט לומדים נושאים הוליסטיים שונים נוספים. זה טוב למי שלמד רק רפלקסולוגיה ורוצה העשרה, אבל למטפלים רב תחומיים שלמדו לעומק עוד כמה תחומים והעשרות, זה בסך הכל מיותר. ולמען האמת אני לא אוהבת את זה שאחר כך זה נחשב "מומחה" לטעמי, מומחיות היתה יכולה וצריכה להיות העמקה יותר גדולה בפתולוגיות או בנושאים מורכבים יותר , אבל דרך הרפלקסולוגיה.

אני מסכימה איתך

פשוט ידעיתי שבשנה ג' מביאים מורים משיטות שונות שמלמדים ומרחיבים את הידע. אני חושבת שכל מטפל צריך לדעת דברים נוספים מעבר לרפלקסולוגיה אבל זה בטח לא הופך אותו "למומחה". הנסיון הוא העיקר...

אסתר84

New member
הי

ממליצה לך בחום ללמוד אצל רחל חודדוב. מורה מצויינת. אסתר

נאט2

New member
תודה רבה לכם על העצות הטובות

עכשיו יותר ברור לי מה לשאול. לגבי המורים, אני מבינה שעלי לשאול מראש מי מלמד בשנה הקרובה במכללות. גם אני חושבת שהמורה הוא האלמנט הכי חשוב ולא המכללה. עלי לעשות עבודת חיפוש ולגשת למקומות. מקווה שהבחירה שלי תהיה טובה, תודה לכם, יום מקסים

למעלה