אירוח בפורום: חני לדרמן

מבנה רחם

כאשר האבחנה מראה על נוכחות של רחם אחורי יש לתת תשומת לב מיוחדת יותר לנושא של הזרמת דם לרחם- בדיקור. מבחינת התאמת פורמולת צמחים או אסטרטגיה טיפולית בכלל נתייחס לכך כמו אל רחם בעל מבנה רגיל.

Fistandantilos

New member
רפואה סינית

שלום, סתם מתעניין לדעת איך הלימודים של הרפואה הסינית השתלבו לך עם הלימודים בביולוגיה? בכלל איך המודרניזציה עומדת בקנה אחד עם הרפואה הסינית שכ"כ ישנה?

רפואה סינית

לימודי הביולוגיה הביאו אותי לעסוק בפוריות- אני עובדת במעבדת פוריות למעלה מ 20 שנה, והידע ברפואה המערבית שצברתי במשך השנים מסייע לי מאוד בטיפול בבעיות פיריון ברפואה הסינית. למרות שהרפואה הסינית מאוד עתיקה- "לא נס ליחה" ויש בשנים האחרונות מחקרים גדולים ומבוקרים שנעשים אפילו ביחידות הפרייה בביתי חולים בעולם המגייסים את הרפואה הסינית כתומכת בטיפולים ברפואה המודרנית, והתפרסמו על כך מאמרים בכתבי עת רפואיים מאוד מפורסמים.

שלום חני ותודה על הנכונות לעזור

אני סובלת מאנדומטריוזיס בת 32 ומנסה להיכנס להריון רציתי לשאול האם ואיך טיפולים מהסוג שאת מציעה כדוגמת דיקור סיני, צמחי מרפא ופרחי באך יכולים לעזור לי? שוב

אנדומטריוזיס

כאשר יש למטופלת אנדומטריוזיס ,יש להתמקד בטיפול ברחם. הדיקור ישפר את זרימת הצי- האנרגיה והדם ברחם, ובעזרת הצמחים ניתן לאזן את עודף הלחות ברחם ולשפר את הסיכוי לקליטת הריון. בהצלחה

shaharl34

New member
פוריות ורפואה משלימה..

היי חני, אני בת 35, אחרי IVF 1 שלא הצליח, לפני החזרת מוקפאים. לא מצאו אצלי בעיה מיוחדת, אבל אצל הבעל % מורפולוגיה בסביבות 3%, (למרות שלאחר בדיקות לא מצאו סיבה רפואית למורפולוגיה הנמוכה). יש לי שתי שאלות: 1. האם במצב זה כדאי להוסיף טיפול ברפואה המשלימה בי או בבן זוגי? ואם כן, איזה סוג של רפואה משלימה?. 2. המליצו לי על מטפלת שמטפלת בטיפול משולב בן שעה (ביואנרגיה+דיקור+רפלקסולוגיה). האם טיפול משולב כזה הוא לא חסר טעם? האם אלה הן לא 3 תורות שונות בעצם?, האם לא כדאי להתמקד בעצם ולהיות מטופל אצל מטפל המתמחה בטיפולי פריון בשיטה מסויימת אחת? המון תודות, שחר

לפני חחזרת מוקפאים

ראשית יש להתמקד לדעתי כעת בהחזרת מהמוקפאים שלפנייך:הנסיון וכן מחקרים מבוקרים היטב שנעשו בעולם מראים כי דיקור וחימום הרחם בסמוך להחזרת מוקפאים משפר ואף מכפיל את הסיכוי להשתרשות העובר. באם זה לא יצליח הפעם כדאי לך להתענין בשיטת מיון תאי זרע לקראת הפריה אצל פרופ ב ר ט ו ב ניתן גם לטפל בבעל עי צמחים באשר לטיפול המשולש שהזכרת אין לי שום מידע בהצלחה רבה חני

shaharl34

New member
בהמשך לתשובתך

היי חני, בהמשך לתשובתך, להתמקד בהחזרת המוקפאים, וכי דיקור וחימום הרחם בסמוך להחזרת המוקפאים משפר ותורם להשתרשות העובר, אני עומדת לפני החזרת מוקפאים בלסטוציסטים (בני 5 ימים) שיוחזרו רק 5 ימים אחרי הביוץ. מתי את ממליצה לעבור את טיפול הדיקור, לפני הביוץ או לפני החזרת העוברים? תודה, שחר

החזרת בלסטוציסטים

אני ממליצה לעשות את הטיפול ערב לפני ההחזרה או אם זה מתאפשר ממש לפני באותו יום בהצלחה

חני, שלום

אני מטפלת ברפואה סינית, ואשמח אם תספרי קצת על איך הרפואה הסינית רואה טיפולי הפריה. אם ללא טיפולים יש התייחסות למחזור החודשי, למצב בכל זמן בחודש ועוד, הרי שפה המחזור משתבש, ההורמונים מלאכותיים והגוף והנפש רחוקים מאוד מהמקצב והמצב הטבעיים. אם לא די בזה, יש פעמים רבות משטר של זריקות ובדיקות ולחץ נפשי לא יתואר. אז איך מתייחסים לכל עניין המחזוריות והמצב הפיזי שמשתנה לחלוטין?

רפואה סינית בזמן טיפול הורמונלי

אכן מיכל בזמן טיפולים הורמונליים קשה יותר לטפל יש לקחת 'בחשבון ' גורמים נוספים ; צריך להתיחס לסוגההורמונים שהאשה מקבלת,יש הורמונים שמיבשים את הרחם ויש כאלה שמוסיפים לחות וקור לרחם,זה גורם שיש להתחשב בו בעקר בפורמולת הצמחים יש להתיחס לאבחנה המערבית כמו רירית רחם דקה או ביציות באיכות ירודה יש כמובן להתיחס בכובד ראש למצב הרגשי שקיים בגלל ההורמונים עי מתן צמחים המזינים את הלב,אם יש צורך ניתן להשתמש בפרחי באך את הטיפול בדיקור יש לתזמן לפי מתן ההורמונים ,שאיבת הביציות והחזרת העוברים בקיצור ,אכן שונה מטיפול על מחזור טיבעי. מקווה שעניתי לשאלתך חני

אנדי 22

New member
כניסה להריון במצב של אנדומטריוזיס

שלום חני, יש לי אנדומטריוזיס והידבקויות וציסטות שחלתיות , הרופאים הודיעו לי שרוב הסיכויים להיכנס להריון באופן טיבעי די אפסי והציעו את ה-ivf [מבחינתם זוהי הדרך היחידה שתאפשר לי הריון במצבי] שאלותי הן: האם בדיקור הסיני ישנם אופציות אחרות או אולי יכולת לעזור לביצוע הivf או בקיצור האם דיקור סיני יכול לעזור ולו במעט בנושא? תודה רבה אנדי נ.ב אני בת 24 נשואה ללא ילדים

אנדומטריוזיס

אם כמה רופאים שבודאי התבוננו בבדיקות שעשית אמרו כך אז כדאי להתרכז בטיפול שיעניק לך את מירב הסיכויים להצליח בIVF טיפול בצמחי מרפא הניתן מיד עם לקיחת ההורמונים ודיקור בסמוך להחזרת העוברים והתיחסות מיוחדת בטיפול לאנדומטריוזיס עשויים לשפר את הסיכוי להרות ב ה צ ל ת ה

מאיר72

New member
עם כל הכבוד לרופאים

הם תמיד שמחים להעלות אנשים לשולחן הניתוחים מהר, את ההדבקויות ניתן לנקות (פרוצדורה ניתוחית , אבל היא נטולת הורמונים), באנדו אפשר לטפל גם ע"י רפואה סינית (כמובן שזה תלוי בגודל האנדו), גם בשחלות ניתן לטפל בדרך לא הורמונלית (דיקור עושה נפלאות בזה). את עדין צעירה ויכולה (לדעתי) להמתין עם זה כמה חודשים ולנסות את האלטרנטיבה. מצורף מאמר על שחלות פוליצסטיות, התרגיל ששם יכול לעזור מעט גם עם ההדבקויות. בהצלחה.

טאוֹ

New member
../images/Emo20.gif תודה רבה לחני לדרמן

אור ואני מודים לחני לדרמן על הזמן ותשומת הלב שהושקעו במתן התשובות. חני, נשמח לראות אותך מעבר לאירוח גם בעתיד! זהו פורום פתוח, ואת מוזמנת לבקר ולכתוב בו בכל עת. תודה גם לשאר המשתתפים באירוח, שואלים ועונים כאחד.

למעלה