שלום, ניסיי להכנס

CrazySheep111

New member
שלום, ניסיי להכנס

למאמרים במקום לכתוב הודעה- ציפיתי שיהיה רשום מה שאני צריכה, אבל יש תקלה טכנית...אז אני רושמת בכל זאת- חוץ מאורז ללא כל תבלין- מה עוד אפשר לעשות נגד שלשולים? הכאב הוא כמובן באמצע הבטן, יש כאבים חדים ממש מתחת לקו הסרעפת. תודה לכל עזרה...

hal767

New member
אני לא ממש בעד הטיפול הזה-אכילת אורז

לאורז המבושל, בעיקר כשמדובר באורז לבן, יש השפעה מדכאת על המעיים, אבל יש באכילתו גם כדי לגרום לנזק הן למערכת העיכול וגם לגוף כולו. חשוב להכירך היטב ולזהות את הסיבה להתפרצות השילשול. כמו כן יש לבדוק אם התופעה הינה חד פעמית או חוזרת על עצמה. בהתאם למימצאים מתאימים דרך טיפול, שחלק ממנה הוא תזונתי. חשוב לתת את הדעת על שתייה נכונה למצב, כדי לא להיות בחוסר נוזלים. אם בחרת בדרך הטבעונית, פני למטפל שינחה אותך כיצד לנהוג.

CrazySheep111

New member
כבר לא כל כך רלוונטי...בכל זאת-

אין לי מושג מה החל את הבחילות והבלאגן בבטן...בד"כ אני מייד יודעת מה זה... אני אוכלת הכל, ובד"כ אין לי בעיה...יש לי טיפה רגישות לחלב, אבל גם עם זה אני מסתדרת. לפני חודשיים בערך גם היו לי בחילות והקאתי איזה 3 פעמים..וזה היה כי אכלתי הרבה שמן כנראה... משום שיש לי חרדה ענקית מהקאות -באמצע הלילה נסעתי למוקד עם אחותי והרופא אמר שזה אולי וירוס... אז אולי זה באמת איזה וירוס.. לאדעת...בכל אופן, אתמול בסוף אכלתי קצת אורז, הרבה מרק ותה...כפי שאת/ה רואה עבר יום שלם מאז שרשמתי את ההדועה- ככה שעשיתי מה שנראה לי וזהו... מקווה שהיום יהיה בסדר, כי אני רעבה, ואני נראית אנורקסית כרגע
פניתי אליכם לטיפול, ולא רשמו לי שום עצה, אפחד לא פנה אלי...אז איך אני אמורה לדעת איך לנהוג? חשבתי שתוכלו להציע איזו "תרופת סבתא"... כמו שאמרתי הייתי נואשת- אני מפחדת מאוד מהקאות...לכן מייד רשמתי בפורום, ציפיתי לתשובה מהר יותר, כי זה דווקא נושא מוכר ושכיח, אבל בקטנה- אני חיה
תודה בכל זאת, יהיה בסדר.

hal767

New member
לא צריך לפחד. פחד לא מועיל

אבל אני מציע לך לקחת את נושא הבריאות והתזונה בצורה רצינית יותר. טיפול סימפטומטי באמצעות אורז ומרק אינו טיפול בשורש הבעיה. את הרופא הכי טוב שבעולם, יש לך. זהו הגוף עצמו. תחזקי אותו כראוי, והוא יגמול לך בחזרה בחוסן, בריאות והרגשה כללית טובה.

CrazySheep111

New member
אני לא יכולה להמנע מהפחד

של ההקאה, זה ככה מאז ומתמיד...יש לי תופעות של חרדה כשיש לי בחילה חזקה, והלוואי שיכולתי להמנע מזה. ומה בדיוק הייתי צריכה לעשות??!לרופא לא יכולתי ללכת כי לא יכולתי לזוז... הכי רחוק שהגעתי זה המחשב. חשבתי שאם אני אסע ברכב חצי שעה אני אמות... רק עכשיו אני יכולה לשאול רופא... ואני דווקא כן אוכלת בריא, ונכון... אני מקפידה על זמנים, ואני אוכל מכל אבות המזון...להפך- אני אפילו מדברת עם אנשים על העיניין של תזונה. אני תמיד שמה לב שאני אוכלת כל יום גם ירקות, גם חלב וגם בשר, ופחמימות... וסוכר- כמובן... אולי זה באמת העיניים, אותו יום ערבבתי הרבה דברים יחד (בערב בלבד) ולא מסודר...אין לי מושג. אם אני לא אנורקסית רזונת וגם לא מלאה, כנראה שהתזונה שלי היא בסדר. אני פשוט אלך בקרוב לרופא שיבדקו לי שוב את מע' העיכול...

hal767

New member
ישנם במסר שלך מספר הבטים

1-בנושא התגברות על הפחד והשמירה על קור רוח, אלה ניתנים ללמידה. כך שעם הכוונה נכונה של איש מקצוע, ורצון ומודעות שלך, ניתן לפתור את הבעיה. 2-הצד התזונתי-אני רואה אותו בצורה שונה משלך. במושגים שלי, תזונתך אינה טובה. תזונה זאת יכולה להסביר את הבעיה במערכת העיכול. 3-בדיקות-את בהחלט יכולה להתייעץ עם רופא בקשר לכך, במיוחד אם התופעה והרגישות חוזרים על עצמם. מאחל לך שלא יהיו מימצאים. 4-מה יכולת לעשות באותו רגע? להתקשר לאדם קרוב לך ולא להשאר לבד עם הבעיה. לפי הצורך היה מסייע לך בכל שצריך. בשביל זה יש משפחה וחברים טובים, לא?

CrazySheep111

New member
אממ

1. חשבתי על זה כבר...אני לא בטוחה לגבי זה כל כך. 2. אין לי כל שני וחמישי בעיות בעיכול... שהייתי בת 13 היה לי חיידק בבטן עד גיל 15 ומאז לא היו לי בעיות נוספות... רק קלקול קיבה אם אכלתי משהו לא טוב- שזה דיי טבעי שיקרה... אין לי מושג למה אתה מתכוון שאתה חושב שאין לי תזונה טובה...איך אתה מסיק שאני לא אוכלת נכון?! 3. אני כמובן הולכת לבדיקה, לא כי הרגישות כל הזמן חוזרת- אני ומדעת אליה... אלא כי אין לי מושג מה התחיל את הבלאגן שהיה לי אתמול... 4. כמובן שהתקשרתי...שכנה שלי כל דקה התקשרה וייעצה לי מה לעשות, והתקשרתי להורים שלי לשאול מתי הם מגיעים, ואחותי גם דאגה לי... וההמלצות שהם אמרו- זה מה שעשיתי... ההמלצות היו לשתות קולה בלי גזים, לאכול אורז בלי כל תבלין, לשתות מרק זך ולשתות הרבה... כרגע אני מרגישה טוב יותר...שתיתי תה בבוקר ואני בינתיים בסדר, ואני רק מרגישה חלשה- וזה כמובן כי לא אכלתי אתמול. אניבאמת רוצה להבין למה אתה חושב שהתזונה שלי לא בסדר...

hal767

New member
התפיסה התזונתית בה אני דוגל היא צמחונות

כדרך הנכונה להיזון. אבל גם אם אינך מעוניינת בזאת, ישנם מספר כללים חשובים הרלוונטיים לכל תזונה. אחד מהם הוא הפרדת המזונות, צירופי מזון נכונים. בוודאי שישנם עוד מספר כללים, אבל לא אפרט כאן. העובדה ששתית קולה [שלדעתי הוא מהמשקאות ההרסניים ביותר] ואכלת אורז לבן, ובעצם כל יתר הדברים שעשית, לא ניראים לי כדרך לפתרון הבעיה. מצרף לך קישור למאמר שלי בנושא http://brieut.goop.co.il/Web/SiteHomePage.aspx?PageType=0&ItemID=39140

CrazySheep111

New member
צמחונות...

יש לי חברה שהחליטה להיות צמחונית והתאשפזה לא מעט, וידיד טוב אחר שצמחוני מזמן וכל הזמן אבל כל הזמן צריך ויטמינים ובדיקות דם... חוץ מזה שבשר זה טעים, ואני לא מוותרת על זה... אני חוזרת להודעה הראשית שלי- רציתי עזרה במטרה להרגיע את הבטן...עכשיו כבר הכל בסדר, ולכן השיחה לא מובילה לכלום. בכל מקרה רשמת שזה לא נראה לך דרך ךפתרון- אז אולי מסתבר שכן...ואולי הספיקה לי האמונה לדעת שזה מה שיעזור כי עכשיו אני מרגישה הרבה יותר טוב וגם אכלתי- והכל בסדר... תודה על הקישור אני אסתכל בו וכמובן אתייחס אליו כי דווקא נושא בריאות ורפואה מעניין אותי... תודה על תגובותיך...אבל אם הייתי מקבלת אותם באותו היום סביר להניח שהייתי מתיחסת אליהם יותר ברצינות (חוץ מעיניין הצמחונות..), ושוב- אין לי בעיות כל הזמן...זה קרה רק פעמיים בחודשים האחרונים, בהפרש של 3 חודשים לפחות...לכן קשה לי להסכים איתך.

hal767

New member
עשי כרצונך

רק אימרי לחבריך הצמחונים שגם צמחונות יש לבצע נכון. מרבית הצמחונים שפגשתי ביצעו תזונה צמחונית גרועה.

אני אשמח לקבל קצת טיפים לתזונה צמחונית טובה

אני צמחונית כבר הרבה שנים והמצב הבריאותי שלי בזמן האחרון לא משהו, חשבתי ללכת לכיוון של טבעונות, אבל אני חוששת שבלי הביצים והחלב ולא יהיו לי מספיק חלבונים ומינרלים - כבר ניסיתי פעם או פעמיים והגעתי למצב של חולשה

טיפים

הם דבר כללי מידי. אמנם אורז למשל, יכול לעזור נקודתית בבעיה, אך הוא בבחינת "אקמול"- מטפל בסימפטום ולא בגורם מה שכדאי להבין הוא שההתיחסות לתזונה ומחלות הינה אישית ולא טכנית ומתאימה לכולם אותו הדבר. לכן אם את צמחונית או טבעונית (או כל דבר אחר) מומלץ ללכת לייעוץ פרטני בכיוון שנראה לך (סיני/ טבעוני/נטורופתי/אחר) כדי שיתאימו לך את התפריט האישי המתאים לך ולמצבך האישי. (ויתכן שאף ימליצו על דברים נוספים. רפואה שלמה ושב"ש

האורז היה של פותחת השרשור ../images/Emo13.gif

אני פשוט הגבתי לאמירה שרוב הצמחונים אוכלים לא נכון, אני מתייחסת לזה שעוד לפני התאמה אישית אין איזשהם כללים ברורים לתפריט הנכון והטוב,

תזונה היא סוג של דת

כל אחד עושה מה שנראה לו נכון. תלוי את מי תשאלי ובמה הוא מאמין וטוב לו איתו. אורטודוכס/רפורמי/חילוני/אחר יש כאלו שמקשיבים לגופם ואוכלים גם לפי מה שטוב לגוף ולא רק לרגע שבפה. ויש אחרים והדוגמאות רבות בכל תחום. בזמנו טופלתי ע"י מרפא סיני ששלל חלב ברמה העקרונית , אבל בעצמו שתה(והיה לרוב מלא ליחה...) מטפלת פה שכתבה ששותה קפה למרות שמרגישה שגורם לה נזק וכן הלאה. האורז היה דוגמא עכשוית. מעולה כתרופת סבתא. גרוע ע"פ האל(הדוגל בטבעוני ואורגאני) יש מי שיציע לך רק אוכל חי ואחר- רק מבושל -צירופי מזון שונים -הפרדות מזון בלבד -כן חלב/ביצים/בשר/תוספי-מזון -לא כל הנ"ל ועוד ייעוץ אצל מטפלים באסכולות שונות- יביא תפריטים שונים מן הסתם. והכלל החשוב- הוא ההקשבה לעצמך- בכל המישורים. מה עושה לך טוב, מה לא. ואם קשה לבד- אז אפשר לבחור מטפל ולנסות את מה שהוא מציע.הרי בסה"כ בשביל זה הוא למד והתמקצע בתחומו. אשיית אני יכולה לספר לך שתפריטים שונים שקיבלתי הביאו למצבי חולי קשים ביותר, כך שגם את המטפל אמנם חשוב לבחור אבל גם אז חשוב עדיין לבדוק כל הזמן האם הדרך באמת מתאימה.

אני מאמינה בטבעונות

אבל אני צריכה עזרה כדי לעשות אותה נכון, לא מישהו שיגיד לי שבשר זה בריא - כי בשבילי הוא לא בריא

hal767

New member
אני חולק עליך

חלבונים מהחי הם בעייתיים לגוף האנושי ומהווים גורמי מחלה. השגת חלבונים איכותיים אינה בעייה כלל בתזונה צמחונית. בנושא מינרלים, המזונות מהחי הינם גזלני מינרלים מהגוף, וספקים גרועים. זה נובע בעיקר מתגובתם החומצית בגוף ומתהליכי הבישול והעיבוד למינייהם. מעבר לכניסה לקישור והמלצה על קריאת ספרים מתאימים שיעזרו לך להבין את הנושא, המלצה על תזונה מתאימה לך אפשרית רק לאחר הכרות יסודית בפגישה אישית.

איך אתה יכול לחלוק עלי כשאני לא אמרתי שום

דבר, אלא התייחסתי לאמירה שלך שיש אנשים שעושים צמחונות גרועה, וביקשתי עזרה לעשות אותה נכון. לא ביקשתי ממך התאמה אישית, אלא את הטיפים שיכולים ליצור תזונה מלאה ואיכותית - כולל חלבונים ומינרלים בעזרת תזונה טבעונית, ניסיתי לקרוא קצת בפורום ולחפש אם בעבר ניתנו תפריטים וטיפים כאלה ולא מצאתי חיפשתי גם בפורום של הטבעונות וצמחונות ושם ממליצים על דברים כמו שוקולד שאני לא אוכלת כי הוא עושה לי רע

hal767

New member
המחלוקת היא בנושא המינרלים והחלבונים

ציינת שאת חוששת להפסיק לצרוך ביצים וחלב מחשש למחסור בהם. מצרף שוב את הקישור למאמר שלי בנושא. מקווה שיעזור לך http://brieut.goop.co.il/Web/SiteHomePage.aspx?PageType=0&ItemID=39140

izackv

New member
המסר הקבוע שאין כללים ברורים

ונכונים לתזונה צימחונית/טבעונית ושכל מי שמחליט לאכול "נכון" חייב להתיעץ עם מומחה בכדי לאכול נכון נשמע רע מאוד. לא יכול להיות שאין כללים ברורים. לא יכול להיות שלאדם בריא על פי הגדרות רפואת המערב אי אפשר לתת המלצות פשוטות מהספר. אני יודע שלפני מספר חודשים החלטתי לצמצם כמעט לחלוטין את צריכת מוצרי החלב ולבדוק את ההשפעה של זה עלי. במקביל אני אוכל הרבה טחינה (מחמאת שושמשום מלא ואורגני) ולכן לא חושש גם ממה שאומרים מצדדי החלב לגבי סידן ושאר חבריו. אין לי בעיה לשנות תזונה כשאני משתכנע. אבל טעון כמו "יש לנו את התזונה הנכונה, אבל רק מומחה מדופלם יוכל לפגוש אותך ולגלות לך את הסוד" נשמע לי כמעט כמו מדיטציה טרנסדנטלית. ביום שאני אחליט לשלם להם 7000 ש"ח בשביל לשמוע את הצליל הייחודי שרק הם יכולים לגלות לי ושמותאם כמובן רק לי באופן אישי על ידי מומחה - אז כנראה אני גם אלך למומחה שילמד אותי בהתאמה אישית איך לאכול. או שיש דרך נכונה לאכול או שחייבים התאמה אישית על ידי מומחה. אם הטבעונות היא דרך נכונה, לא יכול להיות שהיא תחייב התאמה אישית על ידי רופא (כאשר מדובר על אדם בריא לפי הגדרות הרפואה המערבית)

למעלה